Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Hálózatba van kötve 2 Pc és 1 nyomtató egy TL-WR1043ND routeren keresztül.
Az egyik pc utp kábellel, a másik egy TL-WN821NC usb-s adapteren, a nyomtató meg a saját adapterén keresztül wireless-en át csatlakozik. A nyomtató típusa Epson Stylus Office BX535WD. Mindegyik pc-n 64 bites win 7 fut, a nyomtató drive-e fel van telepítve mind két gépre.
Az utp-n csatlakoztatott gép szépen megtalálja a nyomtatót és szépen ki is tudom nyomtatni a dolgokat. Viszont a wireless-en csatlakozó gép nem találja. Érdekesség, hogy ha az utp kábelt bedugom ebbe a gépbe, akkor ez is megtalálja és nyomtatni is tudok. Csak wireless-en keresztül nem megy. :F
Tudnátok segíteni, hogy ez miért van? Mi nincs jól beállítva?
Az internetet mind két gépről tökéletesen elérem. Egymást is látják, a megosztott file-at letudom játszani rajtuk.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#27152) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt kérdezném, hogy ha mindhárom ajánlott 2,4GHz-es csatornán (1,6,11) sokan vannak a környéken (4-5 wlan jut egy-egy ilyen csatornára), akkor is ezeket érdemes választani? (a router automatán ezeket választja), vagy inkább más csatornát direktben? (és ha másikat, akkor melyiket érdemes?)

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27153) Gubek-Einste válasza Tigerclaw (#27152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Végig kell próbálni az összeset és azt kiválasztani ahol a legjobb az eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27154) nemdan válasza Tigerclaw (#27152) üzenetére


nemdan
senior tag

Olyan nincs, hogy "ajánlott". Az lesz az ajánlott amelyikkel a legjobb lesz a teljesítmény.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27155) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Egy kis találós kérdés:
Ha egy 3 perces youtube videó (nem HD) kb 20 perc alatt tölt be, akkor milyen gyors az internetem?

[ Szerkesztve ]

(#27156) nemdan válasza Buster17 (#27155) üzenetére


nemdan
senior tag

Speedtest

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27157) Buster17 válasza nemdan (#27156) üzenetére


Buster17
addikt

Képtelen betölteni :W

Szerk.: Na második próbálkozásra csak sikerült. Ez mennyire jó eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#27158) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Lehet nem jó helyen kérdezek! Ha így van, kérlek írányítsatok más fórumba.
Azt szeretném kérdezni, létezik-e olyan rádiós (WiFi, vagy akármilyen szabványú, tehát "drót" nélküli) eszköz, amivel a számítógépem VGA kártya (hangot is hordozó) HDMI kimenetét össze tudom kötni egy szobai FullHD TV-vel, amin van HDMI bemenet?
Magyarul: nincs lehetőségem a PC-t a TV-vel összekötni HDMI kábellel, hát ha van már erre drótnélküli megoldás.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27159) Dell XPS válasza Buster17 (#27157) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezt ne használd letöltésre.... :)

Szerk: A kolléga újabb tréfája, vagy le vagy korlátozva??

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#27160) mezis válasza rostiron (#27150) üzenetére


mezis
nagyúr

Az InSSIDer mit mutat ?

mezis

(#27161) chungee


chungee
addikt

Estét!

Nagyon hülye vagyok ehhez. Felraktam a win 7-et. Sajnos nem találok drivert a PCI-os wireless kártyához. Nem értek hozzá. Kérnék kis segítséget. A karim.

(#27162) ubisali


ubisali
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek nekem!
Hálózatba szeretnénk kötni több sz.gépet wifi router alkalmazásával, de fogalmunk sincs, hogy kell elkezdeni!
A hálózatot játékra szeretnénk használni!
Ha valaki tud ebben segíteni, azt örömmel hallgatnám!
Köszi!

Samsung Galaxy S4 LTE 4.3 T-mobile

(#27163) Gubek-Einste válasza ubisali (#27162) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első és legfontosabb: szerezz be egy megfelelő router-t, tanácsot erről ITT kaphatsz.
Másodszor: minden géphez/eszközhöz kell egy-egy adapter, típusáról a fent említett témában kaphatsz segítséget.
Három: megfelelően be kell állítani a router és a hozzácsatlakoztatott eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27164) And válasza VGYke (#27158) üzenetére


And
veterán

(Létezik ilyen eszköz, de mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, ha venni szeretnél: [link]. A kábel amúgy miért nem alternatíva? Létezik 15m-es is.)

(#27165) siwok1 válasza And (#27164) üzenetére


siwok1
tag

Én ajánlok kültérhez még egy jelerösitő tálca rendszert...
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-ANT2424B

8 357 Ft a legjobb árukeresős eredmény. 24dbivel meggyőző...

max range 56 KM............ :Y :Y :Y :Y :C :C :C :C

Approximate Range at 1/11/54Mbps 56km/31.5km/4.44km

http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_distribution_system

Sorry...Egy régebbi iráshoz irtam...

[ Szerkesztve ]

(#27166) siwok1 válasza siwok1 (#27165) üzenetére


siwok1
tag

Ide.

(#27167) siwok1 válasza rostiron (#27150) üzenetére


siwok1
tag

Hát, ha más nem marad fixélni kell a mac cimeket.DHCP off..Az mindig megoldja a problémát, és akkor leveheted a titkositást ami eléggé visszafogja a keresztemetszetet.

[ Szerkesztve ]

(#27168) siwok1


siwok1
tag

Bocsánatot kérek mindekitöl. Megígérem, hogy többet nem használom több ablakos módban a google chrome-t

(#27169) Buster17 válasza Dell XPS (#27159) üzenetére


Buster17
addikt

Ha Ő lag nélkül multizik és ugyanazt a wifit használjuk akkor eléggé valószínű...
Ma elhúz a pics*ba, remélem visszaállítja ha már megveszem tőle a netdobozt ahonnan jön a net.

(#27170) Binda


Binda
tag

Sziasztok!

A következő lenne a helyzet: egy ismerősöm szeretne netet. Adott egy gép, és egy Airlive WT-2000R wifis router. És úgy szeretné megoldani, hogy a router wifin keresztül kapcsolódna a netre, és hálózaton, kábellel adná tovább a gépnek.

A kérdés az, hogy ez egyáltalán megoldható-e így. És ha igen, akkor hogyan?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#27171) Gubek-Einste válasza Binda (#27170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahhoz, hogy ezt megold kliens módban kell kapcsolódni a router-nek a wifi hálózathoz, ez a funkció kevés router-ben van meg gyárilag de valamilyen 3rd party firmware-rel megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27172) siwok1 válasza Binda (#27170) üzenetére


siwok1
tag

Sziasztok.
Csináltam pár wifi antenna moddot. Az a kérdésem, hogy az miért van ha a pci-e s wifi cardon
üzem alatt letekerem az antennát akkor BSOD 124-gyel kidob a windózer.
A gyárival nem csinálja, uh nem élet halál kérdés, meg ha nem piszkálom akkor is stabil, plusz 80M-en lévő hálozatoz 65dbi-vel csatlakozik jelerősség pedig 85%+ 5 falon keresztül.

(#27173) nemdan válasza Binda (#27170) üzenetére


nemdan
senior tag

És milyen netre kapcsolódna wifin? Szolgáltatós mikrohullámú net vagy egy másik router?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27174) rostiron válasza mezis (#27160) üzenetére


rostiron
őstag

Azzal még nem néztem, de megnézem ha kell.
Mit figyeljek rajta ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27175) rostiron válasza siwok1 (#27167) üzenetére


rostiron
őstag

Ezt egy kicsit részletesebben elmagyaráznád ?
Jelenleg csak a routerba van engedélyezve a DHCP. És valóban van titkosítás.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27176) nemdan válasza rostiron (#27174) üzenetére


nemdan
senior tag

Hogy melyik csatornák milyen erősen nyomulnak...minél kisebb az érték annál erősebb. De szerintem nem az lesz a baj, ha csatornaváltás óta sem változott semmit..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27177) arnyekxxx válasza Binda (#27170) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az adatlapja szerint a routered tudja a wds repeater módot. Az egyém tplink ebben a módban weszi wifin a netet és adja tovább wifin is meg kábelen is, a juzermauál alapján a tied is valami hasonlót csinál.

(#27178) rostiron válasza nemdan (#27176) üzenetére


rostiron
őstag

Ha jól látom a képeken ebbe a programba mínusz előjellel vannak az értékek. [link]

Tehát a -73 erősebb mint a -50 ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27179) nemdan válasza rostiron (#27178) üzenetére


nemdan
senior tag

-50 erősebb mint a -73. :K És a -50 már nagyon jó érték.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27180) Binda válasza nemdan (#27173) üzenetére


Binda
tag

Valószínűleg másik router. Úgy tudom nem messze tőle önkormányzatnál van ingyenes wifi, és arra szeretne rákapcsolódni otthonról.

(#27181) rostiron válasza nemdan (#27179) üzenetére


rostiron
őstag

Tehát elméletben akkor én utoljára az 1-es csatornára raktam nekik. És a saját jelünk volt a legerősebb 50dB feletti
( ott nincs mínusz előtte ) Akkor elvileg a többi nem zavarhat be ???

[link] itt van egy kép hogy a kliens hogy mutatja a jeleket.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27182) And válasza rostiron (#27181) üzenetére


And
veterán

(Úgy tűnik, a TP-link-nél sportot űznek abból, hogy a felhasználó lehetőleg belezavarodjon az összevissza nevezett jelszintekbe és azok mértékegységeibe. Nos, a dB /decibel, önmagában/ semminek sem a mértékegysége, csak egy dimenzió nélküli viszonyszám. Ezért úgy kiírni, ahogy azon a webfelületen van /Signal, dB/ minimum nagyon zavaró, de inkább erősen trehány dolog a részükről. Az inSSIDer által kijelzett - a vételi jelszintek szokásos nagyságrendje miatt általában negatív - szám, a dBm-érték valóban abszolút jelszintként értelmezhető, mivel teljesítményt jelent, a dBm-érték és a lineáris watt oda-vissza számíthatóak egymásba. Ez a dB-jel jelzett 'Signal' viszont nem. Valószínűleg - az értékek nagyságából következtetve - vételi jel/zaj viszony, avagy SNR-érték akar lenni, de hogy miért nem hívják úgy, az rejtély..)
Mod.: ennek az egész okfejtésnek az volna a lényege, hogy az abszolút vételi jelszint (dBm-érték) annál jobb, minél nagyobb, ahogy nemdan kolléga is említette, -50 [dBm] > -73 [dBm]. Ugyanez igaz a jel/zaj viszonyra is, de utóbbinál a negatív értéktartomány már elég nehezen értelmezhető, mivel az annyit jelentene, hogy a vevőfokozat bemenetére jutó jel a zajszint alatt van.
#27172: Helyben is vagyunk: a százalék _nem_ jelszint-mérték, a dBi pedig főleg nem, mivel az antennanyereség (amiből mellesleg ekkora érték wifi-n nem létezik, más rádiós témakörben sem, mert ez már csillagászati nagyságrend volna ebben a témakörben). Úgyhogy az említett érték helyesen mínusz lenne, és dBm: -65 dBm, így legalább értelmezhető is.

[ Szerkesztve ]

(#27183) rostiron válasza And (#27182) üzenetére


rostiron
őstag

Meg fogom nézni InSSIDer - el is, bár az én problémám valószínű nem a jelszint miatt van.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27184) VGYke válasza And (#27164) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! :R Aztaq*** :W . A kábel azért nem alternatíva, mert a 3 szobás lakásban a PC a középsőben van, a 2db TV a két szélsőben (nem mértem, de lehet 15m kábel kevés lenne ajtón ki ajtón be és az egyébként is útban lenne. Szobák közötti furkálás kizárt, 2 éve lett felújítva).
Célom: PC mint játékgép nagyképernyős TV-n. Tudom, következő probléma a PC TV közeléből irányítása (billentyű, egér), de ez szerintem (bár még nem próbáltam) a jelenlegi rádiós Logitech cuccal megoldható, de ha nem ezzel, egy másikkal.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27185) LordX válasza Tigerclaw (#27152) üzenetére


LordX
veterán

Van egy zseniális Androidos app, amivel ki lehet deríteni, melyik a legmegfelelőbb csatorna: WiFi Analyzer. Van olyan módja, ami megmondja melyik csatornán kb. mennyi interferenciát kapsz más WiFi hálózatokból (több csillag-kevesebb zaj). Sajnos csak a másik WiFiből jövő zajt tudja detektálni, ha van valami más zavarójel, arról nem tud nyilatkozni (mondjuk működéséből adódóan ez érthető).

(#27186) ilililililil


ilililililil
csendes tag

Üdv,
tudna valaki segíteni egy kis wifi-problémában? Mert én kifogytam az ötletekből, és eléggé kínos e helyzet.

Adott pár dolog:
-Cisco EPC3212 típusú modem (szolgáltatótól)
-NETGEAR WPN824 v3 típusú wifi router (szintén szolgáltatótól)
-TP-Link TL-WR941ND típusú wifi router (ezt én vettem)
Ami még fontos lehet, hogy mindegyik készüléket 2-3 hete kaptam vissza a szakszervizektől, miután kifizettem vagy 6ezer forintnyi vizsgálási díjat, mivelhogy hibátlanoknak bizonyultak.

Ezeken keresztül szeretnénk használni a 80 megás UPC internetünket.
Amikkel használnánk, azok 4 laptop, melyekből az egyik egy német ASUS (egy kis cola-problémával meglocsolva), plusz van még 1-2 androidos kütyü is.

Ahol pedig használnánk, az egy pesti társasház 5. emeleti 2 szintes lakása (igen jól szigetelő födémmel felvértezve).

Na akkor a porblémáról.
Ha a Netgear-t használom, telepítési CD-vel belőve, akkor minden rendben megy, csak a fölső szinten gyenge nagyon a jel, és az nem képes a teljes sebességet átjátszani, mivel nem n-es a készülék.
Ha viszont a TP-Linket használom, akkor fennt tökéletes a jelerősség, de egyre gyakrabban (óránként 10-15 percig) olyan szintre esik vissza az internet sebessége, hogy egy gmail-t is percekig tölt. (Ilynekor persze az összes gépen belassul, letöltés, játék, minden használhatatlan).
Restart után általában megy egy 10 percig, és megint jelentkezik a probléma. A német ASUS ilyenkor bele is fagy az éppen futtatott dologba, és csak restarttal képes visszatérni az élők közé.

Mivel a lakásban 4 albérlő él rajtam kívül, tőlem várják a megoldást, amit eddig nem sikerült megtalálnom, és engem zaklatnak, ha éppen laggol a WoW, vagy nem tölt a torrent, vagy befagy a gép online filmnézés vagy skype közben.

Mivel nem vagyok egy rendszergazda, nekem megáll a tudásom ott, hogy a routerek CD-jéről feltelepítem néha az egyiket néha a másikat, és megy egy ideig.

Tudna valaki segíteni megoldani a problémát? Eléggé kellemetlen már a szituáció, és nem tudok vele kihez fordulni.

Előre is köszönöm :R

(#27187) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok! Korábban tettem fel egy kérdést amire nem igazán kaptam részletes választ. Meglehet csinálni amit akarok de, hogyan? Valaki letudná írni részletesen???? Nagyon megköszönném ha leírná valaki.
(#27043)

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#27188) nemdan válasza Fityusz (#27187) üzenetére


nemdan
senior tag

Egyszerűen. Szerezz egy 4 LAN portos routert, lehetőleg lite N-es legyen azért. (150 Mbps). Arra rádughatod a 4 gépet kábelen, a többi gépnek meg csinálsz egy wireless hálózatot, ők majd arra csatlakoznak. Onnantól kezdve mind a kábeles minf a wifis gépek láthatják egymást és egy hálózatot alkotnak majd.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27189) siwok1 válasza ilililililil (#27186) üzenetére


siwok1
tag

Ő izé!

Húzd ki a netet, mond azt a többieknek, hogy sajnos beszart a net, utána rakd össze magadnak, nálad lesz net.

Remélem segített... LOL.

Szakmai. Vegyél másik routert. A Tplinkekkel sok a baj. Nálam szemetverő, hogy mig az Edimax wifi lan card 9ms válaszidőt produkál, addig a Tplink wifi lan card 501ms egy Dlink routeren
És amikor 4 kezdtek el várni akkor 5 ezer év mire eljő megint a világosság. :D

[ Szerkesztve ]

(#27190) nemdan válasza ilililililil (#27186) üzenetére


nemdan
senior tag

Pedig a TP-LINK WR941ND nem gyenge hardveresen, ennyi gépet ki kéne szolgálnia.
Mellesleg a hálózaton lévő bármely gép is okozhat ilyen problémát, pl. vírus miatt. Én azt csinálnám, hogy adnék mindenkinek egy állandó IP-t, aztán korlátoznám őket és kapnának egy kisebb sávszélt. ( pl. 15 Mbit-et kliensenként )

Ha egy gép torrentezik mint az állat az okozhat kellemetlenségeket. Ezért kellene őket szabályozni bizonyos keretek között. Esetleg még egy másik firmware-t is kipróbálhatsz, én személy szerint Gargoyle-t használok a 941ND-en nagy megelégedéssel. Nekem jobban bejött mint a gyári.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27191) czgabi76


czgabi76
tag

ÜDV.
adott egy újabb grid antenna,aminek a fejéhez nem járt a lemez,amit a a fejhez csavarozunk.
[link]

és az lenne a kérdésem hogy ha az a lemez nincs a fejen,az jelent valami hátrányt?
vagy az minek rá?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27192) ilililililil válasza nemdan (#27190) üzenetére


ilililililil
csendes tag

@siwok1: Köszi, de sajnos mostmár csak hozott anyagból tudok gazdálkodni. :(

@nemdan: Neked is köszönöm a választ, viszont ahhoz, amit írtál szükségem lenne a segítségre, hogy miként és hol kell állandó ip-címeket kiosztanom, meg sávszélességet korlátoznom.
Ebben is tudsz esetleg segíteni? :R

(#27193) nemdan válasza ilililililil (#27192) üzenetére


nemdan
senior tag

Itt szerintem minden le van írva.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27194) ilililililil válasza nemdan (#27193) üzenetére


ilililililil
csendes tag

Köszi szépen, elvileg sikerült a link alapján :)

(#27195) nemdan válasza ilililililil (#27194) üzenetére


nemdan
senior tag

Ha nem akkor úgyis hőbörögni fognak, hogy nincs rendben valami.. :DDD :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27196) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok!

hol tudom beállítani egy gateway-en, hogy bizonyos gépek ne tudjanak kapcsolódni hozzá? (huawei hg655b).

melyik menüpont alatt?

Aurea mediocritas

(#27197) And válasza czgabi76 (#27191) üzenetére


And
veterán

"és az lenne a kérdésem hogy ha az a lemez nincs a fejen,az jelent valami hátrányt? vagy az minek rá?"
Ha egy repülőről leszereljük a szárnyakat az jelet valami hátrányt? Vagy minek az egyáltalán?
Az a lemez nem más, mint a sugárzó elem. Végül is, minek az oda ;].
Ismert típus az a grid? Biztos, hogy nincs benne a fejben a feed-antenna, csak nem jól látni mert mondjuk be van dobozolva?

[ Szerkesztve ]

(#27198) laca500


laca500
aktív tag

Esetleg ebben tudna nekem valaki segíteni?
Előre is köszi.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#27199) czgabi76 válasza And (#27197) üzenetére


czgabi76
tag

Olyan mint a Tp-link 2424b grid.
csak elölről a lemez hiányzik.
A grid egy hyperlink 19decibeles grid.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27200) And válasza czgabi76 (#27199) üzenetére


And
veterán

Akkor az csak egy tükör, a feed-antenna nélkül. Így nem fog menni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.