Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Melack


Melack
veterán

FIGYELEM! A topicban (és a lapcsalád egyéb területein is) a meghívós linkek megosztása spamnek minősül!

"Mert igény, az volna rá" via punky10

A fórum célja,hogy a napjainkban egyre jobban terjedő felhő alapú adattárolásról szolgáljon infóval mindenkinek, akinek igénye lesz rá - és lesz, mert tárhely mindig kell.

Eddig ismert, használt szolgáltatások:

Dropbox

Sugarsync

ph!-s Sugarsync cikk és topic

Box.com

Google Drive

[ Módosította: 7 ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2) Lasy válasza Melack (#1) üzenetére


Lasy
veterán

A sima box.com oldalt se hadjuk ki. :D

+36702778032

(#3) Melack válasza Lasy (#2) üzenetére


Melack
veterán

Ezért is kellene összeszedni azokat, amiket ismerünk :) Én az első bejegyzésben le is írtam, amit én tudtam. De ha lesz elég, akkor kérünk egy modit, és javíttatjuk a dolgokat. Microsoftnak a sajátja is ide tartozik?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4) NGA


NGA
addikt

Skydrive 25 giga ingyen tárhellyel nekem tökéletes. Még a wp7 integrációja is tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#5) Melack válasza NGA (#4) üzenetére


Melack
veterán

Én is erre gondoltam, csak a neve nem ugrott be :)

És azt eléred minden platformról?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6) Lasy válasza Melack (#3) üzenetére


Lasy
veterán

érdemes olyat beletenni, amit telefonnal is elérhetünk, és könnyel használható.

+36702778032

(#7) NGA válasza Melack (#5) üzenetére


NGA
addikt

Persze. www.skydrive.com
Gladinet is tökéletesen kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#8) Melack válasza NGA (#7) üzenetére


Melack
veterán

SkyDrive nem elérhető Androidon, legalábbis itt ez derül ki nekem. De azért továbbra is fura, hogy van iOSre :)

Lasy: Nekem Dropbox baromi egyszerű, és ezzel gondolom sokan lesznek még így. Ez a rendszerintegráció jó dolog.

Vajon az Apple sajátját, az iCloudot is be lehet ide venni, vagy sem? (Tudom, platformfüggő, de akkor is)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9) NGA válasza Melack (#8) üzenetére


NGA
addikt

Dehogyisnem:

Skydrive androidra

(#10) olivera88


olivera88
veterán

Van még a Comodo cloud 5gb ingyen tárhely. Akkor Adrive 50gb tárhely ingyen, sajnos nincs kliens hozzá ingyenes módban.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11) Melack válasza NGA (#9) üzenetére


Melack
veterán

Én kérek elnézést, ezek szerint a linkelt oldal nem az igazi.

És mennyire jól használható?

olivera88: az az 50Gb nem tűnik rossznak... (kliens az kell, tuti. De így sem rossz)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#12) NGA válasza Melack (#11) üzenetére


NGA
addikt

A Skydrive? Nekem tökéletes. A képeimet is ott tárolom, wp7 telefon automatikusan fel is tudja tölteni, ha net közelébe jut. A képeket látom a photo hubban, a doksikat az office hubban, és sok program is használja tárhelynek. Pl a Gameboy, Nintendo emulátor wp7-re. De ezt használja az acrobat, a sok ebook olvasó stb.

(#13) Melack válasza NGA (#12) üzenetére


Melack
veterán

Lehet lassan azt is érdemes lenne bevenni a feltételek közé, hogy melyik mennyire épül be a rendszerbe. Mert ahogy ezt olvasom, nem elhanyagolható. És ebből kifolyólag, nem is lehet olyan könnyen áttréni egyikről a másikra.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14) Dave™ válasza Melack (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

A dropbox az egyik legzseniálisabb szolgáltatás szerintem. Sok mindenben többet tud a konkurencia, de egyszerűségben és kényelemben a dropbox verhetetlen, én is ezért maradok nála.

(#15) Melack válasza Dave™ (#14) üzenetére


Melack
veterán

Azt meg kell hagyni, hogy nagyon jól beépül a rendszerbe, nem kell külön előhívogatni, PCn és Androidos telón is használom, tényleg egyszerűbbé tette a dolgokat. Fotókra mondjuk a Picasat használom, de msot átrendezem a dolgokat, és oda csak a családi fotók kerülnek fel, biztonsági mentésként. Évente 5 dollárt megér azt hiszem. A dropbox meg lesz a mindent rá :)

A többit is ki kellene próbálni,de nincs kedvem mindenfelé regelni...

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16) NGA válasza Dave™ (#14) üzenetére


NGA
addikt

Nekem volt, meg sugarsync is, de a 2 giga elég soványka, a képeim többek.

(#17) Melack válasza NGA (#16) üzenetére


Melack
veterán

Én épp emiatt döntöttem úgy, hogy kibővítem a Picasat. Évente 1200 Ft (kb) megéri azt, hogy jó legyen, és elérjem a fotóimat. Pisaca klienst még leszedem - talán - Androidra, és jó is. De egyelőre nem látom értelmét. (QuickPic ha ezt még tudná, jajj....) A létfontosságú doksijaim nincsenek 2 Gbnál nagyobb mennyiségben. Most vagyok 4,25Gbnál, mint felhasználható max - még kellene 2-3 reg a linkemről :DD

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18) Dave™ válasza NGA (#16) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem már 7,8G van, és teljesen free account :)

(#19) olivera88


olivera88
veterán

A Dropbox nál most 16gb ig lehet növelni az ingyenes tárhelyet, és a meghívókért 500mb tárhelyet adnak a 250mb helyett, és az régebben elküldött meghívásokra is vonatkozik. Képtárolásra meg szerintem Imageshack itt is van feltöltőkliens.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20) Melack válasza olivera88 (#19) üzenetére


Melack
veterán

Én is ezért törekszem még pár meghívottra. 5-6Gbtal már igen szépen elférnék.

Képtárolásra és - gmaileseknek főleg - a Picasat javaslom továbbra is. Igaz, Linux alá nincs már/még hivatalos kliens, de megoldható az - digiKAM pl.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21) NGA válasza Dave™ (#18) üzenetére


NGA
addikt

Hát azért a free 25 gigától még messze van :-)

(#22) Melack válasza NGA (#21) üzenetére


Melack
veterán

De nem Microsoft, ez ne felejtsd el :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23) Dave™ válasza NGA (#21) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az a free 25 azért elég csalóka, abból csak 5 giga használható desktop szinkronizációra, és sokkal körülményesebb is a használata (szinkronizációra), mint a dropbox. Nekem is wp7 van, jó is az integráció, de nem közvetlen konkurensei egymásnak, a dropbox egyszerűségben szerintem mindenkit leköröz.

(#24) NGA válasza Melack (#22) üzenetére


NGA
addikt

És miért baj, ha microsoft? Attól, mert te esetleg utálod, más még használhatja a windows 7-et, windows phone 7.5-öt, xbox-ot stb. Nekem semmi bajom az ms-el. Munkahelyemen is w7-et használok, amióta fel lett telepitve, azóta fut, gyors, stabil. Otthon w8cp-t, ez a feltelepités óta csak altatva lett, nem kapcsolom ki a laptopot, és stabil.

[ Szerkesztve ]

(#25) Melack válasza NGA (#24) üzenetére


Melack
veterán

Félreértés ne essék: otthon Win7/openSUSE fut a gépemen, melózni meg OsX-szel melózok. Nincs bajon a Microsofttal, mert sokat és régóta használom. Csak felhoztam egy olyan választ, amit már hallottam/olvastam.

És ha meglesz az XBoxom végre valahára, akkor nekem is kell aktívan használni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26) NGA válasza Dave™ (#23) üzenetére


NGA
addikt

Az 5 giga azért a word, excel doksikra bőven elég (mások összesen adnak ennyit, vagy a felét), a maradék 20 giga meg a gladinettel simán szinkronizálható. Amit bemásolok a megfelelő könyvtárba, azonnal megy fel. A w8 meg hozza majd a teljes skydrive integrációt.

[ Szerkesztve ]

(#27) Melack válasza NGA (#26) üzenetére


Melack
veterán

Google Drive? Mert ugye az is 5Gbtal indít, és ahhoz is sokminden csatlakozik.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28) Syd69 válasza Melack (#27) üzenetére


Syd69
aktív tag

Olyan van már? Eddig csak azt olvastam,hogy előbb-utóbb indul :F

Alma

(#29) Melack válasza Syd69 (#28) üzenetére


Melack
veterán

Lesz. Várhatóan. Igazából az lesz az érdekesebb, hogy miként oldják meg a keretprogramot, mennyire tudják jól integrálni, illetve mennyire működik együtt a jelenlegi on-line tárhelyükkel.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#30) Syd69 válasza Melack (#29) üzenetére


Syd69
aktív tag

Köszi

Alma

(#31) atillaahun válasza NGA (#9) üzenetére


atillaahun
veterán

Ahogy látom ez a Skydrive még mindig elég kaka. Ott a 100 MB-os fájlméret korlát, az online egyidejű szerkesztés csak olyanokkal lehetséges, akiknek szintén van hozzáférése, nem lehet szinkronizálni a tárhelyünk tartalmát Android-ra, és stream-elési lehetőségről sem olvastam sehol.
Ha valamiben tévednék várom a korrigálásokat.

[ Szerkesztve ]

(#32) olivera88


olivera88
veterán

Már letölthető a Google drive . Mindjárt ki is probálom.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33) Melack válasza olivera88 (#32) üzenetére


Melack
veterán

Ez nem a hivatalos Google Drive. Ha megnézed, akkor nem ad 5Gb helyet, csak lehetőséget arra, hogy szerkeszd a doksikat. Nem ugyanaz.

attilahun: azért a Dropbox sem feltétlen a könnyű használhatóság netovábbja. Amíg nem találtam rá a fórumban egy linkre, nem tudtam csak úgy megosztani egy fájlt/mappát bárkivel, egészen addig, amíg a másik be nem regelt. zip/rar fájlt a mai napig nem akar megosztani, és a 250Mbos raromat sem akarja feltétlen megenni.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34) olivera88 válasza Melack (#33) üzenetére


olivera88
veterán

Tényleg nem. Sorry.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#35) atillaahun válasza Melack (#33) üzenetére


atillaahun
veterán

Na igen, végülis én se azért írtam, mert a Dropbox meg annyira hibátlan volna, de az mégis csak szabadabban használható. Bár emiatt a megosztásos dolog miatt amit mondasz, én is sokat szidtam őket. Egyelőre nem engedélyeztem még benne ezzel az új linkkel, de így már egy fokkal azért használhatóbb lesz.
Már csak a csoportos online egyidejű fájlszerkesztést kellene megcsinálniuk, és teljesen elégedett lennék velük.

(#36) NGA válasza atillaahun (#31) üzenetére


NGA
addikt

A 100 MB egyértelmű miért van. Hogy ne filmeket osszál meg rajta. Zenét streamel, azt kipróbáltam, filmet még nem próbáltam, majd megnézem. Az online egyidejű szerkesztés nekem nem szempont, én tárhelynek használom.

(#37) hati


hati
addikt

Vegyétek fel a listára az ubuntu one-t is. 5GB az ingyenes rész.

(#38) TRob1 válasza Melack (#33) üzenetére


TRob1
veterán

A dropboxra írtad a rar/zip dolgot?
Az aláírásom végén látod a Primo linket? Meg tudod nézni? :F Bárki meg tudja, ha van db-a ha nincs.

Jah, a Min.us-t se hagyjátok ki a felsorolásból az alap 10 gigájával. Nekem az tökéletesen elég képekre videókra, főleg hogy elértem az 50gigát vele...
Dropbox: 21,4Giga egyelőre (még várok hozzá 2-t)
Az 50 gigás Box-omat lassan el is felejtem, az nem bejövős.
És a SugarSyncet is szüneteltetem perpill (pedig az is már vagy 16giga).
És jövő héten indít a Google is 5 gigával... :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#39) Melack válasza TRob1 (#38) üzenetére


Melack
veterán

Igen, arrra. Látom a Primos linket, meg is néztem, és mostmár nekem is van ilyen. De ehhez az első hsz-ben linkelt fórumban találtam meg a megoldást. Így már megy, nagyinak is.

Amint összejön egy lista, módosíttatom az első hsz-t, és tételesen felsoroljuk az összes ilyet, kezdő tárhellyel együtt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40) atillaahun válasza NGA (#36) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem tudom mér fáj az nekik annyira ha felteszek rá pár videót megosztani, vagy csak egyszerűen biztonsági másolatként. A 25 GB azért elég sovány ahhoz, hogy ráhúzzak egy warez oldalt-t, szerintem ez a veszély nem fenyeget. Vagy akkor vegyék le 20-15-10 GB-ra, de a 100 MB-os fájlkorlát az szerintem elég gyenge. Programom is van egy pár ami nagyobb annál, és jó lenne biztonságban tudni.
De nem ez a fő visszatartó erő igazából, hanem az Android-os szinkronizálás hiánya számomra.

(#39) Melack
Az lenne az igazán korrekt, ha néhány szempont alapján is, táblázatos összehasonlító módszerrel lennének felsorolva. Hogy melyik mit tud, meg nem tud, és pipálgatni.
Gondolok itt olyan szempontokra, mint a szinkronizálás PC-re, és Android-ra, zene és videó stream-elése, fájlméretkorlát, közvetlen kilinkelés a kliensekből, dokumentumok online, neadjisten csoportos szerkeszthetősége, ingyenesség, meg biztos van még pár ami másnak fontos.

[ Szerkesztve ]

(#41) Melack válasza atillaahun (#40) üzenetére


Melack
veterán

Jelen pillanatban is ezen jár az agyam, hogy miként lehet használható formába önteni mindezt. Cikket is tervezek belőle, de ez egy másik történet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#42) NGA válasza atillaahun (#40) üzenetére


NGA
addikt

"Nem tudom mér fáj az nekik annyira ha felteszek rá pár videót megosztani, vagy csak egyszerűen biztonsági másolatként."

Talán azért, amiért becsuktak jópár fájlmegosztó oldalt. Elejét kivánják venni ennek.

(#43) TRob1 válasza atillaahun (#40) üzenetére


TRob1
veterán

+sztem még a kezdő elérhető tárhely és annak bővíthetőségi lehetőségei...

¤ R'n'R ¤

(#44) Syd69 válasza NGA (#42) üzenetére


Syd69
aktív tag

vagy egyszerűen a szolgáltatás minősége látná kárát.

Alma

(#45) Melack válasza TRob1 (#43) üzenetére


Melack
veterán

Plusz hogy mennyiért tud és mennyi tárhelyet venni mennyi időre; szinkronizálás mennyire gyors; mennyire nehéz kezelni a webes felületet és a klienst... sok sok szempont lehet mérvadó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#46) olivera88


olivera88
veterán

Felraktam a Comodo felhőjét. A telepítés során lehetőség van Magyar nyelv választására is. Miután telepítettük a kliensprogramot egy új egy új lemezt hoz létre Comodo Cloud néven, ebben található egy dropped files és egy sync nevű mappa.
A feltöltés nagyon praktikusan meglett oldva, ha elkezdek egy elemet mozgatni akkor automatikusan megjelenik egy kis doboz amire csak re kell húzni elemeket. Ezt az ablakot ki is lehet kapcsolni a tálcáról.
A feltöltés közben lehetőség van feltöltés szüneteltetésére és megszakítására is. Alapból 5gb tárhely jár, de meghívásokkal 10gb lehet kibőviteni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#47) Melack válasza olivera88 (#46) üzenetére


Melack
veterán

Hát ez a kiírás priceless :)

De a megoldás nem tűnik rossznak DB mappájához képest. Határozottan baráti megoldás. És mobil kliense milyen?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48) olivera88 válasza Melack (#47) üzenetére


olivera88
veterán

Sajnos mobil kliense nincs.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#49) Melack válasza olivera88 (#48) üzenetére


Melack
veterán

Lehet vkinek ez előny lehet, bár sose lehet tudni. És mi a szubjektív véleményed a programról?

Azt hiszem TRob1 már csak a felhőben él :)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50) TRob1 válasza olivera88 (#48) üzenetére


TRob1
veterán

A Comodo-nak?

(#49) Melack:
Jahm. :D
Nem használom, nem is ismerem, csak mikor írta hogy feltette, ránéztem van-e droidra. :K (És nem reggeltem, az 5. felhőm a guglié lesz jövő héten :DDD)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.