Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) light47


light47
csendes tag

Üdvözlet!
Egy vendéglátóhelyre szeretnék egy megbízható, nagy igénybevételt is bíró routert. Amikor telepítették az előfizetést, a szerelő mellékesen megkérdezte, hogy akarok-e valami jó wifi-t és elővett egy D-Link DIR-615-öst, hogy majd olcsón megszámítja. Annyira azért nem vagyok hülye a téma kapcsán, szóval kiröhögtem. Két szint, betonfödém, vastag falak. Mit gondoltok, márka és megoldás kapcsán? Jelerősítő, vagy PoE megoldás, ha nem vezetékezek? Márka javaslat? Köszönöm!

(#27052) light47


light47
csendes tag

... elfelejtettem, IP kamerát is szeretnék, úgy 3-4 db-ot, szintén nem ártana a jó minőség és hogy a mobilon keresztül kapjak élőképet. Egy kültéren, a többi bent lenne. Nem tudjátok, a kétirányú audió-s változatok milyenek? Nagyon használható megoldás lenne egy ilyen egységben.

(#27053) siwok1


siwok1
tag

Sziasztok.

70-m + ra mi a megoldás, ha 2 különböző router van és nem látják egymás beállításait. Pedig igen csak jó lenne ha lenne 50Mbit+ os netr.

WDS vagy direkt link? esetleg jelerősítő ami segit ezen a távon, és nem az ilyen házi barkácsra gondolok, hanem ami házi, de profi munka. Ötletek?

Előre is köszi a segitseget.

(#27054) Gubek-Einste válasza light47 (#27051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kérdésedet inkább ITT tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27055) StSanya válasza Gubek-Einste (#27049) üzenetére


StSanya
őstag

A 2. eszköz 54-el csatlakozik, de a sávszél feleződni fog, a repeater miatt...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27056) StSanya válasza light47 (#27051) üzenetére


StSanya
őstag

Neked valami MikroTik-es RouterBOARD cucc kéne...

Pl:

http://www.wireless-bolt.hu

De szerintem vezetékezz is, legalább gerincként.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27057) StSanya válasza HarryPotter (#27050) üzenetére


StSanya
őstag

Ez a klasszikus példája, ha sültkrumplit hasonlítjuk a sültgesztenyéhez. Nem tudjuk mi mennyi, mihez képest 75% stb... A program is mit gondol 100%-nak (Pl. országonként is eltér a wifi adásszintjének szabályos értéke)

Nézd meg más routerrel is a macbook-ot, illetve ugyanazzal a progival más eszközön mennyi a routered. S még ez se jelent kb. semmit se...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27058) jNk válasza #22237440 (#27044) üzenetére


jNk
senior tag

A connectify az egyik legyegyszerűbb módja a windowsos net megosztásnak, személy szerint nem foglalkoznék sokat a témával ha csak egyszeri megoldásnak kell, de ha téged nem rémiszt a parancssoros (netsh) windows heggesztés és/vagy később több gépen is alkalmazni akarod akkor hajrá :)

(#27059) fricc_ válasza StSanya (#27055) üzenetére


fricc_
tag

Gubek-Einste, StSanya:
Abban én is biztos vagyok hogy a 2-es eszköz 54Mbps/2-vel csatlakozik a repeater mód miatt.
Az 1 laptop estében biztosan nincs sebesség vissza esés?
Én azt hittem, hogy az AP valahogyan jelzi a routernek, hogy innen jelismétlés este forog fenn, és az is vissza vesz a sebességből...

(#27060) StSanya válasza fricc_ (#27059) üzenetére


StSanya
őstag

Teszteld ki, nagyon egyszerűen: laptop 1-et driverből only N-re tedd, így vele a routered csak N módban forgalmazhat. Így köze nem lesz a G-s repeaterhez...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27061) StSanya válasza siwok1 (#27053) üzenetére


StSanya
őstag

Profi lenne pl. az Ubiquiti AirMAX cuccok:

http://www.wireless-bolt.hu

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27062) bladegery


bladegery
senior tag

Üdv!
Adott egy windowsos laptop amihez hozzá tudok férni, ez a laptop szokott wifire csatlakozni automatikusan.
Szóval a kérdés része az lenne, hogy valahogyan ki tudom-e hámozni a wifi jelszavát a windowsból?

gergely-szabo.com

(#27063) fricc_ válasza StSanya (#27060) üzenetére


fricc_
tag

Ha tudná a laptopom a n-t, illetve lenne még egy n-es eszközöm akkor becs szóra kipróbálnám, de jelenleg csak 1 db n-es routerem van. :-)

(#27064) nemdan válasza bladegery (#27062) üzenetére


nemdan
senior tag

Ki hát.

Bemész a Hálózati és megosztási központba, ott lesz bal oldalt, hogy vezeték nélküli hálózatok kezelése. Klikk arra aztán az adott hálózat nevén jobb klikk és tulajdonságok, majd biztonság fül. Ott egyszerűen bepipálod a karakterek megjelenítését és már láthatod is. :K

Mod.: azt nem írtam, hogy ez win7 esetében van így.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27065) StSanya válasza fricc_ (#27063) üzenetére


StSanya
őstag

Mire van használva a két laptop? Ha net elérésre, akkor igyis-úgyis a net sebessége fog a szűk keresztmetszet lenni.

Ha meg ennyire zavar a repeater dolog, akkor azt az AP-t kösd rá vezetékkel a routerre...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27066) StSanya válasza bladegery (#27062) üzenetére


StSanya
őstag

Van még ez a WirelessKeyView progi, de ez nem mindegyik konfigon működik. (Ha a driver segédprogramja kezeli a kapcsolatot, akkor ahhoz nem fér hozzá.)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27067) bladegery válasza nemdan (#27064) üzenetére


bladegery
senior tag

Win7 igen, majd kipróbálom ha odakerülök, köszönöm!

gergely-szabo.com

(#27068) HarryPotter válasza StSanya (#27057) üzenetére


HarryPotter
őstag

igen, most hogy írod, valóban. sajnos fel sem merült bennem, hogy elgondolkodjak, mit tekint 100%-nak a progi. utána fogok nézni. mondjuk ettől függetlenül az emeleten már tényleg gyenge a jelszint, igaz, egy vasbeton födémen kell áthatolnia a wifinek. dlink 655 pedig nem egy rossz darab (vagy az?)

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#27069) Marwell


Marwell
csendes tag

üdv nem a leg megfelelöbb hely de talán tudtok segíteni lenne egy edimax print serveres routerm és szeretném használni hogy hálózati nyomtatót tegyek be a rendszerbe a nyomtató canon lbp5050 és a router meg egy edimax 6104kp de sehogy nem tudom múködtetni a benne lévő print servert az usb vissza jelző ledek sem világítanak rajta ha bedugom a nyomtatót routerbe... Ebben kérnék segítséget hogy valaki állított e már be ilyet ... és mi a megoldás.

(#27070) fricc_ válasza StSanya (#27065) üzenetére


fricc_
tag

Egy telephelyet kéne beszórnom "wi-fi"-vel. Lehetőleg minél olcsóbban...
Az épületek össze vissza vannak, van szintbeli különbség is és néhány rendesen kitakarja a másikat, a középre 1 brutál körsugárzó nem megvalósítható.

Viccesen mondva persze lehetne négy oszlopot leásatni a telep négy sarkába, felrakni rá egy-egy TL-WA5210G-t POE-vel megtáplálni, és szétosztani a csatikat lehetőleg legtávolabb egymástól, és hajrá. :-)

Azt szeretném, ha minél kevesebb adóval meg tudnám oldani az egészet, az lenne az igazi ha egy adó és egy repeaterrel meg tudnám oldani. Nem zavar a repeater de másképp nem fog menni, Persze ha meg lehetne oldani játszana UTP +AP :-).

Nem két laptop lesz rajra, jóval több, az csak egy ábra volt...:-)

(#27071) fricc_


fricc_
tag

Addig egy másik kérdés.
Ha a meglévő hálózat "hatótávolság növelését nézem van különbség hogy egy AP-t állítok be repeaterként illetve veszek egy range extendert?
Elvileg ez a kettő funkció ugyan az nem?
A range extender nevű eszköz végül is nem más mint egy butított AP?

(#27072) domez válasza nemdan (#27014) üzenetére


domez
csendes tag

Nagyon köszönöm a tippet , nagyon bevált az ára kicsi occco , és mindent tud , Életem legkönnyebben konfigurálható eszköze volt. Működik mint a karikacsapás. Hálás vagyok nekeg.

(#27073) Treff válasza mezis (#27047) üzenetére


Treff
aktív tag

köszönöm. :)

(#27074) Gubek-Einste válasza fricc_ (#27071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden Range Extender egyben AP is, valamilyen 3rd party firmware alkalmazásával a kompatibilis eszközök rávehetőek mind AP és mind Range Extender üzem módra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27075) csizs


csizs
aktív tag

Üdv!

Van egy net kapcsolat, amit meg kellene osztanom a következő képeen:
A netet egy D-link router osztja, amit egy US robotics DDWRT-s kütyű fog fogni. Jó lenne, ha nem csak kliens lenne, hanem wifi erősítésként is használható lenne! Vagyis wifi erősítésként is működne. Egy közhálót váltana ki.

1x éve a prohardveren!

(#27076) csizs


csizs
aktív tag

illetve van egy accespointom is, ami D-link. Ezzel lehet kapcsolodni a ruterre? A tipusa D-link AP2100

1x éve a prohardveren!

(#27077) Wind-Storm válasza csizs (#27076) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az USR-t tedd repeater-bridge módba és úgy a vezetékes portján is fog netet adni.
AP2100 is használtató kliens módban.

(#27078) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, hogy olyan wifi-s usb stickre volna szükségem, amihez nem kell driver a win7, win8 alapból felismeri és működik.
(Itthonra lenne, gépszerelésekhez és nincs kedvem mindig drivert telepítgetni)

Ha nincs ilyen, akkor a tplink 722N verziót néztem ki, az elfogadható?:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#27079) nemdan válasza kleinguru (#27078) üzenetére


nemdan
senior tag

Miért ne lenne elfogadható?! Az WN722N teljesen jó választás! :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27080) kleinguru válasza nemdan (#27079) üzenetére


kleinguru
addikt

Picit sejtettem is, illetve azért utána olvastam. (meg is vettem már)
Örültem volna egy olyannak, amihez nem kell driver:D!

Köszönöm a segítséget:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#27081) nemdan válasza kleinguru (#27080) üzenetére


nemdan
senior tag

Win7-nek ehhez sem kell.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27082) kleinguru válasza nemdan (#27081) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez egy nagyon jó hír, mert van/volt 822N-es verzióm, de ahhoz kért...
Win7 nem, akkor a win8 sem:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#27083) krealon válasza Marwell (#27069) üzenetére


krealon
Topikgazda

"lenne egy edimax print serveres routerm és szeretném használni hogy hálózati nyomtatót tegyek be a rendszerbe a nyomtató canon lbp5050 és a router meg egy edimax 6104kp de sehogy nem tudom múködtetni a benne lévő print servert az usb vissza jelző ledek sem világítanak rajta ha bedugom a nyomtatót routerbe... Ebben kérnék segítséget hogy valaki állított e már be ilyet ... és mi a megoldás."

Fel kell telepiteni a "Print Server Network Driver"-t Felhasznaloi kezikonyv 42-es lap 5.1-es fejezet.
A fent emlitett Canon nyomtato ugyan nincs rajta a tamogatottsagi listan, de azert meg mukodnie kene.

(#27084) Wildy


Wildy
csendes tag

Hogyan kell a routert átállítani "mixed b/g/n 20mhz"-es módba?

(#27085) nemdan válasza Wildy (#27084) üzenetére


nemdan
senior tag

Milyen routert? :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27086) Wildy válasza nemdan (#27085) üzenetére


Wildy
csendes tag

TP-LINK TL-WR740N

(#27087) LordX válasza Wildy (#27086) üzenetére


LordX
veterán

RTM?

(#27088) Wildy válasza LordX (#27087) üzenetére


Wildy
csendes tag

Itt csak 11-ig van... Bár lehet én vagyok a hülye, nem vagyok egy számítógép zseni... :/

(#27089) nemdan válasza Wildy (#27086) üzenetére


nemdan
senior tag

ITT van magyarul segítség.

A 11 az a csatorna, a 20 Mhz pedig a csatorna sávszélessége! Nem mindegy. :N

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27090) Wildy válasza nemdan (#27089) üzenetére


Wildy
csendes tag

Na nekem ennyi jön fel, feltéve, ha jó helyen vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#27091) Wildy válasza nemdan (#27089) üzenetére


Wildy
csendes tag

Azt hiszem megvan, remélem mostmár jó lesz. Köszönöm szépen! :)

(#27092) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
Tegnap jelszót szerettem volna beállítani a wifi hálózatomra, de mikor beírtam, rámentem,hogy apply kirakott valami angol nyelvű oldalt (hasonló a lap nem jeleníthető meghez) sajnos nem figyeltem meg eléggé! Azóta nem megy a wifi. A routeren nem villog a wifi jel ,csak a bekapcsoló és azt jelzi ,hogy a modemet rákötöm!
Próbáltam resetelni, újrainítani többször is ,de semmi.

Router típusa : NETGEAR WPN 824 V2

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27093) sharkshock válasza Treff (#27041) üzenetére


sharkshock
csendes tag

"A kérdés az volna: pontosan melyik/milyen routert vegyünk? (Fontos megjegyezni, hogy hót halál lövésem sincs a témáról, beleolvastam fórumokba, de a készülékek alapdolgain túl kínai nekem az egész történet."
"A jelnek legalább 4-5 vasbeton falon kellene keresztül mennie!!!"

Ilyen körülmények között 100 százalékos konfigurációt senki nem fog tudni mondani,tényleg a helyszinen fog kiderülni.Érdemes valami nagyon erős routert+mellé egy range extendert is beszerezni(abból esetleg többet) pl(Linksys EA6500+RE1000) evvel már érdemes probálkozni, nagy eséllyel ez már átfogja vinni a wifi jelet.Nyílván most e legoptimálisabbat javasoltam, lehetőségeidhez mérten a legerősebbett javaslom választani a termékpalettáról!

(#27094) sharkshock válasza light47 (#27052) üzenetére


sharkshock
csendes tag

"... elfelejtettem, IP kamerát is szeretnék, úgy 3-4 db-ot, szintén nem ártana a jó minőség és hogy a mobilon keresztül kapjak élőképet. Egy kültéren, a többi bent lenne. Nem tudjátok, a kétirányú audió-s változatok milyenek? Nagyon használható megoldás lenne egy ilyen egységben."

Én is nézeldődtem a napokban ip camerák terén, végül ez lett: Linksys WVC80N. Én speciel beltéren használom, és mobilra kapom az élőképet a boltból. Remek megoldás és gyors.

(#27095) fricc_ válasza Gubek-Einste (#27074) üzenetére


fricc_
tag

Köszi

(#27096) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok! Engem egy olyan dolog érdekelne,hogy pl. notebookban lévő (vagy pc-ben) wifi adapterrel lehetne -e jelet kisugározni, vagy két gép között hálózatot létrehozni - hiszen az adapter veszi és küldi is a jeleket. (mintha windows 7-nél lenne is ilyen lehetőség, ha jól emlékszem).
Tehát pl. én sugároznám a wifi jelet és mások azt fogni tudnák - tölthetnének tölem pl.
Itt a megvalósításnál csak simán a gépben lévő adapterre gondolok + esetleg valami külső erősítő egységre; és nem router stb hozzákapcsolására.

A másik kérdésem az, hogy ugyanezt meg lehet valahogy úgy oldani, hogy a notebook-ot UTP kábellel összekötöm a wifi-s routerrel és így küldöm a jelet, vagy hozok létre hálózatot - mivel a router sokkal erősebb jelet tudna kibocsátani.

(#27097) LordX válasza Wildy (#27090) üzenetére


LordX
veterán

A képen levő 11 a szabvány nevéből jön: 802.11b / 802.11g / 802.11n. Ezzel a kapcsolóval azt állítod, hogy melyik szabványnak megfelelő eszközök csatlakozhatnak a routerhez. A csatorna sávszélessége (egy másik kapcsoló, a "Channel Width") 802.11n esetében 20 vagy 40 MHz (802a,b és g esetében csak 20 MHz, 802 ac esetében 20,40,80 vagy 160 MHz).

Amire nemdan gondolt, az az, hogy a csatorna száma (ami kb. azt határozza meg, hogy hol van a 20/40 MHz közepe) általában 1 és 11 között állítható. (Amerikában a 2,4 GHz körüli tartományban ezek engedélyezettek, Európában ez 1-13, illetve vannak az 5GHz körüli csatornák)

(#27098) LordX válasza mcload21 (#27096) üzenetére


LordX
veterán

Ami neked kell, azt ad-hoc hálózatnak hívják, így keress rá a Windows hálózatkezelőben.

(#27099) Marwell válasza krealon (#27083) üzenetére


Marwell
csendes tag

köszi mondjuk ez már előrelépés hogy kaptam user manualt de sajna lehet hogy nem fog rajta menni mert nem világít a lámpa szal nem érzékeli a nyomtatót :(

(#27100) StSanya válasza mcload21 (#27096) üzenetére


StSanya
őstag

Connectify képes ilyen hotspot létrehozására, hogy mobilinternetet megossz wifi-n másoknak.

A második kérdésed érdekes, igazából úgy megoldható, ha mobilinternet megosztásáról van szó, hogy olyan routert veszel, ami USB portos, s fogad USB-s mobil internetes sticket.

Pl. TP-LINK TL-MR3420 3G ROUTER TESZT: 3G INTERNET MEGOSZTÁS AKÁR WLAN HÁLÓZATON

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.