Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) jpisti válasza Gubek-Einste (#28748) üzenetére


jpisti
senior tag

Nem drasztikus... végül is azért kérdeztem. ;-)
...de a DLNA most is simán megy a WiFi-n keresztül, csak a laptopra van dugva az USB-s HDD... (igaz, nem HD vagy FullHD tartalmaim vannak, csak DiviX filmjeim, kb.: 1,4GB/film és avi, a felbontást nem tudom... kb DVD minőség...)
És a nyomtatót hogyan gondolod a WRT-ről Tomato-val? Most is Tomato van rajta, de nincs USB por... vagy úgy gondolod, hogy egy vezetékes nyomtatószerver menjen a WRT-re?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#28752) Gubek-Einste válasza jpisti (#28751) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor talán a wifi-s videó lejátszással nem lesz gond.
Úgy gondoltam, hogy a Linksys menne kliens módba és arra a vezetékes nyomtató szerver.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28753) jpisti válasza Gubek-Einste (#28752) üzenetére


jpisti
senior tag

Akkor milyen routert javasolsz?
(a nyomtató így eszembe sem jutott, de van benne ráció, remélem a NAS nem lesz túl hangos a nappaliban...)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#28754) Gubek-Einste válasza jpisti (#28753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokan tartják a NAS/Home Server a nappaliba így szerintem nem lesz hangos, nem kell neki annyira nagy hűtés.
A korábban javasolt TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10x/N12x, Linksys E900/E1x00, ha mindenképpen külső antennásat szeretnél akkor a Linksys-ek ugrottak, a többi mind külső antennás. Az áruk nagykából 10k vagy az alatti. Drágábban már gigabites portokkal szereltek vannak.
Én személy szerint a TP-Link 842ND és Asus N10U között választanék mivel mind kettő USB-s, még jó jöhet és van rájuk OpenWRT vagy Tomato. Igaz az Asus csak 150-es Lite N-es de a G-s router után már ez is sokat jelent.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28755) jpisti válasza Gubek-Einste (#28754) üzenetére


jpisti
senior tag

:R :R

(a NAS hangja onnan jött, hogy az e-digitalon írták, hogy tud hangos lenni... majd meglátjuk)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#28756) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Samsung Rv510 laptopom szeret az idegeimre menni, a helyzet a következő:
A Zegyetemen bekapcsolom a gépet, látja a Wifit, csatlakozik a routerhez, jelerősség maximumom. Idáig remek.
Böngészőben egy weboldal megnyitására egy tanúsítvány elfogadásáról kéne hogy értesítsem szeretett (?!) kis gépem. Ámbár ezt nem teszi meg, orcámba hazudja hogy nincs kapcsolat. :F
-Másik eszközzel nincs gondom.
-Legújabb drivert raktam fel.
-Otthoni Wifi hálózattal jóban vannak
-Proxy nincs.
-Összes bővítmény, tűzfal, vírusirtó letiltva.
-2 hónapja még csak-csak előhozta a tanúsítványt.

Tessék mán' valami okosat mondani! Köszönöm! (ha lehet első körben nem raknám újra a wint.)

ps.:Régebben sleepelés után felkeltve az otthoni wifire visszaakadt, ma már erre nem hajlandó, csak ha újraindítom a rendszert. Ilyenkor azt írja hogy csatlakozva vagyok a routerhez, maximális jelerősség, viszont internet kapcsolat nincs. mé'? :F (kivéve ha nem tart a sleep pár percnél tovább)

Thank you so macska!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28757) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem, ha egy router ami adsl-t oszt meg kapcsolódik szintén egy routerhez ami kliens routerként működik, van értelme ott is a kliens router tűzfalának bekapcsolva lennie, hiszen az első routerben aktív a tűzfal.?

Előre is köszi a válaszokat!

(#28758) Zewa válasza Zewa (#28756) üzenetére


Zewa
senior tag

Ma eszembe jutott hát kipróbáltam; Csökkentett módban remekül összebarátkozik a nettel, első oldalbetöltésre beadja a tanúsítványt és hasít a Zinternyet. :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28759) siwok1 válasza Zewa (#28758) üzenetére


siwok1
tag

Ebben az esetben system reinstall...

(#28760) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Nem tudom passzol-e ide a nyűgöm, ha mégsem, akkor kérlek javítsatok ki.

Van egy TL-WR741N routerem és egy TL-WN722N adapterem hozzá.
A helyzet az, hogy 3 emelet vasalt betont kellene áthidalni 2x40cm-es téglafallal fejelve...
A távolsággal nincs baj, mert a ház előtt még messzebbről is 3x olyan erős jelem van, mint a beton árnyékában. A router is a ház szélénél van (csak ugye belül) és az adapter is a szélén van ugyanazon oldalon, csak ugye lent és kicsit átlósan.
Viszont a szóban forgó helyiségbn csak nagyon gyenge szakadozó jelem van, még ha az ablakba is teszem ki az adaptert (vaskeretes vasrácsos, dróthálós ablak, perfect!).

Tudnátok valami tanáccsal ellátni? A routert kezdjem el piszkálni, vagy az adaptert? És mit lehet kezdeni velük? :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#28761) Gubek-Einste válasza gordonfreemN (#28760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon sok az a három emelet vasalt beton. A legjobb lenne középre betenni egy Repeater-t/Range Extender-t és ezzel erősíteni a jelet, más megoldás nem nagyon van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28762) Fecogame válasza gordonfreemN (#28760) üzenetére


Fecogame
veterán

Próbáld ki azt, hogy az antennákat nem függőlegesen, hanem vízszintes helyzetbe állítod. Nem biztos, hogy működni fog, de egy próbát megér :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28763) adam_


adam_
senior tag

Van egy wifi router, amit az Invitel kötött be ma, az előzőt elvitte, mert rendszeresen újraindította magát, és már nem bírta a strapát. Kicserélték ma egy újra, de láthatóan olcsó kategóriásra szintén.

Az a probléma, hogy ez a Wifi router az alsó szintet tökéletesen kiszolgálja, ott rendesen lehet wifin netezni, viszont a felső szinteken, abból is az egyik szobába nagyon kritikus a helyzet. Szakadozó internetkapcsolat, gyenge jelerősség, bűvészkedni kell a laptoppal, hogy legyen normális jel. Ezt már korábban is csinálta, az előző routerrel.

Kérdezném, hogy az emelet közötti falak árnyékolhatják le úgy a wifi jelet, hogy fent már nem lehet rendesen, folyamatosan netezni, vagy egyszerűen a router gyenge, és nem tudja fellőni a jelet (kb 3méteres szintkülönbség, és 50cm-es a fal a két emelet között).

Nagyobb teljesítményű router kell (ha igen, pontosan milyen kritériumokkal, ami ezt megoldaná?), vagy egy nagyobb teljesítményű router sem tudná megoldani azt, hogy feladja a jelet, és normálisan lehessen netezni a felső szinten is?

Bár még egy olyan alternatíva van, lehetséges nálunk, hogy ahol az áram jön, onnan jönne az internet is, speciális átalakítóval, ami egyik helyen a routernél megy bele a konnektorba, és abba maga az utp, a másik helyen pedig szintén a konnektorba van egy egység, amiből szintén kábellel oda lehet vezetni a géphez.
Mert kábellel ugye még stabilabban, gyorsabban jönne az amúgy se túl gyors 5MBos net, mintha wifin jönne mind a két géphez a házban.

Melyik lenne esetleg olcsóbb megoldás, mit gondoltok a helyzetről?

Előre is köszönöm az információkat!

[ Szerkesztve ]

(#28764) kali válasza adam_ (#28763) üzenetére


kali
legenda

sokat segítene a jelenleg használt eszköz típusa, mint viszonyítási alap?!?!

(#28765) adam_ válasza kali (#28764) üzenetére


adam_
senior tag

ZyXEL P-660HN-T3A

(#28766) mezis válasza adam_ (#28763) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha leszerelhető a jelenlegi WiFi antennája, max 3m.es kábellel próbálkozhatsz kedvezőbb helyzetet keresni az antennának.

Veszel egy WiFi routert, amit UTP vezetékkel kötsz a jelenlegihez, és ez lesz valamelyik felsőbb szinten.

Szomszédok ? (InSSIDer)

mezis

(#28767) Gubek-Einste válasza adam_ (#28763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkettő eshetőség igaz lehet, a legegyszerűbb megoldás egy router/AP beszerzése lehet amit kétféle képen lehetne beüzemelni:
1; Repeater/Range Extender, kevés eszköz képes rá alapból de 3rd party firmware-rel sok tud így működni, ekkor a felső szintre feltenni oda ahol még jó a jel és ez majd felerősíti.
2/a; AP/Switch módba, ekkor a router funkció le van tiltva és csak egyszerű AP/Switch-ként működik az eszköz LAN kábellel összekötve a szolgáltatóival, elhelyezhető lent is a meglévő eszköz mellett is vagy fent is.
2/b; Ha a szolgáltató eszközön be lehet állítani, hogy nem működjön router-ként akkor egy sima külső antennás router-t utána kötni és azt használni. Kevés szolgáltatói eszköz van amiben van ilyen lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28768) adam_ válasza mezis (#28766) üzenetére


adam_
senior tag

Ennek nincs is antennája. :U

Annyira nem értek a témához, akkor lényegében, egy új wifi router is megoldaná a jelenlegi helyén, ami nagyobb teljesítémnyű? Konkrét márkák, árak, mit ajánlotok? :U

[ Szerkesztve ]

(#28769) mezis válasza adam_ (#28768) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs nagyobb teljesítményű. Legálisan. Meg nem az a módszer, hogy 2.4 GHz-es mikrohullámmal sütögetjük a családot ropogósra. :DDD

UTP kábellel kell elvinni az internetet az épület felsőbb szintjére és ott elhelyezni egy WiFi routert. (Esetleg UTP elhagyható a repeater üzemmóddal.)

mezis

(#28770) adam_ válasza mezis (#28769) üzenetére


adam_
senior tag

És egy ilyen megoldás [link]? A routernél be, és a kritikus szobában szinten be egy konnektorba, és utpvel bekötni a gépre? A másik szobába pedig menne ugyanúgy wifiről a másik gépen.

(#28771) mezis válasza adam_ (#28770) üzenetére


mezis
nagyúr

Baromi drága, csak azonos fázison működtethető és teljesen szerencse dolga, hogy az ígért sebességnek hanyadrésze lesz a gyakorlatban.

mezis

(#28772) adam_ válasza mezis (#28769) üzenetére


adam_
senior tag

Mi ez a repeater? Az általam írt router ezt tudja? :U Nem szeretnék utpvel gányolni az épületben... :(, mert akkor ennyi erővel a felső szintig is a gépig hozhatnám utpvel a netet.

[ Szerkesztve ]

(#28773) mezis válasza adam_ (#28772) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem a meglévőnek, hanem a megvásárlandónak kell a repeater üzemmód.

mezis

(#28774) adam_ válasza mezis (#28773) üzenetére


adam_
senior tag

És legolcsóbban hogyan lehetne ezt kihozni, melyik az a router ami tudja ezt?

(#28775) bacus válasza adam_ (#28772) üzenetére


bacus
őstag

És micsoda minőségi különbség lenne !

Én csak csodálkozom, hogy mennyire ördögtől valónak tartja mindenki, hogy a lakás túlsó végére, vagy az épület másik emeleteire vezetéken kell odavinni a jelet, főleg, hogy a falon kívül is lehet vinni a kábel, szinte légvonalban..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28776) gordonfreemN válasza Gubek-Einste (#28761) üzenetére


gordonfreemN
addikt

És ha az antennát a routerről kivinném az erkélyre, hogy jobb legyen a rálátás?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#28777) adam_


adam_
senior tag

ZyXEL P-660HN-T3A a típusú routerbe milyen ip címmel tudnék belépni?

Sajnos próbálkoztam már az users manuelben található belépő címmel is,de azzal sem tudtam belépni, mit javasoltok?

Csak mert ebből a cikkből kiindulva [link] egyes esetekben a router beállításaival is lehet növelni a jelerősséget.

(#28778) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna hogy egy tp-link wn620g-adapter telepítése során mikor eljut odáig, hogy felrakja a drivert xp alá lefagy a gép erre tudtok valami magyarázatot adni?
Valami nem friss az xp-n vagy meg kellene frissíteni? :F
Az istenért se bírok rájönni mi lehet a megoldás. :(

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28779) mezis válasza adam_ (#28777) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen IP címmel próbálkoztál ?

Végigfutottam a manualt. Nem láttam lehetőséget a WiFi jel növelésére. Amelyik eszközön ezt lehet állítani, az alapbeállítás vagy a maximumon van, vagy automatikuson.

Ha beépített antennája van, kísérletezhetsz az "élére" állítással. Láttam már olyat, ahol ilyen gyári javaslat volt olyan esetre, amikor nagyobb fémfelület volt a WiFi router alatt.

mezis

(#28780) adam_ válasza mezis (#28779) üzenetére


adam_
senior tag

192.168.1.1
192.168.1.2
192.168.0.2
Egyikkel sem volt jó, de akkor hagyom is, ha nincs különösebb beállítás erre vonatkozóan a menüjében.

Alapból így áll:

Erre gondoltál?

A másik, hogy most a másik gép már nem megy a felső szinten, és most meglepően jó a jelerősség is.. bár a másik gép csak simán ment eddig is, nem volt semmilyen baj az előző "régebbi" routernél, ha két gép is ment egy wifiről.. Bár speedtest így is csak 2.5 mbot mér, az 5 helyett. A másik gépen simán mérte a 5 mbot is. :U

[ Szerkesztve ]

(#28781) Gubek-Einste válasza gordonfreemN (#28776) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán működne de akkor oda kültéri antenna kellene és még az egész környék is be lenne szórva a wifi-ddel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28782) bigdady válasza adam_ (#28780) üzenetére


bigdady
nagyúr

0.1-et próbáld. Nincs ráírva hátul?

(#28783) bigdady


bigdady
nagyúr

van itthon egy netbook és egy pc, beállítva otthoni hálózatként wifin keresztül.
Van hogy teamviewer-rel irányítom laptopról a pc-t. Ez most interneten keresztül megy szerintetek vagy hálózaton? Hogy mehetne a hálózaton és ne interneten?
Lassúnak találom, pedig n-es a router és az adapter és laptop is.
szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#28784) Fecogame válasza bigdady (#28783) üzenetére


Fecogame
veterán

Húzd ki a netet és próbáld ki ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28785) bigdady válasza Fecogame (#28784) üzenetére


bigdady
nagyúr

az lesz, kicsit félek :DDD

(#28786) anonymus89 válasza anonymus89 (#28778) üzenetére


anonymus89
addikt

Mit tudnátok javasolni, van ötlete valakinek?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28787) MtHq válasza anonymus89 (#28786) üzenetére


MtHq
tag

Telepítővel telepítetted vagy eszközkezelőből a drivert? Hol fagy le pontosan, mit látsz?

(#28788) bacus válasza bigdady (#28783) üzenetére


bacus
őstag

ha teamviewer irányítod, akkor net nélkül nem fog menni.

A TV úgy működik, hogy amit elinditasz mindkét gépen az kliens program, ami becsatlakozik az ő szerverükre, amikor két gép között kapcsolat létesül, akkor az náluk, a TV szerverén keresztül valósul meg.

Helyik hálózatanon használj remote desktopot. (már ha van, nem is tudom hirtelen, hogy win 7 home-ba van ilyen?) Ha ez sem megoldható, használhatsz vnc-t.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28789) Zewa válasza siwok1 (#28759) üzenetére


Zewa
senior tag

:O Köszi, meglesz!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28790) mezis válasza adam_ (#28780) üzenetére


mezis
nagyúr

Volt ott még 192.168.x.254 is....

mezis

(#28791) anonymus89 válasza MtHq (#28787) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha eszközkezelőből ha telepítővel mindig a tanúsítvány engedélyezése után fagy ki a rendszer egyszerűen hallom, hogy nem dolgozik a winyó. :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28792) bigdady válasza bacus (#28788) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mindkét gép win7. Egyik home prémium másik ultimate. Főleg hp-ről iranyitom az ultimatet. Ez vmi beépített program amúgy?
Ill a vnc akkor nem netes?

[ Szerkesztve ]

(#28793) gordonfreemN válasza Gubek-Einste (#28781) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az nem gond (szórás :) )

És mi a különbség a kültéri meg a beltéri között? Ha a beltérit beteszem egy dobozba tömszelencével?
(3méter kábellel már meg tudnám oldani)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#28794) LordX válasza bacus (#28788) üzenetére


LordX
veterán

Home Premiumban van, a másikban nincs..

(#28795) mezis válasza gordonfreemN (#28793) üzenetére


mezis
nagyúr

A klimatizálás. Nézd meg az üzemi hőmérséklet tartományt.

mezis

(#28796) gordonfreemN válasza mezis (#28795) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing

Ebbe még szerintem simán belefér. De most találtam valami érdekesebbet:[link]
Ennek vannak villamos veszélyei? Egy villámcsapásnál gondolom a gépnek sanyi...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#28797) bacus válasza bigdady (#28792) üzenetére


bacus
őstag

magyarul a remote desktop, az a távoli asztal.

Az ultimate verzióban van, és itt megerősitették, hogy a home premiumban is kell legyen. Ez beépitett, nem 3rd party.

ez is és vnc is közvetlen kapcsolatot használ, azaz ha belső hálózaton van, akkor nem kell net. Nyilván ha nem egy hálózaton vannak, akkor kellhet, de nem kell egyikhez sem 3. fél szervere.

TeamViewer leállitja a szervereit, többet nem ér el senki senkit, ilyen az Radmin is, meg már láttam számtalan ilyet. (sőt írtam ilyet sajátot, ahol az én szerverembe kapcsolódnak be az én felhasználóim és úgy látom a gépeiket) Ezen programok előnye, hogy a kliens megy kifele, nyitja az upnp-vel a portokat, a felhasználó elinditja, működik. Hátrány, hogy lényegesen lassabb lehet, lásd a te eseted..

Az rdc (remote desktop vagy távoli asztal), kis sávszélességet igényel, az egyik legjobb. Elvileg titkositott :), sőt win7-nél még külön engedélyezni kell, hogy régebbi (gyengébb titkositással rendelkező) rdc kliens is kapcsolódhasson. A 3389-es portot használja.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28798) bigdady válasza bacus (#28797) üzenetére


bigdady
nagyúr

ja hogy távoli asztal :DD

Ki is próbáltam, de hiába írom be a hálózati nevét nem kapcsolódik pedig engedélyezve van a távoli segítségkérés :F

(#28799) bigdady válasza bigdady (#28798) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na megy, de azt írja lejárt a jelszó, pedig nincs is jelszó megadva a másik gépen és csak egy felhasználó van :U

[ Szerkesztve ]

(#28800) bacus válasza bigdady (#28799) üzenetére


bacus
őstag

jelszó nélkül ez nem fog menni.

Valaki majd ha egyszer jókedvében lesz, fejtse ki, hogy miért jó jelszó nélkül? Mindenki teljesen egyedül, magányosan él/használja a gépét? Nem értem. A gyerekeimnek is mindig saját profiljuk volt, van és lesz is. Jelszót megadni 1 mp, ez nem lehet ok.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.