Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42802) Zoleee83 válasza l.skywalker (#42794) üzenetére


Zoleee83
addikt

Várható volt, aki teljes élményt szeretne annak muszáj lesz váltani XSX-re.
Már most a generáció elején látszik hogy nyilvánvalóan az SX-re helyeződik a hangsúly. Mondjuk érthető is.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#42803) 30z.Samu válasza Elderath (#42798) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ettől nem kell félni, de eddig is lehetett tudni, hogy budget konzol lesz. Aki combosabb teljesítményre vágyik, annak ott az X. Amúgy lehet, hogy kap a későbbiekben egy performance mode-ot, mondjuk 1080p@60fps.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#42804) Wesder válasza 30z.Samu (#42797) üzenetére


Wesder
félisten

1080p ->2160p felskálázás is gondolom egyszerübb, mint a 1440p -> 2160p

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42805) Elderath válasza pethYeti (#42800) üzenetére


Elderath
őstag

Ja elég vicces. Miért nem 1080/60 akkor? Nemigaz nem bírná.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#42806) hombre[EU] válasza oriic (#42793) üzenetére


hombre[EU]
veterán

vr doomok, vr halo :D

(#42795) l.skywalker VR fejhallgató? micsoda?

Life, Uh, Finds A Way

(#42807) Bad Pritt válasza Elderath (#42805) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezt gyorsabb volt megcsinálni gondolom.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42808) Moby válasza 30z.Samu (#42803) üzenetére


Moby
addikt

Ettől még a 60fps meglehetne. Meg annyira azért nem olcsó. Én a gyerekeimnek vettem inkább, de már most úgy látom, hogy ha én is akarok játszani rajta néha, akkor le kéne cserélni egy X-re. És nem a 4K miatt, az annyira nem érdekel, de ez egyre inkább csak egy fhd@30fps konzolnak tűnik. Annyival meg nem drágább az X, hogy ne érje meg a nagyobb framerate.

(#42809) EmThor válasza Elderath (#42799) üzenetére


EmThor
addikt

Semmi hivatalos info sajnos, most nem tudom megnezni, de asszem mar xbox one-on is volt fov slider.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#42810) Elderath válasza EmThor (#42809) üzenetére


Elderath
őstag

Ott még nem volt. FoV slider mostani patchel jött

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#42811) 30z.Samu válasza Moby (#42808) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez szerintem csak a fejlesztők lustasága volt. Simán meg lehetett volna csinálni, hogy kisebb felbontáson menjen, de több képkockával. Hogy miért döntöttek a 4k@30fps mellett, ki tudja. De lehet, hogy Bad írja jól, ez volt a legegyszerűbb/leggyorsabb.

Sic Parvis Magna

(#42812) Bad Pritt válasza 30z.Samu (#42811) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A 30 fps adott volt a last-gen verziónál, így tudták, hogy fut, mit lehet elvárni ilyen képfrissítés mellett.
Megcsinálták a 4K/60fps next gen patchet majd simán átírták az fps capet 30-ra az S-hez, gyorsan letesztelgették és kiadhatónal ítélték.
Nem túl fogyasztóbarát, de hosszú távon szerintem sok ilyen olcsó megoldásra lehet számítani.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42813) Bep válasza 30z.Samu (#42811) üzenetére


Bep
senior tag

Az, hogy mit lehetne megcsinálni nem számít, a lényeg, hogy mit csinálnak meg a 3th party stúdiók.

(#42814) EmThor válasza Elderath (#42810) üzenetére


EmThor
addikt

[link]
X-en outer worlds 60fps video, tegnap csinaltam gyorsan, amugy jobb igy a jatek.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#42815) oriic válasza hombre[EU] (#42806) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Letenném az arcom egy dupla hátra szaltó után. :D

Live-Die-Respawn

(#42816) NJanika válasza Wesder (#42789) üzenetére


NJanika
aktív tag

Nagyon köszönöm ! :R

Ne hamarkodjátok el a tesztet mivel ezeknek a fül és fejhallgatóknak legalább 10 órát üzemelnie kell mielőtt "kijön" a valós tudása. Úgy tudom ez minden hang eszközre igaz

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#42817) 30z.Samu válasza Bep (#42813) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én csak leírtam, hogy véleményem szerint ez lett volna a logikus. nem szólt volna senki egy büdös szót sem, hogy nincs meg a 4K S-en.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#42818) persil válasza oriic (#42815) üzenetére


persil
nagyúr

Ezt KONYORGOM orokitsd meg es toltsd fel ide! :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#42819) ProEvoFan válasza oriic (#42815) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

[link] Ez jó olcsó és kulcsot ad.
Ha már ennyire dicséretek lehet megveszem ennyiért.HyperX Could Stinger-hez szeretném használni .
Ez nem válasz akart lenni, véletlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#42820) oriic válasza persil (#42818) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Deal. ;]

Live-Die-Respawn

(#42821) Elderath válasza Bad Pritt (#42812) üzenetére


Elderath
őstag

Ja én is erre számítok. Azért remélem legalább 1st partynál jobban foglalkoznak vele

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#42822) Moby válasza 30z.Samu (#42811) üzenetére


Moby
addikt

Az én szempontból ha játszani akarok, az OK nekem teljesen mindegy. Van egy gép olcsóbban, amivel nem jól megy, és van egy gép kicsit drágábban amivel jól megy, akkor a jobb kell. Mondjuk én olyat sokat nem játszok boxon, az ORI2 óta az első játék a Call of the Sea volt ami végigment most, de amúgy ez ilyen matek alapon is kijön. Ha mondjuk Outer Worlds-el akarnék normális minőségben játszani, akkor most vagy megveszem PS5-re mittudomén, 15-ért, vagy lecserélem az S-t X-re, és máris 15-el közelebb vagyok hozzá. Gamepassom meg van évekig :)

[ Szerkesztve ]

(#42823) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

#XboxNews

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42824) Bep válasza 30z.Samu (#42817) üzenetére


Bep
senior tag

Én anno ezért váltottam 1 év után S-ről X-re, mert a kiadóknál az S egy mostoha konzol lett az X mellett minden téren. Ott is jobb lett volna a helyzet, ha többet törődnek vele, ha jobban optimalizálnak, de nem tették, lett amilyen lett, oszt' kész. Nem érdekelte őket.

(MS stúdiókra nem igaz, mert azon játékokkal semmi gondom nem volt S-n)

(#42825) hombre[EU] válasza l.skywalker (#42823) üzenetére


hombre[EU]
veterán

jéé octopath traveller :) najsz
egyébként elég szépen töltik a pc-t is...az elmúlt években ennyire nem foglalkoztak vele

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#42826) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Újabb méretes AC Valhalla 1.2.0 frissítés érkezik!
Xbox Series X|S: ~17.97 GB

@Moby - Teljesen egyetértek veled, én ezért választottam az erősebb gépet, még úgy is, hogy csak FullHD tv-m van jelenleg, mert tudtam, hogy idővel (most is) zavarna, ha kompromisszumokat kellene kötnöm teljesítmény/tárhely/adathordozó tekintetében, és annyival nem drágább, mint amennyi előnye van az XSX-nek. :K
Másik oldalon ez nem fog zavarni ott eleve Digit PS5-tel tervezek share-ben, de ott ugye fullra ua a két gép.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#42827) Moby válasza Moby (#42822) üzenetére


Moby
addikt

Mondjuk valahol az kis porszem a gondolatmenetben, hogy valszeg nem akarok játszani az outer worlds-el, ahogy nem tettem az elmúlt másfél évben sem, de ha mondjuk AKARNÉK! :D

(#42828) oriic válasza l.skywalker (#42823) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Octopath Traveler? WOW. o.O

Live-Die-Respawn

(#42829) 30z.Samu válasza oriic (#42828) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azon akadt meg az én szemem is. :Y

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#42830) hombre[EU] válasza Moby (#42827) üzenetére


hombre[EU]
veterán

egyébként én is olyan játékokkal játszok, amelyek annyira nem érdekeltek...de egyszerūen olyan brutális a vizuális élmény az alap prevgen gépekhez képest,hogy muszáj :D
anno pl. fat ps4-en végigfutottam a fallout4-en és el is felejtettem. na most nem lett sokkal jobb (60fps), de így néz ki basszus [link] :D öröm ránézni

Life, Uh, Finds A Way

(#42831) Bad Pritt válasza l.skywalker (#42823) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jeee, Pillars 2 PC! :R

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42832) Elderath válasza l.skywalker (#42823) üzenetére


Elderath
őstag

octopath wtf? Ez be se volt jelentve xboxra. Mostanában gondolkodtam rajta, hogy tolnám, erre tessék

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#42833) Moby válasza Elderath (#42832) üzenetére


Moby
addikt

Ott legalább az fps-el nem lesz gond :DDD

(#42834) Lacielvtárs válasza oriic (#42751) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mondjuk ennek is lehet igazság alapja ;] :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42835) NemMo válasza hombre[EU] (#42830) üzenetére


NemMo
őstag

Ezt a látványt mod-olva érted el vagy gyárilag ilyen?

(#42836) hombre[EU] válasza NemMo (#42835) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szerintem csak az utolsó moddolt (grafikailag)...nem emlékszem pontosan

Life, Uh, Finds A Way

(#42837) balazs025 válasza Moby (#42827) üzenetére


balazs025
senior tag

Pedig érdemes adni neki egy esélyt. Nem egy világmegváltó, de nem is akar az lenni. Ettől függetlenül, le tudja kötni az embert, amennyiben, kicsit is szereti az rpg-ket. Bár next-genen nem játszottam vele, de 60 fps mellett, még ha a töltések is rövidebbek (az volt számomra talán a legidegesítőbb), akkor meg érdemes is volt vele várnia, annak aki még nem próbálta volna ki. Mert bár a grafika nem nagy szám, de ezáltal a leglényegesbb dolgokon javítottak is.

(#42838) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#42830) üzenetére


Zoleee83
addikt

Uhh de durván néz ki!
Kimaradt a Fallout4, lehet kellene egy végigjátszás belőle, amíg a várva várt Stalker 2 megérkezik.
A mod-okat hogyan kell telepíteni konzolon? Csak kinézetet módosít, vagy belepiszkál a story-ba is? Nem csináltam még ilyet, hálás lennék a tippért. :)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#42839) AshaNoR


AshaNoR
tag

Érdemes lesz letölteni a Squadronst vagy dögunalom az egész?

(#42840) mike1334 válasza 30z.Samu (#42829) üzenetére


mike1334
veterán

Csak az a fura, hogy xcloudba nem jön...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#42841) hombre[EU] válasza Zoleee83 (#42838) üzenetére


hombre[EU]
veterán

van itt minden,mint a búcsúban :D
játékon belül van a "mod store" onnan töltöd le aztán csak aktiválod/kikapcsolod a menüben...akár játék közben is pl. világítás,idōjárás,évszak stb.
én nagyon nem piszkáltam bele, minél közelebb a vanillához, de a vizet,textúrákat,égbolt,fények ilyesmit szépen feldobnak. ezen van összvissz 4-5mod a 60fpssel együtt.

Life, Uh, Finds A Way

(#42842) ProEvoFan válasza l.skywalker (#42794) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:C Még jó hogy vannak ehhez hasonló jófej fejlesztők, akik ingyen adják a "nextgen" patchet.
A Warhammer Chaosbanet meg újracsomagolták és újra teljes áron adták.M :(( :((( Vicc.

(#42843) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#42841) üzenetére


Zoleee83
addikt

Köszi, meglesem! :R
Nem akarom majd szétmodolni, csak amiket említettél, azok bőven elegek lennének, hogy közel legyen a fejlesztők által megálmodotthoz, de mégis jobb élmény legyen.
Gondolom magyar felirat nincs hozzá.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#42844) EmThor


EmThor
addikt

Megneztem az outer worlds-öt SS-en, update utan, VAN fov slider. Hátha nem marad 30fps varjunk meg vmi hivatalos bejelentest.

Néztem heti akciokat, Stellaris nagyon olcso, de azt bill+egérrel érdemes tolni állítólag. Meg sok Square Enix játék is van, Dragon Quest XI mondjuk érdekes mert csak 20℅ot kapott, annyi meg alapból jár gamepass mellé.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#42845) vg válasza AshaNoR (#42839) üzenetére


vg
addikt

Én végig toltam pár hónapja, sztem nagyon jó volt, nekem tetszett. Pár résznél nem igazán tudtam, hogy most hol is vagyok helyileg, de lehet nem vagyok hozzá eléggé pilóta.

(#42846) Bad Pritt válasza ProEvoFan (#42842) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Slayer kvázi a GOTY verzió a Chaosbane-ből, azért ennyi. Benne van minden dlc meg még plusz content és next gen is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42847) ProEvoFan válasza Bad Pritt (#42846) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az ok hogy benne van minden, de a sima Magnus Edition akcióban kb max 5k volt, ez nextgen verzió meg kb 10K akcióban. :(

[ Szerkesztve ]

(#42848) Bad Pritt válasza ProEvoFan (#42847) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát mert új (mármint maga a csomag), pikkpakk beáll az ára majd szerintem. :)

Bár én továbbra is mindenkit lebeszélnék a Nacon által kiadott játékok vételétől, mert egy érdemelnek egy centet sem.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#42849) EmThor


EmThor
addikt


Phil már PC-n tolja

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#42850) ProEvoFan válasza Bad Pritt (#42848) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nagyon szeretnék már hack n slashelni.A Chaosbane előételnek pont megfelelő lenne. A Diablo 2 remastered nem nagyon dobott fel és az ára sem szimpi, de amekkora barom vagyok úgy sem bírom ki, simán megveszem a megjelenés hetében. :D
A másik amit várok, az az The Ascent. :K Gamepassban is jön (mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy örökre benne is marad).

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.