Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#290851) Napfénysüti válasza parandroid (#290848) üzenetére

Ja, hát végülis van benne egy kis extra. :DDD

Més que un club!

(#290852) -=RelakS=- válasza (ex)Cat (#290830) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:F
Nekem nem hogy él a link, jött az e-mail, hogy nem-e felejtettem el valamit, és 99 dollár volt beleírva

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#290853) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#290852) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nyeh, frick it!

Unavailable product
This product will be removed from your cart because it's not available in your country/region.

Ez a teljes áras termékre is vonatkozik.
Akkor nem kell tőlük semmi :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#290854) Roland861010 válasza -=RelakS=- (#290853) üzenetére


Roland861010
addikt

Na megjött a sisak Uvex Stivo C igaz nem tudom átvenni mert nincs ma bent raktáros....

(#290855) Roland861010 válasza Roland861010 (#290854) üzenetére


Roland861010
addikt

Bocs nem valsz akart lenni.

(#290856) parandroid


parandroid
nagyúr

Hogy hívják azt a kb 2 mm-es, nagyon kemény, fényes páncélú, repkedős ganajtúró kurvaanyját, ami nadrágon keresztül is akkorát harap, mint a lórúgás, és egy 1,5 hüvelykujjnyi, kőkemény, gennyes duzzanat lesz a harapás helyén? Asking for a friend, természetesen...

#ilovenature #tekertemvolnainkábbzwiften

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#290857) Speedy007


Speedy007
őstag

Tudtok segíteni hogy mi is az a lánc szem? Ne haragudjatok de ebben tudattalan vagyok :B. Ha jól mértem és számoltam 102 szemes lánc kell viszont 116 és 118 szemes láncot kapok csak 3*6-s kereékpárokhoz így ki kellene belőle vennem 16 szemet. Mert nem hiszem hogy jó ötlet lenne a megnyúlt lánchoz mérten szabni az újat.

(#290858) -=RelakS=- válasza Speedy007 (#290857) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hátő...
Szerintem alapból mindenki úgy gondolja, hogy egy lap pár a láncszem, de mintha olvastam volna olyat, hogy egy belső és egy külső lappár alkot egy szemet.
Szóval egyértelműbb, hogy hány csap van a láncban :))

A megnyúlt lánchoz nyugodtan mérheted. Egy 102 csapos lánc az 51 inch, ami 129,5 centi. Ha ez 1%-ot megnyúlik, akkor 1,2 centivel lesz hosszabb, de akkor már hajtóművet és fogaskoszorút is cserélsz. Szóval ha elkezded mondjuk a lánc egyik végén hozzámérni az új láncot a régihez, és ahogy haladsz a láncon, 2-3 alkalommal egymáshoz igazítod a szemeket, akkor meg lesz az a pont, ahol az új láncot el kell vágni.
Vagy nézel youtube videót, hogy hogy kell láncot méretezni.
Esetleg megszámolod, hogy a régi láncban hány csap van, annyit leszámolsz az új láncon is, és ott vágsz. Figyelsz rá, hogy ha patentszemed van, akkor a lánc két vége belső oldalas legyen, ha csapot kell betolni, akkor egy belső és egy külső oldalpár maradjon.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#290859) Khelben válasza tknof1871 (#290847) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én sose hajtottam így vissza, simán csak beakasztottam a két végét.

Most ment tönkre a második, de már nem küldöm vissza, megy a kukába. Úgy látszik, ha 1-2 hétig nincs használatban, úgy lemerül az akkuja, hogy többé nem lehet feltölteni. Ez volt az elsővel is, azt még kicserélték, de ezzel már nem szenvedek. Vettem a montira is Varia tartót aztán kész. Legalább szól, ha fut utánam a szarvas.

(#290860) Speedy007 válasza -=RelakS=- (#290858) üzenetére


Speedy007
őstag

Köszönöm akkor így fogok eljárni :R .Elvileg a lánc a BBB láncnyúlás mérő szerint 0.75 de cserélem a komplett hajtás láncot újra nem akarok szívni vele. A hajtóművön még nem láttam olyat hogy az egyik fog kisebb és tompább a mellette lévő meg nagyobb és csúcsosabb.

[ Szerkesztve ]

(#290861) -=RelakS=- válasza Speedy007 (#290860) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az utolsó mondatot nemigen értem. Mikor a hajtóművön lánckereket cseréltem, mindegyik fog kb ugyanúgy volt elkopva.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#290862) tknof1871 válasza parandroid (#290848) üzenetére


tknof1871
őstag

Vajon hogyan lehetséges ez? :F :DDD :P
Azért van 1 alapvető különbség a 2 között.
Garmin Radar Varia RTL515. Van benne radar. Reagál a környezetre.
A VIZ450-ben nincs radar. Nem reagál a környezetre.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#290863) Speedy007 válasza -=RelakS=- (#290861) üzenetére


Speedy007
őstag

(#290864) Khelben válasza tknof1871 (#290847) üzenetére


Khelben
nagyúr

Garmin Radar Varia RTL515? Erősebb a fénye, mint a VIZ450?

Más a fénye. Mindkettő ugyanúgy figyelemfelhívó 1 km-ről. Legerősebb fokozaton a Variánál látod, hogy villog egy piros lámpa, a Viz450 inkább olyan effekt, mintha tükröződne a napfény valamin és arra figyelsz fel. Az árkülönbség pedig azért van, mert a Varia radar is egyben, a computereden keresztül rád szól, ha jön valaki mögötted.

(#290865) parandroid válasza tknof1871 (#290862) üzenetére


parandroid
nagyúr

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#290866) -=RelakS=- válasza Speedy007 (#290863) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Érdekes az a nagy lánckerék. Mi a konkrét típus? Hátha van róla új állapotában kép a zinterweben.
A láncfelvégel megkönnyítése érdekében tudnak furákat alkotni a mérnökök. Nekem is csak a kis lánckeréken kvázi azonosak a fogak.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#290867) tknof1871 válasza Khelben (#290859) üzenetére


tknof1871
őstag

Most ment tönkre a második, de már nem küldöm vissza, megy a kukába.

A VIZ450? Li-ion akkumulátor van benne, ha jól emlékszem. Li-ionnak az önkisülése alacsony, vagy annak kellene lennie. :(

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#290868) Speedy007 válasza -=RelakS=- (#290866) üzenetére


Speedy007
őstag

Valami Prowheel vagy mi lenne műanyag borításos a hajtókarok

(#290869) Because válasza parandroid (#290856) üzenetére


Because
őstag

Lehet egyre gondolunk, engem póló alatt mart meg jópár hete, de még mindig megvan a nyoma.

(#290870) -=RelakS=- válasza Speedy007 (#290868) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Másfajta Prowheel, de azon is ilyen furák a fogak

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#290871) Fall-N válasza Speedy007 (#290844) üzenetére


Fall-N
veterán

Vegyél Aliról egy integrált hajtóművet, hagyd a négyszögtengelyt a francba. Most a ProWheel Claw 11500 Ft. Nem tudok a mobil alkalmazásból linkelni.

[ Szerkesztve ]

(#290872) BusinessGuy


BusinessGuy
őstag

Van esetleg olyan sebesség (és egyéb) szenzor ami külön computer nélkül összekapcsolható és működik Komoot-tal vagy Strava-val?

(#290873) Speedy007 válasza Fall-N (#290871) üzenetére


Speedy007
őstag

Köszönöm a gyereknek a bringáját pofozom ki így olyan cuccokat tennék rá amikért nem kár ha üti vágja és esetleg az esőn kint hagyja a kerékpárt ráadásul ez 152mm-s a hajtókar hossz így itthon csak ezt lehet kapni újban Sunrace FCM513

(#290874) Speedy007 válasza -=RelakS=- (#290870) üzenetére


Speedy007
őstag

Kellys-n is gyárilag prowheel volt de nem rémlik hogy ilyet lett volna

(#290875) Tin


Tin
veterán

A mai út során rájöttem, hogy korábban tévedtem. Többször felhoztam már ezt az ebike sztorit, és mindig kérdeztétek, mi a bajom velük, de ma annyira sokan voltak kint bringázni, hogy megvilágosodtam: nem is az ebike-osokkal van bajom.

Hanem a balf.sz alkalmi bringásokkal. Az csak egy véletlen egybeesés, hogy itt sok embernek van ebike-ja, de ma tényleg annyian voltak, hogy nem csak ebike-osok bénáztak keresztbe-kasul, és ekkor esett le a tantusz.

Borzasztó. Aki rendszeresen bringázik, tudja, hogy a mászó embert nem akadályozzuk felfelé, ha mi épp vele szemben gurulunk lefelé, nem támasztjuk le a bringáinkat a bringaút közepén, hogy az érkezőnek a fűre kelljen lemenni kikerülni őket, nem hagyjuk többszáz méterrel magunk mögött a gyerekünket keresztbe-kasul kóvályogni, nem kanyarodunk át a szembeoldalra forduláskor, nem toljuk felfelé a mászáson a bringáinkat egymás mellett úgy, hogy más már ne férjen el mellettünk, nem kóválygunk 5-el ebike-on, és nem játszunk oda-vissza előzőst csak azért, mert 3-al gyorsabban visz fel a motor az emelkedőn. És sorolhatnám napestig, de ez ma mind megtörtént velem.

Ebből jöttem rá, hogy eddig azért hittem, hogy az alkalmi ebike-erekkel van bajom, mert az alkalmi bringások egy nagy része egyben ebike-ot használ, de nem mindenki. Az alkalmi bringásoknak sem sok, de az alkalmi ebike-ereknek viszont hatványozottan fogalma sincs róla, hogy egy hagyományos bringánál mik az igazi nehézségek (mászás, felesleges fékezés utáni kigyorsítás, oda-vissza előzés, stb), és nem is rosszindulatból, inkább csak tudatlanságból akadályozzák őket.

Amúgy jó volt a kirándulás, de ma már inkább nyáriba hajló idő volt. A szombat délutánt, de főleg a vasárnap délelőttöt viszont jobban kedvelem, utóbbinál alig vannak kint.

(#290876) MC Pite válasza BusinessGuy (#290872) üzenetére


MC Pite
veterán

Stravahoz telefonnal is kapcsolható sebesség / pedál fordulat ill pulzus szenzor.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#290877) parandroid válasza BusinessGuy (#290872) üzenetére


parandroid
nagyúr

Bármelyik, ami az ANT+ -on kívül tud BTLE-t is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#290878) parandroid válasza Tin (#290875) üzenetére


parandroid
nagyúr

Most kell kimenni, 32 fok van, ilyenkor a pedeleces nyuggerek nem merészkednek már ki a magas gutaütésrizikó miatt. Csak a frekventált grillezőhelyeket kell elkerülni, mert oda nem lehet beférni a környező utakra sem a panelpatkányok SUV-itől.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#290879) fulton


fulton
addikt

Hm. Rálestem 4 hónapra. 23 es 24 es év. Sikerült össze szedni majdnem dupla annyi szintet.
Aki mély felniben gondolkodik alaposan fontolja meg milyen mélyre megy le. Én szeretem ezeket a 45/45 -eket, de ennél is volt már 1-2 szitu. pl ma egy kétoldalt fás részen haladtam, majd hirtelen megszűnő résznél ahol épp nagyobb tempóval érkeztem, oldalrol akkorát ütött az első keréken a szél (23km/h szelet írtak/50km/h széllökéssel) h kicsit érezni lehetett ahogy elsiklik az első kerék oldalra alólam. Belegondoltam ha épp picit megdobja valami az első kereket és pont akkor kapja el a szél simán ki vihetu alulod a kereket + nekem elég kevés elől a súly, csak 40%.. azért szoktam gondolni rá milyen lehetne vajon egy 50/60 as mondjuk/vagy ha azt választom...de ilyenkor mindig lenyugodok. Minden évszakra jobb ez.

[ Szerkesztve ]

(#290880) vallas


vallas
őstag

Mi ma áttekertünk Szolvéniába..... hihetetlen volt, tükörsima alsórendű utak, rendes autósok, akik nagy ívben kerültek, pazar táj, sok szint, és alig forgalom...
Aztán az utolsó 20 km már itthon volt, ott az utak nagyot romlottak :DDD , de a kocsikkal itt sem volt most baj....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#290881) Tin válasza parandroid (#290878) üzenetére


Tin
veterán

32 fok azért nincs, 25-26 volt/van, de full napos, szépen barnulok is :D

Nekem amúgy a pedeleces nyuggerekkel nincs különösebb bajom, mert ők legalább rendszeresen bringáznak, és megtanultak mások között tekerni. Grill, sörkert, társai, igen, ilyenkor azok környéke van tele. Hozzá kell szoknom a korábbi induláshoz, és akkor nyugisabb lesz. Meg a tavaszi fellángolók idővel úgyis eltűnnek.

#290879 fulton: Nekem idén eddig 1760 km / 16925m. A tiédnek a fele.

(#290882) dom1n0 válasza Tin (#290875) üzenetére


dom1n0
senior tag

Pont erre gondoltam ma, lementem Fuzesabony mellol a Tisza to-ig, tok messze kikerulo autosok, 0 forgalom, hat mondom baromi fasza.
Leertem Dinnyeshatra, durva tomeg xD
Es nem a tomeg a baj, hanem a halszslkazo emberek…
Ja es egy tanulopenz: Ivovizet csak csomagoltat…
Na nem baj, szuk 90 kilit azert mentem, ez vigasztalja a gyomorfajasomat. (Igen a viztol :/).
Ja es termeszetesen megint kemenyen fujt a szel, ez mar alap 😂

[ Szerkesztve ]

(#290883) velizare


velizare
nagyúr

@jjeahh: vennék első lámpát közútra, outira, mi az aktuálisan jó deal?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#290884) fulton


fulton
addikt

Ha stravan rámegyek a "subscribe now" es már ugye egyszer fel voltam iratkozva - adatok tárolva stb - akkor rögtön lekapja a pénzt és feliratkozik? Vagy ott van még másik ablak ahol megerösiteni kell? Nem ad akciós kupont :DDD olvastam h ha sokaig nem jelentkezel vissza, adnak kupont rá :DDD hát nem adnak. De varok még :D

Azért kerdem, mert akkor hova a * írjatok be a kuponkodot? :U

[ Szerkesztve ]

(#290885) fulton válasza Tin (#290881) üzenetére


fulton
addikt

Szintben duplája

(#290886) velizare válasza (ex)Cat (#290829) üzenetére


velizare
nagyúr

egyre inkább kezdem szerencsésnek érezni magam. vagy nem tudom, ti milyen süteményből vagytok, de nekem a focizás közben beszerzett kettős, nyílt lábszárccsonttörésből is csak a heg maradt. mondjuk az nagy, mert ott ablakosan szakadt le a bőr, de szerencsére nem túl feltűnő helyen. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#290887) fulton válasza dom1n0 (#290882) üzenetére


fulton
addikt

Milyen vizet ittál?

(#290888) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Wahoo Elemnt Bolt v2

Legnagyobb meglepetésemre 2-a helyett már hétfőn itt volt, így tudtam vele menni két tesztkört. Röviden: ez nagyon jó! A navigációt mindkét esetben teszteltem.

Kör 1:

A kék útvonal a tervezett, én időhiány miatt levágtam az útvonalat a piroson (Simongát utca). Míg el nem értem a metszéspontot, visszanavigált volna a tervezett felé. Nem, nem "make a u-turn" f@szomsággal, hanem párhuzamosan. Amint elértem a metszéspontot, és elindultam a tó felé (az a kék terület jobbra / kelet felé), rájött, hogy én ezt lerövidítettem, és gond nélkül navigált tovább a tervezett útvonalon.

Kör 2:

Metszéspontot elérve balra fordultam jobb helyett, majd vissza, így azt hitte, hogy ezt is le akarom vágni. Mindegy, megkerültem a tavat, összevissza mentem, próbálta is követni újratervezéssel. A metszéspontot elérve, majd visszafelé haladva már navigált a tervezett úton.

Dióhéjban ezt várja el az ember, ez hiányzott marhára a Garminból. Egyéb:

Pro:
- látom a kib***tt kijelzőt a fényviszonyoktól függően úgy 90%-ban (Garminon ez úgy 50% lehetett)
- a maradék 10%-ban, ha a kijelzőt nem is látom, a LED-ek remekül tájékoztatnak, merre kell fordulni
- normális mászó funkció, a ClimbPro elbújhat ez mellett: nem csak fakultáció szinten mutatja a mászásokat, hanem tényleg mutat minden rövidebb kis vackot is (természetesen mindkét készülékre ugyanazokat a Komoot útvonalakat szinkronizáltam)
- az előlapi gombok, bár idejétmúlt megoldásnak tűnnek, menet közben jobb nyomkodni, mint az oldalsókat; nem mellesleg szoftverfüggő funkciókat lehet rá programozni
- van átlagtól való eltérés mutatása nyilakkal (R.I.P. Cateye vezetékesem), illetve a LED-ek is beállthatók rá
- sokkal kedvesebben csipog :))

Kontra:
- kisebb kijelző
- gyengébb aksi
- tartója nem kompatibilis lámpával, és kapni sem lehet olyat
- nincs több kerékpáros profil (mivel most egy bringám van, ez nem akkora érvágás)

Nem bántam meg, hogy lecseréltem azt a sz@rt, a rendes navigáció nekem többet ér a hátrányaival együtt. Az első Wahoo út alkalmával kaptam is 15% kedvezményt a shopban, akár 340€-ért tudnék venni Roam v2-t. 286€ volt a Bolt v2, +54€-ért lehetne nagyobb kijelzőm... jájj, csak tudjam megállni :DDD

Kemaloce kantáros rövidnadrág

Hát, ennek szerintem rossz a betétje. Ettől a zselés vacaktól 30 km után zsibbadt már mindenem. Én meg rendeltem egy hosszút is :O Drága a kínai visszaküldés?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#290889) f_sanyee válasza fulton (#290884) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Meglepne ha azonnal levonná mielőtt ad egy összegzést.
Nekem évekig nem volt aktív subscription, és nem emlékszem semmilyen kedvezményre. Ha kifizeted egy évre, kb féláron van.

(#290890) dom1n0 válasza dom1n0 (#290882) üzenetére


dom1n0
senior tag

Egy dolgot még lehagytam, az YKWYBIKE betétes gatyában mentem, pozitívan csalódtam, kényelemben abszolút felveszi a versenyt az alap Castelli gatyámmal, minőségben is teljesen jó, nem az a gagyi kínai anyag.
Ajánlom! ( [link] )

fullton: Dinnyéshátnál a büfénél volt 2 vízvételi lehetőség, egy NEM IVÓVÍZ kút, és egy IVÓVÍZ csap, az utóbbiból. :(((

[ Szerkesztve ]

(#290891) chubby2o6 válasza Dark Archon (#290888) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ha lehetne nagyobb kijelződ, ne érd be a kisebbel. Mi az az 54€ a nagyobb kijelző élményéhez képest? Ráadásul, ezentúl amikor ránézel arra a picike kijelzőre, csak arra fogsz tudni gondolni, hogy milyen jó lenne egy nagyobb. Természetesen nem akarlak befelé folyásolni, de én úgy érzem, megérdemelnéd, és ezt a kedvezményt is ki kellene használni, ki tudja, lesz-e még ilyen lehetőség. Ne hagyd, hogy elszaladjon melletted az élet, éld meg az álmaidat, vedd meg azt a nagykijelzős cuccot, különben a kis kijelző miatti hiányérzet fel fog emészteni.
Ugyanez rövidebben: veddmegveddmegveddmegveddmegveddmegveddmegveddmegveddm....stb.
:DDD :DDD :DDD

(#290892) fulton válasza dom1n0 (#290890) üzenetére


fulton
addikt

F*a. Kellemetlen egy út során gyomorrontást...
Én kékkút szoktam, azt is 1 2 percig engedem mielott innék, és azt is előtte a kupakba kiöntve csekkolom milyen.
Volt mar nekem olyan h pár percig csak hangyákkal tele viz jött.

(#290893) Piftuka válasza Roland861010 (#290817) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nehogy azt mond már nekem, hogy egy 240ezres Count Solo 2 ami MTB nem éri meg ezekkel szemben amit linkeltél. Főleg, hogy mind trekking. :F"

Ne is haragudj, de az Aroza trekking kerékpárokról volt szó, te pedig most a Rose MTB-ről beszélsz...

Legalább az a hozzászólást, vagy beszélgetés szálat elolvashatnád, amire válaszolsz!

"Aquila non captat muscas."

(#290894) arcitec válasza Dark Archon (#290888) üzenetére


arcitec
addikt

'"Dióhéjban ezt várja el az ember, ez hiányzott marhára a Garminból.'
Nem akarlak froclizni de,
ezt a Garmin is tudja, az sajnálatos, hogy nem találtál rá a funkcióra... :U
Használd egészséggel a jelenlegit, ha az bevált ... :K

[ Szerkesztve ]

(#290895) Piftuka válasza Fall-N (#290836) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az lenne a legcélszerűbb ha összefognának a nagyobb magyar gyártók és itt készülne a váz is."

Az ötlet jó, de gondolod, hogy össze tudnának fogni? :F

A CSEPEL kerékpárokból egyébként valóban nagyobb a készlet, de számomra az ő kerékpárjaik dizájnja, vázgeometriája le van maradva néhány évtizeddel (a manapság jónak számító konkurens termékekhez képest).

Vagy csak én látom így ezt?

"Aquila non captat muscas."

(#290896) fulton válasza Tin (#290875) üzenetére


fulton
addikt

Ma megtalált egy ész. Fagyizom épp, egyszer csak odalép:
"mennyi?"
Nézek szét, egy manus az.
Kérdem "mi mennyi" - hát a bicikli.
Sok - hangzik a válasz.
Mennyi? 480e? - mondom annyi.
Mennyivel megy? :D mondom ahogy tekered.
70-80al? - mondom többel (azt a fejet láttátok volna :DDD le volt döbbenve). Azt mondja ez karbon igaz? - mondom az, siklik a levegöben.
Am szívesen el szoktam beszélgetni - de ha már kapasból látni róla h nem igazán vagyunk "közös nevezön" nem erőltetem.

[ Szerkesztve ]

(#290897) Roland861010 válasza Piftuka (#290893) üzenetére


Roland861010
addikt

Hát nem tudom itt amire először reagálás volt az egy sima Rose.

(#290898) Maximum1 válasza arcitec (#290894) üzenetére


Maximum1
őstag

Értetlenkedve olvasom én is, a 16 éves Dakota 10 is oda vitt ahova böktem neki.
Leszálltam a vonatról, ráböktem a hegy tetején lévő kilátóra és felvitt, elég sz@r tényleg. :F
Ma a 1040-esnek böktem rá az erdő közepén hogy vigyen ki, 20 ms alat betervezte, kivitt de a 10-esen akart egy kis részt vinni, mivel láttam megy mellette egy ösvény, mert ugye nem kell ráhagyatkozni 100%-ig arra mentem, nem gyorsan de újratervezett, semmiféle wrong akármit nem csinált, hangot sem adott.
Úgy tervezett minél kevesebb emelkedő legyen benne, nem arra vitt vissza mint amerről jöttem, szerintem távra ugyan annyi volt, nekem tetszett amit csinált.
Nem címet kell neki beadni hanem a kijelzőn kell megmutatni hova akarsz menni? lehet ezért nem sírt hogy fordulj meg? ez csak tipp.
Lehet csak aszfalton hisztizik? :F

[ Szerkesztve ]

(#290899) dom1n0 válasza Maximum1 (#290898) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nekem is ma vagy 3x ujratervezett a 1030 plus, de mindig marha gyorsan es teljesen logikusan.

(#290900) Tin válasza dom1n0 (#290882) üzenetére


Tin
veterán

90 km az már szép :) Én ma visszavettem a távból és a szintből, mert tegnap nem akartam abbahagyni a menést. Így a mai csak 50 km/490 m szint volt. Mondjuk ez az összesített szint sem fejez ki semmit, a hosszú elnyújtott emelkedők sokkal kevésbé nyírnak ki legalábbis engem, mint a rövidebb de masszívabbak, összesített szintben meg lehet, hogy az utóbbi a kevesebb.

A vizet sajnálom, megesik, holnapra jobban leszel! Felénk szinte nulla közkút van, múlt hétvégén 5-6-hoz odanavigáltam, egy sem működött közülük. A benzinkúton meg méregdrága az üdítő, mondjuk legalább hideg, és így nincsenek is hidratációs problémáim :D

#290885 fulton: hát, jó helyen lakom :D És minél több szintet megyek, annál egyszerűbbé válik. Mondjuk néztem sok videót, és gyakoroltam is, de most már egész jól megy a beosztás, meg mentálisan hozzászokni, hogy "ez van", és akkor nincs kinyíródás. Mondjuk ma is volt 190-es pulzusom az út vége felé egy rövid erdei 400m-es átlag 10% emelkedőn, a mocsok Karoo be se jelölte climbnak (gondolom túl rövid volt), én meg előtte kiloméreteken keresztül végig felfelé jöttem, lélekben készülten az utolsó mászásra 2 km-el később, erre meg nem számítottam, és majdnem nem is tudtam kikönnyíteni hozzá a váltót időben. De a lényeg, hogy azt vettem észre, hogy a mentális rákészülés sokat segít, és ha tudod, hogy mi vár rád, és tudod, hogy mire vagy képes, akkor önmagában a tudattól is jobban megy, mintha csak bumm, ott a climb, te meg bepánikolsz. Persze aztán lehet, hogy ez csak nekem újdonság.

#290896 fulton: miközben a max sebességed 64.8 km/h :D Az már azért szép, gondolom nem véletlenül nem mész gyorsabban.

#290888 Dark Archon: király infó, köszi. Még majd írj róla egyet pár hét múlva, ha megszoktad, és több helyen is kipróbáltad, legalább tudjuk meg, hogy mit tud a Wahoo navija.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.