Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#285601) lsebestyen válasza fulton (#285598) üzenetére


lsebestyen
addikt

GPLama tesztek alapján nekem a shimano wattmérői nem szimpik. Tányérokat tudod cserélni külön-külön is, de karbantartott hajtással igen sokat elmennek. Amit @Ringman ír wattmérő pedig pedálos kivitel.
szerk.: na meg is előztek, forrást is linkelve. :R

[ Szerkesztve ]

(#285602) dom1n0 válasza lsebestyen (#285593) üzenetére


dom1n0
senior tag

Decabol rendelted? Nagyon hamar megjott nekem, most bikeinn beszivatott es apr 1.re irjak a beerkezest… :(((

(#285603) lsebestyen válasza dom1n0 (#285602) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen, decából. DPD szerint már belföldön van, de nem akarom azzal hitegetni magamat, hogy már pénteken kihozzák, mert ha mégsem, akkor kevésbé leszek motivált a hétvégi menésre. :P Decathlon hétfőt írt.

[ Szerkesztve ]

(#285604) Hasaggymeg válasza fulton (#285598) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Minimum két sort, egy sor meg minimum 2 láncot ami egyenlő olyan 30+ e km, átlagmuglinak aszfalton inkább 40e.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#285605) Ringman válasza lsebestyen (#285601) üzenetére


Ringman
nagyúr

4iiii-ről is vegyesek voltak a bike24-es vásárlói vélemények (redditen is), az a legolcsóbb talán.

ja és simán csereszabatos az ultegra és az 105 balos hajtókar is (ha nem zavar a felirat), minimális súlykülönbség van a 2 között.

szerk:
ez is jó: [link]
I have always said as soon as Shimano make a power meter that works, that's EXACTLY what I'd report on. Here is that report. The power meter from Shimano that works! BUT there's a catch. One that means this power meter is still one to avoid at all costs.

[ Szerkesztve ]

(#285606) dom1n0 válasza lsebestyen (#285603) üzenetére


dom1n0
senior tag

Az megfog jonni szerintem a heten, nalam legalabbis nagyon gyorsan kihoztak ugy remlik.

Teljesen jo az az Inpeak wattmero, nekem abszolut pozitiv csalodas volt.

[ Szerkesztve ]

(#285607) Fall-N válasza chubby2o6 (#285559) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem árt mellé egy bleeding block (sárga műanyag a fékpofák helyére, hogy véletlenül se tudja behúzni az ember a fékkart és hogy kijöjjenek emiatt a munkahengerek), egy pillanatszorító fogó, ami közé be lehet szorítani a fék vezetéket. Ehhez vagy egy rossz rongy, vagy a sárga műanyag szorító pofák kellenek Shimano TL-BH61 [link] . Ezek mind filléres tételek.

A kalapálást ki lehet váltani a kompressziós tüske préssel, AliExpressen fillérekért kapni (pár ezer Ft), ott csak be kell szorítani a fékcső végét, majd bepréselni a csavaros résszel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#285608) Ringman válasza Fall-N (#285607) üzenetére


Ringman
nagyúr

bleed block helyett jó a 10-es imbuszkulcs is, jó tipp volt itt valakitől

szerk:
ja, csak nekem gyorsan kellett valami. grx 810-hez nem adtak amúgy (egyikhez sem első + hátsó)

[ Szerkesztve ]

(#285609) Fall-N válasza Ringman (#285608) üzenetére


Fall-N
veterán

Fillérekért kapni, kár spórolni rajta. A bleeding blockot lehet rögzíteni a sasszeggel vagy csavarral, mint egy fékpofát, igy nem tud kiesni sem véletlenül. Drégább fékekhez adnak is. Az Alfine mellé kaptam én is, benne volt a dobozában.

[ Szerkesztve ]

(#285610) balintbaba válasza fulton (#285584) üzenetére


balintbaba
tag

Fulton-teszthez milyen adatokat mutat pluszban a prémium? Esetleg Sauce for Strava bővítményt is felpakolhatod Chrome-ban, azt hiszem ennek is van fizetős verziója, ha valaki nagyon adatbuzulni szeretne. ;]

#285606dom1n0: Nekem már lassan 3 éve van Inpeak teljesítménymérőm egy baloldali R7000-es hajtókaron, de nem tudom, hogy mennyire pontos, ezért az eszközről is nehezen tudnék nyilatkozni. Ami biztos, hogy a beüzemeléssel, megbízhatósággal nem volt gondom.

Elméletben le tudnám tesztelni magamnak a pontosságát, mert van okosgörgőm és itt vannak az Assioma tengelyek is, de még nem vettem rá magam. :N

(#285611) MPowerPH válasza fulton (#285584) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kar. :N Ez mondjuk nem verseny, hanem tekeres, csak szep helyeken.

Don't Tread On Me

(#285612) Fall-N


Fall-N
veterán

Ha valkinek nincs otthon, akkor, ilyen légtelenítő szettem van, ebben minden benne van. Teljesen jó minőségű, drágának sem drága, AliExpressen sem olcsóbb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#285613) fattyu


fattyu
veterán

sose hordtam sisakot.
mármint persze motoron alap, de bringán nem. városban fixi, itt meg országutizás meg a trekkinger tekergéshez nem kellett.
de ha már nekiállok terepezni gondoltam.
abus modrop mips lett. nyárbarát full fehérben. itthon próbálva kényelmesnek tűnik szépen fekszik mindenhol. nyilván az összehasonlítási alapom konrétan nulla :D
mitől rossz egy sisak?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#285614) lsebestyen válasza dom1n0 (#285606) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha megjön pénteken, akkor hétvégén már tesztelem is! Igen, többek között azért mertem megrendelni, mert te elégedett voltál vele. Bikeinn-ről milyet rendeltél? Orbeára lesz?

Közben pedig összeraktam az első DIY rice caket, azt is tesztelem majd. :))

[ Szerkesztve ]

(#285615) lsebestyen válasza fattyu (#285613) üzenetére


lsebestyen
addikt

Abus sisakkal nem fogsz mellélőni, amennyiben kényelmes. Azzal viszont vitatkoznék, hogy városban ( :Y), outi, stb-hez nem kéne sisak. Alap ott is. Hétközben szoktam bubizni 5-5 perceket, de már akkor is kényelmetlenül érzem magam, mert nincs rajtam a sisak.

Rossz sisak az ami kényelmetlen, rossz a szellőzése, vagy valami replika vacak.

[ Szerkesztve ]

(#285616) flash- válasza werszomjas (#285583) üzenetére


flash-
veterán

hát szomorúan olvasom hogy többeteknél milyen tünetek jöttek elő :(
nekem inkább csak az általános gyengeség/emésztési zavar ami kijött,pulzus az szokványos de jó hogy mondjátok a hrv-t, garmin pánttal+androidos elite hrv appal rámérek reggel, az pontosan mér(bár bryton pánttal is jól mért anno)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#285617) Tin


Tin
veterán

Nekem ma jött meg a Bell Falcon XR. Marad, de hogy azért egy jól szellőzős "országúti" (oké, kicsit inkább commuter) MIPS sisak nehezebb legyen mint egy MTB sisak a napellenzőjével együtt, ahhoz azért külön tudomány kell. A Bell ugyanis L-es méretben majdnem 380g (a Sweet Protection MTB meg 370g). És a Bell pántját fél órán át állítgattam, mire nem az ádámcsutkámra akart ráfogni. Jó, amcsi, szóval nem lepődöm meg. Amúgy cseppet gombafejet csinál, de egyébként jó, és 49€-ért biztos nem tudok hasonlót sem találni.

#285613 fattyu: mindig kell sisak! Városban fokozottan javaslom. Ha nem kényelmes, meg se vedd. Ha MIPS-es, akkor valószínűleg biztonságos is. Ahogy lsebestyen mondja, a jó szellőzés fontos, extrában meg a megfelelő párnázottságot és izzadtság felszívást-elvezetést, meg a kiegészítőket (pl. ehhez a Bell-hez külön vehető hátsó lámpa), mágneses csatot lehetne kiemelni. A súly sem hátrány. Szóval elég sok szempont van. De ha normális sisakot vettél, akkor ezekkel nem lesz gond.

(#285618) Ixion77 válasza Maximum1 (#285571) üzenetére


Ixion77
őstag

Pl. én genetikailag MTHFR heterozigóta vagyok, pedig se nő, se terhes nem vagyok :)
Gyakorlatból is tudom, hogy a foláttól jól vagyok, a folsavtól meg nem. Egyszerű amúgy: a folsavat a szervezet át kell alakítsa foláttá hogy hasznosuljon. Ha nem tudja átalakítani, akkor nem hasznosul, csak a májnak egy csomó terhelés hogy kitakarítsa a vérből. Magyarán többet árt mint használ.

Valóban megkérdőjelezhető a WTN tulajdonosának szaktudása egyes témákban. Pár éve mikor a GAL-lal egymásnak estek, kiderültek érdekes dolgok.
A lényeg hogy vannak jó termékeik, még ha vannak erősen megkérdőjelezhetők is (pl. a krémjeik).
Pl. ők gyártják a M.o.-n jelenleg elérhető legjobb minőségű/összetételű B-komplexet.
D3+K2-t és Q10-et használom még tőlük, de azokat mástól is meg lehet kapni azonos összetétellel.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#285619) parandroid válasza fattyu (#285613) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“mitől rossz egy sisak?”

Leginkább attól, ha nincs rajtad. Bármi van a fejeden, az jelentősen növeli az esélyeidet egy kisebb esésnél is arra, hogy túléld, illetve hogy ha túléled, akkor ne egy nyáladzó idiótaként tologassanak még egy kiskocsiban pár évet.

Amúgy legyen kényelmes, szellőzzön, lehetőleg azért valaki olyan gyártsa, akinek elhiszed, hogy nem csak egy bilit fröccsöntött össze, és legyen szép szine. Rovarháló, napellenző, hátul kislámpa lehetnek az extrák, mips belsőkeret a nagy részükben már van. Ja, és nem baj, ha nem fél kilós.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#285620) fulton válasza Ringman (#285600) üzenetére


fulton
addikt

Köszi. Észbe tartom majd. Még nekem ez ráér majd egyszer.

Hasaggymeg :R

[ Szerkesztve ]

(#285621) fulton válasza balintbaba (#285610) üzenetére


fulton
addikt

Ott a válasz amire kérdeztél

(#285622) dom1n0 válasza balintbaba (#285610) üzenetére


dom1n0
senior tag

Zwifthubhoz tudtam a pontossagot hasonlitani, nagyon hasonlo ertekek jottek, ezek alapjan tul pontatlan nem lehetett :)

lsebestyen: Igen az Orbeara :K ,gyari SRAM merot rendeltem, a tesztek alapjan picit pontatlanabb a tobbihez kepest, de talan nem azon a 3-4 watton mulik :D

Tin: a montis Rudy sisak 240g, baromi kenyelmes, a Speci Align2 szuk400g, es meg allandoan csuszik is, es tolja le a napszemcsit, vegul azert rendeltem meg az Abust, mert minden ut sisak es szemuvegigazgatasrol szol 😤

[ Szerkesztve ]

(#285623) jjeahh válasza Tin (#285617) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon nehéz, de legalább jól néz ki szerintem és nyújt pár extrát is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#285625) Hasaggymeg válasza fattyu (#285613) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha választanom kellene és csak egyik helyen hordhatnám a sisakot akkor az gondolkodás nélkül a városi aszfalton lenne az erdei ösvénnyel szemben. A több tonnás gyorsan mozgó vasakkal és további több ezer közlekedésben részvevővel együtt a baleset lehetősége is exponenciálisan nő, ráadásul egy meglehetősen kemény felületen koppansz minden bukásnál.

#285618Ixion77...több független kutatás is azt eredményezte, hogy egészséges ember változatos táplálkozása mellett a vitaminpótlékokkal leginkább csak egy drágább vizeletet termelsz mert mivel szükségtelen, így nagyját kivizeled. Ez is olyan mint annyi minden hasonló biznisz, egy igazságot kiragadnak a sok infóból és azt meglovagolva millió dolláros ipart építenek rá. Pl. A ma termesztett zöldség, gyümölcsben nincs meg az a tápérték ami a korábbiakban volt, ugyanakkor arról, hogy ma már az év 365 napjában hozzájutsz a föld túloldalán, vagy éppen üvegházban termesztett friss zöldség, gyümölcshöz, továbbá megengedheted magadnak, hogy abból (meg amúgy mindenből) annyit zabálj amennyi beléd fér, már jó üzleti érzékkel hallgatnak. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#285626) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok. Úgy döntöttem, le cserélem a kb. 20 éves Corában vásárolt Mtb biciklimet egy újabb típusra. Már meg is vettem, nem vagyok profi bringás, havonta maximum 20-30 km - t tekerek. Kérdésem csak az lenne hogy mi a véleményetek erről a típusról, van esetleg amire oda kéne figyelnem karbantartás szempontjából. Persze, nem egy bonyolúlt szerkezet, de gondoltam egy kérdést megér. RAMBLER R9.2 SPECIAL 29.

(#285627) fulton válasza Ringman (#285605) üzenetére


fulton
addikt

De am mindig oda lyukadok ki: hogy "kell nekem ez a watt mérő"? :F nem :U
Annyira nem érdekel ez a watt-olás..van már annyi kütyü, nem is edzek...engem igazán (ha már adatok) a sebesség izgat - kontra alacsonyabb pulzus hozzá. Az hosszú utakon jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#285628) jjeahh válasza Hasaggymeg (#285625) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, soha nem értettem, miért nem hordanak sisakot városban azok a bringás haverjaim, akik országútizás közben és terepen mindíg hordják. Ha már erről van szó, azt sem értem soha, amikor több montis ismerős országútira vált mtb-ről, vagy mtb mellett sokkal többet outizik, mert a terepet az esések miatt veszélyesnek gondolja. Szerintem az országútizás SOKKAL veszélyesebb és a városban közlekedés még annál is rizikósabb. Ennek egyszerűek az okai: aszfalton nem csak a te ügyességed számít, mindegy mennyire vagy óvatos, ahogy írtad, a további több ezer közlekedésben részvevővel együtt a baleset lehetősége is exponenciálisan nő, pl. bármikor elcsaphatnak, mint nemrég engem is. Plusz valóban mindíg kemény felületen koppansz, így nehéz sérülés nélkül megúszni egy esést. Terepen általában a tempó is kisebb, ha elesel, nagy az esélye, hogy puha földön vagy fűben landolsz és megúszod kisebb karcolásokkal. Amúgy még az is vicces, hogy terepen használunk vaskos védelemmel ellátott tubeless gumikat, pedig én szinte az összes defektemet aszfalton szedtem össze szögek, üvegszilánkok miatt :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#285629) Dark Archon válasza Sántha Lajos (#285626) üzenetére


Dark Archon
addikt

Még benne vagy a 14 napban vásárlástól számítva? :U

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#285630) Ringman válasza jjeahh (#285628) üzenetére


Ringman
nagyúr

coming out: városi közlekedéshez én sem hordok sisakot. (jellemzően max 3-4 km-es távok irányonként)

amúgy gyak. senki sem Mo-n (meg a hollandoknál sem tudtommal)

(#285631) fulton válasza jjeahh (#285628) üzenetére


fulton
addikt

hm-csatlakozom. Nagyon ajánlott, am mindigis, de városban erősen. pláne a pesti forgatagban.
Tovább megyek, oda én "nem is vennék" drága karbon gépet. Valami szörnyű állapotok vannak, nem ismerem pest minden zugát, csak a belváros de gyerekek.. hát az mi ami ott megy..
Erre rohan mindenki felfele pestre. :( .."köszönöm nem kérek belőle".
Bringás szempontból kátyú kátyú hátán, üvegcserép? abból van kikövezve a bringa út. Leszállok és tolom a rakparton végig a kerékpárúton. piros lámpa hátán piros...1m kerékpársáv - két oldalról autók tömkelege? és sisak nélkül menni? :U ez viccnek is rossz szerintem.
Pont azon gondolkoztam - ez az egész megöli azt amit szeretek a bringázásban. A nyugalmat csendet, azt hogy tudok gyönyörködni a tájban, tudom élvezni a szabadban töltött időt, nem arra kell figyeljek ki jön hátam mögött oldalt... :)
Oda születni kell.
Ezt a pesti dolgot senki ne vegye ezt magára ez egy vélemény a sok közül - egy szubjektív..

(#285632) Hasaggymeg válasza Sántha Lajos (#285626) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sokkal inkább ezt vagy ezt.

#285630
Ringman.
..megszokás nagy úr és gondolom ha éppen BUBI-zol néhány kilométert a kerékpárúton, belvárosban, öltönyben azért speciel nem fogod a sisakot magaddal hordani szatyorban sem, de minden más esetben fel kellene tenni, főleg ha 20 km/h fölött közlekedsz és le is szállsz a közútra. :( Mondom én ezt úgy, hogy a 40 év kerékpározásból harmincat sisak nélkül űztem, még úgy is, hogy abból a negyvenből az első 15 alatt nem is volt kerékpáros sisak kereskedelmi forgalomban Erdélyben.🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#285633) Kro


Kro
tag

Keresgélek egy munkába járós illetve akár Z2-es túrákhoz egy bringát a scalpel mellé, ami kb csak aszfaltot látna.
Szerintetek ez a bringa mennyire alkalmas erre? Ára egy nagyobb alku után korrekt? [link]
Megfordult a fejembe egy sima riverside 500-is, nyilván árban jobban is járnék.
Esetleg más ötlet? :R

(#285634) DeFranco válasza fulton (#285631) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én egyszerűen úgy vagyok vele, hogy a fejemből élek, szóval érdekemben áll, hogy védjem.

plusz felelős vagyok a családomért, az OK, hogy bringázok hobbi szinten, de ezzel az ő jólétüket nem veszélyeztethetem.

(#285635) Sántha Lajos válasza Hasaggymeg (#285632) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Ennél az összegnél 160 000 Ft, nem tudtam többet költeni, a vásárlás már meg történt.

(#285636) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

hamár szóbajött a bp-i bringázás... kelenföld-nyugati pu. bringával mennyire vészes annak ki még soha nem tekert bp-n? hétköznap 9óra környékén.

[ Szerkesztve ]

(#285637) flash- válasza fattyu (#285613) üzenetére


flash-
veterán

Mips se garancia a legjobb védelemrefeltétlen, innen választanek sisakot elsodleges szempont az ár, vedelem aztan a szellozes
link

Giant rev comp mips,lazer tonic mips sisakok ar vedelem szempontból eleg jók, ha mar sisak, ezek közül van itt ilyen valakinek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#285638) jjeahh válasza fulton (#285631) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Néha elgondolkozok egy városi gép építésén, ide felénk valami full merev mtb kéne, merev villával, minél könnyebb legyen, max 1x10 hajtás, de singlespeed is oké, öblös 2.2-2.4" aprómintás tubeless gumik. Tempó nincs, mászás van, de nagyrészt teljesíthető singlespeeddel is, max ki kell állni a nyeregből. Nem árt ha könnyű, ha lépcsőn fel-le cipelem... mtb váz, öblös gumik meg a kényelem miatt, plusz amilyen "hülye" vagyok, rengeteget lépcsőzök, keresem a letöréseket, bunnyzok, erre egy crosstrekking vagy fitness hosszú távon alkalmatlan :D . Persze bőven megfelelne egy normális vintage mtb is... csak ott újra kell szokni a gyerekméretű 26" kereket, felniféket.

#285632 Hasaggymeg: amikor megvettem az mtb-t, első évben 60-70km/h-val repesztettem lejtőkön sisak nélkül, farmernadrágban, de amióta sisakot hordok, többször estem a fejemre úgy, hogy szerintem nélküle már nem élnék :DDD . Igen, általában aszfalton.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#285639) lsebestyen válasza f_sanyee (#285636) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem indulj meg a Margit híd irányába, menj végig a rakparton (budai oldal) a bringás járdán, aztán Bartók Béla. Ha a gyalogosok, nézelődők jobban zavarnak mint az autósok, akkor kezdj a Bajcsyn, Károly krt, Múzeum krt, Szabi híd, Bartók. De ez hétköznap 9-kor stresszes lehet. :DDD Maradj a rakparti bringás/gyalogosnál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#285640) Sántha Lajos válasza Dark Archon (#285629) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Nem online vettem. De miért kérdezed? (ki van fizetve, csak nem hoztam el, mert szombaton rakják össze).

(#285641) Dark Archon válasza Sántha Lajos (#285635) üzenetére


Dark Archon
addikt

Érdemesebb lett volna előbb kérdezni, mert ennyiért is lett volna jobb vétel. Bár havi(!) 20-30 km-re aztán oly' mindegy, de egy jobb gép lehet, hogy meghozta volna a kedved több tekeréshez. A vásárolt kerékpárod iszonyat nehéz (17 kg), 4-5 kilóval könnyebb egy belépő szintű normális MTB is.

szerk.: azért kérdeztem, mert én el sem hoznám. A lentebb linkelt Decathlon kerékpárok sokkal jobb vételek, vagy ugyanazok használtan, és akkor is benne vagy a keretben.

Bolttól függ, de személyes vásárlás esetén is meg lehet próbálni, hogy el szeretnél állni a vásárlástól, semmit nem veszítesz.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#285642) Sántha Lajos válasza Dark Archon (#285641) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Értem. Használtat nem akartam venni. Lehet hogy nem lenne lehetetlen viszamondani, de én nem szeretném ezt. Voltam 1-2 boltban, amit láttam nem győztek meg, ez viszont rögtön meg tetszett. És örültem hogy nem 200 meg 300 000 Ft, annyit nem tudtam volna költeni.

[ Szerkesztve ]

(#285643) Ringman válasza jjeahh (#285638) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt tracklocrossnak hívják, ha egysebis :) (bár azok 40-45c-nél megállnak)

régi acélvázas túrabicikli is jó lehet erre 28"-as kerékkel (csak ezt nehéz találni, mert nem tudják a hirdetők hogy nem minden koskormányos bringa országúti)

(#285644) Hasaggymeg válasza Sántha Lajos (#285635) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bocs, én vagyok figyelmetlen, láthattam volna, hogy azzal kezdted...vidd vissza és vegyél egy ajánlottat. ;] Viccet félretéve, nincs nagyon mire odafigyelni, havonta 20-30 km az a szint ahol kábé addig megy a lánc amíg a kerékpár. Ha nem ázik meg és csak aszfalton mész akkor majd nyár vége felé olajozd meg a láncot valami műszerolajjal, amit alaposan letörölsz miután befolyt mindenhova.

Sisakról...még annyit, hogy Holland városokban is (Hága, Amsterdam,Rotterdam, Delft) a városban közlekedésképpen kerékpározók töredékén volt sisak és csak a beöltözött országútisak viseltek fejvédőt, ugyanakkor ott kábé mindenki 20km/h alatt "sétált" és a közlekedési szokások is teljesen mások mint itt vadkeleten.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#285645) ZavaBalazs válasza fulton (#285631) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

breaking news: egy kétmilliós város nem csendes és nyugis, és még forgalom is van ;]
szerintem senki nem a budapesten belüli közlekedésért vesz karbon biciklit, illetve egy budapesti valószínűleg nem a városon belül akar nagyot biciklizni (max a budai hegyekben, azt passzolom, még nem jártam arra), hanem a városon keresztül tud eljutni rendes útvonalakhoz.
azt a részt, ahol leszálltál tolni, én sem értem, ki tervez gagyi kis térkőből bicikliutat? de ha már abból van, legalább rakták volna hosszanti irányban...

sisakkal egyetértek, pár km-re is felveszem, még ha kb végig járdán vezetett bicikliút is van, ki tudja, mikor jön a baj.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#285646) HEAHEA válasza fulton (#285631) üzenetére


HEAHEA
tag

Most voltam Budapesten, kivizsgálás miatt, de egyetértek, én sem szívesen tekernék ott. Alföldi, vidéki gyerekként nincs megszokva számomra a városi forgatag. Viszont a bringásoknál, akiket figyeltem, többnyire viseltek bukósiskot.

#285633Kro: a kép alapján nagyobbnak nézem, mint ahogy a kategóriába elhelyezték 49-51. XL-es váz kell neged ugye? Szerintem nem rossz felszereltség, (105 szett , hidrós fék) ha jól gondolom ez egy 2016-os bringa. Igaz, ez csak Deore, de újabb évjárat nem használt és akciós (XL) [link] , meg nekem tetszik a dizájn :D .

Védőfelszerelés témával kapcsolatban: a sisakról volt szó, hogy hol lehet hasznosabb.
Mivel azon filózok, hogy rendelnék pár bringás dolgot bikeinn-ről , többek között a Trek Marlinomhoz is, és tekernék majd terepen, vennék térd és könyökvédőt, mind[i]g jól jöhet esésnél. Nekem már volt könyöktörésem. Valaki használ ilyeneket, mit gondoltok róluk? :)

(#285647) Sántha Lajos válasza Hasaggymeg (#285644) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Köszönöm. Ha majd egy idő után, mondjuk egy év múlva át kéne nézetni a biciklit, azzal nem lesz gond, szervíz van közelemben.

[ Szerkesztve ]

(#285648) Kro válasza HEAHEA (#285646) üzenetére


Kro
tag

Igen, ott valószínűleg rossz kategóriába tette. Szerintem is xl körüli vázméret ez. De meg kell nézni. Ez itt lenne helyben. Árban is bőven alkuképes úgy néz ki (250be hozható lenne).

(#285649) Tin válasza dom1n0 (#285622) üzenetére


Tin
veterán

Oké, de a MIPS biztosan hozzátesz a súlyhoz, hiszen az egy plusz betét, ami ráadásul szabványos, szóval nem vártam, hogy majd könnyebb lesz a mostaninál (ami 280g). Bár vannak sisakok, amik MIPS-el is 300g alatti súlyúak, de nem L-es méretben.

Nekem a mostanival azért van pár bajom: egyrészt a biztonsága (a semminél persze pont 100%-al jobb), a szellőzés hiánya miatti állandó beleizzadás, a pántja is vacak, illetve a szemüveget is csak kínlódás árán tudom feltenni, plusz óvatosnak kell lenni, mert le tud esni. Egy előnye van: relatíve könnyű, így nem kell igazgatni. Ja, meg olcsó volt :D

Ez a Bell Falcon XR amúgy egy jó sisak. Nem országúti, annál bucibb/nagyobb és nehezebb is, de mivel én nem aero sisakot kerestem, hanem egy jól szellőző és kényelmes, biztonságos darabot, ez arra tökéletesen megfelel. Kényelmes, nagyon jól fogja a fejet, végre a pántot is sikerült beállítanom, hogy ne az ádámcsutkám fogja, plusz jó vastag benne az izzadságfogó szivacsbetét is. Ja, és felrakható a szemüveg, még csúszásgátló is van rajta a szárához. Na meg Fidlock-os mágneses a pánt zárja, amivel könnyebb kikapcsolni (cserébe a pánt jóval nehezebb). 49€-ért nagyon megérte, szerintem ezen az áron nehezen tudtam volna ennyire "jó" sisakot venni.

De azt elismerem, hogy ha a szokásos 80€-s áron jutottam volna hozzá, akkor megpróbáltam volna még a listám másik két szereplőjét is: MET Vinci MIPS és Giro Agilis MIPS. Vagy az ABUS-t, amit te vettél, az is 80€. Csak hát ugye az még csak nem is MIPS-es, bár az mondjuk nem is arról szól.

#285623 jjeahh: hát, a jól néz ki az szubjektív, de az kevésbé volt szempont :)

[ Szerkesztve ]

(#285650) tisn válasza Tin (#285649) üzenetére


tisn
addikt

[link]

kedvencem :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.