Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) gyuszek2121


gyuszek2121
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Tp-link Tl-wr841n-es routerem, ezt szeretném egy másik routerrel összekötni WDS módban. Kérdésem az lenne, hogy a sávszélesség feleződése mindkét routerre csatlakoztatott gépnél jelentkezik-e, vagy csak a második WiFi-s routerre csatlakozó kliens számítógépnél. Illetve, a másik router is ugyanolyan típus lenne majd mint az első, hogy a WPA-PSK/WPA2-PSK titkosítás lehetséges-e ebben a módban.
Segítségetek Köszönöm!

(#27502) #68216320 válasza Ed3r_X_ (#27500) üzenetére


#68216320
törölt tag

Magambol es az airmon-ng-bol kiiondulva nem jelent vedelmet sem a mac szures, sem az ssid elrejtes. Ugyanis aki torni akar az listazza a wifi csomagokat es azok attol meg ott vannak. Maradjunk annyiban, h aki fel tudja torni, annak ez egyetlen sor pluszt jelent. A telefonoddal kellene kezdeni valamit.

(#27503) stefyY válasza Gubek-Einste (#27496) üzenetére


stefyY
őstag

TP-Link TL-WR740N

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#27504) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni.
A probléma:

adott egy házban egy wrt54gl router dd-wrt-vel, kb a ház közepén, tőle 50m-re egy másik hát, annak a végén egy PC, erre kéne eljuttatnom a netet a linksys routerrel.
(közte vastag téglafalak (úgy 4), plusz kisebb válaszfalak.
szóval a lényeg, hogy a másik házban wifivel tudjam fogni a netet a PC-ről

miket kéne vásárolnom ehhez?
mekkora antennák kellenének a routerre, és mekkora a másik házban lévő PC-re?

előre is köszönöm válaszotokat

(#27505) Miki522


Miki522
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy régebbi Asus laptop Windows XP SP3 operációs rendszerrel és egy USB-s Belkin F5D7050 54G hálókártya. A Windows saját kapcsolatkezelője segítségével kezelem a hálózati kapcsolatokat.
A következő a problémám: A vezeték nélküli kapcsolat rendszeresen megszakad majd magától újracsatlakozik, teljesen véletlenszerűen. Van, amikor hosszú órákig szakadás nélkül működik de olyan is van, amikor percenként megszakad.

A jelenség az adott AP gyártmányától illetve beállításoktól független, mindenféle sebességű és védelmű hálózaton egyaránt előfordul. (nyílt hálózatra gyorsabban újracsatlakozik, jelszavas hálózathoz akár fél perc is szükséges) Jelszinttől is független, az AP közvetlen közelében ugyanúgy megszakad mint tőle távol, gyenge jelerősség esetén.
A Belkin saját driverével a szakadás még gyakoribb volt és lassabban csatlakozott újra.
Linux alatt tökéletesen működik a hálózat, nincs szakadozás és újracsatlakozgatás.

A kérdésem az, hogy mi okozhatja a problémát illetve hogyan lehet orvosolni?

Segítségeteket köszönöm és egyben boldog karácsonyt kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#27506) And válasza eastsider (#27504) üzenetére


And
veterán

"mekkora antennák kellenének a routerre, és mekkora a másik házban lévő PC-re?"
Ez esetedben igen kevéssé múlik az antennán, sokkal inkább annak az elhelyezésén. A ház közepére telepíthetsz te akármilyen antennát, meg a másik házban is felszerelhetnek akármilyet, szinte biztosan nem fog így menni (vagy ha igen, abban nem lesz sok köszönet). Az antennákat ki kell vinned kültérre, vagy legalább a padlástérbe, ha a tető alatt nincs fémes szigetelés, pl. fólia. Ez a lényeg, minden más próbálkozással csak szívatni fogod magad. Antennának gyakorlatilag a legkisebb nyereségű irányított típus - kisebb nyereségű panelantenna, akár házi biquad - is megfelel, ha amúgy a házak / tetőterek között nincs egyéb akadály. Ja, és ha ezentúl nálad is kell a házon belül wifi elérés, akkor - a kialakuló helyi térerőtől függően - lehet, hogy egy újabb AP-ra is szükséged lesz, mert a kültérre szerelt antenna a házban, főleg az antennától távoli házrészben nem igazán fog jó jelszintet biztosítani.

(#27507) Gubek-Einste válasza eastsider (#27504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A következőt kellene tenned:
Beszerezni 1-1 kültéri AP-t mindkét oldalra, összelőni őket és már megy is a hálózat a két épület között feltéve ha van tisza rálátás közöttük, ha nincs akkor fejetős az egész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27508) Gubek-Einste válasza Miki522 (#27505) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Driver frissítéssel/újrarakással próbálkoztál már?
Ha igen csak a Belkin-nel vagy a chipset gyártóéval is?
Ez leginkább driver problémának tűnik mivel Linux alatt jól megy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27509) gyuszek2121 válasza gyuszek2121 (#27501) üzenetére


gyuszek2121
csendes tag

Sziasztok! Ebben nem tud valaki esetleg segíteni!
Van egy Tp-link Tl-wr841n-es routerem, ezt szeretném egy másik routerrel összekötni WDS módban. Kérdésem az lenne, hogy a sávszélesség feleződése mindkét routerre csatlakoztatott gépnél jelentkezik-e, vagy csak a második WiFi-s routerre csatlakozó kliens számítógépnél. Illetve, a másik router is ugyanolyan típus lenne majd mint az első, hogy a WPA-PSK/WPA2-PSK titkosítás lehetséges-e ebben a módban.
Segítségetek Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27510) Miki522 válasza Gubek-Einste (#27508) üzenetére


Miki522
csendes tag

Jelenleg nincs fent külön driver, az XP kezeli a kártyát és a kapcsolatokat. A saját driver - ahogy írtam is - egyáltalán nem vált be. (külön érdekesség, hogy a vételkészsége is rosszabb volt)

(#27511) Gubek-Einste válasza Miki522 (#27510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valamilyen driver-nek kell fent lenni mert különben nem kezélné az XP az adapter-t, amit te említesz az az eszköznek a manager alkalmazása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27512) Gubek-Einste válasza gyuszek2121 (#27509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS kérdés elég bonyolult, nehéz a beállítása és a használata is, csak azonos gyártók modelljei között működnek, sokszor csak azonos modell és firmware verzió mellett.
Miért pont WDS-t akarsz használni?
A feleződés csak a az első és a második router között áll fent.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27513) eastsider válasza Gubek-Einste (#27507) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszönöm mindkettőtöknek!
és ha a kültéri AP-kat a padlásra teszem be?
szóval mindkét padlásra teszek két kültéri AP-t, a routerre esetleg nagyobb antennákat, mert amúgy is jobb lenne erősebb jel a házban, a másik házban lévő PC-re pedig egy wifi vevőt... így jó lenne?
vagy muszáj közvetlen rálátás a két AP között (megoldható, csak egyszerűbb lenne a padláson fúrni faragni
van kb 15m a két ház között.

mert így AP-kal ugye maradna az első házban is jó vétel a routernek köszönhetően...

milyen kültéri AP-t ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#27514) gyuszek2121 válasza Gubek-Einste (#27512) üzenetére


gyuszek2121
csendes tag

Azért gondoltam erre, mert adott már egy 841nd router amelyben van wds. A második routertől van szükségem 2-3 db vezetékes csatlakozásra, de a wifi is jó lenne ha megmaradna. Szóval, ha jól értem akkor az első router-re csatlakozott gépnél nem lesz sávszélesség feleződés? Az nem gond ha a másiknál lefeleződik. Van más lehetőség is?

(#27515) Miki522 válasza Gubek-Einste (#27511) üzenetére


Miki522
csendes tag

Valóban, van fent driver, méghozzá 2005.11.10-es kiadású. Átböngésztem pár oldalt de nem találtam frissebbet. Elég volna csak a driver is, de csak utiliti-vel együtt lehet felinstallálni ami nekem nem kell.

(#27516) //Crouch//


//Crouch//
tag

Üdv!

Lenne 1kis problémám. A laptopomon szoktam wi-fi-vel netezni, ami egy TP-Link routerről szedi a jelet. Most délután egyik pillanatról a másikra előjött a "sárga felkiáltójel" ikon a jelerősségnél. Netezni tehát nemtudok.
Minden más géppel, telefonnal tudom használni a vezetéknélküli netet, csak a laptopomon nem. A múltkor is csinált ilyet a koleszban, ráadásul a akkor vezetékre volt kötve, de haverom kattintott párat a beállításoknál, és már működött is. Szval sztem vmit be kéne állítani rajta (mivel a gép is most lett újratelepítve), de nemnagyon vagyok othon ebben a témában.

Vki esetleg adna vmi tippet, hogy mit csináljak neki?
Előre is Köszönöm!

(#27517) LordX válasza Gubek-Einste (#27512) üzenetére


LordX
veterán

Ez érdekes, én nem találkoztam ezzel a problémával, bár legegyszerűbb megoldás, hogy mindkét AP-re felhúzol egy (pl.) OpenWRT-t. A WDS azért jó, mert nem feltétlen felezi az elérhető sebességet, mert a relay AP kvázi switchként funkcionál, nem idióta ismétlőként.

(#27518) And válasza Gubek-Einste (#27512) üzenetére


And
veterán

Ja igen, a WDS is csak akkor felezi a hasznos átviteli sebességet, ha repeaterként alkalmazzuk az egyik routert, vagyis vezeték nélkül kapcsolódunk rá kliensként, miközben a WDS-link egy másik vezeték nélküli állomással él. Sima pont-pont WDS-bridge kapcsolatnál (mindkettő után vezetékes kliensek vannak kötve) természetesen nincs sávszél-felezés, éppen úgy, ahogy AP-kliens kapcsolatnál sincs.

(#27519) Gubek-Einste válasza And (#27518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az illető wifi-n is szeretne eszközöket csatlakoztatni a második router-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27520) Gubek-Einste válasza eastsider (#27513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi router-re nem lesz jó az erősebb antenna mivel ekkora távolságra már nem tud ellőni, mindenféleképpen 1-1 kültéri AP kell mindenkét oldalra tiszta rálátással ami a jelenlegi router-ekhez csatlakozik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27521) Gubek-Einste válasza gyuszek2121 (#27514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári vagy 3rd party firmware-rel kliens módban csatlakozni a 841ND-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27522) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Dual band-es PCI-os vagy PCI-E-es adapter keresek (mindkét foglalatból van szabad az alaplapomon!).

Szívem szerint Linksys-t vennék, mert nagyon jó tapasztalataim voltak/vannak a márkával, de sajnos abból csak PCI-os van! A kiszemelt jelöltek:

http://www.ipon.hu/webshop/product/linksys_wmp600n/114082

http://www.ipon.hu/webshop/product/asus_pce_n53/265727

http://www.ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wdn4800/200528

Ti melyiket ajánlanátok a 3 közül (vagy van-e más javaslatotok)?! :F

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#27523) nemdan válasza Zanik (#27522) üzenetére


nemdan
senior tag

Mind a három link ugyanarra a TP-LINKre mutat.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27524) Zanik válasza nemdan (#27523) üzenetére


Zanik
addikt

Fene megeszi, valamit elcsesztem! :W A másik kettő természetesen ez lenne:

linksys és asus

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#27525) Gubek-Einste válasza Zanik (#27524) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt vedd meg amelyik tetszik.
A TP-Link az 450-es , az Asus és a Linksys 300-as. Azt mondjuk nem írja, hogy a TP-Link mindkét sávon tudja-e a 450-et vagy csak az 5 GHz-en de szerintem csak 5 GHz-en mivel a gyártónak még nincsen N900-as router-e így nem tartom valószínűnek, hogy 2,4 GHz-en is menne 450-nel.
Mind a hármon cserélhetőek az antennák.
A TP-Link és az Asus PCI-E-s, a Linksys PCI-os, én inkább a PCI-E-st venném meg de te tudod.

Milyen router-hez lenne használva?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27526) Zanik válasza Gubek-Einste (#27525) üzenetére


Zanik
addikt

Egy ilyennel: [link]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#27527) Gubek-Einste válasza Zanik (#27526) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel egy 450-es router így előny jelenthet, hogy a TP-Link is 450-es de megfontolandó a gyártó hű vétel is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27528) gyuszek2121 válasza Gubek-Einste (#27521) üzenetére


gyuszek2121
csendes tag

Még azt szeretném megkérdezni, hogy nem elég-e csak a második routerre dd-wrt? Illetve Client Bridge kapcsolat esetén a második router SSID-nek egyeznie kell-e az első routerével, vagy csak a dd-wrt-ben be kell állítani az elérni kívánt első router SSID-jét illetve a csatornának is egyezni-e kell? Gondolom a dhcp-t itt is ki kell kapcsolni a második routernél? Ezt azért kérdezem, mert ha lenne egy ilyen hálózatom, akkor gondolom, hogy később akár meg egy harmadik routert is rá lehet kötni a 2. routerre eltérő SSID-vel ill. csatornával(ha mégis csak feltétlen szükségem lenne wifi-re). Segítségeteket eddig is köszönöm!

(#27529) Gubek-Einste válasza gyuszek2121 (#27528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem muszáj mindkét router-re feltenni a DD-WRT-t, elég egyre is, ha esetleg nem menne akkor tedd csak fel a másodikra.
Nem árt ha egyeznek az SSID-k mindkét eszközön mert akkor nem kell a wifi-n kapcsolodó eszközökön 2 hálózatot beállítani, a csatornák azok különbözzenek, hogy nem zavarják egymást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27530) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom van egy új Dell Inspirion 5720-as géppel, hogy a win et felrakva a wifi drivereket felrakva látja a hálózatot 40 megásnak, de ha sebességmérőn mérem, akkor 22 megánál nem megy fentebb. A másik gép hozza a 40 megát simán wifin is, és ez is nagyon stabilan tartja a 22 megát, de oylan mintha le lenne szabályozva ennyire. Mi lehet a gond, hogy tudnám beállítani hogy simán menjen maxon?

Üdv: Fishor

(#27531) dubovansky


dubovansky
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértők tanácsát kérném a következő problémával kapcsolatban: adott egy D-Link modem (T-Home-tól), amire ha közvetlenül csatlakoztatom a gépem, akkor kb. 350-400 kb/s sebességet tudok elérni az 5 megás netemmel. Viszont ha a modem és a gép közé bekapcsolom a routert (TP-Link WR340GD, firmware: 4.7 11 Build 101102 Rel 60376n), akkor jó esetben is csak kb. 100-150 kb/s lesz a sebesség az én kábellel csatlakozó PC-men és a wifi-n rácsatlakozó laptopon egyaránt (külön-külön egyesével természetesen, nem egyszerre megy a kettő).

Ami elsősorban azért bosszantó, mert a laptop főleg Skype-ra van használva, ami folyton akadozik meg gyakran meg is szakad. Kb. egy éve volt utoljára használva a wifi, akkor ugyanazon a laptopon ugyanilyen körülményekkel néha az 500 kb/s is megvolt wifin keresztül.

Próbálkoztam új kábellel a modem és a router között, meg a routerben firmware frissítéssel, akkor a channel-beállítást is próbáltam többféleképpen, de semmi eredmény, ugyanilyen lassú a net routeren keresztül.

Ha valaki tudna esetleg valami hasznos tippet adni, nagyon megköszönném!

(#27532) eastsider válasza eastsider (#27513) üzenetére


eastsider
nagyúr

szóval akkor a megoldás:
a két ház padlására teszek két tp-link AP-t pl. ilyet: [link]

ez így működhet?

ahonnan a net jön, a linksys wrt54gl egyik lan portját rávezetem UTP-n az AP ethernet portjára.
elhelyezem a másik AP-t a másik házba, összelövöm őket, a cél AP-re rádugok egy másik wifi routert, hogy lehessen fogni a célházban a wifit.

így működhet a dolog?

-vagy elengedhetetlen a rálátás? kb ~10m a távolság a két AP között + a cserép, fólia
-így csak a cserép, sima, NEM fémszálas üveggyapot fólia van a cserepek alatt.

- esetleg elengedhetetlen a fizikai rálátás a két AP között? (sokkal egyszerűbb lenne, ha a padláson el lehetne helyezni az AP-kat, nem kéne kinn fúrni, faragni, áramot, UTP-t vezetgetni

(#27533) Gubek-Einste válasza eastsider (#27532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Feltétlenül szükséges a tiszta rálátás, más hogyan nem fog menni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27534) Boci_83 válasza eastsider (#27532) üzenetére


Boci_83
őstag

A linkelt oldalon hsz-ben írtak egy kis érdekességet.. ;)

Bár hogy őszinte legyek, azt a 10 méter UTP kábelt én inkább kihúznám, vagy egy kültéri antennával simán meg lehet oldani. Én esetemben egy kültéri 9dBi-s antennával netezek a haverom hálózatán, a két ház kb 50M-re van egymástól. Néhány fának az ága van útban csak...

[ Szerkesztve ]

**********

(#27535) eastsider válasza Boci_83 (#27534) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem szeretnénk kábelezni, fúrni faragni nagyon.

szóval akkor mindenképpen egymásra lá kell látni az ap-knak..
azért szeretnék AP-t alkalmazni, mert a régi házban is kéne a wifi... meg az újban is.... ezért ezt elvileg a legegyszerűbb megoldani AP-vel, nem?

a pénz "nem számít", csak minél stabilabb, gyorsabb legyen

az a része működik a dolognak, hogy az AP-re redugok UTP-vel egy wifi routert, hogy szórja az adott házban a wifit?

[ Szerkesztve ]

(#27536) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Vettem egy TP-Link WR842ND Routert és be szeretném itthon állítani? Hogyan kezdjek neki?
Üdv.: Ati

(#27537) nemdan válasza atilla100 (#27536) üzenetére


nemdan
senior tag

Router beállítás

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27538) LordX válasza eastsider (#27535) üzenetére


LordX
veterán

"Mindenképp" nem kell egymásra látnia a két AP-nek, de ez kb. kötelező ha "minél stabilabb, gyorsabb" kapcsolatot akarsz.

(#27539) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Üdv

Van egy régebbi s478-as gép, egy wr1043nd router és a gépbe egy DWA-131-es wifi adapter. A probléma pedig az lenne, hogy ugyan felcsatlakozik nagy nehezen a gép a hálózatra de internet nincs. Se xp és se win7 alatt. Ahogy néztem parancssorban egyáltalán nem tud neki normális címet osztani. A router 0.1-es tartományban van a gép meg valami tök mást kap ( 218.90.2.100 ilyen "hülyeségeket" láttam ). Ha én osztok neki akkor sem működik. És már ötletem sincs, hogy mi lehet a baja, eddig tartott a tudományom. Sajnos nincs a közelembe most a gép hétvégén lesz lehetőségem újra szemügyre venni de jól vennék pár tanácsot, ötletet, hogy mégis felkészültebben állhassak neki a dolognak.

szerk: az kimaradt, hogy a hálózaton ezen kívül még van 6-8 eszköz velük hibátlanul megy minden, és az adaptert is kipróbáltam a laptopomon.

[ Szerkesztve ]

(#27540) mezis válasza Lengyi (#27539) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha WiFi-n csatlakozol, akkor valószínű, hogy a password-el van gond. Az XP-nél kell valamennyi frissítés a WPA2-höz.

A drótos csatlakozás más eset.

mezis

(#27541) mezis válasza eastsider (#27532) üzenetére


mezis
nagyúr

Első kísérlet: AP-k a padlástérben. Van esély rá. hogy lesz stabil kapcsolat. (A "jó" helyet esetleg keresgélni kell.)
Ha az előbbi kevés. akkor max. 3 m-es antenna hosszabítóval csak az antennákat kültérre vezetni. (Lehetőleg ne villámhárítónak.)
A cserépre lerakódott hóréteg sokkal jobban fog csillapítani mint a kőzetgyapot - ha padlástérben lesznek az antennák.

mezis

(#27542) eastsider válasza mezis (#27541) üzenetére


eastsider
nagyúr

végülis megtaláltuk a helyüket az AP-knak :) majd mindenképpen próbálgatunk...

és az a megoldás, hogy az AP-re rákötöm a wifi routert(wan portra), és az szórja a házban a jelet, az jó megoldás? működik?

[ Szerkesztve ]

(#27543) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok,

karácsonyra kapott bátyám egy 841N-es routert, amit itthon win7-n kipróbálva az égvilágon semmit nem kellett állítani máris volt internet mind kábelen és wifin egyaránt.
Na már most bátyám elvitte, UPC kábele bedugva wan portba és nincs internet se kábelen se wifin de ez már XP-n.
Milyen beállítás maradhatott ki? :F

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27544) laszak válasza anonymus89 (#27543) üzenetére


laszak
tag

Gondolom, mindkét helyen UPC a szolgáltató, és azonos típusú csatlakozásról van szó (koaxon, van ppoe).

Ha igen, akkor annyi van még, hogy MAC-szűrés van az UPC-nél, azaz a routerben clonozni kell az eddig ott használt (és beregelt) eszköz MAC-jét.

(#27545) atilla100 válasza nemdan (#27537) üzenetére


atilla100
tag

Sikerült beállítanom, köszönöm szépen!
Viszont a másolás 2 gép között 4Mb/s-el megy, ez miért van? Vagy csak ennyire képes? Mind a 2 gép kábel nélkül megy. A router 4-5 méterre van mindkét géptől.

(#27546) Lengyi válasza mezis (#27540) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Jelenleg win7 dolgozik rajta

(#27547) mezis válasza eastsider (#27542) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet a WAN-hoz is csatlakoztatni, de egyszerűbb a beállítás, ha az egyik LAN portba csatlakoztatod.
(A WiFi ruoter IP címát az AP-hez, illetve az internet kapcsolatot tartó routerhez kell "hangolni".
Ilyen beállításra több leírást is találsz itt vagy az "Otthoni hálózatok" fórumon pár nappal ezelőtt is (meg havonta legalább egyszer) volt téma.

mezis

(#27548) Miki522 válasza Gubek-Einste (#27511) üzenetére


Miki522
csendes tag

Érdekes dolgot figyeltem meg (belkin kártya hálózat eldobálás majd újracsatlakozás téma) :
Akkor kezdi gyakrabban eldobálni a hálózatot, ha Winampot vagy a Google Earth-ot elindítom. Frissebb drivert nem találtam, ami van az elég régi (2005.11.10.).
Mit tehetek, hogy ez ne legyen így?

(#27549) eastsider válasza mezis (#27547) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszönöm! hogy keressek rá?

(#27550) anonymus89 válasza laszak (#27544) üzenetére


anonymus89
addikt

Mac clone pipa az volt a baj, hogy a tcp/ip alatt az ip és a dns fixre állítva és nem automatikusra.

Köszi a segítséget! :K

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.