Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#284701) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#284691) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia,
nem nagyon van választásod, visszaküldeni biztos nem fogod emiatt :) . Tedd olajba, aztán majd kiderül. Lehet, hogy visszaáll az eredeti méretre, legrosszabb esetben egy alapos tisztítás után használod tovább a régit. De inkább alkohollal tisztítsd a szappanos víz helyett.

(#284702) Khelben válasza Tikakukac (#284692) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kiesett az összes, ami jó volt :D
Két dolgot kerülnék a helyedben ebben a kategóriában: első telót és a 3 első lánctányért.

(#284703) SteveAd válasza Khelben (#284702) üzenetére


SteveAd
tag

De ha mar a 3 tanyerosok kozul lehet valasztani (trekkingen azert nem annyira veszes), akkor szerintem a 10-es. Szemben a 7&9-essel, ezen a Tonopah-n nem 3x9-es hajtas van, hanem 3x10, raadasul XT (trekking valtozatban), XTtarcsafekekkel, es meg a kereke sem rossz.
Mondjuk az elado neve gyanus :D

(#284704) Speedy007 válasza Fall-N (#284682) üzenetére


Speedy007
őstag

Mikor "győzködtetek" hogy felejtsem el az első váltós hajtást és használjak csak hátsó váltósat sok mindent akkor elolvastam a témában, a bikepro-nál találtam olyan utalást is hogy az első váltós rendszer fokozott terhelést ró vázra is bár én a 25 éves KTM-n ennek nyomát nem találtam mikor felújítottam. Bár lehet hogy ahol komolyabb terhelésnek van ki téve a kerékpár csavarodhat/deformálhat a váz valamilyen szinten

(#284705) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#284691) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én azt tapasztaltam, hogy olajban áztatott szivacsot marha nehéz helyére varázsolni, kinyúlik mint a xar. :( ...láttam is valami szerelés videóban (talán GCN), hogy szárazon betéve itatta át olajjal, fecskendővel...kérdésedre visszatérve, mosd ki a régit ha jó az állapota, de kimosva lehet a deformálódott új is visszanyerné alakját. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#284706) Ringman válasza Dark Archon (#284700) üzenetére


Ringman
nagyúr

érik az a wattmérő szerintem, assioma duo lesz ebből :)

---
bike24-en van 10% kedvezmény pár leértékelt termékre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#284707) mauimagic válasza RexpecT (#284617) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Remélem feladják hamar a bringát!
Nekem tavaly egy Orbea Alma volt a kiszemelt, egy francia meg egy német webshop szop@tott be.
Közben eladtam a bringámat, elszakadt a cérna és kimentem egy használt Oiz-ért Ausztriába.
Már átértem a határon, mikor írtak a németek 2 hét kussolás után, hogy megjött a bringa és küldik... Persze előtte írtam nekik, hogy storno a rendelés, mert b@sznak válaszolni... :W

Scalpel HT is tetszik nagyon

(#284708) Csápájev


Csápájev
őstag

Lehet nagyon laikus kérdés,de ha 42-622 helyett 47-622 külsőt teszek fel, akkor a belsőt is le kell cserélni? Abból is más méret kell? 😵‍💫

(#284709) Fall-N válasza jjeahh (#284693) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudom ott hogyan lehet, de az én súlyomhoz 100 psi-t ad meg a táblázat, de bőven elég a 80-90 között is. 100-nál túl kemény.

(#284710) jjeahh válasza Fall-N (#284709) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Raidonon pont annyi psi-t adnak meg ahány kiló vagy, de nem tudom túl kemény-e úgy. Haveromnak van Raidonja, a múltkor is próbáltuk belőni megfelelő nyomásra.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#284711) gordonfreemN válasza Hasaggymeg (#284705) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi mindkettőtöknek a választ, ma nekiállok és majd visszajelzek mi lett a deformációval, hátha még hasznos infó lesz másnak :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#284712) Ringman válasza Csápájev (#284708) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem feltétlenül, a sima butil gumik azért tudnak tágulni.

+ ha a felni és a külső támogatja, akkor tl-re is át lehet állni :)

[ Szerkesztve ]

(#284713) cattus válasza Csápájev (#284708) üzenetére


cattus
őstag

A belsore általában rá van írva mekkora külsőkkel használható (-tól / -ig)

Do the thing!

(#284714) Fall-N válasza jjeahh (#284710) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor ugyanaz, mert nekem is a 100 kilómhoz ad meg 100 psi-t.

(#284715) dom1n0 válasza Ringman (#284706) üzenetére


dom1n0
senior tag

Pont olvastam, hogy a tengelyt belehet csavarni a legtobb spd es spd-sl pedalba, ha esetleg van mar bevalt pedalod. Az talan olcsobb is.

(#284716) Csápájev válasza Ringman (#284712) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi köszi. Mi az a tl?

(#284717) Ringman válasza dom1n0 (#284715) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link] cca 100€-val olcsóbb, ha csak a tengelyt veszed.

(#284718) Ringman válasza Csápájev (#284716) üzenetére


Ringman
nagyúr

tubeless, belső nélküli rendszer.

(#284719) Hasaggymeg válasza jjeahh (#284695) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ebből azt hámoztam ki, hogy terepre alu míg aszfaltra karbon kell. 🤔...amúgy olvastam korábban is, hogy a karbon merevebb, de úgy nyomja a mainstream a karbon rugalmasabbságát (és itt nem a terepen szerintem aligha számító mikrovibrációelnyelésre gondolok), hogy inkább nem generáltam vitát. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#284720) dom1n0 válasza Ringman (#284717) üzenetére


dom1n0
senior tag

Az 1 par gp5000 gumi :D Foleg ha van mar bevallt pedalod :)

[ Szerkesztve ]

(#284721) jjeahh válasza Hasaggymeg (#284719) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha ugyanezt a tesztet vázakkal is megcsinálják és kiderül, hogy ott is az alu a kényelmesebb, azt hiszem a fél világ idegösszeroppanást kapna, a karbon árakat lenyomná a béka segge alá és megjelenne egy rakás túlárazott alu S-Works váz, Laura Stigger meg Chiselen nyomná le az összes vb-t :DDD . Tavaly már amúgy is kiderült, hogy a fullyk nincsenek előnyben, Pauline Ferrand-Prévot amikor átült hardtailra hirtelen sorban két vb-t nyert meg ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#284722) Ringman válasza dom1n0 (#284720) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát kb annyi tényleg :)

most eléggé elcsábultam az spd-s verzióra (főleg hogy elvitték a karbon bringát, amit kinéztem), még nem kapni sajnos.

(#284723) dom1n0 válasza Ringman (#284722) üzenetére


dom1n0
senior tag

Facebookon irta egy faszi, hogy sima m520-as spd pedalba is bement ez a mero.

[ Szerkesztve ]

(#284724) Csokicsibesz válasza jjeahh (#284721) üzenetére


Csokicsibesz
tag

A nők inkább azért mennek néha merevvel mert jobb a w/kg arányuk így :))
Nézd meg a férfiakat, ez a kérdés soha nem merül fel, mindegyik fullyval megy. Szimplán ott nincs meg ez az előny. Sokkal magasabb wattokat adnak le 1-2 kg érdemben nem befolyásol semmit.

(#284725) jjeahh válasza Csokicsibesz (#284724) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Első blikkre elgondolkoztam, hogy lehet ebben valami, de aztán rájöttem, hogy férfiak között is akad bőven olyan könnyű, mint Pauline, pl. Tom Pidcock is csak 58kg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#284726) Mezga Aladár válasza Dark Archon (#284700) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#284727) mauimagic válasza Hasaggymeg (#284719) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nekem meg az jön le, hogy a részletes szubjektív "compliance test" eredményeket ki se írták, valószínűleg azért mert tök lutri kinek mi jön be, vagy kiderül, hogy a vaktesztnél nincs különbség a kormányok között.

A 31.6 vs 35mm labor tesztekből is az derül ki, hogy BS az egész.

A kormányok csillapitása meg valószínűleg full placebo úgy, hogy van alatta egy 100-150+ mm-t mozgó villa. ;]

Én semmi különbséget nem érzek, mikor alu kormányról karbonra váltok, biztos az a baj, hogy Alis szarjaim vannak, nincs bennük a NASA tech, ami egy 100 rongyos butik karbonban ;]
Merev villával, 2.1"-os gumival max nyomáson lehet jobban kijönne a különbség.

(#284728) mauimagic válasza jjeahh (#284721) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ha ugyanezt a tesztet vázakkal is megcsinálják és kiderül, hogy ott is az alu a kényelmesebb...
A gyíkenberillumináti visszaküldene a múltba egy bérgyilkost és elintézné 5 éves korában a teszt szerzőjét. Szerinted miért nincsenek ilyen tesztek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#284729) Mezga Aladár válasza mauimagic (#284727) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Én semmi különbséget nem érzek, mikor alu kormányról karbonra váltok,"

Akkor ott valami nem kerek...

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#284730) jjeahh válasza Mezga Aladár (#284729) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Te virsli gumival tekersz 5-7x akkora nyomással, teleszkóp nélkül.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#284731) mauimagic válasza Mezga Aladár (#284729) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Különbözőek vagyunk, szerintem így kerek...

(#284732) Hasaggymeg válasza jjeahh (#284721) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meglehet, bár a váznál azért a geometria legalább annyit, ha nem többet számít hisz az nem egyetlen cső, így gondolom nem mindegy a hátsó 3szög mérete, ahogy meglehet a támvilla szöge sem, meg bekötési pontja, stb. Ami a hardtailt illeti gondolom pályától is függ, de hát nézd mit művel semmiho is első villa nélkül...aztán lehet vénségére xarrámegy a nyaka, csuklója...vagy nem. :F
Amit én tapasztaltam mikor átültem a hírhedten merev Cube alulról az a könnyű meginduláson kívül (emelte az elejét ha ráléptem) az a hátsó felének rugalmassága, "nyúlóssága" volt, de meglehet ez is leginkább csak a meglehetősen kihúzott és vékony (27,2mm) nyeregcsőnek volt tulajdonítható. :F

mauimagic...lehet elkeserítő, de egy igaz szinte mindenre, évtizedes bevett orvosi eljárásokat, segédeszközöket, terápiákat, táplálekkiegészítőket sem támaszt alá semmilyen független vizsgálat, kutatás. :( Visszatérve a saját kaptafához, mindig elmosolyodok mikor hallom egy a talajjal majd 90° szöget záró karbon villa rendes teleszkóppal egy napon emlegetését, meg a híres mikrórezgéselnyelését mikor egy levegővel felfújt gumilufi meg egy rugalmas acélküllőkkel a tengelyre (agyra) fűzött karika (perem) van alatta. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#284733) Mezga Aladár válasza jjeahh (#284730) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

5-7x akkora nyomással

622/28 tubeless abroncs átlag 5 bar, nem jön ki a matek.
A teleszkóp igaz, viszont van helyette karbon villa.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#284734) Tikakukac válasza chubby2o6 (#284698) üzenetére


Tikakukac
titán

A Riverside azért maradhat, mert még alkuképesek és már eldobtak egy kisebb összeget.

Az 5-ös el is ment, amúgy esélyesen azok is meg lesznek véve, csak hozzá kell szokni a pesti bringázáshoz, sajnos napi 2 szitu minimum van az ablakom alatt és nincs sok kedvem megpusztulni a drótszamáron.
A 7-est elvben viszi haverom, szóval hívom a 10-est.

És ennyi, gyakorlatilag kész is a bringavásár :B

Khelben: 3 első tányért én is, telót a megnézett videók és az alapján, hogy esélyesen lesznek földutazások már kevésbé.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#284735) Hasaggymeg válasza Tikakukac (#284734) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor nemhiába kívántam sok sikert, végén még gyorsabb lehet ez így mint jónéhány korábbi kolléga vajúdása. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#284736) fulton válasza MPowerPH (#284694) üzenetére


fulton
addikt

Értem. Ez szerintem is mind igaz amit írsz.
Haat 3.5 kil nem olyan rövid az egy hasonlításhoz.
A lényeg annyi lett volna, én hitelesítem a szél erőt hogy annyi volt :D komolyra fordítva, ugyanakkora formában voltam akkor is most is, fáradt sem voltam.. huzzuk is ki az egyenletből,
arra akartam rávilágítani hogy cube val+rajta pozim, annyi előny van sebességben ekkora tempon, amennyit az a (27-12) plussz 15km/h hátszél jelentett csepelnél ( ami watt-ra lefordítva fogalma nincs mennyi) de az biztos hogy más egy 12 es egy 27km/h hátszélben tekerni. Pl csepelnél 12 km/h hátszélben nem tudtam volna ilyen tempót kitekerni 157 pulzusbol ez biztos.
Remélem így már érti valaki, mire akartam utalni, ha ezek után azt írja valaki h a csepel volt a gyorsabb...többet nem írok ide ilyen hasonlítást se tesztet. :DDD

Most nézhettem volna másik szakaszt is de ez a szakasz az ami szép hosszú egyenes és végig azonos irányból ért a szél.
pontot ott hátszelem volt tegnap ennyi..a hátszél története..

[ Szerkesztve ]

(#284737) Fall-N


Fall-N
veterán

Hátha valakinek jól jön. Columbus merev, karbon villa, 15x110 tapered. [link].
Ha nem lenne átütős lehet megvenném, ha másnem az új építős prodzsektnek.

[ Szerkesztve ]

(#284738) mauimagic válasza fulton (#284736) üzenetére


mauimagic
aktív tag

ha ezek után azt írja valaki h a csepel volt a gyorsabb...többet nem írok ide ilyen hasonlítást se tesztet. :DDD
A Csepel volt a gyorsabb! Remélem állod a szavad! ;]

(#284739) Fall-N válasza Csokicsibesz (#284724) üzenetére


Fall-N
veterán

Sokszor a "választás" mögött az is szerepet játszik, mit tolnak a segge alá a veresnyzőnek a szponzorok.

(#284740) chubby2o6 válasza Tikakukac (#284734) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A Paragon Gold egy jó teló, akciósan is 220€ [link] , ehhez még hozzájönne a remote lockout 50+€-ért [link] , szóval nem jársz rosszul vele.
A 3x10 sebességet próbálgasd, idővel kiderül, szükséged van-e elöl a 3 tányérra. Ha nincs, bármikor módosíthatod 1x10-re, csak egy NW tányér kell hozzá, akár aliról is [link] .

(#284741) Fall-N válasza Speedy007 (#284704) üzenetére


Fall-N
veterán

A vázt nem hiszem, hogy meghatja, olyan van viszont, hogy alapból csavarodik a váz. Ha valamire negatív hatással van az első váltás akkor az a lánc. Esetleg a lánctányér.

(#284742) A Zéé


A Zéé
addikt

Csak szólok... :))

Just a simple Lineman...

(#284743) -=RelakS=- válasza A Zéé (#284742) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

mer lőnek, vagy mi?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#284744) Ringman válasza dom1n0 (#284723) üzenetére


Ringman
nagyúr

néztem én is korábban, hogy van diy hack, de ez az új verzió még a q-factort sem módosítja, elvileg jó konstrukció, meg fogom várni (na meg nekem elég a ballábas mérés)

(#284745) rétisün válasza A Zéé (#284742) üzenetére


rétisün
veterán

ez hol van?

ezeket Börzöncén csináltam, még amikor 2x10-el mentem. mióta 1x10 van, nem jártam arra, nem akarom tolni a bringát :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#284746) A Zéé válasza -=RelakS=- (#284743) üzenetére


A Zéé
addikt

az nem derült ki... :D
Sima lebetonozott út volt...

Just a simple Lineman...

(#284747) Ringman válasza Hasaggymeg (#284732) üzenetére


Ringman
nagyúr

a merev villákból vsz. a legjobban a rezgéseket a régi filigrán acél villák nyerik el, colos villanyakkal, ékes stucnival:

a karbon szinte biztos merevebb, a ritchey sem véletlen, hogy nem használ tapered villanyakat.

(#284748) A Zéé válasza rétisün (#284745) üzenetére


A Zéé
addikt

itt: [link]

Just a simple Lineman...

(#284749) dom1n0 válasza Ringman (#284744) üzenetére


dom1n0
senior tag

Oks persze.
En is csak balos cranket fogok rendelni szerintem megint, az a minimalis difi ami lehet nem oszt-szoroz.

(#284750) Ringman


Ringman
nagyúr

X-LITE SIX Ultegra Di2 DT Swiss P1750

3000eur, szerintem ez versenyképes ár a felszereltségért, ha valaki ilyesmit nézne
(nekem is jó lenne nyilván, de nem akarok ennyit költeni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.