Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145351) Massmurderer válasza G@ben (#145332) üzenetére


Massmurderer
őstag

Légtelenitöcsavar teeee :DDD

(#145352) 6030D válasza Hasaggymeg (#145350) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, az ahhoz kellett, hogy 135 legyen hozzá az átlagpulzusom. :) Amúgy nem egy nagy szám (csak az 1x miatt esetleg), mert így is 1280. vagyok Straván, Specziár Viktor 57,3-as átlaggal vezet. Van benne lakotterület is. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#145353) G@ben válasza Massmurderer (#145351) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#145354) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Ja, el se mondtam: annyira mér alá a pumpám mérője, hogy én aszerint 1.5-ig nyomtam a kerekeket, majd tegnap megmértük egy külön Schwalbe mérővel, és 2.18-at meg 2.25-öt mutatott. Pedig erre mondtam volna, hogy most egész jól sikerült eltalálni, a valós 2 az tényleg jó lehet.
Vajon a gravelben akkor mennyi lehet? szorozni kell,vagy offsetelni? :) Lehet,hogy én is veszek egy dedikált nyomásmérőt...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#145355) Hasaggymeg válasza 6030D (#145352) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Őt már ez alapján meg is bűntethetnék gyorhajtásért. ;]

Tayrol...sosem éri meg.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#145356) CaNNa3IS válasza haiiro_o (#145303) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Hártánya, hogy ha kipróbálod sosem veszel majd megmerevedettet. Yt, canyon ha újat szeretnél. Ha határon vagy a méretnél inkább a kisebb méret.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#145357) Fall-N válasza TayRol (#145302) üzenetére


Fall-N
veterán

Vagy veszel rá Deora szettet, ami olcsóbb. De lehet jobban jársz ha veszel új bringát hasonló vázzal.

(#145358) Somatom válasza Fall-N (#145347) üzenetére


Somatom
veterán

Ezek szerint a Meridám gyorszáras? Mert kb. 10mp kikapni belőle az első kereket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145359) Fall-N válasza Somatom (#145358) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha ott az egyik felén a kallantyú, amit magad felé húzva kiold a kerék akkor igen. Egyébként sem túl sok variáció van. Létezik a régi fajta menetes végű acél tengely, amire mennek rá a 15-ös anyák. A fejlettebb a gyorszár és az átütős tengely.

(#145360) Somatom válasza Fall-N (#145359) üzenetére


Somatom
veterán

Van egy gyorsfeszítő az egyik oldalon. Azt felpattintom, kitekerem, majd kihúzom a tengelyt és ennyi, kezemben a kerék.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145361) 6030D válasza Fall-N (#145359) üzenetére


6030D
Ármester

Attól hogy átütős, még lehet rajta gyors zár. ;) Ugyanúgy nyitod, csak nem esik egyből le a kerék, hanem kitekered az átütőtengelyt, majd kihúzod, és úgy esik ki a kerék. Ez is kb 5-10 mp, gyakorlatfüggő. De pl a DT tengelyemen meg csak kerni kell, nyitni se.
Amire te gondolsz, szerintem, azokat imbusszal kell oldani, de az sem vészesen sok idő, csak a szerszám legyen kéznél.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#145362) nmate91 válasza Tanczi01 (#145326) üzenetére


nmate91
tag

Látom szerkesztetted, egyébként semmi gond vele, csak kicsi a váz. Még azon is gondolkoztam, hogy át kéne építeni, de sok pénz egy jó váz...

(#145363) rushty válasza Massmurderer (#144467) üzenetére


rushty
senior tag

A Lidl 200ml 800 lancolaj 4féléből melyiket válasszuk?

Revolut meghívó pü-ben

(#145364) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Nem pont az év üzlete, de hátha jól jön valakinek: [link]

(#145365) nrg.960 válasza Hasaggymeg (#145350) üzenetére


nrg.960
tag

"Az a vastag,vázon/villán képezett lyukon átdugott masszív tengely egy merevebb,direktebb kapcsolatot képez a komolyabb igénybevételnek kitett fix váz és forgó kerekek között"

Ez ugyan azt jelenti amit írtam, hogy egy zárt merev rendszert képez, csak szebben leírva.

Egyébként a gyorszár és az átürőtengely között érezhető a különbség, amit leírtál hogy "amúgy egy vakteszten talán csak egy profi érzékelne" azt inkább mondanám a Boost-os rendszer és a sima átütős szabvány (142x12) közötti különbségnek.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#145366) Fall-N válasza 6030D (#145361) üzenetére


Fall-N
veterán

Élőben még nem láttam, jobban meg nem olvastam utána még. De képeken is látszik, hogy jóval merevebb és vastagabb, mint a másik két megoldás.

Mondjuk lopásbiztos nincs, mert két darab állíthatós villáskulcs és a hagyományos kereket is egy perc kiszedni. :D Viszont ha defektet kap az ember út közben legalább könnyebb kiszedni ha van gyorszár.

[ Szerkesztve ]

(#145367) TayRol


TayRol
veterán

Szerintetek, ha méretben megfelelő, megnéztem a vázgeo-t, és semmi extra 1-2mm-től eltekintve, 800 euróért ez jó vétel?

(#145368) nrg.960 válasza TayRol (#145367) üzenetére


nrg.960
tag

A fék nem túl acélos, de nem rossz áron van. A villa sem vészes, a váltás sem rossz, de amint megjön, a féket ledobnám róla. Szerintem az akciós árat megéri.

Fékből valami Deore 615-t tennék rá, aztán vígan el leszel vele.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#145369) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Tegnapelőtt: begyömöszölöm a defektvédő szalagot a kerékbe
Tegnap: bringázás
Ma: lapos kerék
WTF?! Remélem, hogy a szalag dörzsölte ki a belsőt :W :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#145370) TayRol válasza nrg.960 (#145368) üzenetére


TayRol
veterán

Hát a teli áron nem ezt venném, de ennyiért jónak vélem. Igen, a fék az cserés - nem tudom, hogy mit érdemes, amúgy nekem nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

(#145371) nismoka válasza TayRol (#145367) üzenetére


nismoka
addikt

Női váz a leírás szerint.

(#145372) TayRol válasza nismoka (#145371) üzenetére


TayRol
veterán

Tudom, ezt beszéltük pár nappal ezelőtt, rá is kérdeztem a lehetséges különbségekre.

[ Szerkesztve ]

(#145373) Massmurderer válasza -=RelakS=- (#145369) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ha a belsö és a külsö közt van a szalag,és felfujod a gumit,fixen van,el se mozdul.Hogy a retekbe tudja kidörzsölni???

(#145374) ZolkoW válasza Massmurderer (#145373) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezek a gördülés minden centijén (mérnököknek:milliméterén) mozgolódnak egymáshoz képest...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#145375) Napfénysüti válasza 6030D (#145361) üzenetére

Nálam így van a DT keréken, átütős mindkettő de hátul van rajta gyorszár elöl meg imbuszos.

Més que un club!

(#145376) flash-


flash-
veterán

ha tekerés után(de már 1 hete fáj) a csipőm alatt a combcsontom legfelső részénél oldalt van fájdalom jobb és baloldalt akkor az mi lehet? nyereg beállitás vagy a pörgetést nem bírja még a lábam?
nagyjából a képen látható helyen

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#145377) -=RelakS=- válasza Massmurderer (#145373) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Úgy, hogy rettentően merev a cucc, és az eredeti feltekercselésnek csak nagyon kis részét tudtam kisimítani belőle.
Meg kezd gyanús lenni, hogy montiba nem ez kellett volna (a bringaboltosnak mondtam is, hogy az össztelósba kell, erre ezt adja :D én meg nem figyeltem... ), bár az elvékonyult részt lefedi, szóval elégnek tűnt.

Egyelőre úgy néz ki, hogy vagy nagyon lassan ereszt, vagy egyáltalán. Lehet, csak nem tekertem vissza rendesen a szelepet, aztán mikor rácsavartam a szelepsapkát, nekiállt szivárogni

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#145378) Massmurderer válasza flash- (#145376) üzenetére


Massmurderer
őstag

Az öregedés jelei :D :DDD :P

(#145379) Massmurderer válasza -=RelakS=- (#145377) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nem is tudtam amúgy hogy van olyan szalag.Mondjuk nekem a külsöbe van ilyen,szóval felesleges.

(#145380) -=RelakS=- válasza Massmurderer (#145379) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez is a belső és a külső közé kell :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#145381) flash- válasza Massmurderer (#145378) üzenetére


flash-
veterán

34 évesen kicsit korán kezdek akkor öregedni :DD

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#145382) Massmurderer válasza -=RelakS=- (#145380) üzenetére


Massmurderer
őstag

Tudom,olvastam.De nekem a külsöbe van ez mert defektvédelmes.

(#145383) Massmurderer válasza flash- (#145381) üzenetére


Massmurderer
őstag

Dikk..napról napra örgegedünk nem? :P

(#145384) -=RelakS=- válasza Massmurderer (#145382) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem végre leesett, hogy mit írsz. Defektvédelmes külsőd van, és nem kell ilyennel vacakolnod :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#145385) -=RelakS=- válasza Massmurderer (#145383) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ó, hát lassan kezdek abba a korba érni, hogy az gyanús, ha valami nem fáj :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#145386) Massmurderer válasza -=RelakS=- (#145384) üzenetére


Massmurderer
őstag

Már irtam jopár napja amúgy :D

(#145387) haiiro_o válasza CaNNa3IS (#145356) üzenetére


haiiro_o
tag

Ettől én is félek hogy túlságosan tetszeni fog. kicsit zavar azért h közel 15 kg amit kinéztem. de legalább keményebb leszek.

(#145388) Massmurderer válasza -=RelakS=- (#145385) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nekem mostanába a bal alkarom fáj.Van hogy semmi,picit emelek azt napokig fáj.Nem nagyon,de azért érezhetö.

[ Szerkesztve ]

(#145389) samujózsi


samujózsi
tag

Kénytelen vagyok egy rövid korrekció erejéig visszatérni: az esztergomi kirándulásom kapcsán kérdeztem, hogy vajon jogos volt-e azon sofőr felháborodása, aki kis híján elgázolt, miközben a menetirány szerinti bal oldalon toltam a biciklit. (Hogy rámhúzta a kormányt az isten barma, az más téma, azért feljelentettem volna, ha van kamerám)
Ugyan mást kerestem, de a vezess.hu oldalon találtam egy írást a nem vagy rosszul ismert KRESZ előírásokról.
Abban azt írják, hogy kerékpárt, motort tolni az úttesten, az út jobboldalán kell.
Tehát az a gyalogos, aki tolja a járművét mégsem teljesen gyalogos... :W

Egyébként a tegnapi halálos baleset kapcsán kerestem a különbségeket a holland és a magyar KRESZ közt, de ilyet nem találtam.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#145390) bringasisti válasza flash- (#145376) üzenetére


bringasisti
őstag

Fastum 25 mg gél

BENEFON DELTA--------N8

(#145391) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Trialboj-al mi van mostanság? Egy ideje nem láttam sem itt, sem stravan, remélem nincs gond.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#145392) bringasisti válasza samujózsi (#145389) üzenetére


bringasisti
őstag

A gyerek esete egy tragikus baleset. Zárt pályás közlekedés. Nincs országonként más szabályozás

BENEFON DELTA--------N8

(#145393) samujózsi válasza bringasisti (#145392) üzenetére


samujózsi
tag

Lehet, hogy tévedek, de úgy emlékszem, egyes országokban a piros lámpa csak annyi, hogy nézz körül, mielőtt továbbmész, nem jelent kötelező megállást. (kerékpárosokról beszélünk természetesen)
És nem vagyok biztos abban, hogy a holland nem ilyen.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#145394) bringasisti válasza samujózsi (#145393) üzenetére


bringasisti
őstag

A fehér lámpa a MÁV vonalon hogy üzemben van de nem azt jelenti hogy nem jön a vonat. Tragikus eset.

BENEFON DELTA--------N8

(#145395) nmate91 válasza samujózsi (#145393) üzenetére


nmate91
tag

Valamelyik amerikai államban van ilyen, hogy ha nem működik jól, akkor atmehetsz. De amúgy ilyen nincsen Hollandiában pláne. Sok olyan út van náluk, ahol szépen el van különítve a kerékpár út az autósoktól, és gyalogos kereszteződésekben nincs lámpa a bringásnak, lehet gurulni tovább.

(#145396) ZolkoW válasza bringasisti (#145394) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez így volt, de tudtommal épp változott arra,hogy ha fehér, akkor nem jöhet vonat.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#145397) rushty válasza rushty (#145363) üzenetére


rushty
senior tag

Most kapható.
Nem csináltam meg tisztítást, fujast.
Melyik lehet a megfelelő?
Leírás alapján hasonló. Hátha valaki látta.

Revolut meghívó pü-ben

(#145398) nmate91 válasza ZolkoW (#145396) üzenetére


nmate91
tag

(#145399) bringasisti válasza ZolkoW (#145396) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor gyerek voltam volt a zöld és piros. A Rádió néhány riportere keresztül ment a zöld jelzésen és jött a gyors. Az akkori politikai helyzetben csak ők merték az ügyet nyilvánosságra hozni és akkor lett a változtatás hogy nem zöld hanem fehér.

BENEFON DELTA--------N8

(#145400) Jester01 válasza nmate91 (#145398) üzenetére


Jester01
veterán

Az igen rossz cikk, logikából egyes.

"A folyamatosan villogó fehér fény nem azt jelenti, hogy nem jön vonat, az csupán ellenőrző jelzésként funkcionál, vagyis azt jelzi, hogy a berendezés helyesen működik, szóval ha vonat érkezik, akkor át fog váltani pirosra."

Ebből pont az következik, hogy ha fehér akkor nem jön, mivel ha jön akkor piros. :U

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.