Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) bigdady válasza bacus (#28800) üzenetére


bigdady
nagyúr

htpc-t vezérlek, arra nem kell jelszó minek. Mindenesetre most megadtam és egyből belép login képen is. Ez tényleg jobb mint tw, Köszi

[ Szerkesztve ]

(#28802) bigdady válasza bigdady (#28801) üzenetére


bigdady
nagyúr

Már csak azt tudnám hogyan lehetne egy kattintásos gyorsinditó ikont csinálni rá, mert hiába mentem re az asztalra az rdp-t azt hiába húzom a tálcára csak távoli asztal kapcsolatot csinál nem pedig az egy kattintásost ami az asztalról tökéletesen indul

(#28803) bacus válasza bigdady (#28802) üzenetére


bacus
őstag

pedig ott van az, amikor beirod a gépnevet, ott van további beállitás, pl. akár meg is jegyeztetheted a jelszavad..., és van egy csomó beállitás, felcsatolod a nyomtatókat, helyik driveokat, milyen animációkat viszel át, stb.

ha a start menübe rögzited, ott pl királyul kiválaszthatod kattintás nélkül mint ahogy a dokumentumokat a wordnél..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28804) tasiadam


tasiadam
veterán

Hogyan tudom megcsinálni a TL-WR340G típusú modemen hogy amikor játszok akkor blokkolja le az adatforgalmat csak a játékra? A baj ott kezdődik hogy a gépen kívül van még 2 laptop és amikor pl: Ranked LOL-t játszok szépen jön a 900-1000 ping mert mániája bátyámnak a töltés és ez nagyon idegesít, mert szimplán hülye is hogy nem fogja fel h álljon le fél órára, meg egyébként is nem szeretem ha már én tölteni sem tudok.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#28805) bigdady válasza bacus (#28803) üzenetére


bigdady
nagyúr

már csak egy kérdés. El akarok inditani egy videot a htpc-n de a tv nem látszik semmi abból amit csinálok az irányított gépen, ha kilépek kkor meg a bejelentkezési kép fogad a tv-n.
:F

(#28806) mezis válasza gordonfreemN (#28796) üzenetére


mezis
nagyúr

Hát, ha felétek sosem szokott fagypont alá süllyedni....Bár az a +40 Fok is több lehet egy zártabb dobozban napsütötte helyen, amikor a levegő +36 C-Fok, az a pár Watt, amit hő formájában lead,......

mezis

(#28807) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan WLAN belső kártyát ajánlani, ami 100%ig megbízható és nem veszti el a jelet sosem? Ha nincs nagyon ilyen kénytelen leszek kábelt húzni keresztül az egész lakáson.. :D

Köszi

(#28808) Fatalityy


Fatalityy
tag

Sziasztok!
Lenne egy TP-link Wn422g usb wifi adapterem.
Mitől lehet az hogy az egyik gépen(nem laptop) simán működik Win7 32bit ezen jó
Másik win7 64bit ezen az istennenk nem akar menni.

Valakinek ötlete?
Előre is köszönöm a válaszokat

(#28809) Intruder2k5 válasza Fatalityy (#28808) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Talán 64bit-es driver kellene hozzá?

(#28810) Fatalityy válasza Intruder2k5 (#28809) üzenetére


Fatalityy
tag

ennyire nem vok láma azért:)
az van fenn

[ Szerkesztve ]

(#28811) Intruder2k5 válasza Fatalityy (#28810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mi a hibajelenség?

- Eszközkezelőben látszólag rendben van a driver?
- Hálózatoknál megjelenik a vezeték nélküli hálózati eszköz?
- Tudod konfigolni is? IP cím, stb...
- Nem látja a WiFi hálózatokat, SSID-ket?
- Látja, de nem tud csatlakozni?
- Egyéb?

[ Szerkesztve ]

(#28812) Fatalityy válasza Intruder2k5 (#28811) üzenetére


Fatalityy
tag

1 ok
2 ok
3 nem
4 nem
5 nincs

(#28813) sztanozs válasza vargapdavid (#28807) üzenetére


sztanozs
veterán

Kicsit jobban specifikálva a problémádat talán érdemben tudna is válaszolni valaki...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28814) Fatalityy


Fatalityy
tag

driver fenn,eszközkezelőben ok minden,csatlakozni nem tud azt írja nem éllnak rendelkezésre kapcsolatok.Átrakom másik gépbe ami mellette van minden ok.

(#28815) Intruder2k5 válasza Fatalityy (#28812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kerestél már másik drivert? TP-LINK honlap? CD? Próbáltad?

(#28816) Fatalityy válasza Intruder2k5 (#28815) üzenetére


Fatalityy
tag

természetesen megpróbáltam többet is ugyan az

(#28817) sztanozs válasza tasiadam (#28804) üzenetére


sztanozs
veterán

Alapból nincs ebben a routerben QoS...

Sőt ahogy nézem custom firmware sem megy fel rá a kevés memória miatt. OpenWRT pl.:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/wr340gd
"Due the small amount of flash and RAM it cannot be offically supported by OpenWrt."

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28818) mezis válasza vargapdavid (#28807) üzenetére


mezis
nagyúr

"nem veszti el a jelet sosem" :F

Kicsit add lejjebb. Ezt még a drótra sem garantálja senki. Egyébként is egy USB-s, levehtő antennás sokkal rugalmasabb. Ha van mód drótozni, akkor az a legjobb megoldás.

mezis

(#28819) tasiadam válasza sztanozs (#28817) üzenetére


tasiadam
veterán

Magyarul én ezt benéztem?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#28820) sztanozs válasza tasiadam (#28819) üzenetére


sztanozs
veterán

HA erre vetted a routert, akkor erősen - ha csak erre szeretted volna használni, akkor nem nézted be, csak megszívtad :D
Mondjuk kézzel ki tudod tiltani a többi gépet a netről, amíg játszol, de ez nem igazán kedves megoldás :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28821) tasiadam válasza sztanozs (#28820) üzenetére


tasiadam
veterán

Milyen árkategóriába vannak az olyanok amiben van ilyen funkció?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#28822) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

találkozott már valaki ilyesmi hibával ?

pr telecom cisco ból jön a 60/5 ös net
ebbe megy egy asus RT-N12
(tomato fw) router

erre van rákötve:
cisco modem
2 lan
1pc 1tv

5 wifi-s eszköz van ami eddig hibátlanul ment

most az van hogy
a lanon a letöltés és a feltötés is hibátlan
60/5-öt hozza simán

wifin viszont
a feltöltés megy 630 KB/s-el ez ennyi is szokott lenni
a letöltés viszont 4-500KB/s nél nem megy tovább
és ilyenkor a böngésző meghal egy oldalt sem tud behozni

a gyári fw sem megoldás
tomato fw ből legalább 5 ki lett próbálva és mind ezt produkálja

én a pc-men lévő wifis(TL WN851N v2.0 ,Atheros AR922X) illesztőprogramra gondolok hogy ott lesz a hiba
van a hátulján egy gomb ez elvileg a qos és lehet ez szabályozza le a netet
csak nemtudom hogy működik

szerintetek ?

(#28823) MtHq válasza Hege1234 (#28822) üzenetére


MtHq
tag

Szia!

Első körben, próbáld meg azt, hogy az összes wifis eszközt kikapcsolod, és egyesével végig próbálod, hogy mindegyiken jelentkezik-e a hiba. Ha nem, akkor a router rendben van. Esetleg környező wifi hálózatok zavarhatnak, próbáltad másik csatornára állítani a wifid? A hátulján lévő gomb az QSS, és PIN kódos, illetve nyomógombos "könnyű telepítés"-re való, de a PIN kódot a sebezhetősége miatt erősen ajánlott a router beállításaiban kikapcsolni (QSS / WPS kikapcsolása). Kicsit off topic, tudom, meg biztosan az előttem szólók is elmondták sok esetben, de a saját biztonságod érdeke kikapcsolni a PIN kódos hitelesítést.

[ Szerkesztve ]

(#28824) MtHq válasza tasiadam (#28821) üzenetére


MtHq
tag

Ha komoly megoldást szeretnél, viszonylag elérhető áron, akkor MikroTik. Elsőre bonyolultnak tűnhet a beállítás, de cserébe elég komoly tudást kapsz (köszönőviszonyban sincs az otthonra szánt 10k-s routerekkel tudásban)

Például egy MikroTik RouterBOARD RB2011LS-IN.

Ha WiFi nem kell, vagy megtartod a jelenlegi WiFis routert, akkor van nagyon olcsó megoldás is:

RB750 vagy, ha gigabit is kell, akkor RB750GL.. :)

Konfigurálásban szívesen segítek.

[ Szerkesztve ]

(#28825) sztanozs válasza MtHq (#28824) üzenetére


sztanozs
veterán

Mondjuk ebben a MikroTikben pont nincs wifi...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28826) tasiadam válasza MtHq (#28824) üzenetére


tasiadam
veterán

Annyi lenne a feltétel nekem, hogy ha én játszok akkor ne engedjen torrentezni, ha kilépek a cilentbe akkor pedig mehet tovább. Vagy milyen áron van egy netvadász csomag? Írtam már fentebb de nem kaptam választ, hogy a központ innen úgy fél kilométerre van és ugyan ennyi a kiterjedése és ott elég sok helyen van Wifi, kellene egy antenna ami fogná ezeket, de úgy kell elképzelni a helyet hogy panel takarásába van 1 része.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#28827) MtHq válasza sztanozs (#28825) üzenetére


MtHq
tag

Hopp, elnézést kérek, igazad van. Nem ezt a modellt gondoltam linkelni, természetesen a WiFi-set: 2011UAS-2HnD-IN

(#28826) tasiadam: Pontosan mit szeretnél elérni a netvadász csomaggal? Ha panel takarásában van, akkor az csúnyán benne lesz a freshnel-zónában, így eléggé felejtős a dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#28828) sztanozs válasza tasiadam (#28826) üzenetére


sztanozs
veterán

Mit akarsz a netvadásszal csinálni? Otthoni netet akarod lecserélni rá?
Innen 1 kilométerre van a központ, pózára szeretnék feltenni antennák seedelés céljából. (házak olyan 250 méterre vannak innen)
Ez volt a korábbi kérdésed (igazából nem is volt kérdés), és én egy kukkot sem értek abból, hogy mit is szeretnél csinálni... Mi van 1 km-re, meg 250 m-re? Mit értesz seedelés alatt?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28829) tasiadam válasza sztanozs (#28828) üzenetére


tasiadam
veterán

Vannak nyilvános Wifi pontok, pl iskolában 6 is, na és ez nincs takarásban de ez innen 1 kilométerre van, és ugyebár ha kirakom a metei 15 centis antennámat nem fog semmit sem, ha pedig felszerelnék egy erős antennát lehetséges hogy fognám 24 órában, és nem lecserélni szeretném rá hanem azt hogy a laptop mivel állandóan tölt arról tudna menni főleg este amikor senki sem használja az iskolában a 20 megás netet. Na ezt szeretném elérni. Tehát csak 1 antenna és kábel kellene, ám milyen antenna jó erre a célra?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#28830) MtHq válasza tasiadam (#28829) üzenetére


MtHq
tag

Sokan Yagi antennát használnak ilyesmire. Én inkább panel antennát használnék, lényegében 1 km-re légvonalban bőven jó. [például ez]

Szintén nem ájultam el az Ubiquity termékektől, de egy nanostation sem rossz ötlet erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#28831) Hege1234 válasza tasiadam (#28829) üzenetére


Hege1234
addikt

éjjel nappal megy a suliban a router ?

(#28832) MtHq válasza Hege1234 (#28831) üzenetére


MtHq
tag

Miért ne? Nem látom értelmét, hogy egy iskola kihúzza, piszkálja a routert, főleg ha fel van szerelve valahova. Esetleg időzítőkapcsoló, de ez már kimerítené a tákolást :)

[ Szerkesztve ]

(#28833) Hege1234 válasza MtHq (#28823) üzenetére


Hege1234
addikt

minden wifis kütyün ez van :(
1 hete ilyen
amit tudtam a wifis routerekről azt mind kipróbáltam rajta

Intruder2k5 is nagyon sokat segített de nem sikerült megoldanunk a problémát

(#28834) Hege1234 válasza MtHq (#28832) üzenetére


Hege1234
addikt

nálunk a számítógép terembe volt egy főkapcsoló és az a terembe mindent lekapcsolt
mondjuk nem sokszor volt lekapcsolva :)

(#28835) MtHq válasza Hege1234 (#28833) üzenetére


MtHq
tag

Nem tudsz esetleg kölcsönbe szerezni egy routert/AP-t? Nem biztos, hogy a router kuka. El tudok képzelni ekkora zavarást, bár az az érdekes, hogy az mindkét irányban zavarna (feltöltést is).

(#28836) Hege1234 válasza MtHq (#28835) üzenetére


Hege1234
addikt

van egy 54MB/s es routerem itthon
Tp-link tl-wr542g

mondjuk a router hibát eleve kizártam de este megpróbálom majd

egyébként ez a router
majd azt a célt fogja szolgálni
(amíg nincs normálisan wifi addig lenn van a lg 47lm620tv-m)
hogy a pc-m wifiről kapja a netet
ennek a gépnek a hálókártyájával kötném össze ezt a routert (tl-wr542g)
onnan meg kapná a tv
erre kérnék tippeket hogyan valósítsam majd meg

(#28837) MtHq válasza Hege1234 (#28836) üzenetére


MtHq
tag

Tehát a géped kapná Wifin a netet, amit tovább osztanál egy hálókártyával egy routernek, amiről pedig a Tv kapná? Elég kacifántos, erre jobb ötlet lehet, ha a géped Wifin lóg, és mellé egy olyan Wifi router ami tud kliens és AP is egyben lenne (veszi és adja is a jelet, Repeater módként hivatkoznak rá sokan, van egy másik mód is Universal repeater, amikor észrevétlenül erősíti a jelet, ez egy másik tészta)

(#28838) anonymus89 válasza anonymus89 (#28791) üzenetére


anonymus89
addikt

MtHq: van akkor valami ötleted esetleg?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28839) Hege1234 válasza MtHq (#28837) üzenetére


Hege1234
addikt

ez a router amit írtam képes ilyesmire ?

(#28840) tasiadam válasza Hege1234 (#28831) üzenetére


tasiadam
veterán

igen

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#28841) Hege1234 válasza tasiadam (#28840) üzenetére


Hege1234
addikt

akkor no para :)

(#28842) HPenta


HPenta
csendes tag

Sziasztok,

[link] Ezen az oldalon volt egy link, miszerint az Xperia U esetenként fellépő wifi problémáját meg lehet oldani, ha mixed b/g/n 20mhz módba állítjuk a routert. Az imént megtettem, az admin oldalon kérte is a router resetelését, megtörtént. Sajnos a wifi azóta sem jó azon a telefonon, másikakon, és laptopokon viszont igen.
A router egy - bizonyára sokak által említett - TP-Link WR740N. Eddig is "11bgn mixed" módban volt, de Auto-n volt a channel width. Ezt most áttoltam 20MHz-re, és vártam a csodát, de semmi.
Hol lehet a hiba? Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#28843) kali válasza HPenta (#28842) üzenetére


kali
legenda

milyen csatornán szór a router? azt próbáltad módosítani?

(#28844) Hege1234 válasza MtHq (#28837) üzenetére


Hege1234
addikt

nahh akkor most már tudom hogy képes rá de hogyan kellene a routert beállítanom hozzá?

(#28845) HPenta válasza kali (#28843) üzenetére


HPenta
csendes tag

Auto-n van a csatorna is. Azt elfelejtettem az előbb, hogy egy faluban vagyunk, ahol nincs wifi a közelben. Vagyis a szomszédban tudjuk, hogy van, de az eszközök nem érzékelik.

(#28846) kali válasza HPenta (#28845) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki más/minden csatornán, mert a kényes mobiltelefonok nem szeretik a szélsőséges csatornákat!
milyen titkosítást állítottál be? wpa vagy wpa2 okés, a jelszó és az ssid ne tartalmazzon ékezetes betűket, é/vagy speciális karaktereket!

[ Szerkesztve ]

(#28847) Hege1234 válasza Hege1234 (#28844) üzenetére


Hege1234
addikt

TV (pipa) >>>> Átjáró (pipa) >>>>> DNS >>>>> Internet

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28848) HPenta válasza kali (#28846) üzenetére


HPenta
csendes tag

Rendben, köszi! Ki fogom próbálni őket. WPA2 van, a router által generált. Csak nagybetűket és számokat tartalmaz, semmi extrém. Szerintem azt kilőhetjük...

(#28849) vargapdavid válasza mezis (#28818) üzenetére


vargapdavid
tag

USB-s szerencsétlenkedést kihagyom, inkább fúrok akkor 1 falat és 20m-es UTPt rejtek el valahogy..

Csak egy szimpla kérésem volt, hogy valaki írjon olyan WLAN belső kártyát ami megbízható és nem dobálja el a netet.. Ezt nem tudom hova kell még jobban specifikálni.. :N

(#28850) Boci_83


Boci_83
őstag

Hy all!

Egy gyors segítségre lenne szükségem. Adott WA-5210G kültéri AP. Haverom netjét szeretném befogni, jelszót tudom..
Operiation mode és a wireless mode minek kell lennie, hogy tudjak a hálózatok közül keresni, csatlakozni rá, megadni a jelszót és használni a netet...?

[ Szerkesztve ]

**********

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.