Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#285069) mauimagic válasza Tin (#285059) üzenetére


mauimagic
aktív tag

nem akarok részt venni ebben a vázas szellemi f'szverésben, ahol már eddig is köbméternyi bölcsességek hangzottak el.
De mégis részt veszel benne...

És igen, köztudott, hogy az alunál valós veszély a fáradásos törés, mindig is az volt. Régebben 6 évet mondtak egy aluvázra, nyilván ez szélsőséges felhasználásnál lehetett igaz.

De én is még egyszer elmondom: keress rá a fáradásos törésre különböző anyagú bringavázaknál, akár képek formájában, ahelyett, hogy F1-es szakemberek YT videóit tükörfordítanád.
A való életben jelen van alunál, montinál biztos, országútiról nem tudok nyilatkozni.
Anno azért is lett Cro-mo az első komolyabb montim asszem '97-ben, mert riogattak, hogy az alu törik :)
Azóta hosszabb-rövidebb kihagyásokkal montizom, rengeteg fáradásos törést láttam/hallottam alunál, karbonnál meg nem.
Igaz nem vagyok se F1, se NASA mérnök ;]

Még mielőtt errefelé venné az irányt a diskurzus: nem, nem vinném a MÉH-telepre a 6. születésnapján az alu vázamat, egyszerűen csak annyi a véleményem, hogy karbonnál fáradásos törésről beszélni max elméleti síkon van értelme.

Kb úgy, mint mikor a BME építőmérnökei kiszámolták, hogy ha egy házi veréb 1.000.000 évig ugrál az Erzsébet-hídon, akkor az leszakad a p.csába ;)

BTW lenyomtam egy 50/500 országúti kört, amivel ezennel elegem is lett a körpofaszélből meg az autósokból idénre, úgyhogy megfogadtam a tekerős tanácsodat :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.