Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) HollyBoni válasza ivana (#66700) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kép

Egy ilyen volt beleütve abba a kulacstartó szembe amiben kiment a menet, ezzel volt felfogatva a kulacstartó egyik része... :D

Szem össze-vissza mozog a vázban, el is forog, fogalmam sincs mit csináltak ezzel. Alu országúti váz.

Eladni szeretném a bringát, ezért nem akarok ilyen félig barbár megoldásokat, az lenne a jó ha olyan mint a gyári.

(#66702) ivana válasza HollyBoni (#66701) üzenetére


ivana
Ármester

Bazz egy tipli volt beütve a szembe :W :C :O Idióták. Fotózd le a szemet úgy lehet sikerül kitalálni valamit. Alapból a tiplinek bele se kellene férnie :U

(#66703) Hasaggymeg válasza dbala (#66693) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem határeset.Inkább 58-60-as kellene neked.Próbánál talán kiderül.

(#66701) HollyBoni ...hát ha nem a váz van ott megvastagítva és menet metszve bele,hanem egy menetes anya beszerkesztve,mely forog és menet sincs már benne,akkor ragasztós megoldás lesz a vége.Nem csoda,hogy tiplit vertek bele. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66704) HollyBoni válasza ivana (#66702) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azaz, nem jutott eszembe a neve. :B

Ugyanúgy néz ki a szem mint az összes többi a vázban, csak a menet halott és teljesen szabadon mozog a vázban.

(#66705) ivana válasza HollyBoni (#66704) üzenetére


ivana
Ármester

Loctite nem akkora azért a terhelés, hogy ne bírja ki, de azért mond amikor eladod, nem nagy értékcsökkenés, csak csere esetén az erős kötő blue loctite kell, red is jó csak azt soha nem szeded ki...

(#66706) Because


Because
őstag

na megérkezett pilissporttól a kerékpár, amit természetesen nem vettem át... valami jóval kisebb doboz a vázon, nyereg kint, kormány szabadon, kerekek csak úgy a nagyvilágban, lánc a földön, egész bicó így a teher oldalába berakva... gratula :W

(#66707) HollyBoni válasza ivana (#66705) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak az a baj a menet is ki van menve a szemen belül, a csavar ami bele való kb beleesik. Próbálkozok nagyobb csavarral + loctite hátha.

(#66708) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A kulacstartók milyen menettel vannak rögzítve?
A pumpa tartó, meg a kulacstartó, amit fel akarok szerelni, együtt olyan vastagok, hogy nem éri végig a kulacstartóhoz adott csavar :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66709) ivana válasza HollyBoni (#66707) üzenetére


ivana
Ármester

Ebben az esetben a legjobb megoldás vágatni vele nagyobb menetet valakivel. Ez nem számít gányolásnak, ez a normál javítási mód ilyenre. Vagy piros loctite saz elég kell legyen.

Más: Hol tudnék imbuszfejű csavart venni Pesten? Egyes bringáimon túl sok a hatlapfejű csavar hatlapfejű anya, a szerelés anyag igényét erősen csökkentené egy adag imbuszos csavar.

-=RelakS=-: Metrikus menet, szóval sima egyszerű, átmérőjét nem tudom mérd le tolómérővel, de ha jól emlékszem 4mm

[ Szerkesztve ]

(#66710) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

1 éve váltottam "műfajt" a kerékpározás terén. Ezelőtt MTB, DH keróim voltak, azokat jól testre tudtam szabni. Azokon szinte nem is ültem, de mivel öregszem, gondoltam kényelmesebbre váltok.

Az alap Neuzer California EZZEL a kormánnyal és nyereggel került megvételre.

Ezeket már a boltban lecseréltettem az alsó képeken látható SR szpergel nyeregre és a nagy kormányra.

A problémám a következő.

Általában nem túrázni, hanem városban szoktam jönni menni, de valamiért ezen az amúgy kényelmes nyergen elnyomódik egy idő után a hátsóm. Pontosabban a két farcsont. Pedig nem kellene, hiszen rugózik is és puha is...

Én arra gyanakszom, hogy a nagy, hátranyúló kormány miatt, túlságosan a faromra kerül a súlypontom. Létezik?

Mit tudok tenni? Nem nagyon cserélném le a kormányt, mert nagyon kényelmes.


(#66711) ivana válasza SoulReaver (#66710) üzenetére


ivana
Ármester

Ez női nyereg simán lehet túl széles, ezzel lehetnek problémák. Ez a kormány kicsit extrém :D Én is hajtok tanyabikeot de azért az nem ilyen... Így képről előre dől a nyereg állítsd egyenesre. Illetve ellenőrizd a beállítást, ez kb. akkor jó ha olyan 160 cm vagy szóval lehet alacsony a nyereg és az okozhat ilyet.

(#66712) SoulReaver válasza ivana (#66711) üzenetére


SoulReaver
veterán

Unisex nyereg pedig

Próbálom mindig döntögetni a nyerget, előre hátra, de mindig elő jön a probléma. Egyébként 182cm vagyok, eléggé ki van húzva a nyereg, derekamtól kicsit magasabban van, ha mellé állok.

(#66713) Tothgera30 válasza ShiTmano (#66650) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kissé borsos áron van, de biztosan kibír mindent: [link]

#66645 Kleroo: Persze, nem is gondoltam. De ennyi pénzért egy patent pár éves belépő szintű trekking/cross bringát ki lehet fogni, amivel az adott felhasználási területet nézve, sokkal jobban jártok.

#66693 dbala: CX bringánál főleg az átlépési magasságot nézd, mert outihoz képest meg tudják viccelni az embert a geo-val. Nekem 54-es volt az ideális (183), de tesómnak sem kellett nagyobb (188).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#66714) Hasaggymeg válasza ivana (#66709) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bauházban van egy jó pár méret.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66715) HollyBoni válasza ivana (#66709) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja, végül is az a módszer nem lenne rossz. Megyek ma 1-2 normálisabb szervízbe és kérdezősködök hátha tudnak valamit.
Legjobb az lenne ha elvinném valami váz építő/javítóhoz és kicserélné magát a szemet, Hunor Kézműves van hozzám legközelebb de oda is egy fél nap lenne eljutni kb.

[ Szerkesztve ]

(#66716) -=RelakS=- válasza ivana (#66709) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi!
Elvileg van otthon M4-es csavarom, megnézem azzal

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66717) wolfman


wolfman
veterán

Senki semmi?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66718) TomiJordi


TomiJordi
tag

[link]
Sziasztok eszt vetem nemrég 1 hete az első és a hátsó fékekel voltak kis gondok de sikerült megcsinálni,a rúgóval nincs semi tapasztalatom főleg a levegősel marzochi dirt jumper 3 (bomber)125mm működik jól csak ha terepen megyek akor katog valami pontosan nemtudom hol a rugónal vagy a kórmánynál nemtudjátok milehet,ha felfordítom a biciklit és visza akor nemcsinálja egy idő után újból.
És még egy kérdés hogy kel ezeket fújni gyakran vagy nem?ha kiengedem a levegőt akor vuszatudom fújni?és kb hány bár vagy psi kel fújni?
Köszönöm előre is a valaszokat

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#66719) deicide válasza TomiJordi (#66718) üzenetére


deicide
veterán

Segíteni nem tudok, de a helyesírási hibák arzenálja már az első mondatban is letaglózó. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#66720) SoulReaver válasza TomiJordi (#66718) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem is lenne egy kérdésem... Általános iskola, nyelvtan órán ugye nem te voltál a legszorgalmasabb? :D

Egyébként annyit kell a teleszkópba pumpálni, amennyit igényel a terep. Ha sokat tolsz bele, akkor merevebb lesz, ha keveset, akkor túl puha lesz..

A kattogás lehet a villa nyaka is. Nekem Marzocchi 66 rcv-m volt, acélnyakkal és mivel alu volt a váll rész, kicsit mocorgott benne, de az inkább recsegő hang volt.

Egy takarítással/szervizeléssel kiderülne a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#66721) ivana válasza SoulReaver (#66712) üzenetére


ivana
Ármester

Fura azt hittem jóval kisebb ez a bringa :DDD Azért akkor van egy mérete :) Meg még sokkal nagyobb a kormány mint gondoltam, de tuti a nyeregben lesz a kutya elásva, Nem minden nyereg kompatibilis az emberrel. Mondjuk ilyen üléspozícióban olyan 50km az már nagyon sok lenne, mindennel.

(#66722) SoulReaver válasza ivana (#66721) üzenetére


SoulReaver
veterán

Lehet azért tűnik úgy, mert kissé felülről lett fotózva.

A "gyári" nyereggel is ugyan így kényelmetlen volt egy idő után, az egy rugós csillapítású volt, tehát alul is volt 2 db rugó, meg az ülő rész alatt volt vagy 4-5 hússzú rugó, iszonyat recsegős volt, gondoltam egy gel nyereg, ami nem is olcsó, csak többet tud.. De nem úgy tűnik.

(#66723) Cathfaern válasza SoulReaver (#66722) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hosszútávon minél puhább egy nyereg, annál kényelmetlenebb (nyilván ha el van szokva tőled a hátsó, akkor 2-3 alkalom, hogy kényelmes legyen, de utána bármennyit ülsz, kényelmes lesz). Ahogy írta valaki korábban a topicban, nem véletlenül nyeregnek és nem fotelnek hívják :) A rugózás oké, de jobb lenne ha felülete nem puha lenne. Plusz amit írtak is korábban, lehet neked túl széles (az unisex általában azt jelenti, hogy se férfinak, se nőnek nem jó).

(#66724) ivana válasza Cathfaern (#66723) üzenetére


ivana
Ármester

Van ilyen csepel nyergem ami rugós, de a felülete kemény, na az nagyon kényelmes, viszonylag hosszú távon is.

(#66725) Cathfaern válasza ivana (#66724) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ilyen biciklire az a jó :K Mert a rugó meg kell, mert amúgy az egyenes üléspozíció miatt és mivel a kormány alkalmatlan arra, hogy kiállva tekerjen az ember, kb. fél perc alatt leesne az ember a bicikliről.

(#66726) SoulReaver válasza Cathfaern (#66723) üzenetére


SoulReaver
veterán

Most elgondolkodtam egy kicsit, ezeken :) Köszi a segítséget :R

Még megpróbálok 1-2 szöget beállítani, tesztelni, de ha nem jó úgysem, akkor eladom és nézek valami jobbat.

Nincs kizárva az sem, hogy kissé hátra fele kell dönteni, mert a krúzereken másképp ülünk, mint egy holland kerón vagy tanyabikeon.

(#66727) ivana válasza Cathfaern (#66725) üzenetére


ivana
Ármester

A csepelnek nem ilyen a kormány hanem ilyen rövid kinyúlása vannak azon simán ki lehet állni ha kell. Mostanában közlekedésre ilyet használok a Pesten, jobban lehet figyelni a forgalomra és bárhol ott lehet hagyni egy ulakattal.

(#66728) 6030D válasza ivana (#66721) üzenetére


6030D
Ármester

A kutya nincs elásva, ott van a sarkon túl :DDD

dbala: defektgátló folyadék: van aki szerint használ, van aki szerint nem. A zölddel az a baj, hogy sűrű, így amikor elindulsz, kell egy idő amíg elterül, ezt állítólag érezni. A tejre azt mondják jobb, de az is valakinek bejött, van akinek nem (belsőben). Illetve ha olyan defektet kapsz, hogy nem fogja meg, és szétmegy a gumi, akkor megmarhatja a felnit.
Tavasszal én is gondolkodtam rajta, de inkább viszem a foltot meg a belsőt. Ha van benne tej, akkor is kell, mert ha szétdurran, nem tudsz mit csinálni. A látvány, na az még csodálatos olyankor. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66729) -=RelakS=- válasza 6030D (#66728) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

legjobb, hogyha a Slime (zöld trutyi) kifolyik, azt a gumit nem fogja fogni a folt.

A szelepem meg már úgy be van állva, hogy ha pumpálnék a kerékbe, akkor zsebszerszámmal kell kinyitni :Y
Szóval én is inkább ragasztgatni fogok. Ezek a szmötyik inkább azoknak érheti meg, akik olyan erdőben tekernek, ami tele van tüskével, és nem akarnak minden tekerés után 5-6 lyukat foltozni

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66730) fpeter07 válasza 6030D (#66728) üzenetére


fpeter07
veterán

Majd kiderul milyen lesz a tej. Ha elkeszul a bringa nekem is olyan lesz.

[ Szerkesztve ]

(#66731) DjKoxi válasza HollyBoni (#66707) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szegecsanya

Szia! Nem tudom ismered-e a terméket, de tökéletes megoldás a vázból kiszakadt menet pótlására. Ha van a közeledben karosszériás, lehet segít a probléma megoldásában. Nekünk a cégnek van húzókészlet, anyát meg vettem itthonra egy készletet mert sok mindenre jó a ház körül.

(#66732) Eagle16 válasza Because (#66706) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor látom ott sem tudnak kerékpárt csomagolni. A webbicikli is valahogy így küldte el nekem, mondjuk a lánc az nem lógott, de a kerekek, a nyereg, meg a kormány is fel voltak szerelve és csak egy-egy nagy kartonlap védte oldalról őket...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#66733) Hasaggymeg válasza wolfman (#66717) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Például.[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66734) flash-


flash-
veterán

Vannak tömito spray-k.

Ezek hogy mukodnek?

Rendes levegos belsobe fujunk ilyet es eha defekt van akkor magatol dolgozik az anyag?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#66735) Hasaggymeg válasza wolfman (#66717) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...vagy kicsit gyengébb,de ezt is ismerem és jó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#66736) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Sziasztok! Nekem is gumi vásárláshoz kellenének vélemények tapasztalatok. A mostani 26*1.75 schwalbe land cruiser gumim olyan bután (túlságosan vékonykának) néz ki a bringán. Ezért gondolkodom valami hasonló 26*2.0 gumiban.Olyan 50-50 százalékban használom betonon és terepen is a bringát.Ki mit tudna ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#66737) Pttypang válasza krisz4b70 (#66674) üzenetére


Pttypang
veterán

Megeri a felarat. Gyari gumikat lecsereled es hajra. Meg persze normalis nullas szerviz.

Everybody lies.

(#66738) Napfénysüti

Ma végre elmentem egy körre a géppel, aki nem ismeri ilyen a kilátás a Bence-hegyről a Velencei-tónál:

Megéri feltekerni. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#66739) 6030D válasza -=RelakS=- (#66729) üzenetére


6030D
Ármester

A szelepet el is felejtettem, az volt a másik indok.

fpeter07: neked TL lesz, nem?

Napfénysüti: szép a kertetek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66740) -=RelakS=- válasza 6030D (#66739) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

talán a bringaboltosom mondta, hogy végtére is az is csak egy lyuk, tehát tömíteni fogja :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66741) Krisz79 válasza Napfénysüti (#66738) üzenetére


Krisz79
őstag

Ma ismét letekertem a Velence tó kört...
Jobb időt futottam,pedig csak nyugodt gurulásnak indult...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66742) #48525824 válasza Napfénysüti (#66738) üzenetére


#48525824
törölt tag

stravas utvonalat tudnal adni? bp-velencei-to kor-bp utvonalat szoktam menni, de akkor utbaejtenem, hogy legalabb a baracskai emelkedon kivul is legyen valami jo

(#66743) Napfénysüti válasza Krisz79 (#66741) üzenetére

Te mikor mentél ma? Én úgy 8.45-kor indultam Fehérvár közepéről.

maummamut: [link]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#66744) Krisz79 válasza Napfénysüti (#66743) üzenetére


Krisz79
őstag

11.22h-kor indultam Gárdonyból.
Az idő vállalható volt,nem volt nagy meleg,Hétfőn durvább volt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66745) Napfénysüti válasza Krisz79 (#66744) üzenetére

Akkor már utánam mentél, én 11 előtt haza is értem mert délután már meló van.

Més que un club!

(#66746) Because válasza Eagle16 (#66732) üzenetére


Because
őstag

az imént hívtak, hogy nem írjam le nekik mit láttam és nem értik, mert már sok sok darabot adtak így fel... el kellett magyaráznom, hogy ha karcos felnit és vázat akkor használtat veszek olcsóbban....

(#66747) 6030D válasza Krisz79 (#66741) üzenetére


6030D
Ármester

Ohh egy Focus. Melyik?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66748) Krisz79 válasza 6030D (#66747) üzenetére


Krisz79
őstag

huh,ezt honnét vágtad le?
Ok,megvan, nagyitva látni. :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#66749) 6030D válasza Krisz79 (#66748) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, csak az aproságokat nem. Bár a tárcsából meg a piros bowdenből Forestre tippelek, vagy Raider. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#66750) Runner_fxr válasza Because (#66746) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos nem minden bicót küldenek dobozban. A csepel szokta küldeni hasonlóképpen mint ahogy leírtad. Ettől függetlenül mi bármilyen bringát küldünk futárral, az mindig dobozban van. Karcos volt a váza?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.