Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) kali válasza Benhill (#27650) üzenetére


kali
legenda

a mobiltelefonoknak nagyon apró kis antennája van, így a környezeti tényezők minimális változása is erősen befolyásolhatja a kapcsolatot!
szerintem, ne szenvedj adott kábelezéssel!

(#27652) szabifotos válasza Benhill (#27650) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ez a jelenlegi routered már eleve kevés a 25 megás nethez. Max. térerőnél sem feltétlen viszi át teljesen. A "G" szabvány gyakorlati max. átvitele 20Mbps. Ezért csökken olyan gyorsan a sebesség a routertől távolodva. Ekkora sebességhez már Lite-N (150Mbps) wifi szabványú router ideális.

Nem érdemes az ilyesmit gányolni. Nem érsz el vele sok mindent. A hosszabbító egyébként is sok veszteséget okozhat. Csak akkor használd ha nagyon muszáj. Veszel egy 150-es wifi routert és ha azzal is kevés a jel (falak vastagságától, zavaró eszközök mennyiségétől stb. függ) akkor sajna venned kell még egy AP-t, amit UTP kábellel kell elvezetned oda ahol már érezhetően gyengül a jel.
De én először csak egy új routert vennék a helyedben, mert úgy sem látod előre, hogy azzal milyen lesz.

(#27653) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#27654) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

D-Link DIR-600 routerre szeretnék négy eszközt csatlakoztatni, kettőt kábelen, kettőt wifin. Mindegyiket szeretném egy előre meghatározott IP-címmel csatlakoztatni. Segítenétek a beállításban?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#27655) Gubek-Einste válasza akipapi (#27654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MAC cím alapján kellene az eszközökhöz rendelni az IP címeket, ITT van a UM 40. oldalán van ami neked kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27656) akipapi válasza Gubek-Einste (#27655) üzenetére


akipapi
tag

Köszönöm.

(#27657) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem, most vettem új konfigot, de valami nem oké vele, vagy én nem tudok valamiről. (ASUS P8H77-V) Jómagam rendszergazdaként dolgozom, de ilyet még nem láttam/hallottam, és a magyarázatát sem tudom. Hiba a következő: adott az itthoni hálózat digi nettel Linksys E2000 routerrel, asztali gépekkel, illetve laptopokkal. Gépcseréig semmi gond nem volt, viszont ez az új konfig olyat csinál, amire nem tudok mit szólni. Történetesen az történik, hogy ha leállítom a gépemet, amiben ez az ASUS lap van, akkor kb fél-1 perc késleltetéssel a router lebontja a netkapcsolatot, és blokkolja a forgalmat a lan portjain, csak wifi-n keresztül lehet elérni vagy pingelni a routert. Wifiről rá tudok lépni a routerre, és látom, hogy a DSL kapcsolat bontva van. De most figyeljetek! Ha visszakapcsolom a gépet, akkor szintén fél-1 perc késleltetéssel minden visszaáll a normál kerékvágásba, de nyilván új ip-t kapok a szolgáltatótól.
Én először nem akartam elhinni, hogy a gép miatt van, azt hittem véletlen egybeesés, DE NEM! Ki lett tesztelve, tényleg a gép leállítása/elindítása okozza, csak a magyarázatát nem értem!! Hibernálásnál is csinálja, viszont ha letiltom a hálókártyát, az nem hozza elő a hibát, akkor már gond nélkül le lehet állítani, nem kavar be.

Jelentkezzen, aki látott már ilyet, mert én már a plafonon vagyok tőle! :( Ötletem sincs mi okozhatja, mit csinálhatnék vele...

Kaptam rá egy ilyen választ (innen kell olvasni: na a net ez is előfordult...), de eskü nem értem mit akar mondani a srác, külön VLAN-ra gondolt, vagy mi?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#27658) BoneDragon válasza BoneDragon (#27653) üzenetére


BoneDragon
veterán

Meg is vettem 740N-es routert. Admin felületen kellett ügyködni, mert a telepítő cd-vel soha nem találta a netet, de sikeresen megoldottam. Tökéletesen működik. :K

(#27659) mezis válasza A_ScHuLcZ (#27657) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A BIOS-ban az Ethernet vezérlőnél van lehetőség WOL-ra (Wake On LAN) illetve letiltására ?

Op. rendszerben az Ethernet sebességét próbáltad fix-re állítani ?

mezis

(#27660) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van egy WR340GD router havernál. Elment a net, és azóta nem ad netet a router se. Hazahoztam, rádugtam a mienkre és itt meg egyből adott netet.

Visszavittem hozzá, megint nem adott.

Kicseréltük a kábelt,modemet is újraindítottuk és nem ad netet, DE viszont a W7 meg jelzi, hogy van. Ilyenkor mi lehet a gond?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27661) colin81


colin81
tag

Sziasztok! a wifire csatlakozik itthon 4-5 teló így eléggé fogják a netet szeretném korlátozni a sebességet. A router egy TP-LINK WR-340 gd hol és mit kell állítani?

(#27662) cellpeti válasza colin81 (#27661) üzenetére


cellpeti
veterán

de csak ezeknek az eszközöknek a sebességét, igaz?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27663) colin81 válasza cellpeti (#27662) üzenetére


colin81
tag

igen csak a telók sebességét+ 1 telót letiltani

[ Szerkesztve ]

(#27664) kali válasza cellpeti (#27660) üzenetére


kali
legenda

milyen modem van a router előtt?
bizonyos d-link router esetén problémázik a tp-link router, ha elöregszik a modem!

colin81; normális bandwidth control csak a 700-as szériától adott!

[ Szerkesztve ]

(#27665) cellpeti válasza colin81 (#27663) üzenetére


cellpeti
veterán

letiltani le tudod, MAC cím alapján. A többivel meg megelőztek. Motorola kábelmodem van előtte. DE most mondta haver, hogy valszeg lehalt a modem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27666) colin81 válasza cellpeti (#27665) üzenetére


colin81
tag

és Mac alapján hogy hol kell beállítani?

(#27667) cellpeti válasza colin81 (#27666) üzenetére


cellpeti
veterán

Basic Setting - Wireless - MAC filtering ott ENABLED, majd "Add new" és ott beírod a MAC címét és Deny-re állítod.

A MAC címeket pedig Wireless Staticban találod meg

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27668) colin81 válasza cellpeti (#27667) üzenetére


colin81
tag

nagyon köszi

(#27669) cellpeti


cellpeti
veterán

milyen routereket kell, hogy vegyek, ha egy routerből sugárzott wifit be akarok fogni egy másik helyen?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27670) kali válasza cellpeti (#27669) üzenetére


kali
legenda

olyat érdemes, ami tudja az ap/client módot, például; link

(#27671) kovadika


kovadika
őstag

Hello
most vettem egy asus rt-n10u routert, beüzemeltem, és anyni kérdésem lenne, hogy mit és hogyan kell beállítani rajta, hogy a lehető legjobb legyen? Olvastam hogy valamit be kell állítani, hogy optimalizálva legyen. 20mb/s-es upc-s netem van.
Továbbá lenne egy oylan kérdésem, hogy ezt a WPS-t ki kell e kapcsolni, és ha igen, akkor hogyan, mert a routeren ég a kis lámpa a wps felarat felett.

(#27672) cellpeti válasza kali (#27670) üzenetére


cellpeti
veterán

viele dank!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27673) nemcso válasza kovadika (#27671) üzenetére


nemcso
senior tag

WPS = Wifi Protected Setup
Ekkor egy 8 számjegyű PIN kód megadásával tudsz a routered által megosztott wifihez kapcsolódni.
Ez a kód általában a routerre is fel van ragasztva. (Ezt meg is lehet változtatni a router admin felületén)

A WPS gyengesége
Nálam ez ki van kapcsolva, WPA2 + MAC filter -rel oldom meg a hozzáférést.

Én a TP-LINK routeremnél az admin webes felületén állítottam be a fentieket LAN kábel segítségével.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#27674) kopidoo válasza And (#14656) üzenetére


kopidoo
senior tag

Sziasztok!
Teherautóba szeretnék egy USB stick + combos antenna (10+dBi) kombót a benzinkutas wifik vételére.
Tudnátok ajánlani valamit?

(#27675) mezis válasza kopidoo (#27674) üzenetére


mezis
nagyúr

BUÉK !

Ezt mostanában (mínusz 1-2év) kérdezte már itt valaki és akkor voltak javaslatok, tapasztalatok. Ha nem kapnál választ keresgélj visszafelé !

mezis

(#27676) Tenager18


Tenager18
senior tag

Sziasztok!

Birtokomban van egy TP-Link TL-WN722N usb-s wifi adapter,amire erősebb antennát szeretnék vásárolni! A jelenlegi antenna,az oldal szerint 4dBi-s. Találtam most egy viszonylag olcsó erős antennát,ami 5dBi-s. Ez lenne az. Kérdésem az lenne,hogy ez mennyivel erősebb mint az én antennám? Ahogy néztem,1dBi a különbség a két antenna között....sajnos nem agyon értek hozzá,ezért nálam okosabbak véleményére vagyok kíváncsi.

BUÉK

(#27677) kali válasza Tenager18 (#27676) üzenetére


kali
legenda

általában nem szokott látványosan sokat nyomni a latban, hogy 4 dBi -> 5 dBi csere történik, és bár a linkelt asus antennát nem használtam a gyakorlatban, de arra tippelek, hogy nem rossz típus, tehát akár érezhető is lehet a különbözet!
nem tudom, hogy mennyiért vennéd, de egy ilyen 8 dBi értékű antenna elég olcsó; link - akár némi kábellel megtoldva, hogy ne terhelje a modultaz antenna súlya!

[ Szerkesztve ]

(#27678) nemdan válasza Tenager18 (#27676) üzenetére


nemdan
senior tag

Én a 722N-re rátettem a 7200ND elvileg 5dBi-s antennáját és teljesen ugyanazt az értéket kaptam vele. Ugyanez fordítva is igaz. Szóval semmi változás nem lesz. :N

Boldog Másnapos Évet Mindenkinek amúgy! ;]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27679) Tenager18


Tenager18
senior tag

Köszönöm a válaszokat. 3500forintért árulja itt valaki,de akkor inkább keresek valami nagyobbat :K

Szerk.: Egy ilyen 8dBitől már jelentősebb javulás várható?

[ Szerkesztve ]

(#27680) kali válasza Tenager18 (#27679) üzenetére


kali
legenda

igen, azért a 4 dBi -> 8 dBi már látványosabb különbség, pláne, ha az ellenoldal is úgy akarja!

(#27681) Tenager18 válasza kali (#27680) üzenetére


Tenager18
senior tag

Értem. Nézegettem 8-as antennákat,nagyon olcsón találtam párat :Y

(#27682) Tenager18 válasza kali (#27680) üzenetére


Tenager18
senior tag

Na,egy kedves kolléga ajánlott nekem jóárban egy 20dBi-s antennát :Y Ugyhogy az lesz,azzal már biztos komolyabban fog repeszteni a cucc :DD

(#27683) Gubek-Einste válasza Tenager18 (#27682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem vedd meg mert:
1; Beltérre nem kell akkora
2; 20 dBi hamis érték

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27684) Tenager18 válasza Gubek-Einste (#27683) üzenetére


Tenager18
senior tag

Hamis??

Szerk.: Kint van az erkélyen a vevő,kültéren használom :B

[ Szerkesztve ]

(#27685) nemdan válasza Tenager18 (#27684) üzenetére


nemdan
senior tag

2,4 Ghz-re még kültériben sem találsz 20 dBi-set... már csak a méreteket kiszámolva is jó nagy lenne.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27686) Gubek-Einste válasza Tenager18 (#27684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 722N beltéri adapter, nem kültérre való.
Kültérre kültéri adapter kell,

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27687) Tenager18 válasza Gubek-Einste (#27686) üzenetére


Tenager18
senior tag

Igen tudom,de eddig 2 éve hiba nélkül használtam kültéren :K

Az drága :B

[ Szerkesztve ]

(#27688) siposj74


siposj74
csendes tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne,hogy wifin kap a lapim netet,és azt szeretném samsung tv-re kábelen továbbítani,hogy ez lehetséges-e,és ha igen,akkor hogyan(win7)?
Köszi

siposj74

(#27689) mezis válasza siposj74 (#27688) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom ugyanúgy, ahogy egy másik számítógéphez osztanád. Nem kell sokat olvasnod visszafelé, ez kb 2 havonta téma.

mezis

(#27690) levill


levill
tag

Üdv!
Olyan problémám lenne, hogy otthoni ZIO WLB5254AIP/X11 routeremen, ami évek óta kifogástalanul működik, csak a vezetékes hálózat elérhető, a vezetéknélküli hálózat látható laptopról / telefonról, de IP-t nem kapnak, pedig DHCP szerver fel van kapcsolva benne.

Ezt irja statusban : Wireless Status
Wireless Disabled
Connection Disconnected
MAC 08-10-73-0c-27-10
Radio Band 802.11b/g
SSID ZIO
Channel 1
Mode AP
Security None

Wireless settingsben pedig nemtudom felkapcsolni, csak egy olyan lehetőseg van, amit be lehet pipálni hogy disable wireless, enable viszont sehol, ha ezt üresen hagyom és ugy applyzom, akkor sem történik semmi, nem kapcsol fel.
Mi lehet a probléma?

(#27691) siposj74 válasza mezis (#27689) üzenetére


siposj74
csendes tag

Kerestem,de ilyet nem találtam.Köszi

siposj74

(#27692) Gabson730


Gabson730
tag

Sziasztok!

Problémám akadt a TL-WN722N 150mbps -es 4db-es usb-s wifi adapterrel mert a 25 megás net nem jön csal 600 kbps-el !!! :W
Nem tudom ez hogy lehet...(3 méterre van a routerem) A router 54Mbps-es TL-WR340G/TL-WR340GD tipusú Tp link cucc. És eddig ment is 2 megával kábelen...

Mi lehet a szűk kereszt metszet az adapterem vagy az antenna?

Nagyon köszi! :R

(#27693) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

még mindig fent áll a probléma.Motorola SurfBoard kábel modem - WR340GD között. Router itthon nálam jó havernál nem ad netet. Modem jó havernál, mind USB-vel mind UTP-vel, de ha összedugjuk a kettőt úgy már nem megy. Azt mondta, hogy mikor a nagy hidegek voltak és megszakadt a net, azóta ilyen. Ettől eltekintve lehetséges, hogy lehülyült a router és nem engedi a routert?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27694) kali válasza Gabson730 (#27692) üzenetére


kali
legenda

az adapter (lite-)n szabványos, 150 megabit/sec kapcsolati sebességű, a szűkebb keresztmetszet a router lenne, mert az csak g szabványos, 54 megabit/sec kapcsolati sebességű, előbbinél sima ügy lenne a neted teljes sávszélességének az átvitele, illetve még a duplája is, utóbbi legjobb esetben is csak szűken tudná azt, ideális esetben is inkább csak 20 - 22 megabit/sec szokott lenni az átvitel.
a wifi elég képlékeny átviteli forma, más dolgok is befolyásolják mint az eszközök, például a környezeti tényezők is, ezért kezdésnek próbáld ki azt, hogy más/minden csatornán teszteled a kapcsolatot, és annak átviteli sebességét, mert akár egy idegen hálózat is beakaszthat, ami a tiéddel azonos - vagy szomszédos - értékű csatornán forgalmaz!

[ Szerkesztve ]

(#27695) Miki522 válasza Gabson730 (#27692) üzenetére


Miki522
csendes tag

Szia!

Egy scanner programmal (pl. inSSIDer, Network stumbler stb.) nézd meg, hogy melyik csatornák foglaltak. Egy közeli, azonos frekvencián működő hálózat simán okozhat ilyen zavart. Válassz egy olyan csatornát a hálózatod számára, ahol lehetőleg nincs más hálózat vagy ha mindenhol van, akkor azt, amelyik a leggyengébb.

(#27696) mezis válasza siposj74 (#27691) üzenetére


mezis
nagyúr

Keress tovább. Biztosan van. (Ctrl/F: benzinkút).

mezis

(#27697) -szőke-


-szőke-
tag

Heló.
Valaki tudna nekem segíteni abban hogy telefonnal szeretnék netezni a saját wifi hálózatomon.

[link]

A telefon kiírja hogy kapcsolódva de a wifinél van oda vissza nyíl ami halvány gondolom hogy nincs fogadot net vagy hasonló.

Szóval csatlakozva van de még sincs a telefonon net.

(#27698) kali válasza -szőke- (#27697) üzenetére


kali
legenda

elég kevés infó, de;
- próbáld ki más/minden csatornán, hátha olyan szélsőséges csatornára van állítva a router, ami nem tetszik a telefonnak!
- magyar legyen a wifi régiós beállítás!
- wpa vagy wpa2 legyen a titkosítás! a wep sok telefon esetében problémás!
- az ssid és a jelszó ne tartalmazzon ékezetes vagy nagyon spciális karaktert!

milyen mobiltelefon, milyen firmware verzióval?
gyakori hiba, hogy bizonyos főzött/buherált firmware verziók esetében nem okés a wifi kapcsolat!

(#27699) -szőke- válasza kali (#27698) üzenetére


-szőke-
tag

Xperia U nem buherált legújabb szoft van rajta.

Mind ezeket hol tudom beállítani?

(#27700) kovadika


kovadika
őstag

Hello
Hogy lehet megoldani azt, hogy laptop és asztali között vezetékkel, vagy vezeték nélkül, ugyebár a routeren keresztül adatokat mozgassak? filmeket, zenéket, stb? kell valami hálózatot kiépíteni? ugyan úgy kell vezetékkel mint vezeték nélkül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.