Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) mezis válasza atilla100 (#28296) üzenetére


mezis
nagyúr

Az antennád és a szolgáltató antennája közvetlenül "látják" egymást ?

mezis

(#28302) nemdan válasza rostiron (#28300) üzenetére


nemdan
senior tag

Látom még mindig szarakodik... :O

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#28303) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, most kötötték be a T-home kábelnettes internetet, a gondom a következő:

szeretném ha a házban wifin keresztül is tudnék kapcsolódni másik laptophoz, mobiltelefonhoz és tabletekhez.

Mit kell tennem és főleg mit kell hova dugnom esetleg beállítanom?

Modem D_Link DCM 301

Wifi router: TL-WR 841ND
Köszönöm! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#28304) rostiron válasza nemdan (#28302) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
Igen, de remélem már nyomon vagyunk. Érzem hogy nem a beállításokkal van a baj. De hó végén okosabb leszek.
Leteszteljük az összes kábelt, és a tápot.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#28305) Gubek-Einste válasza padi68 (#28303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerű, a modem Ethernet portját össze kell kötni a router WAN portjával, dinamikus IP-t beállítani, klónozni az eddig használt gép MAC címét a router-ben, beállítani a wifi-n SSID/jelszó/csatorna hármast és elvileg menni is fog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28306) padi68 válasza Gubek-Einste (#28305) üzenetére


padi68
senior tag

:R

küldtem PÜ-t

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#28307) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. (ide irányítottak)
Van egy BEFSR81-es routerem és erre még egy TP-link TL-WA701ND wifi access point-om.
10MB/sec a net sebességem. A vezetékesen routerre kötött eszközök 10-11MB-el hozzák a netet, de a wifin keresztül csatlakozók csupán 4-5MB-elmennek, ha egyedül van rajt egy eszköz akkor is.
Lehet-e állítani valamit, hogy wifin is jöjjön a 10Mega?
Általában a laptopon használom a wifit, ez egy Asus A6U 5050-es noti. Ha jól olvasom egy 802.11g adapter van benne a wifi fogadásra. Lehet ez nem tud többet?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#28308) Gubek-Einste válasza psg5 (#28307) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen a helyzet a környéken, inSSIDer-t használva?
G-s adapterrel a 10-es netnek mennie kell, kb 20-22-t lehet kihozni belőle megfelelő körülmények között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28309) psg5 válasza Gubek-Einste (#28308) üzenetére


psg5
veterán

Megnéztem ezt az inSSIDer-t és most letöltöm, hogy megnézzem.

F.K.T.

(#28310) And válasza psg5 (#28309) üzenetére


And
veterán

Egyáltalán: mekkora a wifi-link fizikai sebessége? Ezt biztosan kiírja a kliens saját kezelőprogramja. Mert ha az nincs meg a g-szabvány maximuma (54 Mbps), akkor nem is fogod megkapni az említett 20..24 Mbps hasznos sebességet, csak az éppen aktuális linksebesség 40..45%-át.

(#28311) psg5 válasza And (#28310) üzenetére


psg5
veterán

Sebességre 54 Mbps-t ír, ha rákattintok a wifiikonra.

(#28308) Gubek-Einste:
Most futtatom az inSSIDer-t. Nem tudom mit nézzek rajta. Az én titkosított kapcsolatomon kívülmég van négy nem biztonságos és egy biztonságosat. Az enyémnél -72-73-at ír az RSSI-re a többinél 88-90-et.
Chanell nálam 1+5 a többinél 4.
Ebbőlvalamit tudhatunk?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#28312) psg5


psg5
veterán

Most a speedtest elérte letöltésnélm a 10Mbpst! azonban feltöltésnél csak 0.53...
Másik sebességmérő meg csak 2,5Mbpst-mutat,..
Ha lan be van dugva akkor mindegyiken 10-11Mbps jön.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#28313) bathory80


bathory80
csendes tag

Hello mindenkinek. Számítógépes.kamerás stb dolgokban nem vagyok jártas így leegyszerűsítve a dolgokat valaki el tudná magyarázni nekem hogy a kültéri wifi kamerát hogyan tudom össze hangolni az otthoni számítógépemmel.?
Ha megvan a kapcsolat,hogyan lehet lekódolni hogy csak én lássam amit akarok,ne fogja be a 3-4 ik szomszéd is a képet pl.?
Sorházban lakom ahol közös az udvar rajta pedig 4 "konténer" szerszámos-tároló van. Valamelyik nyomi szomszédom,ki-be járkál a tárolómba,kinyitja a lakatot,elvisz szerszámokat,gépeket stb.
Fel akarom venni hogy legyen kártya a kezemben végre.
Valakinek ötlet ? Nem akarok 45-70 ezrekért szemmel látható kültéri kamerát,csupán egy 7-18 ezer forintos vezeték nélküli kamerát amit össze kellene hozni egy Asus f5sl laptoppal..a routerom tp link 300 mbps. A kamerától kb 17-20 méter távolságban lenne,elég a vevő távolsága vajon ? Köszönöm a válaszokat !

(#28314) mezis válasza psg5 (#28311) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a -72 élég kicsi. Próbáld feljebb tornázni. (Router pakolgatása,...)

mezis

(#28315) Claude Leon válasza psg5 (#28311) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha eleve csak 54Mbiten kapcslódsz, a csatornaszélességet leveheted 20Mhz-re, a csatorát pedig a 8-ra, ha mindenki más a 4-en van.

(Esetleg, ha tudsz nézni valami statisztikát, látod majd benne, hogy durván több a hibás csomag, mint az átvitt)

(#28316) jNk válasza bathory80 (#28313) üzenetére


jNk
senior tag

A wifivel is rendelkező web(ip)kamerák ugyanúgy csatlakoznak a wifi routeredhez mint te a gépeiddel, így azokkal lehet csak nézni az képet. Mások nem tudnak a kamerához csatlakozni mert az is kliens (nem fogad wifi csatlakozást).
A 17-20 méteres táv áthidalható, feltéve ha nem 4-5 fal meg födém van a két pont között. Ha a laptopoddal a kamera leendő helyén fogható a routered jele és tudsz is netezni, akkor valószínűleg működni fog az elképzelésed.

(#28317) Gubek-Einste válasza psg5 (#28311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Készíts egy képernyő mentést a 2,4 GHz csatorna képről + a felette látható AP listáról (az egész program ablak) és linkeld be a feltöltött képet ide, majd ez alapján megmondjuk mit lehetne csinálni.
Jó lenne egy ilyen mentés a router wifi beállításairól is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28318) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

TP-Link WR941N routerre milyen szoft megy rá a gyárin kívül?

:R

(#28319) psg5 válasza Gubek-Einste (#28317) üzenetére


psg5
veterán

Köszi nektek. Hétvégén csinálok képernyőmentést és felrakom.
Még egyszer köszi mindnekinek a témával való foglalkozást. Jelentkezem.

F.K.T.

(#28320) StSanya válasza Csaszykj (#28318) üzenetére


StSanya
őstag

A v2., v3, v4.-re felmegy a DD-WRT és az OpenWRT alapú (ami szintén van rá) Gargoyle.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#28321) Csaszykj válasza StSanya (#28320) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Értem.

Mit javasolnátok egy olyan hálózat mellé, ahol fix helyen AP-k csatlakoznak a routerhez ? persze plussz ellátja a lakást is.

(#28322) StSanya válasza Csaszykj (#28321) üzenetére


StSanya
őstag

Mi a gond a gyári firm-el? Vagy milyen funkciót hiányolsz?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#28323) varadimoni


varadimoni
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Van egy Wireless wg111v3 wifi vevőm. Sikeresen telepítettem, mégsem tudom beálítani, hogy azon keresztül jöjjön a net. Tud valaki segíteni? Előre is köszi

(#28324) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

itt melóhelyen szarakodik a net mindig. A gépem is elég gyengén fogja. Neten kell táblázatot kezelnem, és olyan kérdésem lenne, ha vennék egy USB-s wifi vevőt ami antennás is esetleg? mennyivel lenne jobb a dolog?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28325) mezis válasza cellpeti (#28324) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Először próbáld meg a munkahelyet újabb WiFi elhelyezésével rádumálni térerő növelésre. Mert ez így nagyon kevés.

USB-s levehető antennással könnyebb valamivel jobb helyet találni.

mezis

(#28326) psg5 válasza Gubek-Einste (#28317) üzenetére


psg5
veterán

Itt a kép a inSSIDer-el:

inSSDer

Mit lehetne állítani?

Az acces point wifi beállításait még nem tudom holérem el, a routerén keresztűl?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#28327) psg5 válasza psg5 (#28326) üzenetére


psg5
veterán

Megvan az access wifi beállítasai is:

Wifi

Melyiken érdemes állítani? Router vagy access? Vagy mindkettőn?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#28328) psg5 válasza mezis (#28314) üzenetére


psg5
veterán

Mit jelent a pakolgatás?

F.K.T.

(#28329) siwok1


siwok1
tag

sziasztok azt szeretném kérdezni, h szervernek 32 userre mit ajánlotok? van 3 router 3 lan kártyával, és egy régi gép jelenleg, de valamiert az elérési idő 120-500msec közt ugrál...viszont ha direktbe megy a csati a routerre akkor
9-msec lesz...
mit kell javitanom? vegyek valami régebbi xeon-t?

Igy néz ki:
a.)
net->serverbe(dhcp,userek miatt fiokkal,és hdd ről csak az oprendszer tölt be utana ramdriveon van minden)
serverben 3 lan kártya
mindegyik lan bemegy 1 routerbe (dhcp kilőve)
eszközzel felmegyek akármelyik routerre és ez lesz.120-500Ms
b.) net->router
wifi. eszközzel felmegyek 9 ms
???

Ja igen tehát van egy integrált gigabit wan nak. es 3db 100 as lannak. de azokat már nem a router wan-jába tolom, haenem simán switchnek használom, majd onnan megy a wifi switchelve...
Szóval elég sok mindent végig zongoráztam, de nem jutottam sikerre, még mindig.

Valaki?

(#28330) jNk válasza siwok1 (#28329) üzenetére


jNk
senior tag

A szerver mindhárom hálókártyáján jelentkezik a probléma ?
A szerverre közvetlenül kötött gépnél is jelentkezik a probléma ?
A szerveren nézted már a hálózati és egyéb terhelési logokat ?

(#28331) siwok1 válasza jNk (#28330) üzenetére


siwok1
tag

Konkrétan serveren van valami probléma. A többi eszköz külön külön jól megy.

Lehet driver / integrált lan probléma, esetleg harvderes probléma, vagy a bridge miatt??

bridge miatt lehett cpu kevés?

Mivel tudom megnézni, hogy mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#28333) padi68 válasza padi68 (#28303) üzenetére


padi68
senior tag

Sziasztok,köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált!

kicsit utánaolvastam és 1 perc alatt sikerült létrehoznom a kapcsolatot.

Most már a laptop és a többi kütyü is működik! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#28334) Bull1


Bull1
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy TP-LINK router. Az a probléma,hogy az asztali gépről nem tudok felcsatlakozni az internetre, míg a WiFi része szépen működik. Maga a bejövő hálózat is TP-LINK-es routerrel van vezetékesen elosztva. Sima, régi Belkin routerrel nincs baja. Mi lehet a hiba ?

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#28335) bacus válasza siwok1 (#28329) üzenetére


bacus
őstag

És még arra sem válaszoltál, hogy mit csinál ez a szerver? Van 32 user, ez ok, de ez csak a domainhez kell, vagy ide belépegetnek távolról, vagy levelezőszerver is, stb.

A kérdésem arra is vonatkozik, hogy az egész szerverben lévő NAT és egyéb proxy funkciót el tudja látni egy router, ami lényegesen olcsóbb, mint a szerveredet felbőviteni egy xeonra, vagy még erősebbre.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28336) varadimoni


varadimoni
csendes tag

Sziasztok! Légyszi segítsetek nekem is. Hogy kapcsolódjak rá a routerre? Wireless vevőm van. Telepítettem, de nem tudom beálítani a kapcsolatot.

(#28337) Bull1 válasza Bull1 (#28334) üzenetére


Bull1
aktív tag

Megoldva, IP ütközés volt...

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#28338) cellpeti


cellpeti
veterán

az mennyire megléphető, hogyha én tudom a wifi jelszót és rákötök egy routert arra és arról csapatom tovább a wifit?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28339) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

psg5

#28326 Elég messze van az AP, gyenge a térerő és ehhez még hozzá jön G-s adapter ami így együtt adja a gyenge sebességet.
Be kellene szerezni egy külső antennás N-es USB-s adaptert, azzal talán jobb lenne a sebesség de ez sem biztos.
Amit ajánlanák az a TP-Link WN7200ND vagy WN722N vagy WN722NC.

#28327 Állíts be valami normálisabb SSID-t amiről könnyen felismered a sajátodat.
A csatornát fix-áld le, mivel a nincsen teljesen szabad csatorna így érdemes lenne végig próbálni az összeset és azt beállítani amelyen a legjobb a teljesítményt.
Mivel nem ebbe megy a net így Access Point kell.

#28328 Arrébb rakni a router olyan helyre ahol jobb a térerő a kliensek számára, közelebb legyen hozzád.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28340) GrooveHero válasza Gubek-Einste (#28339) üzenetére


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Ilyen kábel jön be a falon, RP SMA, vagy mi. Létezik olyan router, amin van bemenet ehhez a fajta kábelhez?

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28341) imi290


imi290
aktív tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne,hogy adott egy adsl wifi router. És egyszerűen nem ad ki megfelelő jelet,vagy nem tudom.A lényeg az hogy telefonon sem bírja betölteni az oldalt,és gépen sem.Most nézem a PC azt írja hogy a jel kiváló ???
mi lehet a baj ? nincs szó arról hogy nem kap jelet,mert minden ott van ahol eddig.a router a helyén és a gép is.Van valami teszt program wifire vagy hasolnó diagnosztika ?
köszönöm a válaszokat előre is !

(#28342) psg5 válasza Gubek-Einste (#28339) üzenetére


psg5
veterán

Az, hogy egy szekrényben van az access point az számít?

F.K.T.

(#28343) LordX válasza psg5 (#28342) üzenetére


LordX
veterán

Szerinted?

(#28344) And válasza GrooveHero (#28340) üzenetére


And
veterán

Nem a gombhoz keresünk kabátot, hanem fordítva: ha nem olyan csatlakozásod van a kábelen, amilyen a routereden, akkor lecserél(tet)ed, vagy átalakítót veszel hozzá a megfelelő csatlakozóformátumra. Semmiképp ne a csatlakozás alapján válassz routert.

[ Szerkesztve ]

(#28345) GrooveHero válasza And (#28344) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi a segítséget. Hétfőn jönnek szerelni, én meg épp melóban leszek. A lényeg, hogy elvileg úgy szerelik, hogy tesznek a fekete madzag végére egy kis fekete dobozt. Szerintem a fekete dobozból már utp kábel fog kijönni. Nem veszélyes, egy kis 20 megás net lesz. Elég ehhez egy sima kb 3000ft-os n-es wifi router? Monjduk 150Mbit/sec?-es?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28346) szuszogi


szuszogi
csendes tag

Hello lenne egy olyan problemam hogy vettem egy tp link tl-wn722n -es wifi adaptert
a szemben levo hazbol jon a wifi jel a kozelebbi reszen a lakasnak foglya a jelet (azt irja hogy a jeleroseg 60% a tp linkes progin de a vezetek nelkuli halozaton csak nagyon gyenge a jel )es a net is megy de ahogy bevisszem a szobamba a gepet akkor csak a tp linkes progi vesszi a jelet a vezetek nelkuli halozat nem is talal wifit hogy tudnam ezt megoldani
azt mar probaltam hogy letiltom a vezetek nelkuli halozatott de akkot a tp linkes progi sem dolgozott

[ Szerkesztve ]

(#28347) And válasza GrooveHero (#28345) üzenetére


And
veterán

Húsz megabit még az 54 Mbps fizikai sebességű 802.11g-szabványon is átjöhet, ha nagyon megerőltetjük magunkat (azaz van hozzá megfelelő jelszint). Nem a router ára számít, főleg, ha nem is n-szabványon szolgáltatnak. Egyébként meg szerelhetnek akár sima USB-s kliens eszközt is router helyett, persze ha kliens routert említettek, az más kérdés.

(#28348) Gubek-Einste válasza psg5 (#28342) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég nagy, azonnal szed ki onnan és tedd a szekrény tetejére legalább.
Ha ez meg volt akkor kérnénk újabb mérést az inSSIDer-rel.

#28341 imi290 és #28346 szuszogi inSSIDer-rel mérje egyet és linkeld be az eredményt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28349) szuszogi válasza Gubek-Einste (#28348) üzenetére


szuszogi
csendes tag

TP_linkc8cf62
remelem jot irtam le

(#28350) GrooveHero válasza And (#28347) üzenetére


GrooveHero
addikt

Csak hétfőn fogm tudni meg mondani, hogy mit szereltek. De akkor egy olcsóbb 54, vagy 150-es routerrel nem foghatok mellé, ugye?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.