Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Van-e köztetek, aki a téglási székhelyű COM2 cég mikrohullámú internetét használja, vagy az ismeretségi körében van tapasztalata ezzel a szolgáltatóval?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27602) mezis válasza Lengyi (#27600) üzenetére


mezis
nagyúr

És Linux-al ?

mezis

(#27603) beni18


beni18
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy mi a különbség az AP-nál az Universal Repeater és a sima Repeater üzemmód között? Jel erősítésre lenne szükségem de nem tudom hogy melyiket kellene beállítanom

[ Szerkesztve ]

(#27604) soundsthu


soundsthu
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, -egy korábbi témához kapcsolódóan- hogy vajon a tp-link 340gd router-el vajon a tp-link wa730re wireless-en együtt tudna-e kommunikálni?

Ha valaki tudja a választ várom! :))
Köszönettel,
J.

(#27605) naksys


naksys
senior tag

Tudnátok írni olyan programot amivel feltérképezhetem a közeli hálózatokat? Vagy legalább felsorolja őket illetve, hogy védettek-e?
Valami hasonlót keresek mint a Lenovo Access Pointja.

(#27606) mezis válasza naksys (#27605) üzenetére


mezis
nagyúr

És az InSSIDer nem lenne jó ?

mezis

(#27607) Gubek-Einste válasza soundsthu (#27604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27608) naksys válasza mezis (#27606) üzenetére


naksys
senior tag

Tyűha! Kipróbálom, köszi!

(#27609) Boci_83


Boci_83
őstag

Hy all!

A 2 antennás (elvileg 2x5dBi nyereségű) TP-link WR842ND routerebről leveszem az egyik antennát, és a notin monitorozva a sugárzott teljesítményt, lényegi változást nem tapasztalok, legalábbis szobán belül nem...

Akkor mi értelme a több antennás wifi routereknek? Messzebbről esetleg észre venném a különbséget? Valamint ha az egyik antenna helyett, a kültéri 9dBi-s antennámat csatlakoztatom, azzal nagyobb távolságra szórhatom a jelet?

A témával kapcsolatban valami hasznos olvasni valót tudtok ajánlani?

**********

(#27610) kali válasza Boci_83 (#27609) üzenetére


kali
legenda

attól is függ, hogy milyen wifi modul van a notiban, hiszen a router 2 * 2 mimo képes, és csak akkor jelentkezik a különbség az ellenoldalon, ha azonos képességű wifi modullal teszteled!
milyen típusú wifi modul van a notiban? legalább 300-as n szabványos kell, hogy a mimo többlete érvényesüljön!
a mimo miatt csak az egyik antenna eltérőre történő cseréje nem javasolt, mind a kettőt cseréld azonosra!

[ Szerkesztve ]

(#27611) Boci_83 válasza kali (#27610) üzenetére


Boci_83
őstag

Elképzelésem sincs milyen a wifi a notiban, Egy MSI EX720 notiról van szó.. régebbi féle...

**********

(#27612) kali válasza Boci_83 (#27611) üzenetére


kali
legenda

nézd meg a típust az eszközkezelőben, illetve a kapcsolati sebességből is lehet következtetni, ha rávehető 300-as kapcsolatra, akkor biztosan mimo képes!
amennyiben csak g szabványos, és maximum 54 megabit/sec kapcsolati sebességre képes, úgy is adott, hogy nem profitál a mimo képességből!

(#27613) zack


zack
nagyúr

Srácok!

Lenne nekem egy TP-Link WR1043ND routerem, és az egyik macskám a háromból, 2 antennának a végét (1,5-2cm szakaszon) megcsócsálta. Láthatóan csak a burkolat sérült, de nem tudom, hogy ez okozhat e bármilyen rendellenes működést, vagy gyengébb jelerősséget, és ezt mivel tundám leellenőrízni.
Az is érdekelne, hogy mennyibe kerülhet hozzá az új antenna.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27614) Boci_83 válasza kali (#27612) üzenetére


Boci_83
őstag

Tuti hogy N-es, mert a routert only N-re állítottam..

Eszközkezelőből...: Atheros AR928X

**********

(#27615) kali válasza zack (#27613) üzenetére


kali
legenda

rendes tépázás kell(ene) hozzá, hogy érezhető legyen a teljesítmény romlása, felületi sérülés esetén nem feltétlenül lesz probléma!
az antennák ára nem vészes, 3 darab 3 dBi értékű van rajta, ezek 300 - 800 ft/darab körül mozognak, de 500 - 1200 ft/darab között már 5 vagy akár 8 dBi értékűt is kapsz; link és link

[ Szerkesztve ]

(#27616) zack válasza kali (#27615) üzenetére


zack
nagyúr

ThX a gyors választ!
Ennél erősebb (8 dBi) létezik hozzá?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27617) kali válasza Boci_83 (#27614) üzenetére


kali
legenda

az okés, hogy n szabványos, csak a lite-n (maximum 150 megabit/sec) esetén 1 stream adott, és nincs mimo képesség, 300-as vagy feletti n szabvány esetén pedig 2, 3...stb, és adott a mimo is!
a te modulod típusa így még nem elég pontos, mivel a végén az x értéke lenne a lényeg, mert például az ar9285 csak lite-n, 150 megabit/sec és 1 stream, de az ar9287 már 300 megabit/sec és 2 stream, tehát mimo képes! az x a végén azt jelöli, hogy kombó modul, tehát wifi és bluetooth egyben, de így sajnos fedve a pontos típus, ezért próbáld ki, hogy mekkora maximális kapcsolati sebességre bírod rávenni úgy, hogy a router 40 megahertz (wide) beállításos n szabványon üzemel, és a noti azonos légtérben van vele, megfelelő beállításokkal!?!?
régebben volt nálam telepítésre ilyen noti, ha jól emlékszem, akkor csak lite-n modul volt benne, de nem esküdnék meg rá...

zack; lézetik, ha nem is saját gyári, de más típusú - bár szerintem felesleges rá nagyobb mint 8-as, az eredeti 3-as viszonylatában!

[ Szerkesztve ]

(#27618) Miki522 válasza Gubek-Einste (#27557) üzenetére


Miki522
csendes tag

A kérdés eldöntetett: TP-Link TL-WN722NC-t fogok venni a Belkin helyett.

A Belkin előtt egy Hama adapter volt (a legolcsóbb volt akkoriban), amiről egy dolgot leszámítva csak jókat tudtam elmondani: gyorsan csatlakozott, nem dobálta el a hálózatot és az akkori gépek beépített adaptereit messze lealázta vételi érzékenységben. Az egyetlen hátránya az volt, hogy hamar tönkrement, kb. fél évig bírta.

A Belkin már 5 éve húzza az igát, viszont vételi érzékenysége a legrosszabb amivel valaha találkoztam. Tetszett az asztali tartója, de azt leszámítva semmit sem ér. A folytonos hálózateldobálása meg egyenesen idegesítő. Senkinek sem ajánlom.

A fent említett típusról csak jókat olvastam, esetleg valakinek van valami tapasztalata vele kapcsolatban?

(#27619) mezis válasza zack (#27613) üzenetére


mezis
nagyúr

Semmi probléma! Bontottam már le a műanyag burkolatot két antennáról (D-Link, ASUS). mindkettő negyedhullámos kis drótdarabban (koax közepe, kb 6 cm.es) végződött és fölötte hagytak bőségesen "légteret". (És bizonyára ezeket az antennákat ugyanaz a kínai manufaktúra "gyártja". ;] )
Talán azért is, hogy ezzel is nehezítsék a túlzottan közel helyezést falhoz, fém felületekhez.

A rézdrótot aligha rövidítette macskád. Pénzkidobás lenne új antennát venni.

Ha esztétikai problémád van zsugorcsövet rá.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27620) zack válasza mezis (#27619) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. :R
3k a 3db erősebb antenna...Nem vészes. Felkeltette az érdeklődésemet, mert a hálószobába már elég gyenge a jel a gyárijával. Szóval lehet, hogy így is úgy is csere lesz. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27621) Boci_83 válasza kali (#27617) üzenetére


Boci_83
őstag

Aida szerint: Atheros AR5009 802.11a/g/n Wireless Network Adapter PCI

**********

(#27622) csuli111


csuli111
csendes tag

Sziasztok! Bajban vagyok! Akinek van ötlete, ossza meg velem.
A probléma a következő. A gépem wifi-n keresztül kapja a netet egy routerről. Az internet megosztás működik mindaddig amíg csak lan-ra akarom kinyomni. Csakhogy én továbbküldeni is wlan-on szeretném egy másik wlan kártyával. Ugyan azokat a beállításokat alkalmazva semmilyen hibát nem hoz a win7, az ad-hoc hálót is megcsináltam a másik kártyára, a hálózat látható másoknak is és csatlakozni is tudnak rá. Ám netet nem kap senki...
Ötlet? :)

[ Szerkesztve ]

(#27623) zack válasza mezis (#27619) üzenetére


zack
nagyúr

Ezt az antenna helyére kell betekerni? [link]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27624) Gubek-Einste válasza zack (#27623) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, mind a hármat le kell cserélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27625) Gubek-Einste válasza Miki522 (#27618) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Remek, az egyik leginkább ajánlott típus, könnyű lesz az elhelyezése az optimális vételi viszony megtalálására + még szükség esetén antennát is lehet rajta cserélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27626) zack válasza Gubek-Einste (#27624) üzenetére


zack
nagyúr

Ha erre cserélem le, jobban járok vételi minőségben? Vagy felesleges?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27627) Gubek-Einste válasza zack (#27626) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy jobb, lehet, hogy nem, előre nem lehet egyértelműen megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27628) Boci_83 válasza zack (#27626) üzenetére


Boci_83
őstag

Induljunk ki abból, hogy az asztali gépemben van egy Wifi kártya, 2dBi-s antennával. Kíváncsiságból kicseréltem a routerem 5dBi-s antennájára... Nem volt érezhető javulás.. :(

**********

(#27629) Fecogame válasza Boci_83 (#27628) üzenetére


Fecogame
veterán

A vevő és az adó felén is érzékeny eszköznek kell lennie, akkor van javulás :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27630) mezis válasza zack (#27620) üzenetére


mezis
nagyúr

Zárt térben a sok reflexió miatt általában csalódás a nagyobb nyereségű antenna.

mezis

(#27631) colin81


colin81
tag

Sziasztok! haverral szeretnénk multizni de wifin kereszül kb,1km táv van köztünk. Megoldható ez és milyen erősségű antenna kellene ehhez?

(#27632) Fecogame válasza colin81 (#27631) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha mindkettőtöknek van nete, akkor egy hamachival vagy gamerangerrel simán tudtok. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27633) colin81 válasza Fecogame (#27632) üzenetére


colin81
tag

bővebb infót megköszönném :R net az van nekem 6mb havernak 4mb de játéknál eléggé laggol

(#27634) Gubek-Einste válasza colin81 (#27633) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ekkora távolságra történő wifi-s összeköttetésnél is laggolni fog rendesen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27635) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

2 régebbi HP laptopomba G-s wifi modul van. Ki cseréltem őket N-esre és a következő üzenetet kaptam:
"104 unupported wireless network device detected. system halted. remove device and restart "

A gépek: HP Compaq nx6325
HP nx6735s
Mit lehetne ezzel kezdeni, hogy működjön a wifi kártya?

(#27636) nemdan válasza szabifotos (#27635) üzenetére


nemdan
senior tag

HP laposok elég allergiásak a különböző WLAN kártyákra... ha ezt írja valószínűleg sehogy sem fog működni vele. :(

Inkább cseréld le USB-s wifi adapterekre.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27637) szabifotos válasza nemdan (#27636) üzenetére


szabifotos
senior tag

Kár... Bios frissítéssel talán érdemes próbálkozni? Vagy találtam ezt, lehet dobok egy privátot az úriembernek.. :)

USB adaptert nem szívesen használnék, elég kényelmetlen....

(#27638) nemcso válasza szabifotos (#27637) üzenetére


nemcso
senior tag

TP-LINK TL-WN823N : usb-s, mini, N -es.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#27639) Gubek-Einste válasza nemcso (#27638) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Isten ments, hogy valaki ilyet vegyen, nem ér semmit sem, túl kicsi, ha már ajánlasz valamit akkor az legyen egy normális.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27640) nemcso válasza Gubek-Einste (#27639) üzenetére


nemcso
senior tag

Én asztali gépen használom és jól műxik. (tetőtérben van a router, a gép pedíg a vasbeton födém alatt a földszinten)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#27641) Fecogame válasza colin81 (#27633) üzenetére


Fecogame
veterán

GameRanger

Hamachi

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27642) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. Szeretnék wireless-t itthonra, de nem nagyon vagyok benne a témába. Tudnátok ajánlani egy megbízható, de olcsóbb fajtát? Vagy ezek a 2-3 ezres kütyük mennyire megbízhatóak? Köszi szépen!

(#27643) mezis válasza BoneDragon (#27642) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mármint egy WiFi routert ? (Azok 4000 - 5000 Ft-ba kerülnek újonnan.

mezis

(#27644) BoneDragon válasza mezis (#27643) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igazából csak a telefonom miatt kellene, szóval nincs nagy elvárás ezzel kapcsolatban.

(#27645) mezis válasza BoneDragon (#27644) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom a telefonnal közel tudsz menni, nem kell falakat, födémeket átlőni. Az olcsóbb, 2.4 GHz-es WiFi routerek bármelyike megfelel. (TP-Link, D-Link, ....)

mezis

(#27646) BoneDragon válasza mezis (#27645) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen, nem vinném messzire. Ez a bolt van közel hozzám. Itt látok leakciózva egész jó árba. Ezek mennyire megbizhatóak?

[ Szerkesztve ]

(#27647) kali válasza BoneDragon (#27646) üzenetére


kali
legenda

milyen sebességű nethez kellene?
a wifi a mobil miatt közel mindegy, csak a kábeles átviteli sebesség miatt kérdezem, mert nem mindegy, hogy gigabit képes kell - 100 megabit/sec közeli vagy feletti nethez -, vagy 100-as router is elég!?!?
amennyiben nem kell gigabit képes, úgy az olcsó tl-wr740n vagy a tl-wr741nd is megfelelő vétel lehet!

(#27648) BoneDragon válasza kali (#27647) üzenetére


BoneDragon
veterán

UPC 25 megás netem van, szóval semmi extra.:)

(#27649) kali válasza BoneDragon (#27648) üzenetére


kali
legenda

akkor bővel elég például a két említett router valamelyike!

(#27650) Benhill


Benhill
senior tag

Nekem szintén 25megás upc van, és mellé egy tp-link 340GD, aminek az antennája, hosszabbítóval van elvezetve kintre, a fal mellé, ami mellett belülről már a vasbeton pereme van. Néhány méterre pedig a szobám, ahol sima téglafal van.

Na most amit kérdeznék, hogy közvetlen a falam mellett átjön 9-10mega, de ha elmegyek a faltól 3-4métert, akkor már csak 3-4mega van. Ez így rendben van ha telefonnal vagyok?
De ha pl leteszem a telefont egy bizonyos helyre, akkor upc speedtesten mindig más más eredményt kapok. Még közvetlen az antenna mellett is van amikor 15, de van amikor 25 mega.

Amit el szeretnék érni, hogy az egész ház területén legyen elérhető a wifi, és legalább 5mb sebességgel.

Arra gondoltam hogyha egy rézdrótot rákötök a mostani antennájára, és behúzom a szobámba. Természetesen másik végére is teszek antennát, de csak egy rádióból kiszedettet. Javulni fog így a sebesség meg a jelerősség vagy ne szenvedjek vele?
(légvonalban amúgy nagyon jó, 150méterre is van jel)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.