Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) Buster17 válasza mezis (#28500) üzenetére


Buster17
addikt

Hát érzi a wifi jelenlétét. :DD Hát nem erre a célra szolgál hogy a wifi jelét tovább sugározza?! :P

(#28502) vacs


vacs
veterán

Nemrég vettem egy új routert, TP-Link TL-WDR4300. Ez 3 antennás Dual, 2,4 + 5 GHz-en tolja egyszerre.
Kérdésem: miért lehet, hogy nem azonos a jelerősség a két frekvencián ?
Így van beállítva. Ha a csatornákat auto-ról átállítom xy-ra akkor se lesz jobb. A közelben csak 1 wifi van, de nagyon gyenge, talán nem zavar be (pláne, mert az 2,4-en megy).

(^)(>.<)(^)

(#28503) mezis válasza vacs (#28502) üzenetére


mezis
nagyúr

A 2.4 GHz-hez tartozó hullámhossz kb 12 cm. Az 5 GHz-é 6 cm. A lakásodban (vagy akár egy sportcsarnokban) az össze-vissza verődésekből kioltások erősítések lesznek Interferencia).

Próbáld ki a Hortobágy közepén. De még akkor sem lesz mindegy, hogy milyen távolságban vannak az antennák hullámhosszban mérve.

mezis

(#28504) Marcika80 válasza mezis (#28503) üzenetére


Marcika80
tag

Az extranet felénk kb 10 átjátszóval hozza a wifi netet, vannak is gondok a szolgáltatással.
3éves előfizetőjük voltam, aki teheti ne! próbálja ki. reklamálni lehetett, de sokértelme nem volt,. beálították a wifi jelet kb 60%ra aztán mikor elromlott az idő, akkor jöttek a gondok is. Mondtam a szerelőnek hogy nem biztos hogy elég lesz az a 60%. Válasz: dehogynem bőven elég! .... ja meg is lett az eredménye :Y
Tudnék hátborzongató élményeket mesélni a dologról de inkább nem...........
:DDD

(#28505) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok!

Van egy Linksys WRT54GS v7 routerem.
Mivel a gyári szoftver nem nagyon működött, így nagy nehezen rádobtam egy DD WRT-t.
Viszont nincs benne SSH.

Utólag nem lehet valahogy belevarázsolni? Illetve a Cisco-led et be lehet valahogy kapcsolni, hogy ha felállt a rendszer az is világítson?

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#28506) vahu válasza Buster17 (#28495) üzenetére


vahu
csendes tag

Szia!
Próbáld meg az itt leirtakat követni,hátha sikerül...
Használati utasitás. :C

A Privit hamarabb észreveszem!Csak ird le,hogy miröl van szó:)Telefonon azonnal.... Nem szeretek levelezni.....:-)

(#28507) bumerang10 válasza mezis (#28498) üzenetére


bumerang10
csendes tag

Helo!

az iránnyal nem hiszem hogy gond lenne, pont egymással szemben vannak a helyiségek ahol a 2 eszköz van, ráadásul nincs közben semmi zavar tényező.
Az antenna átkapcsoló az internálon van, mivel nincs hozzá külső antenna csatlakoztatva, hanem a belső antennával akarom befogni a wifit. A routeren cseréltük csak a gyári antennát nagyobbra.

Ha letöltésnél is akadt volna probléma, akkor én is ezekre a hibákra gondoltam volna, de letöltésnél nem szakad meg a wifi kapcsolat csak feltöltésnél, és éppen ezért nem értem az egészet.
Ha rossz helyen lennének az eszközök, vagy rossz volna a csatorna akkor letöltésnél is megszakadna nem?

Ha korlátozva volna a fel illetve letöltési sebesség a wifire, akkor még megérteném, hogy valami rossz, de nincs mennyiségi korlát beállítva.
Nem értem mi lehet a probléma. Ha van egyéb ötleted is köszönettel várom!

Üdv,

(#28508) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írok. De olyan dolog érdekelne, hogy meglehet valahogy azt oldani, ha van egy router amin van usb kivezetés + Linux op, akkor egy GTA SA szervert indítani alóla? Ugye USB-n lennének az adatok, a router meg valahogy futattná. ???

Köszi előre is!

(#28509) mezis válasza bumerang10 (#28507) üzenetére


mezis
nagyúr

A feltöltésnél okozhat problémát az, hogy a vételi helyen van zavar. A router-nél sincsenek közeli csatornán erős szomszédok ? (Ha van a routernek repeater üzemmódja, átmenetileg lehet szkennelni vele az étert. Ha nincs, tegyél a helyére egy lapost az InSSIDer programmal.)

Változatlanul javaslom a helykeresést. Én nagyobb távolságra, kedvezőtlenebb terepviszonyokkal (és szomszédokkal) teljesen stabil kapcsolatot működtetek. Az optimális hely keresésekor 5-10 cm-en belül volt igen rossz és egészen jó hely ! Ehhez türelem kell meg társ, aki az ellenoldalról vissza tud jelezni.

mezis

(#28510) Buster17 válasza vahu (#28506) üzenetére


Buster17
addikt

Szia!
Angol nem, megy így nem segít :)) ,de találtam egy progit és ott írja, hogy mit kell csinálni.
1. Dugjam be a konnektorba. Ez még sikerült
2. valamit tölt.
3. kiír 3 választási lehetőséget: WPS, WLAN, LAN. Ezek közül melyik a jó? WLAN-ra mentem aztán
4. Látja a wifi-t ki is van választva, de nem enged tovább. Sárga 3szögben van egy felkiáltójel és csomó német szöveg amit csak leOKézni tudok.

(#28511) vacs válasza mezis (#28503) üzenetére


vacs
veterán

Nem igazán értem ezeket a centimétereket.
Itt (kicsit lejjebb) van egy kép, amin látszik, hogy mind három antenna két részre van osztva. Ezért nem értem, hogy miért nem egyforma a jelerősség ?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#28512) LordX válasza vacs (#28511) üzenetére


LordX
veterán

Mert más hullámhossz máshogyan interferál ugyanolyan környezetben.

(#28513) Buster17


Buster17
addikt

TP-LINK routerem van és hogy tudom megváltoztatni a jelszavat? Bent vagyok már a beállításokba, de full nem értem az angolt.

(#28514) snooze válasza Buster17 (#28513) üzenetére


snooze
veterán

system tools-passwordnál..

GO Gunners!!!

(#28515) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Volna Kb 110m-es távolság két ház között, útba esik néhány fa, illetve kisebb melléképület is.
Egyik helyről jönne a net, egy meglévő routeren keresztül, mondjuk 3dbi antennás, másik lenne a vevő, egy olcsóbb wifi kártyával, tegyük fel, azon is lenne egy 3dbi-es antenna.

- Azt szeretném, hogy a vevő oldalon a házban legyen net, mondjuk telónak, laptopnak. Azt hogy tudnám megoldani, megosztani?
- Kell nagyobb antenna valamelyikre s ha igen, akkor inkább az adóra?
- Ezeken kívül valami spéci dolog?

Köszi

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28516) And válasza vikcsi (#28515) üzenetére


And
veterán

1.) Nincs adó és nincs vevő: AP (vagy wifi-router) van és kliens, vagy egyéb módban működő eszközök, és közülük mindegyik ad és vesz is, azt hiszem, ez könnyen belátható, mivel a hálózati kommunikáció kétirányú.
2.) 3 dBi nagyon-nagyon kevés lesz ehhez, főleg ha beltéren vannak, meg még akadályok is vannak a végpontok között. Kültéri - elvileg nem túlzottan nagy nyereségű - irányított antennák kellenek , de nem árt próbálkozni először, ha az optikai rálátás az antennák között nem biztosított és a terjedési zóna sem tiszta.
3.) Ilyen kapcsolatnál a kliens-oldalon újabb AP felszerelése célszerű, ha beltéri wifi ellátottság is kell.

(#28517) marcipunk


marcipunk
tag

mesterek!

az 5000 huf-os kérdés:
van egy TD-W8920GB routerem, amint DigiLAN megosztásra kéne beüzemelnem. van rá ötlet? megoldható?

köszi!

röff!

(#28518) Buster17 válasza snooze (#28514) üzenetére


Buster17
addikt

Ja, ez nem az, félreértettem kérdésem. A wifi jelszót szeretném megváltoztatni. Az hol kell?

(#28519) Tom0112


Tom0112
csendes tag

Sziasztok!
Van egy TP-Link WR741ND wi-fis routerem.

A problémám a következő lenne, amit egyelőre 2 alkalmazás futtatásánál tapasztaltam, ami a World of Warcraft és a chat.hu.

Szóval ha elindítom a wowot, vagy a chatet, nincs semmi probléma, működik minden rendesen. Viszont amint elkezdek közben netezni, (leginkább youtube/facebook, de kb mindenhol fenn áll a jelenség) akkor a wowban a pingem megnő 45->1000+ ms-re, a chat.hu pedig kb megfagy, nem tudok írni és üzeneteket fogadni sem.
Tehát bővebben:

1. Megnyitom a chat.hu-t stabil működik frankón, majd megnyitok egy új ablakot mondjuk megnézni a FB-t. mire viszamegyek chatre, totál nem reagál semmire. Nem omlik össze, csak egyszerűen mint ha megállt volna.

2. Megnyitom a wow-ot, belépek. nincs semmi probléma, a pingem annyi amennyinek kell, 40-70 között. Gondolom megnézem a FB-t vagy youtubet vagy bármi mást. Visszatabolok wowba, a pingem felmegy 1000+ felé és másodpercekig laggom van.
Kilépek böngészőből, kb 1 perc utána a wow összeszedi magát és beáll minden a normális értékre.

Vírus nincs a gépemen, egyedül használom, próbáltam resetelni, a legfrisebb firmware van fent, és a wi-fit sem lopja senki. Próbáltam több böngészővel (jelenleg Mozzilla) de a hiba minden böngészőnél jelentkezik.
Én valami router beállításra gondolnék, de nem tudom hol kezdjek neki...
Köszönöm a segítséget

(#28520) vikcsi válasza And (#28516) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Eddig van két routerem. Mit kell még venni s mekkora teljesítményűt?
Olvastam már fórumban ez ügyben és volt aki 12dbi antennát vett, de kisebb is elég lett volna a többiek szerint.
Másik megoldás egy usb-s wifis stick volt egy routerrel kapcsolatban hasonló távolságra, igaz, mindkettőn antennát cseréltek.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28522) snooze válasza Buster17 (#28518) üzenetére


snooze
veterán

wireless-security.. :) itt kiválaszthatod melyiket ohajtod használni.. :)
itt vannak még beállitások:[link]

GO Gunners!!!

(#28523) Marcika80 válasza KisBundi (#28042) üzenetére


Marcika80
tag

hali!Vágj félbe egy sörös dobozt! A sört idd meg! :D https://lh3.ggpht.com/-nhZU4khL6J8/ULxFVhS35wI/AAAAAAAABiE/WvsdrD2TJ1Q/s1600/windsurfer-wifi-antenna.jpg
én az antennára két netvadász antennát raknék, szerintem az sugározna rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#28524) Buster17 válasza snooze (#28522) üzenetére


Buster17
addikt

key, option, format, bit milyennek kell lennie?

meg átírtam a wifi nevét azóta lassú a net meg volt egy felkiáltó jel is amibe az volt írva hogy IP cím valamibe ütközik. Mit csináltam rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#28525) snooze válasza Buster17 (#28524) üzenetére


snooze
veterán

azt nem tudom,mert nem titkositottam le a wifit..mac adress szürést használok..amik be vannak irva azok a mac adressek kapcsolodhatnak a routerre..
a leirásban az is benne van,hogyan kell azt megcsinálni..
meg ugye a titkositással csak a baj van.. :)

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#28526) Buster17 válasza snooze (#28525) üzenetére


Buster17
addikt

Végig néztem, de nem találtam. Mac adressel meg nem próbálkozok, mert van vagy 6 eszköz és nem tudom, hogy most melyik kié.

(#28527) snooze válasza Buster17 (#28526) üzenetére


snooze
veterán

nem tudod melyik kié?és az miért fontos?csak legyen engedélyezve a routerbe..

GO Gunners!!!

(#28528) Buster17 válasza snooze (#28527) üzenetére


Buster17
addikt

Mert pl a szomszédé nem tudom, hogy melyik és nem lenne jó ha saját MAC címemet tiltom.

(#28529) snooze válasza Buster17 (#28528) üzenetére


snooze
veterán

olvasd el a leirást..abban is az van,hogy melyiket engedélyezed..azt irod be!!a tiedet meg csak tudod..a szomszéddal együtt használod a routert?

GO Gunners!!!

(#28530) Buster17 válasza snooze (#28529) üzenetére


Buster17
addikt

van 5 gép itthon és nem tudom a MAC címüket. nem használjuk közösen ezêrt tennék rá jelszavat hogy ne lopja.
és az miért van hogy csak a wifinek a nevét írtam át utána a gépek kiírják hogy IP cîmek ütköznek?

(#28531) bacus válasza snooze (#28525) üzenetére


bacus
őstag

nálad is átjáróház lehet, még a wep titkositást is 5 perc alatt feltörhető, az ilyen macaddress szürés, ez semmit nem ér. Látszik a hálózaton, hogy nyilt, ha nem lehet rákapcsolódni, de akarnék, akkor nincs más dolgom, mint belehallgatni, és leiirni pár macaddresst.

Még windowson se tart fél percnél tovább a kártya mac cimének a megváltoztatása...

Grat a biztonságért...

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28532) snooze válasza bacus (#28531) üzenetére


snooze
veterán

persze..ezt te nagyon tudod hogy milyen helyen lakom.. :) nekem ez elég..nem mindenki pesten lakik,vagy nagyvárosban,ahol annyi a router,ahova kapcsolodni lehet.. :) egyébként meg nem jár fel a routeremre senki..meg ugye nem olyan ügyes mindenki,hogy törje..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#28533) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok!

Ismerősömnek, valamiért nem érzékeli a wifi-t, ha kábelre van rádugva, akkor oké minden, de egyik routerről sem érzékeli. Azt írja ki csatlakoztatva, de nincs hozzáférése, nem azonosított hálózat, mindenki mánsak működik a routerekről, de neki nem és régebben volt.
A laptopja Toshiba Satelite L500D-163. Nem értek hozzá annyira, ezért kérdelek titeket. Köszönöm

(#28534) And válasza vikcsi (#28520) üzenetére


And
veterán

"Eddig van két routerem. Mit kell még venni s mekkora teljesítményűt?"
'Teljesítményből' már semmit nem kell venned, mivel olyanja csak a routernek és a kliens-eszköznek van. Írtam, hogy ilyen távra a nyereség szinte irreleváns (a legkisebb irányított és kültéri antenna is megteszi), csakhogy nálad közbe jön még az az általad láthatóan hanyagolt néhány tényező, amely pedig alapjában képes befolyásolni egy link működőképességét még ilyen kis távon is: "útba esik néhány fa, illetve kisebb melléképület is."
Ezért említettem, hogy először nem árt próbálkozni. Innen nekünk fogalmunk sem lehet, hogy ezek az akadályok hogyan néznek ki, és milyen káros mellékhatást (többletcsillapítást) okoznak. Egyébként a táv elég minimális, külső antennákkal nem jelenthet problémát az áthidalása, ha a végpontok között a rálátás adott. Csakhogy nálad nem adott.

(#28535) snooze válasza Buster17 (#28530) üzenetére


snooze
veterán

rakj rá akkor wpa2-psk titkositást..és ugy szuper titkos lesz..
inditsd ujra a gépeket,hogy ujbol osszon ip cimet..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#28536) Buster17 válasza snooze (#28535) üzenetére


Buster17
addikt

az már megvan de alatta még csomó minden van. Ez nekem bonyolult

(#28537) vikcsi válasza And (#28534) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Tehát ha nem lenne közben semmi, akkor elég lenne a két router úgy?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28538) Dell XPS válasza Malanrion (#28533) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Próbálja újraindítani az eszközt, amennyiben így működik, akkor elképzelhető, hogy illesztőt kellene cserélnie. Mostanában elég sok WiFi probléma van, nem telepítette újra a rendszert? Atheros wireless card van benne?

Üdv, Dell XPS

(#28539) mezis válasza vikcsi (#28520) üzenetére


mezis
nagyúr

Az internetnél lévő routert AP üzemmódba, az ellenoldalit "repeater" vagy valami hasonló módba. Mind a kettőt (illetve az antennáit) a lehető legkedvezőbb pozicióba teszed az egymásra látás szempontjából. A repeateren megnézed látja-é a routert és mekkora térerővel. Próbálsz csatlákozni. aztán majd meglájuk, érdemes-é nagyobb nyereségű antenna után nézni.

mezis

(#28540) vikcsi válasza mezis (#28539) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Okés, ezt kipróbálom a következő hétvégén :R
Optimális esetben a gyári antennák áthidalnák a 110m-es távolságot? Esős, ködös időjárás miatt kellene a nagyobb teljesítményű antenna?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28541) mezis válasza vikcsi (#28540) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi routerek dokumentációja szerint általában igen. (Hatótáv, sebesség, stb.)

mezis

(#28542) blizzrd válasza vikcsi (#28540) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Következő lenne a kérdésem: 20/10 Mbit-es Diginetem van itthon. Router üzemel a szomszéd szobában, onnan kapom wifi-n a jelet. Tp-link a router is illetve a hálókártya is. Az velük a nagy gond, hogy hiába állítom be bárhogy, wifin a tényleges letöltés nem több 1,5 MByte/s-nél. Most váltottam egyel nagyobb net csomagra (jelenleg 40/20as), és a probléma még mindig fenn áll. A router sé a gép között nagyjából másfél méter a távolság. Lehet, hogy esetleg az alaplap nem bírja a hálókártyát? Vagy esetleg egy USB stcik-el megoldódna a probléma?
Más géppel, laptoppal és telefonnal is ki lett próbálva, ott nem jelentkezik ugyanez a probléma. A router szoftvere frissítve van.

[ Szerkesztve ]

(#28543) kali válasza blizzrd (#28542) üzenetére


kali
legenda

szi,

lehetne tudni a router és a wifi modul pontos típusát?
minden csatornán annyi a maximális átviteli sebesség?

(#28544) vikcsi válasza blizzrd (#28542) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Gondolom nem nekem akartad :)
Amúgy ez azért lehet, mert lassú a router, mondjuk 108Mbps lehet...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#28545) kali válasza vikcsi (#28544) üzenetére


kali
legenda

nem a lassú router, hanem beállítás vagy környezeti tényezők (távolság, falak, idegen wifi hálózatok...stb) függvénye, de 54 megabit/sec jelölésű eszközökkel is átvithető bő 20 megabit/sec.
108 és 125 megabit/sec jelölés az kiterjesztett g szabvány, amenniyben az ellenoldal is super-g képes, úgy 28 megabit/sec átvitel sem ritka - de nem sok ilyen eszköz készült, nem terjed el túlságosan...

[ Szerkesztve ]

(#28546) mezis válasza blizzrd (#28542) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy PC ház igencsak le tudja árnyékolni a WiFi antennát. InSSIDer mit mutat, mekkora a térerő ?
És a szomszédoké ?

mezis

(#28547) blizzrd válasza kali (#28543) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
A csatornákat külön még nem néztem, auto-ra van állítvan. A router típusa: TL-WR841N / TL-WR841ND,
a hálókártya pedig TL WN551G (54 Mbit-es).

(#28548) kali válasza blizzrd (#28547) üzenetére


kali
legenda

a router 300-as n szabványos, így annak a 40 megabit/sec sebességű net átvitele sem lenne progbléma, de az 54 megabit/sec g szabványos ellenoldali eszköz miatt, a legjobb esetben is adott lesz a lomhább szabvány 20 - 22 megabit/sec jellemző átvitele, tehát a 40-es net maximális átviteléhez, egy n szabványos ellenoldal kellene, elég lenne egy lite-n 150-es eszköz is!
azt még kipróbálhatod, hogy minden csatornán teszteled a jelenlegi kapcsolatot, hátha feltornászhatod 2 - 2.5 megabyte/sec sebességre.

(#28549) blizzrd válasza kali (#28548) üzenetére


blizzrd
aktív tag

És melyiket javasolnád inkább? Egy PCI Wifi kártyát vagy pedig USB stick-et?

(#28550) kali válasza blizzrd (#28549) üzenetére


kali
legenda

mind a kettőből van jó, én inkább az usb csatolást preferálom, azt szélesebb körben lehet használni, és abból is van külső antennás és/vagy kábeles - bölcsős kivitel, ami elősegíti a megfelelő elhelyezést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.