Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) HF77


HF77
senior tag

üdv.
kezdő vagyok a témában!!
az lenne a kérdésem hogy hol lehet wifit beállítani ill állítani pc-n,xp van a gépen!
végső soron azt szeretnénk hogy a pc-n lévő net futhasson wifin keresztül telefonon.
mielőtt bárki kérdezné,van wifi kártya a gépben

köszi előre :D

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#27552) eastsider válasza HF77 (#27551) üzenetére


eastsider
nagyúr

(#27553) HF77 válasza eastsider (#27552) üzenetére


HF77
senior tag

:R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#27554) sharkshock válasza eastsider (#27504) üzenetére


sharkshock
csendes tag

"adott egy házban egy wrt54gl router dd-wrt-vel, kb a ház közepén, tőle 50m-re egy másik hát, annak a végén egy PC, erre kéne eljuttatnom a netet a linksys routerrel.
(közte vastag téglafalak (úgy 4), plusz kisebb válaszfalak.
szóval a lényeg, hogy a másik házban wifivel tudjam fogni a netet a PC-ről
miket kéne vásárolnom ehhez?"

Elöször is, venned kéne vagy egy wifi adaptert,(nekem linksys wusb-100 van), amivel befogod a másik gépnél a jelet.(ez lehet amugy egy másik router is). Aztán érdemes beszerezned egy jelerősitőt , ami segít messzibbre vinni szintén a jelet, erre egy Linksys Re1000-rest javaslok. ha ez sem elég, esetleg jelismétlő, de szerintem így már menni fog!

(#27555) iancurtis válasza eastsider (#27532) üzenetére


iancurtis
csendes tag

de miért akarnál egy jó Linksys routerhez Tplink ap-t? nyílván kompatibilis, de mégiscsak biztosabb márkán belűl választani , ha van rá lehetőség.(nekem legalábbis úgyvan...) Én azt javaslom mindig igyekezz a választott márkánál maradni kiegészítők terén is (tehát tplinkhez tplinket,linksyshez linksyst!)

(#27556) Gubek-Einste válasza mezis (#27547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rossz címzés

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27557) Gubek-Einste válasza Miki522 (#27548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel régi a kártya így azzal sok mindent nem lehet tenni, esetleg lehetne keresni egy nem Belkin driver-t hozzá hátha működik.
A legjobb megoldás egy újabb szériás típusnak a beszerzése lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27558) Gubek-Einste válasza eastsider (#27549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT van egy ilyen leírás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27559) mezis válasza eastsider (#27549) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyszerűen olvasgatod visszafelé a fórumot.

mezis

(#27560) Lengyi


Lengyi
aktív tag

(#27561) kali válasza Lengyi (#27560) üzenetére


kali
legenda

- próbáld ki másik usb portban is a wifi modult, amennyiben előlapi/külön kivezetésű, úgy a hátsón direktben is!
- ellenőrizd, hogy megfelelően települjön a szükséges illesztés (chipset, wifi modul...stb)!
- legyen egedélyzeve a wifi modul, illetve az azt használó port!
- tűzfal és/vagy más védelmi alkalmazás ne fogja a kapcsolatot!
- ellenőrizd, hogy megfelelő titkosítás, csatorna...stb legyen beállítva!

(#27562) mormota


mormota
senior tag

adott router tplink wr452g wifit sugároz, kódolva, mac-szűrés nélkül.
Androidos telefonnal fel tudok kapcsolódni rá, de másik androidos kütyüvel (tulajdonképpen tablet, de valójában tvbox) beírom jelszót, és hitelesítési problémával megtagadja a kapcsolódást

valakinek ötlet?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#27563) Lengyi válasza kali (#27561) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Köszi holnap kipróbálom amiket mondtál! Majd jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(#27564) eastsider válasza mezis (#27559) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi mindkettőtöknek :)

(#27565) eastsider válasza sharkshock (#27554) üzenetére


eastsider
nagyúr

az a probléma, hogy az adott házban, ahova el kell juttatni a jelet, több wifi eszközt is működtetni kell, köztük egy panasonic plazmát, telefonokat, és azért gondoltam, hogy ott meg egy routerrel szórnám tovább az AP-vel "fogott" jelet.
a másik házban a wifi adapter a PC-be természetes :) csak nem ő az egyedüli eszköz

iancurtis: nem találtam az iponban, csak tp-link eszközöket :(

szóval. ha a TP link AP-k helyett 2 ilyet választok: [link]
az biztosabb megoldás? egyébként az vele a gond, hogy ez nem kültéri, mint a másik TP-Link

ill. a másik házban egy régebbi gigabyte router van, az vajon képes továbbosztani az AP-ről a jelet?

[ Szerkesztve ]

(#27566) kali válasza eastsider (#27565) üzenetére


kali
legenda

csak számukra biztosabb - illetve számára, mert sokadik regisztrációval is csak azért van jelen több néven, hogy linksys termékeket reklámozzon, illetve azt tukmálja mindenkire! korábbi néhány ilyen regisztráció már kiiktatva az illetékes által, de még mindig nem únja... :(((
az sem baj, ha egy beépített kis antennás linksys gyengébb wifi szórás...stb tekintetében, mint például bizonyos asus, tp-link...stb típusok, a lényeg, hogy csak a linksys jó - szerinte... :(((
több témában is ezt csinálja - sajnos -, de bízzunk benne, hogy már nem sokáig... :)
az pláne baj, hogy még az általa reklámozott termékekkel kapcsolatban sem képes szakmai válaszokat adni, a specifikációból is csak annyit tud, amennyit a gyártó a termék főoldalán kiír, és azzal vége...
a szakmaiság részéről ott kimerül, hogy neki jó tapasztalata van a linksys eszközökkel, a többi gyártó termékével meg ellenkezőleg!

[ Szerkesztve ]

(#27567) eastsider válasza kali (#27566) üzenetére


eastsider
nagyúr

:D így már értem. én használok mind tp-link, ill. linksys eszközöket (utóbbit DD-WRT-vel), a tp-link néha eldobja a netet (1 hónapban egyszer), a linksysből egyet már gariban cseréltek, a mostani tökéletes. egyikkel sincs semmi bajom személy szerint...

én így képzeltem el:

(#27568) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Usb-s wifi adapteremre szeretnék egy külső antennát tenni, és kb 8m-re lenne az antenna a géptől. Hogy oldjam meg a kábelezést usb/antenna kábel arányában, hogy a legkisebb legyen a veszteség?

Előre is köszi!

(#27569) stefyY válasza eastsider (#27567) üzenetére


stefyY
őstag

Packet Tracer illatot érzek... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#27570) eastsider válasza stefyY (#27569) üzenetére


eastsider
nagyúr

csak a szemltetés kedvéért. nem volt kedvem paintezni :D

(#27571) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van:

- Linksys WRT54G
- DLink DIR-635

A Linksys jelét szeretném vele venni, majd szétszórni. Meg lehet ezt tenni?

Vagy fordítva, attól függ melyik mire jó

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27572) nemdan válasza sbe561 (#27568) üzenetére


nemdan
senior tag

5m USB, 3m koax. Így jön ki a legkisebb veszteséggel..Esetleg meg lehet próbálni 6-7m USB hosszabbítást hátha elmegy. Nekem 2x3 méteressel még működik. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27573) stefyY


stefyY
őstag

...törölt poszt.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#27574) Fecogame válasza nemdan (#27572) üzenetére


Fecogame
veterán

5m-nél hosszabb USB kábellel nem fog menni :) Annyi az elméleti és a gyakorlati határ is. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27575) Gubek-Einste válasza cellpeti (#27571) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tekintve, hogy a D-Link a fejlettem így inkább az legyen az elsődleges router mely a netre csatlakozik, a Linksys pedig a másodlagos amely a D-Link-re fog csatlakozni. Ajánlottabb is a Linksys erre a feladatra mert azt nagyon könnyű moddolni, ebben az esetben szükség is lesz rá mivel a gyári firmware-rel a szükséges funkciót nem tudja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27576) cellpeti válasza Gubek-Einste (#27575) üzenetére


cellpeti
veterán

hát pont az a helyzet, hogy nem is lehet, mert a nagyon szerencsés v7.0esem van.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27577) soundsthu


soundsthu
csendes tag

Sziasztok!

Van egy tp-link 340gd router-em és az érdekelne, hogy a tp-link 543g-vel wireless-en együtt tudna-e kommunikálni?

Ha valaki tudja a választ várom! :))

Köszönettel, :)
J.

(#27578) Gubek-Einste válasza cellpeti (#27576) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben nem tudom, hogyan lehetne megoldani, keres rá, hogy milyen 3rd party firmware van a D-Link-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27579) Gubek-Einste válasza soundsthu (#27577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 543G tudja a client módot így rá tud csatlakozni a 340GD-re, mindkettő tudja a WDS-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27580) cellpeti válasza Gubek-Einste (#27578) üzenetére


cellpeti
veterán

arra se lehet rátenni semmilyet se :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27581) Gubek-Einste válasza cellpeti (#27580) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor nem lehet a kettőt összelőni wifi-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27582) cellpeti válasza Gubek-Einste (#27581) üzenetére


cellpeti
veterán

mivel az egyiknek jelismétlőnek kellene lennie?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27583) Gubek-Einste válasza cellpeti (#27582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, de jó lenne a Client/Client Bridge is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27584) soundsthu válasza Gubek-Einste (#27579) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Az 543g tud többfajta üzemmódban működni, a 340Gd viszont csak egy sima router.
WDS nélkül is menne? :U

Üdv,

(#27585) ML05


ML05
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi kérdéseim lennének:
Szeretném a rooteremhez csatlakoztatott 3db számítógép fel- ill. letöltési sebességét beállítani úgy, hogy az elosztás egyenlő arányban (~33-33-33%) legyen a három gép között, de ha az egyik gép nem megy, akkor a két gép között legyen 50-50%-ban, ha pedig csak az egyik megy, akkor ott legyen 100%.
TL-WR741ND rooterem van. Gondolom a Bandwidth Control-ban kell beállítani. Itt meg kell adni az elméleti max. fel- illetve letöltési sebességet. Ez után tudok szabályt hozzá rendelni az IP címekhez. De az adott IP címhez csak egy elméleti min. és max. fel- illetve letöltési sebességet lehet megadni.

1) Kérdés: ha itt csak a min. értékeket állítom be, akkor teljesül a fent leírt célom?
Azaz, ha pl. a netem elméleti max. feltötési 25600 Kbps, a letöltési 87040 Kbps, a három IP-nek pedig beállítom csak a min értékeket úgy, hogy pl. (25600/4=6400 és 87040/4=21760):
192.168.1.100 min. Egress Bandvidth = 6400 Kbps, és min. Ingress Bandwidth = 21760 Kbps.
192.168.1.101 min. Egress Bandvidth = 6400 Kbps, és min. Ingress Bandwidth = 21760 Kbps.
192.168.1.102 min. Egress Bandvidth = 6400 Kbps, és min. Ingress Bandwidth = 21760 Kbps.

2) Kérdés: a fenti értékek az elméleti max. fel- illetve letöltési értékekhez tartoznak. Mi van, ha a szolgáltatótól kisebbet kapok? Érdemesebb lenne a garantált min. fel- illetve letöltési értétkeket osztani 4-el és azt beírni az előzőek szerint?

3) Vagy teljesen rosszul állok a dologhoz és teljesen másképp kell?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#27586) soundsthu válasza Gubek-Einste (#27579) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Illetve a WDS-el meg se lehetne oldani, mivel eltérő típusú eszközökről van szó.
De ha azt mondod hogy kliens móddal lehetséges, elhiszem. :K

(#27587) Gubek-Einste válasza soundsthu (#27586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a Client móddal próbáld.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27588) nemdan válasza Fecogame (#27574) üzenetére


nemdan
senior tag

Hát nekem 2 db 3 méteressel is f*szán megy. :P

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27589) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Szép napokat!

TP-Link TL-WA730RE vs TL-WR1043ND Range booster probléma.
A routert bekonfiguráltam, működik, szórja a jelet, de nagy a hely, ezért vásároltam egy range boostert. Azt a tanácsot kaptam hogy a lemezével konfiguráljam, amit meg is tettem, felismerte a kívánt ssid-t, fel is erősítette, kiterjesztette a hálózatot, de gond itt kezdődik. Minden eszközt azonnal ledobott a hálózat, nem volt értékelhető kapcsolat. 192.168.1.254 a range booster ip címe, amin beléptem, megnézni a beállításokat, de elméletileg minden jó volt. Tapasztaltam azt is továbbá hogy az említtett ip címen nem volt mindíg elérhető az eszköz, néha nem kapott a hálókártya ip-címet, néha pedig a hálózati kábel nincs csatlakoztatva üzenetet adta, miközben az eszköz működött (és be is bootolt). (Alapértelmezetten a DHCP tiltott)
Visszavitték helyettem a boltba, mert nem értem rá, de nem cserélték ki, és elhajtották az ismerősömet.
A router ssid jelszava szám-betű kombináció, elvileg ezt a titkosítást tudnia kellene a R.B-nek is.
Valakinek valami tanács?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27590) drlovi


drlovi
aktív tag

Sziasztok!van egy dlink 615 routerem.A kérdés hogy ezthasznàlhatnàm e valahogy a wifi jelem erősitésére!?A fõ routerbegy tp wr941nd. :R

(#27591) Gubek-Einste válasza Arlekim (#27589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A CD semmire se jó, webfelületen kell mindent beállítani.
Kezd el előröl, reset-eld az eszközt.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27592) Gubek-Einste válasza drlovi (#27590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két lehetőség van:
1; A TP-Link egyik LAN portjáta csatlakoztatni AP/Switch módban.
2; 3rd party firmware felrakásával a neked kell módba beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27593) Arlekim válasza Gubek-Einste (#27591) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Többször reseteltem, újrakezdtem, ugyanaz. A cd-n egy tools van, ami felderíti a hálózatokat. A webfelületen kézzel kell megadni mindent, de a varázsló megteszi ugyanezt.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27594) kali válasza Arlekim (#27593) üzenetére


kali
legenda

a cd továbbra is felesleges, az a biztos, amit manuálisan megadsz az eszköz adminisztrációs felületén!
beállítási probléma lesz, ellenőrizd a használati módot, régiót...stb!
a router esetében is megfelelő legyen a régió beállítása, mind a két eszköz esetében; magyar!

(#27595) Arlekim válasza kali (#27594) üzenetére


Arlekim
aktív tag

A hálózatmód: erősítés
A régiót nem tudom magyarra állítani. Szerepel ugyan a listában, de incorrect üzenettel visszadobja a választásom. A csatorna automatikus, csakúgy mint a routernél.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27596) driver18


driver18
tag

Sziasztok,

Adott egy SMC WBR14T-G router, amin keresztül megy az internet (WAN).
Adott egy másik szobában egy TP-LINK TL-WR841N router, amin nincs WAN. Viszont szeretném ezzel az utóbbival elérni az SMC-től kapott internetet WiFi-n keresztül.
Lehetséges ez?

(#27597) mezis válasza driver18 (#27596) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Van azon is WAN, csak éppen most nincs szükséged rá. Összedrótozod a két routert LAN - LAN módra, aztán olvasgatsz itt vagy ott visszafelé 1-2 hetet és megtalálod hamar a szükséges beállításokat.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27598) driver18 válasza mezis (#27597) üzenetére


driver18
tag

Pontosan ez a legnagyobb problémám, hogy drótozni kell. A kettő routert drótozás nélkül kellene nekem összehozni úgy, hogy mindkettőn legyen internet.

(#27599) mezis válasza driver18 (#27598) üzenetére


mezis
nagyúr

Keresd a repeater üzemmódot vagy valami hasonlót. A TP-Link LAN IP címét lehet, hogy "állítani" kell a jelenlegi routered IP címtartományához.
A jelenlegi routered DHCP tartományát meg esetleg szűkíteni.

mezis

(#27600) Lengyi válasza kali (#27561) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Minden érintett driver lepucol, gép kábelen netre, mindent fel újra frissen tisztán. Nem működik, majd bedugtam az előlapi usb portba és láss csodát ott megy de csak ott abban az egyben! Ki érti... :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.