Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) And válasza vikcsi (#28647) üzenetére


And
veterán

"Mi alapján dönthető el, hogy station módban mennek-e?"
Khmm, gyári adatlap? :U
"Mert kötnék rá egy másikat, hogy szétossza a netet, ha egy másikról kapja, ami AP módban megy."
Ezt elolvastam párszor, de nem értem.

(#28652) Marcika80 válasza And (#28651) üzenetére


Marcika80
tag

:)) :)) :))

(#28653) Marcika80 válasza Marcika80 (#28652) üzenetére


Marcika80
tag

Nem lenne egyszerűbb egy wifi tudású router?! ami wifin és kábelen is osztja a netet? Pl nálam itthon így van megoldva, padlásomon van elhelyezve a modem+wifirouter, ami wifin, és kábelen is adja a netet, ez azért jó mert így wifin kint a nyögágyban is tudok netezni pl. :))

(#28654) bacus válasza alienpapa (#28648) üzenetére


bacus
őstag

3389 es a port.

Amikor otthon voltál akkor hogy próbáltad ki? van 3g, vagy rá tudsz csatlakozni egy szomszéd wifire?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28655) alienpapa válasza bacus (#28654) üzenetére


alienpapa
senior tag

Igen, a port az a 89es, én rontottam el.
Ugyanazon a halozaton volt mind a ket gep. Megadtam a kulso ip cimet es gond nelkul megcsinalta.
Az nem lehet, hogy az a baja, hogy ,mikor beallitottam a port forwardingot akkor ugye mind a ket gep be volt kapcsolva. Lehet, hogy a router most az asztali gepnek adja azt az ip cimet, amit tegnap a laptopnak adott. Szoval 192.168.1.10 helyett az asztali gep a192.168.1.11et kapta meg. es mivel erre a cimre nincs engedelyezve a port tovabbitas, a router blokkol?
Holnap mindenkeppen kiderul! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#28656) Csaszykj válasza And (#28620) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

"Nem teljesen világos az a koncepció, amit az antennák esetén követtél: miért nem a központi megosztó routerhez telepítettél körsugárzót, és a kliensekhez irányított antennát?" - válasz - nem tudom, nem vagyok jártas a témában, elképzelésnek - utánajárás nélkül nem volt rossz. :R
Kryon - kuka - sejtettem.
Köszönöm szépen a részletes leírásod, az egész nem ér semmit amit összetákoltam szó szerint - gondoltam. :R
Ezért kértem hogy ne kövezzetek meg érte, teszt jelleggel nem volt rossz.
Tudnátok esetleg ajánlani olyan szakit, aki megbízható, és antennákat készít ? ( most nézek szét a hardveraprón utána )
Megköszönném, ha esetleg konkrét eszközöket is tudnál ajánlani, hogy hova - mit lenne érdemes vennem. :R
Feleslegesen nem szeretnék további eszközöket vásárolni.

(#28657) Csaszykj válasza Csaszykj (#28656) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Felmerülő kérdéseim még a következők:
A 941ND-ről akkor célszerű letekernem a másik két antennát ( már megtettem ), ha a Kryont szeretném használni. 3 antennacsatlakozó közül melyikre rakjam rá a Kryon végét ? ( hogy a jelenlegi "hálózatot javítsam" )
Milyen antennát kell keresnem az 1es ponthoz, tehát a fő elosztó részhez - hogy megfelelően kiszolgálja mind3 pontot ahová szeretném sugározni a jelet ? ( körsugárzó, irányított - melyik lenne a legcélszerűbb? )
Vevő oldalról a Wistron-t képzeltem el felszerelni - de mivel én nem értek hozzá, így rátok hagyatkoznék.

Annyit már megtettem, hogy a 941ND-ről lehúztam minden LAN-on csatlakozó eszközt, a WRT54G tőle kapja a netet, és már erről megy a házon belüli hálózat. A WRT54G-n DDWRT Micro van, WAN-nál beállítottam az Automatic Configuration - DHCP -t, már csak róla mennek a házon belüli PC-k. Wifi-s eszköz 2 telefon van még róla használva, ők is már csak a WRT54G-ről mennek. A 941ND már csak a Wifi-t szolgálja a Kryon-al, a 2 másik antennát már leszedtem róla. :R

(#28658) vikcsi válasza And (#28651) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Egyik házban van net, ott AP módra állítom a routert, másikban nincs net, viszont lesz egy router, ami station módban fut, de mivel szeretnének ott wifit is, ezért lenne a stationos routerre kötve egy másik wifis router, hogy szétossza a netet a lakásban.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28659) tasiadam


tasiadam
veterán

Az megoldható, hogy veszek egy erős parabolát pl 5-7ezer ft értékben, ezt ki rakom 1 póznára és találjon egy jelet amivel lehet seedelni? Nos a routerek lehet hogy házban vannak és távol, és nem erős a szórásuk, ezért kellene egy erős parabola, vagy egyáltalán nem is lenne képes fogni ezek jelét?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#28660) Rosszarcu01


Rosszarcu01
tag

Van itthon 2 db Tp-link routerem. Az egyik kapcsolva van a géphez, ahol bejön a net. A másik egy másik szobában van, ami hálókábellel van összekötve a fő routerrel. A másik szobában lévő routeren a jelszót, h. tudom megváltoztatni? A fő routeren sikerült?

:R

(#28661) And válasza vikcsi (#28658) üzenetére


And
veterán

Ja, így oké. Megoldható, és így sokkal inkább támogatható módszer, mint egy szem repeaterrel.
#28656 Csaszykj: A legfontosabb, hogy az optikai rálátás biztosítva legyen az első és a többi pont között. Ha az megvan, akkor a megosztó routerhez pl. ilyet: [link] (lehet kisebb nyereségű is, de ez az adott helyen olcsóbb, mint a 8..10 dBi-s típusok), a kliensekhez meg ezekhez hasonlókat telepítenék: [link], [link], vagy ha házilag akarsz készíteni, ez is megteszi: [link].
#28657: "A 941ND-ről akkor célszerű letekernem a másik két antennát ( már megtettem ), ha a Kryont szeretném használni. 3 antennacsatlakozó közül melyikre rakjam rá a Kryon végét ? ( hogy a jelenlegi "hálózatot javítsam" )"
Nem célszerű rajta hagyni, mivel ha egy beltéri kliens rácuppan az egyik (beltérről könnyebben elérhető) saját antennájára, akkor az antenna diversity kiválasztása miatt a kültéri gyakorlatilag használhatatlanná válik, lekapcsolódik. Épp a diversity miatt lényegében mindegy, hogy melyik aljzatot használod a három közül: azon fog jelet venni a router (mivel a többin nem tud), és azt fogja kiválasztani.
Mivel az első pontból a többi kliens majdnem 180°-os szög alatt helyezkedik el, irányított antenna használata értelemszerűen nem célszerű abban a pontban, a klienseknél viszont igen, mivel azok csak azzal az egy ponttal állnak majd kapcsolatban.
"A WRT54G-n DDWRT Micro van, WAN-nál beállítottam az Automatic Configuration - DHCP -t, már csak róla mennek a házon belüli PC-k."
Ha a megosztó router továbbra is a TP-Link, akkor a WRT54G-n ne használd a WAN-t (portját a dd-wrt segítségével akár a LAN részévé is teheted, és akkor egy ötportos switch-ed lesz), mert felesleges. Az internet felé a NAT-olást a megosztó router már elvégzi, ezért a WRT54-est célszerű AP-ként használnod, az WAN-kapcsolat konfigurációját pedig disabled-re állítanod, mivel a WAN-hoz kapcsolódás a másik router dolga.

(#28662) Csaszykj válasza And (#28661) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

:R :R :R Köszönöm a részletes válaszod!
Nem tartózkodom otthon, de amint hazaérek, írok, mert felmerült még közben néhány kérdésem! :R

(#28663) vikcsi válasza And (#28661) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Meg fontos, hogy mindkét helyen lehessen más eszközről wifit elérni :K

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28664) mezis válasza Rosszarcu01 (#28660) üzenetére


mezis
nagyúr

Összedrótozod egy PC-vel és innen ugyanaz a módszer mint a másik routernél volt. (Már van nekije is WiFi.)

mezis

(#28665) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Van egy régebbi kis b/g wifis notebookom és elég szaggatottan megy néha rajta a net. Oldalak szakaszosan töltenek be rajta, youtube videók is szaggatnak rajta kis képfelbontáson. Ezt úgy is hogy csak egy oldal van nyitva letöltés nincs.
A jelerősséget kiválóra jelzi. Letöltési sebesség 1MB felett. Tp-link rourter 300Mb-től kéne fognia a jelet. 6-8 méterre már nincs is wifi jele.

Kérdésem az, hogy ez router beállítási hiba lehet vagy jó lenne rá egy n-es antenna?

Üdv.:
Sanyi

Live poor, die ritch.

(#28666) kali válasza gyáliSanyi (#28665) üzenetére


kali
legenda

milyen típusú router?
próbáltad más/minden csatornán a wifi kapcsolatot?

(#28667) gyáliSanyi válasza kali (#28666) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Router [link].

A Netbookon meg csak b/g wifi van.

Poén az, hogy 2-3 méterre is ilyen ha nincs fal néha.

Csatornát kéne váltanom azt mondod?

Live poor, die ritch.

(#28668) kali válasza gyáliSanyi (#28667) üzenetére


kali
legenda

igen, próbáld ki más/minden csatornán, nagyban befolyásolhatja a kapcsolatot, ha bekavar más idegen hálózat, ami azonos vagy szomszédos csatornán forgalmaz!
akár fel is térképezheted a környezetedet; link (nem kell telepíteni, csak futtatni)
nézd meg, hogy milyen csatornák foglaltak, és próbálj üreset beállítani magadnak!
illetve még akkor is befolyásolhatja a kapcsolatot a használt csatorna, ha nincs elérhető idegen hálózat, de az ellenoldal nem szereti adott csatornát!

(#28669) gyáliSanyi válasza kali (#28668) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi!
Nézegetem.

Live poor, die ritch.

(#28670) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok.

Nem vagyok nagyon jártas a témában, de szeretném összehozni hogy külföldön, kamionparkolókban, cégeknél, városok közelében tudjak netet találni a kamionból.

Vennék:

- TL-WN722N usb adaptert

- vagy ezt a TL-ANT2424B grid antennát

- vagy a TL-ANT2414A panel antennát

Jó ez az elgondolás szerintetek? Esetleg más alternatíva ebben az árkategóriában? A grid antenna mennyivel lenne jobb a panelnál? Ugye jóval nagyobb és ha annyival nem hoz többet akkor feleslegesen nem cipelném, elég sok helyet foglal ha nem használom.

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#28671) And válasza punish3r (#28670) üzenetére


And
veterán

Az elgondolás jó, de a grid szerintem ilyen célra felejtős. Nem igazán mobilis, árboc kell neki, és viszonylag pontos irányba állás, mivel a hasznos nyílásszöge mindössze néhány fokos. A panel sokkal gyakorlatiasabbnak tűnik az adott helyzetben.

(#28672) bigdady


bigdady
nagyúr

sziasztok!

Van itthon egy hp dm1 brazos laptop meg egy brazos htpc (benne egy usb 3-as vinyó) meg egy Asus router itthon.
Otthoni win hálózatba vannak kötve a gépek (meg a külső hdd). Wifin keresztülmásolgatok egyik gépről a másikra (főleg külső hdd-re) úgy hogy a htpc-ben van egy ilyen usb-re kötött wifi adapter, de lassúnak találom a másolást.
Mit kéne kicserélnem hogy gyorsabban menjen? Vagy minden oké és nem fog menni gyorsabban? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#28673) kali válasza bigdady (#28672) üzenetére


kali
legenda

20 - 22 megabit/sec mérhető?
a router g szabványos, és bár nem 54-es, hanem 125-ös, de a wifi modul hiába n szabványos, azt a router nem tudja, amit pedig a router tud - super-g -, azt pedig a modul nem tudja, szóval csak 54-es kapcsolat jön létre, ahol a fent leírt átviteli sebesség a jellemző, tehát 2.5 vagy szűk 3 megabyte/sec!
mivel a modul n szabványos (bár csak 150-es lite-n), ezért a router a szűkebb keresztmetszet, amennyiben az is legalább 150-es lite-n lenne, úgy minimum a fenti érték duplájára nőne a hasznos átvitel, de akár többre is!
aminek kevesebb értelme van; amennyiben a wifi modult cserélnéd super-g képesre, úgy 26 - 28 megabit/sec lenne a 20 - 22 megabit/sec jellemző helyett.

[ Szerkesztve ]

(#28674) punish3r válasza And (#28671) üzenetére


punish3r
aktív tag

Köszi szépen, akkor marad a panel.
Még egy amatőr kérdésem van: A panel antennához adott kábel elég rövid lesz hogy normálisan el tudjam helyezni. Inkább a laptop és az adapter közé vennék kb. 2m-es USB kábelt. Ha az antenna kábelt hosszabítom akkor tudom, hogy van jelveszteség, de így is lesz?

Már a jövő sem a régi...

(#28675) punish3r


punish3r
aktív tag

Találtam még pár antennát:

Wifi antenna panel 17dBi 2,4GHz (SCORPIO)

Panelantenna TetraAnt WLAN 2,4 GHz 18dB

Panelantenna Maxi WLAN 2,4 GHz + 0,5 m kábel SMA/RP 18 dB

Ezek közül melyik lehet "jobb" mint a tp-link?

Már a jövő sem a régi...

(#28676) eddison


eddison
csendes tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-WR741ND routerem...szomszéddal megegyeztünk, hogy használhatom a netet!
Szeretnék kérni valakit, hogy pontosan le tudná-e nekem írni, hogyan kell a gépemet összekötni a routerrel és a routert beállítani win7 alatt, hogy tudjam vevőként használni és lássam a wifi kapcsolatot?

Előre is köszönöm!

Eddison

(#28677) kali válasza eddison (#28676) üzenetére


kali
legenda

szi,

az a típus nem képes alapban adott feladatra, a tl-wr743nd rendelkezik ap/client funkcióval!

[ Szerkesztve ]

(#28678) eddison válasza kali (#28677) üzenetére


eddison
csendes tag

Köszönöm...közben lett egy kis segítségem...de:
Már látja a wifi hálózatokat, csak azt írja ki mikor kapcsolódnék, hogy a 2 eszköz különböző csatornán kommunikál, válasszak másik csatornát!
A chanel opció automatára van állítva...próbáljam végig mind a 13-mT???
(A TÍPUST ELÍRTAM: TP-Link TL-WR740N

[ Szerkesztve ]

Eddison

(#28679) Claude Leon válasza eddison (#28676) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Úgy, hogy a gyár firmet lecseréled openwrt-re.
(Ha nem akarod nagyon barkácsolni, van belőle gargoyle összeállítás, annak a szépséghibája, hogy nem tudod európára állítani, így a 11-es lesz a max csatorna, de általános dolgokkal szépen fel van szerelve. A luci-s inkább egy alapverzó, amire a plusz dolgokat (pl. quos,ddns) még szükség szerint telepíteni kell, ami ugyancsak egyszerű dolog, viszont nekem a 741 flash mérete volt szűkös, a quos és ddns egyszerre már nem fért fel)

(#28680) kali válasza eddison (#28678) üzenetére


kali
legenda

milyen típusú eszköz szórja a netet az ellenoldalon?
wds módban próbálkozol?

(#28681) eddison válasza kali (#28680) üzenetére


eddison
csendes tag

tp-link...igen,wds-ben

Eddison

(#28682) bigdady válasza kali (#28673) üzenetére


bigdady
nagyúr

koszi kali
akkor ha jol ertem cserjem n-esre az adaptert es a rotert egyarant es az a legjobb.

(#28683) kali válasza bigdady (#28682) üzenetére


kali
legenda

vagy legalább 150-es router az azonos ellenoldal mellé, vagy két 300-as eszköz, és hajrá!

eddison; nyűgös egy mód, működésben és sebességben is...

[ Szerkesztve ]

(#28684) eddison válasza kali (#28683) üzenetére


eddison
csendes tag

Köszönöm a segítséget...megpróbálkoznék mással!
Lehet, hogy router csere lesz...vagy próbáljam a firmware cserét?

Eddison

(#28685) kali válasza eddison (#28684) üzenetére


kali
legenda

egy módosított firmware érdemes lehet a kipróbálásra, hátha...
amennyiben nem, úgy ap/client funkciós router kell; tl-wr743nd, tl-wr843nd

(#28686) zolikum


zolikum
csendes tag

Sziaztok,

a következő probléma megoldására van lehetőség?

adott eszközök:
ZTE T-home-os HGW
SMC wbr14 G2 router
Smart TV

Van két szoba, az egyikben a t-home-os végpont, wifis HGW. Másik szobában egy tv, aminek szeretnék net hozzáférést adni. TV-hez nincs jelenleg wifi adapter, csak UTP-s csatlakozási lehetőség. De a két szoba közötti távolság UTP kábelezést nem tesz lehetővé.

Amire gondoltam:
TV-t összekötöttem az SMC routerrel (LAN1). Azt kéne megoldani, hogy az SMC router csatlakozzon wifin keresztül a ZTE HGW-re, majd ossza tovább a netet LAN portjain.

Előre is köszi a tippeket, tanácsokat.

(#28687) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Van egy Tenda W308R routerem, melyben szeretném beállítani a port range forwarding-ot. ( Xbox360-at szeretném System Link opcióval használni ) Amikor megadom, hogy a 3000-3500 -as portig legyen nyitva, akkor meg kell adni egy ip címet a router kezelőfelületén. Itt melyik ip címet kell beírni? A roterét vagy az Xbox-ét?

szerk: pontosítás

[ Szerkesztve ]

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#28688) And válasza punish3r (#28674) üzenetére


And
veterán

Mivel az USB-kábelen nem RF-jel közlekedik, ott ilyen jellegű veszteség nem is léphet fel. Természetesen az USB-t sem lehet akármeddig toldani, de annak a hossza (ameddig a kliens még működik rajta) nyilvánvalóan nem befolyásolja a wifi-link minőségét.
#28687 Biriboyka: a port forward arról szól, hogy a routernek megadjuk, hogy a WAN (internet) felől egy bizonyos portszámra (vagy portszámokra) érkező kérés a belső hálózat mely gépére (IP-címére) legyen továbbítva. Vagyis a célgép, esetedben az Xbox IP-jét kell megadnod (egyébként is, a router a saját maga IP-címével jó esetben már csak tisztában van :U).
Mod. #28686 zolikum: Ehhez az SMC-routernek támogatnia kellene a kliens- (avagy station-) módot. Amennyire tudom, az a típus bizony semmilyen multifunkcionalitással nem bír, vagyis nem támogatja azt, és 3rd-party firmware sem telepíthető rá, amivel esetleg képes lenne kliens-módra.

[ Szerkesztve ]

(#28689) Biriboyka válasza And (#28688) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Persze, ez rendben. Ellenben hiába adtam meg mindent normálisan, így ahogyan le van írva, azt írja ki állandóan, hogy az UDP és a Both is "fail".
Így állítom be kb. az Xbox ip-jére. A portok 3000 és 30001 ( protokolnál megjelölöm az UDP-t és a Both-ot )és mégis amikor tesztelem a Linket, írja ki a fentieket.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#28690) And válasza Biriboyka (#28689) üzenetére


And
veterán

Ezek a portszámok és protokollok honnan jönnek, a játék határozza meg? Az 'enable' checkbox-ot kipipáltad?

(#28691) Biriboyka válasza And (#28690) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Ezeket adja a gép és így kell beállítani az alábbi leírás alapján. Az "enable"kipipálva.

szerk: javítás

[ Szerkesztve ]

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#28692) beni18


beni18
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy bizonyos időközönként megszakad a net a laptopon. Lefutattva a win 7 hálózatdiagnosztikáját azt a hibát kapom hogy az alapértelmezett átjáró nem elérhető. Mi okozza ezt? Elég idegesítő mert kb 1-1,5 óránként elmegy emiatt a net :F

(#28693) mezis válasza beni18 (#28692) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán az InSSIDer több információt ad. Illetve biztos, hogy több információt fog adni. :D

mezis

(#28694) beni18 válasza mezis (#28693) üzenetére


beni18
tag

Egy TP-LINK 1043ND használok plusz még egy vmilyen TP-LINK AP amely repeaterként van használva. De mindjárt csinálok inSSIDEr programról képernyőmentést.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28695) bigdady válasza kali (#28683) üzenetére


bigdady
nagyúr

Rendeltem is egy ilyet. Routernek meg egy ilyet fogok szerintem: [link]
Szerinted?

Illetve ez a QSS Button mire jó pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#28696) kali válasza bigdady (#28695) üzenetére


kali
legenda

jók, az árukhoz képest pláne!
a wifi kapcsolat gyors beállítása, illetve eszközök összehangolása, ha van wps képes ellenoldal, akkor azzal másodpercek alatt épül fel a biztonságos kapcsolat.

(#28697) bigdady válasza kali (#28696) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ha be van állitva már az otthoni hálózat akkor mind1, nem?

(#28698) kali válasza bigdady (#28697) üzenetére


kali
legenda

mindegy, én sem szoktam használni, manuálisan konfigurálok mindent!

(#28699) mezis válasza beni18 (#28694) üzenetére


mezis
nagyúr

A jelszintek nem indokolják a szakadozást. A router, repeater jól van beállítva ? (IP cím, DHCP)

Ha mobillal nem gondolsz csatlakozni, inkább a 11,12, 13-as csatornák valamelyikére állítsd.

A routered jelszintje akkora, hogy a repeatert akár el is adhatod (ha csak normál internetezésre kell).

mezis

(#28700) beni18 válasza mezis (#28699) üzenetére


beni18
tag

Szerintem valami a beállításokkal lesz de nem tudom hogy az AP van e rosszul beállítva vagy a router. Az AP-nál a DHCP ki van kapcsolva illetve ott az alapértelmezett átjáró ki sincs töltve. A repeater meg kell mert van olyan pontja a háznak ahol szinte már nem is lehet fogni a jelet. Mobiltelefonnal is használom a netet szóval a felsorolt csatornák nem jöhetnek szóba, de azóta már próbáltam 2x is csatornát váltani, de semmi :F . Amúgy köszi a segítséget :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.