Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) czgabi76


czgabi76
tag

Szerintetek jó elképzelés?

Azt gondoltam ki hogy, mivel én egy 4 emeletes házban lakok hogy a tetőre felvinném a Mikortiket és egy antennát.
A mikrotiket a jelenlegi kültéri dobozába raknám.
És PoE-n keresztül valahogy felvinném neki az áramot.

De mivel én a 3-on lakok így nem tudom hogy oldjam meg az áram feladást.
lógassam le a 3-ig a kábelt?
Az adapter csak 10.5V-os a Utp meg 15 méter lenne,azt hallottam hogy ilyen hosszú kábelnél áram feladáskor a Mikrotik elég gány lesz.

Mivel így már egyetlen egy akadály sem lenne 7km-eren belül,így szerintetek mekkora területet fedne le egy Atlas 12dBi-eles körsugárzó 350mW-al?

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28952) sztanozs válasza mezis (#28950) üzenetére


sztanozs
veterán

Androidra van pl a Wifi Analyzer - kb azt tudja, mint az InSSIDer.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28953) mezis válasza czgabi76 (#28951) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a lógatást az ablakodból gondoltad, a fölötted lakóval egyeztess. (Komolyabb esetben is nyiszáltak már el lengedező, lógó tartókötelet, pedig az ideiglenes munkaeszköz volt.)

Aztán a sugárzási diagramra is figyelj, mer nem mindenki tűri, hogy teleszórják a hálószobáját WiFi-vel....

(Azt hiszem amire készülsz, az engedélyköteles....)

mezis

(#28954) MtHq válasza czgabi76 (#28951) üzenetére


MtHq
tag

Nem kell 350mW, kell egy tisztességes antenna, meg rálátás. POE 10.5 V adapterrel necces, eleve. Vegyél egy jobb 24V legalább 1A tápot.. Nem értem, hogy az emberek miért akarnak gigawattos wifi kártyákkal lőni, ahelyett hogy jó minőségű kábellel, jó antennával egy kevésbé zajos, stabil linket építenének? Ne vedd személyesnek, de sokszor olvasom ezt a fajta "ú, erős wifi kártya és durr bele" hozzáállást. Mindkét oldalon bőven elég egy szabványos kártya, jó antennákkal, tiszta rálátással. Ha nincs meg a tiszta rálátás, akkor erős kártyával se lesz jó minőségű kapcsolatod, maximum erős, de zajos jeled.

(#28955) czgabi76 válasza mezis (#28953) üzenetére


czgabi76
tag

A felettem lévő magasról lesz@rja hogy mi lóg le hozzájuk,meg amúgy se látná mivel az ablaka mellett menne el az "elválasztó falon".

MtHq:
Igen,de ha már megvettem a kártyát már inkább kihasználom az 350mW-ot! :D

Szerintetek milyen távot érhetek el így vele körsugárzóval?
(Laptoppal venném)

Melyik lenne jobb?
Seltech Grid 24dBi-eles vagy Atlas körsugárzó?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28956) mezis válasza czgabi76 (#28955) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy gondolod, hogy a Seltech Grid... az egy körsugárzó ? Örülj, ha eltalálsz vele egy tenyérnyi felületet ! (Már ha igaz az, amit sejtetnek róla. Kérd meg a specifikációját, pl függőleges és vízszintes sugárzási szög.)
(Talán már említettem: csak úgy tudom elképzelni körsugárzónak, ha elég gyorsan pörögsz vele. Csak le ne szédülj a házatok tetejéről ! ;] )

A laposodról hogy fog eljutni az infó a szuper tető antennádba ? Mert annak jó közelítéssel körsugárzó az antennája. És ezt mind össze fogja gyűjteni a tető antennád ? (Talán, ha elég gyorsan futkosol vele a laposod körül körbe-körbe :)) )

mezis

(#28957) czgabi76 válasza mezis (#28956) üzenetére


czgabi76
tag

nem,
én azt kérdeztem hogy ilyen célra egy Seltech Grid antenna vagy egy Atlas 12dBi-eles Körsugárzó lenne jó?

Én egy laptoppal venném a jelet.

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28958) MtHq válasza czgabi76 (#28955) üzenetére


MtHq
tag

Az attól függ, körbe akarsz sugározni, vagy adott pontot akarsz meglőni vele? Ez esetben nem ajánlom a körsugárzót, a teljesítményed jó része (szerintem több mint 90%) elfog menni a semmire, mert szétlövöd. Egyébként sem hatékonyak a körsugárzók, aki tisztességes hálózatot épít nem használ körsugárzót már. Helyette szektorsugárzó antennák.

A tetőről amúgy is lejön egy UTP amin felmegy a POE, akkor minek akarod a laptopod felé lőni a wifit?

[ Szerkesztve ]

(#28959) Hege1234 válasza MtHq (#28907) üzenetére


Hege1234
addikt

sikerült úgy megoldanom hogy a pc lan portot
kábellel összekötöttem a tv-vel
és működik :)
persze a connectify-me program nélkül biztos nem sikerült volna!
minden tökéletesen működik!

(#28960) MtHq válasza Hege1234 (#28959) üzenetére


MtHq
tag

Ennek örülök, én még a gyors eszmefuttatásokon kívül nem jutottam érdemben oda hogy megnézzem a linken lévő dolgokat. A Connectifyből a dispatchet próbáltam, működik, bár kissé bugos néha.

(#28961) czgabi76 válasza MtHq (#28958) üzenetére


czgabi76
tag

1km-ről akarom fogni a laptopommal a jelet..
És UTP-n adnám fel az áramot a MikroTik Ap-nak.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28962) MtHq válasza czgabi76 (#28961) üzenetére


MtHq
tag

Akkor egy irányított antenna arrafelé, ahol a laptopod van.. de ez akkor sem az igazi megoldás, oda is kéne a tetőre egy vevő, levinni ott is UTP-n és ott rá egy AP-t. Ez lenne az elegáns megoldás, szerintem.

(#28963) czgabi76 válasza MtHq (#28962) üzenetére


czgabi76
tag

Sajnos ott nem építhetek semmilyen antennát az a baj.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28964) czgabi76 válasza MtHq (#28962) üzenetére


czgabi76
tag

de így is működne ha a másik oldalt nem lenne egy antenna+ap?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28965) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

A következő forgatókönyvre szeretnék megoldást:
van egy 2 emeletes családi ház, fenti szinten egy Fritz!Box n-es router. Wifin van egy laptop és két okostelefon. Alsó szintre elég gyengus a jel, szeretném, ha normálisan menne a lakás minden zugában.

Ötlet: a Fritz-ből az egyik LAN portjára rákötni egy vezetéket, levinni az alsó szintre, és ott egy olyan eszközre dugni, ami nem is kell hogy LAN portot adjon, csak a wifi csatornát (amit a Fritz szór) erősítse fel. Majdnem mint a bridge mód, csak itt vezeték menne a 2. eszközig, így megmaradna a gigabites backbone.

Ez megvalósítható? Ha igen milyen eszközzel? Bónusz, ha az eszköznek lenne switch portja is 1 vagy 2, így vezetékes cuccost (pl hálózati médialejátszó) is rá tudnák kötni.

Köszi, előre is.

(#28966) bacus válasza czgabi76 (#28964) üzenetére


bacus
őstag

Nem. A kommunikáció kétirányban kell működjön. Egy jó antennával és a 350mW ellövöd a jelet 20km-re, de mi fog tudni onnan válaszolni????

Próbáltál már úgy beszélgetni telefonon, hogy te hallottad a másikat, de ő nem hallott téged? Meddig tartott a beszélgetés?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28967) #01682176


#01682176
törölt tag

Erre valaki?
[link]

[link]

(#28968) czgabi76 válasza bacus (#28966) üzenetére


czgabi76
tag

Beszéltem a Contact net kft-vel.
Ők az állomásaikat ugyan így csinálják,felrakják háztetőkre állítólag,és én tudom fogni laptopppal 1 km-ről az övéjüket.
Nem tudom hogy lehetséges.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28969) #01682176 válasza #01682176 (#28967) üzenetére


#01682176
törölt tag

Ezzel a firmware-val frissítettem:

[link]

(#28970) And válasza LordX (#28948) üzenetére


And
veterán

Persze, elismerem, hogy ez szőrszálhasogatás, de 22 MHz-es lefoglalt csatornaszélesség mellett már az 1..13-as csatornák között sem fér el két másik. 20 MHz-nél éppen elférne, csakhogy mind a két (b/g) szabvány által generált spektrum ennél több helyet foglal. Igazából arra utaltam volna, hogy valamennyi átfedés még 5 csatornatávolságból is marad, ami g-nél még jobban kijön, mint b-nél, és bár a hatásuk alapesetben elhanyagolható lehet, az a bizonyos 8-as ábra (ami ugye 4 csatornányi távolságot ábrázol) is feltételezi, hogy adott helyen azonos térerővel vesszük a szomszédos hálózatokat, az pedig nem feltétlenül igaz, főleg ha nem tartják be a teljesítménybeli limitet.
#28954 MtHq: "Nem értem, hogy az emberek miért akarnak gigawattos wifi kártyákkal lőni, ahelyett hogy jó minőségű kábellel, jó antennával egy kevésbé zajos, stabil linket építenének?"
Igazán nem akarnám megbántani a címzettet, de ezt a meccset én és már párszor lejátszottam vele, de úgy tűnik, hogy meggyőzhetetlen, ahogy sokan mások is: sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonít az adóteljesítménynek, mint kellene (és mint az adott lehetőségek), és más fontos tényezőknek - antennák, környezeti adottságok - kevesebbet.

(#28971) Gubek-Einste válasza schferenc77 (#28965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél egy sima wifi router-t, állítsd AP/Switch módba, húz le egy LAN kábelt a mostaniból és már kész is vagy.
VAGY
Vegyél egy Repeater/Range Extender funkciós eszközt amely vezeték nélkül csatlakozik a mostanira és tovább szórja azt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28972) smirdex válasza mezis (#28898) üzenetére


smirdex
tag

Nos készítettem képet az wifi helyzetről..A kép úgy készült , hogy 2 méterre voltam a routertől.
Továbbra sincs változás sebesség ügyben, G módban 25/1,5 netnél 22mbit-et mérek, N vagy N+G módban csak 11-12 mbitet. Nincs ötletem mit lehetne változtatni még a router wifi beállításain, de javítsatok ki, hogy nem jól gondolom, hogy N módban nagyon sebességnek kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#28973) blakey válasza smirdex (#28972) üzenetére


blakey
titán

Megpróbálkoznék egyéb csatornákkal, 6,8,13, hátha valamelyiken stabilabb lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28974) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy laptop amellyel szeretnék csatlakozni a házunkban lévő routerre.
Egy másik laptoppal tudok csatlakozni a routerre.
Most telepítettem újra az oprendszert ( XP ).
Beírom a jelszót és ezt írja ki:A hálózati beállításoktól függően a jelszónak 40 bitesnek vagy 104 bitesnek kell lennie.Ez elérhető 5 vagy 13 ascii karakter, illetve 10 26 hexadecimális karakter bevitelével.
Ez előtt meg tanusítvány nem volt hitelesítve azt írta.
Nem értem.

Tudnátok nekem segíteni?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#28975) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, de előtte vázolnám a dolgokat:

A mai nap szereltek be egy Cisco EPC3925 típusú modemet a 20 Mbit-es net eléréséhez. Eddig egy másik modemet használtunk az ADSL eléréséhez és egy Netgear WNR2000 routert a Wifi-s megosztáshoz. Azt mondta a tés szerelő, hogy ezentúl a modemet is lehet használni routernek, mert "tudja a Wifit" és már nem fog kelleni a router. Én viszont ragaszkodom hozzá (biztonságosabbnak tűnik, egyből lehet frissíteni a firmwaret, többet tud).

1) Hogy lehet azt megcsinálni, hogy a router ossza továbbra is a netet? Modem nélkül gondolom nem lehet, mert az IPTV miatt kell a modem is, abba van bedugva ugye a koax kábel ami nem csak a netet, hanem a TV-t is ellátja. A routerbe nem tudnám bedugni a koaxot. Sikerült összekötni a kettőt, a gép látta is a hálózatot, de azt írta ki rá, hogy korlátozott és nem volt net.
2) Azt esetleg meglehet oldani, hogy az X helyen lévő modem tovább ossza a netet az Y helyen lévő routernek ami szintén tovább tudná osztani és erősebb lenne a jel.

(#28976) mezis válasza Directors (#28974) üzenetére


mezis
nagyúr

SP3. (SP2-ig csak a WEP titkosítást ismeri az XP és a tied WPA lehet.

mezis

(#28977) Directors válasza mezis (#28976) üzenetére


Directors
senior tag

Akkor a routeren kell átállítani a titkosítást és rendben is lesz minden?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#28978) Gubek-Einste válasza BDave (#28975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nem lehet megoldani a T-s Cisco EPC3925-nél, hogy csak modemként funkcionáljon IPTV mellett.
A Netgear-t át kellene rakni AP/Switch módba, leírás erről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28979) bacus válasza mezis (#28976) üzenetére


bacus
őstag

wpa-t is ismeri. A wpa2 jött az sp3 csomaggal.. szerintem.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28980) BDave válasza Gubek-Einste (#28978) üzenetére


BDave
őstag

Köszönöm, holnap kipróbálom! Még három kérdés lenne:

- Így akkor ha a Cisco-n bekapcsolva marad a Wifi, akkor a routert bárhová tehetem a lakásban, az tovább fogja küldeni a jelet?
- A Netgear jelszava kell majd ugye?
- Mik a tapasztalataid ezzel a modemmel? Pro/kontra?

(#28981) Gubek-Einste válasza BDave (#28980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bárhova teheted a router-t, lehet különböző SSID-t/jelszót is beállítani.
Milyen Netgear jelszó?
Nekem is ilyen van UPC 120-as nettel, nekem semmi bajom sincsen vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28982) Directors válasza bacus (#28979) üzenetére


Directors
senior tag

Akkor mi lehet a hiba? :(
Azt írja most,hogy A windows nem talált tanúsítványt, amellyel betudna jelentkezni a hálózatra.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#28983) bacus válasza Directors (#28982) üzenetére


bacus
őstag

újratelepités előtt ment?

Mindenképpen kéne minden frissités az xp-re, mert nekem úgy tűnik egyáltalán nincs sp1 sem az xp-n. (úgy lehet a wpa-t sem ismeri), ha nem akarsz sp3-t (mert ahhoz meg 1 gb RAM kell, akkor is sp2-t mindenképpen tedd fel.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28984) czgabi76


czgabi76
tag

Bocsi a offért de a drágalátos szakértő az mondja hogy én hülye vagyok,és igenis ez 360 fokba sugároz és körsugárzóként is használható.
Én mondtam neki hogy adok 6000-ret érte de ő 25-öt akar.

Most megállapodtunk abba hogy megnézze hogy ti erre mit mondtok.
http://aprod.hu/hirdetes/wifi-antenna-20km-es-IDLfzB.html
:DD

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28985) Directors válasza bacus (#28983) üzenetére


Directors
senior tag

Ezt a gépet újratelepítés céljából hozták hozzám.
Ott is wifin keresztül kapta a netet.Ugyan úgy SP2-es net volt.

Most SP2-es XP van feltéve rá.

(MSI MS 163B Laptop)

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#28986) BDave válasza Gubek-Einste (#28981) üzenetére


BDave
őstag

Mindegy, így már érthető.

A jelerősség 1, ez indokolhatja azt, hogy csak 3-5 Mbitet mérek? :F Elvileg olyan csatornát használok, ami egyáltalán nincs a közelben és a channel wide 40 MHz-re van állítva.

(#28987) bacus válasza czgabi76 (#28984) üzenetére


bacus
őstag

elég hülye vagy, ha ezt megveszed, ebben igaza lehet :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28988) czgabi76 válasza bacus (#28987) üzenetére


czgabi76
tag

dehogy veszem.
láttam most 5-ért is.
ajánlottam érte 6000-ret nem kellett,az mondta hogy ne is álmodjak hogy annyiért ideadja,én meg elmondtam a véleményem erről. :DD

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28989) LordX válasza And (#28970) üzenetére


LordX
veterán

Persze, ha a környezet nem tartja be a játékszabályokat, akkor nem fog menni, milyen területen nincs ez így?

Azt azért tudni kell, hogy a 20 MHz-es jelből csak 16 MHz-et használnak adatátvitelre (52 db subcarrier x 312,5 kHz = 16250 kHz - 40 MHz-nél ez 108 és 33750), a maradék 4 MHz "csak" védelmi zóna. Itt látható a 20 és 40 MHz-es csatornák frekvenciamaszkjai, ezeket kell eltolni 5 MHz lépésekben, és azt nézni, hogy a -8,125-+8,125 (illetve -16,875-+16,875) tartományba milyen interferenciát ad a szomszéd csatorna. Ha megteszed, akkor kiderül, hogy valójában 5 csatorna távolságból is komoly interferenciát ad.

Egyébként az itt javallott inSSIDer csak a -20 dB-es vállig rajzolja az interferenciát, és nem foglalkozik a -45 db-ig terjedő résszel. Sőt, a -20 dB-es vállnak szerinte -100-nál van az alja, nem -28-nál..

[ Szerkesztve ]

(#28990) sarkanyolo2 válasza smirdex (#28972) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

De jó lehet ez a panel feeling! :D

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#28991) MtHq válasza czgabi76 (#28988) üzenetére


MtHq
tag

Ennek köze nincsen a körsugárzóhoz, ez egy mezei grid antenna.. 25-öt az életben nem ér, az 5-6000 szerintem reális ár. De most komolyan, nézz rá erre az antennára, láttál már körsugárzót? Köszönőviszonyban sincsenek egymással. :F

Körsugárzó

[ Szerkesztve ]

(#28992) mezis válasza Directors (#28977) üzenetére


mezis
nagyúr

Legfeljebb próba erejéig. A WEP-et már az ovisok is törik. :D
Van valami akadálya az SP3 és az azután érkezett 573 frissítés felrakásának ?

mezis

(#28993) Directors válasza mezis (#28992) üzenetére


Directors
senior tag

Nincs akadálya.
Csak nem tudom,hogy ez segít-e.
De megnézem.
Írok a fejleményekről.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#28994) Directors válasza mezis (#28992) üzenetére


Directors
senior tag

Feltettem az SP3-at. Jó lett.
Köszi!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#28995) czgabi76 válasza MtHq (#28991) üzenetére


czgabi76
tag

én tudom,csak az eladó nem tudja.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28996) Intruder2k5 válasza czgabi76 (#28984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Ennek az antennának köze nincs a körsugárzáshoz!

2. Mindennek annyi az ára, amennyiért el lehet adni! Ha talál rá vevőt 25000Ft-ért, akkor annyi!

(#28997) Tegla80 válasza Intruder2k5 (#28996) üzenetére


Tegla80
addikt

" Mindennek annyi az ára, amennyiért el lehet adni! Ha talál rá vevőt 25000Ft-ért, akkor annyi!"
Hülyéből meg van bőven,meglesz a gazdája idővel :DD

Sony® & PlayStation®

(#28998) Intruder2k5 válasza Tegla80 (#28997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy másik kérdés, és különben sem értéket, hanem árat írtam! :)

(#28999) Tegla80 válasza Intruder2k5 (#28998) üzenetére


Tegla80
addikt

kb 2e körül mozog az alu/kg "értéke" a "színeseknél" , így a "hülyének" is megéri :DD

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#29000) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy van egy olyan beállítás hogy " Distance setting " . Ez miben változtatja meg az AP működését ? A jel szórását változtatja meg ? Maradjon automatán vagy érdemes manuálisan megadni ? Ha manuálisan állítom, mind a két eszközön be kell állítani? Két egymásra irányított TL-WA5210G-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.