Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185951) cellpeti válasza zsocy (#185950) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia! Csokicsibész azt mondta az alap Decathlonos görgőbe nem megy bele a 29es kerék :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#185952) ZolkoW válasza cellpeti (#185951) üzenetére


ZolkoW
őstag

fogalmam sincs, íg van-e, de 29-essel is az ember általában vesz egy max 35-ös görgőre való gumit, ami alig nagyobb, mint egy bármilyen országúti, az meg nyilván belemegy...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#185953) xy.zsolt válasza ZolkoW (#185952) üzenetére


xy.zsolt
őstag

pláne miután mindenképpen görgőhöz való gumit érdemes használni

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#185954) RexpecT válasza cellpeti (#185951) üzenetére


RexpecT
addikt

[link]
Kompatibilitás
Minden 26-28”-os kerékkel kompatibilis.

(#185955) cellpeti


cellpeti
veterán

köszönöm szépen :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#185956) Hasaggymeg válasza cellpeti (#185951) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Legfeljebb gumi nélkül használod, úgy a súrlódás is kisebb lesz. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#185957) mobal


mobal
MODERÁTOR

Az SLX az mit tud, hogy a Deore fölé van pozicionálva, de az XT alá?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#185958) varsam


varsam
őstag

Tegnap kb november óta először újra voltam egyet tekerni, nem is tudom miért nem mentem eddig... Annyira jól esett, hogy azt elmondani nem lehet :)
Volt kis dagonya, de szuper idő volt, 6-8 fok, kis napsütés, enyhe szél és sikerült jól öltözni is.



(#185959) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Most olyat kérdezek, ami majdnem olyan, mintha Decás bringák után érdeklődnék, de mégis: Suntour teleszkópokat honnak lehet venni? A komolyabbak/félkomolyak érdekelnek, pl. Raidon, de inkább fölötte. Boost 29/27,5+, és 100mm út (vagy ami összehúzható akkorára).
Nyilván kerestem párat, de a honlap sem sokat segít, pl. ott Epixonból csak gyorszárasat látok, meg itthoni boltokban inkább a trekking kategória van, ahogy látom. Ja, persze külföld is játszik, de eddig ott sem jártam sikerrel.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#185960) Hasaggymeg válasza mobal (#185957) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól függ milyen alkatrészre gondolsz. Sor, hajtómű, hajtőműcsapágy, agyak, váltók könnyebbek, szebbek (bár ez ízlés kérdése), tartósabbak (de ez sem mindig igaz). A váltókarnál meg itt ránézhetsz a különbségekre, rákeresve egyes funkciókra. Röviden egyik sem tudja a multi release, és instant release funkciót amit az XT kar tud.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#185961) xy.zsolt válasza varsam (#185958) üzenetére


xy.zsolt
őstag

elárulom miért nem....mert 1-2 napot kivéve qrva hideg volt :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#185962) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#185961) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...de majd ma! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#185963) 6030D válasza xy.zsolt (#185961) üzenetére


6030D
Ármester

Az idei ősszel szerintem nagyobb baj volt, hogy vagy esett vagy nyirkos volt az idő/út. Pár éve volt az a napsütéses -5-10 fok, abban legalább lehetett tekerni. :)

ZolkoW: valami nagyobb boltnál próbálkoznék, ahol lehet kapni valamelyik verzióját, hogy hoznak-e olyat, ami neked kell. Bikepro?

Hasaggymeg: azért outisok ma igen csak figyeljenek melyik irányt választják. :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#185964) cellpeti válasza Hasaggymeg (#185956) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi :R :R :DD :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#185965) varsam válasza xy.zsolt (#185961) üzenetére


varsam
őstag

Tényleg gány volt. Egyet bánok, hogy hóban nem voltam kint tekerni.

(#185966) jjeahh válasza ZolkoW (#185959) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Epixon le lett butítva, már kb Raidon szintű :( . Raidon után a következő igazi lépcsőfok inkább az Axon (olvasottak alapján). Epixonból már nem is létezik más, csak gyorszáras.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#185967) ZolkoW válasza jjeahh (#185966) üzenetére


ZolkoW
őstag

:( akkor ez megmagyarázza, a gyártói honlapon miért csak azt látok. Én meg azt hittem, csak nem frissítették. Mindenesetre épp azt tettem, amit 6030D javasolt, és írtam az egyik kedvenc hazai boltomnak, meglátjuk. Épp rámozdultam egy használt Raidonra egyébként, csak elvitték :) Az mondjuk nem könnyű, de azért nem is vállalhatatlanul nehéz. Azt valahogy még mindig nehezen veszi be a gyomrom, hogy egy valamire való teleszkóp majdnem annyiba kerüljön újonnan, mint a komplett biciklim.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#185968) NoiZz


NoiZz
tag

Sziasztok, 6 éve van outim és szeretnék mellé egy mtb-ot, nagyjából egy mindenest keresek erősebb leejtőre és hosszabb túrára is, xc/hardtail vonalon nézelődőm
pl X-Caliber 7 , Roscoe 6 , Merida Big Nine 400 (súlyelőny)
melyik lenne a jobb választás vagy mit ajánlotok még?

[ Szerkesztve ]

(#185969) Hasaggymeg válasza 6030D (#185963) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...vagy merre kapcsolják be a sztrávát. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#185970) Hasaggymeg válasza NoiZz (#185968) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Inkább ezt vagy még inkább ezt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#185971) sebgutkopf válasza bajnokpityu (#185943) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen a legújabb 37-es. Nekem is nagyon tetszett és gondolkoztam, hogy kipróbálok egyet a kövi futócipőnek, amikor kerestem. De eddig mindössze 2 embert láttam, akiknek normálisan állt benne a lába, mindkettő fiatal vékony egyesületi sportoló volt, rajtuk kívül a látvány ilyesztő volt. Egy neutrális / szupináló cipő lett az új pegazus utánaolvasva.
A kondi hiánya nem kifogás arra, hogy befelé dőlve állhat a boka, annak nem szabad bedőlnie, olyan cipőt kell venni, amiben normális bokatartással tud az illető futni. Ha lúdtalpas hordjon betétet, ha meg pronál (mint én is enyhén), akkor pronációs alátámasztásos stabil cipő kell.
Hát ez van nekem ezért kiesett.

(#185972) sebgutkopf válasza xy.zsolt (#185944) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Normál esetben mindenki kicsit kívül fog talajt. A kérdés utána mi történik. Akinek szupinál a lába annak talaj fogás után kifelé áll a bokája egy neutrális cipőben, vagy mezitláb és azt látni, hogy a cipő külső széle a súlyáthelyezés során erősen kifelé megrogyaszkodik.
Nagyon ritka a valóban szupináló láb.
De ja felpróbálni érdemes lehet egy új pega-t neked, majd valaki nézzen meg hátulról hogyan áll a bokád futás közben, simán lehet, hogy szerencsés neutrális tartásod van.

(#185973) Hasaggymeg válasza NoiZz (#185968) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A link nem műxik ( :F ) az első ez volt, és még ez is jobb lenne mint a 10 sebességes Trek, vagy a 11 sebis Merida...szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#185974) xy.zsolt válasza sebgutkopf (#185972) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi az infót. Lehet tényleg az lenne a legjobb ha egy hozzáértő ránézne mizujs....mielőtt 30+ezret költenék cipőre

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#185975) sebgutkopf válasza Runner_fxr (#185948) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Persze jobb lenne egy nagyobb akksi, illetve lehet venni 2-vel a bringát, amivel már nekem értelmezhető a koncepció mire való.
Amikor itthon vagyok kishazánkban, ahol nincs felvonós pálya. Helyszínre (trailcenter, vagy egyéb pálya) elmegyek kocsival, leparkolok a pálya alján, kiveszem a bringát, felmegyek és lefelé kedvemre veretek, majd ismét felvisz az ebike és mehet újra és újra a buli. Mivel úgyis lejtőzés van, ezért sok cuccot nem visz magával az ember, minden a kocsiban van, mint egy központ (innivaló, szerzámok, pótakksi), ahova minden kör végén le is érkezem a bringával. Amikor meg X kör után kevés az akksi, akkor a kocsinál cserélek és mehet tovább a buli.
Lényegében a bringa bikeparkot csinál a felvonó nélküli pályákból, ez erre való nem túrázni. Pure fun :)

(#185976) RexpecT válasza NoiZz (#185968) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha a súly számít, és nem érdekel, hogy mivel van matricázva a bicikli(illetve a színválaszték sincs), akkor a Decathlonos Rockridek között érdemes szétnézni. XC100 és XC500 van ebben az ársávban.
A Meridának ha jól látom rugós a villája, az már elég felejtős szerintem ebben az ársávban.

[ Szerkesztve ]

(#185977) cellpeti


cellpeti
veterán

Akkor ha jól értelek titeket, ehhez a görgőhöz, ilyen gumiköpennyel bele kell mennie.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#185978) Hasaggymeg válasza RexpecT (#185976) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Decathlonos bringák nem túl nehezek, simán hozzák a középmezőnyt, sőt. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#185979) RexpecT válasza Hasaggymeg (#185978) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen, azt hiszem a karbon Cube-od súlyban kb. annyi mint az XC500(XC500 11,5 kg az M-es pedál nélkül). Persze ott még sokat lehet lefaragni a vázon kívüli cuccok cseréjével.
Egyébként most nyoldacikán mutatják be facebook élőben az idei Rockrider újdonságokat, elvileg már többfajta színkombó is elérhető lesz. Kíváncsi vagyok rá eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#185980) jjeahh válasza RexpecT (#185979) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, hát a Reba is sokat számít, valszeg 4-500g-al könnyebb csak a teló, mint a Judy.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#185981) werszomjas válasza RexpecT (#185979) üzenetére


werszomjas
őstag

Én is néztem az XC 500-at, ezért az árért eléggé bestbuy a felszereltség, egyedül a váz alatt vezetett kábelek miatt került ki a kalapból, az ott valami szméletlen ronda lett, illetve sajnos nem is kapható már :(

[ Szerkesztve ]

üdv

(#185982) ZolkoW válasza werszomjas (#185981) üzenetére


ZolkoW
őstag

tyűűű, az valóban nem a legszebb, de ha egyenesre rendezi az ember, egy fokkal jobb az összkép. Amúgy nem is gondoltam volna, hogy ilyen apróságok is bírnak örömet okozni, de az összes eddigi mtb-men ment valami a felsőcsövön, oldalt, felül, vagy alul, és végre a mostanin nincs ott semmi kábel, tehát amikor megfogom, hogy átemelem valamin, akkor nincs útban..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#185983) 6030D válasza ZolkoW (#185982) üzenetére


6030D
Ármester

A Focus óta mondom, hogy nincs jobb a rejtett kábeleknél, azóta le vagyok hurrogva, hogy de sz*r szerelni. Tyű... A Meridán a fék a felsőcsövön megy, utálom is, beleakad a rongy, gyűjti a koszt, hülyén néz ki. Több, mint 2 éve megvan, azóta nem kellett onnan leszedni/kifűzni, szóval futhatna belül is.

Ilyen szép volt, ni. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#185984) cettlee


cettlee
őstag

hali

sosem volt még uj bringám, ezekkel a betétekkel mit kell csinálni? hogy szedjem ki?

(#185985) INTELligent válasza cettlee (#185984) üzenetére


INTELligent
senior tag

A féktárcsát szeretnéd levenni? Ahhoz itt találsz egy leírást a szükséges szerszámokkal. Valami ilyesmi kell neked (mert kívül van a centerlock záróanyán a menet).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#185986) RexpecT válasza werszomjas (#185981) üzenetére


RexpecT
addikt

Esztétikailag nem a legszebb valóban, viszont szerelés szempontból jobb(ettől függetlenül szerintem is jobb lenne a rejtett). Talán majd az idei modellfrissítésben megkapja ezt is.
A hónap végén megint lesz készleten, megkérdeztem az ügyfélszolgálatot :).

(#185987) jjeahh válasza 6030D (#185983) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Engem csak egy dolog miatt zavar a kívül vezetett bovden: teljesen szétkarcolja a fényezést és a bovdentartó szemek miatt le sem lehet rendesen fóliázni a vázat. Mondjuk én attól is agybajt kapok, ha terepen a bovdenek zörögnek a vázban :D . Szerintem az a legkirályabb, amikor a bringa aljára műanyag vázvédő burkolat van csavarozva gyárilag és alatta vezetik el a bovdeneket szép sorban. Pl. Ghost Lector: [kép]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#185988) RexpecT válasza jjeahh (#185987) üzenetére


RexpecT
addikt

Ilyet még nem is láttam, tényleg jónak néz ki. :K

(#185989) Nutra


Nutra
tag

A második, persze elég saras tekerés után most csapattam le vízzel a bringát és így néz ki a jobb hajtókar. Ez lehet az én hibám vagy gyárilag ilyen sz@r a festés kopásállósága?

(#185990) werszomjas válasza RexpecT (#185986) üzenetére


werszomjas
őstag

A szerelés engem nem izgat, azzal majd küzd a szerelő (bocs Runner :DDD ) úgy vagyok vele, hogy 400-500k-ért legyen már szép amit veszek :K
Ráadásul nekem a bringa szállítóm is pont azon a vázon szorít, így ezért sem szerencsés.
Az újat ha bemutatják, az mikortól leszkapható, azt tudod esetleg?

(#185989) Nutra# Uhhh, ez azért durva egy pár napos bringától :Y

[ Szerkesztve ]

üdv

(#185991) jjeahh válasza Nutra (#185989) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez az új Deore :Y . A másiknak nincs semmi baja? Szerintem ez valami selejtes darab lehet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#185992) RexpecT válasza werszomjas (#185990) üzenetére


RexpecT
addikt

Azt még nem lehet tudni, remélem majd kiderül hétfőn.

(#185993) Nutra válasza jjeahh (#185991) üzenetére


Nutra
tag

A másik rendben. Lehet, hogy hozzáérhetett a kamásli :F
Annak azért még sárosan sem illene így lekapnia a festéket, azt hiszem... Nomeg a trekkinget és a 26ost is használtam ugyanebben a cipő+kamásli kombóban, azokon karc sincs.
Meg is nézem, hogy mennyi hely van a cipő és kar között. Bár csak észrevettem volna, ha folyton hozzáérek...

(#185994) mobal válasza Nutra (#185989) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tyű. Az valamiért jól lekopott :F

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#185995) jjeahh válasza Nutra (#185993) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem akkor sem kéne így kinézzen. Nálam a vacak Acera hajtókar sem karcos, pedig lehet lassan van már 2 éves és sokat sarazok

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#185996) RexpecT válasza Nutra (#185993) üzenetére


RexpecT
addikt

Lehet érdemes lenne róla csinálni egy videót, ha ilyen szar a festés, akkor lehet körömmel is letudod tolni. Ha normális a Shimano supportja, akkor erre valami kompenzációt ki kellene találniuk..

(#185997) Nutra válasza jjeahh (#185995) üzenetére


Nutra
tag

Ha nagyon akarom, akkor épp hozzáérhet a neoprén kamásli. Viszont pont ott van rajta egy fényvisszaverő Giyo felirat, annak semmi kopása nincs :F Van fotó, beszélek a bolttal...
RexpecT nem pattogzik le, szép sima a felület, kézzel nem érezni a foltok határát.

[ Szerkesztve ]

(#185998) jjeahh válasza Nutra (#185997) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg egyedi hiba, valamilyen réteget lefelejtettek festéskor (?). Guglin semmit nem találtam a témában, szal másnál nem kopik, vagy annyira ritka, hogy még nem volt aki panaszkodjon :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#185999) Nutra válasza jjeahh (#185998) üzenetére


Nutra
tag

:R

(#186000) bszg@


bszg@
tag

Hátsó váltó. Pár napja észrevettem, hogy lustán vált lefelé. Letakarítva, minden forgáspont megkenve. Határolók bowden nélkül beállítva. Bowdent rögzítem, egyet váltok felfelé, bowden feszítőt addig tekerem, amíg felvált, ezután viszont nem teszi le. Ezt bármelyik közbenső fogaskeréknél így csinálja. Szóval vagy felfelé vált, vagy lefelé viszonylag rendesen. Második lánc, 0,75. Sor szerintem elég jó még (főleg alul :(( ). Esőben, vizes úton szinte soha nem megyek, viszont sokat mosom.
Akkor most újra kell bowdeneznem? Outi 105-ös.

Más. Fékfolyadék cserét gondolom az idő határozza meg, nem a használat. Mennyi ez az idő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.