Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#242751) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Szerintetek ez a szín mennyire kényes? Másik opció a matt fekete, de egyrészt már van egy fekete bringám, másrészt amit most eladtam Rose az is matt fekete volt. Egyébként bejön az is, de ezzel a színnel jobban kijön a forma.

[ Szerkesztve ]

(#242752) varsam válasza stickermajom (#242740) üzenetére


varsam
őstag

Köszi, megnézem.
Szerinted erre egy bukó levehető állvédőjét rá lehet valahogy applikálni?
Bell Super DH

#242744 jjeahh
Eddig nem vettem észre, hogy zavart volna.

(#242753) Toobee válasza varsam (#242752) üzenetére


Toobee
veterán

Azon a vajszínű részen fűzöl át tépőzárat, azzal tudod rögzíteni. Ez szerintem jó minőségű: Birzman
De láttam az Aldiban is a napokban, igaz az jóval szerényebb kivitel.

https://barbieripnk.hu/

(#242754) zsocy válasza lsebestyen (#242751) üzenetére


zsocy
őstag

Nem kényesebb a fehér sem mint a többi szín. Ha koszos lesz le kell mosni, ne ess el vele kicsatolásnál, és ne boruljon fel amikor a falnak támasztod a cuki előtt :)
Szerintem a matt fekete még kényesebb is, nehezebben tisztítható a matt szín, de lehet ez nem is igaz, csak a matt fekete Bentley tulajok terjesztik ;]
A bringa amúgy nagyon szép, jó gép lenne ha vennéd!

(#242755) jjeahh válasza lsebestyen (#242751) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fehér bringám van, szerintem csak egy dologra kényes: a szivárgó kulacsok. Szal vigyázz, hogy mindíg olyan kulacsot használj rajta, ami nem szivárog és nem lesz gond. Sajnos én későn jöttem rá, a középcsapágy környéke ronda lett.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#242756) Hasaggymeg válasza Stylewars_kp (#242748) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Riverside?

#242751lsebestyen...enyém nejem miatt lett világos színű, nekem eszembe nem jutott volna nem sötétet venni, ugyanakkor kiderült, hogy nem sokkal kényesebb mint a fekete, melyen a por és sár nagyon látszik. :F Tény, hogy a zsírsárral vigyázni kell, az fekete és nagyon meglátszik rajta.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#242757) Ringman válasza Hasaggymeg (#242756) üzenetére


Ringman
nagyúr

szépen kúsznak fel a dekás árak is.

(#242758) ZavaBalazs válasza Hasaggymeg (#242738) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

jut eszembe, létezik, hogy kedd délután téged előztelek az árpád híd alatt? a fizimiskád nincs meg, de a bicikli kb stimmelt, ha fót, akkor az irány is :D

erre valakinek tippje?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#242759) Dark Archon válasza ZavaBalazs (#242758) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát nézd, ha a lyukak száma stimmel, nagy gond nem lehet. Az viszont tuti, hogy én nem használnám a régi küllőket, ha a felni is ennyire el volt használódva. Főleg, hogy a felni magassága is lehet, hogy más. Egyúttal csekkolnám az agyat is.

Ugyanakkor a kinézett felni 3 mm-rel szélesebb, mint a régi, de attól mondjuk csak erősebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#242760) ZolkoW válasza jjeahh (#242744) üzenetére


ZolkoW
őstag

errefelé én kétféle turistát szoktam látni: az egyik csak a vár-völgybe megy, se-lát-se-hall, kisgyerekkel, kutyával, őket kerülöm, ha tudom, egyszerűen máshova megyek, nem a vár-völgybe :).
A másikkal nincs gond, ők kimerészkednek távolabbi ösvényekre is, de ebből lehet tudni ők a jobb fejek, ők sem mindig hallanak vagy látnak, meg tudnak lepődni a biciklisektől, de sokkal kevesebben is vannak, nem jellemző, hogy valódi akadályt képezzenek...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#242761) ZolkoW válasza lsebestyen (#242751) üzenetére


ZolkoW
őstag

a fehér menő, a matt fehér jobban gyűjti a koszt, de a feketét, pláne a mattot nehezebb szerintem tisztán tartani.

A TL szelepet én mindig fogóval húzom rá, elég alaposan, de azért vigyázva, hogy a gumis rész ne szakadjon le (nem fordult még elő, de ha kell vennem szelepet, lehetőleg olyat fogok, ami belül alakkal is rásegít erre).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#242762) jjeahh válasza ZolkoW (#242760) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, de te kisvárosi vagy nem? Budapest mellett gondolom sokkal több az ember a hegyen. Bár inkább a várostól tartok, amíg odáig jutok, meg attól, hogy van-e valami szabály a bp-i dombokon, hogy hol mehet a bringás és hol nem. Fogalmam sincs hogy működik ott a forgalom, mennyire zsúfoltak az utak, sokat elárul rólam, hogy metrón sem ültem életemben :DDD . Felénk ha kilépek az ajtón, forgalommentes utcán kell tekernem 2-300 métert a terepig :D . Meglátom még mennyi ideig leszek ott és egyáltalán vihetem-e a bringát, marhára jólesne végre egy olyant terepezni, hogy nem kell tartanom a medvéktől, farkasoktól, pásztorkutyáktól :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#242763) Nutra válasza jjeahh (#242733) üzenetére


Nutra
tag

Magyarul mi lehet ez a Neophal és hol lehet beszerezni?
Múltkor kérdeztem egy festékboltban a naftát vagy petróleumétert és elég furcsán néztek rám :D Paraffin oldásra nem volt tippjük, de legalább olcsó petróleumot szereztem.

(#242764) jjeahh válasza Nutra (#242763) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem könnyű benzin vagy ilyesmi kéne legyen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#242765) avl válasza Nutra (#242763) üzenetére


avl
aktív tag

mennyi az olcso petroleum ? ehhez kepest ? [link]

(#242766) Hasaggymeg válasza ZavaBalazs (#242758) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1. Ha megelőztél nem lehettem én. :o
2. Ha olyan bringát láttál mint enyém, csak én lehettem, mert olyan nincs még egy. ;]
3. Nem én voltam. :DDD

#242762
jjeahh...
minap írtad, hogy te nem is mész külföldre (igaz ez nem is külföld, hisz csak otthonról hazatérsz :)))és máris megszeged a szavad?! :D Amúgy itt Budapesten rájössz mennyivel halálosabb a sárga villamos, az őrült buszsofőr és az agyament Mustangos a medvénél, és milyen halált megvető módon xarják mindezt le a biciklisfutárok. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#242767) Stylewars_kp válasza Hasaggymeg (#242756) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Olyan kéne ami női vázas.

(#242768) 6030D válasza jjeahh (#242744) üzenetére


6030D
Ármester

Májusban menj, akkor szép az erdő. :DDD
[kép]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#242769) jjeahh válasza Hasaggymeg (#242766) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kénytelen leszek kimozdulni az országból, mert nagybátyám házasodni készül és az esküvő BP-n lesz :D

Majd ha kiderül, hogy vihetem a bringát, akkor lehet valakit a topikban megkérek tervezzen nekem egy fasza útvonalat, ami tekerhető és minden látványosabb helyet érint az ottani hegyeken :D. 100km/2500m-t max bevállalok :DDD

#242768 6030D: asszem augusztusban lesz :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#242770) Hasaggymeg válasza Stylewars_kp (#242767) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt amúgy jól kitalálta a Decathlon, amolyan gendersemlegessé hajlította azt a felső csövet, vagyis add el nejednek, hogy ez tulajdonképp női és, hogy újan aligha talál jobbat a piacon. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#242771) Csokicsibesz válasza 6030D (#242768) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Az edrő tényleg szép, csak néha ilyen csúnya emberek jönnek szembe veled ;]

(#242772) 6030D válasza Hasaggymeg (#242770) üzenetére


6030D
Ármester

Ne mászkálj a pályán, főleg fordítva, akkor nem jönnek szembe! :P

jjeahh: Az augusztus is jó lehet. :C 2021, Bükk, haver bringája, nekem nem volt erőm fotózni.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#242773) 6030D válasza 6030D (#242772) üzenetére


6030D
Ármester

Ez Csokicsibesznek ment. :(((

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#242774) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#242771) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezek mellett a medve kutya faxa, ez a vérikszcés. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#242775) stickermajom válasza varsam (#242752) üzenetére


stickermajom
addikt

Ahogy Toobee írja szerintem is a vajszínű részre lehet rögzíteni elsősorban, plusz biztosítékként a fenti fogantyúra:

Ha budapesti vagy, akkor az enyémre rápróbálhatod az állvédőt.

(#242776) ZolkoW válasza jjeahh (#242762) üzenetére


ZolkoW
őstag

jaaa, én a Vértesről beszéltem. Bp mellett gondolom keresgethetném a kihalt erdei utakat, ha nem akarok lehetőleg emberrel találkozni. Annyira kisvárosi vagyok, hogy falusi :).
Ha biztosra akarsz menni, akkor amúgy érdemes megnézni, melyik ösvények, amik kijelölt bicikliutak, elvileg az a tuti. Nálunk is van 1-2 ilyen, de csak nagyritkán látok a fákon bringás jelet..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#242777) itouchfan válasza jjeahh (#242769) üzenetére


itouchfan
senior tag

Vannak kijelölt útvonalak, a Pilisbike projekt keretein belül, azt lehet érdemes atbongeszni. Én egyébként nyáron a klasszikus János hegy, Hárs hegy, Hármashatár hegy háromszöget csak reggel ajánlom vagy esetleg hétköznap napközben, szerintem ha igazán jót akarsz terepezni érdemes a Crosskovacsi útvonalából szemezgetni, na arra általában nincs tömeg, max a Csergezan kilátó körül. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#242778) varsam válasza stickermajom (#242775) üzenetére


varsam
őstag

köszi, de Kőszeg :)
Lehet bepróbálok egy ilyet, ahogy kicsit utánaolvastam tényleg jókat írnak róla, csak egyelőre még nem találtam helyet ahol rendelni tudnék, de még keresek.
Ki akarom váltani a hátizsákot, de valami azért meg kell és egy övtáska pont az a méret, amivel 2-4 órára el lehet menni. Most is van egy, de ez valami alap cucc, nem tart jól meg kicsi is. Ha erre valahogy fel lehetne apllikálni az állvédőt, az patent lenne és úgy tudnék menni nagy kört, hogy lefelé azért van fullface védelem.

Haver bringáját az elmúlt 2 hétben kétszer is kellett szerelni, elsőnek szétszakadt a patentszem a láncon (ebike), most hétvégén meg konkrétan kettétört a 12es Deora váltója, elkapott egy követ szerencsétlen. Kicsit rájár a rúd. Nekem még nem volt bajom, de mivel ilyen könnyen megvan, kell hogy legyen nálam szerszám, kaja meg a szokásos.

(#242779) jjeahh válasza 6030D (#242772) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pfuj azok a markolatok, hasonlót vettem tavaly, gondoltam majd a használattól bepuhul, mint az ESI, de a francokat puhult, még mindíg kemény, mint a kő. Pedig gondoltam jó lesz low budget ESI alternatívának, de meg sem közelíti azt a szintet :( .

Eddig szilikonból amúgy próbáltam Bontragert, az jó, de szintén drága, lock-on Sram-ot, ami nem is értem miért létezik, hisz szilikon vagy szivacs markolatra nem kell bilincs :F , cserébe legalább nem valami puha... random noname kínait próbáltam még és Rockbros-t, azok használhatatlanok voltak és nemrég megmarkolásztam a haverom ODI koppintását, na ez marhajó, ESI szerű jó minőségű puha szilikon, de nem értem miért fényes-csúszós a felülete :W . Most azon vagyok, hogy valamikor berendelek egy Liteprot, hátha beválik.

#242777 itouchfan: Pilisbike útvonalak úgy látom nem BP-ről indulnak, odáig még el kell jutni bringával. Crosskovácsi érdekes lenne gondolom, de sehol egy Komoot vagy Bikemap útvonaltervet nem találtam, még gpx-et sem :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#242780) andrisbandi válasza Nutra (#242763) üzenetére


andrisbandi
őstag

Magyarul mi lehet ez a Neophal és hol lehet beszerezni?
#FOLTBENZIN (pl festékboltban)

Ezeket az infókat gugliztam pár hete a témában. #240565

#nafta
#Neophalina
#Neophal

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#242781) sebgutkopf válasza 6030D (#242768) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Különös technikád van, vagy csak nekem tűnik úgy, hogy sárosabb vagy mint a bringád :D

(#242782) lsebestyen válasza lsebestyen (#242751) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi a véleményeket, berendeltem a világos színben. :B Nagy váltás lesz, szó szerint, mert most egy mérettel nagyobbat rendeltem, mint az előző volt, bár hozzá kell tegyem, annak kicsit elrontottam a méretválasztását anno, mert már nagyon viszketett a tenyerem egy outira. Nem hogy tárcsás, de karbon vázas bicóm sem volt még. Bár a tárcsa igazából mindegy is, talán majd később felniválasztásnál egyszerűbb dolgom lesz, megállni eddig is meg tudtam.
A 25. szabályhoz természetesen tartottam magam. ;]
Na majd jövök képekkel ha megérkezett. :R

(#242783) Dark Archon válasza jjeahh (#242779) üzenetére


Dark Archon
addikt

Annyira nem bonyolult felrakni a HÉV-re a bringát Bp-ről, ami elvisz Szentendrére. Vagy, ha tekerni akarsz, leszállsz Békásmegyeren, onnan van elkülönített bringaút. A városon belül nem nagy élvezet tekerni, az biztos.

Nem tudom, láttad-e, de én mentem egy kört nemrég a Pilisben. Ez bőven abszolválható a szentendrei HÉV megállótól is. Mondjuk ez végig aszfaltos erdészeti út, de a jó benne, hogy a közelében megy számos turistaút, át lehet menni oda is.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#242784) Csokicsibesz válasza jjeahh (#242779) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Garmin connecten vannak fent útvonalak, vagy Strava heatmapen ;)
A többit szerintem nem érdemes nézni.

A Budapest melletti településekre (Nagykovácsi, Szentendre, Budakeszi stb) az esetek nagy részében van bringaút, tehát kényelemsen ki lehet tekerni. Vagy pl. Szentendrére ki tudsz menni HÉV-el is, akkor tekerned sem kell azt nagyjából 15 km-es távot.

Nagykovácsiba is szépen ki lehet tekerni bringaúton, vagy akár az edőn keresztül is :)

(#242785) 6030D válasza jjeahh (#242779) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem is ilyen szivacs markolatom van, csak Merida felirattal. Tökéletes. 4 éve van fenn, nem akar elkopni. magasnyomásúval vagy kis kefével újjá varázsolható.

CRK.

sebgutkopf: ezt nem értem. 5 cm vastag a bringán, rajtam csak 1 cm. :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#242786) Stylewars_kp válasza Hasaggymeg (#242770) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ezen még gondolkodom. Más ajánlott márka esetleg? Kellys? Gepida? Alpina? Merida?

(#242787) 6030D válasza Stylewars_kp (#242786) üzenetére


6030D
Ármester

[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#242788) jjeahh válasza Dark Archon (#242783) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Csokicsibesz & 6030D: kösz, majd meglátzjuk, remélem kijutok egyáltalán.

6030D: strapabírónak az enyém is strapabíró, valszeg többet bírna, mint egy ESI, de sokkal keményebb nála. Soha ne vegyél ESI-t, mert rákapsz, aztán 1-2 szezononként veheted az újat, mert semmi más nem fog tetszeni többé :DDD . Kivéve ha elesel és elszakad, mert akkor 1-2 szezont sem bír.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#242789) 6030D válasza jjeahh (#242788) üzenetére


6030D
Ármester

Szerencsére ilyenben sem vagyok finnyás, mint ahogy a nyereg is kb mindegy. Vagy mindig szerencsém van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#242790) Stylewars_kp válasza 6030D (#242787) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ah, durva vasparipa. Köszi.

(#242791) Zoliwrc válasza jjeahh (#242762) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Hol leszel helyileg? Ha van rá lehetőség gyere el a Börzsönybe, viszlek egy jó kört.
Bp-Verőce vonattal 35perc.
De tudok adni Budai hegységre is jó montis tracket, csak oda hétvégén korán kell menni, 7 max 8-kor el kell indulni, hogy a zsúfoltabb helyeken ne legyen még tömeg.

(#242792) jjeahh válasza Zoliwrc (#242791) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Még nem tudtam kideríteni pontosan hol leszünk, meddig, vihetem-e a bringát. Ha viszem, szólok mindenképp :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#242793) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Uhhh gyerekek visszatértem. Nem mondom, hogy egyszerű volt visszaszerezni a nevem :DD

@fulton: Ha újra méricskélni kell már újra ide írj!

(#242794) Nutra válasza andrisbandi (#242780) üzenetére


Nutra
tag

andrisbandi :R Követtem a munkásságodat a témában, valahogy ez kimaradt #foltbenzin

jjeahh rákérdezek a könnyűbenzinre is (ahogy látom ez szinonima a foltbenzin tulajdonképpen ebből van)

avl barkácsáruház ritkán a legolcsóbb. 1300 körül rémlik a petróleum egy random festékboltban

(#242795) andrisbandi válasza Nutra (#242794) üzenetére


andrisbandi
őstag

:)

"Soudal Dry wax"
- Ha csak ez lenne, rárepülnék a házi csöpizős waxkészítésre.
Ez a Soudal nem rossz, de sok kell belőle, és nem hozza még egy gyengébb olaj teljesítményét sem montin. Legalábbis nálam.

"Smoove Universal Chain Lube"
- Ez viszont odab4sz rendesen. Lenyom bármilyen olajat mindenben, többszörösen.
Kevés kell belőle, sokkal ritkábban, úgyhogy lehet még nem is drága.

Ezt kellene űberelni a házi waxnak nálam :DDD
Emiatt nem látom egyelőre a fantáziát benne, de talán egyszer majd mégis kipróbálom.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#242796) deny330


deny330
aktív tag

Goodyear gumikat használt már valaki MTB-n? Rendeltem Chainreaction-ről egy Newton MTR Downhill-t (sajnos MTF elfogyott mikor rendelni akartam) még akcióban, ma jött meg. Agyalok, hogy akkor már párban kellene kipróbálni, és rendelni egy MTF-et is előre.
Goodyear Newton MTR DH

[ Szerkesztve ]

(#242797) zodo válasza chubby2o6 (#242658) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem rövid (kanál feszességéből ítélve még hosszabb is mint a tied) maga a váltó, nem ideális ehhez vázhoz mert széles és emiatt mélyen ül a váltó rögzítés .

Ma megejtettük az 951 -> 952 váltó cserét, különbség látható.

591 kis és nagy tányér

592 kis és nagy tányér

Végül is mindkettő tette a dolgát, elváltotta az összes fokozatot de így azért barátibb hogy nem csapkodja a váz alját. :)

(#242798) jjeahh válasza andrisbandi (#242795) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A diy csöpögtetős valószínűleg csak költséghatékonyságban lesz jobb, holnap kipróbálom :K . Az abszolút legjobb megoldás szerintem a forró wax. 100% koszmentes lesz tőle a hajtás, egyáltalán nem kell takarítani és sokkal tovább tart a láncon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#242799) Hasaggymeg válasza jjeahh (#242788) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ez a Supacaz nagyon strapabírónak tűnik...eddig. :F (6hó/2500km, újszerű)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#242800) Tyson5


Tyson5
tag

Hali!

Adott egy hayes olajos tárcsafékkel szerelt kerékpár. Az a problémám, hogy a hátsó fék szinte azonnal, ahogy meghúzom a kart elkezd fogni. Kicsit zavaró, de pusztán emellett el tudnék menni, viszont néha (értsd: fél percenként) elkezd őrült módjára visítani a fék. Ha picit meghúzom a fékkart abbahagyja.

Az első fék is ilyen, de ott picivel több "holtjáték" van. Első fékbetét 1x volt cserélve, az is csak azért, hogy jobban fogjon.
kb. 3 éve van nálam a kerékpár, de eddig nem volt lehetőségem sokat használni. Mindig is ilyen volt nálam, de nem ilyen extrém mértékben, most viszont nagyon zavaró lett. Légtelenítve volt.

Mi lehet a baj? Hol keressem a hibát, vagy cserés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.