Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Def26 válasza Xirtam (#3550) üzenetére


Def26
félisten

Van már bőven, ez csak 1db. "looks like about 720 people" [link]

kovsol: Igen, de a sokadik alkalommar már gondolom unalmas lesz egy kicsit. Elég sok bejegyzéshez hasonló van írva.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3552) kovsol válasza Def26 (#3551) üzenetére


kovsol
titán

ez szerintem szellemes beszólás volt :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3553) pzstm


pzstm
titán

http://m.youtube.com/watch?v=1aWrjuBo70o&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D1aWrjuBo70o

Nah tessék....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3554) KraX


KraX
őstag

Sziasztok, nem ertek a konzolokhoz. A hozzaertok el tudnak mondani objektiv ervek menten miert valassza az egyseg sugaru konzol user az x1-t a ps4 helyett? Amit en egyszeru halando latok az az, hogy a ps4 hardvere erosebbnek van titulalva olcsobban, a kinect pedig nem er ennyit az en meglatasom szerint - legalabbis nekem haszontalan. Tobb jatek kepes futni 1080-ban ps4-en, ahogy olvastam. A kontroller xboxnak szerintem jobb, de ez is szubjektiv. Az exkluziv cimeken kivul mik lehetnek az ervek x1 mellett?

Meg veletlenul sem flame inditonak szanom a kerdest, hanem valoban erdekelnek a velemenyek (kulturalt formaban).

For the God Emperor!

(#3555) Def26 válasza KraX (#3554) üzenetére


Def26
félisten

Kontroller téma. Szinte tök ugyanaz.

Magam részéről azt tudom mondani, hogy az xbox 360 -as előéletem miatt ragaszkodom egy kicsit az xbox one -hoz. Illetve tetszik a ryse és a forza is, de többnyire multi címekkel játszok, tehát ez nem olyan nagy érv.
Maga a live felülete is jobban tetszik és szerintem jobban is használható.
Most ps4 -et veszek, mert a tömeg arrafelé mozdult, én meg szeretek a nyertes csapatban enni. ;] Nem tetszik az MS bénázása, PR -je, nem tetszik a windows irány, a windows phone irány.
Azt látom, hogy több irányból is támadják az MS -t és makacsul tartja magát nem hajlandó olyan problémákkal törődni ami rengeteg felhasználót érint.

Ha belegondolok, hogy lenne egy xbox one -om és ugyanezt a makacsságot tapasztalnám egy milliós felhasználót érintő táborban, hogy pl. nem rakják a start menü -t a windows 8 -ba, akkor tökön szúrnám magam. Kicsit azt érzem, hogy más márkáknál fontos a felhasználó MS -nél meg az a fontos, hogy a felhasználó beálljon a sorba és elfogadja a tényeket.
A végső döntésemet nem a ps4 többlet ereje, hanem az MS töketlenkedése befolyásolta abba az irányba, hogy playstation 4 -et veszek.. és ezzel ahogy látom nagyon nem vagyok egyedül. :(

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3556) KraX válasza Def26 (#3555) üzenetére


KraX
őstag

Koszi a hozzaszolast! Hasznos info/velemeny.

For the God Emperor!

(#3557) GazRic válasza Def26 (#3555) üzenetére


GazRic
senior tag

Csatlakozom.

ONE: + kontroller jobban tetszik, és a LIVE felület is. (360on van jó pár éve)
- MS bénázás, Itthoni megjelenésről nincs infó, kötelező Kinect (most van, de nem vennék még1x), egy exluziv se hat meg MS oldalon

PS4: + ex-ek (Killzone, The Order stb) / Nagyobb tömeg várható a szervereken multiba :D
- PSN-t nem ismerem nem mondanak túl jókat a lassusága miatt

PS4et veszek most. ONE majd ha megjelenik itthon elgondolkodom, addig mit teljesít. Hajrá MS!!!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3558) Def26 válasza KraX (#3556) üzenetére


Def26
félisten

Természetesen a Magyar megmenéskor szeretnék egy xbox one -t is vásárolni, de csak 1 gépet akarok fenntartani. Majd akkor eldől, hogy melyik marad.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3559) KraX válasza Def26 (#3558) üzenetére


KraX
őstag

En biztos nem koltok ket gepre ezert szerettem volna megkerdezni a velemenyeteket mielott beruhaznek.

For the God Emperor!

(#3560) Madwe válasza KraX (#3554) üzenetére


Madwe
nagyúr

Röviden sztem:
nyers erő:ps4 (sztem azért hatalmas különbség nem lesz)
online: xbox (reméljük igaz az amit sony állít és felnőnek a feladathoz)
kontroller:egál (egyéni pref lehet touchpad, rezgő ravasz, stickek helyzete)
exklúzívok:ps4
extra fancy funkciók + cloud: xbox
pr: kit érdekel

Szerintem a ps4 többlet ereje annyit nem nyom a latba... persze jó ha valamely multi cím 1080ban fut 720 helyett, de csak e miatt nem érdemes konzolt választani imho, ez csak a grafikai felényre lehet max ok, persze ha neked ez mindennél fontosabb akkor menj a ps-sel...

Az online játékok terén az ms már bizonyított, ps3 alatt sony eléggé béna volt (lassú psn navigálás, lassabb letöltés stb), de most igértek fűt fát hogy azért kell majd itt is fizetni hogy jobb legyen az élmény - legyen így, de erről még biztosat nem tudhatunk sokáig...

A kontrollerek terén a DS4 már méretre kb ugyan akkora mint az xboxos kontroller, illetve végre a stickek tetején ott a bemélyedés, jobb a ravasz, kb lényegi kölünbség már csak a + touchpad a dsen, + rezgő motorok xnél a ravaszoknál és a stickek szim/aszim elhelyezkedése...

Ami fontos szerintem még az a hosszú távú exklúzívok, amiről persze most még sokat nem tudni, főleg az induló címkről van szó, de szerintem ez az a terep, ahol a ps igencsak előnyben van : már többször is bizonyította hogy egy konzol esetében az életciklus egészében 7+ évig jönnek a minőségi tartalmas exklúzívok, persze lehet hogy ezek közül sok nem érdekel, de biztos lesz olyan ami igen... MS eddig ezen a téren szerintem gyengén viselkedett, persze nyilván most megpróbál jobb és több címet felvonultatni, de én pl e miatt is maradok a ps 4 mellett... Nyitó exklúzívok esetében sztem egyik konzol sem erős, de ha győztest kéne mondani talán ms jobb, bár engem a ryse nem hatott meg, sem a killer instinct, a forzát meg max akkor fogom értékelni ha megszűnik a gt sorozat... (SOHA!!! :D) de szerintem a konzol esetén a nyitó címek nem olyan fontosak, persze első pár hónapban igen de az egész pályafutása alatt kevésbé...

Az x mellett szólhat a beépített funkciók listája, ami engem egyáltalán nem fogott meg, de nyilván van sok ember akinél szempont: bekötheted a set top boxod és az xboxról akár hangvezérléssel válthatsz a tv adásra, két "ablakod" lehet aktív egy fő és egy oldalsáv ahol mondjuk skype, netböngésző, akármi fut... Engem ezek azért nem érdekelnek mert egyrészt ha tv-t akarok nézni meg tudok nyomni egy gombot, másrészt nem nézek tv-t csak digitális műsort :D Ha a konzolom bekapcsolom azt csak a játk miatt teszem, és semmi egyéb nem érdekel, ezért nekem ezek a pluszok nem érintenek...
+ felhő alapú tech, ami pl olyanokra lehet jó elmondottak alapján hogy egy nagy adatbázis alapján a mesterséges intelligencia tanul a játékosokról és az alapján fejlődik, pl egy autós játékban megtanulja h a játékos néha beeteti, leszorítja, mit hogy trükközik amit amugy leprogramozni alapból nehéz lenne, ezt majd meglátjuk mennyire lesz hasznos, de én el tudom képzelni h jó lesz, nagyon is, de könnyen azt is h semmi feltűnő pluszt nem ad majd...

Mezei felhasználót szerintem az ms pr bénázása nem kell hogy érdekelje (elbaszták na az kétségtelen) de te mint leendő vevő az a lényeg h azt nézd mit kapsz, nem az h az adott cégek mit mondanak róla...

[ Szerkesztve ]

(#3561) tDr1v3r válasza KraX (#3554) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szia!

Nekem a WinRT miatt (elvileg lehet rajta majd ilyen (W8/WP8-as) alkalmazásokat használni, az meg már mekkora faszaság lehet Kinect-tel), meg a bizonyított online rendszerükkel. Persze lehet hogy a Sony-é is jó lesz, de basszus, de az MS évtizedek óta bent van az iparban, én nagyobb bizalmat szavazok meg nekik. Mondjuk a Sony is fog díjat kérni a használatáért, szóval van rá nagy esély hogy a mostani generáció szarakodását (amit nem a letöltésre meg egyebekre értek hanem arra hogy egyes játékoknál egyszerűen szar az online élmény a kevés szerver miatt, no meg elég sok játéknak hamar meg is szüntetik ugye), dehát ki tudja... ezért is várok ki én, ráér az új konzol, addig legalább kijátszom azt a 66 játékot ami ott pihen a Steam kontómon. :P

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3562) Zoli1117Bak


Zoli1117Bak
tag

Meg annyit tennék hozzá,hogy az xbox nál mindig ott van az a DE,jó nem rossz DE ez DE az a baj félre értés ne
Essék en is xbox fan vagyok 3 xbox 360 at fogyasztottam el megjelenése óta,de most adok egy eséjt a sony-nak aztán ha bejön akkor marad ha nem akkor xbox.Csak az MS mindeg béta tesztert szeret játszani a vasarlokkal.

psn:babax1117

(#3563) Def26


Def26
félisten

Biztonsági takarólap kinect elé. Ha az MS nem akarja megcsinálni, pénzt húz belőle egy kereskedő. :D kb. 4k[link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3564) oriic válasza Def26 (#3563) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nemár. :DDD

Live-Die-Respawn

(#3565) gyuribácsi88 válasza Def26 (#3563) üzenetére

Berakok elé egy cigis dobozt, problem solved, zero $ :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#3566) Zoli1117Bak válasza gyuribácsi88 (#3565) üzenetére


Zoli1117Bak
tag

Simán :)

psn:babax1117

(#3567) KraX


KraX
őstag

Koszi a valaszokat sracok! Hasznos volt! :C

For the God Emperor!

(#3568) drkbl


drkbl
őstag

Forza Motorsport 5 first drive, plus bonus pro racing driver content
First impressions: Latest installment of Microsoft's racer looks stunning.

(#3569) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#3570) Algotis válasza oriic (#3569) üzenetére


Algotis
addikt

Ez kicsit gáz szerintem :DDD

Androidos Outlookból küldve

(#3571) Madwe válasza Madwe (#3560) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha ez igaz akkor eléggé gyászos a helyzet, tekintve h elvileg az xbox one volt a fő csapásirány náluk mert onnan jött a gempa dlcre ha jól sejtem, lassan kiderül
Azért ha a bútított mp jobban néz ki psen mint a csilivili single boxon az azért eléggé marginális különbség már...

(#3572) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
eredetileg x360as topikba írtam, csak ott senki nem tudott válaszolni rá. szóval: amit egyszer megvettem már online storeban a gépemre, az ott is marad akkor is, ha letörlöm a profilt, amivel megvettem? azért lenne fontos, mert van így rajta vagy 10-15 játék, és ha eladom a közeljövőben, eléggé megdobná az árát. csak hát ugye profilomat nem adom vele, ezért törölném le róla

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#3573) Def26


Def26
félisten

Witcher 3 screenshot-ok. [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3574) Mister_X válasza Def26 (#3573) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A levelek simán elmennének ebbe a generációba, a ló segge szögletes, a textúrák alacsony felbontásúak... Az összhatás kellemes, de én lassan ott vagyok, hogy 150k-ért ennél többet várnék.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3575) Zoli1117Bak válasza Mister_X (#3574) üzenetére


Zoli1117Bak
tag

Teljes mértékben egyet értek.Szerintem xboxról való váltás x360 ra látványosabb volt.

[ Szerkesztve ]

psn:babax1117

(#3576) JamesHun válasza Zoli1117Bak (#3575) üzenetére


JamesHun
addikt

kamu
már megkaptam itt, hogy csak az idő szépítette meg ezeket az emlékeket :)
360 is rusnya volt az elején, csak rájöttek lehet ezt szebben is csinálni
kíváncsi leszek crysis4 ha lesz One on hogy fog kinézni :)
szerintem beleadnak majd apait anyait a srácok az engine be

SeriesX: JamesSHun

(#3577) Joshi


Joshi
titán

Szerintetek a G25/G27 kormány működni fog Xbox One esetleg jelenleg működik 360-on?

(#3578) Madwe válasza Joshi (#3577) üzenetére


Madwe
nagyúr

Xbox one-on elvileg egyetlen egy jelenleg kapható kormány sem fog működni ha jól tudom, valamit variáltak az ff-el...

(#3579) tDr1v3r válasza Joshi (#3577) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem és nem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3580) Joshi válasza tDr1v3r (#3579) üzenetére


Joshi
titán

Köszi akkor nem lesz Xboxom. :(

[ Szerkesztve ]

(#3581) tDr1v3r válasza Joshi (#3580) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Amúgy is jobb Forza helyett rFactorozni. :P

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3582) Madwe válasza Joshi (#3580) üzenetére


Madwe
nagyúr

PS4 elvileg támogatja őket majd, de ez még nem 100as szerintem, bár már sokan azt állítják, hivatalos infot még nem találtam... Persze arra mire jön egy jó kis GT az sok idő lesz, Driveclub meg fene se tudja mennyire lesz árkád, meg mikor jön ki végül ugye...

(#3583) Joshi válasza tDr1v3r (#3581) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond hogy pc-re nincs most jó rally játék, állítólag a rally Horizon az egész jó cucc. Végül is mind1 mert csak ezért nem vennék másik kormányt főleg gagyibbat mint a G25.

(#3582) Madwe: ps-re csak a wrc van ami pc-én is megjelent de elég gagyi, gt meg nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#3584) Madwe válasza Joshi (#3583) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát rallyban nem olyan erős mert nincs sok esemény rá az 5ben pl, de azok nem rosszak szerintem, fpleg a Sebastian Loeb-esek... A Forzában van rally ezek szerint (ha jól értem téged főleg az érdekel, meg az 1es doboz)?

[ Szerkesztve ]

(#3585) MasterMark válasza Def26 (#3573) üzenetére


MasterMark
titán

:Y :C :R

Switch Tax

(#3587) GazRic válasza Jakesz (#3586) üzenetére


GazRic
senior tag

Egy kis plusz: PS4 900p /// ONE 720p

Jó kis játék lesz az tény.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3588) pzstm válasza Jakesz (#3586) üzenetére


pzstm
titán

Biztos megkoveztek majd, de több helyen Xbox One nekem jobban tetszik...megint mintha kontrasztosabb lenne s picit jobban kijonnenek a szinek....de persze én tuti fizetett berenc vagyok így kiváncsian várom masok véleményét;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3589) oriic válasza Jakesz (#3586) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vannak ám ott fps droppok...

Live-Die-Respawn

(#3590) GazRic válasza oriic (#3589) üzenetére


GazRic
senior tag

Nem is kicsit ...

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3591) Jakesz válasza oriic (#3589) üzenetére


Jakesz
őstag

És ez még csak a single :DDD

(#3592) pzstm válasza oriic (#3589) üzenetére


pzstm
titán

Nem néztem végig, de mennyire? 52-58 közötti dropokat láttam elvétve;) :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3593) Def26 válasza pzstm (#3588) üzenetére


Def26
félisten

Más volt a színbeállítás. :) Amúgy az én véleményem az, hogy nem kell szégyenkezni egyik platformnak sem. Nagyon szép mindkettő és számomra hol ez hol az a szebb.
Igaz ez csak single player mód, multiban nagyobb eltérések vannak. Hamarosan jön a cikk.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3594) #51736960 válasza pzstm (#3588) üzenetére


#51736960
törölt tag

csakugyan szebb a box képe, talán a magasabb kontraszt miatt.
persze ennek megvan az ára, pl 0:50-től a fickó arcán elvesznek a részletek, ahol árnyék vetül rá...
valamit valamiért :)

szerk: 5:00-tól a fickó feje még mindig szögletes, nem bírja a polyszámot a nextgen? ;]

[ Szerkesztve ]

(#3595) pzstm válasza Def26 (#3593) üzenetére


pzstm
titán

Nah itt aki bármelyikre is azt mondja hogy valamelyik sokkal szebb vqgy játék közben ezt észreveszi, az vagy festi magát vagy én vagyok a helikopter...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3596) oriic válasza pzstm (#3592) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Volt ott 33-34fps is. Ami nem kevés, de 60hoz képest...

Live-Die-Respawn

(#3597) pzstm válasza oriic (#3596) üzenetére


pzstm
titán

Köszi az infót;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3598) Jakesz válasza oriic (#3596) üzenetére


Jakesz
őstag

Csak megjegyzésképpen, azon a helyen a PS4 verzió 45-50 FPS-nél járt. Úgyhogy lesznek itt különbségek az izzasztó helyzetekben.

(#3599) Madwe válasza #51736960 (#3594) üzenetére


Madwe
nagyúr

A fényerő és a kontraszt még mindig kalibrálható a tv kijelzőjén, ne legyetek már ennyire...

Egyébként nagyon szép mindkét konzolon amit launchra elértek, 720p és 900p pc-n high beállításokkal 50-60 fps-el, nem pite! (azt hittem single-t jobban felhúzzák majd még grafon és csak 30fpst akarnak DICEék is, de így is elég baba...)

(#3600) zzeN


zzeN
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.