Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) czgabi76 válasza And (#27200) üzenetére


czgabi76
tag

úgy fog működni hogy a fejre rá csavarozom a tp-link grid antennám "fej lemezét"?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27202) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok

Van egy router amihez csatlakoztattam egy AP-t ,hogy tovább küldje a netet. A DHCP beállításban kérnék segítséget.

A router-ba így néz ki:

Az AP-be így:

A routert így hagyom az AP -be engedélyezem, az ip-ket átírom Start IP address 10.0.0.1
End IP Address 10.0.0.10

Mit kell írni a default gateway és a primary dns mezőbe ??

A router ip - 192.168.1.1
Az AP ip-je - 192.168.1.254

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27203) And válasza czgabi76 (#27201) üzenetére


And
veterán

Nevezzük nevén: antenna, nem 'fej lemez'. Semmi garancia arra, hogy normálisan működni fog. Ez egy sugárzó elem, ami egyrészt ki tudja, milyen illesztéssel rendelkezik a tápvonal felé, másrészt a két antenna nyereségbeli különbsége méretbeli eltérésre utal, tehát az egyik sugárzó nem pontosan a másik tükörhöz van kialakítva. Ilyenre nem lehet alapozni. Hidd el, hogy egy antenna sosem működik úgy normálisan (főleg mikrohullámon), hogy kényünk-kedvünk szerint elkezdjük buzerálni: ha eltűnik róla valami, odateszünk egy másik bigyót, mert hátha jó lesz. Gyári antennákat nem piszkálunk és nem módosítunk. Ha az ember saját kezűleg épít paraboloidot, akkor odatesz egy olyan feed-et, amelyről tudja, hogy az korrekt, méretezett és illesztett valami, még ha nem is fedi tökéletesen a tükröt. De amire te készülsz, az olyasmi, mintha egy biquad kettős négyzet alakú sugárzóelemét egy router dipóljára akarnád cserélni: antenna lesz az is, csak köze nem lesz az eredeti példány karakterisztikájához és nyereségéhez.

(#27204) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.
Adott egy háztartásban egy TL-WR340G router, ami teljesen nyitott hálózatra van állítva, tehát bárki rácsatlakozhat.
A másik szobában van egy PC ami ez által működik egy TL-WN723N adapter segítségével.

Nagyon kezd már elegem lenni belőle, hogy napi szinten elmegy a net rajta és amikor újracsatlakozok valami olyat ír ki, hogy „a kapcsolat korlátozott”, látja a hálózatot és a jelerősséget, csak éppen egy sárba háromszög van rajta, hogy valami nincs rendben. A "hibák keresése" sem segít rajta.

Ilyenkor már kínomba restartolom a gépet, a routert, ki-bedugom az adaptert aztán vagy jó lesz vagy nem (fogalmam nincs mitől függhet ez).
Egy biztos más mobileszközökön gond nélkül lehet netezni, ha erre a hálózatra csatlakozom.
Egyébként a hálózat azért is nincs lekódolva, mert akkor még ennyire sem tudna rácsatlakozni az a PC :(((

Win tűzfal ki van kapcsolva, a gépen W8 van (W7-en is ugyanilyen fosh volt)

Van erre valami magyarázat? El nem tudom képzelni mostmár, hogy mi lehet a baj :F

(#27205) arnyekxxx válasza rostiron (#27202) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az AP-ba a router ip-cimét adod meg gatewaynek, a dns-t meg adja a szolgáltató

(#27206) mezis válasza DeathAdder (#27204) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán a szomszédok. Pontosabb információkat tudhatsz meg pl az InSSIDer program segedelmével.

mezis

(#27207) mezis válasza rostiron (#27202) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Semmit.

mezis

(#27208) arnyekxxx válasza DeathAdder (#27204) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az nem lehet, hogy az a kis stick mondjuk rossz, ha w7 és w8 alatt is szar, más eszközzel meg jó a hálózat?

(#27209) DeathAdder válasza arnyekxxx (#27208) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nemtudom, az is rossz lehet?
Azért írtam be, mert gondoltam, nem-e valami rosszul van beállítva, nem értem, hogy egyszer jó egyszer meg rossz :F
Igen, más eszközökkel még nem volt probléma a hálózattal.

mezis - megnézem.
Azt mondja error...... please start WLAN autoconfig and then run inSSIDer.
Mit kell csinálnom pontosan? (bocs, nem értem :B )

(#27210) arnyekxxx válasza DeathAdder (#27209) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha minden mással jó a hálózat, akkor a rourernél nagy gond nem lehet. Ha a sticknek több oprendszeren is gondja van, akkor én benne keresném a hibát, sok állitási lehetőség gondolom nincs rajta. lehetne tesztelni másik gépbe bedugva, aztán ha ott meg tökéletes, akkor lehet keresgélni a gépedben a problémát, ha ott is gond van vele, akkor csere.

Vagy első körben átállítani routerben a csatornát, hátha

(#27211) DeathAdder válasza arnyekxxx (#27210) üzenetére


DeathAdder
veterán

Másik gépbe nincs lehetőség használni sajnos az adaptert.
De ez a kapcsolat korlátozott dolog is picit gyanús nekem :F

Erre a csatornára gondolsz?
Ezt tudom 1-től 13-ig állítani. Sajnos nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz (persze tudom ott az első hsz) , tehát mindegy mire állítom?

(#27212) arnyekxxx válasza DeathAdder (#27211) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Igen az auto helyett valami fixre.

(#27213) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Ezek a TP-Link Wireless-N USBs adapterek mennyire veszik jól a jelet egy panel lakásban a másik szobából, tudja teljesen kiválóan befogni maxon? nem valami gyenge vackok ezek?:)

(#27214) kali válasza Ice&Lime (#27213) üzenetére


kali
legenda

saját kategóriájukban nem gyengék, de a wifi olyan dolog, aminek kapcsolati milyenségét nem érdemes tippelgetni, mivel a környezeti tényezők erősen befolyásolják a dolgot, és ezek ugye minden helyszínen másként alakulnak!

(#27215) DeathAdder válasza arnyekxxx (#27212) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sajnos semmit nem segített, ugyanúgy megszakadt már megint a net (vagyis sárga háromszög), de "csatlakoztatva" van :(((

(#27216) Ice&Lime válasza kali (#27214) üzenetére


Ice&Lime
veterán

most egy laptoppal vagyok a másik szobában és a jelerősség-nagyon jó, tudja ezt az az usb-s cucc is, mint ahogy egy a laptopomban lévő Broadcom 802.11b/g WLAN, Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller?

(#27217) kali válasza Ice&Lime (#27216) üzenetére


kali
legenda

usb csatolású stick is van belső és külső antennás is, előbbi gyengébb, utóbbi ütősebb!
a kérdésedre látatlanban nem lehet válaszolni, mert attól is függ a dolog, hogy a noti (be)antennázása milyen!?!?
a notiban lévő wifi modul pontos típusát, nem lehet beazonosítani az általad írtak alapján, az utolsó rész meg a vezetékes hálózati csatolóra vonatkozik!

(#27218) Ice&Lime válasza kali (#27217) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha egy usb-s adaptert veszek aminek van antennája is pl egy ilyet
ennek elégnek kellene lennie, igaz?,remélem.....

[ Szerkesztve ]

(#27219) kali válasza Ice&Lime (#27218) üzenetére


kali
legenda

igen, ez nagyon jó, jelentősen erősebb, mint egy belső antennás kis stick!

(#27220) Ice&Lime válasza kali (#27219) üzenetére


Ice&Lime
veterán

oké akkor.:)
még az lenne a kérdésem, hogy nem szeretném a gép hátuljába vagy az előlapi részébe bedugni ezt a cuccot, mert lent van a földön a gép és nem akarok véletlenül belerúgni és aztán kitörjön, ugyan úgy megmarad a vételi minősége, ha kábeles usb hosszabbítóra dugom?
(lehet idióta kérdés volt:))

(#27221) kali válasza Ice&Lime (#27220) üzenetére


kali
legenda

igen, teheted hosszabbítóra!

(#27222) DeathAdder


DeathAdder
veterán

De miért nem működik az inSSIDer?

(#27223) Ice&Lime válasza kali (#27221) üzenetére


Ice&Lime
veterán

oké, köszi a válaszod és a segítséget!

(#27224) arnyekxxx válasza DeathAdder (#27222) üzenetére


arnyekxxx
veterán

gondolom ugyanaz a baja ami miatt a stick se megy rendesen. nem tudsz valakitől pár órára kölcsönkérni egy másik adaptert? Esetleg nem tiltotta le valaki a gépeden a wlan automatikus hálózatbeállitás szolgáltatást?

(#27225) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Valahogyan kitudom deríteni, hogy milyen routerre csatlakozik a wifim? inSSIDer nem segített...

(#27226) mezis válasza DeathAdder (#27222) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet driver probléma. Frissítsd.

mezis

(#27227) kali válasza DeathAdder (#27222) üzenetére


kali
legenda

nem blokkolja valamilyen védelem a hozzáférést?

(#27228) DeathAdder válasza arnyekxxx (#27224) üzenetére


DeathAdder
veterán

A gépet rajtam kívül senki más nem használja , már mint azt amelyikre direktbe jön a net lanon keresztül a routeren át. A másik gépet is én kezelem, olyan szempontból, hogy a felhasználóik csak a firefoxot ismerik, tehát manuálisan nincsen elállítva semmi sem, ez biztos.

Az lesz végső esetben, hogy megpróbálok kölcsönkérni egy másik adaptert :R

A haveromnak van, azt hiszem pont olyan, mint amit pár hsz-el feljebb linkeltek:

(#27226) mezis - már mint az adapter driverét?
A router drivere nincs telepítve cd-ről (csak a biosában) ez számít valamit?

(#27227) kali - teljes értékű Avast van mindkét gépen (nem az ingyenes), ill. a windows tűzfal is mindkettőn Ki van kapcsolva.

Ha folyamatosan blokkolná akkor állandóan nem lenne net, vagy nem?
Jelenleg most is működik azon a gépen a net, aztán holnap reggel teszem azt, már ott lesz a sárga háromszög és ha rákattintok akkor az lesz kiírva, hogy a kapcsolat korlátozott :F

(#27229) kali válasza DeathAdder (#27228) üzenetére


kali
legenda

router alá nincs illesztés, a cd csak konfiguráláshoz van, de az meg böngésző alól is kivitelezhető!
úgy értettem, hogy az inssider integrációját blokkolhatja valami!?!?

(#27230) DeathAdder válasza kali (#27229) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igaz :B
Semmi nem jut eszembe, ami blokkolhatja esetleg :( Avast hibás lehet? de nem jelez semmit sem..
Tűzfal ki van kapcsolva, kb ennyi ami bele van nyúlva a gépbe.

(#27231) LordX válasza DeathAdder (#27222) üzenetére


LordX
veterán

A WLAN AutoConfig service egy beépített Windows szolgáltatás, ami - nevéből kitalálható módon - a WLAN-ok konfigurációjáért felel. Na most nagyon sok WiFi driver ezt lecseréli egy sajátra (mert ők úgy gondolják, hogy az valamiért jobb), amit nem ismer az inSSIDer (meg gondolom bármilyen másik 3rd party tool se). A megoldás az, hogy ki kell lőnöd a driver hasonló szolgáltatását, és elindítani a Windowsét. Legegyszerűbb megoldás erre az talán, hogy leszeded a saját driverét az eszköznek, és hagyod, hogy a Windows Update-ről leszedjen magának egy MS drivert (vagy valami általános WiFi drivert).

(#27232) light47 válasza StSanya (#27056) üzenetére


light47
csendes tag

Szia!

Köszönöm, megnéztem! Jól össze kellene mazsolázni az eszközöket azokból a termékekből. Igen, vezeték mindenképpen kell majd, kint az IP kamerák miatt is, azok között a Cisco PVC300-at néztem ki, meggyőző, forgatható, dönthető, 2,6x optikai/4x digitális zoom, jók az értékei és az ára is. A fontosabb helyekre szerintem ezt szereljük föl majd, egy-két helyen pedig egyszerűbb, fix gyújtótávolságút. Szerintem routerek kapcsán megnézem a termékeiket, elég komplettnek tűnik a kínálatuk.

(#27233) czgabi76 válasza And (#27203) üzenetére


czgabi76
tag

köszi,most nézem a két fej tök ugyan az csak más a márka még akkor sem fog működni helyesen?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27234) And válasza czgabi76 (#27233) üzenetére


And
veterán

Ha nincs meg az egyik, honnan tudod, hogy pont olyan, mint a másik??
De mondom: próbálkozz, csak aztán ne nagyon csodálkozz ;). Kis szerencsével - és ha valóban egyformák azok a sugárzók - menni fog. Nekem is HyperLink grid-em van, és elég elvetemült formájú a feed-antennája.

(#27235) Switch333


Switch333
tag

Üdvözlet!

Egy látszólag nagyon egyszerű problémával fordulok hozzátok. Van egy TP-LINK TL-WR740N típusú router, amiről wifin keresztül van megosztva a netem. Sajnos a jel annyira gyenge, hogy a nappaliba már nem fogható, így vettem egy acces pointot. Hosszas keresgélés után sikerül találnom egy olyan ap-t, ami egy látszólag nagy egyszerű funkcióval (repeate mode) ki lehetne küszöbölni a problémát. Sajnos a gyártótól kapott kicsiny beállítási útmutató és a honlapról letöltött User Giude után sem történt semmi.(az ott lévő utasításokat megcsináltam) A firmwire frissítés megtörtént így azzal sem lehet gond.Megpróbáltam Bridge kapcsolattal, de ez még bonyolultabbnak tűnt mint a másik. Valamit én nem csináltam jól, vagy router-ben is kellene állítani valamit?
A válaszokat előre is köszönöm!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#27236) mezis válasza Switch333 (#27235) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

AP típusa: ?

AP-n LAN IP címét (WiFi IP címét) lehet, hogy módosítanikell a router IP címeinek illetve DHCP tartományának megfelelően.

AP-n DHCP = Off

mezis

(#27237) Switch333 válasza mezis (#27236) üzenetére


Switch333
tag

Tényleg ezt kihagytam! :F
TL-WA901ND
De ha az AP-n kikapcsolom a DHCP kiszolgálót hogyan fogok rá felkapcsolódni?
A kapcsolatért felelős stick típusa: TL-WN422G

[ Szerkesztve ]

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#27238) krealon válasza Switch333 (#27235) üzenetére


krealon
Topikgazda

A repater hasznalatahoz nem kell semmit allitani a routeren.
Szerk:
Az AP tipusa (tipusszama)?

Eloszor is az AP-hez UTP kabellel kell csatlakozni, amig bekonfiguralod.

Ha a "Chapter 3 Configure your PC" reszt megcsinaltad, akkor nem szabadna gondnak lennie, miutan kikapcsolod a DHCP szervert az AP-n.

[ Szerkesztve ]

(#27239) arnyekxxx válasza DeathAdder (#27228) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nekem w8 alatt az avastfree kinyirta a netet 2 gépen is (egy kábeles meg egy wifis), mondjuk nem annyira, hogy a hálózatikon besárgázzon, csak simán nem töltődtek be az oldalak, még a router konfigoldala se. A stickhez tettél fel drivert wagy amit a win magátol feltesz hozzá azt használod?

(#27240) mezis válasza krealon (#27238) üzenetére


mezis
nagyúr

Kellhet, a LAN (WiFi) IP címe ütközhet a router LAN (WiFi) IP címével, különösen akkor, ha a gyártó azonos !

mezis

(#27241) arnyekxxx válasza Switch333 (#27237) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az AP ipcimét állitsd át, ne egyezzen a routerével (mondjuk 192.168.0.1 a router gyárija, az ap meg 192.168.0.2) a dhcp legyen letiltva az ap-n (ip-t a router oszt) és gatewaynek legyen beállitva az AP-n a router ipcíme (a példa szerint 192.168.0.1)

[ Szerkesztve ]

(#27242) mezis válasza Switch333 (#27237) üzenetére


mezis
nagyúr

Repeater üzemmódban az a legegyszerűbb, ha a router osztogatja. És ki fogja osztani a repeateren keresztül is.

mezis

(#27243) mezis válasza Switch333 (#27237) üzenetére


mezis
nagyúr

Megnéztem a dokumentumaikat. Alap beállítás: router IP címe 192.168.0.1, az AP-jé: 192.168.1 254.

Az AP-jét állítsd át pl. 192.168.0.200-ra, a routerben pedig a DHCP tartományt korlátozd le a 192.168.0.2 - 192.168.0.199-re. (Első lépésnek kezdheted ezzel.)

Ezután már csak a WiFi titkosítási kulcsot kell a repeaterbe varázsolni.

mezis

(#27244) Switch333 válasza mezis (#27243) üzenetére


Switch333
tag

Köszöntem szépen a válaszokat! :R
Ha valami nem sikerül még visszatérek! :DDD

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#27245) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
TP-LINK TL-WR1043ND routerem van ami a tegnapi napig rendben üzemelt is. Azóta olyan hibát produkál,hogy wifi-n keresztül nem tudok rá minden géppel kapcsolódni illetve amivel meg igen ott iszonyatosan lassú a net. ( a Digi Top neten nincs 1Mbit/sec a letöltési sebesség )
Lanon keresztül működik rendesen csak a wifi szórakozik. Semmi nem lett el állítva rajta eddig ( kb. egy éve megy ) jó volt.
Esetleg valakinek ötlet?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27246) ESP


ESP
senior tag

TP-Link WN722N

Feltölteni milyen sebességgel tud?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#27247) nemdan válasza ESP (#27246) üzenetére


nemdan
senior tag

Ez így elég hülye kérdés. :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27248) ESP válasza nemdan (#27247) üzenetére


ESP
senior tag

150 az is?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#27249) kali válasza SirKero (#27245) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki más/minden csatornán, hátha adottra ráültek a szomszédban!?!?

ESP; maga az eszköz 150 megabit/sec kapcsolati sebességet tud, de a gyakorlatban ez ugye sok más dolog függvénye is; ellenodal, beállítások, környezeti tényezők....stb!

[ Szerkesztve ]

(#27250) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#27196) üzenetére


AXisBOLD
addikt

erre valaki?

Aurea mediocritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.