Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#226798) Runner_fxr válasza abéla (#226788) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem első körben kéne egy orvosi vizsgálat. Nekem a hátsó keresztszalagjaim (LCP) sérültek egy régi síbalesetben. Illetve egy kisebb meniscus sérülés is van. Voltak problémáim a térdemmel. A laza térdszalag porckopást tud okozni. Ezért is szokott fájni. Érdemes lenne megröntgenezni, hogy lássa egy szakorvos, mekkora az ízületi rés. Abból tud következtetni a porcod állapotára. Illetve megnézi, hogy az a lazább szalag mennyire laza, van amikor csak annyira, hogy gyógytornával, kíméletesebb sporttal kordában tartható, de van amikor műtét javasolt. Nekem az ízület védő készítmények, kollagén stb, segítettek. Illetve gyógytorna. Jó a bringa, de kifejezetten a térdet tartó izmokhoz a gyógytorna a leghatásosabb. Illetve nekem a guggolásos gyakorlatok segítettek. A sportkórházban vannak jó szakorvosok, én ott voltam. A könyökömmel is voltak bajok, box edzésen sérült. Ott is volt porckopás, hialuron injekciós kezelés tette rendbe. Szerintem ha fáj és nem múlik a panasz, jobban jársz ha orvos megnézi, mert sokminden lehet a háttérben. A térd a legbonyolultabb ízület a testben. Nem játék. Illetve a porckopás csak egy bizonyos szintig kezelhető, nagyobb kopás komoly gond.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.