Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Mennyire gáz 316-os ilvl-ű elemental shamannal a 9-10K körüli dps? Két-hármas trash packoknál ez még csökken is valamiért. Cementként szinteztem, gondoltam most kipróbálom ezt az ágat is friss 85-ösként, de nem érzem benne (vagy magamban) az erőt. Fog ez skálázódni rendesen, vagy alaposabban utána kell néznem a spell prionak?

(#41402) whitezo88


whitezo88
nagyúr

raid findernek hála sikerült megcsinálni a Dragon Soult, ha már a t10 és t11 kontent teljesen kimaradt (kivéve: throne első bossa)
hát, nagyon epic. jók az átvezetől, a haladás, a hangulat, főleg a Spine tetszet nagyon, ötletes és nagyon jó. a Madness viszont elég nehéz. 6x wipeoltam rajta, aztán lement, de csak melee cuccot dobott. valamint egy trinketet tudtam a 8 bossból összesen elvinni.
kár hogy nincs ilyen RF a korábbi contentre (t10, t11)

(#41403) birno


birno
addikt

Ha addonok nelkul siman fut full hd felbontason maximalis beallitasok mellett a wow, addonokkal egyutt viszont be-be akad, akkor az inkabb azt jelenti, hogy ugy mar keves neki a vas(gep profilomban) vagy azt hogy valamelyik addon gazos?
Kis beroccenesekre kell gondolni, nem is igazan tudom mihez kotni oket, mintha random lenne, kb. ugyanolyan suruseggel jonnek elo sima farmolgatas meg egy dungeon run kozben is.

(#41404) Argos válasza birno (#41403) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem feltétlen kevés a vas, csak az addonok azért mégse kifejezetten a játék részei, ezáltal nem mindet lehet jól optimalizálni, hogy ne zabálja el az erőforrást.
Attól is függ miket használsz. A DMG-meter addonok folyamatosan szkennelnek, pláne ha minden be van pipálva (heal, dps, bekapott dmg, threat etc.). Karakter Inventory share addonok, AH-s addonok. Hovatovább az összetettek, mint pl a Carbonite.
Vlszeg nálad valami inventory share lesz, mivel farmolásnál és instánál is az a konstans változó.
Mondjuk a VGA lehet szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#41405) kenwood


kenwood
veterán

van vmi otletetek,h combat rugokent miert csak 200k-t sebez nekem a spellweave madnessen,mikozben atlag 2 milliiot a tobbieknek ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41406) whitezo88


whitezo88
nagyúr

adott egy karakter Exalted guild statussal. Átlép egy másikba ahonnan neutral lesz ismét, ha visszalép ott is neutral lesz vagy visszamegy exaltedre?

és ha nem, hogy lehet felhúzni egy 85öst akkor megint magasra, mivel ugranak a guild rewardok így... dailizés orrba szájba?

(#41407) steveetm válasza whitezo88 (#41406) üzenetére


steveetm
őstag

Akkor veszik el a guildrepu, ha belépsz egy új guildbe. Ha kilépsz és vissza, akkor nem.
Van guild tabard is, amivel nem feltétlen kell dailyzni, viszont szerintem a limit azzal is megvan. Szóval marad a szopás ígyis úgyis, csak válaszhatsz, hogy mit szeretnél.
Üdv.: steveetm

(#41408) Beri válasza whitezo88 (#41406) üzenetére


Beri
addikt

Van egy heti limit repuból, viszont az a mennyiség egy 100%-os guild tabarddal pár arénameccs alatt megvan. Csak kell egy ember a guildből, akivel tolhatod.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#41409) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Mondjuk figyelmeztethettek volna Blizzardosok, hogy spoiler vagy valami, amikor elmondták, hogy mi lesz az utolsó patch-ben... :( Jobban örültem volna, ha nem tudom előre a kiegészítő végét.

(#41410) whitezo88 válasza LucifeI2 (#41409) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kell kedvet csinálni, meg visszahívni a játékosokat, azért a spoiler meg info áradat, azt még beta sincs.

(#41411) Wolverine válasza birno (#41403) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez valsz. addongond. Írj egy listát, kitaláljuk, melyik lehet az (és persze frissítsd mindet, mert attól is akadhat, hogy valamelyik régi és hibázik).

#41409: az egy dolog, hogy mi lesz az utolsó raid; de az egy másik, hogy jutunk el odáig Pandariából indulva :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41412) gejzanet válasza birno (#41403) üzenetére


gejzanet
tag

A wow erősen cpu érzékeny, a vga nem igazán számit, mert elég primitiv a grafika. Velem előfordult 1-2 másodperces lag is játék közben. Mindent megnéztem, hűtőtakaritás, vírusirtás stb. Aztán sok guglizás után valahol azt találtam hogy regclean kell, elsőre baromságnak tünt de minden mindegy alapon megettem és megszünt a lag.

Próbáld ki a 64 bites kliens-t is ha 64bites widowsod van 15..30fps növekedést hoz.

(#41413) gejzanet válasza whitezo88 (#41406) üzenetére


gejzanet
tag

Ha kilépsz egy heted van visszalépni és akkor nem változik meg, feltéve ha máshova nem léptél be közben. Felhúzni? Sok szopással lehet, elég ostoba dolog ez így. Sokat kell melózni mire kimaxolod és ha kivágnak a guildből akkor sanyi.

(#41414) Beri válasza gejzanet (#41412) üzenetére


Beri
addikt

Próbáld ki a 64 bites kliens-t is ha 64bites widowsod van 15..30fps növekedést hoz.
Jó lesz az 5%-nak is. Sőt...

Sokat kell melózni mire kimaxolod és ha kivágnak a guildből akkor sanyi.
A heti limitet egy óra alatt ki lehet húzni. Ha hetente egy óra játék sok...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#41415) whitezo88


whitezo88
nagyúr

BRDben East Garrisonban van egy ajtó de el van torlaszolva. Hogy lehet továbbjutni? (A Grim Guzzler felé, az arénától)
Nem emlékszem erre a torlaszra...

(#41416) Wolverine válasza whitezo88 (#41415) üzenetére


Wolverine
félisten

Van ott egy nyitó mechanizmus is, legalábbis régebben volt. Akkor kellett hozzá a kulcs, amit mára megszüntettek.
De az is lehet, hogy egyszerűen már nem lehet arra menni és végleg lezárták azt az utat...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41417) whitezo88 válasza Wolverine (#41416) üzenetére


whitezo88
nagyúr

istennek sem találom. amúgy biztos tovább lehet menni mert más út nincs előre... térkép
mod: megvan, ott volt egy nagy lock az alsó szobában..

[ Szerkesztve ]

(#41418) Wolverine válasza whitezo88 (#41417) üzenetére


Wolverine
félisten

Na arról beszéltem :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41419) anxius


anxius
aktív tag

Küldene valaki egy SoR-t esetleg nekem is?
Eléggé izgalmas ez az új akció, jó is lesz visszatérni egy - két - három hónapot:)

(ha pedig valaki ragna hordáról lenne, annak különösképp örülnék) :K

(#41420) gejzanet válasza Beri (#41414) üzenetére


gejzanet
tag

Ha szar géped van akkor tényleg jó az 5% is, nekem sw-ben este a ah-nál 30% megvan.

És a heti limettel kimaxolod? Nem? Akkor miről beszélsz?

(#41421) Argos válasza anxius (#41419) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Megy egy P.Ü.

...elmúlik...

(#41422) Dictator^


Dictator^
veterán

Nem 100%osan idevágó, de több verzióból lett felrakva a WoWom.
Viszont a spelleknél nem látom a manacostot, csak azt, hogy spell lvlx.
Végignéztem azt interfact, és nem találom hol van..

Tehát Shadow Word pain LVL1 és manacost nincs feltüntetve.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#41423) Beri válasza Dictator^ (#41422) üzenetére


Beri
addikt

Helpnél találod a neked megfelelő beállítást. Enhanced/beginners tooltips.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#41424) Dictator^ válasza Beri (#41423) üzenetére


Dictator^
veterán

Lol.
Kemény, köszi..Mióta beginner, hogy mennyibe kerül a spell kihúzva? :D

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#41425) Wolverine válasza Dictator^ (#41424) üzenetére


Wolverine
félisten

Fordítva. Most aktiváltad a nem-kezdő tooltipet, és csak abban van pontos manacost és sebzés.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41426) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Na, mi a szösz... csak nálam halt be az eu.battle.net, vagy másnál is megkotlott? (us mükszik)

mod.: közben már feldobták a maintenance-t

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#41427) Beri válasza Dictator^ (#41424) üzenetére


Beri
addikt

A beginner igazából leírja gyépésül, hogy mire jó a spell.
Az experienced gamer meg tudja, hogy mennyibe kerül a spell :P :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#41428) rt06 válasza Argos (#41426) üzenetére


rt06
veterán

nem csak nalad, nekem sem jott be vagy egy oraig

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41429) Dictator^ válasza Beri (#41427) üzenetére


Dictator^
veterán

Ja, csak az experienced gamer nem gamelt kb 2 éve :D

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#41430) Argos válasza rt06 (#41428) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nah, fellőtték. :K

Jééééézussss ereje!

Nem csoda, hogy lehalt a cucc.

Egy Pandaren Chica virít a kezdőlapon!! :Y

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#41431) Wolverine válasza Argos (#41430) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez miért meglepő? Tegnap reggel 8 óta hivatalosan is kint vannak a képek róla.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41432) Argos válasza Wolverine (#41431) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Maga a tény nem meglepő, tudtam, hogy Panda nfo launch volt.
Ám, a kép... na az igen. :K

Nagyon rá szeretne lépni az Aion nyakára a Blizz, Ázsiában...
Mindenesetre sokakkal ellentétben én várom ezt a kieg-et. Egyrészről a Pandariai táj nagyon érdekel, másrészt az új kaszt, a monk!
(de, majd cimbitől kölcsönkérem a beta-t és meglesem, ha fellőtték a szervereket, aztán elválik, hogy megveszem-e. Megjelenéskor mondjuk biztos nem. Itt lesz nekem a fain kis diablo ;) )

...elmúlik...

(#41433) whitezo88


whitezo88
nagyúr

engem az lepett meg ma hogy 10900 lesz a dobozos D3 itthon egyik helyen, mikor hatvan euró online...

(#41434) Phantomhive válasza whitezo88 (#41433) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

gondolom okosan kell árazni. itthon eszem ágában sem lenne megvenni 17-18K értékben.
abból veszek egy GW2-t és 3 hónap wow-ot. még a 11K is picit sok érte, de a blizzard sose volt occó'

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#41435) Argos válasza whitezo88 (#41433) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem olyan meglepő ez. A 60$/€ -s ár az a blizz-store-ból rendelhető, csak digitális/letölthető - nem dobozos- szoftverre vonatkozik.
A blizz-store-ból mindig is drágább megvenni a játékaikat, mint más boltban. Kivéve, akciók.
Amúgy is kialakult egy olyan tendencia, hogy megjelenéskor drágábbak a letölthető verziók, mint a DVD-k. Fene tudja miért.. holott ugye azzal nem jár külön anyagköltség, szállítás etc.
Ekkora felára lenne a lustaságnak, az "azonnal jáccani' akarok, amint kijön" -nek? :U

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#41436) Wolverine válasza Argos (#41432) üzenetére


Wolverine
félisten

Te sem jársz a wow.hu-n túl gyakran... :U Másfél napja ott virít a főoldalon egy pandaren leányzó.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41437) birno válasza Wolverine (#41411) üzenetére


birno
addikt

Itt a lista.
Egyebkent mar probalgattam, kb. 70%-ba csokkennek az ilyen ksi lagok, ha az Msbt, Recount meg a Tidy Plates/Threat Plates addonok nincsenek bekapcsolva, de azert meg akkor is be-beroccen.
Recountot csereltem Skada-ra, de az tul sokat nem segitett.

Vegignyomtam egy dungeont ugy, hogy csak a keybindokat kezelo addon volt bekapcsolva, nem volt semmi akadas, de szerintem jobb is hogy nem lattam a vegen a dps-em, borzalmas volt a megszokott visszajelzesek nelkul jatszani.
A fentebb felsorolt addonok elegge core cuccok nalam, szoval nem nagyon tudnam nelkulozni oket.
Frissiteni mindig szoktam curse kliensen keresztul, de persze akad egy-ketto regebbi, out of date addon.

(#41438) birno válasza birno (#41437) üzenetére


birno
addikt

Ja azt elfelejtettem irni, hogy 64bites klienssel es 32-essel is ugyanilyen.
Azert gyanus nekem a RAM, mert tobb mint 1 GB-ot megeszik a WoW, dual screen rendszerem van, masikon altalaban megy egy bongeszo s ha atvaltok arra, akkor egy oldal refresh is hosszu masodperceket vesz igenybe, meg jatekbol kilepes utan is kell par perc a rendszernek mire magahoz ter, azert gyanitom, hogy win takaritgatja ki a cachelt cuccokat a memoriabol, nehogy elfoggyon s lehet ez is bekavar.

(#41439) Lirion


Lirion
addikt

Ragna horda oldalon van valami jó guild, ahova 100% casual tagokat is szívesen felvesznek? :)

(#41440) Beri válasza Lirion (#41439) üzenetére


Beri
addikt

Attól függ, mire kell. Ha csak a perkekért, van egy vagon 25ös gyűjtőguild.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#41441) Wolverine válasza birno (#41437) üzenetére


Wolverine
félisten

Ezek közül jellemzően az adatbázis jellegű addonok szoktak problémát okozni - Auctioneer, QuestCompletist (nálam ennek kilövése pl. egymagában 5-6 fps-t visszaadott), Recount...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41442) Cathfaern válasza birno (#41437) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Addonok: kezdésnek Carbonite-ot, és Titant lőném ki.

Ram: Ha max grafon játszol, akkor 4+ gB ajánlott

(#41443) Lirion válasza Beri (#41440) üzenetére


Lirion
addikt

A perkek nem igazán érdekelnek, olyan guild kéne, ahol normális, barátságos emberek vannak és akikkel lehet néha heroicot vagy egy kis pvp-t tolni.

(#41444) Argos válasza Wolverine (#41436) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Valóban nem... :DDD
De, azon az oldalon sem napi szinten, amire gondoltál.
Sry, my mistake. :U

birno :
Én régebben mindig az Easy cleaner-rel pucoltam a gépet, annak a felesleges file törlője, ill. a regisrty pucolója, szépen rendbe rakja a wow mappát.
Esetleg megpróbálhatod törölni a WTF mappa tartalmát. Igaz, ez azzal jár, hogy mindent - UI, addonok- újra be kell állítgatni.
De, legalább tiszta lesz.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#41445) rt06


rt06
veterán

volt mar rola szo, de most nem talalom: milyen modon tudom megnezni, hogy egy adott elem a kepernyon melyik addon-hoz tartozik?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41446) Viktor77 válasza rt06 (#41445) üzenetére


Viktor77
titán

Asszem a MoveAnything tud valami ilyesmit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41447) birno válasza Cathfaern (#41442) üzenetére


birno
addikt

Szerintem a Carbonite okozta ezt elsosorban, most kikapcsoltam amiket te es Wolverine javasoltatok, meg meg egy-ket masikat is amik nem letfontossaguak s szinte teljesen megszunt a jelenseg, csak ritkan fordult elo ma este.

Carbonite helyett milyen map addont ajanlanatok?
Azert imadom ezt elsosorban, mert osszefuggoen megtudom nezni a terkepet, nem csak mindig egy-egy darabjat, mint a beepitettben, ez azert jo, mert legtobbszor fogalmam sincs melyik helyszin hol van, aztan nev alapjan hiaba tudom kivalasztani ha nem tudom merre induljak el.
Mondjuk ha valahogy ki tudnam jelolni azt a pontot ahova menni akarok, ugy, hogy aztan ha az egesz kontitnens terkepet nezem akkor is mutassa, az is jo lenne(mint TomTom-ba kb, csak az extra feature-ok nekem nem kellenek), mert akkro mar latnam, hogy merre fele induljak.
Minimap addonnak meg a SexyMapet nezegettem, eleg korrektnek tunik.

Mas: Ez az LFR, eleg erdekes, kb. 0 felkeszulessel vegig lehet nyomni, de az nagyon rossz, hogy csak egyszer lehet lootolni.
Arra mindenesetre jo, hogy latni lehessen a raideket is, de 2-3 run utan felejthetonek tunik.

(#41448) gejzanet válasza birno (#41438) üzenetére


gejzanet
tag

Lehet, hogy kevés ramod van? Próbáld meg manual-ra tenni a nem használt service-ket sokat jelent.

(#41449) gejzanet válasza Wolverine (#41436) üzenetére


gejzanet
tag

[link]

hol??????

(#41450) Viktor77 válasza gejzanet (#41449) üzenetére


Viktor77
titán

Nem akarta kiírni hosszan, úgy is mindenki tudja miről beszél.

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.