Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) mezis válasza Balage79 (#27800) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindez WiFi-n ? Mekkora a térerőd az InSSIDer szerint ?

mezis

(#27802) Balage79 válasza mezis (#27801) üzenetére


Balage79
csendes tag

Az RSSI a térerő? gondolom az.
-73 és -70 között ugrál

Állítgattam antennákat így is csak 8-9Mbit speedtesten.
NASról másolás meg csak 1,3 megabyte körüli, és instabil

[ Szerkesztve ]

(#27803) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

Én csak azt szeretném megkérdezni, hogy a D-link DIR300-nak a wifije az belépő szint, vagy átlagos szintűnek mondható, illetve kategorizálható.
Azért kérdezem, mert egyik barátomtól most megvehetném olcsóbban, de wifit még nem nagyon használtam. Jó lenne, ha később egy laptopot, vagy telefont rá lehetne kötni és akadás mentesen menne, akár 2 wifis eszköz egyszerre.

Kösz.

(#27804) Balage79


Balage79
csendes tag

Ez érdekes. Ha nem fut semmi a háttérben pl. inSIDDer, vagy fire fox, akkor 4 megabyte körüli a sebességem NAS-ról helyi hálózaton. Viszont ha fut valamelyik progi, még ha nincs is adatforgalom akkor 50 és 100kbyte közötti a másolási sebesség, ha pedig tálcára minimalizálom firefoxot akkor meg megindul rendesen. :F :F :F :F :F :F
erre valami ötlet?

ez egyre furább, csak ha prohardver van firefoxban akkor lelassul, de ha más akkor megy rendesen.:DDD :Y
prohardver.hu lopja a sávszélességemet.


[ Szerkesztve ]

(#27805) -szőke- válasza kali (#27698) üzenetére


-szőke-
tag

- wpa vagy wpa2 legyen a titkosítást azt hol tudom állítani?

(#27806) -szőke- válasza -szőke- (#27805) üzenetére


-szőke-
tag

Sikerült átállítani de a telefonon még mindég nincs net

(#27807) mezis válasza Balage79 (#27804) üzenetére


mezis
nagyúr

Google Chrome, Opera.

mezis

(#27808) mezis válasza Balage79 (#27802) üzenetére


mezis
nagyúr

Nos ez mindent megmagyaráz. Keress jobb helyet a WiFi router antennának, illetve a laposodnak.

mezis

(#27809) mezis válasza gabor128 (#27803) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Olcsón kezdetnek jó.

mezis

(#27810) Z2YJMANKA


Z2YJMANKA
csendes tag

Nem tudom jó helyen vagyok-e de szeretném megtudni mia külömbség a skpe-on a "Nem lehetett kapcsolatot létesíteni" és a " Nincs válasz" között? Köszönöm :)

(#27811) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
olyan wifis routerre lenne szükségem,amin be lehet állitani a mac szürést intervallumokra,minden kapcsolodo mac addresre..van-e ilyen?tud valaki segiteni?köszi!

GO Gunners!!!

(#27812) Miki522


Miki522
csendes tag

Sziasztok!

Az inSSIDer nézegetésekor egyre gyakrabban látom, hogy szaporodnak az n-es routerek. Már többször felvetődött bennem, hogy mi értelme van n-es routert használni (illetve n-es beállítást) 2, 5, 10MBit/s-es internetkapcsolat megosztására?

A szembeszomszédomnak 2 megabites nete van és 150Mbites Wifin osztja. Mivel egységsugarú userről van szó, ezért egészen biztos, hogy nem mozgat nagy méretű (de leginkább semmilyen) állományokat egyik gépről a másikra hálózaton keresztül, tehát ide is felesleges az n szabvány. Ez azért baj, mert az ISM sávnak a felét teleszemeteli, zavarva ezzel másokat.

Az én routerem is tudja az n szabványt, de mivel 10 megabites netem van (névlegesen, gyakorlatilag 6 körül) ezért eszembe nem jutna így beállítani.

Ilyen körülmények között mégis mi értelme van az n használatának, vagy csak tudatlanság, nagyzolás stb az oka?

(#27813) snooze válasza Miki522 (#27812) üzenetére


snooze
veterán

itt sok minden kiderül.. :) [link]

GO Gunners!!!

(#27814) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Hello, mivel elég sok hasonló topic van, de talán ide illik a legjobban, ezért itt kérdezném meg:
meg lehet-e azt csinálni, hogy ha egy gép kábelen kap netet, azt tovább tudja osztani, egy wifis stickel?
A baj az, hogy a készülékek, amit használnék, nem elég jók wifi ügyileg, ezért gondoltam, hogy ha már a gép úgyis kap netet, akkor esetleg azt tovább tudnám osztani. Lehetséges-e ezt valahogy megoldani valamilyen programmal? Ha igen, leírnátok hogyan? Előre is köszi. :)

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#27815) Gubek-Einste válasza Krissz5435 (#27814) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Connectify

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27816) krealon válasza Z2YJMANKA (#27810) üzenetére


krealon
Topikgazda

Egy telefoniabol vett hasonlat, ha mar a szovegertelmezes nem megy.

Nem lehetett kapcsolatot létesíteni --> Nem csong ki a telefon

Nincs válasz --> Nem vette fel a kicsongo telefont.

(#27817) Krissz5435 válasza Gubek-Einste (#27815) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Köszi, valami connectes dolog rémlett régebbről, de nem jutott eszembe. :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#27818) krealon válasza Krissz5435 (#27814) üzenetére


krealon
Topikgazda

A megoldas ez: --> (#27815) Gubek-Einste

vagy ez:
3G/4G USB STICK modem internetelérésének megosztása WIFI-n keresztül, WIN 7 alatt
(ertelemszeruen a 3G kapcsolat helyett a vezetekes internet helyettesitendo)

(#27819) Gubek-Einste válasza Miki522 (#27812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1, Semmi közöd, hogy ki milyen eszközt használ.
2; Az N-es eszközök alapból erősebbek mint a régi G-sek.
3; Manapság már csak N-es eszközöket lehet kapni.
4; Az N-s szabvány fejlettebb így alkalmasabb olyan helyeken is wifi elérést biztosítani ahol eddig nem volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27820) Miki522 válasza snooze (#27813) üzenetére


Miki522
csendes tag

A szócikkben található táblázat szerint a sebességen túl az n szabvány előnye a nagyobb hatótávolság.
Az n szabvány által használt sávszélesség 40MHz, a b/g esetében 20MHz. Én még úgy tanultam, hogy ha egy adott teljesítményt (jelen esetben 100mW) minél nagyobb sávszélességgel sugárzunk le, annál kisebb jelszintet kapunk. Tehát ugyanakkora teljesítményű adó magasabb jelszintet állít elő 20MHz-es sávszélességnél mint 40MHz-esnél. /Régen volt már, javítsatok ki ha tévednék./
A másik a saját tapasztalat: míg az ő n-es routerének jelét itt az utca túloldalán alig lehet venni, jóformán csak a kerítésénél van használható jelszint, addig az enyém az utca végén (kb. 120-130m) is tökéletesen használható. (A csapnivalóan gyenge vételkészségű Belkin kártyával)
Az új, TP-LINK 722N kártyával még nem próbáltam ki (ez nyári sport), de ha a Belkinnel működött akkor ezzel még messzebbről is fog. A szembeszomszéd jelét ez sem tudja használható erősséggel venni. Ha eljön a jó idő kipróbálom majd n-es üzemmóddal is, hiszen az új kártya tudja.

szerk:
@ Gubek-Einste
"1, Semmi közöd, hogy ki milyen eszközt használ."
Szerencsére nem zavar mert más csatornán dolgozik mint az enyém. Egyszerűen feleslegesnek tartom jelen esetben.

"2; Az N-es eszközök alapból erősebbek mint a régi G-sek."
Úgy tudom, de javíts ki ha nem így van, hogy ők is max. 100mW-osak.

[ Szerkesztve ]

(#27821) brekes


brekes
tag

Sziasztok, nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem, de hátha :DD

Na az én problémám az volna, hogy van egy T-com speedport w 700v nevezetű wifis routerem, bevan üzemelve megy minden, csak éppen nem tudok rákapcsolódni wifivel, se telefonnal, de laptoppal semmivel.... Akárhogy konfigoltam a böngészőben nem jó, de a hálózatot megtalálja a telefon is, és a laptop is. Ha pedig kábellel szeretnék rácsatlakozni úgy meg engedi. Mi lehet a probléma?

(#27822) Krissz5435 válasza krealon (#27818) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

A másodikat is kipróbáltam azért, de az nem jött össze. :P

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#27823) snooze


snooze
veterán

erre valaki??

GO Gunners!!!

(#27824) Gubek-Einste válasza Miki522 (#27820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardveresen értettem, hogy erősebbek és ezen okból kifolyólag a firmware-jük is fejlettebb, több funkcióval rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27825) Gubek-Einste válasza snooze (#27811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit értesz intervallum alatt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27826) snooze válasza Gubek-Einste (#27825) üzenetére


snooze
veterán

be tudjak állitani idöpontokat,amikor tiltva van vagy engedélyezve a net annak a mac addressnek..
pl:hétfö 10.00-18.00-ig

GO Gunners!!!

(#27827) mezis válasza brekes (#27821) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Titkosítás, szerviz csomag, kicsi térerő....

mezis

(#27828) kircipeti


kircipeti
senior tag

Üdvözlet!

A TP-Link TL-WA901ND típusú cuccos alkalmas "Range Extender"-nek? Tehát egy vezetéknélküli hálózat jelét kellene vennie és azt továbbszórnia. A TL-WA830RE -vel van tapasztalatom, az jó volt erre, de gondoltam a 901ND mégiscsak három antennás.

(#27829) mezis válasza Miki522 (#27820) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez az "utca túloldaláról" való mérés úgy lenne az igazi, ha megcsinálnád felcserélt routerekkel is. Tapasztalatom szerint egy cserép virág is sokat tud árnyékolni, nem csak a napból.

mezis

(#27830) Gubek-Einste válasza kircipeti (#27828) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olvasd el a specifikációt, szerepel ott a repeater is ami ugyan az mint a range extender csak más szóval.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27831) Gubek-Einste válasza snooze (#27826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég sok router-rel meg lehet ezt oldani de többségében ennyire precízen csak valamilyen 3rd party firmware-rel lehet megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27832) snooze válasza Gubek-Einste (#27831) üzenetére


snooze
veterán

konkrétan tipust tudsz?vagy azt az sw-t rá kell tenni?

GO Gunners!!!

(#27833) kircipeti válasza Gubek-Einste (#27830) üzenetére


kircipeti
senior tag

Köszi! És gondolom ugyanúgy fog működni, hogy nem csinál egy külön SSID-t, hanem "átjárható" lesz a két adó. Tehát ha az egyik helyen felcsatlakozik rá a jóember, akkor a másik helyen is fog még menni a laptop anélkül, hogy bármit is észrevenne a váltásból.

(#27834) Gubek-Einste válasza kircipeti (#27833) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27835) Gubek-Einste válasza snooze (#27832) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többféle 3rd party firmware van és ezeket szinte az összes ma kapható N-es router-re fel lehet tenni valamelyiket.
Ha gyárival meg lehet oldani akkor alapból benne van, ha kell valamilyen 3rd party firmware akkor azt fel kell tenni az adott router-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27836) snooze válasza Gubek-Einste (#27835) üzenetére


snooze
veterán

oké,köszi.. te már csináltàl ilyet?

GO Gunners!!!

(#27837) kudlacsek


kudlacsek
csendes tag

Sziasztok
az lenne a problémám hogy tettem a számitogépbe gépbe 2db wifi kártyát és összekapcsoltam.Bekapcsoltam az egyik kártyát SWITCH AP MOD-ba és igy az egyik kártya veszi a jelet a másik meg adja és müködik is de kb.25perc mulva kikapcsol a net ha ujra inditom akkor megin megy egy ideig .Van valami időkorlát vagy hogy kell beálitani ? Valaki tud segiteni megkösszöném

(#27838) Gubek-Einste válasza snooze (#27836) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27839) snooze válasza Gubek-Einste (#27838) üzenetére


snooze
veterán

az baj.. :( csak tudnám,hogy lehet-e kapni gyárit..neten nem találtam ilyen opcioval egyet sem..vagyis a leirásokba nincs.. :(

GO Gunners!!!

(#27840) And válasza snooze (#27836) üzenetére


And
veterán

Ezer éves Linksys routerek is tudnak ilyet gyárilag (Access Restrictions szabályok), de valóban bármely normálisabb 3rd-party firmware támogat hasonlóan bonyolult szabályokat. DD-WRT-vel használtam ilyesmit: beállítható napszakra, óra-percre a korlátozás adott IP- vagy MAC-című kliensekre, ráadásul nem csak időpont, hanem protokoll vagy keresőkifejezés / URL alapján is.
Mod: amúgy milyen routered van? Mert ezt azóta sem közölted.

[ Szerkesztve ]

(#27841) Gubek-Einste válasza snooze (#27839) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a funkciót szülői felügyelet, webkorlátozás vagy hasonló néven kell keresni. Amikor először írtad akkor én sem értettem de miután leírtad pontosabban már tudtam mit is akarsz.

Közben megjött pontos válasz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27842) snooze válasza And (#27840) üzenetére


snooze
veterán

köszi.. edimax br-6204 tipusu van..de abba nem találok ilyet..

nekem csak az idökorlát kellene..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#27843) kali válasza snooze (#27839) üzenetére


kali
legenda

nézz rá itt; link
a parental control az access control opciókat érdemes részletezni, ott add new, time settings, schedule...stb!
akár azt is megteheted, hogy csak bizonyos weblapok elérését engedélyezed bizonyos mac adress elá, de akár teljes netes elérést is lehet tiltani, mindezt konkrét időintervallumra beállítva!
alapban tudja a 700-as széria és attól felfelé!

[ Szerkesztve ]

(#27844) snooze válasza kali (#27843) üzenetére


snooze
veterán

nagyon köszi..ilyet probálok szerezni..

GO Gunners!!!

(#27845) And válasza snooze (#27842) üzenetére


And
veterán

Hát annak a manualjában én sem látok időalapú korlátozást, csak IP-, port-, URL- és kulcsszó-alapút :(..

(#27846) snooze válasza kali (#27843) üzenetére


snooze
veterán

neked ilyen van,amit linkeltél 741-es?
amugy lehet ez sem jo.. :( nekem a mac adressek net tiltása kellene meghatározott idöben,és nem a teljes titás..ezt nézd meg lécci tudja-e..

GO Gunners!!!

(#27847) kali válasza snooze (#27846) üzenetére


kali
legenda

nekem tl-wr941nd (v3) volt, de a korábban írt szériától már megoldható az is, amit te szeretnél!
a szülői felügyeletnél megadható 8 helyre nem írsz semmit, vagy csak valami kamut!

(#27848) bl4ze


bl4ze
veterán

Üdv! Olyan gondom van, hogy adott egy Toshiba laptop rajta Win XP Pro SP3, wifi-s net : Realtek RTL8187B hálózati adapter, a wifi router egy TP-Link, nem tudom annak a fajtája fontos-e, mivel a sávszélesség megvan, "csak" letöltési sebesség gond van...

Pár hete jött olyan hiba, hogy speedtest-tel volt full sávszélesség (15Mbit DSL), de ha letöltést indítottam (ftp, http) akkor session-ként max 420kb/sec volt, ha indítottam 4-5 letöltést akkor simán vitte az 1800kb/sec-et azaz ki volt hajtva a 15Mbit DSL, de egy-egy letöltés nem ment 420kb/sec fölé.
Akkor kutattam utána és azt találtam kinti fórumokon, hogy TCP gond lehet, így a TCPOptimizer [link]proggyt leszedtem és mindent "Optimal"-ra állítottam és jó is lett, ment a mai napig a letöltés 1800-1900kb/sec sebességgel. Mai napon megint jött a para, letöltés (FTP, HTTP) nem megy 200kb/sec fölé, de most annyiban más, hogy bármennyi letöltést indítok, nem kumulálódik, itt ingadozik a letöltés, sőt még 40-50kb/sec-re is leesik.
Speedtest szerint továbbra is full sávszélem van.

A TCPOptimizer beállítások nem "másztak" el, kalibráltam, volt restart, de továbbra is ilyen brutál rossz sebességem van.

Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond ? Nem akarnék egy Win XP re-install-lal menni ennek, csak ha nincsen más megoldás... Válaszokat, segítséget előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#27849) kali válasza bl4ze (#27848) üzenetére


kali
legenda

nem ártana tudni a tp-link router típusát!?!?
próbáld ki a kapcsolatot más/minden csatornán!
kábelen rendben a tényleges letöltési sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#27850) Claude Leon válasza gabor128 (#27803) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A maga korában is belépőszintű volt.
Azóta fejlődött valamelyest a dolog, illetve a dir300-nak a B szériája hardverügyileg megfelel a mai belépőszintnek, de ennek kihasználására a rendszerét cserélni kell dd-wrt vagy openwrt-re

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.