Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) gyuribácsi88

Nem értek a programozáshoz, de azt olvastam az egyik külföldi fórumon, hogy az xbox kinyírja a PS-t a DIRECT X-el.

Az hogy ez mit takar azt nem tudom.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#3302) Xirtam válasza gyuribácsi88 (#3301) üzenetére


Xirtam
veterán

Ja pont a DirectX-el amibe konkrétan belekakil a Microsoft évek óta. És a fejlesztőknek saját, megoldásokat, saját utat kell létrehozniuk gyártókkal, hogy megoldást találjanak a DirectX helyére.

(#3303) gyuribácsi88 válasza Xirtam (#3302) üzenetére

:DDD

Ezért mondtam hogy nem értek hozzá, de akkor ezek szerint az se nagyon, aki ezt írta ;]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#3304) Blaise válasza Xirtam (#3302) üzenetére


Blaise
veterán

Te érted is, hogy mit beszélsz, vagy csak olvastad valahol?

(#3305) Xirtam válasza Blaise (#3304) üzenetére


Xirtam
veterán

Hobbid a kötekedés? Mert jól űzöd! :) ;)

(#3306) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

A nagy kérdés PC fejlesztés vagy x1? Lehet nem jó a topic, de érdekel a véleményetek!!

nálam x1 mellet szól:
-van x360 ott van profil meg sok játszópajtás
-kinect lehet jó lesz :)
-nem kell fejleszteni

ellene:
-drágább lenne elsőre
-sok a homályos dolog(live mennyibe fog kerülni, garancia kérdése, ha zug konzolboltból veszem, hozza e
a várt grafikai szintet esetleg később-1080p 60fps??

(#3307) oriic válasza sittes79 (#3306) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"-van x360 ott van profil meg sok játszópajtás"

Ott igen, de pár hónapig nem valószínű hogy X1-en is annyi lesz. Garival nem kell parázni MS support mindig is jó volt.

"a várt grafikai szintet esetleg később-1080p 60fps??"

Kezdetben nem lesz 1080p. 720p-900p között lesz a felbontás. A 60fps multiplayeres játékoknál meglesz.

Live-Die-Respawn

(#3308) Xirtam válasza oriic (#3307) üzenetére


Xirtam
veterán

Kezdetben . . . elmondjátok hogy mégis miért várjátok azt, hogy egy ismertebb hardverből végül kicsikarjanak 1080p-t? Ha megjelenéskor képtelenek?

(#3309) negyven2 válasza Xirtam (#3308) üzenetére


negyven2
veterán

És ugye azt se felejtsük el, hogy mind a Sony, mind a Microsoft most úgy csinálta a most a konzolokat, hogy kikérték a játékfejlesztőket, hogy nekik mi lenne a jó. Kérték ezt a hardvert és ebből se tudnak olyan kiemelkedőt alkotni. Anno a PS2/Xbox Classic vonal után azért elég erős volt a minőségbeli ugrás a 360-nál és PS3-nál. Itt valahogy sehogy nincs meg.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3310) Def26 válasza negyven2 (#3309) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem simán félre lőtték magukat. Nem gondolták volna, hogy ennyire fontos lehet a grafika. :) No meg ugye AMD... mindig is a jövőbe mutató dolgokkal promózták magukat, de valahogy sose jött el azaz idő amikor magabiztosan révbe értek volna. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3311) Alexios válasza negyven2 (#3309) üzenetére


Alexios
veterán

azért én emlékszem mikor kijött a 360, és konkrétan ugyanolayn volt pl. az nfs:mw rajta mint gépen. Később jöttek azok a játékok amik már látványosabbak voltak.

(#3312) negyven2 válasza Alexios (#3311) üzenetére


negyven2
veterán

Nem éppenséggel egy EA (főleg egy 2005-2006-os EA) multiplatformcímre gondoltam, hanem inkább az exkluzív címekre. Persze, az igaz, hogy idővel jobb játékok (szebbek) jönnek, ki, de ha ezt kérték a fejlesztők a gyártóktól akkor, hol van az a hatalmas ugrás amiről beszélnek? Mert akkor tényleg látható volt, most meg - Hát majd talán valamikor.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3313) barack1997


barack1997
senior tag

Mit találtam:bemutató :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3314) MasterMark válasza barack1997 (#3313) üzenetére


MasterMark
titán

8 ezer éves.

Switch Tax

(#3315) barack1997 válasza MasterMark (#3314) üzenetére


barack1997
senior tag

Én most láttam először, szerintem óriási :)

(#3316) Zjunior válasza Xirtam (#3305) üzenetére


Zjunior
veterán

Ilyen a hangneme.
Engem men izgat, csak mindenkit kóstolgat!:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#3317) rocket válasza Xirtam (#3308) üzenetére


rocket
nagyúr

Biztos ugy ertik, hogy kesobb lesz 1080p@60fps X360 grafikai szinttel ;]

Kis matek azoknak akik ugy gondoljak eljon majd a csucsszuper grafika X1-en 1080p@60fps-el:

720p 1280x720=921600 pixel
900p 1600x900=1440000 pixel
1080p 1920x1080=2073600 pixel

1080p-ben 2.25x tobb pixel van mint 720p-ben, es 1.65x tobb pixel van mint 900p-ben, ezek jelentos kulonbsegek, amihez nagy teljesitmeny toblet kene.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3318) JamesHun válasza rocket (#3317) üzenetére


JamesHun
addikt

hány évük is volt arra, hogy kimatekozzák mekkora nyers erő kell, hogy ez összejöhessen?
lehet jobb lett volna a mostani hardvert felfejleszteni
azt már kiismerték a programozók és jobban kalkulálhattak volna a vassal, mint most az AMD féle lutrival
majd jön a driver frissítés konzolon havonta :D

SeriesX: JamesSHun

(#3319) Alexios válasza negyven2 (#3312) üzenetére


Alexios
veterán

de azok nem is nyitócímek voltak

(#3320) oriic válasza Xirtam (#3308) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mit is mondott köcsög Crytek, miért lesz 900p a Ryse? Mert ők úgy akarják...

Live-Die-Respawn

(#3321) barack1997 válasza oriic (#3320) üzenetére


barack1997
senior tag

Komolyan ennyire gyengék a nextgenek ?

(#3322) JamesHun válasza barack1997 (#3321) üzenetére


JamesHun
addikt

amd van bennük mit vártok? ;]

SeriesX: JamesSHun

(#3323) negyven2


negyven2
veterán

Xbox ONE boot????

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3324) oriic válasza negyven2 (#3323) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyon úgy tűnik, és ha igaz, rohadt jól néz ki.

Live-Die-Respawn

(#3325) negyven2 válasza oriic (#3324) üzenetére


negyven2
veterán

És gyors!

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3326) oriic válasza negyven2 (#3325) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint a villám. Köszi amúgy, ki is tettem hírként. :)

Live-Die-Respawn

(#3327) pzstm válasza oriic (#3326) üzenetére


pzstm
titán

instant on;)

amúgy valódi :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3328) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Vajh' Kinecttel be lehet-é kapcsolni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3329) oriic válasza Mister_X (#3328) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze. Nem emlékszel a bemutatóban hallott Xbox ON szövegre?

Live-Die-Respawn

(#3330) Mister_X válasza oriic (#3329) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem az Xbox, go home! maradt meg :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3331) GazRic válasza oriic (#3329) üzenetére


GazRic
senior tag

Azt írták a hangutasítások régiók szerint letiltva. 1 vagy 2 országban lesz. (ha jól emlékszem)

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3332) oriic válasza GazRic (#3331) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja tényleg. Szóval feature-ként meglesz, csak senki nem használja majd.

Live-Die-Respawn

(#3333) gyuribácsi88 válasza oriic (#3332) üzenetére

Hát nem tudom, nekem idáig sem okozott gondot a joystick-on megnyomni a gombot hogy bekapcsoljam. Mivel én csak játékra fogom használni a ONE-t is, így amikor leülök a tv elé, így is úgy is a kezembe kell vennem a kontrollert, az az egy gombnyomás meg már nem olyan fárasztó ahhoz hogy bekapcsoljam.

Ezért nem értem egyébként hogy miért nem árulnak kinect nélküli szettet, mert akármilyen hihetetlen is vannak emberek pl én is, akik nem használják a kinectet semmire sem, se játékra, se semmi egyébre. Nekem a gép kell meg egy kontroller és viszlát. E helyett meg kell vennem egy kinectet is, amit kötelezően belecsomagoltak a dobozba. Pedig ennek válaszhatónak kellett volna lennie.

De persze így meg eltudnak adni egy csomó kinectet olyanoknak akiknek nincs rá szüksége.

Komolyan mondom ha nem lenne a live-on az a baráti társaság aki van és akikkel minden nap játszok, biztos hogy ps-t vennék.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#3334) negyven2 válasza gyuribácsi88 (#3333) üzenetére


negyven2
veterán

Azért kell a Kinect mert csak, mert akkor ugyan arra a sorsa jutna mint a mostani. Ha viszont kötelezően ott van akkor az a fejlesztőknek egy plusz dolog amit kihasználhatnak, ha akarnak, vagyis szemben a mosatni megoldással megéri nekik arra is fejleszteni., mivel tudják, hogy úgyis ott lesz minden ONE mellet.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3335) JamesHun válasza gyuribácsi88 (#3333) üzenetére


JamesHun
addikt

azért mert ha elterjed és benne van minden dobozban jobban belefognak a készítők a kinectes játékokba, vagy jobban supportálják akár fps játékokban is

SeriesX: JamesSHun

(#3336) #81556480


#81556480
törölt tag

Visszafelé kompatibilitásról vannak információk?

(#3337) oriic válasza #81556480 (#3336) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem lesz visszafele kompatiblis a ONE.

Live-Die-Respawn

(#3338) #81556480 válasza oriic (#3337) üzenetére


#81556480
törölt tag

köszi.

kár !

(#3339) negyven2 válasza #81556480 (#3338) üzenetére


negyven2
veterán

Állítólag itt is felhőből akarják megoldani. Vagy még megtarthato a 360-at is a régi játékra.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3340) sittes79


sittes79
addikt

Van itt valaki aki venni fog már vasat novemberben, akár Bécsben is?

(#3341) gyuribácsi88 válasza sittes79 (#3340) üzenetére

Nem tudom, nekem egy csomó ismerősöm megveszi rögtön kintről. Én megvárom azért azt hogy miképpen alakul az a dolog hogy ha csinálok mondjuk egy angol profilt, akkor működni fog e itthonról úgy mint az előzőnél. Mert ha csinálnak valami IP alapú szűrést és nem tudok live-on játszani, akkor nálam felejtős addig amíg nem lesz hivatalos live itthon.

Na mindegy majd meglátjuk, nem vagyok egy türelmetlen ember, kivárom hogy miként alakulnak a dolgok. Mellesleg is csak akkor vennék ha már lehet kapni nálunk hivatalosan, mert ha bedöglik akkor rohangáljak ki Bécsbe a garancia miatt? Azt azért nem szeretném.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#3342) sittes79 válasza gyuribácsi88 (#3341) üzenetére


sittes79
addikt

Beszéltem egy konzolbolttal, náluk lesz már novemberben, nyilván szürke importból. A garira azt mondta a szaki, hogy eu microsoft gari lesz, szóval működni fog itthon is. Kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert mintha lett volna valami hír, hogy változnak az MS garancia szabályok. A live a nagy kérdés nálam is, ha lesz valamiféle blokk/szűrés IP alapján akkor necces a történet.Na majd meglátjuk. A gold profil-t csont nélkül beveszi az X1? Erről tudunk valamit?

(#3343) Mister_X válasza sittes79 (#3342) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Annyira megeszi csont nélkül, hogy az Xbox Team tagjai már Live-on játszanak a gépekkel.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3344) ldave


ldave
félisten

Amúgy az X1 szempontjából ti kit látnátok szívesen a Microsoft élén?

A Slime draws near! Command?

(#3345) pzstm válasza ldave (#3344) üzenetére


pzstm
titán

én magamat ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3346) ldave válasza pzstm (#3345) üzenetére


ldave
félisten

Csak azért jutott eszembe, mert a Sony Kazuo Hirai alatt sokkal szimpatikusabb cég lett számomra, pl telefon és tablet vonalon az Xperia-k nagyon tetszenek (bár droid-ot sose vennék, kár hogy nincs Z1 alakban egy WP8-as teló), az új VAIO laptop-ok is nagyon jók lettek, szóval a lényeg az hogy szerintem jót tett a cégnek, hogy egy picit "geek" ember került az élére.

A Slime draws near! Command?

(#3347) Mister_X válasza ldave (#3346) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kaz Hirai az egész Sony első embere, nem csak a videojátékokért felelős részlegéé?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3348) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok!

Szerintetek elképzelhető, hogy lesz USB-s Xbox one kontroller PChez?
Vagy ha nem USB-sen akkor vmilyen más "formában"?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#3349) tDr1v3r válasza GRaul (#3348) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Vezetéknélkülis vevőegység lesz hozzá szerintem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3350) GRaul válasza tDr1v3r (#3349) üzenetére


GRaul
őstag

Nagyon bízom benne és remélem minél előbb piacra kerül, ha már egy új konzolt nem engedhetek meg magamnak :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.