Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) atok666 válasza Napfénysüti (#44200) üzenetére


atok666
őstag

Es akkor hol vannak meg a millios bicok :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#44202) TayRol válasza Def26 (#44195) üzenetére


TayRol
veterán

1 havi béremnek megfelelő a bringám ára.

(#44203) Napfénysüti válasza atok666 (#44201) üzenetére

Jaja a múltkor volt olyan srác a Bence-hegyes mókán akinek a bringája minimum a kocsija értékének négyszeresét érte. :D

Én is mindig nézegetem a külföldi teszteket és sóvárgok, az álomgépem kb 3M lenne. ;]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#44204) JackFeryll válasza Def26 (#44198) üzenetére


JackFeryll
őstag

A hobbi nem racionális, bár az 1 havi bér elég optimális választás. Nem vág földhöz ha valami katasztrófa történik vele és nem okoz óriási gondot pótolni. Ha teszem azt totálkáros lesz és nincs biztosítva stb akkor igen kellemetlen ha gyűjtögetned kell 1 évig.

(#44205) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Cube LTD Race 27.5 teszt... :B :D :Y - ...mindez 4 kiló alatt... hihetetlen.

#44198 Def26: Úgy 2-3x-osa is simán rágurul (E.ü. dolgozóként nem is keresek ITTHON sokat). Bár most megegyeztem az ördöggel, és fogadtunk hogy 2-2,5x-nél megállok.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44206) Def26


Def26
félisten

Ez a furi, hogy most egy álom kerékszett kerül annyiba mint egy pár évvel ezelőtti komplett bringa. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#44207) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sziasztok!

Bringát keresek egyetembe járáshoz, tehát főleg falusi/városi aszfalt illetve nagyon minimális földútra.
Találtam újonnan Gepida CRS 200-at 70-ért 2014-es változatot szerintetek az megéri annyiért? Többet nem nagyon szeretnék költeni rá, sőt inkább kevesebbet. Vagy van esetleg olyan használt/új típus ami még jó áron kelleti magát? Főként ugyebár a trekking kategória az ami most szóba jöhetne, Merida montim és fitnesszem van már :)

[ Szerkesztve ]

(#44208) atok666 válasza Napfénysüti (#44203) üzenetére


atok666
őstag

Naja, konnyu lenne eltapsolni egy csomo penzt, de csak ugy, mint mas hobbinal, egy szint utan teljesen felesleges kiadasok ezek (konyebb bringa, "pontosabb" valto, meg merevebb vaz, csucs outi cipo - ha csak nem versenyzorol van szo, teljesen felesleges penzkidobas imho). Csak arra jo, hogy legyen, meg maszirozza az ember lelket, hogy micsoda gepe van - nalam most ez van a celkeresztben - mondjuk sok ertelme ennek nincs, de tetszik :D

Atok

[ Szerkesztve ]

(#44209) D.Orion válasza Def26 (#44198) üzenetére


D.Orion
veterán

Anno 150K volt a bruttóm mikor ugyanennyiért vettem újonnan a 2010es Gepida Alboin 500CRS-t. Arra lényegében csak felszerelés és kopó alkatrész/szerviz szinten költöttem eddig 70K-t.
Munka előtt egy hónappal vettem egy 40K-s Capriolo Elvis-t újonnan, hogy legyen mivel munkába járnom, csak szervizköltség évente egyszer.
Tavaly vásároltam használtan 120K-ért egy 2007es Focus MTB-t, FOX LX, Avid 3... Erre sem költöttem csak amit kell. Ha majd egyszer kicserélem a vázat, akkor lesz rá költve.
A CRS és az MTB esetében is én vagyok a szűk keresztmetszet, így nem vágyom drágább/jobb gépekre.

Szerintem országúti esetében 800km/hó táv felett lehet arról beszélni, hogy valaki egyre többet költ a kerékpárjára. Alatta felesleges komoly fejlesztéseket végezni teljesítmény orientáltan, maximum a kényelem irányába.
MTB esetében kb. hasonló a képlet. Aki csak heti egy-két alkalommal megy ki terepre barangolni az kibírja fél éves szervizzel és max láncot kell cserélni évente. Mások akik csapatják és a távokat is megtesznek, 50-70 üzemóra után már felkeresik a szervizt.

[ Szerkesztve ]

(#44210) Def26 válasza D.Orion (#44209) üzenetére


Def26
félisten

Nekem kb. 800km van meg.

Kerékpár biztosítása van valakinek?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#44211) Runner_fxr válasza Def26 (#44206) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért azt se felejtsd el, hogy a forint egyre gyengébb, természetesen ez az árakon is meglátszik.
Ettől függetlenül én most is azt mondom, hogy nem drágább a kerékpár mint régen, mondjuk 20 éve.
Egy akkoriban minőséginek számító, 18 sebességes, shimano váltós, cantifékes, acélvázas mtb, kb 1 havi fizu volt. Ma azért az alap kategória kb az átlag havi bér 50-60%-a. Az más kérdés, hogy a csúcskategóriákban elszaladnak az árak, de ott nem akármilyen fejlesztések is vannak.

Egyébként ha az embert elkapja a gépszíj, akkor rengeteget képes áldozni kerékpárra. :)
Nem mindenkinek van szüksége autóra, nekem például csak luxus lenne, alig használnám, ezért most nincs is. De ha vennék is, valószínű olcsóbban mint amennyit ér a nemsokára megérkező 29"-es fully ebike-om. :)
(4000 euro)

[ Szerkesztve ]

(#44212) concret_hp válasza entropy (#44180) üzenetére


concret_hp
addikt

én mondjuk nem költeném ott a pénzem, ahol hisztiznek v bármi problémájuk van és a többi. erről szól(na) a kapitalizmus. és egyébként a lipóti pont franchise, szóval vmi központi helyre pont 0 értelme van írni :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44213) !Overdose! válasza concret_hp (#44212) üzenetére


!Overdose!
őstag

Már miért ne lenne értelme? Simán megvonhatják tőlük a jogot, ha rossz fényt vetnek a brand-re. Mondjuk nyilván nem egy ilyen biciklis történet miatt, de fordult már elő ilyesmi a környezetemben. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#44214) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Következő, talán picit blődnek tűnő kérdésre keresnék választ. Lecseréltem a hátsó 7 sebességes fogaskoszorút, és szeretnék egy új láncot is, ki is néztem tulajdonképpen. Nem gondolkodom drága alkatrészekben. A fogaskoszorú egy Sunrace M307-es, míg a lánc egy szintén Sunrace, CN-M84-es lenne. Viszont a láncot hol 8 sebességes, hol 6-7-8 sebességesként látom feltüntetve. Mi van, ha 8 sebességes láncot 7 sebességeshez rendszerhez használok. Lesz valami hátrányom?

Előre is köszönök minden hozzámszólást! :R

[ Szerkesztve ]

(#44215) entropy válasza concret_hp (#44212) üzenetére


entropy
tag

Reklamációs vonal – a fejlődő Lipóti Pékségért

eszrevetel@lipotipekseg.hu

Örömmel tájékoztatjuk Kedves Vásárlóinkat, hogy észrevételeikkel, ötleteikkel, esetenként panaszaikkal egy új kommunikációs csatornán, az eszrevetel@lipotipekseg.hu email címen érnek el bennünket.

Az email címet minden üzletünkben jól látható helyen jelenítjük meg. Észrevételeiket, ötleteiket összegyűjtjük, felhasználjuk későbbi fejlesztéseink során.

Panaszaikat, reklamációikat azonnali hatállyal orvosoljuk.

(#44216) D.Orion válasza apszi (#44214) üzenetére


D.Orion
veterán

6-7-8 sebességes rendszer esetén használható egyazon lánc. 9re és10re, na meg 11re kell más-más-más lánc. Nem használtam soha Sunrace láncokat, de hallottam róluk, hogy gyengék nagyon. Mondjuk boltba vagy munkába elgurulni jó lehet, minden másra inkább egy Shimano vagy Sram lánc, szerintem.

(#44217) RichieTri válasza Def26 (#44195) üzenetére


RichieTri
senior tag

Ez indiszkrét 😊
De úgy majdnem 3x...és még egy jó kerékszett elkéne. Egyébként Canondale Flash 3 alapra egyedileg összerakott (X.0 és X.9) gép.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#44218) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#44211) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...átlag havi bér? Az mennyi?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44219) Because


Because
őstag

Eleg erdekes te allsz a pult mogott megkered, hogy ne hozza be es megis beviszi az illeto, mit gondolnal?... Es ok vannak itt lenezve, mennyivel kulonb a ti megjegyzesetek mint amit ok tettek? Vagy ez csak szamomra furcsa....

(#44220) Def26 válasza Tothgera30 (#44218) üzenetére


Def26
félisten

Magyarországon asszem 150k körül.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#44221) hszilard666 válasza Hasaggymeg (#44161) üzenetére


hszilard666
veterán

Láttam, majd felszerelem rendesen, hogy ne lehessen belémkötni. A kérdésem még mindíg az hogy elbírná a dagadt hátsómat? Az ár amit kérnek érte korrekt? Köszi! :R

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#44222) -=RelakS=- válasza D.Orion (#44216) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

200km-enként cserélem a láncaimat, 4-et próbálgatok: 2 KMC, 1 SRAM, 1 Sunrace.

Az első KMC-vel elkövettem azt a hibát, hogy kopott soron használtam, megnyúlt, mint a gatya. A Sunrace ugyanúgy megnyúlt, és ehhez még kopott sor sem kellett :(((
Bezzeg a SRAM-ot meg a megkímélt KMC-t nem győzöm használni, hogy végre hozzá nyúljon a másik kettőhöz.

Szóval ha másnál is ilyesmi van, akkor igen, a Sunrace elég gagyi.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44223) apszi válasza D.Orion (#44216) üzenetére


apszi
őstag

Rendicsek, nagyon köszönöm a gyors választ / válaszokat!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#44224) Tothgera30 válasza Def26 (#44220) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó lesz az 100k-nak is :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44225) atok666 válasza Tothgera30 (#44224) üzenetére


atok666
őstag

HU ~250/BP ~300

Atok

(#44226) D.Orion válasza Tothgera30 (#44224) üzenetére


D.Orion
veterán

Az átlagolásba beletartozik a 3műszak folyamatban dolgozó/az egészségügyis/a szociális(pl. bölcsödei, óvodai) dolgozó a havi 80K-val és Csányi Sándor is akinek havi szinten 1.2Milliárd Forinttal nő a vagyona. Így persze, hogy kijön a 150k, statisztika sajnos.

(#44227) truefx válasza atok666 (#44225) üzenetére


truefx
aktív tag

(#44228) bandus válasza Tothgera30 (#44224) üzenetére


bandus
veterán

ez egy vélemény. de attól még nem igaz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44229) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#44218) üzenetére

Valami 220br körül van jelenleg ha jól tudom.
Szerk: elkéstem, linkelték akkor 235br.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#44230) atok666 válasza truefx (#44227) üzenetére


atok666
őstag

Akkor kb. jol tippeltem :)

Atok

(#44231) truefx válasza atok666 (#44230) üzenetére


truefx
aktív tag

ha bruttot tippeltel :)

Amugy en a havi jovedelmem negyedet sem koltottem az uj kerekparra, mondhatnak sokan, hogy burzsuj vagyok, de igazabol rakas masra is megy a penz (auto, haz, 2gyerek, 1feleseg). Tehat szerintem megse cserelnenek velem olyan sokan :)

[ Szerkesztve ]

(#44232) atok666 válasza D.Orion (#44226) üzenetére


atok666
őstag

Az eredeti kerdezo gondolom a forumozokra gondolt (gondolok itt a fizu/bico ertek aranyra), ott meg azert messze nem olyan rossz a helyzet. Multkor volt egy milyen procit hasznalsz, vagy vmi hasonlo szavazas es os kijott, hogy a szavazok 40+%-a i5/i7 procit hasznal, az meg ugye azert nem az olcso kategoria...

Atok

(#44233) BoC1ka válasza atok666 (#44232) üzenetére


BoC1ka
senior tag

és ha megkérdezel egy bayern münchen blogot, hogy hány embernek van bayernes meze, akkor 90% lesz az arány :D

Én egyharmadáért vettem bicajt.

YNWA

(#44234) Hasaggymeg válasza Because (#44219) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez egy szolgáltatás és mint olyan a vevői igények kielégítése kell a fő célja legyen.Ha én egy kurv@ traktorral szeretnék bemenni,akkor is kedvesen kellene megkérjen ne tegyem és segítsen megoldani azt a problémámat mely miatt szolgáltatását nem,vagy csak részben tudom igénybe venni.Ez kereskedői érzék mellett tulajdonképp alapvető emberi jóérzés kérdése is. Természetes,hogy ez a kis fórumozó kerékpáros is közösség részrehajló,de hát ami bunkóság az bunkóság! :U

(#44222) -=RelakS=- ...minek váltogatod a láncokat? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#44235) karis


karis
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes lenne egy V-fékes kerékpár átalakítattni tárcsafékessé(hidraulikus)? Városban szinte minden nap használom, de hétvégente elmennék vele mocskosabb helyekre, akár hosszabb túrák ra is. A mostani kerékpárom egy Cube Aim 26, amihez Shimano EF51 váltókar/fékkar tartozik, ami azt jelenti, hogy ha átalakítattnám akkor új váltókarok is kellenek ami megdobja a költségeket. Érdemes használtan nézelődni...már ha érdemes átalakítattni? :D

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#44236) zodo válasza Jorus (#43245) üzenetére


zodo
nagyúr

Ecobike vagy László kerékpár üzlet és szervizek mennyire tartoznak az ajánlott helyek közé?

Lakhelyemhez közel kerestem szervizzel is rendelkező helyet ahol nem több napos megrendelés után tudnak pl első teleszkópot biztosítani. Előbbi helyen 95% hogy azonnal vásárolhatóak az alkatrészek míg a másodikként említett hellyel még nem sikerült beszélnem.
Drótszamár itt van a kerületbe de sajnos nem tart nekem kellő teleszkópot és úgy gondolom teljesen felesleges megrendelnem külön-külön az alkatrészek aztán elcipelni a szervizbe.

(#44237) atok666 válasza BoC1ka (#44233) üzenetére


atok666
őstag

Nem pont ugyanaz, de mind1 - mar nagyon eltertunk a bicos tematol.

Atok

(#44238) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#44234) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nagyjából egyenletesen nyúljanak, talán tovább tart a sor.
Az a 800km, amit az előző bírt, kicsit szíven ütött.

Amúgy ha a SRAM-ok tényleg ilyen jól bírják, akkor lehet, hogy a következő sorozat után elég egy SRAM láncot feldobni, aztán 1-2 év múlva, mikor a láncmérő beleesik, sorral együtt cserélni.

Az ötlet amúgy nem teljesen az enyém, én is csak olvastam, hogy vannak, akik váltott lánccal hajtanak.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44239) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#44224) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen. :) De kb 60-70k körül indul a belépő kategória.

[ Szerkesztve ]

(#44240) Napfénysüti válasza -=RelakS=- (#44238) üzenetére

800km-t bírt a sor? Az milyen típus volt?

Més que un club!

(#44241) #48525824 válasza zodo (#44236) üzenetére


#48525824
törölt tag

ecobike-ot ismerem és ajánlom is.

(#44242) zodo válasza #48525824 (#44241) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi a gyors választ!

(#44243) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

húgom bringáját szerelgetem, évekig nem használta, most meg jött valami isteni szikra....én meg szívok.
négyszög tengelyes középcsapágy egyik felén a golyóskosárból csak a golyók maradtak, kosár az fémforgácsként hullott ki. gondoltam, hogy monoblokkot raknék bele, viszont a mérettel bajban vagyok. csapágyház 70mm, tengely hossz meg 126mm, ha jól mértem. ezzel ugye az a bibi, hogy ekkorát nem találtam. van ötletetek?

(#44244) -=RelakS=- válasza Napfénysüti (#44240) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Shimano CS-HG50 sor CN-HG53 lánccal.
Most CS-HG20 van fent, de az 1000km után jobb állapotban van. Én a láncot okolnám emiatt.

Megyjegyzésként annyit, hogy 110kg körül alakulok, nem biztos, hogy jót tesz a hajtásnak :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44245) Napfénysüti válasza -=RelakS=- (#44244) üzenetére

Gyanús mert azért ennek a sornak nem szabadna ilyen keveset bírnia.

Més que un club!

(#44246) Napfénysüti válasza -=RelakS=- (#44244) üzenetére

Ekkora súllyal ha izomból tekersz az tényleg nem tesz jót neki viszont ha pörgetsz akkor szerintem nem kap jelentősen nagyobb terhelést a hajtás.

Més que un club!

(#44247) Th3Ac3 válasza Th3Ac3 (#44207) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Valaki erre esetleg? :)

(#44248) hszilard666 válasza hszilard666 (#44221) üzenetére


hszilard666
veterán

Számván hőlp mí! :D /inglis off

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#44249) BoC1ka válasza atok666 (#44237) üzenetére


BoC1ka
senior tag

egy kerekparral foglalkozo forumon joval tobb ember fordit nagyobb osszeget bicajra mintha megkerezned az elso 50 veled szembe jovo kerekparost.

YNWA

(#44250) ígyvanferi válasza Hasaggymeg (#44234) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hol volt arról szó, hogy nem kedvesen kérték meg, ugyan ne vigye már be egy boltba a bringáját? Mert én ilyet nem olvastam. Azt írta, hogy megtagadta a kérésüket, annak ellenére, hogy nem engedték meg neki, ő csak betolta az üzletbe. Legközelebb már autóval fog begurulni valaki a tescoba a sorok közé, nehogy ellopják közben?
Hogy parasztok voltak az eladók, az egy másik kérdés. Mondjuk egy parasztságot követett az ő megnyilvánulásuk, szóval ez sem egyértelmű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.