Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) LordX válasza colin81 (#27899) üzenetére


LordX
veterán

Ha a hálózatban van egy másik WiFis eszköz, akkor az is megkapja a csomagokat, csak - mivel nem ő a címzett, ezért - eldobja. Viszont van olyan program (pl. Wireshark), amivel le lehet menteni ezeket a csomagokat, és okos program lévén látja, hogy milyen protokollok vannak beleágyazva, többek között meg tudod nézni a payloadot is. Ha épp weboldalak vannak a csomagban (és nincs HTTP titkosítás, HTTPS), akkor akár a weboldal tartalmát is meg lehet nézni.

Mindez teljesen legális, és elvégezhető akkor is, ha titkosítva van a hálózat, de a "támadó" csatlakoztatva van. Lehet tippelni miért nem ajánlott pl. netbankolni kiegészítő titkosítások nélkül.

MOD: természetesen ez csak online módon működik, azt nem tudod ezzel, hogy mit forgalmaztak 3 órával ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#27902) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok. Az lenne a kérdésem, hogy az Ilyen TP-LINK TL-WR841ND routeremen érdemes-e lecserélni az antennákat ilyen TP-LINK TL-ANT2408CL-re?

(#27903) kali válasza smiti (#27902) üzenetére


kali
legenda

minimális javulás várható, de - sajnos - nem annyi, mint amit az 5 -> 8 lépték sejtet...

(#27904) Attila2003


Attila2003
tag

Sziasztok! Segítségeteket kérném. Kaptam egy Sony Vayo PCG F-104K típusu laptopot, csak netezésre való. (Intel 650 mhz proci, 512 mb. sdram+xp sp2) Az egyetlen probléma pont a netezés, mert csak 1.1 -es USB portjai vannak, 2 drb, ami bármilyen megoldással lassú. A bármilyen az USB-s mobil internet (Digi) vagy USB-s wireless adapter. Erre befektettem egy Delock PCMCIA - USB átalakitóra (61604). Minden ok, felismeri, minden nagyságú rendes stickel működik, de a probléma az ha illesztem a mobilinternetet, felismeri de ha csatlakozom az internetre, lefagy az egész gép. Ugyanaz a wireleszes pendrival, felismeri, telepiti, de amikor kezd csatlakozni a netre lefagy. Próbáltam feszültséget adni a tápkabelével, másik gép USB-re vagy nokia USB kábeles töltőre is tenni, ugyanaz. Mi lehet a probléma, vagy a megoldás? Köszi

(#27905) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, a következő összeállítást akarom megvalósítani:
pppoe net -> 2 antennás wlan router -> egyik antenna helyi használat, másik kivezetve 20 dbi-s yagi-ra -> 300 m-re vevő antenna -> wlan router -> kábelen laptop van másik wlan router
Ez így megvalósítható? A 300m-es távolságban van rálátás, 4. emeleti lakások között menne.
Vevő antennának milyet célszerű használni, illetve egy átlag yaginak mennyi a rálátási szöge, mennyire macerás beállítani?
ilyen az antenna:
[link]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#27906) And válasza Ra3 (#27905) üzenetére


And
veterán

"2 antennás wlan router -> egyik antenna helyi használat, másik kivezetve 20 dbi-s yagi-ra"
Többször volt már említve, hogy ez így nem megy! Az antenna diversity nem erre való. Ehhez nem egy kétantennás router kell, hanem két külön eszköz. Külső antenna használatához pedig - egy két antennával ellátott diversity-képes router esetén - az egyik aljzatról elviheted a jelet a külső antennához, a másikról viszont le kell szedni az antennát, és üresen kell hagyni.
Mod.: Ha az antennákat a kültéren, legalábbis a fal síkján kívül szereled fel, és a sáv nem agyonzsúfolt, menni fog. A 20 dBi nyereség egy wifi-yagi esetén mellesleg elég 'gyanús' (főleg ha ilyen Vaterás / eBay-es beszerzésű), de ekkora távra annyira nem számít, nem baj, ha valamivel kisebb a valós nyereség. A beállításában semmi különleges nincs: egymásra nézzenek az ellenállomások antennái, és azonosan legyenek polarizálva.

[ Szerkesztve ]

(#27907) Ra3 válasza And (#27906) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi a gyors választ, a 20dbi nekem is gyanús volt (ebay), mások ugyanerre ha jól emlékszem 16-ot írtak.
Szóval a lényeg hogy mindkét oldalon két routert kell használni, ha az antennáról lejövő netet még wifin szét akarom osztani, meg a kiinduló helyen is osztani akarom.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#27908) colin81 válasza LordX (#27901) üzenetére


colin81
tag

Szia! Letöltöttem a progit de nem igazán értek hozzá. Valami segítséget tudnál adni?

(#27909) LordX válasza colin81 (#27908) üzenetére


LordX
veterán

Böngészd a dokumentációját, annyira én sem értek hozzá, mert nincs rá szükségem gyakran.

(#27910) LordX válasza kali (#27903) üzenetére


LordX
veterán

Attól függ, hogy számodra mit sejtet a 5->8 váltás :) Valakinek (hibásan) +60%-ot, másnak (helyesen) +3 dB-t.

(#27911) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Ha a nyílt SSID nincs kibocsátva akkor ugye nem tudnak rácsatlakozni, csak ha tudják az SSID nevet, ugye? :) És progival sem tudnak rájönni, hogy van ott egy "szellem"?

(#27912) And válasza Hujikolp (#27911) üzenetére


And
veterán

Elvileg az SSID ismerete nélkül egy kliens nem tud csatlakozni az AP-re. Viszont az SSID elrejtése abszolút nem azt jelenti, hogy teljesen láthatatlanná válik a hálózatod, hiszen az ugyanúgy hírt ad magáról, mint engedélyezett hálózatnév esetén, csak ha az SSID-broadcast tiltott, az kimarad a meghatározott (és az AP / router tulajdonságainál beállítható) gyakorisággal leadott beacon-csomagokból. Egyes kliens-szoftverek és router firmware-ek hálózatkereséskor megmutatják ezen "rejtett" hálózatok MAC-címét, mivel az mindig benne marad ezekben a csomagokban.
Ja, és az SSID elrejtése mint 'biztos' védelem, nem sokat ér: egyrészt egy kliens csatlakozáskor szépen felfedi magát, tehát rejtett SSID-vel rendelkező (de amúgy titkosítatlan) hálózat forgalmában időnként mindenképp megjelenik, másrészt ettől - egyéb kulcsolás hiányában értve - a forgalom még elvileg passzívan lehallgatható megfelelő szoftverekkel.

[ Szerkesztve ]

(#27913) Hujikolp válasza And (#27912) üzenetére


Hujikolp
őstag

Köszönöm! Akkor titkosítom.

(#27914) iancurtis válasza snooze (#27811) üzenetére


iancurtis
csendes tag

Hello! Nekem Linksysem van,(E4200) , és a menűjében ezt simán lehet állítani! Más gyártókkal még nemvolt ilyen közvetlen tapasztalatom ezügyben, ugyhogy azokról nemigazán tudok nyilatkozni.

(#27915) StSanya válasza Hujikolp (#27913) üzenetére


StSanya
őstag

Pl. ezzel is meg lehet találni a rejtett SSID-ket: inSSIDer

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27916) kali válasza LordX (#27910) üzenetére


kali
legenda

általában bő másfélszeres javulást várnak, és a legszebb az, amikor ezt méterben meg a falak számában akarják számszerűsíteni... :((

iancurtis; ismét átsiklottál a szakmai kérdés felett!?!?
szerencsére sokan látják, hogy ez csak a "háttér" nélküli reklámozás a részedről...

(#27917) Attila2003


Attila2003
tag

Nekem valami segítség...

(#27918) StSanya válasza Attila2003 (#27917) üzenetére


StSanya
őstag

Nézd, annyira gyenge az a gép, hogy XP-vel nincs értelme szenvedned vele. Először is SP3 kéne rá, + egy vagon frissítés, mert jelenleg olyan lyukas biztonságilag, mint az ementáli. Csakhogy egy SP3-as, felfrissített XP már meg se mozdul nagyon azon a gépen.

Nem kizárt, hogy már most rajta van valami, s ezért a jelenség...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27919) Attila2003 válasza StSanya (#27918) üzenetére


Attila2003
tag

Köszi, csak megpróbálom lefrissiteni ha, ha nem megy akkor annyi neki

(#27920) StSanya válasza Attila2003 (#27919) üzenetére


StSanya
őstag

OK, akkor próbáld meg először is az SP3-at rátelepíteni. Vagy rögtön egy ilyet tartalmazó XP-t telepíteni. Amúgy itt vannak az utolsó driverek. Az SP3 kellhet ahhoz is, hogy rendesen kezelje a mobilnetet.

De kezdek visszaemlékezni, volt hasonló esetem, egy régi asztali gépre, egy öreg, lassú Duron alapú PC-re nekem nem sikerült USB-s mobilnetet rakni, mintha az is megállt volna. De ott nem sokat kínlódtunk, egy iP4-re lett cserélve, s azzal már ment... Nézz rá a stick gyártójánál vagy a mobilszolgáltatónál, van-e minimum konfig megadva?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27921) mezis válasza StSanya (#27915) üzenetére


mezis
nagyúr

Az InSSIDer nekem csak azt a rejtett SSID-t mutatja, amelyikhez csatlakoztam. A többi rejtve marad.

mezis

(#27922) Claude Leon válasza mezis (#27921) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De azt lecsatlakozott állapotban?
(mármint, amíg szkennel az ssider, addig le vagy választva, legalábbis a korábbi verziókban így működött, de lehet, hogy azóta ezen változtattak)

(#27923) LordX válasza Claude Leon (#27922) üzenetére


LordX
veterán

Ez inkább wifi driver kérdése, hogy tud-e scannelni csatlakoztatott állapotban is.

(#27924) mezis válasza Claude Leon (#27922) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, kapcsolatban vagyok. A legújabb verziót használom.

mezis

(#27925) StSanya válasza mezis (#27921) üzenetére


StSanya
őstag

Hmmm, lehet hogy szerencsém volt akkor a wifi kártyával...

Hidden SSIDs

Some Wireless networks may hide or cloak their name. While the name may be invisible to inSSIDer, the MAC
address and table information are still available for inSSIDer to track.

http://files.metageek.net/marketing/MetaGeek_inSSIDerUserGuide_WiFi-Scanner_2012.pdf

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27926) elodman


elodman
aktív tag

Üdv.

hogy lehet ellenőrizni, hogy egy router milyen adatforgalommal iszkol vezetékes és -nélküli módban Win XP ill. linux alatt?

thanx.

(#27927) krealon válasza elodman (#27926) üzenetére


krealon
Topikgazda

XP alatt Task manager (Feladatkezelo) --> Network ful (Halozat)

[ Szerkesztve ]

(#27928) Claude Leon válasza mezis (#27924) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor lecsatlakozva is megnézném, hogy hozza-e a rejtett hálózatodat, a megjegyzésed miatt :)
(#27921)

(#27929) czgabi76 válasza Rico83 (#27878) üzenetére


czgabi76
tag

jött már válaszod?
mert én segítenék.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27930) Attila2003 válasza StSanya (#27920) üzenetére


Attila2003
tag

Köszi a segítséget, csak azt nem értem hogy miért működik mind a 2 eszköz a beépített USB 1.1-en? Tehát konfig vagy ütközés nem probléma, csak a PCMCI USB átalakitón nem mennek.

[ Szerkesztve ]

(#27931) übiii


übiii
tag

Sziasztok!

Amatőr kérdés: Miért van az,hogy kábelen mért 50 Mbit/s internet wifin csak kb. 18-20 Mbit/s sebességet enged 100%-os jelerősség mellett?

(#27932) Claude Leon válasza übiii (#27931) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A wifis kapcsolat hány megabites?

(#27933) kali válasza übiii (#27931) üzenetére


kali
legenda

amennyiben g szabványos a kapcsolat, úgy teljesen normális!

(#27934) übiii válasza Claude Leon (#27932) üzenetére


übiii
tag

Az b/g/n mixedre van állítva ott azt írja 130mega,ha erre vagy kíváncsi.

(#27933) kali: Gondolom akkor azért,mert a laptop wifije csak g-s kapcsolatot tud,és akapból nem tudja kihasználni ha n-re állítom a routerben igaz?

[ Szerkesztve ]

(#27935) Gubek-Einste válasza übiii (#27934) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd végig az összes csatornát hátha egy másikon jobb lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27936) Claude Leon válasza übiii (#27934) üzenetére


Claude Leon
senior tag

b/g/n mixed nem router beállítás?
Amit a kliens ír, az számít.
Ha az is 130, akkor körbe kéne nézned üres csatornák után, de ha üres a légtér, akkor passz.
(a jelerősségbe a csatornáról összeszedett szemét is beleszámolódik szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#27937) kali válasza übiii (#27934) üzenetére


kali
legenda

igen, akkor azért!

(#27938) sgx


sgx
tag

Udv!

Van egy TP-link WR741ND tipusu routerem es van egy regi laptopom, amiben nincs wlan kartya.
Ezert szeretnek venni egy wifi usb sticket hozza es egy TP-Link TL-WN727N-t neztem ki. Ez jo lenne hozza, ha 2 falon keresztul menne a jel, legvonalban 5-6m lenne a router es a laptop kozott?

Elore is koszi a valasz(oka)t.

(#27939) Gubek-Einste válasza sgx (#27938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg megfelelő lesz de inkább legyen a 722N vagy 722NC, ezeken már van külső, cserélhető antenna, a másodikat pedig lehet helyezgetni is a jobb vétel érdekében.

Azt, hogy elég lesz-e a jel, előre nem lehet megmondani, akkor fog kiderülni ha kipróbálod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27940) vacs


vacs
veterán

Vettem egy új routert (TP link TL-WDR4300).
Van egy Samsung Smart TV-m beépített WiFi-vel, ami támogatja az 5 GHz-et is.
Problémám, hogy nincs net se a TV-n, se a Mobilon, nem működik a wifi (egyik frekvencia se).
A 2,4 GHz-hez a telefon tud csatlakozni, de pár másodperc után megszakad a net.
Így van beállítva a cucc (teljes képernyőre téve egész olvasható).
Végigpróbálgattam az összes csatornát, de nincs érdembeli változás.Néha van net, néha nincs. Olyan mintha valami bezavarna. Pedig a közelben csak 1 hálózat van, de az is nagyon messze.
Mi van rosszul beállítva ??

(^)(>.<)(^)

(#27941) Tegla80 válasza vacs (#27940) üzenetére


Tegla80
addikt

szia.
vannak szolgáltatók,akik rögzítik a routered miután rádugtad, legalább is az enyém ilyen.
erre akkor jöttem rá,mikor router cserénél sehogy nem sikerült net et csiholni, odacsörögtem (törölték a régit), azt 5 perc és volt net.
nemtom.........,csak megemítem mint alternatíva.

Sony® & PlayStation®

(#27942) vacs válasza Tegla80 (#27941) üzenetére


vacs
veterán

Netem van, mert az asztali gép kábellel van rákötve, és azon van net, csak a wifi szivat. Most is a tv-ről írok. A 2,4 Ghz-hez tudtam csatlakozni, csak folyamatosan szakadozik.

(^)(>.<)(^)

(#27943) mezis válasza vacs (#27940) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom a WiFi titkosítás rendben. A Mobilok egy része nem szereti a legmagasabb csatornát (frekvenciát).

Ha kicsi a térerő, akkor szakadozhat vagy egyáltalán nincs kapcsolat WiFi-n. A WiFi-t már egy cserép virág is jelentősen tudja csökkenteni. Falak, födémek is.

mezis

(#27944) henny


henny
csendes tag

Van egy ASUS X55VD szériás laptopom 64bites win8-al és nem értem, ha fent is van hozzá a driver az asus oldaláról ehhez az op.rendszerhez akkor miért nem működik az fn+f2 billentyűkombinációra a wifi ki/be kapcsolásának lehetősége. Egyáltalán semmi nem történik és nem világít a wifi jel a laptopon sem. Ettől függetlenül pedig a wifinek nincs semmi problémája, minden rendesen működik. Mi lehet gond ?

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#27945) Gubek-Einste válasza henny (#27944) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez nem wifi driver gond, inkább valamilyen kliens program kell az ilyen funkció használatához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27946) StSanya válasza henny (#27944) üzenetére


StSanya
őstag

A laptopod support oldalán (vagy ha van hozzá, CD-jéről) szedd le és telepítsd ilyesmi nevű utilityket:

- ATK0100 ACPI Driver (ATKDrv Driver)
- ATK_MEDIA Utility
- ATK_Hotkey Utility
- ASUS ATKOSD2 Utility
- ATK Generic Function Utility

A sorrend is ez legyen.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27947) dj.gabessz


dj.gabessz
tag

Üdv mindenkinek lenne egy olyan kérdésem
olyat szeretnék hogy van mondjuk egy grid antennám és mondjuk erősíteni szeretném a jelet ezért vennék pl. egy
KASENS KS-G9000 na viszont amit fogni szeretnék aszt meg is szeretném osztani itthon. mivel ez usb-n keresztül csatlakozik hogyan osztom meg ?
van olyan router ?
tudom van olyan amin van usb bemenet de a kettőt összelehet hozni?

(#27948) And válasza dj.gabessz (#27947) üzenetére


And
veterán

Bár nem linkelted be ezt a KS-G9000-est, de ahogy elnézem, ez a típus 'gyárilag' is a nagyotmondás (finoman fogalmaztam, legyen inkább gusztustalan megtévesztő hazudozás) csimborasszója. USB-ről működik ehhez képest 6000mW-osnak hazudják, miközben maga az USB2.0 ennek a felét sem képes biztosítani (csak 2,5W-ot), és annak is csak a töredékéből lehet hasznos RF-teljesítmény. Az antenna hasonlóan 'impozáns' :( adatokkal rendelkezik: 35 cm körüli, és 18 dBi nyereségűnek titulálják. Erről tudni érdemes, hogy 2,4 GHz-en 15 dBi-nél nagyobb nyereségű körsugárzó egyszerűen nem létezik, és az is elég ritka, mint a fehér holló, valamint kültéri kivitel és szép nagy, másfél méter körüli darab. Legfeljebb 7-8 dBi-s lehet a valóságban, de sajnos sokan akadnak, akik ezeket a teljesen irreális adatokat még mindig készpénznek veszik.
Amúgy meg megosztáshoz rosszabb verziót elképzelni sem lehet, mint egy USB-s klienst: ilyenhez ethernet-portokkal rendelkező többfunkciós eszköz (fizikailag AP vagy router) kellene, amely képes a kliens-módra. Ja, és egy USB-s kliensre sok mindent el lehet mondani, de hogy erősítő lenne, azt pont nem. Bizonyára nagyobb (és egyben illegális) az adóoldali teljesítménye az átlaghoz képest, de ez konkrétan nem befolyásolja azt a jelet, amit az antennáról - a távoli AP vagy router felől - vesz. Az csak az antennától, meg a kliens érzékenységétől függ. Az antennád adott, az érzékenysége ennek a vacaknak pedig az adatlap szerint is teljesen átlagos (-85 dBm @ 11 Mbps), legalább ebben nem hazudtak óriásit.

(#27949) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Komolyabb hangvételű wifi hálózatot szeretnék bütykölni. A távolság legalább 3 Km de akár 7 is jól jönne. 3-5 végpontal. Ebből 1 lenne 7km a többi 3km-en bellül.

Van pár hazai forgalmazó akik elég jó cuccokat árulnak : [Wlan-ok.hu]
Vagy éppen csak nagy nyereségű, hazai antennákat forgalmaznak : [Secron]

Nekem ez tetszene valami alkamas antennával (talán secron antenna): [Bullet]

Na azt látom, hogy jó cuccal, koax kábel nélkül meg nagy nyereségű antennával szép nagy számokat lehet kapni....de.

A gyártó azt írja, akár 50Km is lehet a hatótáv. Na annyi meg nem kell. Szóval nem akarom túlméretezni (és árazni) a dolgot.

Szóval van valami táblázat, hogy milyen szettekkel mekkora távolságok hidalhatóak át ? Na nem labor körülmények között de azért nem is panel dzsungelről lenne szó.

Sávszélesség 54-150Mbps lenne a cél

Help ?

Köszönöm !

(#27950) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Apropo...a Secron oldalán demonstrálnak több olyan esetet is mikor nagytávolságra lévő AP-hoz csatlakoznak. Na én azt el tudom hinni, hogy nagy nyereségű antennával el tudnak oda lőni. De az ottani AP gyenge jele és vacak antennája hogy jut vissza ?

Konkrétan erre gondolok: [netvadász]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.