Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) tunkiih válasza karakpecze21 (#21450) üzenetére


tunkiih
őstag

Meg is őrülnék addig. :DDD

(#21452) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Megvette valaki az Evil Within-t? Milyen lett a játék? :)

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#21453) karakpecze21 válasza Krisz0630 (#21452) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Hát én is most tervezem a vételét és volt egy srác aki feltette igen hamar ide PH-ra.Azt mondta neki nagyon nem jött be.

Azóta már megint felkerült 1db 1x használt is.Pont most kérdeztem rá Pü-ben, hogy milyen.....

Annyit tudok, hogy szélesvásznú az egész játék, amitől már most a falnak tudnék menni. :W

(#21454) Lefty válasza karakpecze21 (#21443) üzenetére


Lefty
addikt

Az előzőn nem hallottam semmit, de ez már aranyosabb. :)

(#21455) tDr1v3r válasza cyberkind (#21405) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mert alultervezték. Persze ez nézőpont kérdése... de mindkét gép úgy készült hogy a fejlesztőket is megkérdezték. Csak mindegyik mást mondott.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21456) cyberkind válasza tDr1v3r (#21455) üzenetére


cyberkind
félisten

Dx12-vel lesz teljesítmény javulás, nem?

Paranormal Cocktivity

(#21457) Madwe válasza cyberkind (#21456) üzenetére


Madwe
nagyúr

A szó szoros értelmében nem. Nem lesz erősebb a gép, és dx12vel nem tudnak többet kihozni belőle. Viszont könnyebben tudják azt kihozni belőle, ami benne van. Ergo gyorsabban, hamarabb tudják jobban kihasználni, e miatt lesz javulás miatta. Viszont a hw adta korlátok attól még ott lesznek. No meg az esramos plusz időigény, amit remélhetőleg a multiplat fejlesztői is elkezdenek rendesen kihasználni.

Ettől függetlenül a ps4hez úgy általánosságban közelebb nem fog kerülni, viszont e miatt pl lehet, hogy lesz pár év, amíg egy szinten lesznek kb, mert xonera hamarabb tudnak ráhangolódni a programozók, de ez ps4nél is bekövetkezik egyszer, s akkor megint ott vagyunk a hw különbségeknél...
Amúgy nem tudom mi lenne a kevés, szerintem gen elején mindkét platform jól teljesít viszonylag grafikailag... főleg ennyi pénzért! (az más kérdés hogy 1080p alá sose adnám, de monitoron, kis tv-n lehet nem zavarna)

No és akkor még ott van az, ha már multiplatok, hogy xoneon és ps4nél is van egy magasabb szintű réteg, amit szintén lehet használni, s azzal könnyebb portolni. Azaz a lusta multiplat fejlesztők azon is tudnak programozni, csakhogy ezáltal sokkal több veszteség van. E miatt kevésbé lesz optimalizált a játék, mint a rendes, alacsony nyelven. Meg eleve egy exklúzív jobban optimalizál, pláne alacsonyabb nyelven. De ez már más tészta :)

(#21458) adrian94


adrian94
őstag

Olvastam ma valahol, hogy akciós áron van live-on az Outlast meg még valami de elfelejtettem, hogy hol olvastam... van valami oldal ahol lehet követni az akciókat ?

(#21459) tDr1v3r válasza cyberkind (#21456) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az se lesz teljesen csupasz... a 11.X is már elvileg a libGNM szintje körül van, a 12 nem hiszem hogy a kicsit szabványosabbságon (=PC-n is ez van, könnyebb lesz oda-vissza portolni) kívül tud mást hozni.

De annyira nem vágom hogy az új konzoloknál hogy van.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21460) bLaCkDoGoNe válasza Krisz0630 (#21452) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem nagyon tetszik, azt a nyomorult widescreen megjelenítést leszámítva.
Még csak a második fejezetnél járok, szóval a történetről nem igazán tudok még véleményt mondani, de a hangulat meg az összkép eddig nagyon pofás. Néhány apróbb kifogásom azért van:
- fény/árnyék nem játszik szerepet a bujkálásnál, lopakodásnál
- a főhősnek van egy olajlámpása, amivel világít; ezt alapesetben a kezében viszi, de ha fog valamit (pl. egy revolvert) akkor hátul az övére akasztva hordja, de a saját árnyéka mindig hátrafelé vetül úgy, mintha a kezében fogná (ez pl. engem baromira zavar :B)
- mivel a játék erősen épít a lopakodásra, a jelenleginél jobban működő fedezékrendszert el tudtam volna viselni a rejtőzködéshez, mert most néha erősen bűvészkedni kell a kamerával, pl. ha egy ház sarkánál szeretne kilesni az ember (ez pl. az egyik, amiért a teljes widescreen megjelenítést rossznak tartom)

A játék egyébként még normál fokozaton is elég nehéz (vagy én vagyok nagyon zsenge), de ezt pozitívumként jegyem meg. Ja, és kellően véres meg brutális, ha valaki erre gerjed. :)

Összességében: ha valaki szereti ezt a műfajt, akkor nem szabad kihagynia!

(#21458) adrian94: Pl. ez?

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21461) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#21460) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Lecsúsztam a szerkesztési időről: jó nagy segg vagyok, az xbldb.com x360-ra jó. :B

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21462) B3ny00 válasza godzsy2 (#21441) üzenetére


B3ny00
aktív tag

1 jó kis autó és lehet rá költeni télen nyáron :-D :-D :-P

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#21463) 19Vico81 válasza B3ny00 (#21462) üzenetére


19Vico81
tag

vagy egy hasonló kaliberű barátnő :DD :DDD :DD

Xbox gamertag / ID : vico81HUUS

(#21464) B3ny00 válasza 19Vico81 (#21463) üzenetére


B3ny00
aktív tag

Tényleg azt el is felejtettem, dupla kombó. Se időd se pénzed nem marad játszani :).

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#21465) RichieTri válasza B3ny00 (#21464) üzenetére


RichieTri
senior tag

akkor nem is tudom mit keresek itt? :))
- feleség
- gyerek
- sport (bringa)

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#21466) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Nekem is van ez a kis idegesítő hang miután kikapcsolom a gépet
Mit lehet ezzel tenni?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#21467) #44275968 válasza RichieTri (#21465) üzenetére


#44275968
törölt tag

Akkor én ? :DD :DD :DD

- Barátnő
- Autó
- Versenybicikli
- Motor
- Xbox one

És csodálkozok hogy soha nincs pénzem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21468) vg válasza #44275968 (#21467) üzenetére


vg
addikt

Te egy igazi, nagymenő, trendi gyerek vagy. Remélem a napszemcsi a fejeden van most is.

(#21469) B3ny00 válasza RichieTri (#21465) üzenetére


B3ny00
aktív tag

lehet nem dolgoztok !? ;)

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#21470) Def26 válasza vg (#21468) üzenetére


Def26
félisten

:DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#21471) JamesHun válasza tunkiih (#21440) üzenetére


JamesHun
addikt

vagy ha nem instant on ba van a gép kevésbé észrevehető

SeriesX: JamesSHun

(#21472) Zjunior


Zjunior
veterán

Belinkeli vki a homeolast plz ...
Mobirol vagyok!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#21473) pzstm válasza Zjunior (#21472) üzenetére


pzstm
titán

Homeolás

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21474) Zjunior válasza pzstm (#21473) üzenetére


Zjunior
veterán

:R :)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#21475) Asbee


Asbee
veterán

Szerintem ez a cicergés dolog egy kicsit már túl van tárgyalva. Nagyon úgy tűnik semmi féle hibáról nincsen szó hanem az apu tápellátása adja ki. Ezért is van hogy játék alatt nem hallani, viszont dash alatt, amikor energiatakarékosság miatt gondolom nem minden fázis aktív, csökken az alapfrekvencia, ezért itt igen. Ha jól emlékszem, volt egy béta update leírás aminél növekedett a fogyasztás. Gondolom "idle" is, megy minden vagy több fázis és ezért szűnik meg. Ehhez még jöhet a tekercseknek a nem megfelelő lakkozása, repedése. Ez egyébként rendeltetésszerű használatot nem befolyásolja, viszont meg tudom érteni akit zavar. Baja a gépnek nem lesz tőle. Szerencsére a microsoft ahogy olvasni korrektül áll a dologhoz és cseréli a gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#21476) gabesz839 válasza Asbee (#21475) üzenetére


gabesz839
senior tag

Eddig mindig azt hittem hogy tücskök vannak benne, azok ciripelnek. Tévedtem. De legalább most már tudom mi adja ki ezt a hangot.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#21477) JamesHun válasza Asbee (#21475) üzenetére


JamesHun
addikt

- Nem a táp cicereg
- Nálam a táp és a xbox között kb fél méter , méter van. Nem a tápom cicereg instant on ba , hanem maga az Xbox Egy. Nem mind cicereg, ezért akinek nem ilyen van könnyen beszél, hogy nem zavaró, de síri csendben éjjel néha elég idegesítő, főleg ha a HDD-t kerregteti feleslegesen.

Jöhetne már az az emlegetett patch ami állítólag helyreteszi ezt és a wifi gondomat is.

SeriesX: JamesSHun

(#21478) Asbee válasza JamesHun (#21477) üzenetére


Asbee
veterán

- Olvasd el még egyszer mit írtam és értelmezd is. Nem a hálózati tápról van szó.
- Nem mondtam, hogy nem zavaró, nekem is csinálja halkan. Azt is tudom milyen mikor hangos, gariztattam olyan PC tápot aminek a coil whine-ja a szoba másik végén hallatszott. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21479) JamesHun válasza Asbee (#21478) üzenetére


JamesHun
addikt

sorry a tápra fókuszált a szemem és sokan a tápot mondták mint cicerge forrás

Nekem inkább tünt a hang HDD hangnak, mint egyébnek, de majd a patch után hátha javul a helyzet.

SeriesX: JamesSHun

(#21480) vg válasza Asbee (#21475) üzenetére


vg
addikt

Mutasd meg kérlek mi az, hol van az "apu tápellátása". Van ezer szétszedett kép a gépről. Tényleg kíváncsi lennék, érdekel. Mondjuk ezen a videón mutasd meg hol van.

(#21481) MasterMark válasza vg (#21480) üzenetére


MasterMark
titán

Még be is mondja és meg is mutatja a linkelt videóban.

Switch Tax

(#21482) vg válasza MasterMark (#21481) üzenetére


vg
addikt

Időpont? szerk: vagy te már végig is nézted az egészet? lololo

[ Szerkesztve ]

(#21483) MasterMark válasza vg (#21482) üzenetére


MasterMark
titán

Bele tekergettem odáig ahol erről beszél.

1 óra 45. A kis fekete kockák egy sorban amúgy.

Switch Tax

(#21484) kovsol válasza vg (#21480) üzenetére


kovsol
titán

Nem néztem meg a videót de szerintem: [link] Az alapján következtetve, hogy egy PC-s alaplap vagy VGA kártya hogy épül fel.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21485) vg válasza MasterMark (#21483) üzenetére


vg
addikt

Az serceg? :D Jól van.

(#21486) kovsol válasza vg (#21485) üzenetére


kovsol
titán

VGA kártyákon is szokott ciripelni a VRM. Akkor ez olyan elképzelhetetlen, hogy itt is előfordulhat?

May the Force be with you!

(#21487) vg válasza kovsol (#21486) üzenetére


vg
addikt

Nyilván, de nem úgy, ahogy pár kolléga linkelte a saját gépről a videót.

(#21488) MasterMark válasza vg (#21485) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosan.

Switch Tax

(#21489) tunkiih


tunkiih
őstag

vg: a félreértések elkerülése végett nekem ezért kellett uj gép, mert az uj hdd után is ugyanugy sercegett, az alaplap miatt, tehát egyáltalán nem beszél hülyeséget a kollega. megmondták supporton is világosan hogy a második bevizsgálásnál kiderült hogy az alaplap volt rossz.

[ Szerkesztve ]

(#21490) vg válasza MasterMark (#21488) üzenetére


vg
addikt

:D :D :D :D :D :D

(#21491) MasterMark válasza vg (#21490) üzenetére


MasterMark
titán

Nem értem a gondodad. Sosem hallottál még alaplapot, vagy tápot ciceregni?

Switch Tax

(#21492) vg válasza MasterMark (#21491) üzenetére


vg
addikt

Szerintem mi nem egyről beszélünk. Neked az a ciceregés amit pár kolléga mutatott videón? Nem, valóban nem. Olyat soha nem hallatom még. De egészen biztosan az apu tápja okozza.

(#21493) tunkiih válasza MasterMark (#21491) üzenetére


tunkiih
őstag

Ez az ő saját problémája, ne vedd fel.

A Majornelson-hoz hasonlóan nincs esetleg valami oldal, ami a magyar livera épül elsősorban? Legalább is nekem nem ugy tűnik, hogy minden megegyezne leárazás terén..

(#21494) gabor0077


gabor0077
tag

Sziasztok!

Pénteken érkezik a One-om, és az lenne a kérdésem, hogy a kontrollerben az elemeket sima AA-s elemtöltővel is lehet tölteni, igaz? Láttam egy töltő adaptert a neten, azzal az Xbox-ba dugva lehet tölteni? Gondolom alapból nem újratölthető elemet tesznek a kontrollerbe.

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#21495) MasterMark válasza vg (#21492) üzenetére


MasterMark
titán

Azokról a videókról lemaradtam. Link?

Switch Tax

(#21496) FefeeX válasza MasterMark (#21491) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem, szerinte ez fizikailag LEHETETLEN :D:D:D :W

(#21497) FefeeX válasza gabor0077 (#21494) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem, amiket adnak hozzá, azok sima Duracell szárazelemek, nem lehet őket tölteni semmivel. A töltőkábellel a gyári akksikat lehet tölteni, amit P&C kitben lehet kapni hozzá, ha AA akksikat veszel bele, azt csak AA töltővel tudod tölteni.

(#21498) gabor0077 válasza FefeeX (#21497) üzenetére


gabor0077
tag

Okés, köszi a választ!
Akkor veszek egy 4-es újratölthető AA elem pakkot töltővel együtt.

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#21499) vg válasza FefeeX (#21496) üzenetére


vg
addikt

Látom te már minden hozzászólásomba belekötsz, olyanokat mondasz amit én nem mondtam, annak ellenére, hogy még géped sincsen. Ezer éve tanultam ilyesmit még az egyetem elején volt pár ilyen téma, már akkor se érdekelt ez túlságosan, szóval kb annyit értek hozzá, mint te a végbél perforáció műtéthez.

(#21500) Asbee válasza vg (#21487) üzenetére


Asbee
veterán

De pont úgy. Mint írtam, nekem volt olyan tápom amit 4-5 méterről hallani lehetett. Extrém esetben ez durván csattoghat is, de az már komolyabb fizikai elmozdulás tekercsnél. Pont az is ezt bizonyítja, hogy van akinek 2-3 gép csere után is jelen van többé kevésbé. Akit zavar, hangos, gariztassa le. Microsoft jól áll a dolgokhoz. Egy vga-val sok helyen elküldenének ilyen panasszal.

Egy videóról meg elvárod jelöljek be valamit amit meg sem nézel? :U

Egyébkánt csak úgy ráketestem googleban: Első találat:

So a dutch Xbox one owner have opened his noisy Xbox One and found out what made the noise. It is a defective coil on the motherboard, that's making the noise. It's called coil whine. He writes that it's resonating and reacts to processor load. This is why when you play a game the sound changes or goes away. When he puts his fingers on the defective coil, the noise almost stops.

Igaz ez sem teljesen pontos, mert nem hiba sajnos ez. Maga a tekercs nem hibás, csak az van vele amit írtam róla.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.