Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) dave666


dave666
aktív tag

Sziasztok!
Olyan gép előtt ülök ahol 2 db router-en + 1 db switch-ről kapom a netet.
Szeretném a netet wifin keresztül megosztani.
Milyen megoldás van másik router nélkül.
Ebben szereretnék segítséget szeretnék kérni.
Előre is köszi :R

Dave666

(#27302) Lottheus


Lottheus
tag

Hello
Az új gép másik helyiségbe kerül mint, ahol a router van és ezzel [link] szertnék majd a nethez hozzáferni. Véleményt tudtok mondani, az érdekelne legfőképpen hogy tényleg nem múlködik win 7 x64-bites rendszerrel?
Egyéb usb-s hálózati kártyát mit ajánlanátok?

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#27303) #68216320 válasza nemdan (#27300) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az utolsó erősen hasonlít csak az enyémen 3x van az a feltekerés. Akkor nyugodjak meg, hogy ez tényleg 16dBi? Miért nem éreztem mégsem javulást az eredeti antennához képest?

Update:
Az jutott eszembe, hogy a kép alapján csinálnék egy kb. 2m-es antennát. Vennék egy megfelelő huzalt és a megadott sűrűséggel felcsévélném. Aztán a kapott antennát a fal-plafon között húzódó szegély mögé rejteném és egy kábelt levezetnék a routerhez. Ez nagy nyereséget adna?

[ Szerkesztve ]

(#27304) Richard!


Richard!
addikt

Üdv újra!

---Packard Bell--- :)

Nos.A notira feltettem az összes drivert.Kérdésem lenne,hogy a vezérlőpultba be kell még állítani vmit?
Vezérlőpult->hálózat és internet->halózati és megosztási központ,vagy valahol erre fele?

Routeres net.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#27305) And válasza #68216320 (#27303) üzenetére


And
veterán

15 dBi-nél nagyobb nyereségű körsugárzó egyszerűen nem létezik 2,4 GHz-re. (Mondjuk ezt 1-2 hetente leírom, de ez egy véget nem érő szélmalomharc :U). Tekercselheted napestig, egy nagyobb nyereségű körsugárzó azért ennyire nem egyszerű szerkezet. Ilyet képzelj inkább el: [link] (látható, hogy pl. 10 dBi-hez már 21 darab elem kell, és a hossza > 130cm lesz), vagy ilyet: [link].

(#27306) nemdan válasza #68216320 (#27303) üzenetére


nemdan
senior tag

Meg lehet csinálni, de nagyon pontosan kell dolgozni és kiszámolni mindent. Nekem volt egy 10 dBi-s kültéri körsugárzóm, az 110 cm hosszú volt! Abból kb. 1 méter volt a sugárzó elem.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27307) #68216320 válasza And (#27305) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez tetszik, már láttam a neten. Ahogy nézem RF kábelből van a közepe. Viszont a külső henger érdekes. Olyat hirtelen nem tudnék szerezni.

Mi van, ha 3 antenna hely van egy routeren. Akkor összeadódnak a jelek? Gondolom nem egészen, mert akár ki is olthatnák valamennyire egymást, nem? Miért raknak ennyi antennát rájuk?

[ Szerkesztve ]

(#27308) And válasza #68216320 (#27307) üzenetére


And
veterán

A több antenna célja sosem a nyereség ilyen módon való növelése, hanem 1.) diversity, vagy 2.) MIMO. Esetleg e két módszer együttes alkalmazása. MIMO-t csak a több párhuzamos rádiófolyammal (spatial stream-mel) operáló 802.11n vagy újabban a 802.11ac szabvány használ, az a/b/g nem. Egyébként: #20481.

(#27309) #68216320 válasza And (#27308) üzenetére


#68216320
törölt tag

Értem, köszönöm az infót. Így már világossá vált a dolog.

(#27310) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sziasztok!
van egy tp-link tl-wn722n wifi usb adapterem.(desktop pc)
amikor elindítom a gépet vagy újraindítanám nem enged tovább, megáll a kezdőképernyőn (asus logónál) és csak rá fél perc múlva megy tovább és tölt be a win7.
ha nincs rádugva, akkor nem csinálja ezt.
eddig semmi probléma nem volt csak most hogy megvettem és rádugtam, hogy tudjak majd netezni.
azzal van a baj hogy usb-s igaz, valamit szöszmötöl vele mindig a gép.
tud valaki valami megoldást?

(#27311) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

usb 3.0 -és 2.0-án is kipróbáltam.
a hátlapin és az előlapin is.
a boot és prioritási sorrend jó- 1.ssd, 2.dvd-rom.
a listában nincs is benne semmilyen usbs cucc.
nem jövök rá mi a baja.

(lehet kikéne cserélnem egy pci kártyásra?)

(#27312) nemdan válasza Ice&Lime (#27311) üzenetére


nemdan
senior tag

Szokott lenni olyan lehetőség biosban ami teljesen letiltja az usb-ről való bootolást.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27313) Ice&Lime válasza nemdan (#27312) üzenetére


Ice&Lime
veterán

asus p8b75-v lapom van, én nem látok ilyen lehetőséget rajta.

(#27314) Endless


Endless
aktív tag

Valaki segitsen pls! Most vettem egy TL-Wn881ND wlan kártyát a gépbe és a másik szobában lévő routert amit 2fal választ el 40%-on látja pedig már rátettem egy erősebb antennát is. Igy nagyon ingadozik a net és a 20Mbit-ből valamikor csak 5-öt lát de valamikor még annyit se. Miért van ez mikor a laptop simán látja szinte 100%-on és ugyanolyan helyzetből :(

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#27315) Wind-Storm válasza Ice&Lime (#27311) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Asrocknál már találkoztunk ilyen hibával: [link]
Első körben azt javasoltam volna, hogy dugd át USB 3.0-ra, de ha ez sem oldja meg, akkor passz!
Ötletnek egy USB HUB-ba dugd be esetleg ha van kéznél, vagy marad a PCI kártyás megoldás, esetleg egy PCI USB kártya.

(#27316) kali válasza Endless (#27314) üzenetére


kali
legenda

illesztés (chipset, wifi modul...stb) rendben?

(#27317) Endless válasza kali (#27316) üzenetére


Endless
aktív tag

igen minden driver fent van és minden a helyén

[ Szerkesztve ]

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#27318) borix


borix
őstag

Üdv.Az asztali gépemben van egy usb-s wifi vevő és egy wifi kártya.Connectify progival az eggyikkel meg szeretném osztani a netet míg a másikkal venném.Működik is a telóval rátudok állni de mihelyt elinditom a netet a telón az asztali gép eldobja.

(#27319) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

a laptop ami nálam van 6éves hp és jelerősségnek nagyon jót ír, a másik szobában van a rúter.
aztán voltak laptopjaim hp pavilion dv6, probook 6465, dell 5110 és ezeknek mind jó volt a vételezésük.
nos, egy ilyen tplinkes pci kártya van olyan jó vételezésű, mint amilyenek ezekben a laptopokban voltak wifi?

(#27320) #68216320 válasza Ice&Lime (#27319) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szerintem igen. N-es kártya, ha routered is támogatja, még gyengébb jelnél is jól muzsikál. Ez a "kiterjesztett hatótáv" dolog, amiről beszélek. Ha a router nem támogatja, akkor szerintem vagy-vagy. Nem lehet pontosan tudni.

(#27321) Ice&Lime válasza #68216320 (#27320) üzenetére


Ice&Lime
veterán

támogatja a rúter.
egyébként olyan bika erős wifi kártyák vannak a laptopokban?

(#27322) #68216320 válasza Ice&Lime (#27321) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem jellemző, de vannak spec. példányok. Az újabbakban N-es van, ami relatív kicsi antennával is jól muzsikál. A régiek viszont mások. Önmagában az erős laptop wifi nem sokat ér. Lehet h jó erősen ad és a router veszi az ő jelét, de ha a router nem ad erősen akkor a laptop wifi nem veszi jól a jelet. Ergo megette a fene :) Nagy antenna vagy N wifi a megoldás rá úgy tudom. De csak kapirgálom még a témát :)

(#27323) Ice&Lime válasza #68216320 (#27322) üzenetére


Ice&Lime
veterán

van eget rengető különbség a pci és pcie kártyák között vételezésileg hogyha mindkettő N-es?
a házban már elég szűkös a pcie helye viszont a pci-nek sok hely van.

[ Szerkesztve ]

(#27324) Claude Leon válasza Ice&Lime (#27319) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az csak az antennákon múlik, amit a lapotopokban a kijelző köré/mögé építenek, így jól tájékozódnak az éterben.

Ha a pci kártyát berakod a gépedbe és a falhoz tolod, azt mondod majd, hogy nem képzelted volna, hogy ennyire gyenge, ha egy félméteres (esetleg méteres, de nem a legvékonyabb) kábelre teszed az antennát, és megkeresed az optimális helyét, még jó is lehet.
Hosszabb kábelen már észrevehetsz némi csillapítást, de ha annyival jobb helyet találsz neki, megérheti.

Ha antennás usb-set veszel, egy usb hosszabbítóval kicsit egyszerűbb lesz helyet találni, nem figyel be a kábel csillapítása, és még olcsóbb is.

(#27325) Ice&Lime válasza Claude Leon (#27324) üzenetére


Ice&Lime
veterán

éppen usb-sről akarok váltani, mert drasztikusan növelte a boot időt, megállt az asus logónál és rá fél percre indult csak el a win7(ahogy kicsit fentebb már írtam csak nem tudott senki segíteni), szóval usbs kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#27326) Claude Leon válasza Ice&Lime (#27325) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nem kerestél hozzá egyszerűbb drivert, ami nem indít egy komplett alkalmazást?
(DEV/VEN alapján, persze, ha az asus átírta azokat egyedire, akkor többet kell googlizni, meg irkálni az inf-ben)

(#27327) Ice&Lime válasza Claude Leon (#27326) üzenetére


Ice&Lime
veterán

az alkalmazást fel is tettem és utána le is töröltem, kipróbáltam azzal és anélkül is.
(van drivere és utilityje is) így is és úgy is kipróbáltam már.
inf-ben meg nem tudom mit írhatnék át, de nem is akarok már vele foglalkozni, mert elegem van ebből az usb-s vacakból.

(#27328) #68216320 válasza Ice&Lime (#27327) üzenetére


#68216320
törölt tag

Esetleg kölcsönbe érdemes egy másik USB wifi-t kérni és kipróbálni a bootolást. Tény, hogy azzal nyersz egy kicsit, hogy usb kábellel keresheted meg a jó vételi helyet és nem antennakábellal csillapítással együtt. Próbálj ki egy más típust, ne kapkodd el a vásárlást.

(#27329) Ice&Lime válasza #68216320 (#27328) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem tudok kipróbálni más típust, nem tudok bemenni a boltba és elkéregetni mindet, hogy hadd vigyem haza kipróbálni sajnos..
a másik meg, nem sok usb-s wifi van a piacon, úgyhogy annyira válogatni sem tudnék, és mégis meddig csináljam, csak a pénzem bánja.
a kártyás nem usb-s és ez most a szempont, mert usb-vel nem jó, most ennyit tudok.

mezis :már fentebb írtam hogy mindent kipróbáltam.
egyébként elég nagy ügy ssd-vel várni minden újraindításnál és bekapcsolásnál annyit.
a másik meg addig nem is tudok bemenni még a biosban sem mert az asus logón lemerevedik.

[ Szerkesztve ]

(#27330) mezis válasza Ice&Lime (#27325) üzenetére


mezis
nagyúr

USB-shez: - Olyan nagy ügy kihúzni az USB-ből amíg a boot megy ?
- Végigpróbáltad az összes USB csatlakozót ?
- Hosszabbítóval vagy a nélkül is akadozik ?

mezis

(#27331) #68216320 válasza Ice&Lime (#27329) üzenetére


#68216320
törölt tag

A PCI-oswifi-nél majd arra figyelj, hogy ne legyen nagyon a falhoz beszorítva, mert a jelnek valahogy ki kell jutnia lehetőleg minél kevesebb visszaverődésből. Jó volna esetleg abból is külön antennával szerelt példány, hogy tudj megfelelő helyet keresni neki.

(#27332) theiron320 válasza nemdan (#27298) üzenetére


theiron320
aktív tag

Köszi.Nézegettem én is ez megteszi?Nem kell osszekotni a routerrel?

Claude Leon:köszi.igen árnyékol a fal, nagyon vastag.sajna akárhova tehetném leárnyékolná.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#27333) Ice&Lime válasza #68216320 (#27331) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ok, visszavittem, kicseréltettem egy pci-sre, most ez van, már erről írok, a vételezés nem kiváló, de megfelelő.

(#27334) siwok1


siwok1
tag

Sziasztok.
El tudná magyarázni, hogy az hogy van hogy:

bejön a net a routerba, onnan wifin leszedem 150Mb-tel(65 nek ismeri fel) 501ms :Y válaszidővel, majd pc-n visszaosztom egy másik routerba (hálózat megosztása) majd azt egy acccespontba tolom be h messzebb is legyen, na innen már 9ms-al jön a net. :Y :Y :Y :Y

Nem forditva kéne lennie....????

(#27335) #68216320 válasza siwok1 (#27334) üzenetére


#68216320
törölt tag

Valami félremérés lehet. Mivel méred?

(#27336) VGYke válasza And (#27164) üzenetére


VGYke
addikt

Szerintetek And társunk válasza alapján, ezen eszközöknek létezik külön Prohardver fórumja? (Én kerestem, de nem találtam). Jó lenne tájékozódni olyanoktól, akikiknek van valami hasonló wifi-s cucc...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27337) Endless


Endless
aktív tag

Tegnap irtam, hogy vettem a gépbe egy TL-WN881ND 300Mbit-es wifi routert és gond volt vele, hogy nem találja a megfelelő jelet. Most eltettem a routert másik helyre és itt a TP link saját programjába lehet mérni a jelerősséget és Jó-kiváló(60-70%) között ugrál és mégsem tudok maximális sávszéllel netezni, nagyon akadozik. (Inssider is ugyanazt látja) Mitől lehet ez? Már frissítettem az összes drivert de szerintem valami a géppel nem ok? Valaki esetleg tudna segítenei?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#27338) #68216320 válasza Endless (#27337) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem is ugrál, bár gondolom ez nem nyugtat meg. A router-től 2cm-re is ugrál. Az okát nem tudom, bár van egy sejtésem. A többi wifi zavar be és a MIMO is dolgozik. A maximális sávszél pedig elméleti, nem jellemző h ténylegesen 300Mbit-el tudd használni. Legalábbis én így tudom.

(#27339) krealon válasza #68216320 (#27338) üzenetére


krealon
Topikgazda

http://hu.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

A tablazat "Sebesség (jellemző) (Mbit/s)" ertekei adhatnak tampontot, hogy a kulonbozo linksebessegeken mennyi adatot lehet atpaszirozni a valosagban idealis korulmenyek kozott.

[ Szerkesztve ]

(#27340) #68216320 válasza krealon (#27339) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hat ezaz. Akkor jol mondtam. Ezek elmeleti ertekek.

(#27341) siwok1 válasza #68216320 (#27335) üzenetére


siwok1
tag

GTS datanet speedtest... :C :C :C :C

És az is érdekes, hogy 15Mbit ig megy el a teszt, de torrenttal meg 30-cal tölt...

[ Szerkesztve ]

(#27342) And válasza #68216320 (#27340) üzenetére


And
veterán

Nem jól mondtad, ezek ugyanis nem elméleti értékek. Nagyon is gyakorlatiak, de csak a fizikai rétegben léteznek. Az alkalmazási (gyakorlatban mérhető) réteg ezt sosem érheti el, de ettől még a szabványt jellemző 54, 150, 300, stb, Mbps érték nagyon is gyakorlati (és ami a szabványok szempontjából lényeges: állandó), csak azzal a mi szintünkön nem találkozunk.

(#27343) #68216320 válasza And (#27342) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szócséplés és rizsa. Papíron látjuk, nem tapasztaljuk. Ennyi. Nem kell oktatás mindenkinek szerintem aki kérdezni mer valamit.

siwok1: Lehet ott a net kavar valamit. A legtutibb, ha a wifi-t akarod nézni, hogy másolsz egyik gépről a másikra valamit és abból számolod ki a megközelítő értéket.

[ Szerkesztve ]

(#27344) siwok1 válasza #68216320 (#27343) üzenetére


siwok1
tag

az pc-s megosztas utan a wan-ba van dugva, hogy legyen net az acces pointokon. ott már csak web van...kilöttem a windózer hálózatot...

Szerintem a tplinket felejtösnek fogom mondani mostantol..Kb mint az M-Tech tápokat...

[ Szerkesztve ]

(#27345) #68216320 válasza siwok1 (#27344) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én úgy tudom (nem 100%, esetleg érdemes utána olvasni), hogy a routerek web cache-t használnak a gyorsabb átvitelhez. Elképzelhető, hogy a második router azt olvassa és ezért kapsz olyan eredményt, amilyet. Hisz elég ellentmondásos, hogy az első ponton még nagy a késleltetés, aztán a másodikon már kicsi. Próbáltad egyébként a tényleges késleltetést nézni a hálózaton egy gép-internet direkt kapcsolattal? Csak amiatt, hogy tényleg valós értékhez tudjál viszonyítani.

Up: A PC viszont ahogy én tudom egyértelműen cache-ként is működik.

[ Szerkesztve ]

(#27346) siwok1 válasza #68216320 (#27345) üzenetére


siwok1
tag

Anomália...sajnos megcserélni nem tudom a öket mert a fö router n-es szabványu és ahhoz kell jelenlegi hálo kártya tipus, amit le fogok cserélni.

Akkor sem értem, ez kb olyan

elindulok budapeströl nujórkba 12 óra az ut 4 ora london 8 ora az ocean felett, de a jelen esetben akkor is 12 ora az ut ha mondjuk londonig 8 ora alatt jutok el.... anomalia.

(#27347) #68216320 válasza siwok1 (#27346) üzenetére


#68216320
törölt tag

:K

(#27348) ZoliBen


ZoliBen
tag

Sziasztok!

Így, karácsony előtt, tele lett a hócipőm azzal, hogy a gépem (http://bit.ly/12ri7PK) valamilyen okból, (szerintem a TP-Link TL-WN951N wifi adapter miatt) rendszeresen kékhalált produkál, miközben töltök le, vagy skypeolok, vagy csak simán netezgetek, valamint ha nagy sebességgel töltök le, akkor a gép hajlamos 5-10 mp-enként fél másodpercekre lefagyni, miközben a hang beakad. Szintén hajlamos még a wifiről történő ledobásra, ami játék, vagy munka esetén eléggé idegesítő. Próbáltam már frissíteni a drivert, régebbit is visszapakolni, de semmi haszna nem lett. Sajnos a wifire szükség van, mivel nem megoldható az UTP kábeles csatlakoztatás.

Valakinek van valami ötlete azon kívül, hogy Windows reinstall, vagy új adapter vétele?

Ui.: Nem vagyok benne biztos, de mintha ez a hiba azóta állna fönn, hogy SSD-t vettem a gépbe, vagy az ASUS frissítette az alaplapom BIOSát. (az is egy jó történet volt)

[ Szerkesztve ]

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#27349) Claude Leon válasza #68216320 (#27343) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Papíron azért látod, mert egyfelől ez a fix maximum, másfelől a nagyobb számok jobban mutatnak.
Aztán, mire a protokollon végigszalad (párbeszéd, nyugtázás, keretek, meg még az első verzióból származó időzítések a kompatibilitás miatt), már töredék idő marad az adattovábbításra, még a legoptimálisabb helyzetben is.

(Nézz utána a powerline dolgoknak, ott is 500Mbit-est vehetsz, abból sem lesz komolyabb a végeredmény)

(#27350) #68216320 válasza Claude Leon (#27349) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem nem is hiányzik nagyobb sebesség. Tisztában vagyok vele mi várható el wifi-n. [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.