Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) kali válasza -szőke- (#27699) üzenetére


kali
legenda

a router adminisztrációs felületén, verzió függvényében; 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1
a telefon megfelelően működik más wifi eszközökkel?

kovadika; megfelelő munkacsoport, megosztás...stb beállítása!

[ Szerkesztve ]

(#27702) -szőke-


-szőke-
tag

Igen más wifi hálózattal nem volt gond

(#27703) -szőke- válasza kali (#27701) üzenetére


-szőke-
tag

És hogy tudok belépni a beállításokba mert sehogy nem tudok belépni :F

csatlakoztam a netre beírtam a böngészőbe http://192.168.1.1/ ez van a router alján de mégse hoz be semmit.

(#27704) mezis válasza kovadika (#27700) üzenetére


mezis
nagyúr

Lassú voltam. :o

PH Főúr: jó lenne, ha a szerkesztési idő alatt törölhetném a hsz-emet... :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27705) kali válasza -szőke- (#27703) üzenetére


kali
legenda

a 192.168.0.1 sem jó? mert régebbi verziós router esetén 1.1 az alap, de a firmware frissítésekor változik az újra; 0.1 - ezt le is írták a firmware leírásánál!
amennyiben egyik sem jó - mert például manuálisan módosítva lett -, úgy reset, és utána valamelyikkel működni fog!

mezis; néha nekem is hasznos lenne! :K bár az illetékesek sem törlik, csak - számunkra - láthatatlanná teszik!

[ Szerkesztve ]

(#27706) -szőke- válasza kali (#27705) üzenetére


-szőke-
tag

Kell hozzá internetkapcsolat vagy úgy hozza be ha nem vagyok felcsatlakozva?

(#27707) kali válasza -szőke- (#27706) üzenetére


kali
legenda

nem szükséges - de nem is akadály -, elég a router valamelyik lan portját összekötni egy munkaállomás lan portjával!
illetve wifi útján is konfigurálható így, ha megfelelő eszközzel csatlakozol fel!

(#27708) -szőke- válasza kali (#27707) üzenetére


-szőke-
tag

[link]

Ezt írja ki mind 2 íp címmel próbáltam.

(#27709) kali válasza -szőke- (#27708) üzenetére


kali
legenda

reset után is? router feszültség alatt, és a reset gomb addig benyomva tart, amíg az eszköz újraindul! a biztonság kedvéért ez lehet 10 másodperc is!
próbáld meg másik böngészővel is, például; internet explorer!

(#27710) -szőke- válasza kali (#27709) üzenetére


-szőke-
tag

Próbáltam másik böngészővel is de azzal sem megy :F

(#27711) Miki522 válasza -szőke- (#27710) üzenetére


Miki522
csendes tag

Találkoztam már több olyan routerrel is, aminek nem 192.168.1.1, se nem 192.168.0.1 volt a címe, hanem 192.168.1.254.
Az Airlive routeremnek is ez a címe. Próbáld meg, hátha sikerül így.

[ Szerkesztve ]

(#27712) kali válasza -szőke- (#27710) üzenetére


kali
legenda

reset volt?
kábeles kapcsolat?
a kapcsolat beállítása automatikus?
kap ip címet a routertől a munkaállomás?

(#27713) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
Új internetet köttettem be (invitel) telefon alapú.
A modem ami járt hozzá egyben wifis is, de egy hulladék (ZyXEL)
Próbálom a normális NETGEAR routeremet hozzácsatlakoztatni, amivel nincs is gond, van ,hogy tökéletesen megy,mint például most is, de nagyon sokszor megszűnik létezni a net, rendszerint ezt a hibaüzenetet kapom!

A(z) www.google.com címen lévő szerver nem található, mert a DNS-keresés nem sikerült. A DNS olyan hálózati szolgáltatás, amely a webhely nevét lefordítja annak IP-címére. Ezt a hibát leggyakrabban az internetkapcsolat hiánya vagy egy rosszul konfigurált hálózat okozza, de az is előfordulhat, hogy egy nem válaszoló DNS-szerver vagy egy tűzfal megakadályozza a Google Chrome hálózati hozzáférését.

Mit kéne belőni, meg hogyan ,mert ez nem állapot.
Figyelem! Nem igazán vagyok otthon az internet kapcsolatokban, szóval ilyen téren kezdővel álltok szembe :D

Köszi a segítséget :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27714) mezis válasza ::Trunks:: (#27713) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az internetkapcsolatot a Zyxel biztosítja változatlanul ?

mezis

(#27715) ::Trunks:: válasza mezis (#27714) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Igen, mivel az a modem is egyben, viszont most netgear-re vagyok csatlakozva.
Előfordul a zyxelnél is ez, tesómék egy időben köttettek ilyet, ott sosem kapcsolt még szét.
Azt vettem észre, hogy ha torrentet indítok is köze lehet ehez, vagy ez már csak paranoia? :F :U

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27716) -szőke- válasza kali (#27712) üzenetére


-szőke-
tag

Reset megvolt.
Igen a szolgáltatótól(invitel) kapott modemből megy a hálókábel a wifi routerba.
Kézi a beállítás.
Autómatikus ra van téve.

De a telefonon kiírja a kapcsolat ip címét és még sincs net rajta.

(#27717) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#27715) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Ja, telefon most pl egyik hálózatról sem nyit meg semmit, 5percel ezelött működött...
Ha a zyxelbe be van kötve a netgear, akkor a net nem megy zyxelre csatlakozva, ahogy kihúzom a lan kábelt belőle egyből működik. Na ezt sem értem ,hogy miért van...

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27718) mezis válasza ::Trunks:: (#27715) üzenetére


mezis
nagyúr

Zyxel-en DHCP tartomány szűkítve a Netgera LAN IP címének megfelelően ?
Netgear-en DHCP=Off ?
Netgear-er LAN-ba érkezik az UTP kábel a Zyxel-től ?

mezis

(#27719) ::Trunks:: válasza mezis (#27718) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Nincsen, hogyan kellene? Attól lehet ,hogy van ,hogy működik, van ,hogy nem?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27720) mezis válasza ::Trunks:: (#27719) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek szerin csak összedugtad és nem állítottál semmit ?

- Netgear OFF, bejelentkezel Zyxel-hez. Megtudod tőle a LAN IP címét, DHCP tartpmányt beállítod valami olyasmire, hogy 192.168.x.100 - 192.168.x.199

- Netgeart kihúzod a Zyxel-ből, bejelentkezel hozzá, DHCP=OFF, WiFi titkosítási kulcsot WPA2/AES-nél jó hosszú zagyvaságra, LAN IP = 192.168.x.99 vagy valami hasonló, ami nem ütközik Zyxel-ével, de kívűl van az általa ostogatottal ám mégis ugyanabban a tartományban van :D )

- Teljes áramszünet, Zyxel-be vissza a Netgear-t, jöhet a villan.

mezis

(#27721) zack


zack
nagyúr

Van már olyan PCI-E, ill. USB vevőegység ami fizikálisan is ki bírja használni a UPC 120/10 netet, játékok alatt lag mentesen?
Jelenleg kábellel van összekötve a géppel a router, és csak telefonokhoz használjuk a WiFi-t. Volt próbálkozás az elején N-es 300Mbits vevőkkel, de fizikálisan egyik sem tudta akkor még (kb 1 éve).
Ahogy emlékszem, kb. 60-70Mbits tudtam kisajtolni az akkori technológiából...
Van ezen a téren bármilyen változás?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27722) driver18 válasza mezis (#27599) üzenetére


driver18
tag

Sziasztok,

Az elmúlt pár napban próbáltam már rengeteg beállítást, hogy összehozzam a kettő routert wifin. Többek között [ezt] is próbáltam, de sikertelenül. A TP-LINK látja az SMC routert, de az internet már nem működik.
Összegezném a problémát újra, hátha valaki volt már ilyen helyzetben és sikeresen megoldotta:
Tehát az internet egy SMC WBR14T-G EU routerbe csatlakozik. Ez többfelé osztja a netet (kábelen egy PC-hez és wifin laptop és android telefonra).
A másik szobában van egy TP-LINK TL-WR841N típusú router, aminek wifin kellene fognia az SMC jelét és továbbítani a netet kábelen egy PC-nek.
A legfontosabb dolog, hogy a kettő routernek WiFi-n KELL kapcsolódnia, a kábeles összekötés kizárva!

Köszi előre is a segítséget!

(#27723) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok.
Először is B.U.É.K!! :D

Másodszor az lenne a kérdésem: hogy van nekem bent a házban egy egyszerű tp-link wifi router,és háton kívül meg van egy Mikrotik AP egy grid antennával.
Mivel kintre nem tudok kábelt kivezetni,ezért ha úgy oldanám meg az internetet hogy a routert s az AP-ot WDS-el összekötném,így nem csökkenne a kinti AP hatótávolsága?
mert hogy akkor a TP-Linknek is ugyan az a channelje lenne mint az apnak.
nem zavarhatják egymást?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27724) mezis válasza driver18 (#27722) üzenetére


mezis
nagyúr

A TP-Link-hez vezetékkel csatlakozó PC milyen IP címet, átjárót, DNS -t kap ?

(ipconfig /all)

mezis

(#27725) driver18 válasza mezis (#27724) üzenetére


driver18
tag

IP: 192.168.1.100
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1
DNS kiszolgálók: 192.168.1.1

(#27726) mezis válasza driver18 (#27725) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van mód még további DNS kiszolgálóra, a PC-den add meg pl Google-t (8.8.8.8)

mezis

(#27727) driver18 válasza mezis (#27726) üzenetére


driver18
tag

Semmi nem változott... Próbáltam megadni a 2001:4860:4860::8888 -at is az IPv6 DNS címekhez is, de semmi.

(#27728) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok hogyan tudnám elérni, hogy egy Tp-link 642g-s (108 Mb-t ad elméletileg) routeren keresztül a UPC 30-s net 1 az 1-ben menjen 30 Mb/sec-cel?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27729) Tosee válasza anonymus89 (#27728) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Kábelen bírni fogja a tempót, viszont a wifin már szűkösen, vagy nem maradéktalanul!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#27730) anonymus89 válasza Tosee (#27729) üzenetére


anonymus89
addikt

Mindig abban a hitben voltam, hogy a harmadát vinnie kellene de akkor ezek szerint mégsem.
Egyébként csak mobilt hasznánám wifin de speedtest szerint nem tud csak 15-t max.... :F

Pedig a routerben 108Mb-re van állítva a wifi.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27731) Tosee válasza anonymus89 (#27730) üzenetére


Tosee
őstag

Lehet variálni a beállításokkal hátha ki tudsz sajtolni belőle kicsivel többet is! Pl inSSIDer -el nézz rá a környezetedbe lévő wifi hálózatokra, hogy melyik csatornán üzemelnek! Ha ez megvan, a routerben állítsd be (wireless > wireless settings > channel) magadnak egy szabad csatornát, így nem zavarják egymást!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#27732) driver18 válasza driver18 (#27722) üzenetére


driver18
tag

Senkinek nem volt még ilyen problémája? :F

(#27733) Boci_83 válasza kali (#27670) üzenetére


Boci_83
őstag

Üdv!

Ennek a firmware-ét fel tudom tenni a saját 842ND-mre? Én is szeretném az AP-t kipróbálni... Mindenképpen vezsek kültéri AP egységet, de addig szivesen kísérletezgetnék vele.. :)

**********

(#27734) densie


densie
csendes tag

Sziasztok egy kis segítség kellene adott egy eszköz Tplink W8961NB router, kérdésem lehetséges-e hogy befogjam vele a szomszéd wifis netjét, és azt szórja a mi házunkba a laptopnak, és vezetéken is? Elvileg Adsl2 modem van benne router és accespoint is egyben.

(#27735) anonymus89 válasza Tosee (#27731) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönet a programért egy baj van, hogy 108Mb-nem tud csak 6-os channelt beállítani. Kipróbáltam g-n és beállítottam 8-asra, így mértem 18Mb-t is.

További szép estét!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27736) driver18 válasza densie (#27734) üzenetére


driver18
tag

Nagyjából én is erre a kérdésre várok választ annyi különbséggel, hogy nekem egy TP-LINK TLWR841N routernek kellene szórni az SMC WBR14T-G jelét (internetet).

(#27737) mezis válasza driver18 (#27727) üzenetére


mezis
nagyúr

És ha kikapcsolod ki az IPV6-ot ?

mezis

(#27738) Gubek-Einste válasza zack (#27721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 120-as net teljes átvitele wifi-n keresztül már elég problémás jellemzően ehhez minimum 300-as ellenoldalak és megfelelően zavarmentes környezetre van szükség. Egy 300-as ellenoldalakkal jó eséllyel olyan 80-100 Mbps-et lehet átvinni de természetesen semmit sem lehet garantálni.
A technikai ilyen szempontból az elmúlt 1 évben nem változott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27739) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#27730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 108-as wifi nem szabványos ezért az ilyen eszközökben nem lehet megbízni, rövid ideig voltak forgalomban és nem hoztak látványos javulást. Ha működtek is akkor csak a gyártó saját adapterével tették.
A 30-as net wifi történő átviteléhez min Lite N kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27740) TheTruth


TheTruth
tag

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy egy mai átlagos WiFi routernek milyen erősnek kéne lennie?

Van egy DIGI 40/20-am (Linksys WRV200al, G-s), amit kábelen a router szépen hoz is. Ha közvetlen elé ülök a laptoppal és WLANon próbálkozom, ez egyből kb. 10/2 se lesz. Ha áthozom a másik szobába (közte WC, fürdő, és egy nagyon pici folyosó, 60nm az egész), akkor kb ilyen vicc kategória: 0.8/0.2.

Szóval ezért a kezdő kérdés: elvileg, egy vasbeton panelba, egy mai router eltud bánni a falakkal (mert ugye ami nekem van az már kissé régebbi)? Mert akkor veszek egy újabbat és probléma megoldva. Viszont feleslegesen nem szeretnék új routerre pénzt kidobni. Tapasztalatok? Előre is köszi.

(#27741) Gubek-Einste válasza Boci_83 (#27733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet feltenni a 842ND-re a 743ND firmware-t de tehetsz rá OpenWRT-t amellyel meg lehet oldani a kliens módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27742) Gubek-Einste válasza densie (#27734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel az eszközzel nem lehet megvalósítani a kliens módba történő működést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27743) Gubek-Einste válasza driver18 (#27722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél a SMC helyett egy TP-Link 743ND-t, a 841N-t használd a net adó router-nek, a 743ND pedig kliensként csatlakoztasd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27744) driver18 válasza Gubek-Einste (#27743) üzenetére


driver18
tag

Az SMC-vel kizárt, hogy sikerüljön?

(#27745) Gubek-Einste válasza TheTruth (#27740) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt, hogy egy adott router mekkora területet tud lefedni és mekkora sebességgel azt csak a konkrét helyszínen fog kiderülni, előre megmondani lehetetlenség. Sok minden befolyásolja az elérhető sebességet és hatótávolságot: alapvetően a használt router és adapter elméleti link sebessége, a köztes távolságban lévő falazat vastagsága anyaga (esetleges vasalása) és egyéb útban lévő tárgy, más wifi (vagy rádiós zavar) hálózatok száma/sugárzási erőssége/használt csatornája. Az elhelyezés is sokat számíthat, akár néhány centis eltérés is alapvetően befolyásolhatja a működést.
A beépített antennás router-ekről azt tartják, hogy rosszabbak ilyen szempontból de többeknek (köztük nekem is) ezzel ellentétes tapasztalatom van. Ha fontos a nagy lefedettség és a sebesség akkor lehetőség szerint válasszál egy külső antennákkal szerelt típust, mind router-ből és mind adapterből.

40-es netet nem lehet G-s router-rel teljes egészében átvinni. Ha kell a teljes sebessés wifi-n akkor vegyél egy új router-t. Elvileg egy ma kapható N-es router-rel meg lehet oldani a 40-es net átvitelét wifi-n de természetesen semmi sem garantált.

40-es nethez a következőek ajánlottak: TP-Link 84x, Asus N12, Linksys E900/E1x00, ha gondolkodsz a 80-as csomagra váltáson akkor érdemesebb lenne gigabites típust beszerzése egyből, gigabitesekből: TP-Link 3600/4300, Netgear 3500Lv2, Asus N15U/N16, Linksys E2000, drágább kategóriából: Asus N66U, Netgear 3700/3800/4x00, Linksys E3200/E4200v1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27746) Gubek-Einste válasza driver18 (#27744) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sok panasz van az SMC router-ekre, főleg ezzel a modellel, jobb lenne egy új N-es típussal próbálkozni, nagyobb esélye van a sikernek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27747) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

tp-link TL-WA7510N szeretnék venni csak n-router látja?B már nem igaz?

Nexus 5

(#27748) Claude Leon válasza densie (#27734) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Eserleg ezzel?
Aztán meglehet, hogy még némi parancssoros linux ismeretre is szükséged lesz.

(#27749) TheTruth válasza Gubek-Einste (#27745) üzenetére


TheTruth
tag

Köszi a választ! Hát sejtettem h előre nem lehet megmondani, csak h. kb. mi a tapasztalat. Van az asztalimba egy TL-WN881ND vevő, és egy ilyen routeren gondolkodtam pl.: wr1043nd. De lehet inkább nem kísérletezek mert eléggé megrágta az idegeim már, hanem akkor jön kábel pajtás :)) Mert ahogy nézem inSSIDeren is eléggé sok a kapcsolat (lévén panel), szóval lehet csak befürdenék az új routerrel. Csak ugye a WLAN mégis szebb lett volna, de nem létszükséglet.

(#27750) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#27739) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha valtok akkor mindenkeppen olyat fogok venni koszi a tajekoztatast.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.