Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) boost válasza Dinasti (#46050) üzenetére


boost
addikt

én benne vagyok, a szintem nem tudom, utána kéne nézni. Üzenj priváton, ha indul a dolog, olyan este fél 10től nekem jó. ma is, holnap is.

(#46052) FuRiONight válasza boost (#46049) üzenetére


FuRiONight
őstag

Köszi, rendeltem egy Sunset Overdrive-ot és egy Halo: TMCC-t, jó áron volt, már csak egy forza horizon 2 kéne az összes dlc-vel :U

(#46053) papp_no1 válasza FuRiONight (#46052) üzenetére


papp_no1
senior tag

Szerintem csak digitálisan elérhetőek külön külön egyesével a dlc-k, max profilt keress ha nem akarsz sok ezret külön költeni az alapjátékra

[ Szerkesztve ]

(#46054) FuRiONight válasza papp_no1 (#46053) üzenetére


FuRiONight
őstag

Megpróbálok, de nem sok esélyt látok erre.

Melyik a legértelmesebb DLC, must have?

(#46055) papp_no1 válasza FuRiONight (#46054) üzenetére


papp_no1
senior tag

Storm island , a többi csak szerintem autót tartalmaz. A szigetes meg külön pályára repít el és új versenyeket is ad. Én csak az alapjátékot vittem ki 360on és onen is.

(#46056) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Üdv
Valaki elmagyaràznà nekem ezt a nem otthoni hálózaton streamelèst hogy mit hogyan? :S

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#46057) boost válasza Dazsar (#46056) üzenetére


boost
addikt

XBO játékok Streamelése Windows 10re:

A Windows 10-re le kell tölteni a store-ból az XBox alkalmazást, majd frissíteni, hogy a legújabb verzió legyen fenn. Ebben az esetben ha a konzolon engedélyezted a streamelést, akkor megjelenik a Windows-ban az XBox appban bal oldalt egy konzol ikon. Ott hozzáadhatod a konzolod IP cím segítségével, vagy megkeresi, ha be van kapcsolva, és onnantól kezdve átjátssza a képet, amit a TV-re is küld.

Kontrollert nem muszáj rádugni a PC-re, ha elég közel van a konzol, akkor a konzolon keresztül irányítod a konzolt, és a streamet. Ha messzebb van a PC a kontrollertől, akkor micro-usb kábel segítségével rá kell dugni a PC-re a kontrollert. Ebben az esetben szabványos XBO kontrollert és vezetékes XB360 kontrollert is elfogad a rendszer.

Jelenleg 3 féle minőség választható ki, plussz egy, ami némi hack segítségével. Az (Very High) feltehetőleg tömrítés nélkül tolja ki a képet. A High az kicsit homályosabb, a Medium az kb gyengébb XB360 minőség, a Low az meg XBox / PS2 minőség.

[ Szerkesztve ]

(#46058) oriic válasza boost (#46057) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Írta, hogy nem otthoni hálózatról van szó.

Live-Die-Respawn

(#46059) boost válasza oriic (#46058) üzenetére


boost
addikt

jah, félreolvastam, bocsi. viszont nincs fennt az összefoglalóban a streamelést, vagy csak nem láttam. Azért írtam olyan körültekintően, hogy érdemes lenne belinkelni.

(#46060) boost válasza Dazsar (#46056) üzenetére


boost
addikt

Amennyiben nem otthoni hálózaton belülről szeretnél streamelni, hanem kívülről, úgy egyenlőre elég korlátozottak a lehetőségek.

Elöször is XBOX esetében szükség van publikus külső IP-re, ami sajnos egyre kevesebb esetben alapértelmezett. Ha a szolgáltatódtól 172 vagy 192 vagy 10 kezdetű IP címet kaptál, akkor feltehetőleg nincs publikus IP-d, nem tudsz nem otthonról streamelni.
A routereden ha használsz routert akkor állítsad be vagy a DMZ módot a konzol IP címére (ez lényegében a teljes porttovábbítás a konzolra). Hivatalos port lista még nincs a streaminghez. (A Livehoz szükséges portok továbbítása nem elég.)

Ha fix IP címet kaptál a szolgáltatódtól (legritkább esetben), akkor könnyű dolgod van, az XBox alkalmazásban felveszed a konzolt IP cím segítségével. Nem fix IP cím esetén mindig tudnod kell az aktuális IP címedet (UPC/T-Home kb hetente változtatja), amit egy no-ip (dynamic DNS ) szolgálatás segítségével domain névre változtathatsz át. (gyakran a routerek is támogatják a no-ip szolgáltatásokat, és automatikusan továbbítják az aktuális ip címedet.

Tehát mégegyszer:

1. Routeren DMZ módot bekapcsolod, és beírod ott a konzol helyi IP címét.
2. XBox Appban a külső IP címedet irod be, amit a szolgáltatótól kap a routered. ha nem publikus a szolgáltató által adott IP-d, akkor nem működik. Mert jelen pillanatban ez egy decentralizált szolgáltatás. Sony működtet erre egy szervert, centralizáltan, ott nem kell portokat sem nyitogatni, meg IP címeket irogatni, ők elvégzik az összeköttetést.

(#46061) oriic válasza boost (#46059) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Már korábban is akartam, de most beteszem akkor ezt a két hsz-edet. :) Köszi.

szerk: Kész is. :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#46062) Dazsar válasza oriic (#46061) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Nagyon szép leírás, köszönöm :) sajnos nekem 196-al kezdődik akkor ez smafu. :((

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#46063) ImpersonatoR válasza boost (#46060) üzenetére

Win 10 eseten egyszerubb vpn el megoldani nem ? Ebben a dmz ben nem vagyok biztos h eleg onmagaban. En legalabbis vpn + mobilnetrol tudtam megoldani tavolrol.
De majd jol kiprobalom este mert egyszerubb es jobb lenne ha igy is menne.

[ Szerkesztve ]

(#46064) boost válasza ImpersonatoR (#46063) üzenetére


boost
addikt

Egyszerűbb a VPN? ahhoz kell egy vpn szerver... Kevés alap router támogatja a VPN megoldásokat. nem mondanám egyszerűnek, de ha már megvan az infrastruktúra, egyszer be lett állítva, akkor igen, egyszerűbb. :D

[ Szerkesztve ]

(#46065) zkas90 válasza ImpersonatoR (#46063) üzenetére


zkas90
senior tag

kipróbáltuk és működik vpn nélkül :)

(#46066) #20844032 válasza Dazsar (#46062) üzenetére


#20844032
törölt tag

196-al nyugodtan próbálhatod.

(#46067) ImpersonatoR válasza zkas90 (#46065) üzenetére

Bakker és tényleg működik.
Simán beírtam a wan-ipt es megy.
Sokkal élhetőbb mint a vpn nem kell állítgatni előtte.
Mondjuk valóban most nézem, hogy csomó router nem is támogatja alapból a vpnt+ dynamic DNS-t.
Csak nekem pont Asus van aztán abban van mind a kettő azt hitten "jár" mindegyikhez :U

(#46068) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Wallmart 10 nappal korábban elkezdte a Gears of War Ultimate Edition árulását.

Live-Die-Respawn

(#46069) papp_no1


papp_no1
senior tag

Ma sikerült szerezni egy one-t a családba. Adott volna két lemezes GTA 5 játék, mindkettőtől megválnánk és találtunk a Kolumbiai sztórba 14900-ért játékot, bőven fedezné a két lemezes játék ára, tehát a kérdés adott hogy lehetne azt a legegyszerűbben megvenni? Bénázgattam smart glassos trükközéssel- hiába állítottam a nyelvet a telefonomon, b.xhatom

(#46070) spae válasza Zolibacsi88 (#46044) üzenetére


spae
aktív tag

Ok, köszi. Nekem mondjuk feltöltő kellene, de gondolom aki megbízható, annál mindegy mit veszek :D!

(#46071) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Azoknak, akik szeretik a Batman-t.

Véleményem szubjektív...

(#46073) Seat


Seat
tag

No comment 😄

[ Szerkesztve ]

(#46074) nkAAA


nkAAA
aktív tag

Sziasztok! Meg tudná mondani nekem valaki, hogy az Xbox-on található szolgáltatások/appok közül mennyi működik itt nálunk (Magyarországon ofc)? Éppen konzolvásárlás előtt állok és szeretném meggyőzni magam, hogy a Microsoft üdvöskéje jobb választás lesz, mint a PS4 - annak ellenére, hogy többségében alacsonyabb felbontásban futtatja a crossplatform címeket. Előre is köszi :)

https://twitter.com/nkaaa

(#46075) sch_a válasza nkAAA (#46074) üzenetére


sch_a
addikt

Semennyi. Ja de, a Skype az igen.

(#46076) nkAAA válasza sch_a (#46075) üzenetére


nkAAA
aktív tag

Bíztató :D

https://twitter.com/nkaaa

(#46077) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Metro: Last Light tölthető X360-ra Érdemes beszerezni, bekerül majd BC-be.

Illetve tölthető a How to Survive: Storm Warning Edition

#46079) hackeeeee

Aktív goldod van? Nálam ingyenesen engedte beszerezni mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#46078) Lefty


Lefty
addikt

Valami jopofa baratnovel jatszhato jatekot tudtuk igy egy esos vasarnapra?

(#46079) hackeeeee válasza oriic (#46077) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam még fizetősnek mutatja.

Update: Igen, aktív! :K Megnézem a másikat is.

Update2: A How to Survive: Storm Warning Edition -t be tudtam húzni ingyenesen One-ra.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46080) Bogyi007 válasza nkAAA (#46074) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mindenki ezzel a felbontásmizériával jön....

Amit ha normális nézési távolságból és nem másfélméteres képernyővel teszel meg nem is fogod észlelni sosem...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#46081) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Arról van valami infó, hogy milyen nyitó áron várható a One Chatpad?

Véleményem szubjektív...

(#46082) Lefty válasza Bogyi007 (#46080) üzenetére


Lefty
addikt

A masik meg h amiert a PS4 nagyobb felbontast ad egyes jatekokban, cserebe lassabban fut.

[ Szerkesztve ]

(#46083) Def26 válasza Bogyi007 (#46080) üzenetére


Def26
félisten

Vannak helyzetek egy gyors lövöldözős multiban amikor látni és élvezni is lehet a nagyobb felbontást, de többnyire nem észrevehető. :) Én monitoron játszom, simán látom a különbséget de aki TV -n tolja x méterről annak tök mindegy. Talán még a kisebb felbontás jobb is nekik, mert stabilabb az fps.

Jah és az örök bullshit, xbox képe szebb. :D ;]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#46084) nauro válasza Lefty (#46078) üzenetére


nauro
aktív tag

Nálunk Lego játékok coopban nagyon bejöttek asszony pajtásnak

(#46085) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Streameléssel kapcsolatban: Letöltöttem a XBOX alkalmazást, hol kell frissíteni? Store-ban nincs ilyen lehetőségem. :((( Nálam minden van, csak épp stream lehetőség nincs. :D

(#46086) hackeeeee válasza hackeeeee (#46079) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update 3: Megvan a Last Night is. Csak a felső gombnál még az összeget írta, de lentebb már írta, hogy ingyenes. Igaz, már nincs meg a 360, de ha lesz BC, akkor még jól jöhet. :)

Véleményem szubjektív...

(#46087) oriic válasza hackeeeee (#46081) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

34,99$ az előrendelői ára.

Live-Die-Respawn

(#46088) hackeeeee válasza oriic (#46087) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

~10k körül. Hm.. Na majd meglátom. :)

Köszi! :R

Talán holnapra megérkezik a box. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46089) cyberkind válasza nkAAA (#46074) üzenetére


cyberkind
félisten

Tökmindegy az egész, csak az exkluzív címek döntsenek, vagy esetleg mindkét gép. :)

Paranormal Cocktivity

(#46090) Lefty válasza nauro (#46084) üzenetére


Lefty
addikt

Mmm koszi, de valami mas meg? En annyira nem tudom elkepzelni h ilyennel jatszak.

(#46091) aram01 válasza hackeeeee (#46088) üzenetére


aram01
nagyúr

szépen bevásárolsz mire jön az one :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46092) Scholes9 válasza Def26 (#46083) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem hétfő óta van meg a PS4, de nem bántam meg, tetszik, ennek ellenére biztos, h az Xbox One is nagyon jó gépezet, volt anno Xboxunk meg Xbox 360 is és nagyon szerettük :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#46093) sch_a válasza MunezXBK (#46085) üzenetére


sch_a
addikt

Win10-es Xbox alkalmazásban tudod indítani a streamelést. A box-on csak a beállításoknál kell engedélyezni, de ez alapból be is van kapcsolva.

Szerk.: Ja hogy az Xbox alkamzást akarod frissíteni. :D Bocs, kómás vagyok. Egy "csatlakozás gomb" van a baloldali sávban, azzal indítod a "streamelés". Min próbálkozol egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#46094) Def26 válasza sch_a (#46093) üzenetére


Def26
félisten

Minőséget lehet valahol állítani? Ha pl. mobilnetem van ez ugye nem pörgeti az adatforgalmam?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#46095) hackeeeee válasza aram01 (#46091) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezzel a chatpad-dal azért várok még. :D Viszont a Batman AK már megvan. :B

Csak nézegettem az oldalon, és megtetszett, jól is néz ki vele a controller. :)

Véleményem szubjektív...

(#46096) aram01 válasza hackeeeee (#46095) üzenetére


aram01
nagyúr

szerintem elég béna, mintha egy kiló kenyeret fognál :D
Inkább a teljes értékű bill+egér támogatást siettetném ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46097) sch_a válasza Def26 (#46094) üzenetére


sch_a
addikt

Ha helyi hálózaton keresztül csatlakozol rá, akkor teljesen független az internet-kapcsolatodtól. Lehet állítani, de meg nem mondom hol. Én csak egyszer kipróbáltam, nem nagyon látom értelmét 42" helyett 14-en vagy 24-en jártszani. ;] Ráadásul Forza-nál volt egy minimális input lag is (ami teljesen érhető), ami pont elég ahhoz, hogy zavaró legyen.

(#46098) oriic válasza aram01 (#46096) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én is tök feleslegesnek tartom a chatpadet. Simán van egy BT-s billentyűm, azt használom one-hoz. Meg néha a sima USB-s billt.

(#46099) adrian94

Elvileg ez működik most is. Kétszer megnyomod dashboard gombot, és kiírja hogy csinálhatsz screenshotot.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#46099) adrian94


adrian94
őstag

Nem lenne rossz ha beleraknák a streamelés közben screenshot-ok és gameclipek készítését.. Várható ez valamikor ? vagy ne is reménykedjek ? :D

(#46100) aram01 válasza oriic (#46098) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem is van itthon egy nem használt wifis bill, beépített "hanyatt" egérrel, de mihez használjam XO-hoz? jelszót beütni? :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.