Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105551) Hasaggymeg válasza emiki6 (#105527) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gratula,látszott,hogy gazdája nem fél nagyfelbontásút készíteni róla. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105552) zolem válasza Misi1980 (#105542) üzenetére


zolem
aktív tag

A villára szerelt adóban jó az elem ? Mert,hogy a küllőmágnes elhaladása kattogtatja még nem biztos ,hogy jelet is ad.

Remélem az segít. Nm.

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#105553) Misi1980 válasza zolem (#105552) üzenetére


Misi1980
senior tag

Cserélek elemeket lehet hogy az segít.Köszi a segítséget!

(#105554) ivana válasza ShiTmano (#105550) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem ez már bőven az a szint ami inkább árt mint használ. 5 ilyen év alatt szerintem simán szétszeded a térded meg a csípőd.

(#105555) Hasaggymeg válasza Zsohi (#105532) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy 100km aszfalton már nem lenne őszinte a mosolyom ezzel...egy vérbeli xc 2x10/11 el viszont tényleg mindenre jó.Legalábbis szerintem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105556) bunddog válasza ígyvanferi (#105544) üzenetére


bunddog
tag

Vezeték nélkülinél is be kell hogy pattanjon a konzolba és érintkeznie is kell, másképp az se fog működni :)

(#105541) emiki6: jól néz ki a cuccos, szerintem jól választottál :K

[ Szerkesztve ]

(#105557) ShiTmano válasza ivana (#105554) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Szerintem sem egészséges. Olyan mint az élsport. Meg amúgy akkor lenne igazán menő, ha tanyabájkkal nyomná. ;]

Mostani párom orvosi asszisztens, és azt mondja, hogy rengeteg sportőrült jár hozzá kezelésre. A túl sok edzés nagyon ártalmas. A futás pl. kegyetlenül rombolja a térdet és a csípőt. 10-20év alatt teljesen elfogynak a porcok. Van olyan tornatanár betege akinek már csípőprotézise is van mégsem bír leállni a maratonozással. Most a másik csípője van kikészülve. Úgy néz ki ott is lesz protézise.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#105558) ígyvanferi válasza bunddog (#105556) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, azt nem tudtam. Úgy gondoltam, olyannál az órában van a vevő, és akár a kezedben is lehet.

Mindenesetre akkor ezt is érdemes csekkolni.

[ Szerkesztve ]

(#105559) Hasaggymeg válasza bunddog (#105556) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vagy a zsebedben...mert pl a Cateye Padrone ott is megy. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105560) Benir8


Benir8
senior tag

Ezt szabad megvenni? Kross Vento 1.0 2018
Tourney felszereltsége mennyire jók?
Napi 10 km belvárosi aszfalt úton, hétvégén pedig kb 50 km-t mennék vele. Mennyire bírná ki a magyar utakat?

(#105561) haiiro_o válasza ivana (#105554) üzenetére


haiiro_o
tag

Hoztam pár [Képet] nektek amiket ma csináltam.. Nem túl jók, de azért a lényeget látni..

Bocsi nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#105562) MikulasB


MikulasB
tag

Sziasztok!

Szerintetek ezt a biciklit érdemes megvenni? Városba, esetleg kisebb túrákra használnám. Méretügyileg a 19" vagy 21"-os lenne a jobb 181 cm magassághoz?

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#105563) bunddog válasza Hasaggymeg (#105559) üzenetére


bunddog
tag

Akkor helyesbítek: a sigma 16.16 sts-t is be kell pattintani a helyére :U sry for my mugliness, csak ehhez volt eddig szerencsém :U

(#105564) 6030D


6030D
Ármester

Conti Performance tubeless, gyári felnin. Működik! ;)
Új hajtókar, tányérok, lánc, alu váltógörgők, nagyszerviz

Az első váltó bekötése meg tökéletesítve lett: alulról kanyarodik fel a bowden, és a kulacsból meg a kerékről odaverődő dzsuva gátolta a bowden mozgását, mert megállt a b.házban. Most le lett zárva, illetve kapott egy külső védelmet a bowden ahol szabadon megy. Elfelejtettem közeli képet csinálni, de szerintem cozmo ilyen megoldást keresett a belső bowdenezésre. Majd lövök róla fotót valamikor.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105565) IMIIKE1998 válasza 6030D (#105564) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Úgy tűnik te sem vagy a hátizsákok híve.(Fogadjunk a mez hátsó "zsebében" hordod a cuccokat. ;] )

(#105566) 6030D válasza IMIIKE1998 (#105565) üzenetére


6030D
Ármester

Persze. Teló, multiszerszám, kaja, kulcsok. A nyeregtatyóban a belső van meg a gumileszedő.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105567) Hasaggymeg válasza MikulasB (#105562) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hogy ezt érdemes-e megvenni nem tudom,de a Romet ma pozitív csalódás volt nekem a tesztnapon. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105568) MikulasB válasza Hasaggymeg (#105567) üzenetére


MikulasB
tag

Ilyen, vagy hasonló felszereltséggel ennél olcsóbban nem láttam új kerékpárt, inkább olyan 150-160ért vannak hasonlók.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#105569) emiki6


emiki6
veterán

Aki használ u lakatot, melyiket ajánlaná inkább trekkingvázas bringához (méret, súly és biztonság szempontjából): Kryptonite Evolution 4 STD 10,2 cm x 22,9 cm vagy Evolution Mini 5 8,3 cm x 14 cm?
(utólag fogok szerezni hozzá hurokkábelt)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105570) bunddog válasza emiki6 (#105569) üzenetére


bunddog
tag

Nézd meg ezt a vidit, rengeteget teszteltek és a végén ajánlanak párat: u lakatból, krypto evolution series 4, sima new york és abus granit x plus 540 és a granit extreme de az nagyon húzós (szerintük az a legjobb zár amit valaha teszteltek). Jó lehet az evolution series is de inkább a granit x-plus 540-et választanám, 1.6 kg a 30 centis belőle.

(#105571) emiki6 válasza bunddog (#105570) üzenetére


emiki6
veterán

20k-t tudok rászánni, aközül a kettő közül választanék, amiket írtam, egyiket sem lehet már könnyen átvágni erővágóval.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105572) Zsohi válasza Hasaggymeg (#105555) üzenetére


Zsohi
őstag

Csak azért nem xc bringát építettem mindenesnek, mert nem szeretek görnyedni, ha nem muszáj. Amúgy meglepően könnyű tekerni, szerintem sokaknak koppanna az álla egy próbakör után. :)

(#105571) emiki6: Véleményem szerint két átlagos, normálisabb lakat többet ér és talán jobban elveszi az alkalmi tolvaj kedvét, mint egy bika lakat. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#105573) emiki6 válasza Zsohi (#105572) üzenetére


emiki6
veterán

Talán, de nekem egyenlőre 1 normális lakat fér bele (evolution) és úgy érzem azt, ha sodronyossal kiegészítem, akkor oda elég lesz, ahova én járkálok. Csak nem tudom, hogy a kicsinek a könnyebb hordozhatósága (méret, súly) és méretéből adódó nagyobb biztonsága előnyösebb e vagy a normálnak a széleskörűbb használhatósága. :F

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105574) jjeahh válasza 6030D (#105564) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen átalakító szettet használtál? Érzésre van különbség?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#105575) Hasaggymeg válasza Zsohi (#105572) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meglehet,vannak meglepetések.Nekem eleje van kissé fent/rugóút tűnik kissé soknak.Amúgy persze jó kis mindenes az is,igényesen összeválogatva. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105576) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

191cm vagyok és 120Kg+. Van amire különösen figyelni kell használt bringa vásárlásakor ilyenkor, pl. hogy bizonyos vázvastagság alatt ne vegyek, vagy az ülés/ülésrúd pl.? Hogy a harmadik kör után ne rogyjon alattam össze? Tekker lesz természetesen.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#105577) bunddog válasza emiki6 (#105573) üzenetére


bunddog
tag

Hol vennéd? mert pl. bike24-en az evo series 4 és a granit x plus 540 szinte egy árban van, de inkább az abust ajánlják. Én is azt venném a helyedben pedig csak krypto zárjaim vannak.

(#105578) jjeahh válasza Zsohi (#105572) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én arra lennék főleg kíváncsi, hogy hosszabb-meredek mászásokat mennyivel nehezebb (?) kivitelezni egy ilyennel, mert ugy-e olyankor előre szokás helyezni a súlypontot amennyire lehetséges ülve. No meg nekem nem "vér" XC-m van, hanem egy 14kg körüli normálisabb belépő mászáshoz max 22-34T áttétellel... szal ahhoz viszonyítanék, ha valaha a kezeim közé kerülne valami trail egy körre.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#105579) 6030D válasza jjeahh (#105574) üzenetére


6030D
Ármester

Nem én csináltam, de Swalbe felni szalag, No tubes tl szalag és Rubena (?) víz bázisú tej van benne. Egyelőre 2,5/2,8 baron mentem, hogy tuti bedolgozza magát, de már jobban nyeli az apró göcsörtöket is. Ha leengedem, szerintem nagyon jó lesz. Nem akarom elkiabálni, de a derekamat sem éreztem olyan helyen, ahol korábban igen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105580) emiki6 válasza bunddog (#105577) üzenetére


emiki6
veterán

Bike center, mert közel van, nincs benne alapból az árban a 2k posta (mint kerékpár-lakat.hu nál) és van 21% kedvezményem.
Ott így egy evo mini 10k, egy evo 4 std 14k. Ennyi most jelenleg belefér, több nem igazán (túl sokat költöttem biciklire). Esetleg majd ha lesz valahol akció veszek valami hasonlót vagy jobbat mellé.
Egy jobb colstok biztonsága kb elég lenne nekem, de azok megint drágák...
A kicsi u felé hajlok, amúgy.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105581) jjeahh válasza 6030D (#105579) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Király, azért érdekelne hosszú távú tapasztalat is a sima felnis átalakítós tubelessről, mert még mindíg agyalok én is rajta, csak két dolog tart vissza: nem tudom nekem mennyire éri meg, a másik meg hogy nem tudom mennyire megbízható. Mert engem annyira a defektmentessége nem izgat, belsővel is ritkán kapok defektet, inkább az érdekelne, hogy mennyivel lehet alacsonyabbra engedni a nyomást és mennyivel könnyebb hajtani a kevesebb súly/surlódás, franc tudja mi miatt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#105582) RaiZka


RaiZka
tag

Remelem nem teljesen off.. nekem nagyon nagy elmeny volt a tegnapi tesztnap. 3 outit es egy gravelt sikerult kiprobalnom. Spezi diverge comp gravellel inditottam. Elso koskormany az eletemben. Kb. 2 perc utan imadtam a fogasokat rajta. Maga a bringa nagy elmeny volt. A 105-os szett szepen tette a dolgat, jol kezelheto. A nyerget kulon kiemelnem valami brutal kenyelmes.
Utana jott az elso igazi outi. Trek Emonda SL 6. Nem volt rossz. A geoja nekem mar tulsagosan is sportos volt, a fekektol (vfek) nem voltam elajulva. Bar ez utobbi meg lehet nem volt bekopva. Mondjuk ha hinni lehet a telo gpsnek akkor sikerult 60 felett menni vele a hegyrol lefele.
A harmadik, a nap abszolut meglepetese es azt kell mondjam, hogy szerelme a Bianchi Infinito CV campa athena szettel. Brutal jo!! Mentunk egy 9%-os emelkedon es egybol Top10es idot mentem a szegmensen :D (voltam olyan barom h stravaztam, igen) hihetetlen pontos es kenyelmes volt az egesz. Korabban csak boltban ultem Bianchi-n de nem jottek be.. Bezzeg most.. Egyik ismeros raadasul arul egy 2013-as verziot belole.. Ezek utan nem vagyok mar biztos a Canyonban..
Vegul a nap csalodasa.. Rose Pro-SL apex. Az, hogy a sracok nem tudtak beallitani a magassagot az egy dolog.. (nem volt kedvem sokadjara is magasabbra allitatni a nyerget)
Sram valtotol nem voltam elajulva, a nyereg pedig kritikan aluli, 2km utan fajt a hatsom tole.. kar erte, a canyon utan a favoritom lett volna (igaz 105el) de igy biztos felejtos..
Nem szivesen ulok vissza a mostani bringamra :)))

(#105583) eddie1978 válasza jjeahh (#105581) üzenetére


eddie1978
aktív tag

A CX bringán nekem Mavic Aksium Disc kerekek vannak, amik nem tublessesek. Erre raktam DT felniszalagot kúpos gumis szeleppel. A gumi Mitas X-Field. Stan's folyadékkal. Perfekt.
Összerakáshoz Schwalbe boostert használtam. A szelepet ki kellett vennem, mert akkor elsőre felpattant a gumi a felnire. Először mindig szárazon raktam össze.
Egy két tizedet ereszt egy két nap alatt.

Van még egy TL ready DT R24 DB kerékszettem is. Azon Mitas X-Road gumi van. Az eresztett orrán száján keresztül. Felniperemnél mindkét oldalon. Sőt emellett még maga a gumi oldalfalán is vagy 20 helyen. Ezzel még csak egyszer mentem. Ez is jó a fentiek ellenére. A Stans folyadék elfogyott a két szettre. Vettem Mitas folyadékot. Azt még ki kell majd próbálnom.

Milyen? Belső után azt vettem észre hogy könnyebb hajtani. Km óra szerint is. Nem hiszem hogy pont aznapra erősödtem meg hirtelen. Kényelmesebb ugyanazon a nyomáson. Sokszor azt hiszem eresztett, de hazaérve megmérve ugyanaz a nyomás mint induláskor.
Defekt eddig egy volt. Egy szép kb 25mm hosszú és 2-3mm átmérőjű tüske volt. Kihúztam, megforgattam a kereket. Pár fordulat után tömített. A 3.5bar nyomásról 2.6-ig engedett le. Ezután még volt vissza 30km. Nem volt vele semmi gondom. Azóta is ok.
Mindig van nálam 2 belső, 2 patron és egy tublesses javító kit a kis kukacokkal.
Ezzel a bringával belsővel volt 2 felütéses defektem. Most már ezzel sem lesz gond

Tubeless eddig ok.

[ Szerkesztve ]

(#105584) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyáltalán nem off,miért is lenne?! :F Én is voltam és nekem is volt hideg is,meleg is.
Hat kerékpárt próbáltam ki,ami 6 terepkör,ugyebár,így a végére kész is voltam,mert hát nyomtam neki mint állat,lássam mit tudnak a gépek.
Első a Superior volt,ami döbbenetesen szép kerékpár,de...volt vagy 0,5 bar a hátsó kerékben és a váltó (Di2 ugyebár :U ) folyton és önhatalmúan felváltott a leveses tányérra! Lenyomni azt az ~5 km-t 42-es tányéron egy igazi élmény volt,közben meg olyan hangok jöttek a hátsó kerék tájáról,hogy folyton attól tartottam lesuvad a gumi a felniről.Amikor nem éppen a váltón bosszankodtam és tudtam egyébre is figyelni,a DT Swiss teló viszont nagyon tetszett! Nejem "szerencsésebb" volt,mert ugyanonnan kölcsönzött Rock Machine E-bikejának első 100m-en leesett kerék érzékelője,így kitekerte a 20+kg-os kerékpárt a hegyen rásegítés nélkül. :DDD Ezzel megvolt mind2nek a bemelegítő kör. :D Folyt. köv.
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105585) jjeahh válasza eddie1978 (#105583) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Király, köszi a tapasztalatokat :K :R

6030D: Kösz, az elejétől kezdve izgat engem is a tubeless, de mivel kevés defektet kapok, lebeszéltek róla... no de úgysem hagy nyugodni, szerintem én is kipróbálom idén :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#105586) 6030D válasza jjeahh (#105581) üzenetére


6030D
Ármester

Tapasztalatom még nincs (80 km van benne), de az alábbi infók vannak a szerelőtől: mindenből lehet tubelesst csinálni. Ő azért használ vizes bázisút, mert a másik korrodál(hat)ja az alut. Neki volt olyan, hogy elpattant a küllőanya, és akkor látta, hogy belülről meg volt marva. Nekem is két küllőnél jött ki, tehát esély van rá. Az első keréken szinte egyből tartotta a nyomást, a hátsón azért pörgetni kellett két napig, 12 óra alatt engedett 0,5 bart. Vasárnap egész nap semmi gondom nem volt vele, ugyanolyan, mint amikor elindultam.
Az én összeállításomban annyi rizikó lehet, hogy a nem erősített az oldalfala a guminak, ezért egyszerűbben kivághatja a kő. Soha nem volt felütéses defektem, pedig járok köves helyeken, nem is lassan, így inkább az emelkedőkön kell figyelni, hova kerül a hátsó kerék.
A súlyom miatt (85 kg) 2 baron fogom használni (versenyen a belsővel is 2,0-2,2-n mentem), de elmondása szerint teljesen más a tl és a belsős ugyanazon a nyomáson.
Majd írom a tapasztalatokat, meg csinálok képet, ha gond van. :) Ha nem felejtem el, mert most is akartam küldeni Hasaggymegnek képet a Csóványosról, de elfelejtettem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105587) RaiZka válasza Hasaggymeg (#105584) üzenetére


RaiZka
tag

Fene tudja, nem kimondottan szakma, inkabb csak erzesek azert gondoltam hogy off :)
Hihetetlen erzes volt, hogy odalepek es mar 40 fele jarok pillanatok alatt..
A nagyobb baj, hogy a Bianchiba szerelmes lettem.

Mas: 75 euro feletti vasarlas eseten van 10-es kuponom a Rosehoz ha kellene valakinek. (Osztogattak)

[ Szerkesztve ]

(#105588) l4cz


l4cz
csendes tag

Sziasztok! Lenne itt ez a kerékpár 52 cmes váz 26 os kerékmérettel http://ujapro.bikemag.hu/apro/cannondale-sl-3-2699 kitudom cserélni 29 es kerékre ? Jó vétel lenne.?

(#105589) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Másodikként kipróbált kerékpár a Kelly's Slage 70...lett volna,ha nem S-es méretben van csak.Amit a Kelly's csinált az egy vicc volt,nem vették komolyan az egészet. :( Nem voltak méretek írva,így joggal remélhettem lesz pár méret,de nem volt.Így végül egy számomra még mindig kicsi M-es Gibon-nal mentem egy rekord kört,hogy időben visszaérjek. :U ...felejthető élmény.Közben nejem alá a Scott került,,mely szerinte végre igazi élmény volt.
Utána nekem egy alu Speci jött,a Chizel ami egy igazán könnyű,és jó kerékpár volt és amely a másik,Epic HT Comp Specivel (fotót nem készítettem róla) a 2 legjobb élményem volt...bár a második 1-11-e felfelé valószínűleg,de lefelé biztos kevés lenne nekem aszfalton.Összességében a 2-11 Chizelen éreztem talán magam a legjobban.Az Epic XL,a Chizel pedig L-es volt. Folyt.köv.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105590) jjeahh válasza l4cz (#105588) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ennyiért bőven találsz 29er-t is hasonló vagy jobb felszereltséggel. Enyém is olcsóbb volt, szintén jó állapotban és valszeg jobbak az alkatrészek rajta.

Hasaggymeg: A Gibon miért volt felejtős? Tudtommal az egy pluszos trail. Az a Scott nagyon durván néz ki :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#105591) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Lassan elkészül a paripa, nagyobb szívás volt mint gondoltam, rengeteg munka volt vele. Majd mire majdnem teljesen összeállt, kipróbáltam, hogy a váltó hogy muzsikál. Kiderült a hajtóműnél a kis fogaskerék is kopott annyira, hogy darál rajta az új lánc. Szóval még egy rendelésem lesz a dr.cannondale-től. De most már látom a végét, más alkatrész már nem lehet hibás, gyakorlatilag az utolsó csavarig átnéztem, szétszedtem, összeraktam. Nem mostanában szívtam ennyit használt bringával.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#105592) 6030D válasza Hasaggymeg (#105589) üzenetére


6030D
Ármester

Hány cm vagy? Jó volt az XL Epic?

Runner_fxr: első féket még tedd vissza, szerintem. :P Na honnan lett végül matrica a telóra?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105593) Hasaggymeg válasza jjeahh (#105590) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyrészt ez is kicsi volt nekem,másrészt szűk 20 percem volt körbemenni,harmadrészt meg minden porcikájában gyengébb mint enyém,így nem lett volna amúgy sem egy élmény.Kínomban vettem,mert a Slage70 kicsi S-es volt.

(#105591) Runner_fxr...azt a féktestet nem jó helyre szerelted. ;] (lemaradtam)

(#105592) 6030D...érdekes,hogy igen! 187 vagyok,az L-et talán 188-ig ajánlják.Volt egy kis "IMIKE" érzésem altájon,de még így 2,25-ös gumikkal is maradt pár centi a családi ereklyéig.Hihetetlenül könnyű,mozgékony kerékpár,ha ráléptem szinte emelkedett az eleje,aztán lehetséges,hogy az élmény miatt nem éreztem nagynak,5km kevés ahhoz,hogy határozottan kimondhasd.Így,ennyi után természetesen az L-es Chizel volt testhezállóbb,de az XL mérete biztos nem akadályozna meg ha nagyon jó árban megkap6nám.
Most már bánom nem fotóztam le,de ki volt húzva rendesen a nyeregcső,nem tűnt nagynak egy kicsit sem...talán a felső cső magassága volt érezhető egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105594) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Mi a véleményetek erről a külsőről? [link]

Trekkingre kellene. Leginkább városi használatra. De jó lenne ha esőben sem lenne olyan mintha jégen mennék. Protek maxnak jobb a defektvédelme de annak az ára is jóval húzósabb.

(#105595) varsam


varsam
őstag

Én is kint voltam, 5 fully-t sikerült meghajtanom, volt pár ami tetszett :)
Nincs tapasztalatom az össztelós bringákkal, így nagy teszt eredményeket ne várjatok

Spezialized CAMBER COMP CARBON 29 - 1X
Vadonat új gép volt, én voltam az első aki ment vele, előző nap rakták össze. Ez már alapból mutatja a Spezi hozzáállását és ahogy tavaly is, most is személyre szabták a gépet, telók belőle, pedál amit szeretnél. Nagyon jó kis vas (azaz carbon) volt, bár nagyon nem mertem ereszteni, egyrészt mert ezzel mentem először, másrészt a fékeknek még kopniuk kellett. Amúgy egy nagyon kellemes 29er mindenes gép 120mm mozgással.

Rock Machine BLIZZARD 90-27
A Speci után éles váltás ez a 170mm-es enduro, ezzel már lehetett csapatni, ha az ember hagyott egy kis helyett az előtte lévő rider mögött, szuper vas.

Kellys Slanger 30
Ebből a bringából nagyon hiányzik a dropper, az ülést nem sikerült jól belőni, felfelé csak szenvedtem mert alacsonyan volt. Ezen kívül valami hátul kikopott vagy szét esett, mert nagyon csúnya hangja volt lefelé, a végén amikor leszálltam, mozgott az egész hátsó rész ( a szerelő arra gyanakodott rögtön, hogy valaki ellopta a kerék tengelynél az alátétet, ami a boost miatt van benne.... passz). Amúgy nem lett volna rossz....

Scott Spark 710
Szintén egy állat, nagyon egyben volt a bringa. Hiába csak 130mm, de a pluszos kerekek miatt teljesen más élmény, sokkal masszívabb, jobban tapad, erre a pályára bőven sok.

Rose Root Miller 2
Ez maradt a legvégére, itt már eléggé fáradt voltam, de örülök, hogy kipróbáltam, ez volt a legnagyobb élmény. Igaz, ezzel nem a szokásos körön mentem, hanem felmentem a DH pályára (gondolom az volt. A bringás útról nyílt felfelé egy ösvény, amerre a terepfutók is mentek). Na ezzel a bringával sikerült ugranom párat, illetve betenni a döntött kanyarokba, úgy hogy még életemben nem mentem ilyen pályán. Bárcsak itt lettem volna egész nap a többi bringával is, szuper jó volt.

Összességében ami lejött a bringákból, hogy a Fox telók nagyon bejönnek, bár a Rose-ban lévő Pike is ott volt. Ezek voltak, amelyek a kis köveket is kimozogták. A dropper nyeregcső elengedhetetlen ezeknél a gépeknél, nagyon sokat hozzátesz az élményhez.
Váltók közül a Sram GX Eagle szett nagyon tetszett, számomra pontosabban és gyorsabban váltottak mint az XT 11s szettek.

Még kíváncsiságból mentem 1-1 aszfaltos kört a Csepel Rapid, Royal és Woodlands Cross bringákkal is, ezeket nézegetem mostanában, mert kellene a városba valami. 3. vagy 4. bringának szívesen használgatnék ilyen vékony kerekes városit, de másodiknak tuti hogy valami trekking lesz, sokkal kényelmesebb, nem tetszik ez az előre döntött testhelyzet. És lehet maradok a Csepelnél ahogy a montim is az :)

A szervezés amúgy nem volt rossz, kicsit a bringák kiadását és visszavételét jobban átgondolhatták volna a kiállítók, mert pár helyen volt kavar azért, bár türelmes vagyok így zavarni nem zavart, de lehetett volna jobban is.
Kaja standból több kellett volna, jó hogy vittem kaját, különben állhattam volna sorba minimum fél órát.
Viszont az, hogy ilyen sok kiállító és nagy márka kint volt, mindenképp pozitív, örülök, hogy van ilyen és még remélem sok lesz.

[ Szerkesztve ]

(#105596) emiki6 válasza emiki6 (#105580) üzenetére


emiki6
veterán

Evo mini lett... a jövőben esetleg majd kiegészítem egy colstokkal vagy még nemtudom, de egy kryptonite kábel valószínű kerül még hozzá.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105597) Hasaggymeg válasza varsam (#105595) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így elérkeztünk mi is az össztelósokhoz. A Scott Genius 900 Tuned (amint utólag kiderült,ennél drágább kerékpáron még nem ültem,ugyanakkor a képen a 700 van,azt hittem az lesz,így azt fotóztam. :U ),nejem meg a Sparkra ült.Nagyon fura volt,mindig tudtam nem az Enduro a szívem csücske,de csak mikor felültem láttam mennyire nem az.Szinte olyan volt az a nagy batár kerék ott elől a francban mintha egy talicskát tolnék magam előtt és azt kellene egyensúlyoznom. :Y Vagy 800mm-es kormány,nulla stucni,ugyanakkor könnyen mászott és súlya is alig haladhatta meg enyém menetkész súlyát. :Y Mintha az Ikeás Pöang fotelben ereszkedtem volna,nagyon jól mozogtak a lengéscsillapítók.Egy ilyen gép irányítását meg kell szokni,nem is hasonlít egy xc-hez. :N
Szerk: a táplálkozás lehetőségét mi is hiányoltuk,a nap második feléig szóróajándék gumicukron,vízen és csokis kexen éltünk,ne majdnem eléheztem és kiszáradtam.A K2 nagyon kitett magáért,ők hozták a Scott-okat,de osztottak vizet és harapnivalót a tesztelők között,a kört meg vezette és zárta is egy-egy ottani srác.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105598) atok666 válasza RaiZka (#105582) üzenetére


atok666
őstag

Szinten Canyon es Bianchi kozott vacilaltam, amig eloben nem lattam es probaltam a Bianchit. Ott es akkor el is dolt a dolog es azota is hasznalom :) (szinten Infinito CV, Campa sorral)

Atok

(#105599) Runner_fxr válasza 6030D (#105592) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Még az sem biztos, hogy visszakerül az a fék, lehet rendelek valami rendes féket a Deore helyett. :)

Egy facebook-os bringás adok veszek csoportba bedobtam a kérdést, és ajánlottak egy srácot. Itt melózik: [link]
4500 volt postával együtt. Minőségre teljesen rendben van, de a színárnyalatot nem találta el. Világosabb, neonzöldet kértem, de nem jött össze. Küldött egy mintaképet, és arra nem igazán hasonlított a színárnyalat eredetibe. De végül is, jobb mint a narancssárga gyári matrica. :)

Hasaggymeg: Teljesen más. Egy XC gép egy Enduro-hoz képest egy kínzópad. :D
Persze az tény, ha a bringázási stílusod távol áll az Enduro felhasználástól, akkor full felesleges, inkább csak hátráltat. Mondjuk az is biztos, hogy a határaid ki tudja tolni, gyorsabban lehet vele lefelé veretni, de ha valaki alapvetően túrázós vérmérsékletű, nem szereti a nagyobb tempót, annak tényleg csak a negatívumok fognak feltűnni egy Enduro bringán ülve.

(#105600) varsam válasza Hasaggymeg (#105597) üzenetére


varsam
őstag

Amúgy a pluszos kerekek már nekem is kicsit sok, valahol 2.3-2.4 körül van számomra az ideális.

Meg is fogalmaztam már magamban, hogy ha lesz egy fully-m, akkor egy 140mm-t mozgó 29er lesz, 2.4 körüli gumikkal.... és ismét bebizonyosodott, hogy a Jeffsy kell nekem :D és ma még akciós is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.