Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#226751) Napfénysüti válasza zsocy (#226730) üzenetére

Lizardskins nekem is kedvenc de lassan cserés lesz.
Szerelőm Bontragert ajánlott, teszek majd vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#226752) andrisbandi válasza truefx (#226750) üzenetére


andrisbandi
őstag

Igen, és nálam bevált, merem ajánlani.

Van, h full fehérben csapatok.
Ha olajfoltot kap a gúnya, néha Vanish-el megáztatom/kefélem.
Teljesen kihozza. De akárhányszor öblítem, a mosószer illat benne marad hosszú ideig. Csak infóként mondom.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#226753) truefx válasza Napfénysüti (#226751) üzenetére


truefx
aktív tag

Nekem most tettek fel pár hete Supertack -ot a Nellában, eddig frankó.

(#226754) Alg válasza Hasaggymeg (#226743) üzenetére


Alg
veterán

Ilyen szarazsag utan, meg amugyis autoval en nem a viztol feltenem a bringat hanem a rengeteg mocsoktol ami felverodik ra :U

Mas: uton vagyok eppen egy aprorol lott upgrade-et atvenni, ha minden rendben lesz vele majd jelentkezem :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#226755) Hasaggymeg válasza Alg (#226754) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, ma csak ültem Zasszonnyal a teraszon és bámultuk a rég látott esőt mint valami külölegességet. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#226756) Creative997


Creative997
őstag

Project Torque 4ever! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

(#226757) stickermajom válasza Hasaggymeg (#226755) üzenetére


stickermajom
addikt

Végre el tudtam volna menni bringázni, persze hogy esett. :D

(#226758) Ringman válasza stickermajom (#226757) üzenetére


Ringman
nagyúr

elmentem bringázni és közben elkezdett esni :)

természetesen nagyon előrelátó módon a hátsó sárvédőt nem raktam fel.

(#226759) truefx válasza truefx (#226753) üzenetére


truefx
aktív tag

Egy jobb fotó:

(#226760) Hasaggymeg válasza Creative997 (#226756) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Üdv a klubban! :C... remélem nem törted túlságosan meg azt a bal fékvezetéket. :F

truefx... szépen van feltéve az a bandázs! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#226761) Napfénysüti válasza truefx (#226759) üzenetére

Mennyire kényelmes?
Egész vastagnak tűnik ami nekem jó, nem szeretem a vékony bandázsokat.

Més que un club!

(#226762) truefx válasza Napfénysüti (#226761) üzenetére


truefx
aktív tag

Elég puha, és jól is tapad, igaz azt kesztyű nélkül jobban meg tudnám ítélni, de anélkül nem tekerek soha, még 40 fokban sem :)

#226760Hasaggymeg: Köszi, átadom majd a szerelőnek a dicséretet :) Mondjuk a lezáró szalag már elmozdult...

[ Szerkesztve ]

(#226763) Alg válasza Alg (#226754) üzenetére


Alg
veterán

It’s alive!!! :C :C
Ultegra 8050 di2
Meg egy wireless csati kell hozza, amugy menetkesz

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#226764) Creative997 válasza Hasaggymeg (#226760) üzenetére


Creative997
őstag

Köszi, jól viselte az utat. Majd később atnezem részletesebben

Project Torque 4ever! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

(#226765) burriebonz válasza VGYke (#226736) üzenetére


burriebonz
tag

Azért azt sem árt figyelembe venni hogy nem minden ág kompatibilis az ilyen felépítményekkel! :D Haveromnál pont egy ilyen beakadás rántotta meg úgy a tetőt mint a sicc!

(#226766) Dark Archon válasza burriebonz (#226765) üzenetére


Dark Archon
addikt

De ez van, ha kocsi vásárláskor spórolunk a vonóhoroggal :))

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#226767) Hasaggymeg válasza truefx (#226762) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

... de profin váltotta az irányt, fent feléd tekerve szorul, lent meg kifelé tekerve, vagyis ahogy használat közben teszi a kezed. :)

Dark Archon... egyrészt csúnya az a horog, másrészt nemcsak csupa sár lesz a bringa hátul ha eső van/vizes az út hanem ráfutásnál + kár ami ott hátul figyel. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#226768) 6030D válasza truefx (#226747) üzenetére


6030D
Ármester

DM-nek van sportmosószere, talán nem pont ez a neve, de rajta van, hogy sport cuccokhoz. Kék flakon. + Ez mellé fertőtlenítős dm öblítő. Tok jól működik (Nem, nem olyan mint egy öblítő, kb víz állagú, bem fog beleragadni.) Ismerős meg Sanytol adalékkal mossa a sport cuccokat, azt mondja az is perfekt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#226769) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Így varázsolhatja tisztává a sportruházatot!
https://www.dm.hu/dm-inspiraciok/haztartas/sportruhazat-mosas-1429514

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#226770) arcitec válasza andrisbandi (#226769) üzenetére


arcitec
addikt

Egy kicsit ez is olyan kvázi alap, mint mit egyek, mit igyak, mennyit pihenjek. Jómagam nuku mosógép, (mint ahogy a linken, és ezt nem is értem a 4.ik után miért is kéne mosógép.)
Ahogy írva is volt minimális folyékony mosószer, áztatás, lötykölés, szárítás. Nylon és vékony és ritka és nem ül benne az olajos kosz stb... Mi ebben az ördöngösség? :U
U.I: Mondjuk szerencsére kevéssé izzadok. De mentek már el mellettem olyan büdin, hogy majd lefordultam a bringáról... :Y

[ Szerkesztve ]

(#226771) andrisbandi válasza arcitec (#226770) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az öblítőzés az igazi gyilkos. Nem csak csak sportgúnyákra. Ugye az egy mosás utáni bevonat, ami mindennek rosszat tesz.
Akár egy öblítőzéssel is tönkre lehet vágni egy drága spéci cuccot. Bezárja a pórusait, véglegesen.

A mosópor, és a sokszoros mosószeradagolás ami még magyaros szokás.
Szintén nem csak a sportruháknál célszerű a folyékony mosószer, és az egészen minimális adagolás.
Nekem van olyan kollégám akivel nem lehet megmaradni zárt térben, olyan fullasztóan mosószer+öblítő szagú a cucca. "Ők így szeretik".

Persze a dekás ruhákra is vigyáz a gondos gazda.
De aki képtelen külön figyelmet szentelni a karbantartásra; óvatos mosás, centrizés, spéci impegrálás időszakonként... annak nem célszerű sok fizetésnyi pénzt ebbe ölni.

Megveszi a kinézetre okésat, és a legolcsóbbat, és boldogan használja.
Úgy mossa ahogy sikerül. Filléres cuccokból nem probléma újat venni.

A "büdösséget" a bacik okozzák, mosással nem igazán orvosolható.
Le kell gyilkolni őket.
Szerekkel, vagy hőkezeléssel.

A drága ruhákba tesznek önfertőtlenítő anyagot.
Házilag pl neomagnolos áztatással lehet gyilkolászni.
Ezt azért kedvelem mert kiöblítve alig érezni a szagát, nem bántja a színeket, és az erős fertőtlenítő hatása elmúlik pár óra alatt. Orvosi eszközök ferőtlenítésére is megfelelő, de ivóvizet is gyárthatunk vele...

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#226772) zsocy válasza Dark Archon (#226766) üzenetére


zsocy
őstag

Akkor én vagyok aki mindenre felkészült, van horgom is, arra horgos szállítóm, és van tetős szállítóm is a karbon bicóhoz. Még soha sem akadtam bele semmibe, nem tolattam bele senkibe, nem jöttek nekem, bringáknak nem lett bajuk. Vittem szakadó esőben is a tetőn, és hátul is a bringákat, semmi bajuk nem lett attól sem. A bogarakat lemostam, amit kellett újrakentem, sarat letöröltem. Nem szabad ezt túlgondolni, ha amúgy is olajozod és zsírozod a bringákat, egy kis esőben szállítás nem árt nekik :)

(#226773) Dark Archon válasza zsocy (#226772) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem én aggódtam amiatt, hogy az eső árt a bringáknak...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#226774) zsocy válasza Dark Archon (#226773) üzenetére


zsocy
őstag

Valóban a te üzenetedre válaszoltam, de csak azért mert az volt az utolsó a témában. Elnézést ha alaptalan aggodalommal vádoltalak és ezzel aggodalmat keltettem :D
Igazából csak az arany Dákómmal és a bicóimmal akartam vagizni ;]

(#226775) szuszinho válasza zsocy (#226772) üzenetére


szuszinho
őstag

Ez aztán az igazi aero szállítás (utolsó képen) :)

(#226776) Maximum1 válasza zsocy (#226774) üzenetére


Maximum1
őstag

Csak égeted magad, volt itt volvós kép is :DDD ;]

(#226777) fulton válasza Wombath (#226556) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok
Nem vagyok okés most sem (covid), plussz hozzá jött valami derék ideg gyulladásosdi, már feküdni sem tudok fájdalom nélkül, ha szipogok is belefájdul... cataflam. Gyengeség érzet megvan továbbra is, szédülésesdi mintha már nem lenne. Fogytam 78.5 vagyok. 1 hét alatt 2 kg pedig ettem és csak feküdtem, de úgy látszik a szervezet küzdött rendesen. A jó kis dtwiss kerekem nem tudom avatni, szerintem már az augusztus tekerés nélkül fog telni sajnos (esős idők is jönnek). sajnálom hogy elment a nyár olyan jó volt, külön tetszett hogy 21h kor még napvilág volt...
1 momentum volt mikor elgurultam a bringával a gyógyszertárig 150m kb, annyi volt hogy hajtottam kettőt és kész, de olyan jól esett ujra rajta lenni kicsit osonni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#226778) zsocy válasza szuszinho (#226775) üzenetére


zsocy
őstag

Ez a Thule Fastride tartó, direkt karbon bicókhoz való, ki kell szedni az első kereket, és a villát kell belefogni egy nyomatékhatárolt lefogatóval. Így elvileg nem tudod megroppantani, jó cucc. És tényleg totál aero :)

A Volvós kolléga Angliában nyomja, én maradtam itthon. Ebből is látszik merre lejt a pálya. Legalább a Dustert újként vettem, hitel nélkül. Itt már ez is eredmény :)

fulton, tarts ki, gyógyulj meg hamar!

[ Szerkesztve ]

(#226779) Alg válasza andrisbandi (#226771) üzenetére


Alg
veterán

Én főleg a Lenor kék flakonos sport folyékony mosószert használom, még nem gyilkolt szét semmit...pedig van futópólóm ami vagy 10 éve van használva, havonta egyszer biztos kimostam... és még mindig ugyanolyan mint mikor megvettem - mondjuk ez nem csak a mosószert dícséri :K A 2018-as UTH pólóm is tök jó, pedig abban is heti szinten futok.

Illetve az igazán kényes cuccokat - membrános esőkabát, drága softshell, pehelykabát - Nikwax-al mosom, de azokat nagyon ritkán kell.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#226780) stickermajom válasza Ringman (#226758) üzenetére


stickermajom
addikt

Délutánra itt elállt és szikkadt is kicsit, mentem egyet.
Azért ezt a kábel átvezetést nem tudom hogy gondolták Canyonék:
Egy az egyben megáll a dzsuva, ha valami kavics oda bemegy a fényezésnek is lőttek. Slapper tape már úton van, hogy legyen kis extra védelem, de bike24 élete legrosszabb idejét futja.. Lassan egy hónapnál járunk. :D
A keménywax viszont jól vizsgázott a vázon, pikk-pakk lejött a sár.
Hazaérve a következő generációval is mentem egy kört. :D

(#226781) andrisbandi válasza stickermajom (#226780) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://flowmountainbike.com/tests/canyon-spectral-125-review-2022/#jp-carousel-160720

Nem sejtettem mit kéne nézni... kerestem képeket. Állat a gépezet :)
- Meglett a furcsaság, sár nélkül sem túl biztató ez a kialakítás. Gondolom ez csak a látszat. Valami spéci kilépő lehet a kábeleknek, befelé meg zárt.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#226782) vallas válasza zsocy (#226772) üzenetére


vallas
senior tag

Nem tudom miért, de a Giant jobban adja.... :DDD :DD , pedig tudom a Wilier a jobb

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#226783) zsocy válasza vallas (#226782) üzenetére


zsocy
őstag

Mert az öregen van kerék, jó kis Campa cucc, az minden outinak ékszer :) És persze jó is az a TCR...
Wilike furán mutat a tetőn így orra bukva, de nem mertem berakni egy olyan szállítóba ami a vázra fog rá, féltem hogy megroppantom.

(#226784) Alg


Alg
veterán

Ha már bar tape meg ESI grip volt a téma, valaki próbálta már az ESI bar tape-et?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#226785) Napfénysüti válasza zsocy (#226783) üzenetére

Thule ProRide 598, azzal viszem a Canyont, profi cucc.
Én pont villabefogóssal nem mertem szállítani (pedig eredetileg azzal terveztem).

Més que un club!

(#226786) ZolkoW válasza Alg (#226784) üzenetére


ZolkoW
őstag

az engem is érdekelne :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#226787) Hasaggymeg válasza zsocy (#226774) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Aranyszerszám? 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#226788) abéla válasza Hasaggymeg (#226787) üzenetére


abéla
senior tag

Lenne (ex)sérült srácok(lányok)-hoz egy -számomra- húsbavágó kérdés:
egy belső oldali oldal-térdszalag (MCL - medial collateral ligament) nem szakadós, de masszív -tompa trauma okozta- húzódás (Gr. I-II között) vajh' meddig boldogít még?

Mert kb 4-5 hét után is -ha csökkent is kb 80-90%ot, de- fáj bizony, főleg ha tartania kell(ene)/feszül (szerencsére tekerésnél semmi gond).
A fájdalom intenzitása kb 1 hét után beállt erre az enyhe szintre(ezért is nem mentem
speci dokihoz), viszont azóta alig csökkent valamennyit.
Legelején 1-2 napig ment némi gyull.csökk., utána nem szedtem semmit.
Fiatalabb koromban volt masszív bokaszalaghúzódásom (...párszor), azt kb pár nap alatt kiröhögtem.
Akkor ez ennyivel másabb vagy/és egy vén szar tsont lettem és ennyivel több a reg. idő?

Fokozatosan terhelni kezdtem múlt hét óta (heti 1x majd 2x 10-15km, közepes, majd intenzívebb tekerés).

Jól csinálom? Mondjátok, hogy igen! :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#226789) parandroid válasza abéla (#226788) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amíg fáj valami, azt nem terheljük. :(
Tudom, nem jó hír, de azért fáj, mert szól, hogy ‘hülye vagy, hagyjál békén, nem jó, ami csinálsz’. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#226790) RexpecT válasza Napfénysüti (#226785) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem is ilyen van, én is szeretem. :K
Tavaly szeptember elején nem a legolcsóbb helyről volt 38k egy darab, most a legolcsóbb helyen 49k. :(

(#226791) zsocy válasza Napfénysüti (#226785) üzenetére


zsocy
őstag

Az enyém Thule Fastride 564001 néven van a számlán, pont azért választottam mert nem a vázra fog rá, és nyomatékhatárolt a szorítója is. Picit drágább volt mint a Proride, amiről szintén csak jókat hallottam, ezek a Thule cuccok már meg vannak tervezve rendesen.
Úgy voltam vele hogy ezt csak egyszer kell megvenni, aztán rárakhatom bármilyen autómra. Még Volvo-ra is :)

(#226792) arcitec válasza parandroid (#226789) üzenetére


arcitec
addikt

Bocsi, de ez teljesen false kijelentés. Kérdezz már meg egy csontkovácsot...
A lényeg, hogy egyáltalán nem általánosítható kijelentés... ;)

[ Szerkesztve ]

(#226793) parandroid válasza arcitec (#226792) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, minden öngyilkos módon edző sikeres élsportolóra jut kb egymillió lelkes amatőr, aki feladta a sportot, mert előbb kinyírta magát ezzel az elvvel. Mert ugye ami nem öl meg, az megerősít. Vagy soha nem fogsz többet fájdalom nélkül járni. De az meg megéri, hogy lássák, hogy igazi férfi vagy: 130 kiló, gerincsérv, szakadt térdszalag, és nem tudsz felkelni a kanapéról segíség nélkül.

De ha rám hallgat, azt csinál, amit akar. Én mondjuk elsősorban ortopéd, vagy sportorvossal konzultálnék.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#226794) szuszinho


szuszinho
őstag

Vagy egy jó gyógytornásszal. Térdműtétek után az egyik legjobb dolog amúgy a (szoba)bicikli, mert teljesen le lehet venni a terhelést. Állapottól függ, mennyit tehet rá.

(#226795) Hasaggymeg válasza abéla (#226788) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

(szerencsére tekerésnél semmi gond)...innen kezdve nem értem mi itt a kérdés?! ;] Viccet félretéve meglehet, hogy már mindig fog fájni valamennyire és időnként. :U Bár idevágó sérülésem kissé (nagyon) más és kissé (sokkal) súlyosabbnak mondható volt, megtanultam együtt élni azzal, hogy időnként (elviselhetően, de) fájnak régi sérüléseim...olyankor kevésbé terhelem, de hát mit is csinálhatnék?! :F Az idő kerekét nem tudom visszatekerni, vele jóvátenni 4 gyerekkori csuklótörésemet + 1 felnőttkori térdtörésemet.🤔 Ugyanakkor szerencsére ez is a tipikus kutyaharapása szőrével, mert térdenek talán jobb gyógymód nincs is mint a kíméletes (később aztán akár intenzívebb) kerékpározás. :K Konkrét esetedre visszatértve a Zinternet szerint 6 hét a gyógyulási idő, így szerintem csak kissé türelmetlen vagy és ahogy haladsz a korban bizony több türelem is kell a már lassúbb regenerálódást kivárni. Kitartás! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#226796) arcitec


arcitec
addikt

Nyilván valóan nem azt akartam sugallni, (de gondolom TE sem), hogy nyugodtan terhelje.
Ott az arany közép út, szakértővel lehet konzultálni, egyébként meg annyira terhelni ami nem árt.

(#226797) Maximum1 válasza abéla (#226788) üzenetére


Maximum1
őstag

(#226798) Runner_fxr válasza abéla (#226788) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem első körben kéne egy orvosi vizsgálat. Nekem a hátsó keresztszalagjaim (LCP) sérültek egy régi síbalesetben. Illetve egy kisebb meniscus sérülés is van. Voltak problémáim a térdemmel. A laza térdszalag porckopást tud okozni. Ezért is szokott fájni. Érdemes lenne megröntgenezni, hogy lássa egy szakorvos, mekkora az ízületi rés. Abból tud következtetni a porcod állapotára. Illetve megnézi, hogy az a lazább szalag mennyire laza, van amikor csak annyira, hogy gyógytornával, kíméletesebb sporttal kordában tartható, de van amikor műtét javasolt. Nekem az ízület védő készítmények, kollagén stb, segítettek. Illetve gyógytorna. Jó a bringa, de kifejezetten a térdet tartó izmokhoz a gyógytorna a leghatásosabb. Illetve nekem a guggolásos gyakorlatok segítettek. A sportkórházban vannak jó szakorvosok, én ott voltam. A könyökömmel is voltak bajok, box edzésen sérült. Ott is volt porckopás, hialuron injekciós kezelés tette rendbe. Szerintem ha fáj és nem múlik a panasz, jobban jársz ha orvos megnézi, mert sokminden lehet a háttérben. A térd a legbonyolultabb ízület a testben. Nem játék. Illetve a porckopás csak egy bizonyos szintig kezelhető, nagyobb kopás komoly gond.

[ Szerkesztve ]

(#226799) szuszinho válasza Maximum1 (#226797) üzenetére


szuszinho
őstag

:C

(#226800) vallas válasza abéla (#226788) üzenetére


vallas
senior tag

Gyógytorna, térd körüli izmok megedzése... Flector por...a fájdalomra, csak fel kell iratni...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.