Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213201) Hasaggymeg válasza Ringman (#213198) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megy az egyből is, érdemes kipróbálni előtte a szakító szilárdságát, nehogy eltépd, de akkor frissiben visszavehető, újrakezdhető egy-egy szakaszon ha nem jött össze, csak idővel nyúlik meg használhatatlanra. Én ezt vettem alapul, elég részletesen szájba rágja bár nekem elsőnél nem sikerült az a cseles irányváltás amitől felső fogásban magad felé csavarva, alsó fogásban meg kifele csavarva (tehát a kezek természetes mozgása irányába) megfeszíted a bandázst.🤭

#213199 Runner_fxr...na ez az, mert ott sincs 11 sebességes 11-34-es sor. :(

#213175 Zoliwrc...eszembejuttattad, hogy kéne (Zasszonynak, mert 11 sebességes már csak nekik és a mugliknak van ;] ) vegyek én is egy olyan láncot, aztán kiderült ott a szekrény tetején (ugyanonnan vettem a Decabú) az én SLX7100-as sorommal...és PD520 pedálommal...és becsatolós cipőmmel együtt. :DDD Lassan olyan leszek mint egy hörcsög, gyűjtögetek hol a Covid, hol éppen a nemzetközi helyzet fokozódása miatt, mert félek esetleg nem lesz mikor kellene. :U Most is úton van egy XT8100 lánc, egy kisebb második lánctányér (nejemnek a 105-ös hajtóműre), 2 pár gumi...és kell még egy sor amit nem találok.🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213202) parkr


parkr
őstag

én újabban inkább a vékonyabb szalagot kedvelem, valahogy azt jobban meg tudom markolni ha kell.
Pro sport control, vagy Fizik szalagokat is érdemes megnézni.
vannak amúgy zselés betétek amit lehet a szalag alá tenni, ha kevés lenne alapból. van amelyik gyártó adja is a is a szalaghoz.

[ Szerkesztve ]

(#213203) vallas válasza Runner_fxr (#213199) üzenetére


vallas
senior tag

Ez a régi bútorlap/forgács lap volt otthon, ezt kellett használni... :U
Azért a tiéd komoly lesz, majd várjuk a képet, ha kész lesz a műhely...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#213204) ZolkoW


ZolkoW
őstag

nekem most ilyen van fent, szerintem nagyon frankó: [link]
Kábé megegyezik a decás rombuszmintással, de ehhez még ugyanolyan mintájú végzáró szalagot is adnak. A decás is volt előtte, felrakáskor visszaszedhető, de hetekkel-hónapokkal később már nem, odagyógyul. És elég vastag, ha nem nyújtom agyon, előtte volt dupla bandázsom is olcsó aliexpressesből, abból ~szükség is volt rá, ebből nem. Egyébként érdemes legalább egy ilyen 1000 forintosat elb***ni rá, ha még nem csinálta az ember, nem a drágával kísérletezni. A csavaros záródugó mondjuk nálam alap, az stabil, ha olyan, a sima dugókat nem is értem. (más biztos lezárja azzal is normálisan, én nem bízom úgy bennük)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#213205) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#213204) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Sram dugója jónak bizonyult. :F ...ahogy nézem elég borsos a Sram bandázs ára...de hát Zasszonynak csak a legjobbat.🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213206) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#213201) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nézd meg hátha van az ágy alatt egy sor, pont olyan amit nem találsz :D

(#213207) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#213205) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem ilyesmi van, szóval az olcsó bandázsokhoz adott kihullott, a 2 drágábbhoz kapottat pedig nem próbáltam, mert a csavaros már megvolt.

Amit egyszer lehet, hogy kipróbálnék, az az ESI szilikonja, az nem is ragasztós, az MTB markolatuk bejött. Amit fentebb linkeltem, az is egész jó kesztyűben és anélkül is, de az ESI szivacs, ami montin van, az egész más kategória.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#213208) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#213206) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na majd ha legközelebb bekergetnek az ágy alá körülnézek. ;]

#213207 ZolkoW...nekem is hasonló ZZTO van amióta egyszer egyik a markolattal jövőt elhullattam, aztán nem találtam sehol (rendelni sem lehet ekkora tételt, let alone fizetni a szállítást érte :U ) és úgy volt hetekig lyukasan a kormányvég. :DDD (ja, amint látod ez a kormányvég meg még ráadásul meg is volt nyomorgatva egy Cube Fritzz markolat bilincsétől, annyira vékony anyag...Pro Koryak :U )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213209) ZolkoW válasza bardi (#213188) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ja, és köszi, akkor mindenáron nem megyek rá.

Hasaggymeg: azért a szakszerűtlen szerelést ne írjuk a kormány számlájára ;)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#213210) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Idén tervezek kicsit komolyabban tekerni és elhatároztam magam a fitness vonal mellett, azzal a kitétellel, hogy karbon villa legyen az talán jobban csillapít. Balaton kerüléshez, városi gyors utakhoz kellene. Terepre nem mennék, de ha igen, gondolom egy picit ballonosabb gumival sz is oké.

A kiszemelt a Merida Speeder 100, illetve talán még Speeder 200 férne bele, a kicsit jobb hajtás, illetve fék és váltók miatt.

Próbáltam nézni másokat is, Cube, Giant...stb... de ahogy néztem, a többi gyártó teljes mértékben hozzádrágult a Meridához...

Van esetleg jobb, ajánlottabb alternatíva?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#213211) Ringman válasza evo87 (#213210) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha bevállalnál koskormányt, akkor a decás rc520 továbbra is bestbuy (a drágulás ellenére), a női meg gyak. ugyanaz, mint a férfi, csak a színe más, meg talán a kormány keskenyebb 2 cm-rel, de az nem feltétlenül baj, sőt.

kicsit olcsóbban ott az rc500, de szerintem megéri a felárat az 520.

a microshift váltós rc120-as nem tudom milyen, de valaki használt már olyat a topikban. (bardi talán?)

(#213212) Hasaggymeg válasza evo87 (#213210) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt voltál már?

ZolkoW...bészótá?!😳😬🤭 hát azért azt sem hiszem, hogy normális ha egy erősebb kezű ember össze tudja nyomni a kormány végét, annyira vékony, hogy már szinte éles. :F Aztán lehet tulajdonképp ez a könnyítés ára. 😕
Szerk. és ha már grammbuzulás akkor a tegnap visszatettem a BBB Vanguard nyergemet és így kiderült, hogy az arisztokrata nevű Natural Fit Venec Lite Cube gyári nyergem nem a hazudott 235, hanem inkább 295 grammos, és a nyeregcső sem egy pillebajnok a 335 grammjával. (27,2x400mm) :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213213) zsocy válasza evo87 (#213210) üzenetére


zsocy
őstag

Jó a Merida is, csak ahogy írtad, drága, a Canyonok is jók amit Hasaggymeg linkelt.
Én mondjuk nem mennék terepre ezekkel, ballonos gumival sem, de mindenkinek máshol van a fájdalomküszöbe :)
A Decás RC520 van egyenes kormánnyal is, ott engem egyedül a mecha tárcsafék riasztana, mert a groupset az jobb mint a Meridán, azon Sora van, ezen 105.

Igazából az örök tanács itt is él, amelyiket lehet kapni a méretedben, azt vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#213214) Ringman válasza zsocy (#213213) üzenetére


Ringman
nagyúr

Decas egyeneskormanyos váza ugyanaz, mint a koskormanyose, nem tudom milyen lehet az iranyitasa

(#213215) woodworm válasza zsocy (#213213) üzenetére


woodworm
veterán

De ez a fék nem sima mechanikus, hanem bowdenes hidro, nem?

[ Szerkesztve ]

(#213216) Dark Archon válasza 6030D (#213195) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nyilván itt is van alatta egy lemez vagy valami spéci szegecsanya. Viszont akkor ezeknél a cipőknél nem is állítható a pozíciója?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#213217) 6030D válasza Dark Archon (#213216) üzenetére


6030D
Ármester

Valaki írta itt a fórumon, hogy ilyen cipője van, és nem állítható. Azért linkeltem ezt, mert ebben is nyilván egy menet van, de nem az a lap, amit az SH stoplihoz adnak. Ugyanúgy nem cserélhető a lap például a NW cipő(m)ben.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#213218) Dark Archon válasza 6030D (#213217) üzenetére


Dark Archon
addikt

S neked milyen NW cipőd van? Mert én EZZEL szemezek vagy a Spider Plus 2-vel. Gondolom, ennyiért nem lehet rossz :-)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#213219) 6030D válasza Dark Archon (#213218) üzenetére


6030D
Ármester

Rebel 2

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#213220) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#213212) üzenetére


ZolkoW
őstag

bilincses markolatból is többféle van, ha te az oldalról szorítósat vetted, akkor arról nem tehet a gyártó, hogy könnyűt is akarsz, meg satuba is befognád.. nem lepődnék meg, ha valami doksiban benne is lenne ez, hogy ilyen markolat felejtős. (sőt, talán minden féle bilincses, de a másik fajta, normális megfogatásútól szerintem semmi baja nem lenne, hacsak nem húzodndurván túl)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#213221) arcitec


arcitec
addikt

Kérdezném, hogy milyen teleszkóppumpát érdemes vásárolni. Kettőt találtam.
Ki melyiket választaná és miért? [SKS] vagy [XLC] . Köszönöm...

[ Szerkesztve ]

(#213222) Hasaggymeg válasza arcitec (#213221) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen van, kis bizsu, ajánlom. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213223) bardi válasza Ringman (#213211) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem az RC500-as volt, Sora szettel, és mechanikus tárcsával. Váltással, fékekkel nem volt semmi gondom, a fékkel picit kellett játszani, hogy olyan harapósan fogjon, amit én szeretek, rövid fékkar úttal, de sikerült beállítani.
Egy barátomnak microshiftes talán rc120 van, ő meg van vele elégedve abszolút. Ha jól emlékszem az elől 1 tányéros, nekem kevés lenne az itteni környéken.

'92 Honda VFR 750

(#213224) arcitec válasza Hasaggymeg (#213222) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi jól is néz ki ... :R

(#213225) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Meg mindig szivok az elso fekkel... Hidegen kell neki 5 egymas utani eros fekezes, hogy megjojjon a fekero. :U Utana hirtelen helyrejon az ereje, es siman fejreallos lesz.
Most rendeltem bele 8.R beteteket, hatha azokkal van a baj.
Ha szennyezett lenne a betet, akkor az okozhatna ilyet?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#213226) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#213225) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem nem, ott valami más baj van... majd Runner. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213227) andrisbandi


andrisbandi
őstag

He-he :)
new kids turbo

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#213228) rétisün válasza andrisbandi (#213227) üzenetére


rétisün
veterán

"-szép ez a vasárnap.
-kedd van, droid" :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#213229) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#213226) üzenetére


MPowerPH
félisten

Berakhatnam a hatso beteteket elore, de nem akarom megkeverni... Ilyennel meg nem talalkoztam, azert nem tudom, mihez nyuljak. A fekkar erzetre tokeletes, kemeny, jol adagolhato.

Don't Tread On Me

(#213230) Toobee válasza MPowerPH (#213229) üzenetére


Toobee
veterán

Szoktad mosni a bicajt?

https://barbieripnk.hu/

(#213231) MPowerPH válasza Toobee (#213230) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megvan az oka... Es eddig nem tunt fel. Most sokat mentem, es nem kellett mosni egyszer sem, volt ideje kiulni a nyeregre.

A legtelenito csavarnal ereszt... Ejj. :(( Beteteknek igy annyi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#213232) 6030D válasza rétisün (#213228) üzenetére


6030D
Ármester

Fenn van valahol a teljes film magyar felirattal? :B

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#213233) parkr


parkr
őstag

a hungri útvonala ha valaki menne

[ Szerkesztve ]

(#213234) jjeahh válasza MPowerPH (#213231) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Próbáld meg óvatosan meghúzni. Csak ne bikázd túl, mert tönkremegy a menet. Ilyen betétet meg én már hoztam helyre, alkohollal lemostam, fogóval megfogtam és láng fölött kiégettem. Aztán egy kis csiszolás és kész :D . Szerintem a tárcsákat is alaposan takarítsd meg, mert ha beült az olaj a lyukak közé, a következő betétet is tönkreteszi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#213235) MPowerPH válasza jjeahh (#213234) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koppra meg van huzva, 4nm -el, tovabb nem lehet. Es ez nem volt piszkalva, nem lett megroviditve, ha minden igaz. En is csak felulrol legtelenitettem.
Tarcsa is olajos, igy mar latszik, ma sokat fekeztem, volt ideje osszegyujteni az olajat.

Irtam Magura supportnak, mert van 5 ev leak proof warranty.

Lehet, hogy holnap lecsapolom, es megnezem, mi a problema a csavarnal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#213236) cobranco


cobranco
csendes tag

A Dél-Svájcban található Malvaglia-völgy, nemcsak elképesztő természeti környezetben fekszik, az itt található rusztikus falvak, azon kívül, hogy Európa egyik legrégebbi települései, az alpesi építészet remekművei is. Még mielőtt valaki megijedne, nem városnézés lesz, egy vérbeli hegyitúra keretében feltérképeztük a környéket, az erről készült filmes dokumentációt fogadjátok szeretettel.

Alpok a javából 4.rész: "Égben lebegők csarnoka" 2020. /Svájc/ 2K. 1440p

Útvonal: Olivone-Dandio-Aquarossa-Motto-Malvaglia-Dagro-Anzano-Crusie-Dandrio- Val Madra-Lago di Malvaglia-Onino canyon-Malvaglia

Túrabeszámoló: http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_20.html

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#213237) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#213231) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az érdekes, mert ha a betét szennyeződik akkor nem lesz jó néhány fékezés után. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213238) MPowerPH válasza jjeahh (#213234) üzenetére


MPowerPH
félisten

Organikus beteteket mondjuk nem a legjobb otlet kiegetni. :D Megpucoltam, a betetek feluleterol is lejott ez a kifenyesedett reteg. Holnap azert megcsiszolom. Megint kilegtelenitem, aztan kiderul.
Csavart megjarattam, holnap majd kikapom a helyerol, de igazabol annak ott tomiteni kellene.

Hasaggymeg: Valszeg meg nem tudom, mit is fog ez a fek valojaban. Csak a ket a 2db kulso betet kapott, a belso oldaliak tisztak maradtak. Gondolom az fekezte a bicajt erdemben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#213239) zsocy válasza parkr (#213233) üzenetére


zsocy
őstag

Király, jönnek megint a környékre, remélem előtte kijavítják az érintett utakat :)
Sőt, előtte a Giro is erre jön, tüköraszfalt lesz mindenhol!

Első nap Csákváron a rajtot és Fehérváron a befutót meg is nézhetem majd élőben, simán áttekerek 30 km-t mire ők lenyomnak 200-at. kb. pont egyszerre érünk majd át :DDD

(#213240) bardi válasza zsocy (#213239) üzenetére


bardi
aktív tag

Amikor dobogókőn mentek át, akkor elég sok úthibát javítottak, azóta persze romlott a helyzet, de van rá remény, hogy az útvonalat valamennyire rendbe teszik.

'92 Honda VFR 750

(#213241) zsocy válasza bardi (#213240) üzenetére


zsocy
őstag

Tudom, itt is lett szép új út egy régebbi áthaladás miatt, sőt a Kékestetőre felvezetőt is azt hiszem nemrég, és miattuk csinálták meg. Az is igencsak jó lett.
Tényleg örülök nekik, és nem csak az utak miatt :)

(#213242) Napfénysüti válasza zsocy (#213239) üzenetére

Első szakaszon éni s gondolkodom. :)

Més que un club!

(#213243) Jester01 válasza zsocy (#213239) üzenetére


Jester01
veterán

remélem előtte kijavítják az érintett utakat

Ez már most jórészt kész van. Etyek-Alcsút-Felcsút-Csákvár vadonat új aszfalt. Gánt és Zámoly pedig eleve jó. Egyedül a Bicske-Herceghalom kérdéses. Nem látszik, hogy ott az 1-esen lesz-e az útvonal. A párhuzamos régi út (8101) amin a halandóknak kell bringázni az nagyon rossz de nem is hiszem, hogy azt megjavítják.

A Giro már érdekesebb, mert a 7-es főút se tüköraszfalt de azt már késő lenne megcsinálni. Itt nálunk a Kápolnásnyék-Pázmánd elég vacak, és a 811es csalai emelkedőre is ráférne egy kis foltozás.

Jester

(#213244) Toobee válasza MPowerPH (#213238) üzenetére


Toobee
veterán

amit szívsz ezzel a fekkel és meg így is Magura szerelem van. Hat le a kalappal, kitartó ember vagy :R Én már biztos vettem volna valami normálisat helyette. Amit eladtál, az például egy próbát megért volna.

https://barbieripnk.hu/

(#213245) andrisbandi válasza Toobee (#213244) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ez a Magurába butulás szindróma elfogadható formában jelentkezik sok embernél.

Pl az itteni bringa szerelő szívesen meghallgatja a fékes sztorikat, a véleményedet a fékekről, ra jogosan rápirítasz a Magurára, helyeslően egyet tud érteni.... majd kérdésre közli, h semmire nem cserélné le a M-ját, a hibákkal együtt imádja :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#213246) MPowerPH válasza Toobee (#213244) üzenetére


MPowerPH
félisten

Orok eletemben Magurat hasznaltam. :) MT8 -akkal soha semmi gondom nem volt, imadtam oket. 6 evig meg olajat sem csereltem(nem kell, lifetime), csak beteteket.
Ami eredetileg a bringan volt, az egy iszonyat fhosh valami. Gyenge is, es azert az adagolhatosaga, fekkar erzete is borzalom. Tudom, mert egyik havernak olyan van, igaz nem az RSC valtozat. De a 2 pistonos MT8 -am megette reggelire azt a Sram fele 4 pistonost.

Itt sem a fekkel van a gond, mert szepen ki van legtelenitve, jo a fekkar erzet is, jobb, mint a 2016 -os MT8 -on. Egyszeruen itt a feltolto portnal valamiert eresztett, vagy meg mindig ereszt, passz. Csak ugy nehez eszrevenni, ha mindig lemosom a bringat. Most nem saraztam, szepen ki is ult.
A tarcsa az tenyleg problemas volt, tegnap sokaig egyengettem. Most mar szuper, egyenesnek tunik. Majd par erosebb fekezes utan arra meg ranezek. Erdekes, mert a hatso fek problemamentes, es ott meg a tarcsa is egyenes.

En is hibaztam, mert nem jarattam be a beteteket rendesen az elejen. Ha rossz a nyereg, akkor a Magura kicsereli. Kis kellemetlenseg, de mindenhol vannak hibas darabok.

Ha jo lesz, majd megmutatom, miert Magura. :P Ezzel 40 -rol fele annyi ido alatt megallok, mint azzal a Sram -al, ha van tapadas. Es kozben nem lesz Shimano fele on-off hatas. Mindezt 1 ujjal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#213247) Runner_fxr válasza andrisbandi (#213245) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez akkor olyasmi jelenség lehet mint az olasz autó/motor tulajdonosok körében, állandóan valami nyűgje van az olasz járműnek, de amikor működik épp akkor jól működik és semmi pénzért nem válnának meg tőle. :) Nekem is van egy olasz motorom és tulajdonképpen értem. Bár jelen esetben itt most német termékről van szó.

(#213248) jjeahh válasza MPowerPH (#213246) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én visszaküldeném gariba, vagy ha ez nem játszik, tényleg húznék rajta óvatosan két ujjal egy picit. Nekem alsó közép kategóriás Shimano van, volt ezzel is ilyen problémám, picit félek is, hogy következő légtelenítéskor megint elcseszek egy pár betétet. Nekem nincs nyomatékkulcs, de nem kizárt, hogy jobban meg kellett húzzam az előírt nyomatéknál. Túlhúzni sem jó, mert akkor a csavart cserélheted ki. Ja és amikor ereszt a csavar mellett, gyakran a mosással cseszed el a betéteket, mert rájuk mosod a féktestről az olajat. Szal amíg ereszt, megpróbálhatod úgy mosni a bringát, hogy a fékre direktben ne menjen víz, elég ha külön egy ronggyal utána áttörölgeted a féktestet, a tárcsákat meg egy másikkal, vagy papírtörlővel és alkohollal.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#213249) Toobee válasza MPowerPH (#213246) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem úgy tűnik ez a Magura fék semmit nem eszik meg jelenleg reggelire, maximum a bringád és a te épségedet fogja előbb vagy utóbb. A G2 R nekem idáig nagyon bevált az Izzo-n, te pedig egy RSC változatot kukáztál, mert csak, mindenféle próba nélkül. A Magura hit mindent legyőz :DDD Szóval a te kálváriád úgy, hogy az én koordinátarendszeremben nem egybites user vagy, hisz magad cseréled, légteleníted, stb, megerősít abban, hogy oltári messzire kerüljem a márkát. Ez a lifetime olaj meg ilyen autóiparból átvett marketingfogás, amit az erre fogékonyak desszertként fogyasztanak el. Ilyen szerintem jelenleg nem létezik, maximum a termék tervezett élettartama alatt nem szükséges olajat cserélni. Ez mennyi is? 1-5 év, attól függ, milyen árkategória és mennyi rá a gari.

https://barbieripnk.hu/

(#213250) MPowerPH válasza jjeahh (#213248) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vakumoztam a rendszert, kicsavartam a csavart, megtoroltem, a menetet is kitoroltem, visszahuztam 4nm -el. Igazabol ennyit tudtam csinalni. Ha nem jo, akkor vissza lesz kuldve kozvetlen a Maguranak.
Annyit csinaltam estere, hogy nyomas alatt tartottam a fekrendszert, most meg huzogattam a fekkart egy 100x biztos. Nem latom, hogy szivarogna. Ellenben annyira minimalis, hogy lehet ennel joval tobb kell. Bar a folyamatosan behuzott fekkar azert olyan szintu es hosszu terheles, aminel mar jelentkeznie kellett volna.
Bolt vacakolt azzal a csavarral, amikor megroviditette a feket. En azt csak olajcserere bontanam meg.

Toobee: Magura szerint lifetime olaj, mert nem koti meg a nedvesseget. Ha nem egeted meg, akkor nem lesz vele problema. Most 5 ev leak proof garancia van ra. 2db MT8 -am volt, egy 2012 -es es egy 2016 -os. Mindegyik ugy ment el tolem, hogy eladas elott csereltem az olajat 1x, es nem folyt egyik sem soha.

Itt nem feltetlen a fek a hibas... Inkabb a szerviz lesz a ludas, amelyik osszeszerelte. Eloszor kiderult, hogy nem jol legtelenitettek ki az elsot es a hatsot is, miutan megvagtak es feltoltottek oket. Azt en megcsinaltam rendesen. Nem mobilizaltak a dugattyukat sem, ezt is megcsinaltam. Sot, a tarcsakat sem szabalyoztak be. Es lehet, hogy az lesz, hogy vagy a csavart nem jo erovel tekertek vissza, vagy bekerult egy szennyezodes, ami miatt folyott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.