Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142101) itouchfan válasza Massmurderer (#142100) üzenetére


itouchfan
senior tag

Tárcsa az szuper állapotban van. Szerelők is mondták, 8-as mentes, nem kopott, nem rozsdás.

Sajnos ezekben a kompatibilitási dolgokban (is), bármilyen alkatrész terén még nagyon láma vagyok, nem tudom hogy lehetne megtanulni...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#142102) maximilian4 válasza itouchfan (#142101) üzenetére


maximilian4
addikt

1. hsz.-tól kezd el olvasni a fórumot, mire a végére érsz mindent tudni fogsz. Még azt is amit nem szerettél volna. :DDD

Maxi

(#142103) flash- válasza maximilian4 (#142085) üzenetére


flash-
veterán

ez a br m6000-es tárcsafék szett elöl-hátul gond nélkül felmegy egy M-es trekking kerékpárra?
megvehetem bátran rá?
(most brm395 van vagy mi)
a fékcsőhossz elég lesz?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#142104) sebgutkopf válasza maximilian4 (#142072) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Most akkor mi a cél? Asszonynak otthon kell az indok, hogy új vázat/gépet vehess, vagy megnyugtassunk, hogy nincs itt kérem semmi látnivaló?
Alapból a 2. verziót mondanám, de egy sörért beszélek az asszonnyal is :DDD

(#142105) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#142075) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hát annak is megvan a maga bája... csak jól kell megvágni. :C :DD

(#142106) sebgutkopf válasza 6030D (#142082) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha már magánzangók: amikor repültünk haza tavasszal Osaka-ból a gépen leszólított a mögöttem ülő kínai fószer, hogy honnan valósi vagyok, mert olyan szépen hangzik ahogy beszélgetünk. Valóban kellenek azok a magánhangzók na! :)
Egyébként meg nyilván jólesik a nyelvnek egy egy ilyen dicséret, amihez semmi egyéb érdek nem fűződik.

(#142107) maximilian4 válasza sebgutkopf (#142104) üzenetére


maximilian4
addikt

A 2., hogy megnyugadjak. Nem az volt a cél, hogy 1 hét alatt szétcsesszek egy agreszív trail bringát (plusz magamat). :D Mondjuk ha megkocogtatom már érzésre is sokkal vastagabb csövekből van mint a fattie scott ( az kb tényleg sörösdoboz vastagságú, mondjuk jóval könnyebb is).

(#142103) flash-

Szerintem fel. Ha rövid lenne a fékcső, majd a szervizben raknak rá hosszabbat, ha hosszú meg vágnak.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#142108) bringasisti válasza samujózsi (#142086) üzenetére


bringasisti
őstag

A Széchenyi emlék utat nézd meg.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#142109) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#142089) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet,hogy ez kockabaj? :DDD

samujózsi...valami mindig elrontja a frizurát,ha nem a sisak akkor a menetszél. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#142110) bringasisti válasza Hasaggymeg (#142109) üzenetére


bringasisti
őstag

Vagy a Budakeszi úton a vízelvezető árok.....

BENEFON DELTA--------N8

(#142111) nmate91 válasza bringasisti (#142108) üzenetére


nmate91
tag

Magas út is baráti.

(#142112) samujózsi válasza Hasaggymeg (#142109) üzenetére


samujózsi
tag

:DD hát igen. :DD
Azért mikor elütötték... nem mondom, hogy darabokra tört a sisakja, de nem maradt használható. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142113) samujózsi válasza bringasisti (#142108) üzenetére


samujózsi
tag

Jó, mit nézzek rajta?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142114) bringasisti válasza nmate91 (#142111) üzenetére


bringasisti
őstag

Sorba kell járni ezeket míg bírja az ember.

BENEFON DELTA--------N8

(#142115) Toobee válasza maximilian4 (#142107) üzenetére


Toobee
veterán

Tegyél alulra valami vastag védőt. Sok bringán alapból van. Nem egy követ fogsz kapni.

https://barbieripnk.hu/

(#142116) maximilian4 válasza Toobee (#142115) üzenetére


maximilian4
addikt

Te mit ajánlasz? Használsz valamit? Láttam már olyat is hogy külső gumi lett gyorskötözővel odarakva.

Maxi

(#142117) 6030D válasza maximilian4 (#142116) üzenetére


6030D
Ármester

Van az az öntapadós gumicsík, ami Runnernek is van, de ugyanaz a 3M szalagja is (valami rubber tape-re keress). Bár én ilyennel nem csúfítanám a a szines festést, autófólia, vagy papírbolti átlátszó öntapadós.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142118) Fall-N válasza samujózsi (#142083) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is felmegyek simán, mert mint írtam SS-del nyomtam majd' tíz évig, így megszoktam. Terepen is azzal mentem az agyagos vacak talajon, amikor erdészetnek dolgoztam. De kényelem és gyorsaság szempontból nem mindegy. Most sem kell annyit váltanom, mert erőből fölmegyek simán. Az agyváltó ilyenkor tényleg a legkézenfekvőbb, úgysincs rajta túl sok fokozat, viszont ha van egy emelkedő akkor segít.

(#142119) samujózsi válasza Fall-N (#142118) üzenetére


samujózsi
tag

Én egy outit toltam... ő meg... jó, rajtam minimum 30 kilóval több van, mint rajta volt, de akkor is... ;)

Sehol sem vitattam, hogy ne lenne kényelmesebb váltóssal, de a kérdés az volt, van-e létjogosultsága egy SS gépnek. Szerintem lehet, ízlés dolga. Javarészt én is elvagyok egy fix áttétellel, csak azzal úgy 20km/h-nál megáll az óra.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142120) nmate91


nmate91
tag

Kissé hozzá nem értő kérdés és nem is biztos, hogy visszaadja a fotó....(és tudom, hogy alapból egy lemezpapucsos szar :D ) de fura, hogy ennyire elüt a két oldal. Jó az a racsni oldalán lévő papucs illesztés? Ránézésre olyan, mintha csak benne ülne, nem lenne odamunkálva, a másikhoz nézve pláne. Sima csavarhúzó hegye befér oda. Mozogni nem mozog, csak kiszúrta kis szemem azt a rést.

(#142121) Fall-N válasza samujózsi (#142119) üzenetére


Fall-N
veterán

Annyi a létjogosultsága, hogyha valaki tényleg csak A-ból B-be megy városban és "haszongépnek" használja. Nagy előnye, hogy sokáig hibamentesen működik (nem kell költeni rá), sőt nekem az acél első lánctányér (44T) és a hátsó fogaskerék (talán 13-as gyári volt cserélve 22 fogasra) nem volt egyszer sem cserélve egyedül a lánc párszor. Azon kívül csak olajozni kell meg időnként zsírozni és tisztítani a kerék agyakat. Nekem is kontrás (Velosteel) volt a hátsó kerék. Persze sietni nem lehetett annyira vele.

(#142122) samujózsi


samujózsi
tag

Van itt valakinek tapasztalata a Velencei tó felől késő délután Budapestre jövő vonatokkal (elsősorban alacsonypadlós, ha van olyan)?
Mennyire lehet felférni rájuk biciklivel?
Szeretném körbejárni a tavat, de ebbe nem fér bele, hogy a Bp-Velence/Gárdony szakaszon is tekerjek.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142123) ZolkoW válasza nmate91 (#142120) üzenetére


ZolkoW
őstag

Valóban nem szép az illesztés, de a jó hír,hogy ha elengedné, meg lehet forrasztani.. lehet,hogy a váz árának kérszereséért,de meg lehet :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142124) ZolkoW válasza samujózsi (#142119) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én azért linkeltem MTB-t, mert van,ahol nálunk sokkal elterjedtebb a SS mountain bike, es működik. Nem való mindenkinek, de még nekem is volt ;) Igaz, a pulzusom is megcsinálta, mégis van egyfajta különlegessége, ami váltóssal nincs meg. Én a Vértesben küzdöttem vele, 32:20-szal általában, meg 30:19-cel, effélékkel. 25 kph körül nekem is megállt a pedál, annál gyorsabban nemigen tekertem vele. És ez nagyon beteg dolog MTB esetén, a legtöbben nem is értik, de én próbáltam ugyanazt a gépet agyváltóval is, és nem adta ugyanazt az érzést, hiába több a lehetőség. Igaz hogy olcsó agyváltóm volt, de ha ma váltósítanék egy csúszópapucsos biciklit, előbb fordulnék a láncváltó felé. olcsóbb, otthoni mezei barkácsolóknak,mint én, szervizelhetőbb, és könnyebb...

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142125) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Bocs a spamért.
Ne legyetek olyan amatőrök,mint én!
Cseréltem a 40-es tányért 36-osra. Értelemszerűen rövidíteni kell a láncot. Mondom ÉRTELEMSZERŰEN! :DDD Nem 4-et veszünk ki, hanem kettőt! :W

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142126) robee19 válasza ZolkoW (#142125) üzenetére


robee19
tag

Szakította a váltót vagy még idejében rájöttél?:)

(#142127) X Factor


X Factor
addikt

Érdekesség , no meg egy kis reklám, ha már nekem is ilyen gépem van, ;] bár DT felnikkel és panaracer kerekekkel. Oh és egy kis adalék,a gyári köpenyt bár 700*28c-nek irjak, 32-es ha megméri az ember.

Make things work

(#142128) nmate91 válasza ZolkoW (#142123) üzenetére


nmate91
tag

Ja, én is azt néztem, hogy azért remélem átlagos magyar út nem töri össze egyhamar, de mondom egy posztot megér a kérdés. Forrasztani nem fogom, addig hajtom amíg megy... vázcserének nincs értelme, gyenge rajta a szett.
Bár jó ez a vázgeo, 54cm a C-T és 56 a felsőcső, nekem ez egész kényelmes. Még kicsit a rövidebb felső jó lenne, olyan 54-55, akkor nem kell a nyerget előrenyomni. Ritka már az ilyen alsó kategóriás gépekben, ez a biszembaszom endurance lett a menő :D

(#142129) Fetz válasza samujózsi (#142122) üzenetére


Fetz
csendes tag

Most a nyári menetrend miatt az óra hatkor (minden órában), Velencéről induló Z30-as vonatok alacsonypadlósak és három egységesek, tehát, ha nincs egyszerre öt osztálykirándulás, két nyugdíjas találkozó, meg még valami hepaj, akkor jó eséllyel fél fogsz férni a vonatra a bringáddal. :)

[ Szerkesztve ]

(#142130) Sped válasza Hasaggymeg (#141967) üzenetére


Sped
aktív tag

Nagyon szeretem nézni a Tourt, ez az idei meg kifejezetten izgalmas.
Anno még Sipiék alatt fedeztem fel úgymond az országúti kerékpársportot, és persze hogy Armstrong lett a hősöm. A doppingos sztorija nem igazán érdekelt, de utána sokáig nem néztem kerékpárversenyeket. A THEMOVE podcastje is zseniális Hincapie-vel, rettentő sok inside infójuk van, ami nekem laikus nézőnek rengeteg pluszt hozzátesz a szakaszok megértéséhez. Armstrong még mindig menő azért. ;)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#142131) ZolkoW válasza robee19 (#142126) üzenetére


ZolkoW
őstag

annyi volt,hogy a legnagyobb kerékre nehezen tette fel, és valahogy nagy volt a súrlódás abban a fokozatban, hiába piszkáltam a B-csavart is. Aztán leesett a matek :)
Előbb visszatoldottam, de tudom,hogy nem illik, és látszott is,hogy az nem teljes értékű kapcsolat. inkább kivettem még annyit, hogy második patentszemmel + friss láncdarabbal toldhassam, ami szintén nem szép, de azért korrektebb, ha az embernek nincs kéznél új lánca.. (amúgy is párszáz km-es a lánc, nincs nagy különbség)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#142132) Jester01 válasza samujózsi (#142122) üzenetére


Jester01
veterán

Lehetőleg ne hétvégén próbálkozz azért :N

Közérdekű információ: Pákozdon mostanság konkrétan büntetnek a rendőrők ha nem a bringaúton mész (mivel kint vannak a tiltó táblák a faluban). Ja és a Császár víz M7 aluljáró jelenleg járható.

Ha tudod mikor jössz dobd be a topikba, vagyunk egy páran a tó környékén hátha lesz közös bringa vagy fagyizás :C

Közlekedésileg amúgy Pusztaszabolcs fél óra tüköraszfalton, onnan is alacsonypadlós vonatok járnak óránként és délután Bp felé biztos nincs tömeg.

Jester

(#142133) Napfénysüti válasza Jester01 (#142132) üzenetére

Nagyon ráálltak erre a pákozdi büntetősdire... :U
Mondjuk szombaton kétszer áttekertem a településen és szerencsémre nem találkoztam rendőrrel de a múltkori bünti (nem én voltam az alany) után eléggé sasoltam mikor pillantok meg egyet.

Més que un club!

(#142134) samujózsi válasza Jester01 (#142132) üzenetére


samujózsi
tag

:)
Holnap akartam menni, de... 40km után izomlázzal ébredni... :(

Az mit jelent, hogy az M7 aluljáró nem használható? Van kerülőút?

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142135) HEAHEA válasza maximilian4 (#142116) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! Alsó vázvédelemre esetleg a Zefal Down Tube Armor? van víztiszta is.

(#142136) Massmurderer válasza HEAHEA (#142135) üzenetére


Massmurderer
őstag

Sorry..de épeszü ember ilyet nem vesz.2 perc alatt jobbat csinálok.Gondolom jópár ezer ft az a vacak.

(#142137) flash-


flash-
veterán

tárcsafék:

annyit még kérdeznék hogy jelengleg a bringámon a BR-M395-hez való 160-as tárcsák vannak, megrendeltem a deore 6000es tárcsafék szettet. jelenlegi tárcsákkal használható, vagypedig a deore tárcsák kellenek hozzá?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#142138) HEAHEA válasza Massmurderer (#142136) üzenetére


HEAHEA
tag

Olyan 2000 Ft környékén láttam, webshopokban. Milyen jellemzői miatt nem ajánlod ennyire? Mik a gyenge pontjai ennek a terméknek?

(#142139) Fall-N válasza ZolkoW (#142124) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy ahogy írod MTB-re nem való az agyváltó. Inkább városi vagy trekkingre való, bár ott is lehet jobb a láncváltó. Az igazi a Pinion középcsapágy váltós megoldás lenne, de mocskos drága és speciális kialakítású váz kell hozzá, ami utána nem kompatibilis a hagyományos rendszerekkel. Karbantartás is macerás és nem hiszem, hogy sok tapasztalat lenne vele itthon szervíz téren.

Szerintem mindenki szeret gyorsabban menni, ezért sem jó az egysebességes hajtás. Emelkedőnél ahol küzdeni kell ott leesik a sebesség is egyből. Sima úton nekem is simán lehetett tartani a 20-25 km/h-t. Faluba (kocsmába menni ;] ), meg sík városban még elég is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#142140) Ákkk válasza flash- (#142137) üzenetére


Ákkk
addikt

Gondolom gyantás (resin)fékbetétet fogsz használni..
Akkor igen (de azért ne legyen elkopva a tárcsa)

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#142141) Napfénysüti válasza samujózsi (#142134) üzenetére

Persze, el kell menni Pákozdig és ott az autóúton áttekerhetsz Dinnyés felé (vagy fordítva). Talán plusz 2 km ez a kerülő.

Més que un club!

(#142142) Ákkk válasza HEAHEA (#142138) üzenetére


Ákkk
addikt

Semmi probléma jó ez ráadásul elég rugalmas műanyag is csak valaki szeret barkácsolni az azt hiszi úgy olcsóbb.
Pedig 2000 ft nem pénz érte.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#142143) draco31


draco31
veterán

Megtetszett ez a mérő, kis retró hangulat.
Csak nem tudom, hogy az én tengelyemre fel tudnám-e rakni.
Shimano Nexave HB-IM50 a tengelyem elől, és BR-IM50-F fék van rajta.
Jobb oldalt van hely, csak nem-e vastag lenne neki a tengelyem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#142144) itouchfan válasza nmate91 (#142111) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én BP-ről úgy szoktam menni a jános-hegyre, hogy szépilona-zugligeti út-csillaghegyi út-mátyás király út balra-vilma utca-normafa út-normafa-jánoshegyi út.
Bár ez nem éppen baráti. :D

Elvileg már át is vehető a tegnapi akcióban rendelt BR-M6000 fék. Remélem minden oké lesz vele.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#142145) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Hétvégén esetleg lenne kedve valakinek egy közös tekerésre?

(#142146) samujózsi válasza Csokicsibesz (#142145) üzenetére


samujózsi
tag

Nyugdíjas tempóban, öt kilométerenkénti pihenővel... ;]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#142147) f4lcon válasza maximilian4 (#142116) üzenetére


f4lcon
őstag

vannak ilyen SkinArmor féle dolgok, amiket kifejezetten ehhez gyártanak, hasonlóak a mobiltelefon védelméhez

szerk: közben látom (#142135) HEAHEA válaszát, aki ugyan ezt javasolta :)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#142148) Toobee válasza Csokicsibesz (#142145) üzenetére


Toobee
veterán

Én szerintem megyek, de még képlékeny, hogy mikor, meg mennyit. Te hogyan tervezted, merre mennél?

https://barbieripnk.hu/

(#142149) Csokicsibesz válasza Toobee (#142148) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Igazából kivételesen teljesen üres a hétvégém, nincs konkrét program/terv. Bármire nyitott vagyok. Igazából én egy ilyen Dunakanyar témában is benne lennék (az az igény, hogy lássam felűről a kanyart :D ennyi).

(#142150) Hasaggymeg válasza draco31 (#142143) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Retronak retro,de kínai vacak,bizonytalan a felszerelése,működése. :F

(#142144) itouchfan...az tényleg féláron volt,én is gondolkodtam rajta egy másodpercig,de aztán letettem róla,hisz enyém (615-ös) még akár évekig elketyeghet,addig meg csak tárolnám valahol.

(#142149) Csokicsibesz ...vitorlázás? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.