Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok.

Van egy kis laptopom, kábeles nettel. A laptopban van wi-fi kártya. Szerettem volna csinálni egy hotspot-ot, vagy ad-hoc hálózatot, vagy mifenét. Erre ezt a connectify programot javasolták. Egy telefont szeretnék vele használni. Próbáltam összehozni, sikerült is az ad-hoc kapcsolat, még saját magát is látja a wi-fi, de a telefon az istennek nem akarja látni. Mi lehet a probléma szerintetek? Köszönöm :R

(#27752) Citroware


Citroware
addikt

Van egy TP link routerem, resetelni kellett. Beállítottam, a PC és a router között jó a kapcsolat, de a router és a világ között nincs. Pedig be van dugva jól a modem is. Router beállításnál a WAN host name-et kérdezi. Dinamikus IP, t-online DSL net. Mit írják a host name-hez, mi kell?

(#27753) Boci_83 válasza Gubek-Einste (#27741) üzenetére


Boci_83
őstag

OpenWRT volt fent, de nekem egyszerűen nem volt felhasználó barát... Más alternativa?

**********

(#27754) Gubek-Einste válasza TheTruth (#27749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1043ND helyett érdemesebb lenne 3600-t venni és hozzá egy 5 GHz-t tudó adaptert, ezzel a párossal már jobb lenne az esély de ekkor sem garantált a siker.
Sajnos panelban ilyen a wifi helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27755) Gubek-Einste válasza thomasvold (#27751) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sok telefon nem szereti az Ad-Hoc hálót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27756) Gubek-Einste válasza Citroware (#27752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

xDSL nethez PPPoE és user/pass kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27757) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Linksys E2000-es routerem és egy TP-Link WR841ND routerem.
Mindkettőn DD-WRT firmware van.
Repeater mode-ot szeretnék létrehozni, de nem tudom hogy melyik routeren mit kéne beállítani és melyik routert kéne beállítani úgy hogy az csak a wifi jelet továbbítsa.

Üdv, Csaba

(#27758) Gubek-Einste válasza Boci_83 (#27753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz cserén kívül nincs.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27759) Gubek-Einste válasza Nokedli92 (#27757) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A net a Linksys-be menje és a TP-Link legyen a repeater.
A Linksys-en használj inkább Tomato-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27760) Nokedli92 válasza Gubek-Einste (#27759) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Sokan mondják ezt a tomato firware-t miért ennyire jó?

Üdv, Csaba

(#27761) Gubek-Einste válasza Nokedli92 (#27760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyobb tudású és stabilabb mint a gyáriak.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27762) Nokedli92 válasza Gubek-Einste (#27761) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Értem! A tomato firmwaren mit állitsak be a repeater mode-hoz?
Meg persze a másik routeren amin a DD-WRT van.

Amúgy a tomato firmware-től nagyobb lesz a linksys hatótávja? Most szervízben van mert egy 2-órás torrentezés, és netezés után drasztikusan belassult az oldalak betöltése.

Üdv, Csaba

(#27763) Gubek-Einste válasza Nokedli92 (#27762) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Linksys-en nem kell semmit, a net kapcsolaton és wifi-n kivül, DD-WRT-t még nem állítottam be, majd jön valaki aki tudja, a DD-WRT oldalán biztosan van valamilyen leírás erről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27764) czgabi76


czgabi76
tag

erre valaki?
[link]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27765) Nokedli92 válasza Gubek-Einste (#27763) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Rendben! Köszönöm a segítséget! Majd ha megjön a gariból a linksys akkor neki állok.

Üdv, Csaba

(#27766) rostiron válasza Gubek-Einste (#27754) üzenetére


rostiron
őstag

Sziasztok.
Nem akarok beleavatkozni a dolgokba, de biztos hogy a panellal van a baj ? Igaz én csak egy 54 Nm -es panelba lakom, de a mostani és az előző routerom-mal is a lakás bármely pontján tökéletes a net. Igaz csak 20 megás de a laptopon is annyi bárhol van. ( most D-link DIR 600 az előző D-link DI-524 )

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27767) Gubek-Einste válasza rostiron (#27766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi esetében bármi lehet baj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27768) sharkshock válasza Gubek-Einste (#27743) üzenetére


sharkshock
csendes tag

"Vegyél a SMC helyett egy TP-Link 743ND-t"

Igazándiból ez a csöbörből-vödörbe tipikus esete.mindkét gyártó alsókategória,ráadásul n -150-es a 743nd. Akkor már minimális ráforditással tudsz venni egy Linksys E900 -at,ami már 300-as, és mégsem smc...

(#27769) LordX válasza Boci_83 (#27753) üzenetére


LordX
veterán

Gargoyle Router - ez gyakorlatilag egy OpenWRT, user-friendly felülettel, meg pár extrával.

(#27770) Gubek-Einste válasza sharkshock (#27768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszont nem tudja a kliens módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27771) TheTruth válasza Gubek-Einste (#27767) üzenetére


TheTruth
tag

Az a szerencsém, h holnap kapcsok kölcsönbe egy ilyet: WRT160NL. Majd megírom mik a tapasztalatok ezzel. Ha ez beválik, az általad javasolt routerek kb. egy szinten vannak/jobbak/rosszabbak mint ez? Mert akkor kb. ehhez hasonlót vennék. :)

(#27772) Gubek-Einste válasza TheTruth (#27771) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyjából egy kategória de drága a tudásához képest, ilyen áron jobbat is lehet kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27773) iancurtis válasza Gubek-Einste (#27754) üzenetére


iancurtis
csendes tag

hapedig nem ragaszkodsz a tplinkhez,esetleg megleshetnél valami erősebb márkát...pl belkin, vagy akár linksys E2500,nekem is ez van és ez dualbrandes. nyílván minnél erősebb a router ,annál kisebb probléma a fal:) amúgy nemcsak erősségben, hanem megbízhatóságban és kezelhetőségben is nagyon eltérnek eggyes gyártók!

(#27774) kovadika


kovadika
őstag

Hello
Ahhoz hogy egy routeren a netet kikapcsoljam, és csak a vezetékes maradjon, ahhoz gondolom nem elég az hogy csak leszedem az antennáját. Mit kell csinálni? firmware-jében kell valamit állítani, esetleg kikapcsolni? Mert próbáltam, de nem találtam olyan beállítást. egy asus rt-n10u-ról van szó

(#27775) StSanya válasza kovadika (#27774) üzenetére


StSanya
őstag

Mármint a Wireless-t akarod lekapcsolni? Igen, be kell lépni a menüjébe (alaphelyzetben: 192.168.1.1 admin admin), és az Advanced Setting -> Wireless-en belül keresd, szerintem a General-on belül lesz...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27776) tkalcsitsp


tkalcsitsp
csendes tag

sziasztok bocsi ha hülyeséget kérdezek :) de van egy nokia c3-00 és van rajta WLAN amit én nagyon nemtudom hogy mire is jó és hogy hogyan is müködik (annyit tudok csak talán hogy vezeték nélkülihálozat? ) akinek van kedve az léci segitsen. köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#27777) StSanya válasza tkalcsitsp (#27776) üzenetére


StSanya
őstag

Így van, a WLAN vagy wireless (lan) vagy Wi-Fi, a vezetéknélküli (mikrohullámos) hálózati kommunikációt jelöli.

Ha bekapcsolod, tudsz kapcsolódni ilyen hálózatokhoz, routerekhez, rajta keresztül internetezni, s nem az esetleges mobilinterneten keresztül.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27778) ::Trunks:: válasza mezis (#27720) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Szia, nem!
Most jutottam el addig,hogy kezdjek valamit.
Nagyon sokszor elolvastam az írásod, de vagy Te gépeltél félre ,vagy még mindig nem értem.

Inkább beprintelem a képeket a routerekről :)

A Zyxel a modem, egyben wifi router, azt kéne átvarázsolni ,hogy a NETGEAR ossza szét a wifi jelet. Ennyi lenne.

[Netgear]
[Zyxel]
[Zyxel 2]

Akár átszerkesztheted a képet, hogy mit hova kéne írni!

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27779) mezis válasza ::Trunks:: (#27778) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A Netgear LAN IP címe ütközik ! Írd át 192.168.1.2 re !

Ha ezek után még nincs internet elérés, Zyxel-en kísérletezz a
Network > LAN > DHCP server oldalon DNS-ek megadásával ( Pl.:Primary:192.168.1.1, Secondary: 8.8.8.8). (Ilyennel még nem találkoztam ezért csak tipp.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27780) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

(#27781) mezis válasza Kunsztler (#27780) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen az adatlapja szerint ez nem 2,4 GHz-es, hanem 5 GHz-es frekvencia tartományon működő router.

Miért pont ezt szeretnéd megvenni ? (Nem találsz semmi mást ? :Y )

mezis

(#27782) Kunsztler válasza mezis (#27781) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Nem találok semmi mást
tudnál segíteni :) ?

Nexus 5

(#27783) Claude Leon válasza Kunsztler (#27782) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Csak megfelelő helyen keresd.

(#27784) Kunsztler válasza Claude Leon (#27783) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Na de ez a routerem 300Mbps Wireless N Router
TL-WR841ND

Jónak kellene lenni nem de?

Nexus 5

(#27785) ::Trunks:: válasza mezis (#27779) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Köszi, átállítottam. Egyenlőre működik ,remélem ez így is marad! Bár mikor összekötöttem eddig is ,állítás nélkül is ment egy ideig. Az ,hogy lehet?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27786) mezis válasza ::Trunks:: (#27785) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki: cseréld le a házszámodat ugyanarra, mint a szomszédodé. Aztán figyeld, hogy melyik küldemény (látogató, rokon, ismerős,...) hová talál be. :DDD

DNS-t is kellett írnod ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27787) ::Trunks:: válasza mezis (#27786) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Nem ,csak a netgear ip,jét bántottam.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27788) TheTruth válasza Gubek-Einste (#27772) üzenetére


TheTruth
tag

Tapasztalatok srácok, eddig: Alapbeállításokkal, NG-Mixed a panelban, most 16/16ot úgy néz ki stabilan hoz (kopp kopp). Úgy hogy fogadó is N-es meg a router is. WRT160NL. Most ez már jobb mint az eddigi botrányos értékek, tehát két megával egész elvagyok. De szerintem ebből inkább kábel lesz, sok a fal :/

(#27789) #51242752


#51242752
törölt tag

Az alábbi problémához szeretnék segítséget kérni.
Alsó szinten van a Dlink524 routerem rákötve LAN kábellel egy számítógép és egy TV. A födémen gyengén megy át a WIFI jele az emeletre.
LAN kábelen rá tudok kötni egy másik routert az emeleten, ami fönt szórja nekem a wifit? Direktbe LAN kábellel más eszközt is ráköthetek? Ha igen milyet vegyek és mit kell tennem vele?

Fontos, hogy egy hálózat legyen, mert aTVm DLNA megosztással működik és ott ez alapfeltétel a leírása szerint.

Az egyik boltban valami elektromos hálózatra telepített adó-vevőt akartak rám sózni 16ezerért.
Megoldható kell ez legyen egyszerűbben azt gondolom.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#27790) LordX válasza #51242752 (#27789) üzenetére


LordX
veterán

Vegyél egy wifi routert, ami képes AP módra is. (A routerek kb. 90%-a ilyen.)

(#27791) mezis válasza #51242752 (#27789) üzenetére


mezis
nagyúr

LAN -UTP kábel - LAN : szinte minden összeköthető. Bármelyik WiFi ruoter megfelel, ha nincs túlzott igényed a WiFi- s kapcsolat sebességét illetően. 2.4 GHz csak, vagy kell az 5 GHz-es sáv is? Lesz az emeleten USB-n csatlakozó eszköz (routerhez) -printer, HDD,...?

mezis

(#27792) #51242752 válasza mezis (#27791) üzenetére


#51242752
törölt tag

A számítógépre van kötve a nyomtató. Az 5Ghz mire gyorsabb de drágább? sajnos nem vagyok túlképzett a témából.
Az hogy a számítógép a második routerhez csatlakozik vagy az elsőhöz tökmindegy?
A jelenlegi router be van állítva, ha ráteszem az újat a lentin ki kell kapcsolnom a wirelesst a felsőn meg be?
Köszi!

(#27793) Gubek-Einste válasza #51242752 (#27792) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 5 Ghz-es sávban kevesebb eszköz működik így kevesebb is zavaró hálózati befolyás. Többnyire a gyártók felső-közép és felső kategóriás eszközei támogatják ezt de az elmúlt időben a TP-Link jelentkezett néhány kedvezőbb árú termékkel.
Mindegy melyik router-re csatlakozik az eszköz ha a második router Ap módban van.
Attól függ mennyire gyenge a jele az elsőnek a második helyén, ha gyenge akkor nem kell kikapcsolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27794) kali válasza sharkshock (#27768) üzenetére


kali
legenda

egyáltalán nincs igazad, a tl-wr743nd jóval erősebb hardverű, és stabilabb is, mint az smc router!
ellenben leírnád az e900 hardveres kiépítését? proci, memória, milyen dBi értékű antenna...stb? bár ahogy érszevettem, ez a része már kevésbé megy...
leírjam mellé a tl-wr743nd pontos hardverét?
tudom, hogy még nem únod - illetve "únjátok", hiszen több regisztrációval is megy ez az erőltetett linksys reklám -, de lassan vége lesz a mókának! :(((

iancurtis; olyannak írtad, aki álmában is többet tud a routerekről, ellenben veled, aki csak a linksys reklámozáés miatt vagy(tok) itt!
leírnád, hogy milyen dBi értékű antennák vannak az e2500 típusú routeredben, hogy viszonyítani lehessen? :U mert a linksys sem az a cég, aki meghazudtolja a fizika és a matematika törvényeit!
elég lesz már a linksy erőltetett reklámozásából!
említetted a belkin gyártót - persze csak terelésből -, tőlük tudnál említeni egy ajánlott típust?

[ Szerkesztve ]

(#27795) Balage79


Balage79
csendes tag

Hi.
Valaki tud megoldást? Vettem egy TP-link WDN 4800 kártyát, de össze vissza ugrál a sebessége, max 3,3 mega volt, min pedig 50k, felfelé másolok helyi hálózaton max 1-2 mega volt csak. Itthoni lenovo G580 laptop 4-5 megával szed le helyi hálózatról. Router egy Cisco EPC 3925. Gyári drivert tettem fel mert win 7 nem ismerte fel.

(#27796) kali válasza Balage79 (#27795) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltatós eszköz 20 vagy 40 megahertz beállításon működik?
próbáld ki a szórást más/minden csatornán!

(#27797) Balage79 válasza kali (#27796) üzenetére


Balage79
csendes tag

20-on volt, most 40-re raktam, próbálgatom csatornákat.

(#27798) mezis válasza #51242752 (#27792) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi-s PC-dre telepítsd az InSSIDer-t ( Balage79-nek is szól !) és nézd meg vele, mennyien, milyen frekvenciákon, mekkora térerővel nyomulnak a szomszédok.

Maradhat mindkét WiFi, a legegyszerűbb, ha egymástól (és a szomszédoktól) távolabbi frekvenciákon működnek (password lehet azonos).

A printert így is használhatja a többi PC is, csak ha gyakori a használat, akkor érdemes routerre kötni közvetlenül.

Lehet, hogy a jelenlegi WiFi-s eszközeid mindegyike a 2.4 GHz-es sávban működik.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27799) Balage79 válasza mezis (#27798) üzenetére


Balage79
csendes tag

egy másik router ami 11 channel volt mint nekem, most sajátot átállítottam 1-re és wide channel 40Mhz

(#27800) Balage79 válasza Balage79 (#27799) üzenetére


Balage79
csendes tag

hát ez vicc
ma speedtesten volt 25Mbit sebességem, most meg csak max 2 Mbit van és az is ugrál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.