Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) LordX válasza AXisBOLD (#27250) üzenetére


LordX
veterán

MAC filter alapján lehet ilyet csinálni, de mivel a MAC átállítható, sehogy. Jobban jársz, ha bekapcsolod a WPA-t/titkosítást/jelszót, és nem adod oda annak, akit nem akarsz, hogy kapcsolódjon..

(#27252) DeathAdder válasza arnyekxxx (#27239) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem ezt pár éve a nod csinálta, hogy nem jöttek be az oldalak.
Amit magától feltesz azt a drivert használom! Amikor feltettem külön az ő driverét (a tp-link oldaláról) akkor létrejött még egy hálózati opció a tálca jobb alsó sarkában a meglévő mellett, ez már teljesen összezavart engem is.
Mondanom se kell, akkor is ugyanúgy rakoncátlankodott a net.
Pl ma is volt, hogy elment időközönként, aztán megjavult csak úgy magától :F

(#27231) LordX - mindenképp megpróbálom. Köszi :R

(#27253) ESP válasza kali (#27249) üzenetére


ESP
senior tag

Le/Fel 150 elvileg.

Ez volt a lényeg!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#27254) SirKero válasza kali (#27249) üzenetére


SirKero
őstag

Már nem tudok semelyik wifi eszközzel felcsatlakozni sőt már nem is látják a routert. Reseteltem új jelszót adtam meg stb. frissítettem a TP-link honlapján található legújabb firmware verzióra. A vezetékes kapcsolat viszont működik rendesen minden gépen.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27255) Claude Leon válasza ESP (#27253) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De adatot átvinni bőven kevesebbet fog (nézegesd a router teszteket a smallnetbuilderen.)

Lehet valamekkora bitrátája a kapcsolatnak, ha a protokollra több,mint fele elmegy, hiába, ez nem fix vezeték.

(#27256) AXisBOLD válasza LordX (#27251) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

Aurea mediocritas

(#27257) schumy1


schumy1
aktív tag

A múltkori wifi router amiről írtam, az használhatattlan. Nem elég hogy lassít, de folyamatosan szakad a kapcsolat.
Szereztem egy TP-LINK TL-WR542G routert, de adaptere nincs. 9v és 0,8A van ráírva. Tönkre megy ha egy 12v 2.0A kimenetelü adapterrel használnám?

(#27258) hype47 válasza light47 (#27232) üzenetére


hype47
csendes tag

Szia!

Igen, a PVC300 egy nagyon jó IP kamera, hálózati tárhelyre ment, számítógép nélkül tudod használni, élőképet is kapsz róla, ha kell, illetve mozgásra képet is küldhet, ha úgy állítod be. Masszív a háza, elég könnyen installálható. Belülre - ha nem lényeges az ekkora flexibilitás -, a VC220 is jó lehet, ennek wifis változata is van (WVC210). Nagyon jól működnek!

(#27259) LordX válasza schumy1 (#27257) üzenetére


LordX
veterán

Én nem próbálkoznék ilyennel.

(#27260) Wind-Storm válasza schumy1 (#27257) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem feltétlen fog tönkremenni (de az is lehet, hogy azonnal, vagy hosszútávon múlik majd ki tőle), nem véletlenül van ráírva a DC9V, mindenképp ilyet kellene szerezned hozzá. Esetleg kevesebbel is elmehet még.

(#27261) And válasza schumy1 (#27257) üzenetére


And
veterán

Nem feltétlenül megy tönkre, de ehhez meg kellene nézni, hogy miféle belső stabilizátorokat tartalmaz a router, és mennyi azoknak a legnagyobb tápfeszültsége. Lehet, hogy semmi gondot nem okoz, de ezt biztosra csak az adatlapok áttanulmányozása után lehet kijelenteni. Ha lineáris (nem kapcsolóüzemű) stabilizátor(ok) is van(nak) benne, akkor a nagyobb tápfeszültség ráadásként nagyobb diszipációt eredményez a stabilizátorokon. Ezen felül a tápegységek bekötése sem mindig ugyanolyan, a csatlakozásukról már nem is beszélve (hiába egyforma például a csatlakozó külső átmérője, a belső furatátmérő eltérhet).

(#27262) Richard!


Richard!
addikt

Sziasztok!

Vettem egy új Packard Bell EasyNote TV típusú laptopot.Szerenék rá wifit varázsolni,de sehogyan sem sikerül.
A wifit se tudom rajt bekapcsolni.elvileg fn+f3 bill.kombináció,de nem reagál rá semmit.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#27263) mezis válasza Richard! (#27262) üzenetére


mezis
nagyúr

Alaplapi driverek, WiFi vezérlő drivere rendben ?

mezis

(#27264) Richard! válasza mezis (#27263) üzenetére


Richard!
addikt

Én úgy gondolom,hogy igen.aztán lehet h nem :/
Telepítettem fel rá vmi wifi illesztőprogit,de cseszik működni

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#27265) mezis válasza Richard! (#27264) üzenetére


mezis
nagyúr

InSSIDer "látja" a WiFi vezérlődet ?

(Nem "valami", hanem a hozzá való illesztőprogramot telepítsd !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27266) schumy1 válasza Wind-Storm (#27260) üzenetére


schumy1
aktív tag

Szereztem hozzá végül.
Mivel tényleg nem értek a hálózathoz, ezért kérdezek egy lehet hogy banálisat.
Ami jön kábel azt nem a wan-ba kell dugni? Mert akkor nem volt net. Átdugtam az 1-be és most van. Azt tudni kell hogy hozzám, egy routerből jön a net, lehet hogy azért?
Arra még nem jöttem rá,hogy miért gyorsabb a feltöltési mint a letöltési, lehet hogy a digi megint baszakszik.
Le: 1-1,5 Fel: 8

(#27267) mezis válasza schumy1 (#27266) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha routerhez csatlakoztatod a routered, akkor az a legegyszerűbb, ha LAN-ba csatlakoztatod.

Valamennyi beállításra így is szükség lehet, a routerben is (DHCP tartomány csökkentése) valamint a Te switch-ként használt routeredben is. (DHCP=OFF, LAN IP címének "hozzáállítása" a másik router LAN tartományához)

mezis

(#27268) Richard! válasza mezis (#27265) üzenetére


Richard!
addikt

Amit adtak hozzá lemezt,azon van egy csomó féle bluetooth 2.1,touch-pad,vga,és wireless-lan illlesztőprogi...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#27269) schumy1 válasza mezis (#27267) üzenetére


schumy1
aktív tag

Na ez nekem magas. Úgy akartam az egészet, hogy ha kell a 40mbit, akkor kábel be a laptopba és nyomás, ha máshol akarok netezni (nem asztal mellett), akkor kábel be ebbe a routerbe és wifi. Most megy 21-21mbit-el, gondolom ez a max. ennél a típusnál. Beállítást nem nagyon néztem, csak lejelszóztam a wifit.
Mindegy, ha 1-ben megy a net, akkor nem piszkálom. :)

(#27270) mezis válasza Richard! (#27268) üzenetére


mezis
nagyúr

Innen letöltöd az ingyenes InSSIDer programot, installálod a laposra. Futtatod, jobbra fent választható a WiFi vezérlő. Vagy nem. Ez esetben még nincs rendben a driver, vagy ki van kapcsolva.

A lemezről a WiFi kezelőprogramra van szükséged. Lehetséges, hogy több fajtához is van, de ebből Neked arra van szükséged, amelyik fajta a laposodban található. Jobb cégek matricával jelölik a pontos típust, általában a készülék alján.

Interneten bizonyára van gyári támogatás, abból az alaplapi vezérlők, WiFi vezérlők (nem BIOS !) lehet, hogy frissebbek a lemezen találhatónál. Ez esetben frissíts.

mezis

(#27271) sharkshock válasza Ice&Lime (#27213) üzenetére


sharkshock
csendes tag

"a TP-Link Wireless-N USBs adapterek mennyire veszik jól a jelet egy panel lakásban a másik szobából, tudja teljesen kiválóan befogni maxon? nem valami gyenge vackok ezek"

Ez nemcsak az adaptertől függ, valamilyen szinten nyílván a tplinkkel is boldogulsz...Ha ennyire fontos neked a max teljesítmény, javaslom, hogy kicsit komolyabb adaptert vegyél, vmi komolyabb gyártótol. Úgyhallotam, az asus se rossz, de ha tutira akarsz menni akkor Linksys AE1000. Nekem ez van, és kivállóan üzemel. Ha rákötöd a már meglévő tplink routeredre, sztem még ugyis beljebb vagy jelerősség tekintetében, mint az eredetileg hozzá való tp link adapterrel...

(#27272) mezis válasza Ice&Lime (#27213) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a levehető antennásat javaslom. Az antenna mögé "papír parabólát" barkácsolva igaz, hogy 1-2 dBm-nél nem növekszik jobban a nyereséged, de legalább ennél sokkal nagyobb mértékben tudod csökkenteni (árnyékolni) a szomszédaid egy részét.

mezis

(#27273) Treff válasza sharkshock (#27093) üzenetére


Treff
aktív tag

köszi!

úgy néz ki, hogy wr842nd lesz tp-linkes + wa830re extender

vélemény?

(#27274) kali válasza Treff (#27273) üzenetére


kali
legenda

olyantól kérdezted, aki csak és kizárólag linksys reklámozás céljából jár ide - már a sokadik regisztrációjával, amikből a korábbiak kitiltásra is kerültek -, így elfogulatlan válasz nem nagyon várható tőle...
szerintem okés a párosítás!

(#27275) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudnatok win ala olyan wifi monitorozo programot, ami a hatterben logolja a terero es forgalom adatokat. Halozatrol jatszok le filmet, de folyton megakad es szeretnem kideriteni az okat.

(#27276) ESP válasza #68216320 (#27275) üzenetére


ESP
senior tag

Nem bírja a TV-d.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#27277) Treff válasza kali (#27274) üzenetére


Treff
aktív tag

:D
örültem, hogy kaptam rá véleményt.

De nagyon köszönöm a válaszod és a megerősítésed. ;)

(#27278) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!

TP LINK WN8960NB modem+router combo 300 Mbps. Sikerült megosztanom a mappákat. 2 gép van, látják is a megosztott mappák. Viszont az adatmozgatás szörnyű lassú. Nem megy gyorsabban 400 kbytes/s-nél feljebb :( Win 7 x64 Ult. az op. Ráadásul el megy a net, ha elkezdek másolni :( Újra kell indítanom a ruotert. Egyiken alaplapi wifi a másikon TP LINK TL-WN620G usb stick.

(#27279) mezis válasza chungee (#27278) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Térerő hány dBm ? (InSSIDer, ha még nem lenne....)

mezis

(#27280) chungee válasza mezis (#27279) üzenetére


chungee
addikt

Elnézést a tudatlanságomért. Az a zöld növekvő oszlop a térerő:F Az usb-s stick-nél 2 zöld oszlop. A másiknál mind az öt zöld. Alig 1 fal választ el a routertől a 2 gépet. InSSIDer az mire jó:F

[ Szerkesztve ]

(#27281) mezis válasza chungee (#27280) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a zöld növekvő oszlop laza kapcsolatban van a térerővel. Van amikor azt mutatja, van amikor csal a drága.

No és a frekvencia kiosztása milyen nálatok ? Van még szabad frekvencia (csatorna) ? Lehet pályázni rá ? :DDD

InSSIDer: mutatja a térerőt is. Installáld és lehet, hogy már nem is lesz több kérdésed. ;]
Ingyenes, eddig még senki nem panaszkodott vírusra vagy egyéb huncutságra vele kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27282) #68216320 válasza ESP (#27276) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tv-n játszottam le, hanem laptopon. A fura az volt, hogy kb. 4m-revolt a router alaptoptól és bár piszkosul tele van szórva wifivel a 2.4GHz-es sáv nálunk, egy szabad csatornán használtam. Mondjuk az lehet, h valamelyik wifi másodcsatornaként használta. Az az igazság, hogy nagyon nagy jelerősségek vannak szinte minden csatornán itt a panelban.

Ma vettem a TP-Link WR1043ND helyett egy Asus RT-N66U routert és megoldódni látszik a probléma. Amit lehet átpakoltam az 5GHz-es sávra, ott csak én sugárzok, amit nem lehetett azt a 13-as csatornára. Úgy tűnik most minden oké lett ezzel. Kopp-kopp :)

mezis: Bizony. inSSIDer fokozottan ajánlott. Megmutatja még azt is, hogy melyik SSID-nek mekkora a csatorna foglalása. Vannak ugye olyanok amik 20MHz sávszél helyett 40MHz-et használnak. Ilyenkor bár üres csatornának látszik valami, mégis foglalt.

[ Szerkesztve ]

(#27283) And válasza #68216320 (#27282) üzenetére


And
veterán

(A 2,5 GHz-es wifi-n a szabad csatorna fogalma megtévesztő: egy hálózat által foglat csatornától csak öt csatornányi távolságban tekinthető 'tisztának' a sáv. Túlzsúfolt helyen, nagyvárosban ez szinte ki is zárható. A csatornák közötti távolság mindössze 5 MHz.)

(#27284) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Legyen szíves valaki valami ötletet mondjon erre!

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#27285) krealon válasza laca500 (#27284) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ugye a Wireless --> Wireless Advanced igy nez ki?

[ Szerkesztve ]

(#27286) laca500 válasza krealon (#27285) üzenetére


laca500
aktív tag

Igen, teljesen így néz ki, csak még az "Enable AP Isolation" is be van pipálva.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#27287) nemdan válasza laca500 (#27286) üzenetére


nemdan
senior tag

Akkor pont az a baj! :C

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27288) mezis válasza laca500 (#27284) üzenetére


mezis
nagyúr

Van pipa a "Fálj és nyomtatómegosztás..." mellett a WiFi kapcsolat tulajdonságainál ?

mezis

(#27289) krealon válasza laca500 (#27286) üzenetére


krealon
Topikgazda

User Manual 52-es lap.
Enabled AP Isolation - This function can isolate wireless stations on your network from each other. Wireless devices will be able to communicate with the Router but not with each other. To use this function, check this box. AP Isolation is disabled by default.

Magyarul:
Engedelyezett AP elszigeteles - Ez a funkcio el tudja szigetelni egymastol a vezetek nelkul csatlakozo eszkozoket. A vezetek nelkuli eszkozok kepesek lesznek a routerrel kommunikalni, de egymassal nem. A fukcio hasznalatahoz pipald ki a jelolonegyzetet. Alapertelmezetten az AP elszigeteles ki van kapcsolva (nincs engedelyezve).

(#27290) laca500 válasza krealon (#27289) üzenetére


laca500
aktív tag

Szuper.
Végre működik. Ne tudjátok meg mit küzdöttem eddig vele.
Örök hálám, köszi szépen. :R

(#27287) nemdan Neked is köszike. :R

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#27291) siwok1 válasza Balkobatyo (#199) üzenetére


siwok1
tag

Tanulság: minden változtatás esetén backupolj először. Ne felejtsétek...

[ Szerkesztve ]

(#27292) andras888


andras888
aktív tag

Vettem egy tp-link tl-wr740n típusú routert az a kérdés hogy hogy álljon az antennája? Simán le van rakva az asztalra, a ház bal oldali sarkába. Mögöttem van egy szoba, alattam a konyha, utána egy szoba. Elsődleges a mögöttem lévő szoba, de azt lefedi, másodlagos alattam a konyha ott már sokat gyengül a jel. Ha kell majd paint-elek egy sematikus ábrát.

(#27293) And válasza andras888 (#27292) üzenetére


And
veterán

Nagyjából (gyakorlatilag: teljesen) mindegy. Egy ilyen kis nyereséggel - irányhatással alig - rendelkező antenna esetén, ráadásul zárt térben, ahol a visszaverődések összevissza módosítják a lefedettséget, nincs igazán jelentősége.

(#27294) andras888 válasza And (#27293) üzenetére


andras888
aktív tag

Volt egy sanda gyanúm, de szeretem a pe'nzeme'rt a maximumot kapni. Köszi :)

(#27295) mezis válasza andras888 (#27292) üzenetére


mezis
nagyúr

A konyhaihoz: néha 5-10 cm-es távolság is sokat jelenthet. A konyhaira tegyél föl egy InSSIDer-t, azzal gyorsan meg tudod keresni a legjobb helyet. (Csak nem közvetlenül a WiFi router alatt van a konyhai PC ?)

mezis

(#27296) theiron320


theiron320
aktív tag

Üdv.Pillanatnyilag a szobámban van a router és a wireless nem ér el a konyháig.Azt szeretném kérdezni, hogy milyen lehetőségeink vannak arra, hogy a konyhában is lehessen netezni?Nincs valami jelfelerősítő?
A routert nem lehet áthelyezni.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#27297) Claude Leon válasza theiron320 (#27296) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor a szoba és a konyha között brutálisan árnyékol a fal, a szobádban kell olyan helyet találnod a routernek, ahonnan belát a konyhába (pl. ajtón keresztül)
(ne tévesszen meg, ha vékony a fal, attól még boríthat teljesen árnyékba, én is jártam így)

(#27298) nemdan válasza theiron320 (#27296) üzenetére


nemdan
senior tag

Köztes helyre beteszel egy Repeatert/Ranga Extender-t.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27299) #68216320


#68216320
törölt tag

Valaki tudna linkelni egy router-re való szétszerelt körsugárzó (botantenna) képét? Azért érdekelne, mert vettem 2db 16dBi-nek mondott botantennát a routerra, gyanúsan olcsón, de rászerelve cseppet sem javult az átvitel. Sem mérve, sem valós módon. Szétszereltem és egy darab sárgaréz drót van benne helyenként körbetekerve egy tengely körül. Ilyennek kellene lennie? Mert akkor nem értem miért kunszt nagy nyereségű antennákat gyártani. Bár gyanítom, hogy ez valami vicc inkább.

(#27300) nemdan válasza #68216320 (#27299) üzenetére


nemdan
senior tag

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.