Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) mezis válasza vargapdavid (#28849) üzenetére


mezis
nagyúr

A kártyás WiFi-k egyik nagy problémája, hogy a számítógép háza jelentősen árnyékolja a kártyára szerelt antennákat. Úgyis ki kell varázsolni az antennákat onnan és akkor már egyszerűbb egy USB-sel "szerencsétlenkedni", amelyik ráadásul laptophoz is használható.

Esztétikus műanyag vezetékcsatornák óriási választéka vár a villanyszerelési szakboltokban....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28852) vargapdavid válasza mezis (#28851) üzenetére


vargapdavid
tag

Az lesz :) Köszönöm az infót, nem tudtam az árnyékolásról.. :R

(#28853) anonymus89


anonymus89
addikt

Xp-n volt már valakinek problémája usb-s wifi stickkel?
Konkrétan egy Tp-link wn620g-ről volna szó, ahogy leokézom a tanúsítványos kis ablakot gép megfagy ha legközelebb rádugom újraindítás után a gép lefagy... :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28854) HPenta válasza Hege1234 (#28847) üzenetére


HPenta
csendes tag

Sajnos nem oldotta meg a problémát a csatornaváltás...végigmentem 1-11-ig, de semmi :/

Egyéb ötlet?

(#28855) HPenta


HPenta
csendes tag

Megoldva! b/g mixed oké neki...:)

(#28856) Hege1234 válasza MtHq (#28837) üzenetére


Hege1234
addikt

csináltam képeket

ez alapján próbáltam
de az 1. routeren nemlátom a 2.at(amiről a tv kapná a netet)

a tomaton a device list-nél nincs 192.168.2.xxx es ip
csak 192.168.1.xxx es ip

(#28857) patau


patau
csendes tag

Wifin a nekem leosztott szálat hogyan tudom elérni? Nem kéri a saját name/passwordot, csak az általános részre csatlakozik.
Többen használunk 1 routert. Úgy van beállítva, hogy van egy "fő/általános" jelszó, ezzel elérsz kb 100 kbps-t. De van egy saját name-password-öm, amivel elérhetném a nekem kiosztott sávszélt (~1-2 Mbps). Csak a fő passwordot kéri, ez megy is, de olyat, hogy felh.+jelszót tudjak bevinni nem találok. Win8. Hol tudom beállítani az én szálamat?

(#28858) czgabi76


czgabi76
tag

Szerintetek ez normális?
[link]

Azt hittem rosszul láttam mikor ránéztem az árra! ;]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28859) Intruder2k5 válasza czgabi76 (#28858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ennek már a címe sem normális!

"Wifi antenna 20km -es"

Egy antennának nincs olyan paramétere, aminek km a mértékegysége!

[ Szerkesztve ]

(#28860) kali válasza Intruder2k5 (#28859) üzenetére


kali
legenda

van az, így jobban eladható a kevésbé hozzáértők számára, akik nagyot akarnak... :DDD

(#28861) mezis válasza czgabi76 (#28858) üzenetére


mezis
nagyúr

"és körsugárzóként is használhatod"

Vajon hogy ? Pörgeted mint a légtérfigyelő radarokat ? :DDD

mezis

(#28862) LordX válasza patau (#28857) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem kérdezd azt, aki beállította a routert..

(#28863) bigdady


bigdady
nagyúr

Otthoni hálózatnál van jelentősége ha egy pc-t és egy netbookra külön ssid-t állitottam be a routerben? Gond lesz vele? Vagy akár vnc-nél is bekavarhat?

[ Szerkesztve ]

(#28864) gycs02


gycs02
tag

Üdv!
Van egy d-link dir 600-as routerem. A gondom az, hogy nem tudom vezetékesen elérni csak wifin keresztül, ha rádugom a gépre valami miatt nem kap rendes IP-t csak ezt a windows által adott apapi-t. Szerintetek mi lehet a gond. Amint visszadugom a t-home pirelli nevezetű csodáját, az egyből kap IP, s annak elérem a kezelő felületét.

K gycs

(#28865) mezis válasza gycs02 (#28864) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP kábel jó ? (És automatikus a TCP/IP-je ?)
Ethernet vezérlőd, drivere rendben ? (Máshoz tudsz csatlakozni UTP-vel ?)

mezis

(#28866) bigdady válasza bigdady (#28863) üzenetére


bigdady
nagyúr

volt jelentősége, nem ment sem az otthoni hálózat külön ssid esetén sem a vnc. Visszaállitottam.

(#28867) gycs02 válasza mezis (#28865) üzenetére


gycs02
tag

Mint írtam a pirellivel megy a net, azzal az utp kábellel is próbáltam, mivel a net megy gondolom a hálókártyával, driverrel nem lehet gond, az eszközkezelő sem ír hibát. Az automatikus TCP/IP-n mit értesz? Ha jól sejtem a gépen automatikusra van állítva, a routerben is lehet esetleg állítani? Ha igen router reset után nem az az alap, mert már azt is próbáltam az sem segített.
ezt írja az ipconfig:
ipconfig/all a routerrel

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : ***
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/1000 MT Network Con
nection
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0B-DB-4D-87-C8
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
Automatikus konfiguráció IP-címe. . . : 169.254.158.122
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . :

A pirellivel

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : ***
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/1000 MT Network Con
nection
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-0B-DB-4D-87-C8
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.65
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.1.254
DHCP kiszolgáló . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
Bérleti jog kezdete . . . . . . . . . : 2013. február 17. 17:15:39
Bérleti jog vége. . . . . . . . . . . : 2013. február 17. 18:15:39

[ Szerkesztve ]

(#28868) Gubek-Einste válasza gycs02 (#28867) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan volt/van összekötve a két eszköz?
Milyen beállítások voltak/vannak rajtuk?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28869) patau válasza LordX (#28862) üzenetére


patau
csendes tag

Kérdezném, de a tulaj megbízta anno a neteseket, hogy állítsák be a routert. Valószínű minden rendben is van. Nem mostani story, nem akarok pattogni.
Mit csinálnál, ha van egy laptopod wifivel, és kaptál egy általános jelszót, valamint egy name:xxx, és pass:xxx jelszót; ennyi van nálam, ez a papír az össz info;

INTERNET
----------------
jelszó: "bumbulu" - ez megy is 100 kbs-el
----------------
Name: "senki-28"
Password: "bambala"

(#28870) gycs02 válasza Gubek-Einste (#28868) üzenetére


gycs02
tag

Ami volt!
A pirellin működött(dik) a net, de mivel elég gyengus a routere ezért ráakasztottam a dlinket, s ennek használtam a wifijét. Minden ment is rendesen, de a wifi elég sűrűn ledobál még mindig, ezért szerettem volna egy firmware-t frissíteni rajta. Ezért kellene elérni a kezelő felületét. Annyit csináltam, hogy a pirellit kihúztam a hálókártyából, s ugyan azzal az utpvel rácsatlakoztam a router wan-ra. Mikor összedugtam a pirellit a dlinkkel a dlinken kikapcsoltam a dhcp-t, a titkosításon kívül mást nem állítgattam, ennyi elég volt, hogy menjen a wifi, de az reset után a ha jól tudom minden alapba kerül. Tablettel telóval wifin keresztül simán elérem a beállításait.

(#28871) Gubek-Einste válasza gycs02 (#28870) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DHCP-t akkor kell kikapcsolna ha az egyik LAN portba van kötve a másikból jövő kábek + egyezni kell az alhálózatnak is, ha a WAN-ba akkor kell a DHCP és át kell állítani a LAN IP-t más alhálózatba, hogy nem ütközzenek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28872) gycs02 válasza Gubek-Einste (#28871) üzenetére


gycs02
tag

Ez OK! A net megy kábelen és wifin is.
Az a gondom, hogy egy resetelt router (vagyis mintha most bontottam volna ki) wan portját utpvel közvetlenül rádugok a hálókártyára nem tudok belépni a beállításiba, miért?

(#28873) Intruder2k5 válasza gycs02 (#28872) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Két okból sem...

1. Nincs WAN IP címe, mert gondolom nem futtatsz DHCP szervert a gépeden!
2. Alapesetben nincs engedélyezve a távoli elérés egy routeren sem!

(#28874) gycs02 válasza Intruder2k5 (#28873) üzenetére


gycs02
tag

De megy a DHCP (28867). Tehát ez nem gond, viszont hogy, hol tudom engedélyezni a távoli elérést a routeren?

(#28875) Intruder2k5 válasza gycs02 (#28874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én DHCP szervert kérdeztem, gondolom az nem fut a gépen! Te pedig szerintem DHCP kliensre gondolsz, de az viszont nem jó, mert reset után a router WAN portja is DHCP-n van, tehát az is egy másik eszköztől várná, hogy adjon neki IP címet! Normál esetben ez a másik eszköz a szolgáltató routere, de jelen esetben, ha Te a router WAN portját a PC-vel kötöd össze, így nincs olyan eszköz a körben, ami IP címet adna, mindkettő csak a másik végponttól várja ezt!

Ha routered WAN portját is a Pirelli egyik LAN portjával kötöd össze, amire a géped is csatlakozik, akkor a Pirelli DHCP szervere fog neki adni egy IP címet, így tehát az első probléma meg van oldva, de mivel még ekkor sincs engedélyezve a távoli elérés, így még mindig nem fogod elérni ilyen módon!

A távoli elérés bekapcsolásához előbb a router LAN portjára dugd rá a PC-det, és az admin felületre belépve keresd meg a Remote Management pontot, és engedélyezd! Ha ez megvan, akkor mehet vissza a Pirellire, és már el is éred WAN IP cím alapján!

(#28876) mezis válasza gycs02 (#28872) üzenetére


mezis
nagyúr

A WAN porton keresztül nem is fogsz. A LAN port esetén lehet esélyed csak. (A csuda gondolta, hogy pont azt az egy portot találod el, amelyiken esélyed sincs.)

A LAN-hoz is valószínű, hogy DHCP kellene a DIR-600-on.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28877) draco31


draco31
veterán

Hello!

Van egy nagy problémám a TP-LINK TL-WR741ND routeremmel. Androidos telefonokkal valamiért nem kommunikál jól. A Play-en, Youtube-on, stb. nem hozza be a képeket:
Kép1
Kép2
A router beállítása jó, hozzáértő ember állította be. Más androidos telefonokkal is ezt csinálja. A netem is jó, mert másik routert raktam be tegnap, kölcsönadta a barátom, azzal működött jól, a beállítások ugyanazok voltak, csak az IP címet kellett átírni. A barátomnál működik rendesen, bejönnek a képek.
Mobilnettel, és Wi-Fi-n is így kellene működnie ezeknek:
Kép1
Kép2
A legfrissebb fw van a routeren. Kifogytam az ötletekből.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#28878) kali válasza draco31 (#28877) üzenetére


kali
legenda

nem biztos, hogy a router a hiba forrása, szolgáltatós dns hiba is képes ilyesmire, ami a másik routerben esetleg konfigurálva volt!?!?
a router tűzfalas beállításait ellenőrizd esetleg!

[ Szerkesztve ]

(#28879) Intruder2k5 válasza draco31 (#28877) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom a másik router nem TP-LINK volt!

Az Android-ot állítsd fix IP-re! Például...

IP: 192.168.1.100
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1

DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

Így menni fog szerintem...

(#28880) gycs02 válasza Intruder2k5 (#28875) üzenetére


gycs02
tag

Köszi a segítséget!
Már fel is ment az új fw. Wifi úgy néz ki stabilabb lett. Egy érdekesség azért még van, a tablet csak akkor tud csatlakozni, ha lan-lan van utp-vel összedugva, az összes többi cuccnak mindegy hogy lan-wan vagy lan-lan.
Vajon ez mitől lehet?

(#28881) draco31 válasza Intruder2k5 (#28879) üzenetére


draco31
veterán

TP-LINK volt, csak korábbi modell, 4-5 éves. Megpróbálom a fix IP-t.

kali
ugyanúgy van beállítva a két router, csak az IP cím, és az alapértelmezett átjáró a különbség. Illetve a Wi-Fi hálózat neve. Még a jelszó is ugyanaz.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#28882) kali válasza Intruder2k5 (#28879) üzenetére


kali
legenda

a héten egy rt-n16 volt nálam, azzal jártam tesztelni, és a t-s dns problémák azzal is jelentkeztek a legtöbb helyen!

draco31; milyen típusú volt a másik router?

[ Szerkesztve ]

(#28883) draco31 válasza kali (#28882) üzenetére


draco31
veterán

Azt hiszem, hogy TL-WR340GD A kinézete ugyanez, cserélhető antennás, és 54Mbps-es. Ezek biztosak. Ez rémlik a nevének is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#28884) kali válasza draco31 (#28883) üzenetére


kali
legenda

pedig - adott szempontból - csak annyit a különbség, hogy a 700-as széria "tűzfala" fejlettebb, részletesebben konfigurálható, szóval akkor tényleg érdemes lenne arra ránézni!
illetve próbáld ki a leírt dns módosítást, hátha...

(#28885) draco31 válasza kali (#28884) üzenetére


draco31
veterán

Megkapta a fix ip-t kis módosítással, és jó lett, Köszönöm nektek!! :R

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#28886) patau válasza LordX (#28862) üzenetére


patau
csendes tag

Van egy laptopod. Meg egy cetlid. Ennyi az összinfo.
Centlin kaptad a wifi adatait (ács ceruzával írva);
A cetli;

INTERNET
----------------
jelszó: "bumbulu" - ez megy is 100 kbs-el
----------------
Name: "senki-28"
Password: "bambala"

Hogy tudok fellépni a "senki-28"-ra?

(#28887) Intruder2k5 válasza patau (#28886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az a "senki-28"? Ez egy SSID lenne? Esetleg nem lehet, hogy rejtett?

(#28888) patau válasza Intruder2k5 (#28887) üzenetére


patau
csendes tag

Köszi, hogy válaszoltál. A "senki-28" nem SSID. Ez nem rejtett.
Normál esetben egy wifi kér egy jelszót.
Ezt megadom, minden OK. De ezzel csak 100 kbs-et kaptam.
Van e felett egy name:..., pass:...-om.
Ezzel tudnék 1-2-3 Mbs-et kapni.
Hova írjam az adatokat?

(#28889) Intruder2k5 válasza patau (#28888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos akkor én is passzolom!

(#28890) Chelios79


Chelios79
csendes tag

Sziasztok!

Van egy TP-link wr841nd gyári állapotú eszközöm, de kevésnek bizonyult a wifi ereje a padlástól a konyháig. Arra gondoltam, hogy bekábelezem az egyik antenna kivezetést és a gyári antennát rakom a végére. A kérdésem, hogy vajon marad-e annyi jel a végén ami még használható? Fogalmam sincs mennyi lehet a kimeneti teljesítménye, de az antenna 5dBi a kábel pedig 11méter tri-lan240 lenne az nagyjából 4,5dB veszteség.

köszi

(#28891) LordX válasza patau (#28886) üzenetére


LordX
veterán

Azért mondom, hogy kérdezd meg, aki csinálta, mert ilyet standard soho wifi routerrel nem csinálsz, és a fórumon nem hiszem, hogy értelmes válaszokat kaphatsz, csak egy tippmixet.

(#28892) Gubek-Einste válasza Chelios79 (#28890) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A 11 méter túl sok eleve.
2; Nem lehet így megoldani, nem azért van a router-en 2 antenna, hogy az egyiket valahova máshova legyen elvezetve.
Ami neked kellene:
- LAN-on egy másik eszköz ami szórja a netet a ház másik részén
vagy
- Egy Repeater/Range Extender ami felerősíti a 841ND jelét

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28893) Fecogame válasza Chelios79 (#28890) üzenetére


Fecogame
veterán

11 méteren nagyon sok lenne a jelveszteség, nincs értelme ilyen hosszú kábelt alkalmazni gyári antennához.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28894) Intruder2k5 válasza Fecogame (#28893) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább úgy mondanám, hogy nincs értelme ilyen hosszú kábelt alkalmazni wireless soho routerhez! Semmilyen antennával! Illetőleg ahogy Gubek-Einste is írta, a két antenna nem választható el egymástól, erre két külön eszköz kell!

[ Szerkesztve ]

(#28895) smirdex


smirdex
tag

Sziasztok!

Régóta használok , állítok be wifi hálózatot, azonban most elakadtam..az elakadás tárgy mindkét esetben N-s hálózati beállítással kapcsolatos.. Az egyikben egy linksys wrt160nl van ddwrt-vel, 50/5 nettel. Kliensként egy Asus ux31 Zenbook csatlakozik hozzá wifin. Ha router-t N only módba állítom, a noti nem csatlakozik hozzá, pedig elvileg N szabványos wifi kártyája van. G módban a letöltés cirka 20mbit körüli sebességgel működik, de G+N mixed módban csak 6-7mbit körüli sebességet produkál 1 méterre a router-től.
Ugyan ez a helyzet egy Linksys wrvs4400N és egy Lenovo z360 relációjában. A Lenovoban Atheros ar9285 típusú wifi kártya van. elvileg N -s verzió. Itt 25/1,5 net van, G szabványnál 20mbit körüli letöltéssel működik , de bármilyen N-s beállítással (N only, G+N mixed, B+G+N mixed) a 10mbit vagy az alá esik a letöltési sebesség.
Eddig nem találkoztam N-s hálózattal nincs tapasztalatom ez ügyben, köszönettel veszek minden segítséget.

(#28896) mezis válasza smirdex (#28895) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem csodálkoznék, ha a dd-wrt lenne a bűnös. Lassan 3 éve nem nyúltak hozzá. Igaz, hogy Ralink chip-es WiFi routeren tapasztaltam azt, hogy beállítok valamit, elfogadja de nem csinálja.

mezis

(#28897) smirdex válasza mezis (#28896) üzenetére


smirdex
tag

Már én is gondoltam az eredeti firmware visszaállításra....de mi lehet a baj a másiknál? Ott a gyári linksys fw van, lévén nincs is más...

[ Szerkesztve ]

(#28898) mezis válasza smirdex (#28897) üzenetére


mezis
nagyúr

Térerő rendben ? (Szomszédok: InSSIDer) ?

mezis

(#28899) smirdex válasza mezis (#28898) üzenetére


smirdex
tag

Szerintem rendben van a térerő, de később készítek képet mit mutat az InSSIDer.. Több szem többet lát...

(#28900) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

A notebook-omban feladta a wifi kártya:( Szeretnék venni egy 300mbs-ost, de nem találok sehol ilyet, aminek ilyen csatlakozása van és ugyanekkora. A notebookom típusa: MSI EX623X
A wifi kártya Atheros AR5B97 ha minden igaz.

Tudnátok segíteni, hogy ilyen csatlakozású kártyát hol tudok szerezni? Másik pedig, hogy a 300Mbps-hoz kell még egy antenna. Meg lehet házilag is oldani a beszerelését vagy inkább szakember? Mondjuk papíron én is az vagyok, de ilyet még nem csináltam. Amúgy ilyen antennát is kellene szereznem.

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.