Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrBubo77


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

valójában 12 megapixeles a szenzor 2,7x-es nagyítással, csak belevág a látószögébe az algoritmus, majd picit belenagyít.
Ki volt az, aki ilyet kitalált? :F

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2) klaya86 válasza DrBubo77 (#1) üzenetére


klaya86
senior tag

Szerintem egyáltalán nem gáz. Ez minimális levágás majd belenagyítás. Érdemben nem hiszem, hogy rontaná a képminőséget.

(#3) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Nagyon hiányzik egy komoly rivális Android fronton. Hiába a legjobb UI, egyes hardverelemekben lemaradtak a konkurenciához képest.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#4) joey04


joey04
titán

ez valami borzalmas ötlet.

(#5) doooo


doooo
veterán

Amúgy ennek semmi értelme nem lenne. Mármint semmilyen szempontból sem. Szóval rossz pletyka egyelőre.

(#6) golf


golf
kezdő

Ha már a Leica, Zeiss, Hasselblad logók ott figyelnek sok mobilon, valamelyik gyártó igazán kiadhatna legalább 1 olyan telót, ami tényleg a fotózás iránt érdeklődőknek készült és a fotográfiában talán nem véletlenül legnépszerűbbnek számító látószögeket használja...

A szenzorzoom meg maradhatna az ezek közti átmenet megoldására, nem azok kiváltására.
Nevetséges, hogy a fotós tudással reklámozzák az összes telefont, de egy 28, 35 és lassan már 50 vagy 70mm ekvivalens lencsét meg nem kínálnak.
Ilyen 23 meg 110mm fixek, aztán örülj paraszt az 5x "zoom-átfogásnak". :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Polarstar válasza golf (#6) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A valódi 70-es jó lenne. Ellenben menne a pixelhuszáros hiszti, hogy "csak ennyi?" . Szóval reálisan jó. Marketingben nem jó. A marketing pedig mindig kukázza a józan észt. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8) The A Team


The A Team
csendes tag

Azért az optikai nagyítás még mindig jobb hiába a sok Mpx! Letöltöttem a két képet és összehasonlítottam egyforma nagyításnál (tábla ugyanakkora volt mindkét képen) és az optikai messze tisztább képet ad. Ezt a Mpx marháskodást el kellene engedni vagy a zoom kamera legyen nagyobb felbontású és ne legyen kisebb a zoom mértéke! Van egy 200Mpx-es főkamera, de a szoftver még mindig kuka. Emellett a zoom kamera meg huszad felbontással rendelkezik és még így is jobb képet ad távoli objektumokról (nagyobb felbontáson a zoom kamerát nem lehetne überelni, ha messze lévő dolgot kell fotózni, például nekem a munkámat nagyban segíti a zoom kamera [OIS előnyben] ).

(#9) hdavid1


hdavid1
tag

Na már megint a szokásos, fotónál még elmegy, de videónál megint kiesik egy látószög. Gondolom nem tudna a 200 megapixelből 3x-os nagyítású 4K videót csinálni.

(#10) jeni


jeni
félisten

Kamera spórolás megy (lesz) felárral?

(#11) TODI1111


TODI1111
addikt

Úgy vannak vele, hogy ha a Vivo [200 Mpx] periszkóp kamerát használ akkor majd ők is.

(#12) Ricardo válasza LosBlancosRM (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyetértek.
Sajnos megteheti, hogy elmarad bizonyos dolgokban, mert az összképet tekintve még mindig a legsokoldalúbb gyártó android fronton, és egy olyan csomagot ad amit így egyben egyik gyártó sem.

[ Szerkesztve ]

(#13) joey04 válasza hdavid1 (#9) üzenetére


joey04
titán

Fotónál dehogy megy el!

(#14) Peterson_


Peterson_
addikt

Ilyen blődségek helyett inkább azon kellene törniük a fejüket, hogy miben illene felzárkózni a konkurenciához képest.

Ilyen például a töltési sebesség, ahol már nagyon illene minimum(!) 60W körül teljesíteni.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#15) tn90 válasza golf (#6) üzenetére


tn90
csendes tag

Számomra a következő megoldás lenne a legideálisabb telefonoknál:
- 18mm-es ultraszéles, normális 2/3"-es képérzékelővel,
- 35mm f/1.8 1" körüli képérzékelővel
- 70 vagy 85mm f/2 portréra, szintén valami normális 2/3"-es szenzorral.
Mindhárom egység pixelösszevonás nélküli 12 megapixellel.

(#16) HThomas válasza The A Team (#8) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

A 200-as képen a vízművek táblán látszik, hogy valami AI-s feljavítás dolgozott a háttérben (pl a 0,6-os számnál, a 6-os karakter). Ritka ocsmány az egész, ahogy maga a vízművek logó is, ami a zoomkamera képén teljesen jól kivehető.

Nem értem ezt... kb az S10-ig még nagyjából értelmes fejlesztések voltak és egyre jobb lett az aktuális generáció évről évre, aztán azóta meg lelassult a fejlődés, ami nem baj, csak közben sorra kikerülnek funkciók és ami marad az is egyre csak szarabb lesz. (Ok, sarkítok, az Ultra a jack-et leszámítva szépen fejlődgetett, legalábbis mostanáig)

[ Szerkesztve ]

(#17) HThomas válasza DrBubo77 (#1) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Csak tippelek, de pl akkor tudnék ilyet elképzelni, ha van a polcon egy csomó 12 megapixeles szenzoruk egy adott méretben, amit be kell építeni, viszont nincs hozzá normális optika, ami a képszéleken is jó képet ad, így inkább vágnak picit.

(#18) joey04


joey04
titán

The Galaxy S25 Ultra will maintain its quad camera setup

Samsung won’t take the liberty of removing the 3x lens, but an upgrade is very possible.

Ez így jobban hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#19) Sumptuous válasza tn90 (#15) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nem natív 12MPx. és a szenzorok sem olyan nagyok, de ez áll a legközelebb az elképzeléseidhez: (bár meglepne, ha nem ismernéd: :D) [link]

50 MP, f/1.6, 35mm (standard), 1/1.49", 1.0µm, PDAF, Laser AF, OIS
64 MP, f/3.3, 85mm (periscope telephoto), 1/2.0", PDAF, OIS, 3.3x optical zoom (vs. 26mm cam)
50 MP, f/1.8, 18mm, 100˚ (ultrawide), 1/1.55", PDAF, OIS

Vagy az elődje: [link]
64 MP, f/1.6, 35mm (standard), 1/1.73", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
64 MP, f/3.3, 85mm (periscope telephoto), 1/2.0", PDAF, OIS, 3.3x optical zoom (vs. 26mm cam)
50 MP, f/2.X, 14mm, 116˚ (ultrawide), PDAF

Illetve: [link]
64 MP, f/1.6, 35mm (standard), 1/1.7", PDAF, Laser AF, OIS
64 MP, f/3.5, 91mm (periscope telephoto), 1/2.0", PDAF, OIS, 3.5x optical zoom (vs. 26mm cam)
64 MP, f/2.4, 16mm, 112˚ (ultrawide), 1/1.7", PDAF

Nagyon jó telefonok, szuper, de nagyjából soha sem frissülő rendszerrel. Méregdrágán. Viszont nincs notch, használható a kamera, és lehet vele gyereket/háziállatot is fotózni beltérben is. Khm..samsung. ;] Én nagyon megszerettem az enyém.

(#20) The A Team válasza HThomas (#16) üzenetére


The A Team
csendes tag


Osztott képernyőn egymáshoz is hasonlítottam gyorsan és elég tré a 200Mpx-es belenagyítva. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.