Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#237801) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#237797) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A villa alján lévő csavarok benne vannak a 200 órás full service kit-ben. A gyári ajánlások a verseny felhasználásra lettek kitalálva, átlag felhasználó jobban jár ha km-ben határozza ezeket meg. Durvább felhasználásnál 2000km után kis szerviz, óvatosabb felhasználásnál meg mondjuk 3000km. És minden negyedik szerviz meg legyen nagy. Ami 8-12 ezer km-t jelent. Aki meg tényleg verseny szintű terhelésnek teszi ki a cuccokat, az tartsa be a gyári intervallumokat.

(#237802) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#237801) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#237803) zsola32 válasza flash- (#237796) üzenetére


zsola32
őstag

nem fog összeakadni, mi két 320-at hajtunk egymás mellett, szenzorokkal

(#237804) Fall-N válasza Hasaggymeg (#237795) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen, megnéztem. Erről a WD40-ről megoszlanak a vélemények, viszont a Special PTFE nekem is bevált. Sima WD40 nincs is itthon. :D

Nem bicikli kenéshez (pl. ajtó forgópánt) van itthon valami méregdrága német speciális kenőspray (hőálló, autómotorhoz való), azt használom.

(#237805) Fall-N válasza MPowerPH (#237800) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is így jártam. Vettem egy hátsó kereket, egy hónap után úgy föllazultak a küllők (nem mind), hogy kézzel (!) lehetett mozgatni. Ismerős szervizesem gyakorlatilag újrafűzte a kereket, mert egyszerűbb volt úgy mint csak simán centrírozni. Gépi fűzésű kerék volt, gyakorlatilag ahogy használtam, egyre jobban lazult fel. Ezzel szemben az első kerék, amit kézzel fűztek tökéletes (Sapim küllők).

[ Szerkesztve ]

(#237806) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#237797) üzenetére


MPowerPH
félisten

Neked a gumi is piszok sokat elment. :U

Majd csak megteritenek, es attersz waxra. :D Tudod mivel mosom a lancot? Forralok vizet, beletoltom a kefes lanctisztitoba, atforgatom, kesz. A hajtast meg forro vizzel, fogkefevel.

Fall-N: Enyem kezi fuzott. Az eddigi egyetlen negativum az altaluk feltett tubeless szalag volt. kopp kopp

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#237807) Fall-N válasza MPowerPH (#237806) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy látszik csak használ a patikára mosás. :D

(#237808) Fall-N válasza MPowerPH (#237806) üzenetére


Fall-N
veterán

A kellő küllőfeszesség a titok, de erre nincs 100 %-ig jó megoldás, mert függ a kerékpáros súlyától is. Ha túl feszesre fűzik akkor eltörhetnek a küllők, ha laza akkor fellazul. Meg persze a felninél is meg van adva a maximális nyomaték amit kibír a küllőfuratnál. Ezt nehezíti manapság a tárcsafék miatti csavaró erő még pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#237809) MPowerPH válasza Fall-N (#237807) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert tenyezo az is, mennyi km megy bele aszfalton, mennyi brutal terepen, ami eppen poros vagy saros.
Talan ismeros mondta, hogy egy saras futam alatt kinyirta a zsir uj lancot, es a valtogorgoket, kozepcsapagyat.

Legjobb a nyar... Akkor nem kell vacakolni a mosassal egy kor utan, mert a por nem art. Hajtast meg vizzel 5 perc.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#237810) bardi válasza MPowerPH (#237806) üzenetére


bardi
aktív tag

Milyen tisztítót használsz hozzá? Lehet benevezek egyre, hogy ne a rongyokkal szórakozzak.

'92 Honda VFR 750

(#237811) MPowerPH válasza bardi (#237810) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem ez van.

Azert hasznalom rongy helyett, mert a belso felerol csak ezzel tudom kipucolni a lerakodast.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#237812) Hasaggymeg válasza Fall-N (#237804) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem sincs. :)

MPowerPH...óvatosabban is nyomom (semmi vállficam meg ilyenek ;] ) és tovább is koptatom (ask Toobee :DDD), ami valszeg.össze is függ, hisz a vaduláshoz kellhet is a kevésbé kopott gumi is. :F (Specialized Fast Trak T5, de ott a Conti Race King is lentebb "nyugdíjazva", bár az tényleg már gyalázatosan kopott volt :B )

Ami a kerékfűzést illeti, minden gyári Cube kerekem újrahúzást, centrírozást igényelt, ugyanakkor egyetlen Mavic sem, pedig 80kg körüli vagyok...de nejem Fulcrumja és DTje sem, bár igaz ő csak 55 kg

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#237813) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#237811) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én 1x megpucoltam rendesen a láncomat (sosem veszem le), jól befújva PTFE Wd40-el egy fűzőt húztam át minden egyes szem között, de nem volt benne köszönet, olyan hangos és darabos lett utána, mint az állat. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#237814) jjeahh válasza Dark Archon (#237774) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez nem a felnit adapterezi, hanem a presta szelepet schraderre.
Az X-Sauce tejre sokan írják, hogy nem tömít. Én kihagynám, ha mindenképp kit-ben akarsz vásárolni, ott a Stan's... Vágásokat nem tömít, de a legtöbb szúrásos defektre tökéletes.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#237815) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#237813) üzenetére


MPowerPH
félisten

Waxolas elott kopp tiszta kell legyen a lanc. En sem mosom mindig igy, kb. minden 10. alkalom utan. Normal esetben csak attorlom mikroszalassal, es ujra waxolom. Nem keritek neki nagy feneket. :N
De oriasi megkonnyebbules, hogy nem kell vegyszereket hasznalnom, hogy tenyleg tiszta legyen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#237816) Lacerta válasza andrisbandi (#237780) üzenetére


Lacerta
aktív tag

WD40 = Water Displacement ( 40th formula )

Vízkiszorító folyadékot akartak előállítani.
Petróleum alapon indultak el, mert a petróleum alapból is igen higroszkópos, és hatékonyan kiszorítja a vizet szűk hézagokból.

(#237817) Dark Archon válasza jjeahh (#237814) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mindegy, már megrendeltem, aztán meglátom. A Stannél az van, hogy nincs olyan széles szalag, ami kellene:

Stan's 21mm Rim Tape is recommended for rims with an internal width of 17-20mm.
Stan's 25mm Rim Tape is recommended for rims with an internal width of 23-25mm.

Az én felnim meg 22 mm belül, ahhoz a 23 mm széleset rendeltem X-Sauce-ból.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#237818) Ringman


Ringman
nagyúr

Lehet kovezni a talppozicio miatt:

(#237819) andrisbandi válasza Dark Archon (#237817) üzenetére


andrisbandi
őstag

Minimum 1+1 mm-el szélesebb szalagot kell használni.

Ez a X-Sauce 9 méteres. Passzolom miért. Amiket láttam, azok 10 méteresek voltak, 4 kerékre valók.
Amivel megoldható, pl egy keskeny szalaggal, egy szélesebb felnire;
- Duplán tekerve, középen hosszára átlapolva. Úgy tökéletesen a felni szélén fel lehet kunkorítani is, ahogy kell. Hogy a külső peremétől tovább érjen.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#237820) Ringman válasza Dark Archon (#237817) üzenetére


Ringman
nagyúr

én a 23 mm-eset simán betekertem egy 17 mm-es belső szélességű felnibe. (nem tubeless, de nem volt itthon sima felniszalag)

azért csalóka a 21 mm, mert az a méret a visszahajló perem közötti távolság, valójában a felni szélesebb és a belső vályú miatt a kiterített szélesség még nagyobb, példa:

(#237821) Dark Archon válasza andrisbandi (#237819) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ááááá... amilyen "szerencsém" van nekem mindenféle levegő, víz- meg egyéb tömítésekkel, én nem akarom kísérteni a sorsot. Biztos, hogy nem fogom kétszer körbetekerni. De akkor azt mondod (mondjátok: Ringman), hogy 25 mm széles kellene :F 26 mm a teljes mérhető méret a felnin, kívülről.

Ha meg felkunkorodik, és azt lenyomja a külső vagy azon fekszik fel, akkor meg az a baj, nem? Az vezet oda, hogy nem pattan a helyére, gondolom én, mivel a felninek kéne nekifeküdnie a külsőnek.

Ha nagyon akarom, még módosítható a bikeinn-es rendelés, mert holnap érkeznek meg oda a külsők. De akkor tudnom kéne, mit rendeljek helyette. Egyébként EZ is "csak" 9,14 méter.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#237822) jjeahh válasza Dark Archon (#237817) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A 25mm Stan's is tökéletes lett volna, a 23mm is jó lesz, bár valszeg lehetne picivel szélesebb. Ha a szalagon spórolnál, a gorilla tape felénk kb. 4 euróba kerül, az is 25mm.
"Biztos, hogy nem fogom kétszer körbetekerni" - elég sok szalagnál írja, hogy tekerd kétszer körbe, hogy magas nyomáson ne szakadjon el. Nem tudom mit értenek a magas nyomás alatt, de én max 2.5 barra pumpálom, mégis kétszer körbetekerem mindíg, biztos, ami biztos.
A szalagon amúgy bátran lehet spórolni aliexpressessel, vagy gorillával, a szelepen szintén (nekem most pont alis van), de a tej az a tubeless lelke, ha az nem fog jól működni, csak átkozni fogod a tubelesst és megutálod az egészet. Sajnos volt már rá példa itt is :( . Tejből jót kell venni, összerakáskor oda kell figyelni és akkor imádni fogod.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#237823) Ringman válasza Dark Archon (#237821) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg jónak kell lennie a keskenyebbnek is, mert az a lényeg, hogy a küllőkhöz és a szelephez fúrt lyukakat zárja le.

(#237824) Maximum1 válasza Ringman (#237823) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem is az a lényeg, nem kell azt a peremig felvinni, és kétlem hogy jót tenne ha a gumi és a felni közt is lenne belőle.

[ Szerkesztve ]

(#237825) Dark Archon válasza jjeahh (#237822) üzenetére


Dark Archon
addikt

Úgy értettem a kétszert, hogy két vékonyabb szalag egymás mellett a teljes kerületen átfedéssel...

Na, mindegy, kicseréltem a Stan's-re :) Nem szeretném megutálni. Alival az a baj, hogy 2 hónap, mire ideér bármi (+VÁM meg mehetek érte a postára, mert b@ffák kihozni).

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#237826) jjeahh válasza Dark Archon (#237825) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha már megrendelted az xsauce tejet is, azért én nem dobnám ki, egy olyan gumiban, amiben már volt Stan's, vagy más jóféle tej használva, lehet, hogy már az is tenné a dolgát. Asszem 6030D írta volt, hogy valamelyik vízbázisú tej akkor működött jól nála, ha előtte valami normálisabb latex tejet használt a gumiban :F .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#237827) Dark Archon válasza jjeahh (#237826) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ilyenkor visszautalják a pénzt, szóval nem gond. Feleslegesen azért nem tartogatok 10+ ezres készleteket. Tartogatok már épp eleget :DDD

Egyébként ideális esetben ennek tej nélkül is kellene működnie, nem? Mármint, nincsen az autók kerekeiben sem. Persze azok nehezebben is lyukadnak ki. De amúgy azt olvastam, hogy először érdemes tej nélkül összerakni a kereket, aztán hozzáadni a szelepen keresztül, igaz?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#237828) Maximum1 válasza Dark Archon (#237825) üzenetére


Maximum1
őstag

"Alival az a baj, hogy 2 hónap, mire ideér bármi (+VÁM meg mehetek érte a postára, mert b@ffák kihozni)."
Már rég nem így van, szerencsére a magyar királyi postának már semmi köze hozzá, az áfa is benne van már a rendelésedben.
Futárcégek hozzák ki és egész gyorsan itt van, ha aznap több eladótól rendelsz akkor egyben kapod meg gyűjtőben szállítva.
Legutóbb hátizsákos futár hozta gyűjtőbe, 2 hét alatt itt volt.

(#237829) bardi válasza MPowerPH (#237811) üzenetére


bardi
aktív tag

Keresek itthoni boltokban valami hasonló kinézetűt. A belső részről én se nagyon tudom kipucolni a retket, mondjuk annyira nekem nem vészes alapos törölgetés után. Már több, mint 2000 km van a legolcsóbb féle sram láncban, de még a 0,5 nem esik bele határozottan, csak a patentszemnél. Sok mondjuk nincsen már hátra belőle.

'92 Honda VFR 750

(#237830) Ringman válasza bardi (#237829) üzenetére


Ringman
nagyúr

dekában van, kb 4500 volt tavaly.

szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#237831) Dark Archon válasza Maximum1 (#237828) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi, jó tudni :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#237832) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!

Camping biciklinél ha a váz nyitási pontjánál eltört a másik csapszeg is(ami mentén szétnyílik a váz), akkor az kuka? Vagy esetleg lehet ezt is cserélni(kiütni)?

(#237833) Dark Archon válasza IMIIKE1998 (#237832) üzenetére


Dark Archon
addikt

Valahogy bele tették, szóval ki lehet ütni. Helyére ideiglenesen beraksz egy csavart, aztán kész.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#237834) IMIIKE1998 válasza Dark Archon (#237833) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, megpróbálom majd, bár eléggé úgy néz ki, hogy bele van rohadva. Hátha egy kis csavarlazítóval kijön. :R

(#237835) Fall-N válasza IMIIKE1998 (#237834) üzenetére


Fall-N
veterán

Fúrd szét és tegyél bele csavart vagy gyorszárat. De léteznek folding biciklik manapság is, így valószínűleg lehet kapni alkatrészt is hasonlót.

(#237836) chubby2o6 válasza Maximum1 (#237828) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Azért ez sajnos nem teljesen így van. Van, ami tényleg itt van 2 hét alatt, van, amihez egy hónap kell. Nem nagyon értem, hogy mitől függ, összességéban néhány ezer Ft-os tételekről van szó, és (látszólag ) teljesen random, hogy melyiket hozza az Express One, melyiket a posta. Állítólag a postás csak olyan csomagot hozhat ki, ami belefér a levélszekrénybe. Attól is függ(het), hogy bringás vagy autós postás. Volt, hogy egy nagyobb ( nem levélszekrény méretű ) csomagot simán kihozott a ( bringás ) postás, máskor a zsebben elférő kis bizbaszért mehettem a postára. A vázért anno vámot ( meg egy kis ezt-azt ) kellett fizetnem, három hétig ültek rajta a vecsési központban, mire eljutottunk odáig, hogy kifizethettem. Tény, hogy utána pikk-pakk kihozta az MPL ( pénteken fizettem online, hétfőn kihozták ). Kerülöm a postát, ahogy csak tudom, de sajnos egyáltalán nincs ráhatásom, hogy melyik csomagom kerül hozzájuk. Az agyat meg az adaptert, upgrade kit-et DHL hozza a Bikediscount-tól, de - mivel ki van fizetve előre - ők is lepasszolják a postának, már most biztos vagyok benne, hogy nem fogják kihozni. Elvileg jövő héten itt kell lennie, jó esetben kapok értesítőt, rossz esetben majd, valamikor dobnak egy sms-t, hogy két napom van rá, hogy x postahivatalban átvegyem :W .

(#237837) Fall-N válasza chubby2o6 (#237836) üzenetére


Fall-N
veterán

Postával nekem nincs gondom, hazai kézbesítés elég jó. Hátsó kereket adtam el, pénteken délelőtt 10-kor adtam fel, szombat negyed egykor kapta meg a címzett, az ára meg hétfőn már a számlámon volt. Második eset, gyerkőc akart egy Grogu (Baby Yoda figura a Mandalóri sorozatból) figurát, két nap alatt megjött a Postára (direkt otthagyósra kértem). A Foxpost vagy a GLS csomagpontra +1 nap szokott lenni és drágább is valamikor.

A nemzeti csomagkicserélő központ, ami ül a csomagon, utána az MPL már gyorsan lezavarja a kézbesítést. Tudom, hogy az előbbi is a Postához tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#237838) andrisbandi válasza chubby2o6 (#237836) üzenetére


andrisbandi
őstag

A DHL-t (ez a sima magyar postának megfelelő, ők Magyarban a postának adják át) kevered a
DHL Express-el, ami a futárszolgálat, sokszoros áron.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#237839) chubby2o6 válasza andrisbandi (#237838) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A logójuk tök egyforma [link] , és ez [link] alapján nem tűnik egy sima posta megfelelőjének.
Egyébként egyszer az MPL-es sráctól kérdeztem, hogyhogy ő hozta a csomagot, mikor én DHL-el kértem, ő mondta, hogy a már kifizetett csomagokat a DHL előszeretettel passzolja le a postának. Na, és onnantól kezdve lutri...

(#237840) magyarmark


magyarmark
csendes tag

Sziasztok!

Szabad itt kérdezni, hogy milyen kerékpárt vegyek/ajánlanátok?
Nagyon amatőr vagyok, kb 5 éve használok egy mountain bike-ot, de főleg városban... és szeretnék újítani valami normálisabbra, mert most cseréltem rajta külsőt, és iszonyatos terepre való volt csak a boltban, ami igazából erre való és rájöttem milyen nehéz tekerni, a szétkopott után :D .
Főleg trekking kerékpárokat néztem, mert elég sok a padka, meg felrepedezett útszakasz, tehát nem csak sík aszfaltról lenne szó.
Ahogy néztem jól elszálltak az árak, úgyhogy 200ezret mondanék elsőre, ha szerintetek ebből már jutna minőségibbre.
Elsősorban rendszeres munkába járásra kéne, kicsit keményebb időjárásban is (pl most 0 fok körüli hó volt).
Meg legyen hozzá jó sárvédő (jelenlegim egy röhej, használhatatlan felcsatolós, nem elég hosszú, nem véd a sártól).
Miután többször elvesztem a gyártók oldalán, a testbike oldalt kezdtem böngészni, de ott is elég nagy a választék, fogalmam nincs melyek a jobb minőségű alkatrészek, mit kell elkerülni.
Szóval előre is köszönöm a segítséget, válaszokat.

(#237841) chubby2o6 válasza Fall-N (#237837) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hazai kézbesítéssel nincs tapasztalatom, nem nagyon szoktam venni/eladni semmit a használtpiacon. A hazai webshopos rendelések futárral jönek, velük nincs gondom. ( Kivéve DPD, de velük is csak az a baj, hogy mostanában semmilyen értesítést nem küldenek, csak megjelenik a futár a csomaggal, de legalább időben. Mondjuk ők is csak a külföldi rendeléseket hozzák.)

(#237842) Ringman válasza magyarmark (#237840) üzenetére


Ringman
nagyúr

ennyiért sajnos nem váltod meg a világot, deca riverside 700 szokott javaslatként érkezni: [link]

sárvédőt passzolom, az sks bluemels/longboard az biztos jó, de elég drága.
ehhez még kell egy olyan gumi is, amivel hóban is tudsz menni, mert ránézésre a gyári nem az. (bár amennyi hó van mostanában :U )

vagy marad a használt.

(#237843) flash- válasza magyarmark (#237840) üzenetére


flash-
veterán

tudnál a mostani montiról valami leírást adni? (milyen felszeretlség, milyen kerék) szerintem van montira is alacsony gördülésű erősebb gumi is (túragumik - városi gumik)

ha látjuk hogy milyen az a monti majd akkor meg tudjuk mondani hogy érdemes e róla váltani 200ezres bicóra egyáltalán annyiért én mondjuk inkább használtan néznék.
Egyébként mekkora a magasságod - belső lábhosszod?
maradsz montinál,de csak a köpenyt váltanád nem biztos hogy relative lassabb lennél mint egy trekkinggel...

zsola32 :
köszi, én is így gondoltam.
(szerintem ez a 420h amazonról best buy.)

más:
Wax téma:
szerintetek ha nem szedem le a láncot csak lánctisztító folyadékot töltök ebbe a görgős láncra rakható tisztító műanyag ketyerébe, aztán még mosószerrel is átmosom a láncot hajtást, az elég, vagy mindenképpen be kellene áztatni lánctisztítóba - brigéciolba?
(amikor vettem a láncot akkor viszont kapott egy alapos tisztítószeres beáztatást hogy a gyári konzerváló hulladék trutyit kimossam belőle)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#237844) chubby2o6 válasza magyarmark (#237840) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ha újat szeretnél, akkor ennyiért deka [link] , azzal nem nagyon nyúlsz mellé, viszont tartozékokra még költened kell.
Ha nagyon nem értesz hozzá, akkor a használtak rizikósak is lehetnek, de kifoghatsz a dekásnál akár jobbat is, viszont így elég szerencsekerék jellegű a dolog.

(#237845) andrisbandi válasza chubby2o6 (#237839) üzenetére


andrisbandi
őstag

A linkeden ott az ~ötszörös ár, a gyorspostás.
- Azt a DHL oldalán lehet nyomonkövetni.
Sose fogja az MLP hozni.

A normál árú postázás, a "sima német posta" ára,
amit csak a magyar posta tud kihozni neked nálunk.
- Követhető a magyar posta oldalán (is).
- Nyilván töredék áron egyszer sem fogod DHL futárral megkapni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#237846) fulton válasza Maximum1 (#237828) üzenetére


fulton
addikt

ügyesek már, nekem itt volt talán 9 nap alatt megjött a csomi" :D

hát ez csúcs, nem tudtam kipróbálni a castelli nadrágot, ..és kérdéses hogy a héten ki tudom e még, így vakon kellesz megtartani, remélve hogy jó lesz, me ha nem nyalóka.

[ Szerkesztve ]

(#237847) Lacerta válasza flash- (#237843) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Wax téma:

Én eleve Brigéciollal szoktam áttekerni a görgős lánctisztítóban.
Amikor a betöltött brigéciol már nem full fekete ( kb. 3-4 töltet ), akkor áttekerem vízzel.

(#237848) MPowerPH válasza Lacerta (#237847) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miert vegyszereztek az utan, hogy a lancon mar csak a wax, es a wax altal osszegyujtott kosz van?

Don't Tread On Me

(#237849) chubby2o6 válasza andrisbandi (#237845) üzenetére


chubby2o6
senior tag

"- Nyilván töredék áron egyszer sem fogod DHL futárral megkapni."
Nem a töredék ár a fontos, meg nem a futár. Leszarom, hogy ki/mi hozza ki, de ha kifizetem az - elvileg - háztól-házig szállítást, akkor az a minimum, hogy kihozza a retkes posta időben, ne sok-sok nap után küldözgessenek sms-t, hogy itt meg itt átvehetem, de csak két napom van rá, különben visszaküldik. B+, ha én úgy dolgoznék, mint a kib...tt posta, nem lenne melóm.
De én voltam a hülye, most látom, hogy választhattam volna a UPS-t is, bár azokkal még ennyi tapasztalatom sincs.

(#237850) Lacerta válasza MPowerPH (#237848) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A hsz-ból nem derül ki, hogy wax előtt mi volt a láncon. :)
Illetve hogy be kell-e áztatni Brigéciolba? Nem, marhaság, nem hatékony. Ha Brigéciol, akkor jobb áttekerni. Ha Brigéciol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.