Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#238701) szimpláncsak válasza andrisbandi (#238697) üzenetére


szimpláncsak
tag

Köszi, gondoltam. Szerintem amikor vásárlás után megfordítottam még volt rajta annyi, hogy megtartsa. Így lassan két év után, gondolom már nincs :)

chubby2o6: Még az is lehet, hogy poénból írta így :)Amúgy a tirpàk eredetileg a Szabolcsba költözött szlovákokat takarta :)

[ Szerkesztve ]

(#238702) fulton válasza chubby2o6 (#238698) üzenetére


fulton
addikt

Padawán én így ismerem am jah. De paravánnak is elmegy :D jed

[ Szerkesztve ]

(#238703) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#238700) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238704) fulton válasza szimpláncsak (#238701) üzenetére


fulton
addikt

+1

(#238705) szimpláncsak válasza Maximum1 (#238700) üzenetére


szimpláncsak
tag

Leírása szerint full karbon.

(#238706) fulton válasza andrisbandi (#238697) üzenetére


fulton
addikt

Csúcs cucc. Én mindenre használom kivéve nyeregcső. Ahol fontos h ne nyekkenjen es fogjon is.

[ Szerkesztve ]

(#238707) flash-


flash-
veterán

na megtértem én is,beszereztem a smoove -ot országútira (9s lánc)

a felvitelnél jól olvastam ,annyit kell ráfolyatni hogy közben10 pedálfordulatot kell visszatekerni?

még egy kérdés, egy 125ml flakon hány teljes kenésre elég?(vagyis hány bringát lehet vele lekezelni?,mert van itthon több bringa is)

Ergon Gp1:
mennyire éri meg? kis kezű alacsony feleségemnek mennyire ajánlott a kicsi méret?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#238708) Dark Archon válasza flash- (#238707) üzenetére


Dark Archon
addikt

Itt értettem félre én is, nem kell rátenni annyit. Miután 1-2x körbekented a láncot, utána kell legalább 10 pedálfordulat, hogy rendesen elkenődjön.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#238709) andrisbandi válasza fulton (#238706) üzenetére


andrisbandi
őstag

Üvegpor vagymi van benne.
Karcolhat fém-fém-en.
Inkább csak az ajánlása szerint érdemes használni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238710) chubby2o6 válasza szimpláncsak (#238701) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Debreceni vagyok, gyerekkoromban mindenki tirpák volt, aki Szabolcsból jött, de ez a téma csak a DMVSC-Nyíregyháza focimeccseken került elő, de akkor nagyon :D . Nekik meg mi hurkások voltunk, jelentsen bármit is...Azokon a meccseken - vagy inkább előtte-utána - elég brutál dolgok is történtek, szerencsére mi még fiatalok voltunk hozzá, de az egy-két évvel idősebbek tudnának mesélni róla :DDD
Fulton, tudod, hogy nem bántásból írtam :R

(#238711) Maximum1 válasza szimpláncsak (#238705) üzenetére


Maximum1
őstag

Alunak tűnik, másik évjárat de ilyen lehet a Tied is, szedd le és kopogtasd, szagolgasd meg, az a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#238712) Ringman válasza szimpláncsak (#238696) üzenetére


Ringman
nagyúr

karbon paszta akkor kellene, ha meghúzott csavarok mellett is elfordulna a villanyakon a stucni.
mivel neked a csavarral van bajod (az lazul), ezen a paszta nem segít, menetrögzítő viszont jó lehet.

(#238713) fulton válasza flash- (#238707) üzenetére


fulton
addikt

Én úgy szoktam, most h rideg idő van. Láncot lekapom, beviszem a melegbe. (Smoove is ott van). Aztán ha átmelegedett kiviszem, letörlöm rongyal, felteszem. Es szemenként folyatom rá/ vagy oda vissza mozgatással egy kis részt es haladok tovább. Aztán kicsit rátekerem hogy bemozogja(de csak addig h tudjam hol jártam) ha körbe értem akkor pedig körbe tekerem jópárszor. És végül megnézem random egy egy szemnél ellentétesen megmozgatva hogy szépen bekerült e a lötyi a szemekhez. Aztán hagyom állni.
Nagyon sokáig elég, 400 km enként kell kenni, de még akkor sem igazán hallani hangot...(esőben nem járok, de azt is bírja am) Én még mindig az első flakonnál járok. Vezetem am a használatát, majd ha vegére érek beírom hány km-re és hány kenésre volt elég.

[ Szerkesztve ]

(#238714) Ringman válasza Maximum1 (#238711) üzenetére


Ringman
nagyúr

2021-es nuroadon full karbon a villanyak, fura lenne, ha cx-en meg alu lenne.

(#238715) fulton válasza andrisbandi (#238709) üzenetére


fulton
addikt

3 helyen használom. Nyereg felfogatásnál (kell) es hátsó keréknél a gyorszárnál, illetve a váltótartófülnél. Itt teljesen mind1 h karcol nem karcol; a lenyeg h tartson es egyben kenjen is (nem nyikorog, zsírszerű paszta zsemcsékkel).

(#238716) fulton válasza chubby2o6 (#238710) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#238717) Maximum1 válasza Ringman (#238714) üzenetére


Maximum1
őstag

Az enyémen alu, 2019. így írja: Crown, Carbon Blades, akkor lehet, most meglepődtem.
Ezek szerint volt lové kovid idején fejleszteni?

[ Szerkesztve ]

(#238718) flash- válasza Dark Archon (#238708) üzenetére


flash-
veterán

ó köszönöm !

akkor már csak azt lenne jó tudni hogy hány teljes kezelésre elég a 125ml

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#238719) andrisbandi válasza fulton (#238715) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én is használom rendeltetésszerűtlenül :)
Ajánlani viszont nem merem mindenre, mert volt már itt hisztizés a karcok miatt :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238720) Ringman válasza Maximum1 (#238717) üzenetére


Ringman
nagyúr

úgy néz ki:

(#238721) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#238709) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1, agresszíven durva üvegpor van benne, csak egy helyen, a nyeregcsőnél használom, de egyszer becsúszott a vázba a meglazított bilincs miatt mielőtt megfoghattam és máris durván összekarcolta a fekete nyeregcsövet. :( Azóta is vigyázok nehogy az új is becsússzon és odalegyen róla a szép fekete fény.😱

Ringman...ez tényleg az, de a nejemé is alu. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238722) Ringman válasza Hasaggymeg (#238721) üzenetére


Ringman
nagyúr

ahogy nézem 21-ben váltottak, a 2020-as modell még alu: [link] (ez nuroad, de gondolom a cross race is kb ugyanaz)

(#238723) Kiskopika válasza chubby2o6 (#238698) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Vagy arra gondolt hogy ugy ul a bringan mint egy szelfogo paravan :))

(#238724) fulton válasza andrisbandi (#238719) üzenetére


fulton
addikt

Igazad van, úgy helyes: ahol a szorítás fontos / nyikoroghat is - egyben kenjen is és mellékes h karcol e, ott tök jó, függetlenül h karbon vagy sem az illető anyag.

(#238725) fulton válasza Hasaggymeg (#238721) üzenetére


fulton
addikt

Na látod ott pont használnám pl :) .

(#238726) szimpláncsak válasza Maximum1 (#238717) üzenetére


szimpláncsak
tag

Most jutott eszembe,hogy már vágattam belőle tavaly, gondolom szólt volna a szerelő srác, hogy nem karbon :)Fémet én is le mertem volna vágni :)De amúgy lefényképeztem :)

Gondolom ha alu lenne, akkor sima beütős rózsa lenne benne, nem ilyen :)

(#238727) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Megjöttek ma a gumik A futófelület környékén én vékonyabbnak érzem, mint a Smart Sam Plust, és - mivel belsővel fogom használni - rendeltem bele ilyet [link] Plusz súly, de ha megelőzi a defektet, megéri. Ezt [link] is nézegettem, de - azon kívül, hogy 2x annyiba kerül - semmit nem tudok róla. Ragasztós az egyik oldala, szal biztos könnyebb beletenni, viszont csak 40 mm. Használt már valaki ilyet? Zefalt használtam, 8 év után "fáradt" el, de soha nem szúrta át semmi.

(#238728) Ringman


Ringman
nagyúr

(#238729) Hasaggymeg válasza fulton (#238724) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kennie nem kell, hisz ott nem mozog6 semmi ahol a rögzítés a cél, az a zselé amiben van a csúszásgátló por csak hordozóanyag lehet.

szimpláncsak...oda kötelező a karbon paszta és nyomatékkulcs... folyton kimozdul, aztán egyszer túlhúzod és annyi lesz neki. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238730) Dark Archon válasza flash- (#238718) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, azt nem tudom neked megmondani, mert eleinte én locsoltam a láncra, meg attól függ, hányszor-hogyan mosod a gépet. Laza mosásnál nem is kell újrakenni. 200 km-t egyébként simán kibír egy kenéssel.

Nézd meg, hány ml-t öntöttél rá most, majd várd meg, hogy hangja legyen a láncnak, aztán oszd le a megtett km-ekkel :D

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#238731) fulton válasza Hasaggymeg (#238729) üzenetére


fulton
addikt

az a minimális mozgás ami miatt a hang kijön (én esetemben legalábbis pl a hátsó váltó tartó fülnél, ahol a fül és a villa érintkezik, ott pont ez a lényeg hogy az a kis zsir segítsen abban hogy ne adjon ki fémes nyekkenést mikor "nyűasznyit" (ne adj isten elmozdul ) terhelés alatt egymáson a két fém. (de ugyan ez az elmélet él a gyorszárnál is) Nyilván ha sima zsírral kenném be is jó lenne, de ez biztonságosabb egy olyan pontnál, ahol azért fontos a szemcsék egyben gátolják is az elmozdulást. :) Az hogy most ténylegesen mozdul e csak a zsír miatt nem hallani, vagy a szemcse megfogja mind1. 2azegyben. Nem úgy értettem a kenést mint egy hagyományos esetben.

[ Szerkesztve ]

(#238732) fulton válasza MPowerPH (#238680) üzenetére


fulton
addikt

Úszást tolod már?
Ma sikerült elmennem 1h:20" intenzívebben :D 2000m toltam, de még ment volna. Majd aprajával, ebben is el tud menni az ember 140-150 pulzusba..akkor már tök jó a viz. Kerékpár ruha2 filing. Elsőnek belemenni áhh, aztán tök jó lesz a víz hőfok, és működik.
Mindig nem viszek valamit, most a sampont hagytam otthon :Dfel kell venni még a ritmust erre is. (mint mikor öltözök be kerékpározáshoz, felveszem a rétegeket, aztán eszembe jut hogy a pulzus pántot elfelejtettem, vissza le minden:D)

[ Szerkesztve ]

(#238733) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#238729) üzenetére


szimpláncsak
tag

Haverom a canyon bringájàhoz kapott ilyen minimál nyomaték kulcsot.

Meglepődtem,hogy erőlködve is max 6-7nm-t lehetett kifejteni. De amúgy haveromnak van rendes, ha megjön a paszta majd ott meghúzzuk, addig meg úgysem megyek vele :)

[ Szerkesztve ]

(#238734) MPowerPH válasza Ringman (#238693) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csepelre karbon felni? Nehhh... :U

fulton: A heten megyek, fonire vartam, neki mikor jo. Megyunk Csutortokon es Vasarnap. Nehez lesz, mert egy eletre megutaltam, mikor 14 evesen 2 even at jartam heti 3 nap vizilabda edzesre a BVSC -hez.

mod: A nyergeket milyen gyakran pucoljatok? Gondolok itt a dugattyukra. Mintha le lett volna ragadva ketto is... Aztan az egyik megmozdult, a masikat kellett jaratni tobbszor. Kaptak olajat, le lettek pucolva fulpiszkaloval. Most egyutt mozognak. De szivas ez a 4 dugattyus rendszer, foleg Maguranal. Nagyon kell a szinkron, mert tuti rossz lesz... Es akkor a tarcsaban levo gellerrol mar nem is beszelek. Mintha minden menet utan kukazodna a szabalyozas...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#238735) fulton válasza MPowerPH (#238734) üzenetére


fulton
addikt

;)jó "cucc" lehet tolni miklor f*s idő van, és épp tudnál tekerni, helyette. Kifejezetten élvezem hogy egyedül vagyok , nincs senki, mintha csak otthon lennék a kerti medencében :D
Bár ma félidőben jött egy papó, de nem zavart át ment nagyon helyesen a túl oldalra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#238736) MPowerPH válasza fulton (#238735) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk te tudsz menni rosszabb idoben is, nem? Ez a mostani sartenger csak nekunk montisoknak rossz. Foleg azoknak, akik egyaltalan nem tekernek aszfalton, mert pl. szedulunk. :DDD
Bar nem a sar zavar engem sem, hanem az, hogy utalok bringat mosni minden alkalom utan.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#238737) fulton válasza MPowerPH (#238736) üzenetére


fulton
addikt

Nem tudok, nincs sárvédőm. Nem is lesz. Én csak nyáron száraz idő, vagy télen száraz időben :)A víz, a sár eső, elrontja az élményt nekem. (de ha már úszás, pl imádok úszni esőben :D - de erre csak strandon van lehetőség)

(#238738) parandroid válasza szimpláncsak (#238733) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, ezt minden canyon bringához adják. Vicces cucc, amilyen egyszerű, annyira ötletes, és alapvetően működik. Azért én is vettem inkább egy nyomatékkulcs-készletet, karbon vázhoz azért illik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#238739) Hasaggymeg válasza parandroid (#238738) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mikor műanyag bringára váltottam gondoltam megúszom, de aztán reccsent vagy 2x nyeregcsövem és már féltem tovább húzni így vettem kulcsot...azóta mindent nyomatékra húzok és sem attól nem félek, hogy megmozdul, fellazul, sem attól, hogy megreccsen valami mert túlhúzom.

szimpláncsak...az imbuszkulcsok kulcsnyílás mérete árányos teljes méretükkel és a csavarok körülbelüli nyomatékával, így általában nehéz túlhúzni őket, vagyis pl. egy ötössel aligha tudsz 10Nm szorítani anélkül, hogy fájdalmasan tenyeredbe mélyedne és durván hajolna.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238740) Lacerta válasza Hasaggymeg (#238739) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Megsúgom, hogy mindenfajta kézi kulcs hossza ezt az elvet követi. :)

(#238741) zsamiatt válasza fulton (#238732) üzenetére


zsamiatt
őstag

1, 20" alatt 2km? :D Melleztel vagy kacsa uszas volt?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#238742) jojjer94


jojjer94
csendes tag

Nekem is carbon a villanyak és alu a stucni.
Nem használok pasztát a kettő közé, csak a megfelelő nyomatékra húzom a csavart, sosem mozdult el egymáson.

Állítólag azért nem ajánlott oda a paszta, mert ha mondjuk bukás van, akkor éppen a nagyobb rögzítés/tapadás miatt, nem tud elmozdulni a stucni a nyakon, ezzel kimozogva az ütközési energiát, nagyobb az esély a villanyak törésére. Aztán hogy ebből mi lehet igaz, nemtudom, de van benne logika.

Sajnos tavaly a saját bőrömön is tapasztaltam.
Buktam egyet, a kormányszög teljesen elment, de a villanyakának semmi baja nem esett. Nem úgy mint a vádlimnak. :DD

(#238743) fulton válasza zsamiatt (#238741) üzenetére


fulton
addikt

sok vagy kevés? :D igen. Mell 80% ban kb többi hátúszás. Az óra nem érzékeli ha megállok netán, az folyamatosan méri az időt.

[ Szerkesztve ]

(#238744) Fall-N válasza Atti777 (#238662) üzenetére


Fall-N
veterán

Gumitól nem, de egy normális biciklitől igen. "Kicsit" túl lett költve arra a Csepel vázra.

1 milliót meg nem kell elkölteni, venni kell egy normális aluvázat. Sokkal többet hozna, mint a gumi. Egyébként testbikeon is volt egy hasonló kérdés, a válasz az volt, hogy nem a gumi hoz sebesség növekedést, hanem az edzés és fejben az elhivatottság. Mondjuk ott a normális bicikli adott volt. De ilyen célokhoz normális edzőbringa kell, meg más áttétel azaz hajtás.

[ Szerkesztve ]

(#238745) fulton válasza jojjer94 (#238742) üzenetére


fulton
addikt

Mivel borultál , országútival? vagy más, beton volt?

(#238746) fulton válasza Fall-N (#238744) üzenetére


fulton
addikt

Azt már eladni sem lehetne jó áron(nem mintha el akarnám) , akár mivel van szerelve, mert a név hogy csepel acél alap - lenyomja az árát.

[ Szerkesztve ]

(#238747) zsamiatt válasza fulton (#238743) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nekem keves :D
Bar ha nem nagyon usztal elotte akor elmegy. De azert van hova fejlodni. Probalj meg lassan eljutni oda hogy 4 hossz mell, 4 hossz gyors, 4 hat es ezt a szetet ismetelni. Vegen meg lenyujtasnak 4-6 hossz paroskaru hat. 1 oranal pedig kezdesnek nem kell tobb (es meg sokaig) . Inkabb jobban terheld magad es oszd be egy oraba. Garmin ebbe segiteni fog. Ha jol emlekszem van orad. Ja es ami fontos a technika. Erezd hogy a 3 esetbe mas mas izom dolgozik fokent. Mas mas fog erosodni.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#238748) Fall-N válasza Maximum1 (#238711) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyszerűbb belenézni. Ha fém színű a villanyak akkor alu. A kupak alatt is árulkodó, hogy dió van-e beütve, (dupla csillaganya) vagy a karbonhoz való dugó.

Érdekes egyébként, meg a random kínai villák is karbon nyakkal vannak már csak.

[ Szerkesztve ]

(#238749) fulton válasza zsamiatt (#238747) üzenetére


fulton
addikt

Huawei órám van. Ez nem olyan oktondi mint a garminok, de nekem erre jó.
Most voltam 2.ik alkalommal, nem is a gyorsaságra megyek, hanem úszak egy bő 1 órát heti 2-3 szor kb (elsőnek kb ugyan ennyi időbe 1600m toltam bele). (Hát izom erősítés miatt kezdtem el első sorban.)
Biztos fog majd ez még javulni, meg ráérezni ahogy írod mikor milyen izomzatot ...Gyors úszást nem tudok, ez a kettő megy.

[ Szerkesztve ]

(#238750) Fall-N válasza Hasaggymeg (#238729) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem amúgy sem árt sajnos, mert túl erős a kezem. Ezért is magát el az A-Head kupak csavarja. ;] Itt legalább megcsúszik a kilincsmű és nem szakad a csavar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.