Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#214401) andrisbandi válasza ::Trunks:: (#214398) üzenetére


andrisbandi
őstag

Teljesen fixnek kell lennie. (nem eshet be semennyit)

Szerencsés esetben csak rosszul lett kábelezve (túl feszes), és picit mindíg "eresztő poziban>nyitva" van a szelepe.

- Beállítása; nyercső teljesen kinn,
finoman megfeszíteni a bowdent (ne húzzon semennyit), és
így rögzíteni a "dropper szelep nyitóka és a kormányon lévő kar" között.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214402) Zoliwrc válasza MPowerPH (#214386) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Gumit kifordítom és körömkefével szoktam ha még fel akarom használni/elrakom tartalékba.
A peremnél ahol tömít a felninél ott nagyon alaposan szedd le, onnan a legnehezebb is....

(#214403) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A tarcsakat milyen nyomatekkal kell meghuzni?
Lemostam, szetkaptam a bringat, most mindjart nekiesek.

Ahhoz kepest, hogy meg alig van benne km, a hatso valton mar ott a lancnyom vegig, valamit el is kaptam vele elorol. Ilyenkor csodalkozok, hogy azok a kemeny fullyk, amiket 2-3 evesen arulnak, hogy a fenebe lehetnek makulatlanok? :F Tenyleg van olyan, aki ilyen csatahajokat csak orszaguti, nyugott csapatasra vesz?

Zoliwrc: Koszi a tanacsot, mindjart nekiesek. Ha mashol nem is, akkor a peremnel vegigkefelem. Mar csak az van vissza. Kicsit fosok, hogy erre a felnire majd nem tudom sima pumpaval 'rarobbantani' a gumit. A DT felnire nagyon siman felment.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214404) RexpecT válasza Maximum1 (#214399) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem rossz, bár kicsit kevésnek tűnik a gravel 200-as edzéstervben egy-egy edzés időtartama. Ahogy nézem heti 5 edzés, de egy óránál alig van amelyik hosszabb.

(#214405) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#214403) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én innen merítek ihletet. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214406) andrisbandi válasza MPowerPH (#214403) üzenetére


andrisbandi
őstag

Tényleg van :DDD
2017-ben keresgéltem 26-os hardtail helyett 29-es fully-t.
Lebeszéltek az újról, a városi legendák szerint (még azidőben) félárban ki lehetett fogni régi-újakat.

Első találat nálunk a városban egy tök újnak kinéző (teljesen karcmentes, szőrös gumikkal) bicaj volt. Hívom... mehetek megvan még.
3 hónapja árulta (2.200 Euro-st kb 1.000 Eur-ért (360-e, végül 330e-ért adta oda) egy érdeklődő sem volt... Egy vékony öreg fazon volt, ez az egy montija, meg vagy 10 minden féle országutija volt. Úgy mesélte, egyszer már majdnem kipróbálta terepen...

Vásárlás után pár hétre lesérült a térdem, ment a bicaj a sarokba 4 évre... (e-vas lett helyette) 2 szezont volt használva városban, és városi parkokban... most lesz eladva... jól jár majd az új tulaj... Focus super bud [kép]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214407) Maximum1 válasza RexpecT (#214404) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem nem is kell több, ahoz hogy mindennap tudj edzeni és regenerálódni nem fér bele több.
A mai trend alapján a sok kicsi a több.
Nekem csak heti egy nap fér bele a bringába, nálam a régi szemlélet játszik, kimegyek azt szétcsapom magam.

(#214408) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#214405) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi a tablat, ezt le is mentettem. :R

andrisbandi: En mar azon csodalkozok, hogy az 1.65M -ert arult zsir uj Yeti meg fent van. Egy ujonnan $8000 bringarol beszelunk ugy, hogy meg az is uj, csak nem direktben a Yeti -tol veszed.(tan igy az orok vazgari ugrik)
Szerintem luxus csak azert ilyen draga bringakat venni, hogy utana az ember nezegesse. En sajnalnam. Persze, rossz erzes tudni, hogy bumm, megint egy serules, de ez ezzel jar. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214409) Maximum1 válasza Maximum1 (#214407) üzenetére


Maximum1
őstag

Garminban van egy Testterhelés mutató, azt érdemes figyelgetni, itt egy írás róla.

[ Szerkesztve ]

(#214410) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Tisztogatás közben vettem észre ezt a "hullámzó", mozgó jelenséget a fogaskoszorúnál. Ez mitől lehet, illetve mekkora probléma? Video

(#214411) RexpecT válasza acsati (#214410) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez elvileg normális, tavaly én is töltöttem fel egy ugyanilyen videót az országutimról, és a fórum tagok megszakértették, hogy még drágább agyak is csinálják ezt.

Szerk:
Itt van Hasaggymeg válasza.

[ Szerkesztve ]

(#214412) acsati válasza RexpecT (#214411) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszönöm, akkor nyugodtan tekerem tovább. :)

(#214413) f4lcon válasza RexpecT (#214411) üzenetére


f4lcon
őstag

gyakorlatilag bármi képes ilyet produkálni, és minél lentebb mész a kategóriák között, annál nagyobb az esélye, hogy a gyártáskori tűrés alkatrészenként összeadódik, és ilyen avgy még rosszabb lesz.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#214414) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#214408) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig van mugli aki megteheti aztán kényelem, gerincbántalmak, magyar utak minősége meg egyéb hülyeségekre hivatkozva vesz magának egy jó nagy rugóutas méregdrága hintalovat... városnézni.

f4lcon... ment régebb a parasztvakítás, hogy ezért kell kazettás agyat venni, aztán még nem nagyon láttam olyant mely egyáltalán ne imbolyogjon. Ugyanakkor tény az is, hogy minél xarabb annál inkább imbolyog.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214415) flash- válasza FerNandor (#214377) üzenetére


flash-
veterán

én is a gyorskötözőt ajánlom, már nekem is esett le ezzel az o gyűrűvel, meg másnak is, gyorskötözővel probléma megoldva :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#214416) ivana válasza Hasaggymeg (#214414) üzenetére


ivana
Ármester

Campa ;] Az nem imbolyog semmit.

(#214417) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, ha ezt nekem lekell kaparni, akkor inkabb fellogatom magam. :U

Don't Tread On Me

(#214418) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

Férfi trekking kerékpárt szeretnék vásárolni. Abszolút alkalmi felhasználásra lenne, 6 éves kisfiam után már csak rohanok ha 'biciklivel' sétálunk, ezért kéne valami amivel én is gurulni tudok :D
90%-ban aszfalt, 10%-ban földút használat, max 10-20 km-es távok és mondjuk legfeljebb 200e Ft-ban gondolkodom.

Ezeket néztem újból:
[Decathlon Riverside 900]
[Hervis Giant Escape 3]
Használt is játszhat, de őszintén nem akarok végigjárni egy rakás hirdetőt vagy több helyet mire találok egy megfelelőt.
Szerintetek a fenti 2-ből érdemes választani erre a felhasználásra, vagy mást javasolnátok?

Köszönöm!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#214419) Hasaggymeg válasza forguet (#214418) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Riverside.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214420) forguet válasza Hasaggymeg (#214419) üzenetére


forguet
senior tag

Köszönöm!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#214421) Hasaggymeg válasza ivana (#214416) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azok kizárólag aszfaltosak. :P

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214422) Ringman válasza Hasaggymeg (#214421) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem is, van 1 db gravel szettjük is :)

(#214423) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez elso gumival meg szivok, mert en marha bevizeztem, azzal probaltam lemosni.

A hatso gumi 5 perc volt ugy, hogy nem vizeztem be. Eloszor kezzel dorzsoltem, aztan kiprobaltam a latex kesztyut... Siman lehozott mindent.

Szoval, ne vizezzetek.

Don't Tread On Me

(#214424) arcitec válasza flash- (#214415) üzenetére


arcitec
addikt

Megfelelő minőségűt kell venni. IPARIT! Az bírja sok-sok évig akár 10-ig is. De azt is karban kell tartani. Létezik szilikon zsír. Azzal évente finoman kenem az ilyen és hasonlókat mint kormány markolat stb. Utána mint újkorában. U.I: Ez is a szereléshez,karbantartáshoz tartozik és akkó nem szakad el. ;)

[ Szerkesztve ]

(#214425) 6030D válasza arcitec (#214424) üzenetére


6030D
Ármester

Szilikonzsírt kensz a markolatra? Fain! :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#214426) Toobee válasza MPowerPH (#214417) üzenetére


Toobee
veterán

Forró víz és jó nagy darabokban le fog jönni.

https://barbieripnk.hu/

(#214427) arcitec válasza 6030D (#214425) üzenetére


arcitec
addikt

Gondolom markolat és markolat anyagai közt van eltérés. Hasonló anyagból van - az enyém - mint a szilikon gumi, (csak keményebb stb) ezért szépen magába szívja és mint írtam olyan lesz mint újkorában. Írom, mint újkorában. ;)

[ Szerkesztve ]

(#214428) Dark Archon válasza Dark Archon (#214291) üzenetére


Dark Archon
addikt

Erre valaki? :B Vagy senki sem akar túrakerékpárt tubelessnek, nem gyártanak hozzá külsőt?

Megrendeltem a zöld Muc-Offot is, kíváncsi leszek. Meg a lila tisztítószerjüket. Ku**a drága, az biztos.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214429) bszg@


bszg@
tag

Milano- San Remo, nem lövöm le, csak annyit, hogy dropper posttal(!) nyerték.

(#214430) MPowerPH válasza Toobee (#214426) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igy szarazon volt a legjobb. A kozeperol hosszu hartyakban teptem le.

Most fosok, sikerul e rarobbantani a gumit. Ennek a felninek nincs oldalt befele allo pereme, ami szerintem a masiknal tomitett, ezert volt annyira konnyu felfujni. Max. ha nem sikerul, holnap elviszem a Decathlonba.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214431) andrisbandi válasza Dark Archon (#214428) üzenetére


andrisbandi
őstag

Meg lehet próbálni a mostani külsőddel is.
Szelepet tudsz nyesni egy régi belsőből.

bike24

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214432) andrisbandi válasza MPowerPH (#214430) üzenetére


andrisbandi
őstag

"A külső a felnin nem akart a helyére ugrani, becsúszott középre a vályúba.

Az lett a megoldás, h egy adagot pumpáltam, majd a fölállított kerék tetejére rakva a tenyerem, kicsit lenyomva-belecsípve a gumi peremét húzkodtam a felni pereméhez. Ezt váltogatva pár perc alatt fölment."

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214433) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#214291) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Véleményem szerint ha nincs sok defekted, és pl. nem tekersz legalább hetente 1x-2x télen/nyáron akkor nem éri meg.
A Cube EX21 kerekei, vagyis felnii, Alexrims gyártmányúak és belső szélességükre utal a 21, vagyis 21mm. Én, ugyanilyen peremhez 27mm-es Schwalbe tubeless felniszalagot vásároltam és Stan's tejet, ugyanakkor egyiket, az első kerekemet nem sikerült rendesen megcsinálni olyan gyatra volt az illesztés a felnin. :U

#214429bszg@...annyi előnyt szerzett lefelé, hogy végül elégnek bizonyult, vagyis a dropper post + súlya miatt lett első. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214434) Ringman válasza Dark Archon (#214428) üzenetére


Ringman
nagyúr

Marathon Almotion TLE verziót nézd

ez kicsit kevésbé terepgumi, de touring, szóval nem a legkönnyebb, de tartós lesz és ez jól is gurul.

gravel gumikat is érdemes megnézni, de 50-esből már kisebb lesz a választék, inkább 45 mm-esig vannak 28"-osban.

(#214435) MPowerPH válasza andrisbandi (#214432) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elso lokesre raugrott a perem korbe. :DDD Aztan mar fujhattam is folfele, pukkant 3 -at, es done. 1 perc. Ettol fostam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214436) velizare válasza Dark Archon (#214428) üzenetére


velizare
nagyúr

tubeless a mi sárnehéz trekkingjeinkre szerintem nem éri meg. túrára, ahol fel vagy pakolva csomagokkal, meg pláne. súlyt összességében nem fogsz spórolni vele egy elégségesen defektvédett külsőhöz képest, a felpakolt bringa összsúlyához viszonyítva, és pénzt sem. viszont nyersz vele egy csomó szívást. felrakás, töltögetés, ha nem használod, forgatni kell, stb.
trekkingre akkor vállalnám ezt be, ha csak városi használatra szánva vennék rá egy nulla közeli defektvédelmű slick külsőt. egyébként egy jó defektvédelmű külső + táskában defekttömítő folyadék + pumpa + belső + cseréhez szerszámok.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#214437) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#214433) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hetente 3-4x tekerek, mert munkába menet is ezt használom, +1 hétvégén. Alapvetően aszfalton nincs defektem, a gondok földúton kezdődnek, de az mondjuk csak 1-2x van hetente.

andrisbandi: s azt csak úgy kivágom? Nem kell beragasztani, a tej megoldja? Mindegy mondjuk, akkor nem erőltetem a dolgot.

velizare: mondjuk ez megmagyarázza, miért nincs nagyon tubeless túra külső :)

Köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214438) andrisbandi válasza Dark Archon (#214437) üzenetére


andrisbandi
őstag

How To Make Tubeless Conversion On Your Old Bike Almost For Free
https://youtu.be/YyVJMNM3SQA?t=304

Lehet belsőbe való tejet is venni.
(Pl akinek a felnije nem olyan.)
Vagy árulják tejjel megtöltve a belsőt.
ebike-Joe's

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214439) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#214437) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát akkor hajrá, bele nem fog száradni...ugyanakkor persze még mindig ott van a nagy minek? :F ...ha nem lettek volna defektjeim (sok, gyakran úton javítandók, és télen is) soha nem tyúkbelesítek én sem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214440) bszg@ válasza Dark Archon (#214437) üzenetére


bszg@
tag

Én a helyedben (már ha úgyis külsőt kell cserélni) vennék egy defektálló (erről információ pl itt) kényelmes külsőt (nekem a munkába járós trekkingen most 1,6-os van). Ha mégis kapsz néha defektet, akkor mehet a belsőbe a lötty. Ha még ezek után is sok a defekt, akkor útvonalat kell változtatni.

(#214441) MPowerPH


MPowerPH
félisten

En nem ertem mi van megint, de a hatso sor nem megy fel a freehub -ra. Rateszem, becsuszik a resekbe. Elkezdem meghuzni, csavarok 1 kort, es megakad. Oriasi erokifejtes kellene, hogy azt tovabb hozzam, amit nem szeretnek, mert elvileg ennek siman ra kellene csavarodnia. Mit rontok el? :F
Eroltetni nem fogom, nehogy tonkre menjen, elnyirja a menetet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214442) FerNandor válasza Maximum1 (#214409) üzenetére


FerNandor
őstag

Ez a testterhelés ez az edzéstervek hol vannak? Connect asztali verzióban csak?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#214443) andrisbandi válasza MPowerPH (#214441) üzenetére


andrisbandi
őstag

How to Install Sram XD Cassette onto an XD Driver
https://www.youtube.com/watch?v=Owxt73ZFSAY&t=98s

Érdekes amúgy nem olyan mint a shimi.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214444) MPowerPH válasza andrisbandi (#214443) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. De nem megy, megakad, izombol meg nem akarom rarantani.

Don't Tread On Me

(#214445) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#214444) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne erőltesd, késő van, pihenj egy félórát majd próbáld újra...vagy holnap, ilyenkor könnyű elcseszni valamit. :U
Nézd meg ezt...nem biztos jobban fel kell az menjen. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214446) Maximum1 válasza FerNandor (#214442) üzenetére


Maximum1
őstag

Mobil app-ban is látható, az elvégzett tevékenységen belül.
Nekem ma megszaladt, pedig csak 2 max. pulzusos sprint volt benne.
A Graveles edzéstervet csak asztalin látom, egyszer biztos bekerül az appba is, itt keresd majd.

[ Szerkesztve ]

(#214447) andrisbandi válasza MPowerPH (#214444) üzenetére


andrisbandi
őstag

why-doesnt-my-new-sram-xg-1295-cassette-bolt-turn-freely

Itt azt írják kis olajozással megjavult.

After reading this and a few other discussions it became clear that the lock tube was probably stuck. I put a bit of chain lube between the smallest cog and the large shiny clip that holds the cogs to the lock tube. After giving it a couple of minutes to penetrate I tried to get the lock tube to move and it freed up with much less force, but not too easily. It was too tight to hand-turn which made me a little nervous threading it onto the rotor with a big wrench.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214448) Toobee válasza MPowerPH (#214430) üzenetére


Toobee
veterán

Hookless, elvileg jobb cucc, mint a sima, máshogy terül a gumi. Vegyél egy boostert.

https://barbieripnk.hu/

(#214449) Ringman válasza Toobee (#214448) üzenetére


Ringman
nagyúr

valójában inkább az lesz a kulcs, hogy könnyebb és olcsóbb gyártani az egyszerűbb profil miatt :)

tök jó, hogy van még egy szabvány, mert nem minden tubeless gumi megy hookless felnivel, külön kompatibilitási lista van ahhoz is.

mtb-ra/gravelra rendben lehet, outira nem jó, talán 5 bar a max nyomás, amivel használni lehet.

boostert én is vettem - hogy ne kelljen használni :)

(#214450) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#214445) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hagyom a fenebe mara. Tiszta amator. Shimano fele kazettaval ilyen problemak nem voltak. Ezt sem ertem, mi nem jo. Szepen ra kellene csavarodnia, semmi rocket science.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.