Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#220251) chubby2o6 válasza jjeahh (#220249) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Milyen út az, ahová csak egykerekezve vagy repülővel szabad menni? :DD

(#220252) nubreed


nubreed
veterán

A Schwalbe Smart Sam Plushoz képest a Schwalbe Marathon Plus MTB jobb választás lenne defektvédelem szempontjából? 29 XC mtb bringára kéne a gumiköpeny. Vannak itt tapasztalatok ezekkel?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#220253) Hasaggymeg válasza jjeahh (#220249) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

KOMgomba. :D :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220254) jjeahh válasza nubreed (#220252) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ismerős szerint KOMba :D

Más, a "jövő xc-je". Xc-n szokatlanul agresszív geo, érdekes felfüggesztés, pápá stucni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220255) parandroid válasza chubby2o6 (#220248) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig a boa rohadt jó dolog.

Re #220254: Lassan tényleg negatívba megy a stucni, konkrétan a kormány elé kerül, ha így folytatják… Én az xc-n már az én 45-ös (?) stucnimtól is tengeribeteg vagyok.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#220256) fulton válasza Gézengúz (#220247) üzenetére


fulton
addikt

Koszonom a tippet. Nem félsz h meghuzzák? Ilyen szabad zsufolt parkolókban

[ Szerkesztve ]

(#220257) 6030D válasza jjeahh (#220254) üzenetére


6030D
Ármester

Ismerős? :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#220258) jjeahh válasza 6030D (#220257) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja bocs, összekevertem a hozzászólásod Márkoséval :B. Elvileg ő is itt van fórumon.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220259) MPowerPH válasza jjeahh (#220249) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem most eloszor fordult elo, hogy nalatok szaraz a terep, itt meg nem lehet menni, mert annyi eso leesett. :O

Don't Tread On Me

(#220260) Gézengúz válasza fulton (#220256) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez az erőmű parkolója, igen kevés autó volt mindig. Vagy csak én mentem pont olyankor mikor nem volt tömeg.

(#220261) flash- válasza nubreed (#220252) üzenetére


flash-
veterán

[link]

Esetleg itt szemezgess:
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#220262) nubreed válasza flash- (#220261) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#220263) ballazol válasza Đusty (#220250) üzenetére


ballazol
senior tag

csudiba...
azért köszi!!!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#220264) f4lcon válasza MPowerPH (#220237) üzenetére


f4lcon
őstag

pedig hidd el, tud ott maradni ;)
főleg Shimano fékekben, de másban is.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#220265) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Próbáltam utána olvasni ennek a fék levegősödésnek.
"How mtb brake get air" - gondoltam ez túl parasztos, inkább a guglis fordítóval magyarból kérek valami angolosabbat... hát ilyen még nem volt... nem bírkózott meg vele.

Maradt a get air-es keresgélés...
a dot olajos fékeknél tanultam, h nincs tökéletes szigetelésük, a levegő páratartalmából is vizet tudnak magukba szívni, egy nem szivárgó rendszeren keresztül. Persze csak picit 1-2 év alatt, de már annyi is rontja a fékhatást.

Na ez a tökékletlenül zárt rendszer, ami az olajat megfogja kifelé, befelé már engedi a levegőt.
Itt is nagyon kicsi mennyiségről van szó, de évek alatt számíthat.
GMBN tech

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#220266) MPowerPH válasza f4lcon (#220264) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem meg nem sikerult eloidezni. :) Bar nem is hasznalok Shimanot.

Don't Tread On Me

(#220267) nrg.960


nrg.960
tag

Sziasztok. Használ valaki Selle Italia Flite Boost nyereg valamelyikét? Sajnos az SMP F20 nem hozta számomra a várt eredményt, így mennie kell.

Nem vagyok a szavak embere..

(#220268) jjeahh válasza MPowerPH (#220259) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt is esett, de kockáztattam és megérte. A meleg és a szél miatt 1 nap alatt felszárad. Persze erdőben nem biztos, de oda egyedül már rég nem merek menni :( .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220269) Hasaggymeg válasza jjeahh (#220268) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kockáztattál?! :U ...esetleg ha bementél volna az erdőbe! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220270) Hasaggymeg válasza jjeahh (#220268) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ursus Arctos....kicsit hosszú a cikk, de a lényeget megértettem, a medveprobléma miatt is a nők a hibásak, pontosabban a női polgármesterek. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220271) Dark Archon válasza chubby2o6 (#220248) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem lehet próbálni, csak webshop, amúgy meg lengyel cég. Máshol viszont nem találtam ilyen cipőt. Meglehetősen időigényes így cipőt venni, ja, nem beszélve a visszaküldés költségeiről. Bár külföldről azt PayPal fizetés esetén vissza lehet igényelni, de akkor is. Már magyarországi (vagy legalább itthon is bejegyzett) cégekkel próbálkozom inkább.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#220272) jjeahh válasza Hasaggymeg (#220270) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Túl van gondolva és politizálva. 1000 hasonló cikket elolvastam már, fotelből elmélkedni sokan tudnak, de aki terepre megy, az sz*pik. 2017 előtt még teljesen egyedül és csendben mertem erdőn-mezőn hosszakat túrázni, mert csak pár medve volt, nyáj és pásztorkutyák, sehol egy sem (!), inkább a tehéncsordák voltak a jellemzőek kutya nélkül. Medvét születésemtől fogva egészen 2017-ig talán egyszer láttam. Most meg évente 4-5x összefutok medvével, idén már egyel sikerült találkozni, mindezt úgy, hogy terepezés közben kb. folyamatosan ordítunk. A tehéncsordák szinte teljesen kikoptak, a mezőkön lassan egy négyzetméter szabad hely nincs, mindenhol nyájak vannak gyakran 25 kutyával és szinte minden tekerésen megtámadnak, már aszfalton is. Ezek tények, aki régóta és gyakran jár terepre, az tisztában van vele. Hogy mi ment félre és hol, azt nem tudom, de az biztos, hogy nagy a baj. Kicsit olyan érzésem van, hogy ha nem lenne internet és közösségi média, már megoldották volna a problémát, de manapság a sok mellébeszélés és kevés cselekedet a trendi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220273) andrisbandi válasza Dark Archon (#220246) üzenetére


andrisbandi
őstag

Giro Berm MTB Shoe
https://www.bike24.com/p2298531.html

A vissza küldés ingyenes.
https://www.bike24.com/returns.html

Védő cuccot rendeltem két méretben, a nem jót vissza küldtem.
Pénzt adtak vissza.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#220275) jjeahh válasza Dark Archon (#220246) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ilyenem (is) van, jó cipő, bírja a strapát, egy mérettel nagyobb tökéletes a lábamra, de nekem ez tavaszi-őszi cipőnek felel meg, nyáron túlságosan meleg, nem szellőzik. Giro fronton a Gauge vagy Gauge BOA brutálisan jól szellőző fajta, de egy csepp víztől már beázik (mondjuk nyáron kit zavar). Persze ha nem vagy érzékeny erre, akkor mindegy, az ismerőseim is mind elvannak olyan cipőkben nyáron, ami nekem 0 fokban is megfelelne :D .

Más: az eredeti Lynx Race szerintem az egyik legszebb fully, de a trail sem lett ronda.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220276) acsati válasza Alg (#220203) üzenetére


acsati
aktív tag

Megnéztem a váltómat, RD-5800-as, viszont azt nem tudtam pontosan eldönteni, hogy SS vagy GS? Képek: 1. kép, 2. kép
Viszont, decathlonban láttam, hogy van 11-28-as R7000-es fogaskoszorú, az kompatibilis lenne? 11-30-ast nem igazán találok, de ahogy látom, nem is biztos, hogy az jó lenne.

(#220277) Gaben92


Gaben92
őstag

Na engem meg hívott reggel párom, hogy most határozottan érzi, hogy ugrál a lánc a kazettán. Terhelés nélkül minden rendben, nem láttam/hallottam semmi furcsát de menet közben mégis csinálja. :U

acsati: Válts a legnagyobb kerékre és nézd meg hátulról. Nekem az XT SGS kanalára rá van írva, hogy SGS cage, hátha neked is ott van.

Mod: Ha tényleg 12-25 a kazetta ahogy korábban írtad akkor SS lesz. GS-nél elvileg 28 a minimum.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#220278) balintbaba válasza acsati (#220276) üzenetére


balintbaba
tag

Ez szerintem SS lesz. Szerintem simán működik 30-as koszorúval is, hiába mond a Shimano 28 max fogszámot. :U

(#220279) itouchfan


itouchfan
senior tag

Tobee: mi történt a kerék szettel? :F

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#220280) jjeahh válasza parandroid (#220255) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt a videón is látszik amikor tekeri, hogy a kormány előrenyúlik, így a stucni gyakorlatilag egy plusz fölösleges alkatrész lenne. Igaz, egy 60-90mm körüli stucnival testreszabhatóbb egy bringa, de ha a váz méret jó, kényelmesen ülsz rajta, onnantól fölöslegesnek tűnik. Szerintem nincs amúgy semmi baj a rövid stucnikkal, csak teljesen hozzászoktál az outi, trekking bringákhoz és azokra kell is a hosszabb.

itouchfan: +1, gondolom picit alacsony nyomás, egy kő és meglett a baj.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220281) acsati válasza balintbaba (#220278) üzenetére


acsati
aktív tag

Annyi kiegészítés még, hogy elöl 52-36t van, nem tudom befolyásoló tényező-e. Lehet fb csoportban megérdeklődöm majd, hogy használ-e valaki így 11-30-ast, hátha van valakinek tapasztalata vele.

(#220282) sebgutkopf válasza varsam (#220179) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Rákeresek, érdekes lehet, köszi!

(#220283) sebgutkopf válasza 6030D (#220190) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Extremitások vannak, viszont abból általános következtetést nem lehet levonni. Az ilyenek kiszűrésére gyakran az alsó és felső 10%-ot eleve kizárják a mintából, ez a 20-as érték valóban egészen elképesztő és valószínűleg elég egyedi egyben érdekes adat. Köszönjük!

(#220284) Toobee válasza itouchfan (#220279) üzenetére


Toobee
veterán

Edvi illés lefelén belefutottam egy rossz részbe. Pontosan ugyanott tettem tropára az alu szettet is, sajnos. Nagyon durván kimosta a köveket az eső és rendkívül élesek voltak, ott pedig a tempó is elég magas, 35-40 km/h körül jövünk. Kellett volna egy insert bele, egyébként kapott a hátulja is. Első 2,2 bar, hátsó 2,4 volt. Legalább tesztelem most nektek a supportjukat is :D Első tört, hátsóból "csak" pár darabot harapott ki. Sajnálom, mert iszonyat durva milyen tempót lehet vele menni felfelé, lefelé meg nagyon kényelmes volt. Ha lesz cseredarab, akkor egy insertet kapni fog.

https://barbieripnk.hu/

(#220285) MPowerPH válasza jjeahh (#220272) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem mondod komolyan, hogy ott vannak a gyonyoru erdok, es nem tudtok bennuk tekerni? :(

Toobee: Vazz... :( En gravelre ezt biztosan elengednem. Inkabb vennek az Izzora, azon olyan a gumi, hogy egyebkent is megvedi a felnit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#220286) Hasaggymeg válasza jjeahh (#220280) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem nincs az az XC vázméret mellyel egy 190 körüli embernek jó lenne nulla stucnival...hacsak nem marha széles a kormánya és hátrafelé nyúlik a nyeregcsöve. :F Amúgy meg a hosszabb stucni stabilitást és a könnyebb mászást is segíti, a rövid pedig a nagyon technikás és gyors ereszkedéseket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220287) itouchfan válasza Toobee (#220284) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szép, kíváncsi leszek mi lesz a story vége.
Egyébként erre írtam én múltkor, hogy az Edvi nekem nem volt szimpatikus gravellel, ezek miatt a kiálló hegyes kövek miatt, amikre rámenni/érinteni őket még akkor sem kellemes, ha nem ez a végeredmény.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#220288) jjeahh válasza MPowerPH (#220285) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bandázva, ordítva, medve spray-ekkel felszerelve simán, egyedül senki nem megy erdőbe montizni. Na jó, 1-2 merész ember igen, de 99.99,99%-unk nem.

Toobee: vannak már olyan könnyű insertek, hogy valszeg meg sem éreznéd. Ugyanakkor azokkal én már tényleg csak modern vízbázisú tejet használnék, semmi Stans meg társai.

Hasaggymeg: az előrenyúló kormány meg helyettesíti a stucnit. Lásd ezen a bringán, vagy akár a Ninóén.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220289) Ringman válasza Toobee (#220284) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez nem néz ki jól :/

ez 22 mm széles volt belül, ill. hookless vagy sima a felni?

(#220290) Toobee válasza Ringman (#220289) üzenetére


Toobee
veterán

22 mm belső, sima felni.
1 órán belül válaszolt a support egyébként, meglátjuk mi lesz a vége.
"Hey David,

So sorry to hear that.
It is the front wheel problem photo,right?
Does it was broken by a blow on a stone or struck against the hard stuff?
It looks so terrible.
And would you please also take a photo of scratch on the rear wheel?
Let's double check again for the problems.
Don't worry.we will solve it ASAP.


Thanks & best regards"

@jjeahh: igen, pont reggel mondtam a bringás cimbinek, hogy egy insertet azért rakhattam volna bele, erre tessék :DDD Ha lesz belőle cseredarab, akkor a vittoria insertet kipróbálom.

#220287itouchfan: tényleg nagyon szar most az edvi, le kell szokni róla gravellel. Ott már szétvertem az első és hátsó gyári WTB felniket, szétvertem egy első gumit, eltörtem az újrafűzött Stans felnis szett küllőjét + fel is ütöttem és most a karbon elsőt is, de egyébként a hátsó se szép, abból is kiharapott egy darabot.

https://barbieripnk.hu/

(#220291) MPowerPH válasza Toobee (#220290) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy EU gyarto, shop ezzel kapasbol elhajtana azzal az indokkal, hogy fizikai behatas erte. Pont most kukazott egy srac DT 1501 -es hatso felnit, mert egy szikla ugyan igy kitort belole egy darabot. Nemet shop elhajtotta, tovabb sem vittek a reklamaciojat. Sajat koltsegen ugyan bekuldhette volna a felnit, hogy megvizsgaljak, nem e anyaghiba, de mivel tudta, hogy nem, igy nem foglalkozott vele.

Szoval kivancsi vagyok, mit mondanak a kinaiak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#220292) sebgutkopf válasza Toobee (#220284) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez a vacsa új karbon kerékszett? :Y

(#220293) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Danny MacAskill Tests Santa Cruz Reserve Carbon Wheels

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#220294) Toobee válasza sebgutkopf (#220292) üzenetére


Toobee
veterán

Volt már benne vagy 70 km. Jó, azt aláírom, hogy amit csinálunk a gravel bringákkal, az már inkább a montizás kategória. Legutóbb is egyik pajti inkább az XC bringájával jött velünk.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#220295) balintbaba válasza MPowerPH (#220291) üzenetére


balintbaba
tag

Bár a Zipp amerikai, pont most tört el egy ráfot GP Lama is. Neki cserélték. A shop meg persze, hogy elhajt, de erősködni kell. Montira gyártják ezeket a kerekeket, ez a normál felhasználás.

(#220296) MPowerPH válasza balintbaba (#220295) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oldalso behatast a karbon nem birja, es aprobetus reszben benne is van. Ugyan ez a karbon vazakkal is. Ha egy felpattano nagyobb ko miatt megreped az also cso, vagy barmi, akkor nem cserelik garanciaban. Fizikai behatasnak szamit mindegyik.

Felni, ha rendeltetesszeruen kapja az ivet, es siman keresztben bereped, akkor meg lehet kuzdeni, mert a linkelt videoban lathato erohatasokat birnia kellene, persze gumival.

Ezert karbon XC bringaval nem is mernek lefele sziklas terepen durvulni. Ott hianyzik az a muanyag vazvedo alulrol, ahol a legkonnyebben megtortenhet egy hasonlo serules.

Ettol meg a kinai lehet, hogy mashogy all hozza, mint egy EU -s shop.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#220297) fulton válasza jjeahh (#220268) üzenetére


fulton
addikt

Történt valami anno?

(#220298) Toobee válasza MPowerPH (#220296) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem mondta Pali (fóliás), hogy alulra vegyek egy Zefal DT ARMOR-t, meg is fogadtam a tanácsát és raktam az Izzora. Elég rövid a gyári védő.

https://barbieripnk.hu/

(#220299) jjeahh válasza fulton (#220297) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mikor, mivel?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220300) Hasaggymeg válasza Toobee (#220284) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mit tettél ifjú padavan? :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.