Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#236901) Toobee válasza fulton (#236898) üzenetére


Toobee
veterán

Gázkarosra építetted át a Csepelt? Szerintem keresd meg a szövetséget is, akkor NW cuccokat sem kell rendelned, kapod a HUN ruházatot :C

https://barbieripnk.hu/

(#236902) fulton válasza fulton (#236899) üzenetére


fulton
addikt

Ennyit hogy diktálom a telefonnak mit írjon :DDD rosszul írta ...
Szóval szerintem az M méret kicsi lesz Neked.

[ Szerkesztve ]

(#236903) fulton válasza Toobee (#236877) üzenetére


fulton
addikt

Ha terepeznék utána járnék ennek, de így hogy országútizom ( csepelroad :D ) nem aggódok patent ez a kis cucc.
Toobee:
:D jó olyan mögött menni aki tempósan halad. Csak azt a kerepelést nem bírtam, aztán inkább le előztem ;]
----
Am jó az a 48 as tányér is nem csak a 36" al van élet :DDD egy jó kis 2 km szakaszon siman tartottam a 41 km/h még a 46 is megvolt, lejtönélkül.. szembeszél nem volt. App szerint 10km/h enyhe D. szél volt szóval inkább hátszél volt.

[ Szerkesztve ]

(#236904) RexpecT válasza jjeahh (#236891) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha kicsit olcsóbb lenne, és kellene navi akkor én is ezt venném. De hogy mennyi hülyesége van, az csak úgyis a használat közben derül ki :D.

(#236905) ZavaBalazs válasza fulton (#236898) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

úgynevezett szélárnyék :P
fordítva biztos örült volna a tag, azzal az emelt kormányszárral biztos jó lyukat ütsz a levegőbe. ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#236906) fulton válasza ZavaBalazs (#236905) üzenetére


fulton
addikt

Tudom. Azert irtam h jó más mogott menni :)
Tuti ;]

Valami elbakhattam a szakasz elején me csak 37 es átlag jott ossze rá...az is odaver ott. ;]

[ Szerkesztve ]

(#236907) Atti777 válasza togvau (#236890) üzenetére


Atti777
senior tag

Ebből arra tippelek, hogy a fékkarnál átengedi az olajat és nem tud elég nyomást csinálni.
Meg lehet próbálni szétszedni, ha van hozzá affinitásod és pár szerszámod, de nem hiszem hogy kapsz hozzá alkatrészeket, hogy megjavítsd.
Szóval valószínűleg a legegyszerűbb egy új fékkar lenne, de a hozzáértőbbek majd kijavítanak, ha hülyeséget beszélek :)

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#236908) Hasaggymeg válasza jjeahh (#236884) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha olyan profi mint a reklám akkor nem lehet rossz. :)...amúgy minap használtam egy nagyobb Xiaomit egy kazán tágulásit felfújni, jó volt, bár hangos és fél tégla méretű. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#236909) Runner_fxr válasza togvau (#236890) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ameddig alulról nem tolod át az olajat a rendszeren nem is fog felkeményedni.

(#236910) Fall-N válasza .LnB (#236857) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerezz hozzá szűkítő gumit. 22,2 mm -> 31,8 mm-re. Bringás boltban adtak egy marékkal. Szoktak tartani az első váltó miatt, mert ott is valamikor túl nagy a bilincsméret és szűkíteni kell. Régi kormányomon nekem is úgy volt. Kicsit csúnya hogy kilóg, de működik. Később úgyis cseréltem a kormányt és a befogót, ott tudatosan 31,8-asat vettem, bár már az az alap.

(#236911) Fall-N válasza zsocy (#236873) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem adnak a 11ezer Forintos Brytonhoz sem. De legalább imbusz szerszámot igen. Valószínűleg ők azzal számolnak, hogy vagy újabb outi kormányra vagy MTB-re megy fel, azok meg 31,8 mm átmérőjűek a befogó résznél. Drága a gyári mount, de legalább az fém, így nem félek hogy letörik egyszer.

(#236912) Hasaggymeg válasza arcitec (#236886) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az vagy nem tud angolul, vagy te érted rosszul, de a helyes angolban nincs olyan mondat,hogy I broken ...blah, blah. :F

Csokicsibész...igaz, csak míg a húszezerért vásárolt Brytontól szinte elvárod hibázzon itt-ott, úgy a Garmin mint az (az utálatos ;] ) ájfón pofátlanul drága. Piacvezető márkánál "nem merek szoftvert frissíteni"?! :U

Fulton...pedig a kerepelés a szabadonfutónál általában jót jelent, az esetlegesen karbon kerekek meg még fel is erősítik. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#236913) chubby2o6 válasza Fall-N (#236911) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem adtak a Bryton mounthoz gumit, a bilincs belsejében van két végigfutó nút, a gumin meg ami belepasszol a nútba, így nem tud elmozdulni.
Adapter nekem sem járt hozzá, azt csak alin adnak :D .

(#236914) cobranco


cobranco
csendes tag

A „Kegyetlen világ” kifejezés Görögország déli részére kettős értelemben is igaz. Egyrészt földrajzilag, másrészt társadalmilag is. Ebben a teljesen ismeretlen, tömeg túrizmus által érintetlen szürreális világban, ahol a valószerűtlenül kék tengeröblök és az elképesztően sivár vidék váltják egymást. Görög túránk következő epizódja megtekintésre készen áll.

Tartalom: Kalandoraink folytatják útjukat az ismeretlenbe…
/Sorry, most csak ennyire telt /

Bazi nagy Görög-túra 5.rész: "Vérbosszú földje" 2021. /1440p/

Útvonal: Cape Tenaro-Marmari-Porto Kagio-Lagia-Agios Kiprianos-Kokkala-Halikia-Kothronas-Scoutari-Kamares beach-Vathi

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704040003010687&type=1&l=dfff516944

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#236915) lsebestyen válasza cobranco (#236914) üzenetére


lsebestyen
addikt

Na meg is van a hétvégi görgőzéshez a néznivaló. :R

(#236916) arcitec válasza Hasaggymeg (#236912) üzenetére


arcitec
addikt

Igazad van, de a lényegen nem változtat, azt írta amire gondolt, jómagam meg azt értelmeztem, hogy nem eltört, hanem el lett törve... Egyébként, ha a sajátomat nézem, amikor bekattan a helyére és majd le akarom venni, akkor eléggé óvatosan kvázi lenyomva kell visszatekerni, mert nagyon szoros. Így akár törhet is......
U.I: Amúgy írták, hogy a Bryton csavaros,(ezért cserélhető) de itt az a gond, hogy ott alul az akku érintkezője és talán azért inkább fix. :U

[ Szerkesztve ]

(#236917) fulton válasza arcitec (#236916) üzenetére


fulton
addikt

Én nem tapasztalok ilyet hogy szoros lenne a gyári konzolja pont annyira passzentos amennyire kell.

(#236918) Hasaggymeg válasza arcitec (#236916) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Télen ha kihül a műanyag akkor rideg, törékennyé válhat, így ha baromkodsz levételnél hát eltörheted akár a legjobbat is. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#236919) szimpláncsak válasza lsebestyen (#236874) üzenetére


szimpláncsak
tag

Haverom vett carbon tartót az AliExpressen a bryton óràjàhoz. Kb fél év után erősebbnek Bizonyult a bryton 410 hátlapjánàl lévő pöcöknèl, ami eltört egy kátyúban.

Bryton feltöltésnèl nekem ez jött be:
1. Gyakran kell törölni a memóriát, ez jelentősen gyorsítja a feltöltést.
2. Én nem szoktam menet közben Bluetooth-on összekapcsolni a telóval. Szóval bekapcsolom telón a Bluetooth-ot, amikor fel akarom tölteni az aktivitást. Elindítom a bryton app-ot. Utána lehúzom fentről az értesítés sávot, rámegyek a Bluetooth-ra elindítok egy keresést, akkor rögtön meg is jelenik az appban az eszköz, aztán már tölti is fel az aktivitást. De ez leginkább a xiaomi hibája, érdekes módon huawei-el ezt a Bluetooth-os keresést ki lehetett hagyni, rögtön látta az app az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#236920) arcitec válasza Hasaggymeg (#236918) üzenetére


arcitec
addikt

Nem szoktam baromkodni ... :P Amúgy nyáron használom ... :D

[ Szerkesztve ]

(#236921) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#236919) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akármit csinálok a 3h/~500kb fölötti rögzítések nem mennek fel Bluetooth-al. :F (a Bryton záslóshajójával, a Tamagochira emlékeztető Ryder 15-el , ugyebár. 😆)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#236922) lsebestyen válasza szimpláncsak (#236919) üzenetére


lsebestyen
addikt

Neked melyik Bryton van? A régebbiekben, pl. 310ben tényleg gyötrelem a BT. 4xx szériában már sokkal jobb.

(#236923) Jester01 válasza .LnB (#236885) üzenetére


Jester01
veterán

Igen :K
Ahhoz egyébként nem kell semmi, sima meghajtóként (pendrive) látszik és a .fit fájlokat kell feltölteni.

Jester

(#236924) szimpláncsak válasza lsebestyen (#236922) üzenetére


szimpláncsak
tag

410 van. Haverom nekem adta ami a hátlapjàn törött. Levágtam róla a törött részt és ragasztottam rá ilyen öntapadós, telefonhoz való, bryton méretű cuccot. Több mint két éve van rajta és meg sem moccan :)

(#236925) peetie1 válasza togvau (#236890) üzenetére


peetie1
aktív tag

Ha a bleed block bent van akkor kemény a fék? Az országútimon a hátsót én sem tudtam legteleniteni, nyomtam alulról is. Amíg bent a block addig jó, aztán mikor bekerult a kerék akkor meg az istennek se akart felpumpalni. Már nem tudom hol olvastam a trükköt, de végülis nekem úgy lett jó, hogy a hátsó kerékre állítottam a bringát ( szóval első kerék az ég felé néz) és úgy pattogtattam a hátsó keréken miközben huzgaltam a fekkart :) Nem atom kemény, de így már használható lett legalább.

Ezt a módszert még nem próbáltam: [link]
Veszélyesnek tűnik betéttel bent legteleniteni, könnyen oda lehet ha ramegy az olaj,de lehet teszek majd egy próbát így, mert az ideg szetvet mikor majdnem a kormányig kell húzni a kart hogy fogjon a fék.

(#236926) .LnB válasza Jester01 (#236923) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem nem ismeri fel a PC. Próbáltam a saját kábelével, másikkal is. Első USB portba is, és hátra is, de semmi. Meg se nyekken. És megoldást sem találok rá a neten. :UA Bryton Update programba se jelenik meg a kütyü ha bedugom. És pendrive-ként sem. :(
Olvastam neten, hogy másnál is volt ilyen.. Kíváncsi leszek mennyire sok idő a BT-s feltöltés..
Csak még nem mentem, nincs mit feltölteni.

És BT-n ha feltöltöm, akkor fog így Strava-val szinkronizálni? Mert így csak a telós appba tudom tölteni akkor.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#236927) andrisbandi válasza peetie1 (#236925) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nemrég volt téma
bent hagyott betétekkel légteleníteni= kinn maradnak a dugattyúk= túltöltést kap a rendszer
ez tuningnak elmegy.

De veszélyes lehet fékbetét cserekor, mert a több olaj feszíteni fogja a tömítéseket.
Valószínüleg nem is lehet majd visszanyomni a dugattyúkat/reszetelni új betétekhez.
- Csak a karnál nyitott szeleppel, és tölcsér/olaj kombóval, kinyomva a fölös olajat a dugattyúk visszatolásával. Ahogy azt ajánlák gyárilag.

---

Ezt a vákumozós légtelenítést két fecsendővel is meg lehet csinálni.
Egyikkel befelé tolva, a másikkal enyhén szívva.
- Erősen nem érdemes szívni mert a csatlakozásoknál inkább levegőt szív be.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#236928) andrisbandi válasza .LnB (#236926) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kézzel is meg lehet próbálni az eszköz keresését.
Device Manager
How to Open and Use the Device Manager in Windows 10

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#236929) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#236912) üzenetére


MPowerPH
félisten

En rendesen rosszul voltam, hogy a ratchetet ujrazsiroztak, es megszunt az a gyonyoru hangja... Az erdoben kifejezetten rosszabb lett, mert nem hallottak, hogy jovok. Aztan szepen kezdett helyreallni, most mar ujra zenel. :D MTB -nel pont a markas, jofele hatso agyak a leghangosabbak, de azok zenelnek.

Don't Tread On Me

(#236930) peetie1 válasza andrisbandi (#236927) üzenetére


peetie1
aktív tag

Igen ezt elfelejtettem odairni, hogy utána tartallyal rajta kell majd visszanyomni a dugattyút,a következő betét cserenel, mondjuk én alapból így csinálom. Olvasgattam róla, hogy bár a shimano azt írja zárt rendszerrel nyomd vissza(amit persze előtte normál módon töltöttek fel), de sokaknak így is szetnyomta a fekkarban lévő tömítést és folyt mellette utána. Szóval jobb a békesség én ratekerem a tartályt ha dugattyút nyomok vissza.

[ Szerkesztve ]

(#236931) Jester01 válasza .LnB (#236926) üzenetére


Jester01
veterán

Lehet, hogy ezért adta olcsón? Mondjuk illett volna szólnia róla ... gondolom utólag majd azt mondja, hogy mindig bluetooth-szal használta és nem vette észre, hogy nem megy kábellel :(((
Esetleg egy linuxos gépbe is érdemes bedugni, az szokott mondani hasznos dolgokat.

usb 3-2.2: new full-speed USB device number 24 using xhci_hcd
usb 3-2.2: New USB device found, idVendor=0483, idProduct=5720, bcdDevice= 2.00
usb 3-2.2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
usb 3-2.2: Product: Mass Storage in FS Mode
usb 3-2.2: Manufacturer: STMicroelectronics
usb 3-2.2: SerialNumber: 000000000000
usb-storage 3-2.2:1.0: USB Mass Storage device detected
scsi host10: usb-storage 3-2.2:1.0
scsi 10:0:0:0: Direct-Access BRYTON MASS STORAGE 1.00 PQ: 0 ANSI: 2
sd 10:0:0:0: Attached scsi generic sg5 type 0
sd 10:0:0:0: [sde] 15322 512-byte logical blocks: (7.84 MB/7.48 MiB)

Elvileg össze lehet kapcsolni a bryton app-ban is és akkor szinkronizál: strava help

[ Szerkesztve ]

Jester

(#236932) Runner_fxr válasza peetie1 (#236925) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Shimano-nál ritka ez a jelenség, de ezt okozhatja a hibásan összerakott roppantógyűrű. Jártam már úgy, hogy ki kellett cserélni, és amint jó lett a csatlakozás, ment rendesen a légtelenítés is.

(#236933) nemeth989


nemeth989
senior tag

Ha valakit esetleg érdekel [32€ GP5000 25mm (ROSE)] . Szerintem egész jó deal. Nem rémlik, hogy volt ilyen olcsó.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#236934) fulton válasza nemeth989 (#236933) üzenetére


fulton
addikt

meddig állnak ezek el doboizban?

(#236935) fulton válasza MPowerPH (#236929) üzenetére


fulton
addikt

uramatyám. Megpusztulnék ha hallgatnom kéne menet közben. :D

[ Szerkesztve ]

(#236936) nemeth989 válasza fulton (#236934) üzenetére


nemeth989
senior tag

Úgy gondolom hasonlóan kell gondolkodni, mint az autó gumiknál, öregedés szempontjából. De valaki okosabb majd megmondja.

Más
Még egy jó deal szerintem, [Schwalbe Pro One Super Race 25mm (Bike24) 23€ ] nekem most a 28mm-es változata van. Eddig 4000km alatt nem volt problémám, de ez a Gp5000-rel is így volt.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#236937) Hasaggymeg válasza .LnB (#236926) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát az elég nagy baj, én speciel, az enyém nem túl combos BT feltöltéseivel, nem is tudom mit kezdenék vele. :F

MPowerPH...jóféle freehub grease-el kell kenni (vékony mint a fos és kábé olyan büdös is :D [link] ), a Mavic ID360-nál egyszerű, mert kézzel lehúz6ó mint a DT.Nem mondom nem változik utána picit hangja, de picit és ideiglenesen.

fulton...ott a Shimi új hang nélküli reteszelése, de nekem nincsenek jó tapasztalataim a Shimi agyakkal. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#236938) fulton válasza Hasaggymeg (#236937) üzenetére


fulton
addikt

én úgy tudom azt végül beszüntették..valami konstrukciós hiba miatt. És nem is lehet kapni
Mire gondolsz am pontosan utána néznék.

[ Szerkesztve ]

(#236939) chubby2o6 válasza fulton (#236934) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Remélem sokáig, mert most rendeltem két ilyet [link], pedig a mostaniak biztos elfutnak még ebben a szezonban :D .

(#236940) fulton válasza chubby2o6 (#236939) üzenetére


fulton
addikt

nekem tárgytalan, most jut eszembe hogy még a szekreényben van eltéve két doboz Supreme külső :D szobahőmérsékleten dobozában csak nem lesz baja

#236937Hasaggymeg: Az nagyon jó lenne ha elkerülte a figyelmemet, és megjelent valami new kapható slient hub. Nagyon vásárolnék belőle. Megszünne ez az aggályam is új kerékpárnál.

[ Szerkesztve ]

(#236941) chubby2o6 válasza fulton (#236940) üzenetére


chubby2o6
senior tag

De az nem GP5000. Írtad, hogy mindenképpen ki akarod próbálni, most meg akciós, mi kell még? :F

(#236942) vallas válasza fulton (#236940) üzenetére


vallas
senior tag

Pedig nincs is annál szebb amikor csak gurulva hallgatod a kerepelést a szabadonfutóból.... ;] ;] ;]
Sokszor a bicikliúton, ha látok gyalogost, kutyást, már inkább gurulok, hogy hallja, hogy jövök... ui: csengő nincsen, és nem is lesz
fulton-nak sok szeretettel... [link] :DD :DD :DD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#236943) fulton válasza chubby2o6 (#236941) üzenetére


fulton
addikt

az hogy eltolódik. Max az uj kerékpárra veszek majd. De most így nem kell. Mit csináljak annyi külsővel. Sokat elmennek ezek normál esetben .

#236942vallas:
Szűzanyám.. hát nagyon "bjutifull tu mé" ahogy a csóka mondja...ez borzalom.

[ Szerkesztve ]

(#236944) jjeahh válasza fulton (#236935) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tekerni kell és akkor csendes :D . Asszem a Shimano Scylence halk, de trialbojnál nem is bírta sokáig és le kell mondanod az ipari csapágyról :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#236945) fulton válasza jjeahh (#236944) üzenetére


fulton
addikt

csakis ezért nincs hátul DT agyam a csepelben am. Anno sokat olvasgattam hogy lehetne csendessé tenni, de úgy döntöttem nem mókolok vele, jó ami van amíg megy.

Azok az agyak nem kaphatóak, törölve lettek.

(tegnap az a csóka folyamatosan nézett hogy most megyek e mögötte vagy mi :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#236946) vallas válasza fulton (#236943) üzenetére


vallas
senior tag

Amúgy van de kurva drága... [link]
500 dollár...
[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#236947) fulton válasza vallas (#236946) üzenetére


fulton
addikt

köszi, más gyártótól én is találtam de pont az ára miatt elvetettem.

(#236948) andrisbandi válasza fulton (#236945) üzenetére


andrisbandi
őstag

freehub grease
- Volt már szó róla, ahogy mondták, lehet direkt márkához valót venni, vagy bármelyik jó lehet, ha nem akarsz külföldről rendelni.

Széthúzva az agyat ki kell tötölni az olajat (azzal hangos).
Kicserélni erre a speciális, habosított olajra. Zsír kinézetű.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#236949) jjeahh válasza vallas (#236946) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkora, hogy elférne benne egy agyváltó :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#236950) .LnB válasza Jester01 (#236931) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Se Win 10, se Ubuntu.
Tölteni tölt, de háttértárolóként nem jelenik meg. Nem a világ vége, de azért jó lenne tapasztalnom, hogy mennyire is lassú a BT-s áttöltés. Mondjuk egy órás tekerés adatai.

Közben azt kipróbáltam, és működik is, hogy Strava-ba szinkronizál. Azzal nincs gond.

Majd meglátom, hogy mennyire zavar a BT-s feltöltés. Azért jelzem majd az eladónak, hogy lehet, hogy vissza fogom vinni. De előbb tennék egy próbát vele "élesben".
Simán eltudom képzelni, hogy nem fog zavarni a lassú adatátvitel, mert mondjuk hazaérek, letusolok és addig áttöltődik BT-n. De ha ez mondjuk már kellemetlenül sok lenne, az baj.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.