Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) HollyBoni


HollyBoni
veterán

10-es hátsó váltó, 10-es lánc, 10-es váltókar, 9-es fogaskeréksor.

Be lehet állítani úgy hogy szépen váltson és legyen egy halott fokozat, vagy sosem lesz tökéletes?

(#66502) flash-


flash-
veterán

ha bukkanóknál , hirtelen kiemelkedő tereptárgynál(pl. az aszfalton felgyűrődés)elég erősen kattan a kormánycsapágy az mi lehet?
vagy ez természetes első teleszkópos bringánál?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#66503) Runner_fxr válasza HollyBoni (#66501) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kizárt. A legfontosabb, hogy a hátsó sor és a váltókar ugyan annyi fokozat legyen.

(#66504) Pttypang válasza flash- (#66502) üzenetére


Pttypang
veterán

Laza a csapagy, szerviz.

Everybody lies.

(#66505) balintka válasza salieri. (#66497) üzenetére


balintka
addikt

Én is kb. Tavaly a Sram 971-et 3.400-nál cseréltem, de még így se esett bele a nyúlásmérő. Kíváncsi leszek a Shimano HG93-ra, mit fog bírni.

(#66506) flash- válasza Pttypang (#66504) üzenetére


flash-
veterán

Ertem
Szinte Uj bringanal(kb 100 km ert mentem ) ez azert nem gáz?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#66507) Pttypang válasza flash- (#66506) üzenetére


Pttypang
veterán

0 km-es szerviz volt? Normalis szervizben?

Everybody lies.

(#66508) hackeeeee válasza Pttypang (#66504) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem hasonlóan csinálja a DS az eleje óta, szét volt szedve, össze volt rakva, ugyan ezt csinálja.

Mondjuk felgyűrődésnél nem, viszont nagyobb döccenőnél hallatszódik.

Vagyis, Én nem tudom, hogy a csapágy-e, de onnan jöhet. "Kinyitott" telóval kevésbé csinálja. Ha elzárom kopp keményre, akkor szinte mindig. Viszont ami érdekes, ha helyben úgymond felemelem, elengedem az elejét, akkor nemcsinálja.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66509) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#66470) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem kuka.

(#66498) -=RelakS=-...Shimano,de melyik?

(#66461) pc360...rendkívül érdekes videó,mely messze a bringázáson túl mutat az agy működését illetően. :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66510) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#66509) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az talán CN-HG53 volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66511) Eagle16


Eagle16
addikt

Elkészült a Courier átalakítás :) Mentem vele próbakört is, jónak tűnik minden, csak szokatlan még hogy előrébb kell nyúlni egy kicsit.

Képeket is csináltam, ilyen lett az első kormányszalag tekerésem. (BBB BHT-01, Park Tool-os youtube videó alapján csináltam)
És a kész bicaj: Egy, kettő, három.

A kezem eléggé izzad a fékkar tetején a gumi markolat miatt, gondolom egy kesztyű nem árt majd hozzá.
A váltókarok kicsit bénán néznek ki, de legalább olcsó volt :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#66512) ivana válasza Eagle16 (#66511) üzenetére


ivana
Ármester

Kesztyű ártani nem árt, de én például rühellem :DDD Mindig kesztyű nélkül nyomom, ha nincs túl hideg.

(#66513) Eagle16 válasza ivana (#66512) üzenetére


Eagle16
addikt

Nem tudom mennyivel jobb, ha a kesztyűben izzad a kezem. Esésnél jól jön mondjuk. Még sosem volt, szóval lehet nekem sem jönne be.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#66514) Because válasza Eagle16 (#66511) üzenetére


Because
őstag

nem lett így nagyon hosszú ez a bringa? amúgy az a sima courier volt?

mennyire érezni az úthibákat vele? de ahogy látom itt is beférne simán egy szélesebb gumi

(#66515) Runner_fxr válasza Pttypang (#66462) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ehhez egy 10-es kulcs és némi kenőanyag kell. Felesleges szervizbe vinni.

(#66516) Because


Because
őstag

tényleg kegyetlen nyomott a használt piac :( ha ennyiért se megy el a monti kibaxom a fenébe, ne foglalja a helyet :DDD

(#66517) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#66510) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az azért gyenge.HG70-től már jobbak.

(#66512) ivana...én is rühellem,főleg higiéniai okok miatt.Még a télit is ki kell mosnom 2-3 használat után,a nyári olyan büdös lenne mint a tigrisól. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66518) Eagle16 válasza Because (#66514) üzenetére


Eagle16
addikt

Nem érzem hogy túl hosszú lenne, persze az enyhén hátrafelé hajlított egyenes kormány után szokatlan, mert jobban előre kell dőlni. Majd nagyobb távokon kiderül, hogy pontosan mennyire is jó, egyelőre érzésre kellemes, és jónak tűnik rajta a testtartásom is, amin persze még kell javítani. Majd csinálok képet úgy is, hogy rajta vagyok, de egyelőre azt mondom hogy eléggé el van találva, ahogy most összeraktam a gyári 90mm-es stucnival.

Igen, ez a sima Courier volt. Most a 28mm-es gumikkal 6,5-7 bar közé szoktam felfújni, és eléggé érezni vele az utat, kis repedéseket is, szinte mindent. Csak montihoz tudom hasonlítani, mert az volt előtte széles gumikkal, és hát igen, a sebességnek megvan az ára :) De ez a 28-as gumi szerintem ilyen utakra pont jó kompromisszum a sebesség és a kényelem között, nem tervezek rá vékonyabbat vagy vastagabbat venni. Egyébként igen, beférne szélesebb is, elöl van vagy egy centi hely a villa és a 28-as gumi között mindkét oldalon.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#66519) hackeeeee válasza Runner_fxr (#66439) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igazad van. :) Ezért szoktam azt mondani, hogy ha már olyan helyen van lezárva, ahol mászkálnak emberek, akkor azért csak feltűnik valakinek, hogy nagyon matat valaki..

Véleményem szubjektív...

(#66520) 6030D válasza Hasaggymeg (#66517) üzenetére


6030D
Ármester

Régen én sem kesztyűztem, most már minimum zsebben elviszem. Nekem pl a markolat egyből csúszik ha izzadok, az meg erdőben nem előny. Viszont mászásnál meg jó, hogy a kézfejen van mibe törölni az izzadtságot. Mosni meg mindent kell, 2-3 naponta úgyis megy a gép, elfér benne a kesztyű, és hamar megszárad. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66521) HollyBoni válasza Because (#66516) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én múltkor 2 nap alatt eladtam egy orszátútit. ;]
De szerintem mázlim volt.

[ Szerkesztve ]

(#66522) Because válasza HollyBoni (#66521) üzenetére


Because
őstag

lehet a márkanévvel is gond van, illetve, hogy rengeteg az eladó monti... pedig bárki nyugodtan megnézheti a geot, a hegesztéseket simán versenyez egy-egy nevesebb modellel...

[ Szerkesztve ]

(#66523) bandus


bandus
veterán

sajnos eléggé elhanyagoltam a bringaápolás témát, be kellene szereznem 1-2 cuccot hozzá. milyen tisztító spréket/olajat javasolnátok?
ha esetleg valaki ránéz, hogy ebből a kínálatból mit rendeljek meg, akkor azt nagyon megköszönöm :R
[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#66524) Normi™ válasza bandus (#66523) üzenetére


Normi™
őstag

Én amit ezek közül használok az a Wd40 lánc tisztítására(de csak arra,kenésre nem jó),Rohloff olaj lánc kenésre és ha van teleszkópod akkor Brunox Deo sem árt,azt is használom.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66525) maximilian4


maximilian4
addikt


Ha már egész nap polgári jogot kell magolnom...legalább gondolataimban tekerek közben. :D Itt van mellettem jó helyen.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#66526) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Ez a gumi mennyire csereérett?

(#66527) ivana válasza mustang08 (#66526) üzenetére


ivana
Ármester

Nagyon :U 25 alá ne menj itthoni útra, de a 28 is megfontolandó...

[ Szerkesztve ]

(#66528) HollyBoni válasza Because (#66522) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sokszor a vevők főleg a nem hozzáértők olyan dolgokat néznek ami neked nem is fontos.

Pl az én vevőm 25 percig nézte a vázat hogy karcos e, de az hogy nyolcas e a kerék, kotyog e valamelyik csapágy, kopott e a fogaskerék le van e nyúlva a lánc stb azt meg sem nézte. :D (Persze amúgy ezek is jó állapotban voltak, nem vagyok egy átverős emberke)

(#66529) mustang08 válasza ivana (#66527) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Bocsi, de nem értem a mondatod második felét. :)
Egyébként hogy tud így kikopni a gumi? Vagy egyszerűen csak elöregedett?

[ Szerkesztve ]

(#66530) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok, tudtok nekem abban segíteni, hogyha veszek egy műhelypumpát (tudjátok az a kézipumpa, amit két kézzel kell lefele nyomni), akkor az alkalmas a kocsikerekem guminyomásának beállítására is? Ugyanis a szelep ugyanaz, de egyik esetben sem találok olyan képet, amin látszódna a nyomásmérőn a beosztás. Kocsinál tized bar pontossággal kell állítani hidegen a nyomást. Kerékpárnál nem tudom, hogy ez mennyire követelmény? Kocsinál 2-3 bar közé kell állítani, kerékpárnál jóval magasabbra. A teljes tartományban pontosnak kéne lennie.
Ha alkalmas mindkettőre, akkor max. 10 ezret szánnék rá, van valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#66531) ivana válasza mustang08 (#66529) üzenetére


ivana
Ármester

A kopottság annyira nem vészes, a baj az öregedés azaz oldalfal teljesen oda van. A mostani gumid szemre 23mm széles, manapság rájöttek, hogy ez már túlzás volt peremesben, túra, edzés, de még verseny felhasználásra is sokkal jobb a 25mm, vékonyabb az inkább időfutamra esetleg. Túrára, meg edzeni, meg a 28 is bőven jó, egy kis plusz kényelem, ha főleg túrázol és befér akkor meg 32 is lehet.

(#66532) mustang08 válasza ivana (#66531) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Értem, köszi. De ilyen esetben a felnit is cserélni kellene nem?

(#66533) hackeeeee válasza Normi™ (#66524) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezzel a Brunox Deo-val csak le kell fújni a teló szárát (ahol koszos), és letörölni a felesleget? Vag, ezt, hogy miként érdemes használni?

Véleményem szubjektív...

(#66534) ivana válasza mustang08 (#66532) üzenetére


ivana
Ármester

Nem simán használható 13mm-es outi felnivel a 28-as is, de állítólag CX-en is elmegy a 13-as felni ott meg 32-es a gumi általában ha peremes (ott gyakori a szingó)

(#66535) Normi™ válasza hackeeeee (#66533) üzenetére


Normi™
őstag

Én úgy csinálom,hogy letörlöm papírral előtte a becsúszót,befújom a deo-val a szimering felett,szépen körbefut a cucc.Négyszer-ötször lenyomom behúzott fékekkel az elejét,hogy vigye be a szimeringhez az olajat,van aki ezután letörli van aki hagyja,én egyelőre hagyom.Nagyon kicsi elég,jobban mozog és hozza ki a koszt,szép gyűrű van a körök végén a becsúszón.Lasali fórumtárs ajánlására minden indulás előtt használom,nem megy tönkre olyan gyorsan a gumigyűrű.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66536) bandus válasza Normi™ (#66524) üzenetére


bandus
veterán

erre gondolsz?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#66537) hackeeeee válasza Normi™ (#66535) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, lehet ezzel teszek egy próbát, köszi a tippet. :) :R

Közben nézelődök, de nem nagyon találok itt helyben, de segáz, max rendelek a Rose-tól, ha összejön egy kisebb csomag.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66538) Normi™ válasza hackeeeee (#66537) üzenetére


Normi™
őstag

Én is onnan rendeltem...

bandus :

Erre meg erre,a Wd40 nagyon úgy néz ki mint amit itthon az autós boltokban lehet kapni,de azért járj utána.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66539) hackeeeee válasza Normi™ (#66538) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ebike-on találtam, de ott is 1500 Ft a szállítás, viszont van készleten.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66540) Valkűr válasza hackeeeee (#66539) üzenetére


Valkűr
őstag

HA nem sürgös és tudsz várni akkor Ebike-ról rendelhetünk majd együtt, és elosszuk a postát.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66541) hackeeeee válasza Valkűr (#66540) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annyira nem sürgős. :) Most szóltam ismerősnek, hogy nézzen rá, hogy esetleg Ő nem-e tud szerezni, aztán majd meglátjuk, ha nem lesz, akkor valszeg beszállok. :K

Véleményem szubjektív...

(#66542) pc360 válasza Travelos (#66530) üzenetére


pc360
addikt

Valóban műhelypumpának hívják. Persze, hogy alkalmas. Csak a nagyon olcsó darabokon nincs nyomásmérő. A tized pontosság mindegyiken megvan. A lényeg, hogy fémvázas legyen, de 10 ezerbe az bőven belefér.

Megbízhatóság szempontjából a legtöbbel az szokott lenni a gond, hogy a nyomásmérő feladja. Arra, hogy melyik lehet megbízhatóbb a tipikusan kapható darabok közül, nem tudok ajánlást adni. Egy Specialized gondolom csak nem szar, én ezek közül választanék.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#66543) Normi™ válasza hackeeeee (#66541) üzenetére


Normi™
őstag

Lehet,hogy rosszul tudom,de nálunk azért fáznak az árusításától a hazai boltok mert kőolaj származék és jövedéki adó terheli ami nem kevés és nincs akkora piaca,hogy megérje.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#66544) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#66525) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olasz radiátor,olasz bringa... :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66545) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#66544) üzenetére


maximilian4
addikt

Már csak az olasz Alpok hiányozna... de nagyon. :O
Mindegy...helyette benyomok egy kis kutyakaját. Múltkor pont néztem az összetevőket és papíron jobb mint amit mi kajálunk. Teli van fehérjével, vitaminnal. Az íze sem rossz. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#66546) Krisz79 válasza Konflikt (#66443) üzenetére


Krisz79
őstag

Üdv!
Ma sikerrel teljesítettem is a kört. (Velencei tó körül. )

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66547) hackeeeee válasza Normi™ (#66543) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehetséges, bár ugye ha jól sejtem, ezt nem a kereskedőnek kellene erre megfizetni, bár nem tudom.

Véleményem szubjektív...

(#66548) rétisün válasza maximilian4 (#66545) üzenetére


rétisün
veterán

Mad Max-nek se lett tőle semmi baja :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#66549) fpeter07 válasza Because (#66516) üzenetére


fpeter07
veterán

Ne a fenebe dobd ki, adok inkabb postacimet.

(#66550) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#66545) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az íze sem rossz...csak a szaga ne volna! :(

Más...most már úgy 5-700 km után kijelenthetem,hogy BBB Vanguard nyergem bevált! Kényelmesnek azért nem mondanám (meggyőződésem,hogy 3+ óra után a nyeregben,nincs is olyan,hogy kényelmes) de eddigi legjobb nyergem.155mm-es a nyereg,ülőgumóim 140mm-re vannak egymástól.Hátha valakinek segít. :) Ja és egyelőre a Sigma Buster is ragyogóan teljesít.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.