Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) blizzrd válasza kali (#28550) üzenetére


blizzrd
aktív tag

TP-LINK TL-WN821N 300Mbit USB WLAN adapter - erre az eszközre gondoltam, és csak itthoni használatra. Megfelelő lehet?

(#28552) kali válasza blizzrd (#28551) üzenetére


kali
legenda

igen, megfelelő lehet!

(#28553) blizzrd válasza kali (#28552) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szuper :) Köszönöm a gyors válaszokat :)

(#28554) bumerang10 válasza mezis (#28509) üzenetére


bumerang10
csendes tag

Áttettem a 11-es csatornáról az 1-esre a routert, semmi változás, 5-ből 5 Megás sebességet mértem letöltésnél, de feltöltésnél egyből szakad a kapcsolat. Ma a router legfrissebb firmware-t is feltettem, de ez sem hozott javulást.

Vidéken családi házas környezetben lakóm és a router közelebb van a klienshez, mint a szomszéd házhoz ahol egy másik wifi lehet + ott még van köztük 3 tégla fal, tehát nem valószínű, hogy bármi is bezavar, főleg hogy a letöltés maximumon teljesít.
A routeren nincs repeater, de mivel annyira közel (20m-re) vannak egymástól a klienssel, szerintem ugyan azokat a wifi jeleket tudnám bemérni azzal is.
Mielőtt áttettem a csatonát a jelerősségek így néztek ki a kliens szerint:
2 db wifi az 1-es csatornán -89 illetve -95 dBm
2 db wifi a 6-os csatornán -90 illetve -92 dBm
2 db wifi a 11-es csatornán egy -93 dBm-es és az enyém -73 dBm-es

A kapcsolat stabilitásával nincs problémám, bár mennyi ideig tudok netezni, csak ha fel szeretnék tölteni valamit pl. képet facebookra, akkor szakad meg azonnal. Ezért is gondoltam először, hogy biztos csak valami beállítási hiba lehet, de ahogy a képen is látod nincs korlátozás beállítva.

(#28555) bumerang10


bumerang10
csendes tag

(#28556) LordX válasza bumerang10 (#28554) üzenetére


LordX
veterán

A -73 dBm az marha gyenge, nem csoda, hogy szakad. (Ha szakad, és ez neked baj, akkor igen, bajod van a stabilitással :) ) Próbálkozz jobb helyet keresni a routernek (ez akár pár centivel arrébb is lehet).

(#28557) _Szasza_ válasza _Szasza_ (#28298) üzenetére


_Szasza_
tag

Üdv,

már rég írtam a wifis problémámmal kapcsolatban, most viszont "jelentem", hogy meg van a probléma forrása. A router volt... Szereztem 1 másikat, ugyanúgy TP-LINK kicseréltem és tökéletesen megy a net a lakás minden pontján, pont mint régen. És a legfontosabb, hogy a csatorna választásnál auto üzemmódban... Nem kell semmiféle csatornát manuálisan beállítani. Semmi köze nem volt hozzá. Most is vagy 13 - 14 jel van amit érzékel a laptop, de az auto tőkéletesen belövi magának mi a jó. (Én ezt eddig is gyanítottam, hogy nem ez a baj, mert ha a router magának nem tudja beállítani automatikusan, egyrészt akkor az már régen rossz , másrészt akkor a kézivel semmire se megyek). Csak gondoltam szólok, mert majdnem átkábeleztem a fél lakást, hogy "jobb" helyre rakjam a routert. Mivel még garis a másik, így visszaviszem ahol vettem.

(#28558) Mazsul válasza _Szasza_ (#28557) üzenetére


Mazsul
tag

Én androidos wifi analyser app-al lőtem be a csatornát. Nálam jobb lett a dolog, mint auto módban.

[ Szerkesztve ]

(#28559) bumerang10 válasza LordX (#28556) üzenetére


bumerang10
csendes tag

Megpróbálom máshova átrakni a routert, de nem értem, hogy a letöltésnél akkor miért sikerül 5 Megából 5-öt mérni? A weboldalak is gyorsan töltenek be, és Youtube-on próbálva is bárhova húzom az idősávot, azonnal játssza a filmet, nem várakozik a betöltéssel.

Ha igazak a lenti számok, akkor azért G-s hálózaton a -73 dBm kb. 40 Mbps-nek felel meg. Tudom, hogy ezek az adatok csak papíron léteznek, de a nálunk lévő Net sem 100 Megás, hanem egy hülye hűségidő miatt még csak 5 Megás.

-66 dBm: 54 Mbps
-71 dBm: 48 Mbps
-76 dBm: 35 Mbps
-80 dBm: 24 Mbps
-83 dBm: 18 Mbps
-84 dBm: 12 Mbps
-85 dBm: 11 Mbps
-86 dBm: 9 Mbps
-87 dBm: 6 Mbps
-88 dBm: 5,5 Mbps
-89 dBm: 2 Mbps
-92 dBm: 1 Mbps

Este megpróbálom áthelyezni a routert, de még mindig nem értem miért szakad feltöltésnél azonnal miközben letöltésnél max netet észlel a kliens.
Lehet hogy hülye kérdés, de meghibásodhat esetleg úgy a hálókártya, hogy csak a letöltés működik rendesen?

(#28560) kali válasza _Szasza_ (#28557) üzenetére


kali
legenda

sajnos nem igaz, az auto mód nem az igazi, ellenkező esetben sokkal kevesebb hibát kellene elhárítanom naponta...
örülj neki, ha nálad pont megfelelőre áll be, illetve a használt csatorna pont jó adott környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#28561) Malanrion válasza Dell XPS (#28538) üzenetére


Malanrion
tag

Újra lett indítva elég sokszor, kábelt és még routert is cseréltem(nem újat vettem, hanem az enyémet vittem kipróbálni.) A kártya gondolom realtek, legalábbis a honlap alapján.
Arra gondoltam még, hogy mivel a kábeles működik, a wifi nem, akkor nem kéne azt kicserélni? mármint a wifi kártyára gondolok, de szeretném azért valahogy szoftveresen megoldani (igaz a kártya is pár ezres, de akkor is.)

(#28562) mezis válasza bumerang10 (#28559) üzenetére


mezis
nagyúr

Tehetsz még egy kísérletet: felcseréled a routert meg a kliensedet. Ehhez nem kell internetre csatlakoztatni a routert, elég lesz a konnektorba dugni. A kliensen meg az InSSIDer-el (ha PC-Win) meg nézheted a térerőt, meg keresgélheted a jobbnál jobb helyeket.

A routerben WiFi setupban a "Transmit power" max.-on van ? "Channel bandwith"-t át tudnád tenni 40-re ?
(És a "Distance"-val is játszhatsz.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28563) bumerang10 válasza mezis (#28562) üzenetére


bumerang10
csendes tag

Este majd megpróbálom ezt is.

Melyik a jobb, az általad említett InSSID programmal felmérni a jelerősséget, vagy a kliens saját scan programját használva kaphatok pontosabb eredményt?

A Transmit power azt hiszem max-on van, de a channel bandwith nem tudom állítható-e feljebb.
Ha a distance-t növelem nem lesz gond, hogy befogok még egypár olyan egyéb wifijelet ami zavarhatja az enyémet?

Amúgy köszi az eddigi tanácsokat! :R

(#28564) Dell XPS válasza Malanrion (#28561) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ki lehet és ki is kell, amennyiben az eszköz hibás. Ha az illesztő is frissítve volt (akár reflash), és nem volt változás, még úgy sem, hogy másik router-hoz sem csatlakozott IP nélkül, sőt a bekonfigurálás során sem lehetett észrevenni, kiszűrni a problémát lépésenként (többi gép kizárva), akkor elképzelhető, hogy cserélni kell.

Üdv, Dell XPS

(#28565) Malanrion válasza Dell XPS (#28564) üzenetére


Malanrion
tag

Oké köszönöm szépen :R, akkor cserélek, néztem már közben egy miniPCI-set, itt néznem kell, hogy Realtekes legyen, vagy lehet Atherosos?

(#28566) mezis válasza bumerang10 (#28563) üzenetére


mezis
nagyúr

A "Distance" lehet, hogy a vevő érzékenységét szabályozza. Lehet, hogy így túl kicsi az érzékenysége. A többieken ne aggódj, egyrészt kicsi a térerejük, másrészt ha vesz is tőlük valamit, azt "eldobja", mivel nem neki lett címezve.

mezis

(#28567) Dell XPS válasza Malanrion (#28565) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs bajom az Atheros-al, mint gyártóval csak a legutóbbi driver-ek elég sok "fejtörést" okoztak a felhasználóknak (gondolom kijavítják). Szóval maradjon az eredeti, ami benne volt.

Üdv, Dell XPS

(#28568) mezis válasza bumerang10 (#28563) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a "Protection mode" CTS only is gyanús. Lehetne RTS-t is ?

mezis

(#28569) LordX válasza mezis (#28566) üzenetére


LordX
veterán

Nem, a distance az a maximális késleltetéseket határozza meg, semmi köze az érzékenységhez. Ennek egyedül akkor van jelentősége, ha irányantennával kilométereket akarsz átlőni.

(#28570) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Tudnátok olyan programot ajánlani, amivel csekkolhatom, hogy a wifihez milyen készülékek csatlakoznak, illetve mekkora adatforgalmat generálnak? Esetleg azt is jó volna tudni, hogy milyen oldalakat nyitnak meg.

Előre is köszönöm!

(#28571) Marcika80


Marcika80
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni töletek! Azon töprengek, hogy veszek egy usb extender utp Toldót

De, már is jönnek a következő kérdéseim:

http://www.argep.hu/popup.asp?pid=202549275&pnr=10001&foto=1

ezt vásárolnám meg.
De.

1 kérdés 12 méteres lankábellel "mint hosszabbító, használnám ezt a toldót müködhet e a

2 usb wifi kártyám ezen toldón keresztül, 12 méteres lan kábellel?

3. nem veszik el a jel menet közben?

4. ha működik, működhet a mindigtv vevőmmel is? 12 méter azért kellene hogy ágak bokrok fák tető fölé tudnám elhelyezni kényelmesen a wifi vevőt így.

5. csak kérdés hogy müködőképes lehet e ez a dolog?

6. Mert az borzasztó jó lenne ám! :) :)

A válaszokat előre is köszönöm! Márton

(#28572) And válasza Marcika80 (#28571) üzenetére


And
veterán

Működőképes lehet, ha egyszer 50m maximumot írnak rá. Sajnos ezen kívül műszaki információt nem nagyon közölnek, így kérdéses, hogy miféle konverziót végez oda-vissza ez a két dobozka (mert az csak egy dolog, hogy a fizikai közeg más lesz, mint az USB). Az USB-s eszköz áramfelvételén és az ethernet kábel kivitelén (pl. keresztmetszet) is sok múlhat. De ezek az USB-s cuccok nem igazán mostoha körülmények közé vannak tervezve, úgyhogy nem is igazán értem, miért nem elegendő csak az antenna kikábelezése egy tisztességes helyre. Általában egy USB-s wifi-, vagy épp DVB-klienshez sem valami komoly antennát adnak tartozékként (wifi-nél ugye szokásosan nem is csatlakozós, bár olyan is létezik), tehát szvsz. sokkal jobban járnál, ha egy ilyen toldó helyett inkább tisztességes antennára költenél.

(#28573) mezis válasza Marcika80 (#28571) üzenetére


mezis
nagyúr

"4. ha működik, működhet a mindigtv vevőmmel is?"

Az antenna is és a vevő is egészen más frekvencián működik. (0.5 - 0.8 GHz). Tehát nem.

mezis

(#28574) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki ebben, hogy ezek a beállítások mire jók és érdemes e őket használni?
[link]

(#28575) bacus válasza Hoffer (#28574) üzenetére


bacus
őstag

Ilyen beállitások már csak a "csúcskategóriás" home routerekben vannak, amint látod ez már az ADVANCED security fül. :D

A szuper tűzfal funkciók extra védelmének aktiválásához mindet engedélyezd a legalsó kivételével. Azt csak akkor, ha a lokális hálóról sem szeretnéd, ha pingelhetnék a routert.

Egyébként mindegyik aktiválás "nagyjából" a routered elárasztásos technikával történő megfektetése ellen véd.
Az utolsó előtti pedig a net felőli ping előtt teszi láthatatlanná a tűzfalad, ez a "basic" port scan ellen nyújt védelmet, ma már nincs hacker aki pingeléssel próbálkozna először, de azért csak aktiváld, hátha van még ilyen lúzer.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28576) Hoffer válasza bacus (#28575) üzenetére


Hoffer
őstag

Köszi a válaszod!
Ha ezeket is beállítja az ember akkor van még valami fontos tennivaló a védelem ellen?
Például mások akik látják a routert, ne tudják könnyen feltöri, vagy valami figyelő program, hogy esetleg ki használja? Van esetleg valami ilyen?

(#28577) bacus válasza Hoffer (#28576) üzenetére


bacus
őstag

A védelem ellen nem szabad tenni, hiszen az a támadás mellett lenne :D

Ennél a routernél nem igen tehetsz mást, mint ezeket aktiválod, a wan felől letiltod a webes menedzsment felületet, erős jelszót állitasz be, hogy belülről se állitgassa a többi user.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28578) Tom0112


Tom0112
csendes tag

Sziasztok!
Van egy TP-Link WR741ND wi-fis routerem.

A problémám a következő lenne, amit egyelőre 2 alkalmazás futtatásánál tapasztaltam, ami a World of Warcraft és a chat.hu.

Szóval ha elindítom a wowot, vagy a chatet, nincs semmi probléma, működik minden rendesen. Viszont amint elkezdek közben netezni, (leginkább youtube/facebook, de kb mindenhol fenn áll a jelenség) akkor a wowban a pingem megnő 45->1000+ ms-re, a chat.hu pedig kb megfagy, nem tudok írni és üzeneteket fogadni sem.
Tehát bővebben:

1. Megnyitom a chat.hu-t stabil működik frankón, majd megnyitok egy új ablakot mondjuk megnézni a FB-t. mire viszamegyek chatre, totál nem reagál semmire. Nem omlik össze, csak egyszerűen mint ha megállt volna.

2. Megnyitom a wow-ot, belépek. nincs semmi probléma, a pingem annyi amennyinek kell, 40-70 között. Gondolom megnézem a FB-t vagy youtubet vagy bármi mást. Visszatabolok wowba, a pingem felmegy 1000+ felé és másodpercekig laggom van.
Kilépek böngészőből, kb 1 perc utána a wow összeszedi magát és beáll minden a normális értékre.
Illetve olyan, mint ha az egész net egy kicsit le lenne lassulva. A Speedtesten minden jó, de pl egy putlockeres 1.5 órás filmet majd 40 percig pufferel, holott ezelőtt 10-15 perc alatt lerendezte.

Vírus nincs a gépemen, egyedül használom, próbáltam resetelni, a legfrisebb firmware van fent, és a wi-fit sem lopja senki. Próbáltam több böngészővel (jelenleg Mozzilla) de a hiba minden böngészőnél jelentkezik.
Én valami router beállításra gondolnék, de nem tudom hol kezdjek neki...
Köszönöm a segítséget

(#28579) Hoffer válasza bacus (#28577) üzenetére


Hoffer
őstag

Belülről nem állítgatja senki!
Viszont ez a WEP felőli webes menedzsment letiltás mit is takar? Hol lehet ezt?

(#28580) bacus válasza Hoffer (#28579) üzenetére


bacus
őstag

Ne keverd a rövidítéseket. WEP az más mint WAN.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28581) Hoffer válasza bacus (#28580) üzenetére


Hoffer
őstag

Bocsi wan-t akartam írni!
Szóval mi is ez amit írtál?

(#28582) LordX válasza Tom0112 (#28578) üzenetére


LordX
veterán

Túlzottan nem WiFi problémád van, de egy tipp: A youtube az masszív letöltés, nem lehet, hogy azért kezdesz el laggolni? Akkor is nagy a ping, ha már letöltötted az egész filmet, csak nem zártad még be az oldalt?

(#28583) LordX válasza Hoffer (#28581) üzenetére


LordX
veterán

WAN = internet felőli oldala a routernek.

A beállítás arról szól, hogy beállításokat lehessen-e állítani "kintről". Jellemzően nem szokott ilyen kelleni usereknek, és egy hatalmas biztonsági kockázat, ha nincs erős jelszód (nincs), úgyhogy tiltsd le.

(#28584) Hoffer válasza LordX (#28583) üzenetére


Hoffer
őstag

Nah igen, és hol lehet ezt letiltani? Hol szokott ez lenni?

(#28585) LordX válasza Hoffer (#28584) üzenetére


LordX
veterán

A Remote Security alatt érdemes megpróbálkozni. Egyébként egy routeren összesen vagy 30 beállítható paraméter van, legyünk már annyira önállóak, hogy megtaláljuk e "hatalmas" listában amit itt a fórumon ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

(#28586) Hoffer válasza LordX (#28585) üzenetére


Hoffer
őstag

Mivel nem ajánlottatok konkrétan semmit ezért nem is találom!
Egyedül ez van...

(#28587) kaiserede


kaiserede
csendes tag

Sziasztok!

3 szintes családi házban(tégla) az első emeletről kéne átlőnöm a jelet a harmadikra(tehát van 1 emelet a kettő között). Nemsokára hozzájutok egy Linksys EA4200 routerhez. tapasztalatotok szerint önmagában elég lesz vagy kell hozzáesetleg még valami? ahogy néztem ez egy relativ tápos router,valakinek tapasztalata eseteleg?köszii

(#28588) Gubek-Einste válasza kaiserede (#28587) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Majd kiderül, hogy meddig lesz jó a jel, általánosságban nem lehet előre megmondani.
Ha nem lesz elég akkor Range Extender/Repeater berakása vagy kábellel egy másik AP/router elvezetése lesz a megoldás,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28589) bacus válasza Hoffer (#28586) üzenetére


bacus
őstag

Ez az. Grat, megtaláltad. :C

Igy van letiltva, hagyd igy.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28590) bacus válasza LordX (#28585) üzenetére


bacus
őstag

Ez nem igaz, ezeken a soho "tescos" routereken van 30 opció. Egy rendes routert pedig nem is lehet webes felületen felprogramozni, kell hozzá egy ssh kapcsolat legalább. :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28591) #24650752


#24650752
törölt tag

Üdv!

Létezik ebbe a gépbe való WiFi kártya, ami dual band-es, PCIe x1 csatolós és méretét tekintve igen alacsony ([link])? Vagy egy Mini PCIe (half-sized) - PCIe adapter, ami szintén nem túl magas? Intel WiFi Link 5300-as lenne ez esetben az illetékes.

:R

(#28592) kali válasza kaiserede (#28587) üzenetére


kali
legenda

javaslom elolvasni az új szabályzatot (alapelvek), mert szigorúbban veszik a többes regisztrációt, és fejezd be ezt a linksys reklámos hadjáratot, mindegyik regisztrációddal!

(#28593) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

azt meglehet csinálni, hogy itt melóba van wifi, lehet fogni inkább úgy fogalmazok. Egy routerrel befogni ezt a jelet és "megerősíteni"? Tehát a wifi hálózatra tenni még egy routert, hogy az is szórja a netet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28594) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Kaptam egy új modemet (zte zxv10 h201l) a pirelli drg a 225g helyett!

Hála szemmelver segítségének sikerült portot nyitni és így zöld jelzést kapnom a utorrent kliens beállítás kalauz teszt után!

Az volna a kérdésem hogy mac címet és fix ip-ét illetve natot hol tudom beállítani?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#28595) Marcika80 válasza mezis (#28573) üzenetére


Marcika80
tag

A kérdésemre a válaszaitokat köszönöm! Akkor marad más megoldás az antennás kábelezés. sima koax kábel elég az antenna és a mindigtv vevő közé? még akkor is ha kb 17m hosszú?

(#28596) LordX válasza bacus (#28590) üzenetére


LordX
veterán

Értelemszerűen :) De még ezeket a SOHO routereket is lehet bitszinten tuningolni, ha van rajta egy OpenWRT

(#28597) And válasza Marcika80 (#28595) üzenetére


And
veterán

Ugyan nem wifi-téma, de a TV-technikában (a jóval alacsonyabb frekvenciájú sávok miatt) nem annyira nagy probléma a kábelcsillapítás, mint a wifi mikrohullámú tartományain. A közkedvelt RG6-os TV-koax fajlagos csillapítása például az UHF TV-sáv tetején, valamivel 900 MHz alatt is kisebb, mint 0,2 dB/m, 400 MHz-en pedig már 0,13 dB/m alatti. Tehát TV esetén ebből a kábelből 17 méternyi a legrosszabb körülmények között sem csillapít többet, mint 3,3 dB, alacsonyabb frekvenciákon ennek is csak a töredékét. Wifi-n (2,4 GHz-en) ezt a legjobb 10mm-es átmérőjű - házilag még szerelhető - kábel sem tudja.

(#28598) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Van egy TP-Link TL-MR3420 routerem. Elviekben 300 mbit/s-os adatátvitelre képes. Én körülbelül 1 válaszfal és egy tartófal távolságra vagyok tőle, plusz emelet. Körülbelül mennyit veszít a router a sebességéből ilyen közegben? Azért kérdezem ezt, mert jelenleg 15 mbit/s-os az internet itthon, de péntektől 120mbit-esre bővül és kíváncsi lennék át tudja-e majd adni ezt a sebességet. Persze nem baj ha nem 100%-ban, úgyis 5 felé oszlik majd ez a sávszélesség.

(#28599) And válasza Nagynozi (#28598) üzenetére


And
veterán

Nettó 120 Mbps-t akkor sem tud átvinni, ha nincsenek akadályok a router és a kliens között, mivel a 300 Mbps-es n-mód hasznos maximuma ennél általában kicsivel kevesebb. Ha a kialakuló linksebesség nem éri el a maximumot, az alkalmazásbeli sebesség is arányosan tovább fog csökkenni.

(#28600) Nagynozi válasza And (#28599) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Ne haragudj, de egy kicsit szájbarágósabban el tudnád ezt nekem magyarázni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.