Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#291301) flash- válasza fulton (#291300) üzenetére


flash-
veterán

Láncvonal miatt gondolnám, amikor hátul a két szélen van a lánc, (11 és 51-es hatsó fogaskerék az első 32-essel)
Legalábbis ezt mondják, de nem szeretek felülni minden baromságnak, azért kérdezem.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291302) Roland861010 válasza velizare (#291292) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszönöm szépen az infókat.
Van most ami fixen ajánlott? Soroltak itt párat fel de ami tényleg olyan hogy érdemes rá figyelni ha van akcióban.

(#291303) dom1n0 válasza fulton (#291300) üzenetére


dom1n0
senior tag

Szel :K
szerk: Szerintem ez az alap Vittoria Rubinho gumi is viszi az erot el, brr teszten jo 10w rosszabb mint egy gp5000 s tr…

[ Szerkesztve ]

(#291304) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#291289) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen :R Az lesz, hogy beállítom a computert, hogy emlékeztessen.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#291305) Kro válasza flash- (#291297) üzenetére


Kro
tag

Én is a PA12A-t használom a montin, teljes rendben van. Corsair talpát kicsit rágja, de végülis ez a dolga. :) Lábam nem csúszkál a pedálon. Szegecsek cserélhetőek, bár nem adtak hozzá, de csavarboltba beszerezhető apróért ha kell.

(#291306) Bici válasza user2 (#291285) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, megrendeltem :K

Mindenki másnak is köszi a lánccal kapcsolatos infókat! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#291307) Hasaggymeg válasza flash- (#291299) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Felhasználástól függ, minél változatosabb a terep (vagy szintkülönbség aszfalton) annál egyenletesebben koptatod a sort. Az 1x rendszereknél az átfedések, vagy nagyon hasonló áttételek eltűnésével még akár jobb is lehet a helyzet, továbbá (szerintem) ez is simán mehet 0,7% nyúlásig számottevő hajtás, váltásromlás nélkül...én legalábbis ezt tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291308) velizare válasza Roland861010 (#291302) üzenetére


velizare
nagyúr

kínából a kemaloce most a topicban az ár/érték bajnok, de olyanom nekem sincs. van egy castelli entratám télre, a nem túl hideg napokra (5 fok felett), kellene egy ez alá is, eddig a téli xtiger volt, de most a tél végével kidobtam.
rövid kantárosból holokolók vannak, ez egy cseh márka, ha jól tudom, nem géles, de nekem, ahogy kiderült , nem túl iényes a fenekem. ha akcióznak, elég jó áron ki lehet fogni ezeket is, és ha jól tudom, ingyenes a visszaküldés. forgalmaznak más márkákat is, a castellim is tőlük jött.
van még egy cycologym, ezt szettben vettem, hogy passzoljon a mezhez. ez elég drága, és nem éri meg a pénzt, amit adtam érte, de a meznek nagyon jó a mintája, jó az anyaga, praktikus, és adtak hozzá egy ilyen zoknit is. de a nadrág inkább csak átlagos, és azért a pénzért nem is túl jó vétel.
amit még itt javasoltak az a q36.5, ilyet akarok legközelebb, de ez már egy polccal feljebb van, illetve a gobik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#291309) jjeahh válasza Hasaggymeg (#291210) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha tudnátok milyen órát néztem ki, amit ma meg is rendelek, tutira keresztre feszítenétek ;] . Dióhéjban: műanyag, kínai és digitális. Kifelejtettem valamit, ami órabuzi nézőpontjából szentségtörés? :DDD . Első karórám lesz amúgy, felpróbáltam egy ezer éves bolhapiacos Swatch órát és eldöntöttem, hogy nekem kell valami hasonló műanyag igénytelen sz*r, amit nem féltek, olcsó és látom rajta az időt, ne kelljen már a telefont nyomkodnom ezért is. A fém szíjat gyűlölöm, az olcsó Casiok számomra rondák, a japánoktól egyetlen fillérb*szó óra tetszik, a Q&Q SmileSolar, de az nem digitális, sötétben nem lehet leolvasni és attól tartok a sziklakertes lejtőzésektől hamar tönkremenne a mechanika, ez az egyik oka, hogy kijelzős, digitális kell. Tudom, a te drága órád bírja, de én óráért nem adok annyit. Úgy hangzik ez, mint amikor itt valaki Tourney-es KTM trekkinget akar vásárolni mi? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#291310) dom1n0 válasza velizare (#291308) üzenetére


dom1n0
senior tag

En tegnap bonaveloban mentem, ez holokolo sajat markaja asszem. Igazabol nagyon hasonlo szinten van az ykywbike-al, talan a betet elso reszenek a kialakitasa a zacsinal praktikusabb picit.. :)

(#291311) Ringman


Ringman
nagyúr

6 Food Lies Cyclists Still Believe ft. EF Nutritionist

érdekes beszélgetés, érdemes meghallgatni (az étkezéssel kapcsolatos részét)

(#291312) Hasaggymeg válasza jjeahh (#291309) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem úgy hangzik, az órabuziságban még annyi racionalitás sincs mint a bringabuziságban, hisz sokkal olcsóbbak is tudnak hasonlót produkálni...de hát csak hasonlót...gyermekkorom óta hordok karórát, ami bizony meghatározó ebből a szempontból, mára kialakult követelményem pedig úgy szól, hogy elemcserementes, atompontos, megkarcolhatatlan üvegű, fémszíjas, dátummutatós, 7 napjamutatós, min. 50m vízálló, analóg kijelzésű, mozgó másodpercmutatós, sötét számlapos...jöhetnek az ajánlatok. ;]...ja, és a nagyon hegyes, kecses mutatók a kedvenceim. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291313) jjeahh válasza Hasaggymeg (#291312) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mivel gondolom eddig sem filléres órákkal mászkáltál, én valszeg maradnék azon a szinten. Nekem kínaiból mauimagic szörnyével ellentétben néhány Megir és Naviforce laikusként eléggé okésnak tűnik, csak attól tartok, hogy a sok kis mutató és mechanika nem bírná a montizást, így valszeg maradok valami digitális Skmeinél. Bizisten, ha az olcsó Casiok tetszenének, azt venném, nem ragaszkodok kínaihoz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#291314) .LnB


.LnB
titán

Srácok, beszéltük itt múltkor a hookless felnit, hogy 5 bár max.
De ilyenkor mi van, ha a gyári matricákon ez áll?

A felnin:
A gumin pedig:

Ha a gyári adatok ezek, akkor se mehetek 5 bár fölé??

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#291315) avl válasza jjeahh (#291313) üzenetére


avl
senior tag

1988-ban 99 DM-ert vettem "mutatós" Seikot, a benne levö elemmel 5 evet ment, utana csereltekkel ~4.5 évet, aztán - valoszinü belsö koszolodas miatt megnött "menetellenállás" és romló elemminöség miatt - már évente kellett cserélni, akkor letettem

par eve vettem 5e-ért egy hasznalt mi band 5-öt, azota az a karoram :-)

#291312Hasaggymeg "elemcserementes, atompontos" nekem is igenyem illetve: olcsó legyen,
"másodpercmutatós" ez is erösen preferalt
ez jo, de kevesbe igeny: "megkarcolhatatlan üvegű",
"sötét számlapos" ez érdekes, szerintem a vilagos szamlapu jobban leolvashato
a statusz, elismertség, design abszolut nem érdekel

#291309jjeahh: "Ha tudnátok milyen órát néztem ki, amit ma meg is rendelek" engem erdekel :) (3 Kemaloce mezzem is van már: 2 rövidujju + 1 hosszu ujju ...gondolom alisok küldték Neked az ajándékot :)) )

(#291316) dom1n0 válasza .LnB (#291314) üzenetére


dom1n0
senior tag

En tuti nem mennek 5 bar fole. Inkabb rakj ra egy 28-as gumit szerintem azzal elvagy az 5 bar kuszoben.

(#291317) Ringman válasza .LnB (#291314) üzenetére


Ringman
nagyúr

ne menj 5bar fölé. ha belefér a 32c-s külső, akkor rakj bele egy conti gp5000 s-tr-t vagy as-tr-t.

[ Szerkesztve ]

(#291318) flash- válasza Hasaggymeg (#291307) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm! akkor ezen ne aggódjak.
(amúgy 1x11-nél nem 0.5-nél kell cserélni? legalábbis cc-4 esetén, a többinél nem tudom.)

Kro: köszi akkor ezen többet nem is agyalok tovább, rendelem befelé :)

Tubeless Ready kérdés:
full hülye vagyok a témához. most ezen a Rose-on Kenda Booster, black külső van.
azt olvastam hogy ez tubeless ready. Akkor nagyvonalakban ebbe csak bele kell tölteni a tubeless trutyit?
(vagy van valahol errol egy szájbarágós ajánlott leírás hogy kell tubelssíteni?)

29er kötelező szerviz:
ugye itt a Rose nál gondolom nincs ilyen garanciális karbantartás merthát nincs hivatalos helyi szervize. ez akkor itthon saját pénzből kellene finanszírózni. új 29-er nél ez mikor jön elő legelőször? halllottam már ilyet is hogy van a teleszkópoknak ilyen első 10 órás szervize is :F ha igen, hova érdemes elvinni ilyen szervizre majd a gépet?BP ill környékén?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291319) jjeahh válasza avl (#291315) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kb. ezeket néztem ki: Naviforce, Megir, Skmei (kínaiak) és Q&Q SmileSolar 001 (japán, asszem a Citizen almárkája). Csak az a kérdés, hogy a mutatós órák mennyire bírnák a montizást, amikor gyakran olyan lejtőkön jövök le, hogy a csuklóm is fáj. Mert ha nem bírják, akkor meg is van: digitális Skmei lesz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#291320) avl válasza jjeahh (#291319) üzenetére


avl
senior tag

mint pl. [https://www.aliexpress.us/item/1005006546022033.html] nálam nem vietnami link :))

nekem az 51mm igen nagynak tünik (a csuklom cingar) ...úgyhogy méret miatt nekem inkabb a nöi modellek jönnének be
nekem solar az elemcsere elkerülesere fontos;

ha döntöttél a shortlist-edröl konkrét linkek érdekelnének, ha a topicnak sok, akkor privátban; köszi

[ Szerkesztve ]

(#291321) velizare


velizare
nagyúr

ha nincs fent a straván, meg se történt

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#291322) avl válasza velizare (#291321) üzenetére


avl
senior tag

:C

(#291323) .LnB válasza Ringman (#291317) üzenetére


.LnB
titán

Rendben köszi mindkettőtöknek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#291324) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ez nálatok is ilyen, vagy nálam valami gond lehet?
[link]

Mindig ugyanazon a fognál csinálja és abból a szempontból érthető is, hogy egy ékszerű alakzatot működtetek visszafele...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#291325) fulton


fulton
addikt

picit off valahol kapcsoldik: szóval Ali ról rendelt terméknél ha mondjuk valami 40.000 (mondtam egy nagyobb összeget) akkor az után nincs vám és áfa idehaza? aki már rendelt így nagyé értékben, mi a tapasztalat? vagy utána küldték a csekket?

(#291326) dom1n0 válasza fulton (#291325) üzenetére


dom1n0
senior tag

2 mód van úgy tudom:
Belekalkulálják az árba ez fel van tüntetve, és akkor simán megjön, nem kell vámolással áfával trükköznöd majd postán keresztül.
Másik opció, pl. nálam a keréknél most, hogy azt a részt ők kb. visszaadják és neked kell majd befizetni a postán át amikor vámolják.

(#291327) Ringman válasza dom1n0 (#291326) üzenetére


Ringman
nagyúr

van a 3. mód is, amikor hazudnak.

(#291328) fulton válasza dom1n0 (#291326) üzenetére


fulton
addikt

értem. pontosítok, ha megkaptam minden cécó nélkül akkor utána várható csekk?

(#291329) dom1n0 válasza fulton (#291328) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nem fogsz akkor már csekket kapni utólag.
Ringman: Azt hogy?

(#291330) flash- válasza velizare (#291321) üzenetére


flash-
veterán

kíváncsi vagyok mi lesz :) Ati elmondása alapján most nem fő esélyesként indul a Jumbo, így "kicsit szabadabb lehet" egy fokkal kötetlenebb szereben lehet :)
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291331) Ringman válasza dom1n0 (#291329) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom, de mikor nézegettem alin vázakat, akkor voltak kommentek, hogy mégis nekik kellett levámolni a vásárolt terméket, hiába az volt írva, hogy benne van az árban. + a topikban is volt egy 26"-os vázzal ilyen történet.

[ Szerkesztve ]

(#291332) Friczy válasza f4lcon (#291238) üzenetére


Friczy
senior tag

Igen, arról. [link] Látható még a horony is a csavaron. És én is pont azt írtam, hogy nincs külön anya, ergo a menetnek a féknyeregben kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#291333) Ringman válasza Friczy (#291332) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, itt a féktesten van menet metszve, + a csavar túlsó végén biztosítószeg van

(#291334) fulton válasza dom1n0 (#291329) üzenetére


fulton
addikt

úgy legyen. Csak mert volt már hogy nem ali-ról ugyan de kínából jött csomag, meg is kaptam, aztán jött a vámkezelés meg áfa stb...csekk rá 1 hónapra. És utána jártam (nem e kamu) valós csekk volt ami bizony fizetnem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#291335) Tin válasza gordonfreemN (#291324) üzenetére


Tin
veterán

Szerencsére előrefelé hajtod :) ha úgy akad, oké, de visszafelé, ráadásul keresztben lévő láncnál nem mindegy? :)

(#291336) dom1n0 válasza fulton (#291334) üzenetére


dom1n0
senior tag

Durva, én rengeteget rendeltem amikor régebben modelleztem, de ilyen sosem fordult elő.
Ha fenakadt a vámon, akkor addig nem kaptam semmit meg.

(#291337) gordonfreemN válasza Tin (#291335) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Dede, persze én is így vagyok ezzel, pusztán kíváncsiság, hogy ez ilyen és kész. Squirt-ezés közben figyeltem fel rá egyébként. Előre semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#291338) Friczy válasza Tin (#291270) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem mindkét bringámon van hagyományos órám, annak a napi számlálóját használom arra, hogy a lánccal foglalkozzak. Ha eléri a 4-500 km-t, akkor jön el a lánc rotálási idő, és akkor az aktuális lánc nyúlását is mérem. Amikor ez megvolt nullázom a napi számlálót és kész. A Garmint a normál napi használatban nem szoktam felrakni, mert minek, így mással nem is tudnám mérni a futásteljesítményt.

(#291339) fulton válasza dom1n0 (#291336) üzenetére


fulton
addikt

futár cégre válogatja. Van aki" amolyan előre kifizeti az összeget, megkapod, aztán a futár cég nyújtja be a számlát később. De olyan is volt hogy rá majdnem egy évre jött a számla..és valós volt.

(#291340) chubby2o6 válasza fulton (#291325) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hogyne lenne, sőt. A Kínából vásárolt vámköteles cuccokra ún. dömpingvám van, ami asszem magasabb összegű, mint egyébként lenne. Lehet trükközni ( bár én még nem próbáltam ), ha az eladó szállítási módját választod, ilyenkor jóval több a száll. költség, de állítólag háztól házig szállítás van, a vám kikerülésével. Nem tudom pontosan, ez hogyan működik, de ha csak a "sima" szállítást pipálod be ( általában az az alapértelmezett ), akkor bizony kemény sápot kell fizetned. Anno, mikor az alis karbonvázat vettem, majdnem többe voltak a járulélos költségek, mint maga a váz. Itt láthatod, milyen összeget számoltak fel:
Plusz elég körülményes volt az egész procedúra, dokumentumok feltöltése, vámeljárás kérvényezése, ilyen-olyan igazolások (kaptam az eladótól valami picsányi kedvezményt, de így már nem az eredeti összeg szerepelt a ténylegesen kifizetett árnál, és magyarázkodnom kellett, hogy miért :W ), mindez persze napokon át tartó levelezéseket/telefonálásokat jelent, szóval a végén már én örültem, hogy kifizethettem végre ezt a...sarcot, én nem tudom másnak nevezni.

(#291341) dom1n0 válasza chubby2o6 (#291340) üzenetére


dom1n0
senior tag

Azért furcsállom ezt, mert pont változott valami EU - Kínai vám áfa dolog, és csak úgy küldhetik már ők is, hogy beépítik az árba, ez asszem.

"A 2021. július 1-jén életbelépett új EU-s áfatörvény alapján minden harmadik országból (Európai Unión kívülről) érkező csomag után értéktől függetlenül áfát (Magyarországon 27%) kell fizetni. Ezzel tehát megszűnt a korábbi, 22 euró (elméletben, a gyarkolatban ~13 300 Ft) érték alatti csomagok áfamentessége."
Ezt általában már ők beleszámolják.

(#291342) fulton válasza dom1n0 (#291341) üzenetére


fulton
addikt

sztem nem mindig épül be a vételi árba. Én is úgy tudom hogy van aki igen, és van aki nem, de az fel is van tűntetve. Tisztább az mikor beszámolják am én jobban szeretem.
Eredetileg amit vettem volna karbon kerék - fájt hogy USA 600 ból megvan, idehaza meg 900e. *** HUN mindenki lesz*rja, nincs piac ide terjeszkedni..(csak arra írom hogy nem lehetett közvetlen vásárolni a honlapjukról :D )

[ Szerkesztve ]

(#291343) Ringman


Ringman
nagyúr

Feher bandazs x gravel :)

(#291344) dom1n0 válasza fulton (#291342) üzenetére


dom1n0
senior tag

Igen ezt írtam elsőre, hogy 2 opció van, vagy beleépíti és akkor minden le van zsírozva, vagy hogy normális esetben visszakapod hogy intézd te, de ezek szerint van egy 3. mód is ha jól értem, amikor nincs benne, de ez nem egyértelmű és Te jogosan hiszed hogy bennevan.

[ Szerkesztve ]

(#291345) Hasaggymeg válasza jjeahh (#291313) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mondd, hogy nem lennél szerelmes belé.😍 [link] ...Casiok gyári hibája ez a másodpercmutató leállás, csoda, hogy enyém 13 évig bírta...remélem a Citizen tovább fogja. :D

avl...nekem van fehér számlapos, erős fényben xar a leolvashatósága így 50 fölött. :F

flash...annyira fősodráson kívüli ez a 11-12 sebességes rendszerek láncainak 0,5 fölé engedése, hogy nem merem ajánlani, ugyanakkor én spúrságból egyszer kipróbáltam és immár 2 kerékpáron legalább 5-6 lánc nyúlt le 0,7-ig minden gond nélkül úgy, hogy utána faxán elvitt a sor egy újabb láncot, ugyanaddig.

jjeahh...vannak elpusztíthatatlan G-Shock Casiok melyek mutatósak, így gondolom van mutatós amelyik bírja a terepezést, sőt az ökölvívást is. :F [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291346) chubby2o6 válasza dom1n0 (#291341) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Igazából én sem értettem akkor, hiszen azt írták a váz oldalán, hogy a helyi áfa már benne van az árában. Ehhez képest tényleg kevesebbet kellett fizetnem a vázért, de logikusnak tűnt, úgy gondoltam, Kínában mi a f.szért számolgatnának áfát, azt majd akkor intézzük, ha beérkezett az országba. A ténylegesen kifizetett összeg így lett néhány ezerrel kevesebb az oldalon feltüntetett árnál, amibe bele is kötöttek, a telefonos ügyintéző javasolta, hogy hivatkozzak az eladótól kapott kedvezményre. Ez az egész sztori 2022-es, szal már az új törvény hatálya alatt történt, de erről a dömpingvámról is az ügyintézőtől hallottam először. Tényleg elég macerás volt az egész, kézzel írt/ beszkennelt/feltöltött kérvények, dokumentumok, screenshot-ok, többszöri telefonos érdeklődések, szal a végén már leszartam, mennyit kell fizetni, csak legyünk már túl rajta.

(#291347) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#291345) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Még mindig nem rendelted meg?!!! :Y Hát hiába koptattam a billentyűzetet tegnap?!!! Talán nem voltam elég egyértelmű, de akkor majd most.
VEDDMEGVEDDMEGVEDDMEGVEDDMEGVEDDMEGVEDDMEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;] :DDD

(#291348) Hasaggymeg válasza Ringman (#291343) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fú, ne is mondd, én is évente cserélem a fehér bandázsról lekattanni nem tudó nejem kerékpárján...na meg mosom Cif-el. :W

Friczy...igen, ott van, ráadásul a csavar feje közelében, a nyakán és nem a végén, vagyis ahol bedugod a csavart abba a lyukba ott van a menet metszve.

chubby206...nehogy megvedd előlem, már egy helyen ahol nézegettem elfogyott!😬 ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291349) rétisün


rétisün
veterán

na, hogy legyen az ellenkező véglet is (órafanok, lehet szörnyűlködni :Y ) én ezt veszem fel néha, pólóhoz, rövidujjú inghez.... :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#291350) dom1n0 válasza chubby2o6 (#291346) üzenetére


dom1n0
senior tag

Hát ha ez lesz a kerekekkel kénytelen leszek rendelni egy HUNT-ot is ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.